Salı, 20 Ağustos 2019
Daha iyi işitmek için bunları yiyin Sağlık/Kadın Daha iyi işitmek için bunları yiyin

İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Hastanesi’nden Kulak Burun Boğaz Uzmanı Opr. Dr. M. Melih Çiçek, işitmenizi güçlendirecek mineraller hakkında şu bilgileri verdi...


Başkan Böcek, “Fındık İçin Adalet” dedi..
 Güncel Başkan Böcek, “Fındık İçin Adalet” dedi..


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Giresun’da düzenlenen ‘Fındık İçin Adalet’ mitingine katıldı.


YÖRSİAD’da konu “Ölümsüz Şirketler” Ekonomi/Turizm YÖRSİAD’da konu “Ölümsüz Şirketler”

YÖRSİAD, TİM (TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ) ONURSAL BAŞKANI OĞUZ SATICI’YI AĞIRLADI


MEVSİM GEÇİŞLERİNE DİKKAT Sağlık/Kadın MEVSİM GEÇİŞLERİNE DİKKATMevsim geçişlerinde, ısı farkları olduğu için ilkbahar ve sonbaharda hasta olma riski artıyor. Liv Hospital Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ferah Ece “Alerjik bünyelilerin ve astım hastalarının özellikle bu dönemde ilaçlarını düzenli kullanmaları çok önemli. ‘İyiyim’ diyerek ilaç kullanımını asla kesmemeliler” diyor.


Çocuk oto koltuğu kullanımı yaralanmaları %80 oranında azaltıyor Otomotiv Çocuk oto koltuğu kullanımı yaralanmaları %80 oranında azaltıyor

Araç içinde çocuk güvenliğine yönelik ürünleri İskandinav güvenlik tecrübesiyle sunan, sektörünün öncüsü BeSafe’in ortaya koyduğu verilere göre, çocukların %70’i seyahat esnasında yanlış ve eksik güvenlik ürünleri dolayısıyla zarar görüyor.


KADIN ÇİFTÇİLER AKSU ETABI YAPILDI Aksu KADIN ÇİFTÇİLER AKSU ETABI YAPILDI

Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Aksu etabında birinci Nesime Sütken oldu.


Antalya Cemevi’nde oruç açma lokması verildi Güncel Antalya Cemevi’nde oruç açma lokması verildi

İşadamı, Siyasetçi Binali Efe ve Hakkı Efe tarafından Antalya Cemevi’nde verilen matem orucu açma lokmasına CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı. Baykal ve Uysal, cemevi geleneğine uyarak yemek kuyruğuna girip sıra beklediler.


ÇOCUĞUNUZUN BAŞARISINI ŞEKER VE ÇİKOLATA İLE ÖDÜLLENDİRMEYİN Sağlık/Kadın ÇOCUĞUNUZUN BAŞARISINI ŞEKER VE ÇİKOLATA İLE ÖDÜLLENDİRMEYİN

Dünyada en yaygın beslenme sorunları arasında ilk sıralarda yer alan obezite, günümüzde özellikle çocukların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi haline geldi. Erişkin dönemde karşılaşılan obezitenin başlangıcının çocukluk yaşlarına dayandığını belirten uzmanlar, obezitesiz bir gelecek için çocukluk döneminde doğru beslenmenin önemine dikkat çekti.


ENFEKSİYONDAN KORUNMANIN 7 ETKİLİ YOLU! Sağlık/Kadın ENFEKSİYONDAN KORUNMANIN 7 ETKİLİ YOLU!

Ders zilinin çalmasıyla çocuklarda enfeksiyon dönemi de başladı. Bir yandan mevsim geçişinin yol açtığı ani hava değişimi ama daha önemlisi kalabalık ortamlarda solunum yoluyla virüslerin kolayca bulaşabilmesi üst solunum yolu hastalıklarından, ishal ve zatürreye dek birçok hastalığa zemin hazırlıyor.


ANTALYA DOB MİNİK YETENEKLERİNİ ARIYOR Kültür/Sanat ANTALYA DOB MİNİK YETENEKLERİNİ ARIYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi bünyesinde ilk defa 2015-2016 sanat sezonunda hayata geçirilen ‘Çocuk Korosu’ ve ‘Çocuk Balesi’ kursları için bu sezon da sınavla öğrenci alınacaktır.


SAĞLIK ÇALIŞANLARINA HASTA GÜVENLİĞİ  EĞİTİMİ Alanya SAĞLIK ÇALIŞANLARINA HASTA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık çalışanlarına “Hasta Güvenliği” konulu eğitim semineri verildi.


