Cuma, 15 Kasım 2019
Yetiştirme yurdundan nikah masasına

Yetiştirme yurdundan nikah masasına

Yetiştirme yurdunda büyüyen iki gencin arkadaşlıkları nikah masasında son buldu. Gençlerin nikahını Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen kıydı.

Antalya Zübeyde Hanım Çocuk Yurdu’nda 9 yıl kalan 22 yaşındaki Makbule Mert ile 13 yıl Burdur Yetiştirme yurdunda kalan 23 yaşındaki Salih Topçu, ele ele yeni bir yaşama merhaba dedi. Bir tanıdıkları vasıtasıyla tanışan genç çiftin arkadaşlıkları nikah masasında son buldu. Muratpaşa Belediyesi Nikah Salonu’nda dünyaevine giren genç çiftin nikahını Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen kıydı. Nikahda oldukça heyecanlı gözüken genç çifte mutluluklar dileyen Başkan Evcilmen, genç çifte çeşitli hediyeler de verdi.

Yetiştirme yurdunda büyüyerek yaşama atılan gençlere sahip çıkan Ali Rıza Altıntaş İlköğretim Okul Müdürü Zeliha Beyburs, “Kızımız gibi gördüğümüz Makbule, okulumuzda çalışıyor. Salih’de Afyon’daki bir okulda görevli. Bu iki gencin evlenme isteklerini bizler de destekledik. Maddi durumları olmadığı için okul yönetimi olarak kendilerine sahip çıktı. Çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Afyon’da yaşayacak olan gençlerimizin bundan sonraki yaşamlarında mutluluk ve şans diliyorum” dedi.

Yorum yap