Pazar, 20 Ekim 2019
“Denizler geleceğimizdir” yarışmasının birincisi Antalya’dan

“Denizler geleceğimizdir” yarışmasının birincisi Antalya’dan

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından düzenlenen “Denizler Geleceğimizdir” konulu resim yarışmasında Türkiye birincisi ilimizden çıktı.

Sahil Güvenlik Komutanlığının 28. kuruluş yıldönümü nedeniyle kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrenciler arasında düzenlediği “Denizler Geleceğimizdir” konulu resim yarışmasında Türkiye birincisi Antalya ATSO Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencisi Melissa Sarı oldu. Aynı yarışmada Manavgat İMKB Ticaret Meslek Lisesi Öğrencisi Fatma Gök ve Adem Tolunay Anadolu Lisesi Öğrencisi Yeliz Yeni de mansiyon ödülü aldılar. Başarılı öğrencilerimiz Ankara’da düzenlenen ödül törenine katılırken, yarışmanın birincisi Melissa Sarı birincilik ödülünü Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral İzzet Artunç’tan aldı.

Bugün AKM’de düzenlenen bir törenle Sahil Güvenlik Komutanlığının düzenlediği yarışmada ödül alan öğrencilerimize Antalya’da da birer ödül verildi. Düzenlenen törende Türkiye Birincisi Melissa Sarı Antalya Vali Yardımcısı Fuar Ergün’ün elinden ödülünü alırken, mansiyon ödüllerinin sahipleri Yeliz Yeni’ye Prof. Dr. Mehmet Aytekin, Fatma Gök’e de Deniz Kurmay Yarbay Ahmet Gür ödüllerini takdim etti. Ödül törenine Millî Eğitim Müdürümüzü temsilen Şube Müdürümüz Özer Bedir de katıldı.

Ocak-Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenen ve 878 resmin iştirak ettiği “Denizler Geleceğimizdir” konulu resim yarışmasının amacı öğrencilerimizin denize olan ilgi ve sevgilerini artırmak, denizde güvenlik konusunda bilgilenmelerini sağlamak ve resim ile ilgili yaratıcı çalışmalarını desteklemektir.

Yorum yap