Salı, 25 Eylül 2018
Demokrat Parti'nin kadınları Ovaazatlı'ya kırat mührünü vurdu

Demokrat Parti'nin kadınları Ovaazatlı'ya kırat mührünü vurdu

Bursa'nın Ovaazatlı beldesinde partiler hafta sonu yapılacak belde belediye seçimleri için kıyasıya bir seçim yarışı var..Kıran kırana geçen seçim çalışmalarında Demokrat Parti ;Güçlü Kadın Kolları ile damgasını vurdu.

Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci, Kadın Kolları Genel Başkan Vekili Av.Sibel Kızılkaya İtkü, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcıları ; Nedret Bozkaya Taşar, Aygül Başgelen, Nurhayat Topçu ile beraber Gençlik Kolları Genel Başkanı Erhan Eren ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcıları ile ; Gençlikten sorumlu Başkan Yardımcısı Yüksel Bilici ile bereber beldeye adeta çıkartma yapan Kadın Kolları Genel Başkanı Kahveci..İki gün süre ile aralıksız olarak beldede ev ev herkesi ziyaret ederek haftasonu belde de yapılacak Belediye Başkanlığı seçimleri için Demokrat Parti adayı Ayhan Güre ye oy istedi.

Demokrat Parti Bursa İl Başkanı Abdullah Biçen ve Bursa İl ve ilçe teşkilatlarının da destek verdiği seçim çalışmalarında ; Bursa il teşkilatına mensup Kadın kolları il başkanı Tülay Yorulmaz ve ve teşkilatlarda görevli 100' ün üzerinde Demokrat Partili kadın da çalışmalara destek veriyor.

DP Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci belde meydanında yaptığı konuşmada ; Halka hitaben ...

" Hepinizin uzun süredir beklediği Demokrat Parti heyecanınızı gözlüyorum. Demokrat Parti çiftçinin, köylünün halkın partisidir.Türkiye nin elli yılında mührümüz var. Bizim bu ülkeye yaptığımız hizmetleri hepiniz biliyorsunuz. Birileri gelip bu fabrikaları, bu toprakları bu barajları kendileri yapmış gibi satıyorsa bilinki yarın çocuklarımıza iş ,analarımıza aş evlerimize huzur kalmayacak. Rahmetli liderimiz Menderes ten başlayarak Demokrat Parti ve çizgisi dışında yönetimi elde edenler bu halka refah getirmediler.Biliyoruz , bankalara borcunuz var. Kredi borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsunuz. Mallarınız hacizde zorluk içindesiniz.Bu sorunların hepsinin tek çözüm adresi Demokrat Partidir.

Demokrasiyi bu ülkeye biz getirdik.Barajları biz yaptık.Tarlaları suya biz kavuşturduk.Ülkeyi birlik ve dirlik içinde tuttuk.Terörü biz bitirdik.Bunların hepsinin altında Demokrat çizginin mimarları ; Rahmetli Menderes' i,Rahmetli Özal'ı ; Yaşayan en büyük liderimiz Demirel'in imzaları var..Kaybettiğimiz liderlerimizi rahmetle anıyoruz.

Ülke ayrıla ayrıla şimdi de kadınları ayıralım dediler.Başı açık ,başı kapalı diye ayrıştıralım diyorlar.Kadınlar için önemli olan çocuklarına yedirecek oldukları aş,aldıracak oldukları eğitim,kocalarına iş; Bizim saçımız,başımız kimsenin umurunda değil. Çünkü biz saçımızla,başımızla anneyiz.Başı kapalı olan,başı açık olan bizim kardeşimizdir,annemizdir,teyzemizdir,arkadaşımızdır.

Bakın biz böyle bir ayırım yapmıyoruz.Fakat birileri bu ayrımı yapıyorlar.Türkiye nin Demokrasi abidesi Demokrat Parti iktidarında herkes yeniden bir olacak.Tek Türkiye olacak.Tek millet olacağız.

Referandumda oy verdiniz.Ne değişti ? Yargılama yapacağız dediler..Yargıladılar mı ? Hayır ...O zaman artık bunların kimseye söyleyecek hiç bir şeyi kalmamıştır.Sadece burada hafta sonu yapılacak belediye seçimleri için, Önümüzde ki yıl yapılacak genel seçimler için ,yarınınızı teminat altına almak için Demokrat Parti diyoruz" dedi..

Hep birlikte Adaletten yana Doğruyol da Anavatanımız da Demokrat Parti de bir ve beraber olarak yolumuza devam edelim". diyen Kahveci sonrasında kapı kapı dolaşarak vatandaşları dinledi....


05.12.2010 tarihinde yapılacak olan seçimlerde Demokrat Parti Adayı Ayhan Güre' nin Demokrat Parti Genel Merkez ve Bursa il teşkilatının desteği ile açık ara seçimi alacağı öngörülüyor.Seçime sayılı günler kala Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan Vekili Salih Uzun 'un beldeye gelerek miting yapacakları belirtiliyor...

Yorum yap