Perşembe, 21 Mart 2019
Şifo Mehmet Antalyaspor'da...

Şifo Mehmet Antalyaspor'da...

Takımın başına Mehmet Özdilek getirildi. Orhan Atik ani bir kararla görevinden alındı. Soyunma odasında futbolcular arasında kavga çıktı.

Şifo Mehmet Antalyaspor’da
Antalyaspor’ da dün çok hareketli saatler yaşandı. Son oynanan Hacettepe maçının ardından Jarabinsky ile yolların ayrılmasından ardından, Pazartesi günü yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrası takımın başına Orhan Atik’i getirdiklerini açıklayan Antalyaspor Yönetim Kurulu, dün de Başkan Hasan Akıncıoğlu önderliğinde bir basın toplantısı düzenleyerek Yeni Direktör olarak Mehmet Özdilek ile 3 yıllığına anlaştıklarını açıkladı. Açıklama da Mehmet Özdilek de hazır bulundu.

Son Dakika Gelişmesi
Hasan Subaşı Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısına Başkan Akıncıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mehmet Özdilek katıldı. Başkan Akıncıoğlu teknik direktör değişikliğinin son dakika gelişmesi olduğunu, Salı akşamı Mehmet Özdilek’le buluştuklarını ve bir prensip anlaşmasına vardıklarını, sabah da yönetim kurulu üyeleriyle bir toplantı yapıp ortak karara vardıktan sonra Mehmet Özdilek ile anlaştıklarını belirtti. Akıncıoğlu “ Bu karar önceden alınmış bir karar değildir, Salı akşamı da prensip anlaşmasına varmamıza rağmen bunu basına duyurmayı uygun bulmadım. Herşeyin garantilenmesini bekledik, hocamızla uzun görüşmeler yaptık, detayları konuştuk. Bütün arzumuz Antalyaspor’un ligde kalması ve üst sıralara tırmanmasıdır. Antalyaspor’a ve Mehmet Özdilek’ e hayırlı olsun” dedi.
Başkan Akıncıoğlu ayrıca Orhan Atik’e de 3 haftada yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

“Zorluğu bilerek geldim”
Basın toplantısında konuşan “Şifo” lakaplı Antalyaspor’un yeni Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Antalyaspor’u yakından takip ettiğini, takımın şu an içinde bulunduğu durumun kolay olmadığını dile getirdi. Özdilek şöyle konuştu:
“Antalyaspor’un bulunduğu ortam kolay değil, bunu bilerek buraya geldim. Şehir, takım, taraftar ve futbolcu olarak birlik olmalıyız, ancak bu şekilde takımı bir yerlere getirebiliriz. Antalyaspor’un potansiyelini, yönetim kadrosunu ve hedeflerini bildiğim için burayı tercih ettim. Devre arasında takımdaki eksiklikleri gidereceğiz ve en az 3-4 oyuncu alacağız. Güzel günler için basın,takım,taraftar,yönetim beraber nefes almalıyız. Hata yapmaya ne lüksümüz ne de zamanımız var” dedi.
Özdilek ayrıca Orhan Atik’le çalışmak istediğini ancak olumlu bir yanıt almadığını belirtti.

Teknik ekip yenileniyor
Teknik Direktör Mehmet Özdilek kendi teknik ekibiyle çalışacağını ifade etti. Yeni teknik ekipte şu isimler yer alıyor:
Yardımcı Antrenör Şenol Fidan
Kaleci Antrenörü Erdinç Erol
Fizyoterapist İlker Kıraçan.

Soyunma odasında kavga
Kırmızı beyazlılarda son günlerde yaşanan sıkıntılar, sonunda soyunma odasına da yansıdı.
Sabah yapılan antrenmanda bir pozisyon sırasında tartışan Korhan ve Ertuğrul, soyunma odasında da tartışmaya devam edince futbolcular arasında kısa süreli bir kavga yaşandı. Ancak kavganın soyunma odasındaki diğer futbolcular tarafından yatıştırıldığı öğrenildi.
Bu arada Antalyaspor Fortis Türkiye Kupası’nda Beşiktaş’la oynayacağı maç için akşam saatlerinde İstanbul’a gitti.
Ahmet ÇAKIL

Yorumlar

  • Kemal Köse yorumu:

    30 Ekim 2008 Perşembe 10:53

    Antalyaspor ve mehmet özdilek
    Önce her iki tarafa hayırlı olsun.Mehmet özdilek in uzun bir aradan sonra tekrar Antalya sporda başlaması çok isabetli bir karar.Şifo nun motivasyonunun en üstte oduğu bir zaman.Çok kısa sürede başarıların geleceğini görüyorum.Saygılarımla

Yorum yap