Salı, 12 Kasım 2019
“Hiç kimsenin Antalyalıyı kandırmaya hakkı yok”

“Hiç kimsenin Antalyalıyı kandırmaya hakkı yok”

Antalya’da yerel iktidarın belirlenmesine sayılı günler kala siyaset rüzgarı,kentin dört yanını sardı. Seçimlerin son dönemecinde CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın ,basın mensuplarıyla bir araya geldi.

“Hiç kimsenin Antalyalıyı kandırmaya hakkı yok”

Başarılı bir seçim çalışması geçirdiklerini ifade eden Prof. Dr Akaydın, il örgütünden yöneticisine kadar tüm CHP heyetinin tam bir uyum içinde çalıştığını söyledi.
AKAYDIN’DAN ANTALYALILARA TEŞEKKÜR
Yerel iktidara emin adımlarla yürüyen CHP’li Prof. Dr Mustafa Akaydın, Antalyalı basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kalabalık bir medya gurubunun izlediği toplantıda CHP’li Akaydın kamuoyunda tartışılan son gelişmelere de değindi. Sözlerine yaşanan gürültü kirliliğinden dolayı Antalyalılardan özür dileyerek başlayan Akaydın, ‘Bu bir seçim süreciydi. Seçim çalışmaları nedeniyle esnafımızı ve halkımızı rahatsız etmiş olabliriz. Partim ve şahsım adına tüm Antalyalılardan özür diliyorum, anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum’ dedi.
AKAYDIN:ÇAMUR ATARAK SİYASET PEŞİNDE OLMADIM
Hiçbir zaman çamur atarak siyaset yapmanın peşinde olmadığını ifade eden Akaydın, ‘Seçimlerin kırılma noktası 19 gün önce başladı. ANSİAD’ın toplantısında bende sonra söz alan sayın Türel ‘Bana çamur atıyorlar’ şeklinde ifadeler kullandı. Halbuki ben, ondan önce söz almış ve üyelere sadece projlerimi anlatmıştım. Ardından Başbakan, ‘Üniversiteyi bile idare edemiyorlardı ondan atamadık’ gibi Cumhurbaşkanı’nı bile zan altında bırakan talihsiz bir açıklamada bulundu. Beni karalamaya çalıştı. O günden sonra renkler değişti’ diye konuştu.
TÜREL’İN SKANDALLARINA ATIF
Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yolsuzluk iddialarına da değinen Akaydın, Başkan Menderes Türel’in isminin büyük bir şaibe altında olduğunu belirtti. Akaydın, ‘Serkan Tuzcu diye bir arkadaşımız 550 TL maaşla işe başlıyor ardından kişisel hesabından 4.5 trilyonluk bir akış gerçekleşiyor. Ve sayın Türel bir programda ‘Ben bu kişiyi tanımıyorum’ diyor. Ama ilişkiler fotoğraflar ortada. Hiç kimsenin Antalyalıyı kandırmaya hakkı yoktur. Öte yandan Özgür Zengin adlı şahıs ve telefonların dinlenmesi olayı. Bunlar çok ciddi skandallar’ dedi. Akaydın, Başkan Türel’i konuyla ilgili kamuoyunu aydınlatmaya davet etti.
AKAYDIN:BİZ BİRİZ HERKES KENDİNE BAKSIN
Akaydın, seçim çalışmaları boyunca il yönetimi ve milletvekilleri ile tam bir uyum içinde çalıştıklarına dikkat çekti. Prof. Dr Akaydın, ‘Birde bizim için bunlar kendi aralarında bile kavgalılar diyorlar. Biz tüm seçim kampanyamız süresince beraberdik tüm adayarla birlikte çalıştık. Bunu söyleyen sayın Türel’in sayın Erdal Öner’le ilgili tavrını yeniden gözden geçirmesi gerekiyor’ diye konuştu. Akaydın, büyük bir tövmet altında olan Türel’in eleştiri yapmaya hakkı olmadığını vurguladı.
MELLİ: AKAYDIN’NIN YANINDAYIZ
CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr Mustafa Akaydın’a yeterince destek olmadıkları şeklindeki yorumlara da açıklık getiren CHP İl Başkanı Ömer Melli ise soruları cevapladı. Melli, ‘Ben bir il başkanıyım. Diğer ilçelerlerde diğer adaylarımızla da çalışmalara katılıyoruz. Her çalışmada her adayımızın yanında olmamız mümkün olmuyor haliyle. Ama biz yönetim olarak, il başkanından tutun CHP Antalya il örgütünün en sade üyesine kadar sayın hocamın her zaman detekçisi olduk ve olacağız’ dedi. Toplantıda CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan’da hazır bulundu.

Yorum yap