Büyükşehir’den Antalya tarihine büyük katkı... 100 yıl öncesinin gazetesi bulundu Güncel Büyükşehir’den Antalya tarihine büyük katkı... 100 yıl öncesinin gazetesi bulundu

Büyükşehir Belediyesi, yapımı devam eden Antalya Kent Müzesi çalışmaları kapsamında kent tarihine ilişkin öncelikli belgelerin tespiti ve Antalya’ya kazandırılması için çalışmalarını yoğunlaştırdı. 1920’li yıllarda Antalya basın tarihinin en önemli temsilcilerinden biri olan Akdeniz Gazetesi’nin kayıp nüshaları Antalya’ya getirildi.


CHP MURATPAŞA’DA SEÇİMLERİ TAMAMLANAN MAHALLE SAYISI 27 OLDU Siyaset CHP MURATPAŞA’DA SEÇİMLERİ TAMAMLANAN MAHALLE SAYISI 27 OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve 10 Mayıs tarihinde açıklanan Kongreler Takvimi uyarınca 10 Eylül Pazar günü başlayan Mahalle Delege seçimleri Muratpaşa’da devam ediyor.


Kosovalı işadamları Muratpaşa’da Güncel Kosovalı işadamları Muratpaşa’da

Ekonomik işbirliği olanaklarını incelemek üzere Antalya’da bulunan Kosovalı işadamları, Muratpaşa Belediyesi’ni ziyaret etti.


Enç; “Cennet şehir Antalya’da Kemer cennetten bir köşe” Siyaset Enç; “Cennet şehir Antalya’da Kemer cennetten bir köşe”

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, ilçe ve mahalle ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor. Önceki gün Kemer’de yayla, mahalle ve ev ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Enç, sorunları yerinde tespit ederek, çözümünde yardımcı oldu.


AKMEK kayıtları devam ediyor Güncel AKMEK kayıtları devam ediyor

Kepez Belediyesi’nin ücretsiz meslek edindirme kursları, 2 Ekim’de yeni sezona başlıyor.


AV-COMPARATIVES’TEN BITDEFENDER’E TAM NOT Teknoloji/Bilim/İnternet AV-COMPARATIVES’TEN BITDEFENDER’E TAM NOT

Bitdefender Antivirüs, bağımsız antivirüs araştırma ve test merkezi AV-Comparatives’in düzenli olarak gerçekleştirdiği ve güvenlik ürünlerinin performansını değerlendirdiği testlerden bir kez daha tam not aldı. Global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs, AV-Comparatives’in gerçekleştirdiği Gerçek Dünya Koruma Testi’nde en iyi güvenlik çözümü oldu.


Dokumapark’a ödül Güncel Dokumapark’a ödül

Kepez Belediyesi’nin Dokumapark Projesi, Tarihi Kentler Birliği’nin Proje Ödülüne layık görüldü.


Muratpaşa’nın Yaşlı Evleri’nde yeni bir hayat Güncel Muratpaşa’nın Yaşlı Evleri’nde yeni bir hayat

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre nüfusunun yüzde 13’ü, 60 yaş ve üstünden oluşan Muratpaşa Belediyesi, bugün sayıları 3’e ulaşan Yaşlı Evi’yle, 3 bin 298 kıdemli kent sakinine doğrudan ulaşıyor.


22’inci bilişim sınıfı Duraliler’e Eğitim 22’inci bilişim sınıfı Duraliler’e

Kepez Belediyesi’nin hediye ettiği bilişim sınıflarının 22’incisi, Duraliler Ortaokulu’na oldu. Açılışa katılan Başkan Tütüncü, öğrencilere oyuncak müzesi gezisi ve semt spor sahası müjdesi verdi.


KAYMAKAM AYDIN ERGÜN KARAÖZ’DE Aksu KAYMAKAM AYDIN ERGÜN KARAÖZ’DE

Aksu İlçesi Karaöz Mahallesinde arka arkaya çıkan orman yangınlarının yakın takipçisi olan Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, mahallede bir toplantı düzenledi.


Büyükşehir personeline ‘Temsil ve Protokol’ eğitimi Güncel Büyükşehir personeline ‘Temsil ve Protokol’ eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi personel eğitimleri kapsamında Temsil ve Protokol Yönetim Eğitimi düzenledi. Başkan Menderes Türel’in de katıldığı eğitimde protokol kurallarının önemine değinildi.


Telekomünikasyonda “Yıkıcı Teknolojiler” raporu: Yıkıcı teknoloji kasırga gibi geliyor! Teknoloji/Bilim/İnternet Telekomünikasyonda “Yıkıcı Teknolojiler” raporu: Yıkıcı teknoloji kasırga gibi geliyor!

KPMG, “2017 Telekomünikasyon Sektöründe Yıkıcı Teknolojiler” araştırması için Türkiye başta olmak üzere 17 ülkeden 580 telekomünikasyon şirketi yöneticisiyle görüştü.


