Perşembe, 21 Mart 2019
Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi projesi tamamlandı Güncel Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi projesi tamamlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin 3 kurumun işbirliğinde Zeytinköy başta olmak üzere çevre mahallerde yılbaşı çelengi üretimiyle sınırlı ev ekonomisini geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği ‘Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi’ projesi mezunlarını verdi.


Kaş’a 272 milyon TL’lik yatırım Kaş Kaş’a 272 milyon TL’lik yatırım

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, iftarını Kaş’ta vatandaşlarla yaptı. Kaş’a 3 yılda 272 milyon TL’lik bir yatırım yaptıklarını açıklayan Başkan Türel, ilçenin yıllardır süren sorunlarını ortadan kaldırdıklarını söyledi.


AKMEK kursları başlıyor Kültür/Sanat AKMEK kursları başlıyor

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları, yaz tatilini değerlendirmek isteyen 7-17 yaş arası çocuklara 13 farklı dalda eğitimler veriyor.


Kepez-Santral’de ruhsatlar verilmeye başlandı Güncel Kepez-Santral’de ruhsatlar verilmeye başlandı

Kepez Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi’nde inşaat ruhsatları verilmeye başlandı.


Antalya’nın yeni şehir girişi açılıyor Güncel Antalya’nın yeni şehir girişi açılıyor

Kepez Belediyesi, yeni bir şehir girişi alternatifi olan Kirişçiler Yolu’nu, 35 cm kalınlığında 57 bin ton asfaltla kaplanıyor. Başkan Hakan Tütüncü, yolun resmi açılışını Ramazan Bayramı’ndan sonra yapacaklarını söyledi.


Türel’den Mehmet’e özel araba Güncel Türel’den Mehmet’e özel araba

Başkan Türel’den hasta oğlu için sarma yapan Semra hanıma anlamlı ziyaret


Serdar Tuncer şiirleriyle mest etti Kültür/Sanat Serdar Tuncer şiirleriyle mest etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde şiir ziyafeti verildi. Ramazan etkinliklerinin konuğu olan ünlü şair Serdar Tuncer, okuduğu şiirlerle Antalyalılara unutulmaz bir akşam yaşattı.


Bisiklet kullan, yaşamın çiçek bahçesine dönsün Güncel Bisiklet kullan, yaşamın çiçek bahçesine dönsün

“Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” organizasyonu lideri ve Koordinatörü Sema Gür, Terracity AVM’de kadınlara seslendi.


Elmalı ve Finike’de Ramazan coşkusu Elmalı Elmalı ve Finike’de Ramazan coşkusu

Büyükşehir Belediyesi Ramazan coşkusunu ilçelere taşımaya devam ediyor. Elmalı ve Finike’de gerçekleşen etkinliklerde çocuklar için Şeker Portakalı ile Karagöz Hacivat Gösterisi, ardından Tasavvuf Müziği topluluğu sahne aldı.


KARAÖZ' DE  İFTAR Aksu KARAÖZ' DE İFTAR

Karaöz halkı, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve eşi Ümmü Şahin'in ev sahipliğinde; Karaöz Ek Hizmet Binası önünde iftar yemeğinde biraraya geldi.


‘Santur Dinletisi’ büyüledi Kültür/Sanat ‘Santur Dinletisi’ büyüledi

Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında Santur Dinletisi düzenlendi.


Türel’den Kemer’e müjdeler Kemer Türel’den Kemer’e müjdeler

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, orucunu Kemerli vatandaşlarla açtı. Turizm sezonunun kapanmasıyla Kemer’in Liman Caddesi düzenlemesine başlanacağını belirten Başkan Türel ayrıca içinde kafeteryalar, spor sahaları, gezi alanları olan yeni bir arıtma tesisi planladıklarını müjdeledi.


Muratpaşa’da çim hokeyi kursları başladı Spor Muratpaşa’da çim hokeyi kursları başladı

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’da bir ilki gerçekleştirerek yaz spor okulları programı kapsamında çim hokeyi kurslarına başladı. Türkiye Hokey Federasyonu’yla yürütülen çalışmayla kurslar 75’inci Yıl ve Çağlayan spor komplekslerinde gerçekleştiriliyor.


Kızıltoprak iftarında gönülden çalıştılar Güncel Kızıltoprak iftarında gönülden çalıştılar

Muratpaşa Belediyesi’nin Kızıltoprak Mahallesi’nde düzenlendiği iftar yemeğinde, belediyenin yurt imkanı da sunan Kızıltoprak Gençlik Evi’nde kalan üniversite öğrencileri gönüllü çalıştı.


