Çarşamba, 20 Kasım 2019
Yılmaz: “Konyaaltı’nın ilacı bizde”

Yılmaz: “Konyaaltı’nın ilacı bizde”

Ak Parti Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yılmaz, seçim çalışmalarına oda ve dernek ziyaretleriyle devam etti.

Sivil toplum örgütlerinin yerel yönetimdeki önemini vurgulayan Abdurrahman Yılmaz, meclis üyesi adaylarıyla birlikte Antalya'da faaliyette bulunan oda ve derneklere ziyaret gerçekleştirdi. İlk olarak Kepez Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Abdullah Sevimçok ile görüşen Yılmaz, sivil toplum örgütlerinin hizmette büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Konyaaltı için beraber hizmet etmek istediklerini dile getiren Yılmaz, "Atatürk Samsun'a halkına olan güveniyle çıktı. Biz de Konyaaltı'na, halkımıza ve ekibimize güvenerek çıktık. Bu ekiple Konyaaltı'na güzel hizmetler vereceğimize inanıyorum. Yerel yönetimde söz sahibi olan, sizin gibi sivil toplum örgütleriyle de projelerimizi işbirliği içinde yürütmeye ve Konyaaltı için çalışmaya talibiz" dedi.

“KONYAALTININ İLACI BİZDE”
Konyaaltı esnafının hastalığına ilaç olacaklarını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi: "Esnaf'ın istediği alışverişin artmasıdır. Bu da ancak çarşının canlandırılmasıyla mümkün olacaktır. Konyaaltı'nın canlanması ve halkın ilgisini çekecek projeler olmalı. Büyükşehir'in ve bizim projelerimiz bu yöndedir. Öncelikle kongre ve futbol turizmine yönelik projelerimiz var. Konyaaltı'nda bulunan tesisler için kongre turizminin desteklenmesinden yanayız. Böylece daha çok yerli ve yabancı turist gelecek. Ayrıca yapılmasını planladığımız 3 bin kişilik butik stadyum ile futbol turizmini destekleyeceğiz. Yerli ve yabancı takımlar kamp yapmak için buraya gelecek ve Konyaaltı hareketlenecek. Esnafımızın yüzü gülecek. Kültür Sarayı açacağız. Halkımıza sosyal kültürel etkinlikler sunacağız".
Konyaaltı'na canlılık kazandırmak için gereken tüm önlemin alınacağının altını çizen Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı: "Üniversite, okul aile birlikleri, muhtarlar ve derneklerle işbirliği içinde olup, sesini duyurmak isteyen herkese, her kuruma açık olacağız. Projeler üretip, Konyaaltı'nın ismini duyuracağız. Bir marka haline getireceğiz. Bize güvenen insanları mahçup etmeyeceğiz. Konyaaltı'nı kimseye boyun eğmeden yönetmek ve haklının yanında olmak için yola çıktık. Bu yolda birlikte güzel hizmetlere imza atacağız".

“KÜÇÜK ESNAFI UNUTMADIK”
Yılmaz ve meclis üyesi adayları sırasıyla Bakkallar Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran, Servisçiler Odası Başkanı Adil Demir ve son olarak Emlak Komisyoncuları, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı Şeref Sağlam'a ziyaret ettiler. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Bakkallar Odası Başkanı Eyüp Sabri Kıldıran, Abdurrahman Yılmaz'ın kendilerini ziyaret eden ilk başkan adayı olduğunu belirtti. Küçük esnafın yaşadığı sıkıntıları Kıldıran’dan dinleyen Yılmaz, "Antalyaspor'da göreve geldiğimde batan bir gemiyi kurtardım. Ben de küçük esnafım. Sizin derdinizden en iyi ben anlarım. Konyaaltı'nı da kurtaracağım" şeklinde cevap verdi. Emlak yatırımlarını artıracak projelerle geldiklerini vurgulayan Yılmaz'a bir destek de Emlak Komisyoncuları, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası Başkanı Şeref Sağlam'dan geldi. Sağlam, Konyaaltı’nın gelişmesi ve güzelleşmesi için yerel yönetimin iktidar partisinden olması gerektiğini söyledi.

Yorum yap