Siyaset "Katil Zanlısının İntiharı Şüphe Yaratıyor"

Antalya’da doğa ve çevre mücadelesi ile tanınan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısının cezaevinde intihar etmesi TBMM’ye taşındı.


Döşemealtı Ekolojik Kreşi açılışa hazır Döşemealtı Döşemealtı Ekolojik Kreşi açılışa hazır

Döşemealtı Belediyesi tarafından projelendirilip kısa sürede tamamlanan, Antalya'nın ilk ekolojik kreşi, pazartesi günü eğitim-öğretime başlıyor.


TÜRKİYE VODAFONE VAKFI VE TÜRK KIZILAYI'NDAN ŞEHİT AİLELERİNE DESTEK Güncel TÜRKİYE VODAFONE VAKFI VE TÜRK KIZILAYI'NDAN ŞEHİT AİLELERİNE DESTEK

TÜRKİYE VODAFONE VAKFI VE TÜRK KIZILAYI, 1 MİLYON TL’LİK EĞİTİM DESTEK FONUNUN İLK YARISINI ŞEHİT AİLELERİNE AKTARDI


Mavi Balina, önce hipnoz ediyor sonra öldürüyor Teknoloji/Bilim/İnternet Mavi Balina, önce hipnoz ediyor sonra öldürüyor

Mavi Balina çocukların, gençlerin canına kıymak için internette geziniyor. Bu korkunç internet oyunu, gençleri 50 gün boyunca, şiddeti giderek artan 50 tane çılgın şey yapmaya itiyor. Oyunun sonunda ise gençlerden intihar etmeleri isteniyor. Sadece Rusya’da en az 130 genç intihar etti.


BAKA Yönetim Kurulu Isparta’da toplandı Ekonomi/Turizm BAKA Yönetim Kurulu Isparta’da toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Isparta Valiliği’nde toplandı.


TÜRKİYE’DE 7 KİŞİYE 1 OTOMOBİL DÜŞÜYOR Otomotiv TÜRKİYE’DE 7 KİŞİYE 1 OTOMOBİL DÜŞÜYOR

Türkiye’de otomobil sayısı 11 milyon 740 bin 823’e ulaştı. Bu rakamla beraber ortalama 6,8 kişiye bir otomobil düştüğü belirtildi.


DİZDEKİ KİREÇLENMEYE KÖK HÜCRE YÖNTEMİ Sağlık/Kadın DİZDEKİ KİREÇLENMEYE KÖK HÜCRE YÖNTEMİ

Diz ekleminde kireçlenme, yani kıkırdağın aşınması, gerek dizde oluşturduğu şiddetli ağrı, gerekse hareket kısıtlılığı yaratması nedeniyle yaşam kalitesini oldukça düşüren bir hastalık. Üstelik artık sadece ileri yaştaki kişilerin değil, çağımızın önemli problemi olan obezitenin yaygınlaşması ve kontrolsüz yapılan sporlar nedeniyle 35 yaş altındaki kişilerin de sorunu olmaya başladı.


Renault Kangoo ailesinin yeni üyesi: Kangoo Binek Otomotiv Renault Kangoo ailesinin yeni üyesi: Kangoo Binek

Renault Kangoo, yeni binek versiyonuyla müşterilerin beğenisine sunuluyor.


Başaran Ulusoy adaylığını açıkladı Ekonomi/Turizm Başaran Ulusoy adaylığını açıkladı

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Aralık ayında yapılacak TÜRSAB Seçimleri öncesinde turizm gazetecileri ile buluştu. Başaran Ulusoy, önümüzdeki seçimler için başkan adaylığını açıkladı.


Emniyetten sokakta dilendirilen Suriyeli çocuklarla ilgili çalışma Güncel Emniyetten sokakta dilendirilen Suriyeli çocuklarla ilgili çalışma

Sokakta Çalışan/Çalıştırılan ve Dilendirilmek Suretiyle İstismar Edilen Suriyeli Çocuklarla İlgili Çalışma Yapıldı


Manavgat'ta Çok Sayıda Gümrük Kaçağı Sigara ve Tütün Ele Geçirildi Manavgat Manavgat'ta Çok Sayıda Gümrük Kaçağı Sigara ve Tütün Ele Geçirildi

Manavgat İlçesinde Yapılan 2 Ayrı Operasyonda Çok Sayıda Gümrük Kaçağı Sigara ve Tütün Ele Geçirildi


Serik "BİZİM İÇİN EĞİTİM DENİLİNCE AKAN SULAR DURUR"

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Serik İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı’na katılarak tüm öğrencilere başarılar diledi.


