Çarşamba, 20 Kasım 2019

Sütleğen´de örnek köy projesi tamamlandı

İl Özel İdaresi tarafından Kaş´a bağlı Sütleğen köyünde başlatılan ´´Örnek Köy Projesi´´ tamamlandı.

İl Özel İdaresi tarafından Kaş´a bağlı Sütleğen köyünde başlatılan ´´Örnek Köy Projesi´´ tamamlandı.
İl Genel Meclisi Başkanı Bilal Özgür, İl Encümen Üyesi Tevfik Kenan Demirci, Kaş İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Usta, Sütleğen köyüne giderek tamamlanan çalışmalarla ilgili köy muhtarı Ramazan Kocabaş´tan bilgi aldılar.
Kocabaş, Sütleğen köy meydanı çalışmasının yaklaşık 3 bin metrekare alanda yürütüldüğünü kaydetti. Kocabaş, katkılarından dolayı İl Özel İdaresine teşekkür etti.
İl Genel Meclisi Başkanı Bilal Özgür de, Antalya´nın sahilleri kadar Toroslar´ın da turizm potansiyeline sahip olduğunu belirtti.
Köyleri kalkındırmaya yönelik çalışmalara başladıklarını vurgulayan Özgür, ´´Kırsal kalkınmayı başlatamadığımız takdirde köylerimiz boşalır ve köy kültürümüz kaybolur. Bu amaçla köylerin ekonomik kalkınmasına önem veriyoruz´´ dedi.
Özgür, köylerin kalkınması için 2006 İl Özel İdaresi bütçesinden 33 milyon YTL, KÖYDES bütçesinden 40 milyon YTL olmak üzere toplam 73 milyon YTL kaynak kullanıldığını, köylerin su, asfalt, köy meydanı düzenlemesi ve diğer altyapı çalışmaları için 2007 yılında da yatırımların devam edeceğini bildirdi.
aa

Yorum yap