İhracatçılar ‘yerlerinde saymamak’ için 10 madde ile taleplerini açıkladı Ekonomi/Turizm İhracatçılar ‘yerlerinde saymamak’ için 10 madde ile taleplerini açıkladı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TİM 24. Olağan Genel Kurulu’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a her daim ihracatçıların yanında olduğu için teşekkür etti. "Ancak, beklentilerimiz henüz bitmedi. Eğer biterse, yerimizde saydığımız anlamına gelir” diyen Büyükekşi, 10 madde ile beklentilerini açıkladı.


ÇOCUKLARDA KARIN AĞRISINI HAFİFE ALMAYIN Sağlık/Kadın ÇOCUKLARDA KARIN AĞRISINI HAFİFE ALMAYIN

Çocuklarda sık görülen rahatsızlıklardan biri olan karın ağrılarının çoğu önemli olmayan sağlık sorunlarına bağlıdır. Ancak uzun süren ve tekrarlayan ağrılar araştırma ve tedavi gerektiren hastalıkların habercisi olabilir.


Kızılay, Ramazanın bereketini 
18 ülkeye taşıdı Kızılay, Ramazanın bereketini 
18 ülkeye taşıdı

Bu yıl Ramazan kampanyasını “Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla başlatan Kızılay, yurtiçi yardım çalışmalarının yanı sıra Ramazan bereketini yurtdışına da taşıdı. Toplam 18 ülkede gıda malzemesi dağıtıldı, iftar sofrası kuruldu.


DOĞA, YAŞAM ve MÜCADELE KAZANDI İbradı DOĞA, YAŞAM ve MÜCADELE KAZANDI

Antalya ili İbradı İlçe merkezi meydanında yapılan eylemle bir kez daha Akdeniz’de “HES’lere geçit yok” denildi.


Antalya Mavi Bayrak rekortmeni Ekonomi/Turizm Antalya Mavi Bayrak rekortmeni

Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın öncülüğünde yürütülen Mavi Bayrak projesi kapsamında, Antalya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanındaki 12 plaj Mavi Bayrakla ödüllendirildi.


Prof. Dr. Nevzat Çevik: “Dünyada barış bitti ve bir daha da gelmeyecek” Güncel Prof. Dr. Nevzat Çevik: “Dünyada barış bitti ve bir daha da gelmeyecek”

Akra Talk’ta bu kez, arkeolojinin önemli isimlerinden Prof. Dr. Nevzat Çevik konuştu. Objelerin gücüyle, çarpıtmadan tarih anlattığını söyleyen Çevik; “Arkeolojinin en sihirli noktası ve hepimizin ortak sorumluluğu barıştır. Arkeoloji ve tarih bilimi, bilgileri herkese doğru ulaştırabilirse dünyaya barış gelebilir. Biz neyi paylaşamıyoruz? Sınır dediğin nedir ki; binlerce yıldır değişti, dün de değişti yarın da değişecek. Bu kavgaların boşuna olduğunu göreceğiz” dedi.


Antalya Milletvekili İbrahim Aydın'dan Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü mesajı Siyaset Antalya Milletvekili İbrahim Aydın'dan Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü mesajı

17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü için TBMM genel Kurulunda konuşan Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Dünyada Çölleşme ve Kuraklıkla ile mücadele konusunda açıklamalarda bulundu.


Mustafa Erdem: Siyaset Mustafa Erdem: "BAŞKANLARIMIZ SAHİBİ OLDUKLARI FESTİVALDE NİÇİN YOKLAR"

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, Rusya’da yapılacak olan ‘Türkiye Festivali’ İle ilgili yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi.


Türel: “Yatırımlarımızdan vazgeçmeyeceğiz” Güncel Türel: “Yatırımlarımızdan vazgeçmeyeceğiz”

TÜMSİAD’ın iftar yemeğine konuk olan Başkan Menderes Türel, vizyon projelerle Antalya’da yeni iş sahaları açmaya çalıştıklarını belirterek, “Amacımız Antalya’yı zenginleştirmek, güçlendirmektir. Yatırımlarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Bu yatırımlar Menderes Türel yatırımları değildir, Antalya’nın çocuklarının yatırımlarıdır” dedi.


CHP'li Kara: Siyaset CHP'li Kara: "Meclis Başkanının Tavrı Ciddiyetten Uzak"

TBMM Başkanlık Divanı toplantısında gündeme gelen TBMM Camii’nin hizmete açılması talebine TBMM Başkanı’nın ‘Minare kondururuz, açarız’ cevabına CHP’den tepki geldi.