Böbrek hastaları protein tozu tüketmemeli Sağlık/Kadın Böbrek hastaları protein tozu tüketmemeli

Proteinler beslenmenin önemli yapı taşları arasında yer alıyor. Ancak herkesin protein ihtiyacı farklıdır.


CMAS PALETLİ YÜZME DÜNYA KUPASI ALTIN FİNAL YARIŞLARI ANTALYA’DA BAŞLIYOR Spor CMAS PALETLİ YÜZME DÜNYA KUPASI ALTIN FİNAL YARIŞLARI ANTALYA’DA BAŞLIYOR

Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Paletli Yüzme Dünya Kupası Altın Final yarışları, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 22-24 Eylül tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek.


HAVALİMANINDA SIRA BEKLEME DERDİNE SON Ekonomi/Turizm HAVALİMANINDA SIRA BEKLEME DERDİNE SON

Emse Genel Müdürü İsrafil Bozkurt, check-in kiosk ürünleri sayesinde yolcuların artık check-in kontuarına gitmesine gerek kalmadan check-in işlemini kendi başlarına yapabildiklerini belirterek, “Check-in kiosklarımızla yolcular artık havalimanında sıra beklemeden, hızlı bir şekilde biniş kartını bastırabiliyor, koltuk seçimlerini kendileri yapabiliyor” dedi


Gündoğmuş’ta grup yolları yenileniyor Gündoğmuş Gündoğmuş’ta grup yolları yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş İlçesi’ne bağlı Karadere -Güneyyaka mahalleleri ile Karadere -Ortamahalle yaylası grup yolunda asfalt hazırlığına başladı.


Emekli Sen Genel Kurulu Yapıldı Güncel Emekli Sen Genel Kurulu Yapıldı

Emekli-Sen Antalya Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu Antalya Tabip Odası Toplantı Salonunda yapıldı


‘BİZİM EN BÜYÜK DENETÇİMİZ YABANCI TUR OPERATÖRLERİ’ Ekonomi/Turizm ‘BİZİM EN BÜYÜK DENETÇİMİZ YABANCI TUR OPERATÖRLERİ’

ANSİAD 6. Kahvaltılı Toplantısı’nın konuğu, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Geçen Dönem Başkanı Nizamettin Şen oldu.


Kemer’in gurur projesi Kemer Kemer’in gurur projesi

Kemer Belediyesi’nin vizyon projesi Çamyuva 30 Ağustos Zafer Parkı görkemli bir törenle hizmete girmişti. Açılıştan Park Kemerliler ile yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Başkan Mustafa Gül, “ Kemer’e böyle bir park kazandırmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.


VODAFONE, BAYKUŞ ÖDÜLLERİ’NDE 5 ÖDÜL BİRDEN ALDI Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE, BAYKUŞ ÖDÜLLERİ’NDE 5 ÖDÜL BİRDEN ALDI

Pazar araştırmaları alanındaki başarılarıyla dikkat çeken Vodafone, Türkiye araştırma sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen Baykuş Ödülleri’nde geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da ödülleri topladı. Vodafone, Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Baykuş Ödülleri’nde 5 ödül birden kazandı.


TurkNet’ten Türkiye’de bir ilk! Teknoloji/Bilim/İnternet TurkNet’ten Türkiye’de bir ilk!

TurkNet bir dönemi kapatıyor, Türkiye’nin her yerinde AKN’siz ve taahhütsüz internet dönemini başlatıyor.


Türel “Antalya’nın değerine değer katıyoruz” Güncel Türel “Antalya’nın değerine değer katıyoruz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Yönetim Kurulu toplantısına katılarak yerel yönetimlerle ilgili çalışmaları ve yatırımlarını anlattı. Başkan Türel, vizyon projelerin Antalya’nın değerine değer katacak yatırımlar olduğunu söyledi.


Randevusuz görüşmede müzik ziyafeti Güncel Randevusuz görüşmede müzik ziyafeti

Muratpaşa Belediyesi’nin mesleki eğitim ve sanat kurslarında ut çalmayı öğrenen 60 yaşındaki Güneş Ünsal, Başkan Ümit Uysal’a teşekkür ziyaretinde bulundu.


Tütüncü: “Antalya’da en fazla okul yaptıran ilçeyiz” Eğitim Tütüncü: “Antalya’da en fazla okul yaptıran ilçeyiz”

Başkan Hakan Tütüncü, mülkiyet problemlerini çözerek ve arazinin tahsisini yaparak Kepez’e 100’e yakın okul kazandırdıklarını belirterek, “Antalya’da en fazla okul yaptıran ilçe isek bunu meclisin ve belediyenin gayretli çalışmalarına borçluyuz.” dedi.


MHP Antalya’yı karış karış dolaşıyor… Siyaset MHP Antalya’yı karış karış dolaşıyor…

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy: "Seçim döneminde değil her gün vatandaşın kapısını çalacağız..."


