Salı, 24 Eylül 2019
Hey Travel sömestre turları için uyardı

Hey Travel sömestre turları için uyardı

Okulların yarıyıl tatilini fırsat bilerek, yurt dışına gitmek veya kayak tatili yapmak isteyenler için geri sayım başladı. Sömestre tatilinin rüya gibi geçmesini isteyenler bu uyarılara kulak vermeli.

Hey Travel Trends Pazarlama Direktörü Tunç Göz, sömestre dönemi için yurt dışında; kayak turlarının, Avrupa seyahatlerinin ve Uzakdoğu’nun ilgi gördüğünü belirterek turlar hakkında bilgi verdi ve seyahat düşünenlerin, seyahat seçerken ilgili kurumlarca denetlenen ve kalite standartları açısından kendini kanıtlamış tur operatörlerinin tercih etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ucuz tatil daha pahalı olabilir!
Sömestre tatilini yurt dışında geçirmeye hazırlananların dikkat etmesi gerekenleri aktaran Göz şunları söyledi: “Ucuz ve avantajlıymış gibi satılan turlarda son zamanlarda vatandaşlarımızın acı deneyimler yaşadıklarını görüyoruz. Tur satın alırken doğru kıyaslama yapmak ve ne satın aldığınızı bilmek çok önemli. Bir turun satış fiyatının şaşırtacak derecede ucuz olması onun gerçekten ekonomik olduğu anlamına gelmeyebilir. Satış danışmanınızdan tüm detayları almalısınız. Konaklayacağınız oteller şehir merkezinin 30-40 km dışında taksicilerin bile bilmediği lokasyonlarda çıkabilir. Tur kadar parayı da yurtdışında ulaşıma ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca ekstra turlar; içeriği boş turlar nedeniyle, yurtdışında ekstra tur satın almak zorunda kalabilirsiniz. Eğer huzurlu bir tatil geçirmek istiyor, iyi bir rehberlik hizmeti almak istiyorsanız; güven duyacağınız sizi yarı yolda bırakmayacak veya sorun olduğunda her zaman yanınızda olabilecek kendini kanıtlamış bir tur operatörü seçilmeli. Tur satın alınıyorsa, iptal ettirme hakkı olup olmadığı, iptal etme halinde paranın geri ödenme koşulları dikkatlice incelenmeli. Satın alınan turun tüm makbuzları mutlaka saklanmalı. Tüm bunlara dikkat edildiğinde bir tur hem ekonomik hem de kaliteli olabilir.''

20 farklı paket tur seçeneği Sömestre için farklı tarih aralıklarında ve uzunlukta 20 adet yurt dışı turu hazırladıklarını belirten Göz, “Sömestre dönemi için yurt dışında; kayak turları, Avrupa seyahatleri ve Uzakdoğu ilgi görüyor. Kayak turlarına yönelik olarak da başta Fransa, Avusturya, İtalya'nın kuzeyi, İsviçre ve Bulgaristan olmak üzere dünyanın önemli kayak merkezlerine ortalama 8 günlük paket turlar hazırladık” dedi.

Yorum yap