Salı, 24 Eylül 2019
Polonya – Türkiye İşbirliği Delegasyonu, ATSO'da...

Polonya – Türkiye İşbirliği Delegasyonu, ATSO'da...

Polonya heyetine Antalya ekonomisi ve yatırım olanakları hakkında bilgi veren Budak, Türkiye’ye gelen her üç turistten birinin Antalya’yı ziyaret ettiğini söyledi.


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, aralarında Avrupa Türk İşadamları Konsey Başkanı Aziz Şahin, Polonya Odalar Birliği Avrupa İlişkiler Müdürü Katarzyna Dwornik, Polonya Avrasya Türk Ticaret Odası Başkanı Tadeusc Sklodowski, Wolamin Ticaret Odası Başkanı Janus Michna, Belediye Başkan Vekili Andrzej Przybyla, Milletvekili Wojciech Ziemniak ve Andrzej Nowakowski’nin de bulunduğu Polonya – Türkiye İşbirliği Delegasyonu’nu makamında kabul etti.
Polonya heyetine Antalya ekonomisi ve yatırım olanakları hakkında bilgi veren Budak, Türkiye’ye gelen her üç turistten birinin Antalya’yı ziyaret ettiğini söyledi. Antalya’nın aynı zamanda tarımın da başkenti olduğunu belirten Budak, Serbest Bölge ve Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatırımlar sayesinde sanayinin de geliştiğini bildirdi.
Polonyalı işadamlarına Antalya’ya yatırım yapmaları tavsiyesinde bulunan Budak, “Antalya yabancı yatırımcılar için çok cazip bir kent. Özellikle turizm sektöründe sağlık, spor, kongre ve yayla turizmi yabancı yatırımcı beklediğimiz alanlar. Modern ve organik tarım, deniz taşımacılığı ve inşaat sektörü diğer potansiyel yatırım alanları. Polonya ile ticari ilişkilerimiz çok güçlü değil. Ticaretin gelişmesi için biz oda olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.
Avrupa Türk İşadamları Konsey Başkanı Aziz Şahin de, ülkeler ve kentler arasında ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmeyi amaçladıklarını belirterek, önümüzdeki günlerde Polonya’da “Antalya Turizm ve Tarım Forumu” düzenlemeyi planladıklarını bildirdi.

Yorum yap