İMAM HATİP MEZUNLARI PİLAV GÜNÜNDE BULUŞUYOR Güncel İMAM HATİP MEZUNLARI PİLAV GÜNÜNDE BULUŞUYOR

Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği (ANİMDER), bu yıl Geleneksel İmam Hatip Liseleri Pilav Günü’nün 14.sünü düzenliyor.


Başkan Böcek: ‘Rehabilitasyon merkezimiz örnek gösteriliyor’ Güncel Başkan Böcek: ‘Rehabilitasyon merkezimiz örnek gösteriliyor’

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Türkiye’nin örnek merkezlerinden biri olduğunu söyledi.


Döşemealtı Nar festivaline hazır Döşemealtı Döşemealtı Nar festivaline hazır

Döşemealtı Belediyesi Rusya, Almanya ve Hollanda başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesine ihrac edilen Döşemealtı narının tanıtımı için geleneksel hale gelen Nar Festivalini 23 Eylül cumartesi günü düzenleyeceği festivalle kutlayacak. Ayşe Dinçer ve Can Afacan’ın konser vereceği festivalde, en iyi nar üreticisi seçilecek. Festival akşam 19.00’da başlayacak.


Kadın Çiftçiler Manavgat etabı yapıldı Manavgat Kadın Çiftçiler Manavgat etabı yapıldı

Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Manavgat etabının birincisi Fatma Şen oldu. Şen 7 Ekim’deki il finalinde Manavgat’ı temsil edecek.


Toplantı sonunda küçük sürpriz Güncel Toplantı sonunda küçük sürpriz

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, devam eden projelerin değerlendirmek üzere biraraya geldiği Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu’na, öykü kitabı ‘Lavinya’nın Aşkla İmtihanı’nı imzaladı.


Sınırlı sayıdaki Macan, Başaran Otomotiv’de Otomotiv Sınırlı sayıdaki Macan, Başaran Otomotiv’de

Sınırlı sayıda ve Türkiye’ye özel donanıma sahip Porsche’nin SUV model serisi Macan, litrelik benzinli ve turboşarjlı dört silindir motoruyla, performansı verimlilik ile buluşturuyor. Macan, 395.000 TL’den başlayan fiyatlar ile Antalya’da Başaran Otomotiv’de Porsche tutkunlarını bekliyor


8 asırlık camiye özel temizlik Güncel 8 asırlık camiye özel temizlik

Muratpaşa Belediyesi, Antalya'nın simgelerinden biri olan 8 asırlık Yivli Minare Cami’nin temizliğini düzenli olarak gerçekleştiriyor.


Gıda Güvenliği Kongresi'ne Online Kayıtlar Başladı Güncel Gıda Güvenliği Kongresi'ne Online Kayıtlar Başladı

Gıda Güvenliği Konusundaki Tüm Yenilikler ve Birbirinden İlginç Konular 6. Gıda Güvenliği Kongresi'nde Ele Alınacak...


 YÖREX YİNE ZİRVEDE Ekonomi/Turizm YÖREX YİNE ZİRVEDE

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde TOBB’un desteğiyle 8’ncisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’e 161 bin 104 ziyaretçi katıldı. Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, fuarı önümüzdeki yıl yurtdışına taşıma hedefinde olduklarını bildirdi.


ANTALYA OSB SİMBİYOZ PROJESİNİ TAMAMLADI  Ekonomi/Turizm ANTALYA OSB SİMBİYOZ PROJESİNİ TAMAMLADI

Antalya OSB’nin Türkiye’ye örnek olacak Endüstriyel Simbiyoz ve Eko-Verimlilik Projesinin kapanış toplantısı Bölge Müdürlüğünde gerçekleşti.


ATAY USLU DOMATES FİDELERİNİ TOPRAKLA BULUŞTURDU Demre ATAY USLU DOMATES FİDELERİNİ TOPRAKLA BULUŞTURDU

Antalya'da örtü altında kış sebzelerinin ekim ve dikim çalışmaları başladı. Türkiye'de örtü altı üretimde çok önemli bir yeri olan Antalya'da yeni sezon fide dikimine başlandı.


Çocuğunuzun okulunda güvenliği için bunları kontrol edin! Eğitim Çocuğunuzun okulunda güvenliği için bunları kontrol edin!

Sofra/Compass Group Türkiye Destek Hizmetler ve Güvenlik Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Alakuştekin, okul güvenliği kapsamında özellikle okula giriş ve çıkışlarda risklerin önceden belirlenmesi, gerekli önlemlerin alınması ve bunların uygulanma süreçlerinin çok önemli olduğunu belirtiyor.