Kemer Belediyesi’nden Ramazan yardımı Kemer Kemer Belediyesi’nden Ramazan yardımı

Kemer Belediyesi, Ramazan ayında ilçedeki 2 bin ihtiyaç sahibinin adreslerine ramazan kolisi ulaştırdı. Personelini de unutmayan Başkan Gül, yaklaşık 500 belediye çalışanına erzak paketlerine elden teslim etti.


YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR Aksu YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR

Aksu Belediyesi Spor Kulübü okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte yaz spor okulları ile ilgili yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.


Küçük Moskova’dan Moskova çıkarması Kemer Küçük Moskova’dan Moskova çıkarması

Büyük Türkiye Festivali’nde Kemer Belediyesi standı yoğun ilgi gördü.


Büyükelçi Berger’den Başkan Türel’e ziyaret Güncel Büyükelçi Berger’den Başkan Türel’e ziyaret

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i makamında ziyaret etti.


İsmail YK Kepez’i coşturacak Kültür/Sanat İsmail YK Kepez’i coşturacak

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Etkinlikleri kapsamında sevilen sanatçı İsmail YK konser verecek.
 
Kepez Belediyesi’nin dolu dolu bir etkinlik programı ile her yıl düzenlediği Ramazan etkinliklerinin yeni ünlü konuğu ünlü sanatçı İsmail YK olacak.


Kepez’in güzellikleri Rusya’da tanıtılıyor Güncel Kepez’in güzellikleri Rusya’da tanıtılıyor

Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen Türkiye Festivali’nde Antalya’nın yükselen değeri olan Kepez Belediyesi, kurduğu stand ile şehrin ilçede bulunan en güzel noktalarını başarı ile tanıtıyor.


 VERGİ YAPILANDIRMANIZ SON GÜNE KALMASIN Ekonomi/Turizm VERGİ YAPILANDIRMANIZ SON GÜNE KALMASIN

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, beraberindeki heyetle birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti. ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan’ın bulunduğu ziyarette Metin Uzun, 27 Mayıs 2017’de yürürlüğe giren 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin yasayla ilgili bilgilendirmede bulundu.


Sigortacılar iftarda buluştu Güncel Sigortacılar iftarda buluştu

Antalya Sigorta Acenteleri Derneği ( ANSAD) 150 Sigorta Acentesine iftar yemeği verdi.


Sivaslılar Ramazan etkinliklerinde buluştu Güncel Sivaslılar Ramazan etkinliklerinde buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerinde Sivaslılar gecesi düzenledi. Yöresel türkülerin seslendirildiği gecede, halaylar çekildi.


Büyükşehir Manavgat ve Serik’te taşınmazlarını satıyor Serik Büyükşehir Manavgat ve Serik’te taşınmazlarını satıyor

Büyükşehir Belediyesi Manavgat ve Serik ilçelerindeki 2 adet taşınmazını 22 Haziran Perşembe günü ihaleye çıkarıyor. Toplam 88 bin 333 metrekare yüzölçümlü 2 adet taşınmaz 5 milyon 57 bin 500 TL satış bedeli üzerinden açık ihale usulüyle satılacak.


UYKU EĞİTİMİ NASIL OLMALI? Sağlık/Kadın UYKU EĞİTİMİ NASIL OLMALI?

Anne babaların çocuk yetiştirirken güçlük yaşadığı konulardan biri çocuğun uyku düzeni ve alışkanlıklarıdır.


An-Deva’dan iftar Güncel An-Deva’dan iftar

An-deva şirketler topluluğu, Ramazan ayı nedeniyle verdiği iftara, gruba bağlı kurumların çalışanları katıldı.


Türkiye’nin zirvesinde Galatasaray var Spor Türkiye’nin zirvesinde Galatasaray var

KPMG Football Benchmark ekibi, ‘Avrupa Eliti 2017’ raporunu yayımladı... Süper Lig’in en değerli kulübü olarak sarı-kırmızılılar gösterildi.


Sedir Mahallesi kapalı pazar yeri açıldı Güncel Sedir Mahallesi kapalı pazar yeri açıldı

Muratpaşa Belediyesi, 10 bine yaklaşan nüfusuyla Sedir Mahallesi’nde geniş tezgah aralığıyla yaşlı, hamile ve engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla alışveriş yapabileceği kapalı kapar yerini hizmete aldı.


E-ticaretin Babalar Günü beklentisi 1,5 milyar TL Ekonomi/Turizm E-ticaretin Babalar Günü beklentisi 1,5 milyar TL

Online alışveriş sektörü bu yıl Babalar Günü dolayısıyla 1.5 milyar liralık ciro hedefliyor.


