Pazar, 20 Ekim 2019
MHP’li kadınlardan örnek davranış

MHP’li kadınlardan örnek davranış

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Kadın Kolları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli annelerine yardım için kermes düzenlediler.

Gelirler engelli annelerine
Yavuz Özcan Parkı’nda sabah saatlerinde başlayan kermesin gelirlerinin engelli annelerine verileceğini söyleyen MHP Kadın Kolları İl Başkanı Nihal Gürel ‘’ Sadece bugün değil hergün engellilerin hatırlanması gerekir. Onlara ve ailelerine destek olmak için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Biz MHP Kadın Kolları olarak kendi el emeğimizle hazırladığımız pasta, börek, takı, yelek, patik… gibi şeyleri satarak onlara destek olmaya çalışıyoruz. Herkesten de aynı duyarlılığı bekliyoruz. ‘’ şeklinde konuştu.
Gürel engellilerin birtakım sorunları olduğuna dikkat çekerek ‘’ Engelli otoparklarına başka araçların park etmesi büyük bir saygısızlıktır. Sonra onları uyardığımızda da bize tepki gösteriyorlar. Ayrıca sokakta satış yapmaya çalışan engelli vatandaşlara zabıta izin vermiyor. Belediye bir yeri değerlendirip engelliler için çarşı yapsa onlar da bir şekilde kendi geçimlerini sağlayabilirler.’’ dedi.
Kadınlarımızı siyasette daha fazla görmek istiyoruz
Nihal Gürel, Kadın Hakları Haftası’yla ilgili olarak ,‘’ 5 Aralık’ta kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı verilmişti. Ancak biz kadınlarımızı siyasette daha fazla görmek istiyoruz. O nedenle siyasetteki kadın sayısının artması için tüm gücümüzle çalışmaktayız’’ dedi.
Gürel, ‘’Ev eksenli ve tarım sektöründe çalışan kadınların sigortalı olarak çalışmasını ayrıca polisin ve adliyenin kadına karşı şiddet durumunda kadının yanında yer almasını istiyoruz.’’ diyerek yetkililere seslendi.
Engelli annelerine destek için düzenlenen kermese ilgi yoğundu.

Yorum yap