Turizm sektöründe toparlanma güçleniyor Ekonomi/Turizm Turizm sektöründe toparlanma güçleniyor

EY’nin “Turizm Sektörü Değerlendirmesi” raporuna göre; turizm sektöründe 2016’da yaşanan yavaşlamanın ardından toparlanma devam ederken, turizm gelirlerinin bu yıl bir önceki yıla göre %6,7 yükseliş göstermesi bekleniyor


Türk domatesine Rus vetosu sona eriyor Türk domatesine Rus vetosu sona eriyor

Rusya, yaş meyve sebze ihracatımızda liderlik koltuğunu geri aldı... Türk domatesinin yasağının kaldırılmasını Ruslar, Türklerden daha çok istiyor


UZUN YAŞIN SIRRI; ZEYTİNYAĞI Sağlık/Kadın UZUN YAŞIN SIRRI; ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor, ömrü uzatıyor, kalp damar hastalıklarına iyi geliyor, doğal bir anti aging etkisi yapıyor. Liv Hospital Beslenme ve Diyet Uzmanı Serap Güzel zeytinyağının faydalarını anlattı.


SES ESTETİĞİNE TALEP ARTIYOR Sağlık/Kadın SES ESTETİĞİNE TALEP ARTIYOR

Ses estetiği son yıllarda oldukça sık talep edilen bir uygulama olmaya başladı. Daha önce sadece ses telleri üzerinde bir hasar oluştuğunda başvurulan ses tedavileri, artık mevcut sesten memnun olmayan sağlıklı kişiler tarafından tercih ediliyor.


VALİ KARALOĞLU; “GAZİ RUHUNA ŞEHİTLİK RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR” Güncel VALİ KARALOĞLU; “GAZİ RUHUNA ŞEHİTLİK RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazilerimizle akşam yemeğinde bir araya gelen Vali Karaloğlu, “Bütün bu toprakları vatan tutabilmek için gazi ruhuna, şehitlik ruhuna ihtiyacımız var” dedi.


 Kültür’e mahalle parkı Güncel Kültür’e mahalle parkı

Antalya’nın aktif yeşil alan miktarının artmasında büyük pay sahibi olan Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, eş zamanlı olarak mahallelere yeni parklar kazandırıyor


Kemer bu sene de Red Bull Sea To Sky’a ev sahipliği yapacak Kemer Kemer bu sene de Red Bull Sea To Sky’a ev sahipliği yapacak

Dünyada yapılan tüm motosiklet yarışlarından farklı olan, zorlu parkurlarıyla ünlü Red Bull Sea To Sky, bu sene de Kemer Enduro Motosiklet Kulübü ve XVENTURE katkılarıyla sekizinci kez Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenecek.


İNCİR İLE GELEN 5 ŞİFA Sağlık/Kadın İNCİR İLE GELEN 5 ŞİFA

Günümüzde tezgahlarda artık her daim her meyve sebzeye ulaşmak mümkün. Oysa sağlıklı olan, her meyve sebzeyi kendi mevsiminde tüketmek; tabi bir de ölçüye dikkat etmek.


BAŞ AĞRISIYLA GİTTİ BEYNİNDE BALONCUK ÇIKTI Sağlık/Kadın BAŞ AĞRISIYLA GİTTİ BEYNİNDE BALONCUK ÇIKTI

Antalya’da yaşayan 31 yaşındaki Marina Demirtaş, şiddetli baş ağrısı nedeniyle gittiği hastanede beyninde anevrizma (baloncuk) oluştuğunu öğrendi. Girişimsel Radyoloji hekimi Doç. Dr. Aykut Recep Aktaş’ın müdahalesiyle beynindeki anevrizma kontrollü olarak küçültülen Demirtaş, kısa sürede sağlığına kavuştu.


TÜRKONFED İDK KOMİSYONU’NDAN İŞ KADINLARINA ÇAĞRI:  “ODA SEÇİMLERİNDE AKTİF OLUN” Ekonomi/Turizm TÜRKONFED İDK KOMİSYONU’NDAN İŞ KADINLARINA ÇAĞRI: “ODA SEÇİMLERİNDE AKTİF OLUN”

TÜRKONFED İDK Komisyonu Başkanı Dr. Yasemin Açık, 35 kadın derneğinin üyelerine gönderdiği mektupta, Ekim-Kasım 2017 döneminde Türkiye genelinde yapılacak olan oda ve borsa seçimlerinde aktif olmaları çağrısında bulundu.


Kemer Rock Festivali Başlıyor Kemer Kemer Rock Festivali Başlıyor

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Kemer Rock Festivali 21- 23 Eylül tarihlerinde Kındıl Çeşme Sahili’nde gerçekleştirilecek. Birlikte Güzel sloganıyla organize edilen festivalde rock müziğinin sevilen isimleri müzikseverlerle buluşacak.


