Pazar, 22 Eylül 2019
“Akaydın, bilboardla vatandaşı küçümsüyor”

“Akaydın, bilboardla vatandaşı küçümsüyor”

AK Parti İl Başkanvekili Ömer Duman, Büyükşehir Belediye Başkanı Musatafa Akaydın’ın kentin dört bir yanına astığı bilboardlar ile Antalyalı seçmeni küçümseyip, aşağıladığını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin değişik yerlerinde asılan bilbooard ve totemler ile ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkanvekili Ömer Duman, “Akaydın hoca, sözde kentlilik bilinci oluşturmak amacıyla şehrin dört bir yanına astırdığı afişlerde, Antalyalı seçmenleri, rahatsız edici, küçümseyici hatta aşağılayıcı bir tavır sergilemiştir. Akaydın’a sesleniyorum; bu afişlerde yakalanan kimlerdir? Kentimizdeki binlerce Ayşe’yi, Fatma’yı, Kemal’i, Ahmet’i, Mehmet’i, Mustafa’yı, Süleyman’ı, Şeriye’yi, Leyla’yı ‘Yakalandı!..’ diyerek, kimseyi zan altında bırakma. Eğer; çöp atarken birlerini yakaladıysan, onların isimlerini açıkla!.. Antalyalı seçmenleri ve toplumu zan altında bırakma!..” dedi.
Akaydın’ın bilboardlarındaki çirkinliğin, CHP zihniyetinin bir tezahürü olduğunu ifade eden Duman, “Akaydın, seçimler öncesi ‘100 bin kişiye iş’, ‘Bedava elektrik’ gibi, uçuk kaçık vaatlerini de bilboardlara astırmış, seçimden sonra da hepsini tek tek inkar etmişti. Akaydın, başkanlığı süresince de mensubu olduğu CHP’nin zihniyetiyle bilboardlara astığı afişler ile sürekli Antalyalıları küçümseyen, rahatsız eden hatta aşağılayıcı tavırlar sergilemiştir. Prof. Dr. Akaydın’ın kentlilik bilinci oluşturma gayreti bu çirkinliklerden ibaret midir? Yoksa, sokak ve caddelerindeki çöpleri toplayamayacak, çevreyi temiz tutamayacak da bunun için zemin mi hazırlıyor? Akaydın’a gerekli cevabı vakti gelince Antalyalı seçmenlerin vereceğini umuyor, değerlendirmeyi kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diye konuştu.

Yorum yap