Perşembe, 21 Mart 2019

Sporcu ailenin başarılı kızı...

Sporcu bir aileden gelen başarılı okçu Begül Löklüoğlu, gençlerde amacının dünya şampiyonu olmak olduğunu söyledi.

Sporcu bir aileden gelen başarılı okçu Begül Löklüoğlu, gençlerde amacının dünya şampiyonu olmak olduğunu söyledi.
Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) birinci sınıfından öğrenim gören milli okçu Begül Löklüoğlu, tek sıkıntısının yarışmalar ve çalışmalar yüzünden derslerine yeterince ilgi gösteremeyişi olduğunu, sporda da başarılı olmak için gece-gündüz çalıştığını belirtti.
Begül Löklüoğlu, başarısının ailesinden kaynaklandığına işaret ederek, ´´Okçuluk Antalya Temsilcisi Behiç Löklüoğlu babam. Annem eski bir voleybolcu. 15 yaşındaki kardeşim Berkay da bir yıldır okçuluk sporu yapıyor. Benim en büyük destekçim ailem ve hocalarımdır´´ dedi.
17 yaşındaki Begül Löklüoğlu, bu yıl Meksika´da yapılacak olan Dünya Gençler Okçuluk Şampiyonası´na katılacağına dikkat çekerek, ´´Ekim ayında yapılacak şampiyonada amacım şampiyon olmak. Meksika´da son kez gençlerde yarışacağım. Kendime çok güveniyorum ve çok çalışıyorum. Dünya şampiyonu olacağıma inanıyorum´´ diye konuştu.

-BEGÜL ÇOK YETENEKLİ-

Okçuluk Milli Takımı Antrenörü Erol Öktem ise Begül´ün çok yetenekli olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:
´´Bazı insanlar yeteneklidir. Başarılı olurlar. Ancak Begül çok yetenekli... Sanki okçuluk için doğmuş. Begül, Meksika´da gençlerde son kez yarışacak. Bu yarışmada dünya şampiyonu olacağına inanıyorum. Begül bu şampiyonadan sonra büyüklerde yarışacak. Begül 2 yıl önce İtalya´da yapılan Avrupa Gençler Okçuluk Yarışması´nda ikinci olmuştu. Ama bu kez şansızlığını kırarak şampiyon olacaktır.´´

-BEGÜL HEP BAŞARILI OLDU-

Begül Löklüoğlu´nun babası Okçuluk Antalya İl Temsilcisi Behiç Löklüoğlu ise kızının başarılarından gurur duyduğunu belirterek, ´´Begül 4 yıldır okçuluk sporu yapıyor. Çok başarılı. Katıldığı 50 ulusal ve uluslararası yarışmada ya birinci ya da ikinci oldu. Hiç üçüncülük ve daha aşağı derece almadı. Geçmişi hep başarılarla dolu. Bundan sonra çok daha başarılı olacaktır´´ diye konuştu.
aa

Yorum yap