İnovasyonda Kadın Projesi, III. Girişimcilik Kampı başvuruları başladı Güncel İnovasyonda Kadın Projesi, III. Girişimcilik Kampı başvuruları başladı

KADEM ve TÜBİTAK MARTEK işbirliği ile hayata geçirilen İnovasyonda Kadın Projesi, III. Girişimcilik Kampı başvuruları başladı


Antalya’dan başarılı dört öğrenci 
İş Bankası desteğiyle Darüşşafaka’da Eğitim Antalya’dan başarılı dört öğrenci 
İş Bankası desteğiyle Darüşşafaka’da

Türkiye’nin en uzun soluklu ve katma değeri yüksek eğitim projelerinden biri olan, Türkiye İş Bankası’nın Darüşşafaka ile birlikte yürüttüğü “81 İlden 81 Öğrenci” projesi 10. öğretim yılına girdi.


Sağlık/Kadın "Mucize Diyetler"e Kanmayın

Yanlış beslenme alışkanlıkları ve diyet uygulamaları, kilo sorunlarında artış yaşanmasına neden oluyor. Kolay ve hızlı kilo kaybı sağladığı düşüncesiyle özellikle gençlerin ilgi gösterdiği, “mucize” ve “şok” gibi isimlerle bilinen diyetler uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarıyor.


Kredi Kartı veya Banka Kartı Kullanırken DİKKAT Edilecek Hususlar Güncel Kredi Kartı veya Banka Kartı Kullanırken DİKKAT Edilecek Hususlar

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nce Kredi Kartı veya Banka Kartı Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar konusunda bir açıklama yayınladı.


Alanya’ya 37 kilometrelik kanalizasyon Alanya Alanya’ya 37 kilometrelik kanalizasyon

Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), Alanya’nın alt yapısı olmayan mahallelerinde 37 kilometrelik kanalizasyon çalışması yürütüyor.


ALIŞVERİŞ GÜNLERİ’NDE SON GÜNLER Ekonomi/Turizm ALIŞVERİŞ GÜNLERİ’NDE SON GÜNLER

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenen Antalya Alışveriş Günleri’nin son günlerine gelinirken, kadın işletmeciler organizasyon kapsamında özel bir indirim fırsatları sunuyor.


Türkiye’de genç Alzheimer hastalarının sayısı artıyor Sağlık/Kadın Türkiye’de genç Alzheimer hastalarının sayısı artıyor

Türkiye Alzheimer Derneği, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü nedeniyle 20 Eylül’de bir basın toplantısı düzenledi.


CHP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU Siyaset CHP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

CHP Antalya dün Kepez ilçesi Göçerler mevkiindeki yaklaşık 2 metrelik Atatürk heykelini makilik alana atan kişi ya da kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.


Başkan Gül gaziler onuruna yemek verdi Kemer Başkan Gül gaziler onuruna yemek verdi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Kemer’de yaşayan gaziler için yemek verdi. Gül, Başkomutan Atatürk’e gazi unvanı verilmesinin yıldönümünün kutlandığı bu anlamlı günde gazilerle buluşmaktan büyük onur duyduklarını vurguladı


Başkan Böcek Salı Grubu’nun konuğu oldu…
 Güncel Başkan Böcek Salı Grubu’nun konuğu oldu…


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı İsmail Balaban ile birlikte Salı Sanayici İşadamları Grubu (SALI Grubu)’nun haftalık toplantısına konuk oldu.


MANAVGAT'TA 4 BİN ÖĞRENCİYE ÇANTA VE KIRTASİYE YARDIMI Manavgat MANAVGAT'TA 4 BİN ÖĞRENCİYE ÇANTA VE KIRTASİYE YARDIMI

Belediyenin imkan ve kaynaklarını halkla paylaşmayı ilke edinen Manavgat Belediyesi, eğitim yılı başlangıcında, ailelerin masraflarını hafifletmek amacıyla 4 bin adet çanta ve kırtasiye dağıtımı yaptı.


“Deniz Söyleşileri” 21 Eylül’de başlıyor Güncel “Deniz Söyleşileri” 21 Eylül’de başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi “Deniz Söyleşileri” ile Antalyalıları sualtının büyülü dünyasına davet ediyor.


Yeni mahallelerin asfaltları tamamlanıyor Güncel Yeni mahallelerin asfaltları tamamlanıyor

Kepez Belediyesi, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin yolarını tamamlıyor.


Başkan Uysal’dan Gaziler Günü mesajı Güncel Başkan Uysal’dan Gaziler Günü mesajı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, bütün şehitlerin ve gazilerin Gaziler Günü’nü kutlarken, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak yetmez, her zaman eksiktir” dedi.


