Salı, 12 Kasım 2019
Calista Luxury Resort Ödüle doymuyor

Calista Luxury Resort Ödüle doymuyor

'A'la Carte All Inclusive' sistemini dünyada ilk kez uygulayan ve açıldığı günden bu güne kalite anlayışını ayrıcalıklı belgelerle ve projelerle taçlandıran Calista Luxury Resort Hotel, yine bir ilke imza attı.

Turizm bakanlığının 2 yıl süren detaylı çalışmalarından sonra başlattığı çevreye duyarlılık kampanyası kapsamında hazırlanan YEŞİL YILDIZ belgesini Türkiye’de almaya hak kazanan ilk otel oldu.
Açıldığı 2007 yılında, tek denetimde kalite, gıda, çevre ve iş sağlığı güvenliği gibi farklı dallarla uluslar arası 4 belgeye layık görülen ve kendi bünyesinde oluşturduğu gıda analiz laboratuarı ile otelcilik sektöründe çığır açan Calista Luxury Resort, yeşil yıldız belgesi ile de sektörde örnek ve öncü olmayı hedefliyor.

2 aşamalı gerçekleşen bu denetimde, farklı branşlardaki mühendislerden oluşan kalite takımı, ilk etapta 350 sayfaya yakın doküman teslim ederek ilk incelemeyi eksiksiz tamamladı, sonrasında bakanlıktan gelen özel denetçilerle operasyon üzerinde yapılan ve 2 gün süren uygulama denetimini de geçerek bu zorlu sınavı başarı ile tamamlayan ilk otel oldu.
Otelin kalite müdürü Seda Bayburtlu, bu tarz projelerin ancak bilinçli bir yönetim ve profesyonel bir takım çalışması ile başarılabileceğini, bu anlamda başta otel genel müdürü Ali Kızıldağ ve tüm çalışanların inancı ve sonsuz desteğinden büyük bir güç aldıklarını dile getirdi.

28 Şubat Cumartesi günü turizm bakanı Sayın Ertuğrul GÜNAY’ ın onurlandırdığı ödül töreninde, otelin 5 yıldızı, yeni yeşil yıldızlarla değiştirildi. İlerleyen dönemlerde Calista Luxury Resort, ayrıcalıkları ile yurt içi ve yurt dışı kulvarlarda adından sıkca söz ettireceğe benziyor.

Yorum yap