Pazar, 22 Eylül 2019
Bayraktar; “CHP, suçüstü yakalandı”

Bayraktar; “CHP, suçüstü yakalandı”

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, “CHP Kepez İlçe eski Başkanı Alican Deveci’nin görev yaptığı süre içerisinde AK Parti’den 25 kişinin istifa edip, CHP’ye katıldı dediği kişilerin ‘Sizlere yardım paketi getireceğiz’ diyerek imzalarının alındığını öğrendik. Bu arkadaşlarımızın haberi olmadan onların yerine imza atarak bize faks çektiler. Sahtekarlıkla yakalanan CHP bıraksın bu işleri, halk için icraatları, idealleri varsa bunları ortaya koysun” dedi.

Aslında yakalanan Akaydın’ın kendisidir
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın belediye başkanlığı görevinde 2 yıla yaklaştığını belirten AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, “Seçildiği ilk günlerdeki açıklamaları ile bugünkü kamuoyuna sunmuş olduğu afişler Antalya halkını hiç düşünmeden hareket ettiğinin göstergesidir. Akaydın başkanlık koltuğuna ilk oturduğu günlerde vaatlerini gerçekleştiremeyeceğini anlayıp, beceriksizliğine kılıf bulmak amacıyla ‘Antalya iflas etmiştir, yapacak bir şey yok, yatırım yapamayız’ diyerek Antalya’ya yatırım yapmak isteyen kişileri de talihsiz beyanları ile geri itmiştir. İki yıldır Antalya’ya asılan afişler ve bilboardlarla dansa, tiyatroya çağırmıştır. Baktığımız zaman Kepez halkına faydası olacak billboard ya da afişi hiç görmedik. Asılan afişlerin 15 günde bir değiştirilmesi ile birilerine para mı kazandırılıyor? Anlam ifade etmeyen, toplumun genel ekseriyetini ilgilendirmeyen konular bilboardlara çıkıyor. Son gördüğüm bilboardlar, hem Antalyalı, hem de kepez de yaşayan bir vatandaş olarak beni rencide etmiştir. Yeni bilboardlarda Akaydın, ‘Yakalandınız!..’ diyor. ‘Ayşe Hanım balkondan halısını silkerken yakalandı’, ‘Ahmet bey çöp atarken yakalandı’ diyor. Büyükşehir Belediye Başkanı bütün işini bırakıp, halkımızın hatalarının peşine mi düştü. Bu afişlerin kaldırılmasını talep ediyoruz. Aslında yakalanan Akaydın’ın kendisidir. Niye yakalandı? Seçimden önce ‘100 bin kişiye iş’, ‘Bedava elektrik’, ‘Antkart’ı yırtıp atacağım’ dedi, bir tanesini yapamadı. Akaydın, ‘Raylı sistemi söküp atacağım’ dedi, ancak raylı sistemi bilinçli şekilde ve planlandığı gibi kullanmıyor. Ziyaret ettiğimiz bütün mahallelerde ulaşımda yaşanan sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Bütün bu açıklarını halkımız yakaladığı için Akaydın da ‘Siz beni yakalarsanız, bende sizi yakalarım’ demek istiyor. Akaydın iyi bilsin ki, bu halk yakaladığını iyi öper” dedi.
Vatandaşlarımızı kullanarak siyaset yapmıyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın’ın mensubu olduğu CHP’nin, sahtekârlıkla yakalandığını belirten Bayraktar, “CHP Kepez İlçe eski Başkanı Alican Deveci, görev yaptığı süre içerisinde AK Parti’den 25 kişinin istifa edip CHP’ye katıldığı ile ilgili bize faks çekildi. Gelen bilgileri incelediğimiz zaman imza karakterlerinin birbirine yakın olduğunu gördük. 1. bölge koordinatörümüz Havva Gencer’in, yaptığı araştırmalar neticesinde istifa ettiği belirtilen kişilerin, ‘Sizlere yardım paketi getireceğiz’ diyerek imzalarının alındığını öğrendik. Bu arkadaşlarımızın haberi olmadan onların yerine imza atarak bize faks çektiler. CHP’nin, ‘Bize katılıyor’ dediği 25 kişilik istifa listesinden sadece iki kişinin istifa ettiğini, 23 kişinin ise ‘Yardım paketi vereceğiz’ diyerek imzalarının alındığını öğrendik. Akaydın, çalıştığı ekibi ve partisini takip ederse bu hatalara düşmezler. Biz hiçbir vatandaşımızı kullanarak siyaset yapmıyoruz. Bıraksınlar sahtekârlık işlerini, halka için icraat, idealleri varsa bunları ortaya koysunlar. Yoksa yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Şimdi yalancının mumu yatsıya kadar bile yanmıyor” diye konuştu.
Partimden istifa etmedim
2002 yılından bu yana parti üyeliğinin olduğunu belirten Hüseyin Karabaş, “AK Parti kurulduğu andan itibaren üyeliğim bulunmaktadır. Partimden istifa etmedim. Birileri benim adıma evrak düzenleyerek partiden istifa etti diye Kepez İlçe Teşkilatına faks gönderilmiş. Ben bunu öğrendiğim anda şok oldu. Parti kurucularındanım. Böyle bir sahtekârlık yapıldığından dolayı, yapan kişiler hakkında gerekli hukuki girişimlerde bulunacağım” dedi.

Yorum yap