Finike Devlet Hastanesi’nden “Hoşgeldin Bebek” Uygulaması Finike Finike Devlet Hastanesi’nden “Hoşgeldin Bebek” Uygulaması

Sağlık Bakanlığına bağlı Finike Devlet Hastanesi, “Hoşgeldin Bebek” uygulaması ailelerin yanında.


Karasinekle mücadele sürüyor Alanya Karasinekle mücadele sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın dört bir yanında karasinekle mücadele ediyor. Bayram öncesi başlatılan çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.


Kemer’de köprüler yenileniyor Kemer Kemer’de köprüler yenileniyor

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü sahildeki 9 köprüyü yenileme çalışmalarına başladı. Çelik iskelet üzerine ahşap olarak yapılan köprü dayanıklı ve uzun ömürlü olacak.


Esnaftan Türel’e teşekkür plaketi Güncel Esnaftan Türel’e teşekkür plaketi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Türel’in sözde değil özde esnaf dostu olduğunu belirterek, teşekkür plaketi verdi.


Kök, makilik alana atılan Atatürk heykelini meclise taşıdı Siyaset Kök, makilik alana atılan Atatürk heykelini meclise taşıdı

CHP Antalya Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Devrim Kök, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelinin Antalya'nın kepez İlçesi Göçerler Mahallesi'ndeki makilik alana atılmasına sert tepki göstererek olayı meclise taşıdı.


CHP'li Kara: Siyaset CHP'li Kara: "Heykelleri Yıkmakla Fikirleri de Yıkacaklarını Zannediyorlar"

Göçerler’de çalılık alanda 18 Eylül günü bulunan 2 metrelik Atatürk Heykeli CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara tarafından TBMM’ye taşındı.


Sedir Mahallesi Spor Kompleksi temeli 22 Eylül’de atılıyor Spor Sedir Mahallesi Spor Kompleksi temeli 22 Eylül’de atılıyor

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’ya yeni bir spor tesisi kazandırıyor. Sedir Mahallesi Spor Kompleksi’nin temeli, 22 Eylül Cuma günü saat 17.00’de törenle atılıyor.


YENİ SANAT SEZONUNUN İLK OPERASI  “CARMEN” Kültür/Sanat YENİ SANAT SEZONUNUN İLK OPERASI “CARMEN”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 23 Eylül’de Sezon Açılış Konseri ile merhaba diyeceği 2017- 2018 sanat sezonunda Bizet’in ünlü “Carmen” operasını bu sezon ilk kez 28 Eylül Perşembe saat: 20.00’de sahneleyecek.


Engelli Mola Evleri hayata geçiyor Güncel Engelli Mola Evleri hayata geçiyor

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak Engelli Mola Evleri Projesi’ni hayata geçiriyor. Yapımına başlanan Mola Evleri’nde engelli bireyler keyifle vakit geçirirken aileleri de gün içinde nefes alma imkanı bulacak.


Dünya Kupası finali Muratpaşa’da Spor Dünya Kupası finali Muratpaşa’da

Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzu, 21 – 25 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2017 Paletli Yüzme CMAS Dünya Kupası Golden Finali’ne ev sahipliği yapacak.


ATAY USLU'DAN MEZUN OLDUĞU OKULLARA ZİYARET Finike ATAY USLU'DAN MEZUN OLDUĞU OKULLARA ZİYARET

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk günü mezun olduğu İlkokulu, ortaokulu ve liseyi ziyaret etti.


Yöreler Renkler Festivali başlıyor Kültür/Sanat Yöreler Renkler Festivali başlıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin, Türkiye’nin tüm renklerini buluşturduğu barış, dostluk ve kardeşlik festivali, Yöreler Renkler’in 3’üncüsü, Cumartesi başlıyor. 9 gün devam edecek festivalde Oğuz Aksaç, Nursaç Doğanışık, Niyazi Koyuncu gibi ünlü sanatçılar sahne alacak.


Açıkta Satılan Bitkilerin Tüketimine Dikkat! Sağlık/Kadın Açıkta Satılan Bitkilerin Tüketimine Dikkat!

Fitoterapi Derneği Başkanı Prof. Dr.Ekrem Sezik, bitkisel çay ve benzeri amaçlar için kullanılacak bitkilerin tüketiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili açıklamalarda bulundu


GÖZ SAĞLIĞI OKUL BAŞARISINI ETKİLİYOR Sağlık/Kadın GÖZ SAĞLIĞI OKUL BAŞARISINI ETKİLİYOR

Göz sağlığı bütün hayat kalitesini etkileyen ve son derece önemli bir durum. Çocuğunuzun göz sağlığı ilgili ihmaller ileride hiç de istenmeyen sonuçlara neden olabilir.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...