Bir saatlik koşu hayatınıza 7 saat ekleyebilir Sağlık/Kadın Bir saatlik koşu hayatınıza 7 saat ekleyebilir

Koşu, yaşam süresini uzatmak için en etkili yegane egzersiz olabilir. Yapılan yeni bir araştırmaya göre yavaş ya da seyrek koşsalar, hatta sigara içseler, alkol kullansalar veya kilolu olsalar bile koşucuların, koşu yapmayanlara kıyasla ortalama 3 yıl daha fazla yaşadığı bulundu. Diğer sporların hiçbiri insan ömrü üzerinde bu denli etkiye sahip değildi. Günlük beş dakika koşmak bile ömrü uzatıyor.


Konyaaltı Belediyesi’nden yeni park çalışması..
 Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden yeni park çalışması..


Konyaaltı Belediyesi, Pınarbaşı Mahallesi’nde yeni park yapımına başladı. 715-720 sokak kesişiminde bulunan 1400 metrekare park alanı engellilerin de kullanımına uygun planlandı.


Kepez’de Kayseri rüzgarı Güncel Kepez’de Kayseri rüzgarı

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, Kayserililer hemşehri gecesi düzenlendi.

Kepez Belediyesi tarafından Kepez Spor Tesisleri’nde gerçekleşen Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen hemşeri geceleri, Kayseri yöresi ile devam etti.


Türel: “Otogar yenilenmeli” Güncel Türel: “Otogar yenilenmeli”

Başkan Menderes Türel, otogar projesiyle ilgili referandum tartışmalarına, “Seçim taahhütlerim içinde yer alan, halkın bunları yap diye beni seçtiği büyük projelerle ilgili referandum, paralel demokrasiyi ortaya çıkartır. Zaten halk beni bunun için göreve getirmiş. Benim bunun için referandum yapmama gerek yok” diyerek son noktayı koydu.


Finike Devlet Hastanesi’nden Ramazan’da Sağlıklı Beslenme Tüyoları Finike Finike Devlet Hastanesi’nden Ramazan’da Sağlıklı Beslenme Tüyoları

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Finike Devlet Hastanesi’nde görevli Diyetisyen Sevil Veziroğlu, Ramazanda beslenmenin nasıl olması gerektiğine dair açıklamada bulundu.


Başkan Uysal: ‘Bakmayın kibirlendiklerine’ Güncel Başkan Uysal: ‘Bakmayın kibirlendiklerine’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami, Güzeloluk ve Zümrütova mahallerinde düzenlenen iftar programında “Bu görevlerde bulunanlar kendi cebinden bir şey yapmazlar. Bakmayın kibirlendiklerine, böbürlendirmelerine hepsi milletin parasıyladır” diye konuştu.


YANARTAŞ MI? SUCUKTAŞ MI? Kemer YANARTAŞ MI? SUCUKTAŞ MI?

Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı’da yer alan Yanartaş'a gelen tarih ve doğaseverler, yıllardır sönmeyen ateşlerin üzerinde sucuk pişirilmesine ve bölgenin mangal alanı haline getirilmesine tepki gösteriyorlar.


DÜNYADA ELEKTRİKLİ ARAÇ SAYISI 2 MİLYONA ULAŞTI DÜNYADA ELEKTRİKLİ ARAÇ SAYISI 2 MİLYONA ULAŞTI

Gelişen ve küreselleşen dünyada hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran motorlu taşıtların yerini elektrikli araçlar alıyor. Çevreye olan etkilerinin yanı sıra ulaşım maliyetlerinin de azaltılması için ilk kez 1997 yılında Japonya’da üretilmeye başlanan elektrikli araçlar son yılların gözdesi haline geldi.


Kemer’de temizlik seferberliği Kemer Kemer’de temizlik seferberliği

Turizmde yüksek sezona girilmesiyle nüfusu artan Kemer’de temizlik seferberliği başlatıldı. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün temizlemediği D-400 karayolu da Kemer Belediyesi tarafından temizleniyor.


Demre’nin çehresi değişiyor Demre Demre’nin çehresi değişiyor

Her yıl binlerce turistin akın ettiği Demre’de Noel Baba Meydanı, Müze Caddesi, Cumhuriyet Meydanı’nı kapsayan projede sona gelindi. İlçe merkezinin çehresini değiştirecek meydan ve cadde yenileme projesi kısa süre içerisinde Demrelilerin hizmetine sunulacak.


ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ Güncel ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Uluslararası Antalya Üniversitesi’nin ilk mezunlarını verdiği 2016-2017 yılı mezuniyet törenine katıldı.


 Sümer Ezgü THM Korosu Konyaaltı’nda…
 Kültür/Sanat Sümer Ezgü THM Korosu Konyaaltı’nda…


Konyaaltı Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında Sümer Ezgü Sanat Akademisi Türk Halk Müziği Korosu, Yiğit Aktı şefliğinde türkü dostlarına unutulmaz bir akşam yaşattı.


