Çarşamba, 20 Kasım 2019
Genç Çevreciler Liderler, Çin yolcusu

Genç Çevreciler Liderler, Çin yolcusu

Antalya Koleji Fen Lisesi 11.sınıflardan bir grup öğrenci, Ağustos 2009’da Çin'in Pekin kentinde düzenlenecek olan Küresel Çevre Gençlik Konvansiyonu’na katılmayı garantilediler.

Uluslararası Young Masters Programme on Sustainable Development (YMP) Projesi kapsamında düzenlenen programda yer alan Fen Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Furkan Erdoğan, Meryem Aydınol, İrem Arslan, İpek Kayan ve Beren Duran, okullarına yediveren limon ağacı dikerek, projeleri dahilinde fidanların satışından elde edecekleri geliri ise, TEMA Vakfı'na bağışladılar.

İsveç Lund Üniversitesi Endüstriyel Çevre Ekonomisi Uluslararası Enstitüsü (IIIEE) tarafından yürütülen web tabanlı, uzaktan öğrenmeye dayalı etkileşimli bir kurs ve proje çalışması olan bu program, sürdürülebilir gelişme ve önleyici çevresel stratejiler üzerinde odaklanıyor.

Liseler Müdürü Mustafa Çakır, çevreye duyarlı gençlerle birlikte küresel çevre sorunlarına çözüm bulmak için proje çalışmaları gerçekleştiren öğretmen ve öğrencilerine başarılar diledi.

Yorum yap