Cuma, 15 Kasım 2019
Başkan adayı babaya oğuldan besteli destek

Başkan adayı babaya oğuldan besteli destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik'in oğlu Nebi Çelik, yaptığı besteyle babasına destek oluyor.

Amatör olarak müzikle de ilgilenen Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencisi Nebi Çelik, babasının Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olması üzerine beste yapmaya karar verdiğini ve babasının da bu fikrini hoş karşıladığını söyledi. Ardından, müzisyen arkadaşlarıyla çalışmalara başladığını belirten Nebi Çelik, ortaya çıkan müziğin üzerine kendisinin söz yazdığını kaydetti. Bestesinde, Antalya'nın güzelliklerini ve Antalya denildiğinde hissettiklerini anlattığını vurgulayan Nebi Çelik, kendisinin siyaset yerine müziği tercih ettiğini ve hayatını müzisyen olarak devam ettirmek istediğini, ancak gençlerin siyasete katılmasını da istediğini anlattı.
MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik de, çocuğunun bir enstrüman çalmasını arzu ettiğini, ancak oğlu Nebi'nin bundan da ileriye gittiğini belirtti. Oğlunun bestesinin kendisine de sürpriz olduğunu ifade eden Kemal Çelik, ''özellikle Atatürk'ün 'şüphesiz ki dünyanın en güzel şehri Antalya'dır' sözünü müzikle de gayet güzel anlatıyor. Oğlumun böyle bir besteyle siyasetime katkıda bulunması ve Antalya'yı anlatmasından son derece mutluyum. O müziğe, biz siyasete devam edeceğiz'' diye konuştu.

Yorum yap