“Umudu Ol” yardım gemisi Somali’ye ulaştı “Umudu Ol” yardım gemisi Somali’ye ulaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kısa bir süre önce Mersin Taşucu Limanı’ndan yola çıkan “Umudu Ol” yardım gemisi hedefine ulaştı. Somali’nin başkenti Mogadişu’da Kızılay ve yerel yetkililer tarafından karşılanan 13 bin tonluk insani yardım malzemesi, gerekli işlemlerin ardından dağıtılmaya başlanacak.


Başkan Uysal’dan CHP Lideri’nin ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek Siyaset Başkan Uysal’dan CHP Lideri’nin ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Adalet, hukukun üstünlüğü bütün insanlarımızın ortak değeri, yargı bağımsızlığı herkesin güvencesidir” diyerek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ‘Adalet’ Yürüyüşüne destek verdi.


Esentepe semt konağına kavuşuyor Güncel Esentepe semt konağına kavuşuyor

Kepez Belediyesinin, bölge yaşayanlarını sosyal, kültürel ve sanatsal çalışmalarıyla buluşturacağı Esentepe Amir Ateş Semt Konağı’nın ince işliğinde sona gelindi. Semt konağının bu yılın sonunda hizmete açılması planlanıyor.


Döşemealtı’nın Genç Vekilleri, Antik Termesssos şehrini gezdi Döşemealtı Döşemealtı’nın Genç Vekilleri, Antik Termesssos şehrini gezdi

Döşemealtı Belediyesi tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ruhuna uygun olarak 14-25 yaş arası gençlerden kurulan Döşemealtı Gençlik Meclisi’nin (DÖGEM) genç vekilleri, tarihi ve kültürel varlıklarını yerinde incelemek amacıyla Antik Termesssos’u gezdiler.


Kepez 9 yıldır başarıyı ödüllendiriyor Güncel Kepez 9 yıldır başarıyı ödüllendiriyor

Kepez Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu eğitim ve öğretim döneminin sonunda da eğitimdeki başarıyı ödüllendirdi. Başkan Hakan Tütüncü, 155 okul birincisine bisiklet hediye etti.


Manavgat Yeniköy mahalle yolu asfaltla buluştu Manavgat Manavgat Yeniköy mahalle yolu asfaltla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat Yeniköy Mahalle yolunu sathi kaplama asfalt ile buluşturdu. Mahalle sakinleri tozlu topraklı yoldan kurtulmanın sevincini yaşadı.


Ramazan etkinliklerinde Sema Ayini-i Şerifi Güncel Ramazan etkinliklerinde Sema Ayini-i Şerifi

Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Konya rüzgarı esti. Konya Büyükşehir Belediyesi Semazenlerinin ‘Sema Ayin-i Şerifi’ Antalyalıların gönlünü fethetti.


AKSU BELEDİYESİ’NDEN PERSONELE İFTAR Aksu AKSU BELEDİYESİ’NDEN PERSONELE İFTAR

Birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan ayında Aksu Belediyesi düzenlediği geleneksel iftar yemekleri ile ilçe sakinlerini aynı sofrada buluşturmaya devam ediyor. Belediye, vatandaşlar kadar personellerine de ayrı önem vererek onlar için de iftar organizasyonları gerçekleştiriyor.


Kızılay, Gençlik Kampları başlıyor Güncel Kızılay, Gençlik Kampları başlıyor

Yaz tatilinin başlaması ile yoğun ders programlarını ve sınavları geride bırakan öğrenciler, Kızılay Gençlik Kamplarında buluşuyor. Kızılay gençlik kampları kendi imkanları ile tatil yapamayan başarılı öğrencilerin yanı sıra 15 Temmuz Şehit ve Gazilerinin çocuklarını ve TEOG birincilerini de misafir edecek.


SÜNNET YAPTIRMADAN ÖNCE BUNLARA DİKKAT! Sağlık/Kadın SÜNNET YAPTIRMADAN ÖNCE BUNLARA DİKKAT!

Sünnet toplumuzdaki en önemli seremonilerden biri. Ancak bu gelenek, pek çok aile ve çocuk için büyük kaygıları da beraberinde getiriyor.


ÇÜRÜK DİŞ ROMATOİD ARTRİT SEBEBİ OLABİLİR Sağlık/Kadın ÇÜRÜK DİŞ ROMATOİD ARTRİT SEBEBİ OLABİLİR

Her yaşta ortaya çıkabilen bir hastalık olan iltihaplı eklem romatizması olarak bilinen romatoid artrit, ilerleyen safhalarda kişinin hayat kalitesini olumsuz etkilerken, kahve fincanını tutmak bile güçleşebilir.


