Pazar, 17 Kasım 2019
Selim Erol AKDİM'de

Selim Erol AKDİM'de

Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Selim Erol, 24.03.2009 tarihinde AKDİM (Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi) tarafından haftalık olarak düzenlenen Salı Çayına katıldı.

Toplantıda, Antalya’ da ikamet etmekte olan, Rus, İngiliz, Azeri, Alman, Belçikalı, Ukraynalı ve Fransızlardan oluşan katılımcılara Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun kendilerine sağlamış olduğu haklar hakkında bilgi verdi.

İlimizde ikamet etmekte olan yabancı uyruklu AKDİM üyelerinin Sosyal Güvenlik konusunda bilgilendirilmesi için yapılan programda, çok sayıda yabancı üye merak ettikleri soruları ve sorunları SGK İl Müdürümüz Selim EROL’ a aktarma fırsatı buldu. Özellikle sağlıkla ilgili konularda yoğun soru alan İl Müdürümüz, her soruya verdiği cevaplarla toplantıda bulunan katılımcıları aydınlatmış oldu.

İl Müdürümüz Selim EROL; Türkiye ile, 22 Ülkenin Mütekabiliyet esasına göre Uluslararası Sosyal Güvenlik antlaşmalarının bulunduğunu, anlaşma yapılan ülke vatandaşlarının Ülkemizde bulundukları sırada sağlık hizmetlerinin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapıldığını belirtti.

Bilgilendirme toplantısının sonunda katılımcılar İl Müdürümüz Selim EROL’ a Türkiye’ de uzun süredir yaşamalarına rağmen bu şekilde haklarının bulunduğunu bilmediklerini ifade ettikten sonra birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Yorum yap