Salı, 12 Kasım 2019

Türkiye açık golf şampiyonası tam not aldı

Yeni Zelandalı James Gill´in kazandığı müthiş finalle sona eren 6. Türkiye Açık Golf Şampiyonası (Turkish Open) yabancı konuklardan büyük övgü aldı.

Yeni Zelandalı James Gill´in kazandığı müthiş finalle sona eren 6. Türkiye Açık Golf Şampiyonası (Turkish Open) yabancı konuklardan büyük övgü aldı. Turnuvaya katılan sporcular ve idareciler Sultan Sahası´nın güzelliği karşısında büyülendiklerini itiraf ederken, dört gün boyunca organizasyonda hiçbir aksaklık yaşanmaması da organizasyonun prestijini bir kat daha artırdı.
Bahreyn ve Lübnan Golf Federasyonu yetkilileri Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu´na teşekkür plaketi verirken, ´Mükemmel bir sahada, kusursuz bir organizasyona katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz´ dediler. Kanada heyeti de Başkan Ağaoğlu ile birlikte Antalya´daki golf sahalarını gezdikten sonra, ´Türkiye´nin bu kadar kısa sürede bu noktaya gelmesi inanılmaz´ şeklinde konuştu.
Turnuvaya Amerika´dan katılan gurbetçi golfçümüz Tarık Can da başarılı performansıyla gelecek yıllarda Milli Takım´ın bir parçası olacağını gösterdi. Türkiye Açık Şampiyonası´nı James Gill´in üç vuruş gerisinde beşinci sırada bitiren Can da Milli Takım adına yarışmaktan gurur duyacağını söyledi.
Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Açık Golf Şampiyonası´nın (Turkish Open) kısa geçmişine rağmen gerek katılım gerekse kalite açısından Avrupa´nın önemli açık turnuvalarından biri haline geldiğini söyledi. Antalya Golf Kulübü´ndeki organizasyonla bunun bir kez daha ispatlandığını ifade eden Ağaoğlu, ´Bu turnuva önümüzdeki yıllarda turnuvayı 50 ülkenin katılımıyla düzenlemek istiyoruz´ dedi.
iha

Yorum yap