Hayırsever Vatandaştan Kumluca Devlet Hastanesi’ne Dermatoskop ve Kriyoterapi Cihazları Bağışı Kumluca Hayırsever Vatandaştan Kumluca Devlet Hastanesi’ne Dermatoskop ve Kriyoterapi Cihazları Bağışı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Kumluca Devlet Hastanesi Cildiye Polikliniği’ne Hayırsever Orduvar Akman tarafından dermatoskop ve yeni kriyoterapi cihazı bağışlandı.


Elmalı Devlet Hastanesi’nde Nereden Nereye! Elmalı Elmalı Devlet Hastanesi’nde Nereden Nereye!

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Elmalı Devlet Hastanesi’nde Endoskopi ve Kolonoskopi Hizmeti Başladı


Bayramda Porsiyonlarınız Avuç İçi Kadar Olsun Sağlık/Kadın Bayramda Porsiyonlarınız Avuç İçi Kadar Olsun

Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Yard. Doç. Dr. Binnur Okan Bakır, bayramda kalori yüklemesinden korunmak için porsiyon kontrolü yapılması gerektiğine dikkat çekerek “Avuç içi kadar porsiyonlar kullanmanız sizi kilo artışından kurtarır” dedi.


İŞTE DÜNYANIN EN ZENGİN ÜNLÜLERİ İŞTE DÜNYANIN EN ZENGİN ÜNLÜLERİ

Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press, Forbes dergisinin verilerini derleyerek dünyanın en zengin ünlülerinin medya karnesini çıkardı.


Kırmızı et bizi öldürüyor mu? Sağlık/Kadın Kırmızı et bizi öldürüyor mu?

Dünya Sağlık Örgütü’nün işlenmiş etin kansere neden olduğunu ve kırmızı etin muhtemelen kanserojen olduğunu belirtmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Kırmızı et gerçekten bizi öldürüyor mu? Peki nasıl besleneceğiz? Vejetaryen mi olalım?


Çocuğunuzun sizden korkmasını değil, size güvenmesini sağlayın Sağlık/Kadın Çocuğunuzun sizden korkmasını değil, size güvenmesini sağlayın

Anadolu Sağlık Merkezi’nden Uzman Psikolog Selin Karabulut “Anne-babalar bu sevgiyi göstermelidir, çünkü çocuğun kendine, hayata ve diğer insanlara güvenebilmesi için buna ihtiyacı vardır. ‘Babalar uzaktan sever’ mantığı bu noktada karşımıza çıkan, hiç de doğru olmayan bir yaklaşımdır” açıklamasında bulundu.


Siyaset "ADALETİ MUMLA ARADIĞIMIZ GÜNLERDEYİZ"

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında “MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması" davasında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezası kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güvenpark’tan başlattığı “ADALET” yürüyüşü başlattığı saatlerde CHP Antalya İl Yönetimi İl Başkanlığında basın açıklaması Düzenledi.


MÜSİAD ANTALYA AİLESİ İFTARDA BULUŞTU Güncel MÜSİAD ANTALYA AİLESİ İFTARDA BULUŞTU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi üyeleri Antalya’nın yeni lezzet durağı olan ve adıyla da ön plana çıkan Helal Lokma Balık Restoran’ındaki iftar yemeğinde buluştu.


Yüzbaşı Ertuğrul’un destanı Muratpaşa’yla tüm okullarda Güncel Yüzbaşı Ertuğrul’un destanı Muratpaşa’yla tüm okullarda

Muratpaşa Belediyesi, Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul’un Antalya’da yazdığı destanının anlatıldığı “Ben Bir Türk Zabitiyim” isimli kitabının yeni bilgi ve belgelerle genişletilen 6’ncı basımını yayımladı. Mustafa Aydemir’in kitabı Antalya’da okul kütüphanelerine ve sivil toplum örgütlerine ücretsiz olarak dağıtılacak.


MAAŞ GİBİ NAFAKAYA SÜRE SINIRI İSTENİYOR! Güncel MAAŞ GİBİ NAFAKAYA SÜRE SINIRI İSTENİYOR!

Günümüzde artık evlilik kadar boşanmanın da doğal bir süreç sayıldığı görülüyor.


