Perşembe, 26 Nisan 2018
CHP Fatih Mahallesi’nde

CHP Fatih Mahallesi’nde

CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan ve Kepez Belde Başkanı Mustafa Kemal Yüksel, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Kaya ve Kepez Belde Kadın Kolları Başkanı Dilek Yurtlak ile birlikte Fatih Mahallesini ziyaret ederek, sağlık ve hukuksal destekte bulundular.

CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, Merkez ilçe yöneticileri, Kepez Belde Başkanı M. Kemal Yüksel, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Kaya, Kepez Belde Kadın Kolları Başkanı Dilek Yurtlak ile birlikte Kepez Fatih Mahallesinde vatandaşlarla birlikte toplantı yaptılar. Serbest çalışan Doktorlar da katıldığı mahalle toplantısında bir yandan konuşmalar yapılırken diğer yandan partili doktorlar Halkın sağlığı ile ilgili bilgiler vererek, sağlık sorunu olanları evlerinde muayene ettiler. Hukuksal konularda da Av. Sultan Yeğen’de Vatandaşların sorunlarını dinleyerek onları bilgilendirdi.

“FATİH MAHALLESİ:
TOKİ’NİN MAHALLEMİZE GİRMESİNDEN KORKUYORUZ”
Mahalle toplantısında, Fatih Mahallesi sakinleri, mahallemizde sinek ve sivrisinek mücadelesinde Belediyenin yetersiz kaldığını yeterince ilaçlama yapılmadığını, ulaşım sıkıntılarının giderilemediğini, yeni yapımı devam eden raylı sistemin durak aralıklarının uzun bırakıldığını, sağlık ocağının bitirilemediğini, bazı evlerin alt yapı sorunu olduğu için ev atıklarının dışarıya taştığını dile getiren mahalle sakinleri 2B sorunundan da şikayet ederek, TOKİ’nin mahalleye girmesinden korktuklarını dile getirdiler.

SAPAN: “HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”
CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan’ın tapu sorunlarının çözmek için hazırlanan kanun taslağına imza verdiğini hatırlatan CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, “Hiç düşündünüz mü? Antalya dünyanın göz bebeği Topraklarımız değer kazanıyor. İşte değerlenen bu toprakları sizin elinizden alarak başkalarının kullanımına verecekler. Antalya'da yaptıklarına bir bakın. Rantı olan yerlerde bunları görüyorsunuz. Topraklarımız değerlendi. Topraklarımıza sahip çıkacağız. Sizde topraklarınıza evinize yurdunuza sahip çıkın. Biz her zaman sizin yanınızda olacağız. Biz projeleri halkımız ile yaparız. Şimdi halk istemediği halde RANT projeleri yapılıyor. Yapılan işlerden birilerine rant kazandırılmamalıdır. Her zaman halkımızın menfaatleri ön planda tutulmalıdır. Diye belirten Sapan uygulamalardan örnekler vererek, “planlı şehirleşme gerektiğini, ancak şehirleşmek şehri güzelleştirmek adına mülkün yıllardır sahibi olan vatandaşların yerlerinden yurtlarından edilmemesi gerektiğini söyledi. Sapan, “Gazi mahallesini de örnek vererek, “orada TOKİ evleri yapacağız diye içindeki eşyaları ile birlikte evlerin vatandaşın başına yıkıldığını belirtti. Vatandaşlar gözyaşı dökerken biz dozerleri engellemeye çalıştık. Çünkü Mahkemeden yıkımı durdurma kararı vardı. Mahkeme Kararının uygulanmasını istedik. Dozerlerin önüne durduk ama yıkımı engelleyemedik. Gözleri dönmüş gibi, Mahkeme kararını bile hiçe saydılar. Bu yapılanları kimse unutmadı.” dedi.

Yorum yap