Cuma, 18 Ekim 2019
Kozmetikçiler İtalya’da Türk hamamı kuruyor

Kozmetikçiler İtalya’da Türk hamamı kuruyor

Dünyanın en önemli kozmetik ve kişisel bakım ürünleri fuarı olan “Cosmoprof Worldwide Bologna Fuarı” 16-19 Nisan 2010 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleştirilecek.

Kozmetik sektörüne destek vermek, Türk kozmetik sektörünün dünyaya açılmasını sağlamak amacıyla hareket eden İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) fuara, bu yıl üçüncü kez milli katılımı organize ediyor.

Cosmoprof Fuarı’na bu yıl toplam 48 Türk firması katılacak. Şirketlerin 12 tanesi bireysel katılım gerçekleştirirken, 36 tanesi ise İKMİB’in organize ettiği Türk Pavyonu’nda yer alacak.

Her türlü parfümeri, kozmetik, sağlık, güzellik ve kişisel bakım ile ev bakım ve temizlik ürünlerinin sergilendiği, kendi alanında dünyanın en önemli etkinliği olan fuarın, bu yıl 43’üncüsü düzenleniyor. Cosmoprof Bologna Fuarı’nı geçen yıl 33 bin 338’i yabancı olmak üzere 139 bin 523 profesyonel ve ticari ziyaretçi gezdi. 60 ülkeden 2 bin 248 firmaya ev sahipliği yapan fuarda, başta Fransa, Almanya, Çin, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Tayvan ve Güney Afrika olmak üzere 1.323 yabancı firma ürünlerini sergiledi.

Türkiye Pavyonu’nda yer alan 36 firma, toplam 768 metrekarelik alanda deodorant, parfüm, ıslak mendil, sabun, renkli kozmetik ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve kozmetik ambalajlarını sergileyecek. Ayrıca, İKMİB bu yıl trend alanında geleneksel Türk hamamı konseptini oluşturacak. Bu görsel şölenin fuar ziyaretçileri tarafından ilgiyle karşılanması ve dikkat çekmesi bekleniyor.

Dünya standartlarında üretim kalitesine ulaşan Türk kozmetik sektörü, büyüme hızını her geçen gün artırıyor. Kendi markalarını yaratmanın yanı sıra dünya markalarına da üretim yapan Türk kozmetik sektörü firmaları, Rusya, Irak, Ukrayna, İran, Bulgaristan, Romanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Cezayir, Azerbaycan ve Libya başta olmak üzere, özellikle komşularımıza büyük miktarlarda ihracat yapıyor. Kozmetik sektöründe 1.300’ün üzerinde firma faaliyet gösteriyor. Sektör, 13–14 bin civarında kişiye istihdam yaratıyor.

Yorum yap