Kepez’de Yozgatlılar gecesi Güncel Kepez’de Yozgatlılar gecesi

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, Yozgatlılar hemşehri gecesi düzenlendi.
CK Akdeniz Elektrik'in abone sayısı artıyor Alanya CK Akdeniz Elektrik'in abone sayısı artıyor

CK Akdeniz Elektrik’in Alanya’da hizmet verdiği yabancı abone sayısı 30 bine ulaştı


VALİ KARALOĞLU ANTALYA AÇIK CEZAEVİNDE MAHKÛMLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ Güncel VALİ KARALOĞLU ANTALYA AÇIK CEZAEVİNDE MAHKÛMLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Vali Münir Karaloğlu, il müftülüğü ve cumhuriyet başsavcılığının organizesi ile Antalya açık cezaevindeki iftar yemeğinde mahkûmlarla bir araya geldi.


Alanyaspor’dan Başkan Uysal’a teşekkür Spor Alanyaspor’dan Başkan Uysal’a teşekkür

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a, Muratpaşa Belediyespor’un futbolda Türkiye ve Antalya şampiyonluklarına imza atan genç takım oyuncularını Aytemiz Anlanyaspor altyapısıyla buluşturduğu için ‘07’ numaralı Alanyaspor forması hediye edildi.


DEFTERDAR ATILĞAN’DAN BAŞKAN ŞAHİN’E ZİYARET Aksu DEFTERDAR ATILĞAN’DAN BAŞKAN ŞAHİN’E ZİYARET

Antalya Defterdarı Yusuf Atılğan, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve teknik personelin de hazır bulunduğu ziyarette 2B fiyatları hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.


GAZİPAŞALI SANATÇILARDAN GÖRSEL ŞÖLEN Gazipaşa GAZİPAŞALI SANATÇILARDAN GÖRSEL ŞÖLEN

Gazipaşalı sanatçılar Antalya AYDIN KANZA GÜZEL SANATLAR GALERİSİNDE eserlerini sergilemeye başladı.


ANSİAD İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU Güncel ANSİAD İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

ANSİAD, 2017 faaliyet yılı birinci dönemin son olağan toplantısında iftarda bir araya geldi. ANSİAD üyelerinin katıldığı ANSİAD 11. Olağan Toplantısı’nın konuşmacısı Stratejist ve ANSİAD Fahri Üyesi Ufuk Peker oldu


Diyabete çare: Refleks Terapi Sağlık/Kadın Diyabete çare: Refleks Terapi

Refleks Terapi üzerine çalışmalarıyla tanınan Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, Refleks Terapi’nin diyabete çare olduğunu açıkladı.


BUDAK PAZARLIK USULÜ İHALELERİ TBMM’YE TAŞIDI Siyaset BUDAK PAZARLIK USULÜ İHALELERİ TBMM’YE TAŞIDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, son yıllarda kamu ihalelerinin büyük bölümünün pazarlık usulü ya da belli istekliler arasında ihale usulüyle yapıldığını, bu çerçevede en çok ihale ve iş veren kurumların başında da Karayolları Genel Müdürlüğü’nün geldiğine dikkat çekti.


Üniversite-Kamu-STK İşbirliği Olanakları Değerlendirildi Güncel Üniversite-Kamu-STK İşbirliği Olanakları Değerlendirildi

Üniversite-Kamu-Sivil Toplum Kuruluşları İşbirliği olanaklarının ele alındığı ‘Sivil Toplum Sektörü - Üniversiteler ile Diyalog Çalıştayı’ üniversite temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Altın Fikirler bir araya geliyor! Güncel Altın Fikirler bir araya geliyor!

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI), Altın Fikirleri Topluyor


AJANS PRESS GROUP’TAN DÜNYADA BİR İLK... Teknoloji/Bilim/İnternet AJANS PRESS GROUP’TAN DÜNYADA BİR İLK...

AJANS PRESS GROUP’TAN DÜNYADA BİR İLK; İHTİYACINIZ OLAN TÜM HİZMETLER BU ÇATI ALTINDA


Haftanın en iyi 4 Kur’an bülbülü Büyük Final’de Güncel Haftanın en iyi 4 Kur’an bülbülü Büyük Final’de

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda üçüncü Haftanın Finali’nde dört katılımcı birden Büyük Final bileti aldı


TÜRKİYE MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISINI ARTTIRDI! Ekonomi/Turizm TÜRKİYE MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISINI ARTTIRDI!

2017 MAVİ BAYRAK ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI, TÜRKİYE MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISINI ARTTIRDI!


Kerkük-Türkmen Kültür Parkı Teşekkürü Güncel Kerkük-Türkmen Kültür Parkı Teşekkürü

Dernek Başkanı Bacalan, ziyarette Başkan Uysal’a hizmete açılan Kerkük-Türkmen Kültür Parkı nedeniyle teşekkür etti. Antalya’da, açılan parkla Irak Türkmenlerinin sesi olduğu için Başkan Uysal’ı kutladı.


