Salı, 24 Eylül 2019
Akaydın ANET’te

Akaydın ANET’te

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Antalya Entegre Et Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ni (ANET) ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Prof. Dr. Mustafa Akaydın danışman ve bürokratları ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Büyükşehir Belediyesi'ne ait ANET'i ziyaretinde ANET Müdürü Dr. Kadir Canbaz ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı tarafından karşılandı.
ANET Müdürü Dr. Kadir Canbaz, 1989 yılında kurulan şirketin kuruluş amaçları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Canbaz, 49 kişinin çalıştığı ANET'te yıllık ortalama 18 bin büyükbaş, 72 ile 75 bin arasında küçükbaş hayvan kesimi yapıldığını bildirdi.
Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı da kaçak kesimden yakındı. Yardımcı, canlı hayvan borsası ve Avrupa standartlarında modern bir mezbaha kurulmasını istedi.

-KÖMÜRCÜLER'DE KURULACAK-
Prof. Dr. Mustafa Akaydın da, sıkıntıların giderilmesi için ne gerekiyorsa yapılacağını vurguladı. Akaydın, Kasaplar Odası, Ticaret Borsası ve ANET yetkililerinin isteği üzerine Büyükşehir Belediyesi olarak yeni bir mezbaha ve canlı hayvan borsası kurulması için gerekenin yapılacağını belirtti.
ANET'in yeni tesisinin Kömürcüler bölgesinde 74 bin metrekarelik bir alana kurulması için çalışmalara başlanacağını belirten Akaydın, şunları söyledi:
''Antalya'ya layık, modern, Avrupa standartlarına uygun, yeni bir mezbaha ve canlı hayvan pazarı yapabilir noktaya geldik. Bu konuyu en kısa zamanda ele alacağız. Böylece insan sağlığına uygun ve hijyen koşulları sağlanmış, tam kontrollü et ürünleri pazara ulaşmış olacak. Canlı Hayvan Borsası'nın açılmasıyla üreticinin canlı hayvanları gerçek değerini bulacak ve haksız rekabet koşulları ortadan kalkmış olacak.''
Başkan Akaydın, daha sonra ANET'in kafeteryasında üretici, besici ve esnaf ile çay içerek sohbet etti.

Yorum yap