Salı, 24 Eylül 2019
CHP ilçe toplantılarına başladı

CHP ilçe toplantılarına başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken; referandum sonrası ilçe danışma kurulu toplantılarına Kaş'tan başladı. Kaş İlçesinde ilçe başkanlarına özverili çalışmaları için teşekkür eden Ülken, ilçelerin referandumda karşılaştığı sorunlar ve ihtiyaçları hakkında da bilgi aldı.


Kaş'tan yaptığı açıklamada AKP İl Başkanı Hüseyin Samani'ye de cevap veren Ülken, 'Bizim koltuğumuz yedi düvele karşı savaşan Kuva-i Milliye ruhunun koltuğudur. Samani'ye, tarihin sayfalarını iyi okuyup kendi koltuğunun ve Cumhuriyet Halk Partisi koltuğunun neyi ifade ettiğini daha iyi bilmesini öneriyoruz'' dedi.

İlçe toplantıları başladı
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, referandum sonrası ilçe danışma kurulu toplantılarına batı ilçelerinden başladı. İl Yönetim Kurulu üyeleri Ramazan Akın, Erol Özgün, Gülay Akın ve Doğan Ak ile birlikte Kaş ilçesine giden Ülken, burada Kaş İlçe Başkanı Halil Arıkan, Kumluca İlçe Başkanı Dilek Engin, Demre İlçe Başkanı Zühra Doğan, Finike İlçe Başkanı Ali Taş ve Kaş İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle biraraya geldi. CHP İl Başkanı Ülken burada yaptığı açıklamada; '' İlçe toplantılarımıza ilk olarak en uzak ilçemiz olan Kaş'tan başlıyoruz. Burada; referandumun değerlendirmesini yapalım, eksiklik ve aksaklık varsa değerlendirelim istedik. Sizlerin de ihtiyaçları varsa konuşmaya geldik. Bir taraftan da refendumda aldığımız oyların ilçe ilçe analizlerini yapıyoruz. Eleştri ve özeleştiriden kaçmadan değerlendirme yapacağız'' diye konuştu.
Kaş'ta bütünlük tablosu
Cumhuriyet Halk Partisi Kaş İlçe Başkanı Halil Arıkan ise, ''Kaş'ta kısıtlı imkalnlara önemli çalışmalar yaptık. Her ne kadar bazı yetersiz noktalarımız olsa da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Eksiklikleri tamamlayarak genel seçimlere en iyi şekilde hazırlanacağız'' dedi. Kaş Belediye Başkanı Abdullah Gültekin ise, il örgütünü ilçelerinde görmekten büyük mutlulk duyduğunu belirterek CHP ilçe örgütüyle tam bir bütünlük içinde olduklarını vurguladı.
Samani'ye cevap verdi
Geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında, ''Kültür ve Turizm Bakanı'nı istifaya davet eden Ülken, boyundan büyük laf söylemiştir'' diyen AKP İl Başkanı Hüseyin Samani'ye Kaş'tan cevap veren Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken; '' Bakan Günay'ın, bir kültür fetivaline karşı takındığı ırkçı tavrı eleştirmiştik. Buna karşılık AKP İl Başkanı (koltuğumu aşan bir açıklama yaptığımı) iddia etmiş. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı koltuğu 7 düvele karşı bağımsızlık savaşı vermiş ve Kuva- Miliye ruhunu taşiyan bir ulusun koltuğudur. CHP'nin belde başkanından genel başkanına kadar her kişi, o koltuklarda yedi düvele karşı savaşan ulusumuz adına oturuyor. Sırplarla Bosnakları birbirine düşüren düşman, bizim kurtuluş savaşındaki düşmanımızla aynı düşmandır. Yugoslav halkını bölen de, bizi Kurtuluş Savaşı öncesi bölmeye çalışan da aynı emperyalist güçlerdir. Samani'ye, tarihin sayfalarını iyi okuyup kendi koltuğunun ve Cumhuriyet Halk Partisi koltuğunun neyi ifade ettiğini daha iyi bilmesini öneriyoruz'' diye konuştu..


Yorum yap