VERGİ CEZALARINDA BİR FIRSAT DAHA Ekonomi/Turizm VERGİ CEZALARINDA BİR FIRSAT DAHA

7020 Sayılı Bazı Alacakların Yapılandırılmasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı AESOB’da yapıldı.


Muratpaşa’da ‘Arama Kurtarma ve Gönüllük Merkezi’ kuruluyor Güncel Muratpaşa’da ‘Arama Kurtarma ve Gönüllük Merkezi’ kuruluyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği ile ‘Arama Kurtarma ve Gönüllülük Merkezi’ kuruluşu için protokol imzaladı. Çağlayan Mahallesi’nde oluşturulacak merkezde, doğal afetlere hazırlığın gelişmesi için eğitim ve gönüllük faaliyetleri düzenlenecek.


ANTALYA OSB’DE DOĞA DOSTU ÇALIŞTAY Güncel ANTALYA OSB’DE DOĞA DOSTU ÇALIŞTAY

Antalya OSB’nin Türkiye’ye örnek olacak Endüstriyel Simbiyoz ve Eko-Verimlilik Projesinin son etabında, paydaşların görüş ve önerilerinin değerlendirildiği bir çalıştay gerçekleştirildi.


Türkiye’de, Muratpaşa yükseliyor Güncel Türkiye’de, Muratpaşa yükseliyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konuksever Mahallesi’nde düzenlenen iftar programında “Muratpaşa Belediyesi, sizin belediyeniz sadece belediyecilik hizmetlerinde değil kardeşleşmede, komşulaşmada, adalette, eşitlikte, Turunç Masa üzerinden bütün hizmetleri dağıtmada Türkiye’de yükselen belediyelerdendir” diye konuştu.


Haydi öğrenciler ‘Yaz Spor Okulu’na Spor Haydi öğrenciler ‘Yaz Spor Okulu’na

Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin yaz tatilini spor yaparak değerlendirmeleri için 19 ilçenin tamamında Yaz Spor Okulu açıyor. Ücretsiz kurslar için başvurular başladı.


Antalya’yı buluşturan iftar Güncel Antalya’yı buluşturan iftar

Port Akdeniz’in geleneksel iftar yemeğinde, Antalya ve bölgesinin iş dünyası temsilcileri ve yerel yöneticileri bir araya geldi. Antalya Limanı adına iftara evsahipliği yapan Port Akdeniz Genel Müdürü Özgür Sert, Mayıs ayında genel ticaret hacmindeki büyümeye dikkat çekerek, konteynerda ise liman tarihinin rekorunu kırdıklarını belirtti.


Konyalılar Kepez’de buluştu Güncel Konyalılar Kepez’de buluştu

Kepez Belediyesi tarafından her yıl büyük bir coşkuyla düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, Konyalılar hemşehri gecesi gerçekleştirildi.Döşemealtı Güreş Takımı kampa girdi Döşemealtı Döşemealtı Güreş Takımı kampa girdi

Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı, Temmuz ayında yapılacak olan 656’ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan güreşleri öncesi Döşemealtı’nda ve Korkuteli’nde iki ayrı kamp programına başladı. 20 Gün sürecek kampın ardından kafile Edirne’ye giderek 10 günde burada kamp yapacak.


Alanya EAH TRSM Hastalarına Resim ve El Sanatları Eğitimi Alanya Alanya EAH TRSM Hastalarına Resim ve El Sanatları Eğitimi

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) tedavi gören 13 hastaya el sanatları ve resim eğitimi verildi.


Tütüncü’den göz sağlığı teftişi Güncel Tütüncü’den göz sağlığı teftişi

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, hizmete giren sağlık merkezini denetiminde göz muayenesinden geçti.


Ramazan etkinliklerinde Diyarbakır rüzgarı esti Güncel Ramazan etkinliklerinde Diyarbakır rüzgarı esti

Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Ramazan etkinliklerinde Diyarbakır rüzgarı esti. Diyarbakır türkülerinin seslendirildiği gece renkli görüntülere sahne oldu.


KONYSİAD  GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE, HUZUREVİNDEN KATILAN KONUKLARIYLA BULUŞTU Güncel KONYSİAD GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE, HUZUREVİNDEN KATILAN KONUKLARIYLA BULUŞTU

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONYSİAD) her Ramazan düzenlediği geleneksel iftar yemeğini, bu sene de Rixos Downtown Otel'de gerçekleştirdi.


AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç; “Ramazan paylaşmaktır..” Siyaset AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç; “Ramazan paylaşmaktır..”

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez ve Serik ilçelerinde ev, hasta ve taziye ziyaretlerinde bulunarak; Ramazan ayı dolayısıyla iftar programlarına katılıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...