Çarşamba, 25 Nisan 2018
2. elde avantajın adresi Otokoç Otomotiv

2. elde avantajın adresi Otokoç Otomotiv

Otomotiv perakendeciliği sektörünün öncü kuruluşlarından Otokoç Otomotiv, Otokoç ve Birmot markaları ile Türkiye’nin en büyük ikinci el operasyonlarından birini yürütüyor. Faizsiz kredi ve mobil pazarlama yöntemleriyle 2.el araç satışını her yıl artırıyor.

Türkiye genelinde 11 ilde faaliyet gösteren, binekten ticariye çok çeşitli marka ve model seçeneği ile aylık ortalama 600 araç satışı gerçekleştiren Otokoç ve Birmot şubeleri farklı ödeme seçenekleriyle müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyor. Otokoç müşterileri 2.El araçlarına isterlerse %0 faizli 12 ay vadeli kredi ya da kredi kartına vade farksız 12 taksit imkanı ile sahip oluyor.
2.el satışı yapılan tüm noktalarda Ford ve Fiat’ın yetkili servis hizmetini de veren Otokoç ve Birmot, sergilediği 2.el araçların ekspertizlerini de yaparak araç hakkındaki her türlü bilgiyi müşterilerine sunuyor. Ayrıca üretici garantisi sona ermiş ancak belirli kriterleri sağlayan araçlar da satışa 1 yıl garantili olarak sunuluyor.
Mobil pazarlama trendlerini de yakından takip eden Otokoç, müşterilerine “SMS ile 2.el araç stoğu sorgulama” uygulaması da sunuyor. 2.el araç satın almak isteyen müşteriler, “bulundukları ilin adını (veya plaka kodunu)”, satın almak istedikleri aracın “markasını, modelini ve model yılını” yazarak 05324443300’a SMS gönderdiklerinde, Otokoç ve Birmot stoklarında sorgulanan kriterlere uyan araçlara ait verilere ulaşabilecekleri Wap-Push linkini alıyor. Wap-Push linki ile araç listesine ulaşan kullanıcılar, ilgili şubeyi arayarak veya Otokoç ve Birmot internet siteleri üzerinden ilgilendikleri araçlarla ilgili daha detaylı bilgi alma imkanına sahip olabiliyor.
Otokoç Otomotiv’in müşterilerine sunduğu hizmetlerle ilgili olarak, 2.el Satış Müdürü Mehmet Ali Ünlü; “Sıfır araç fiyatı, markanın pazar payı ve aracın bulunurluğu 2.El araç fiyatlarının belirlenmesinde önemli etkenler. Dönemsel olarak bazı modellerin piyasada bulunurluluğu artsa da, düşük kilometreli 2.el araç bulmak zorlaştı. Biz ise, hem perakende hem de kiralama alanında hizmet vermenin sağladığı güç sayesinde ticariden bineğe, benzinliden dizele çok farklı araç seçenekleri sunabiliyoruz. Özellikle Ford ve Fiat markalarının 2.el’inde oldukça kuvvetliyiz. Bu yıl 2.el araç satışımızı geçen yıla göre %15 artırdık. Kurumsal bir yapıda, yepyeni showroomlarda, deneyimli bir satış ekibi ile ve en önemlisi Koç Topluluğu güvencesiyle hizmet veriyoruz. Bankalarla yaptığımız anlaşmalar sayesinde müşterilerimize piyasa koşullarından daha uygun kredi imkanları ve kredi kartı ile ödeme alternatifleri sunabiliyoruz.” dedi.

Yorum yap