Perşembe, 24 Ocak 2019
VÜCUDUNUZU YAZ AYLARINA DİYETLE DEĞİL SAĞLIKLI BESLENEREK HAZIRLAYIN Sağlık/Kadın VÜCUDUNUZU YAZ AYLARINA DİYETLE DEĞİL SAĞLIKLI BESLENEREK HAZIRLAYIN

Havaların ısınması ile beraber üzerimizdeki kalın kıyafetlerden kurtulup hafif ve ince giyinmeye başladığımız bu günlerde, aynaya her baktığımızda geçen kış aşırı yemek yeme ve yeterince hareket etmeme konusunda ne kadar hatalı davrandığımızı tekrar görüyoruz.


Borçların yapılandırmasında son şans Ekonomi/Turizm Borçların yapılandırmasında son şans

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Vergi Dairesi Başkan Vekili Metin Uzun'u ziyaret etti.


ANSİAD 7. BAHARA MERHABA KOKTEYLİ YAPILDI Güncel ANSİAD 7. BAHARA MERHABA KOKTEYLİ YAPILDI

Antalya Sanayici İşadamları Derneği (ANSİAD), geleneksel Bahara Merhaba Kokteyli'nin 7'ncisi gerçekleştirildi


Sınav'lı Anneler Kahvaltıda Buluştu Kumluca Sınav'lı Anneler Kahvaltıda Buluştu

Sınav Koleji, "Anneler Günü"nde anneleri kahvaltı etkinliğinde bir araya getirdi.


ATAY USLU’NUN TBMM’DE MİSAFİRLERİ KUMLUCALI ÖĞRENCİLER Kumluca ATAY USLU’NUN TBMM’DE MİSAFİRLERİ KUMLUCALI ÖĞRENCİLER

Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesini TBMM’de misafir eden AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu öğrencilere TBMM’ni gezdirerek meclis hakkında bilgiler verdi, söyleşi yaptı.


Bu ortaklık lise gençliği için Güncel Bu ortaklık lise gençliği için

Muratpaşa Belediyesi, ODTÜ Antalya Mezunları Derneği ve Adalya Vakfı gelecek umutlarını rafa kaldıran lise gençliği için el ele verdi ve gençlerin eğlenerek, öğrenerek ve paylaşarak hayata tutunmalarını hedefleyen Gençlik Parkı projesine başladı. Etaplar halinde hayata geçirilecek projesinin ilk aşaması merkez binasının inşaatı ise son sürat devam ediyor.


Dönerciden pideciye her menüde var: Hafif lezzetlerin yükselişi Güncel Dönerciden pideciye her menüde var: Hafif lezzetlerin yükselişi

Yaza hazırlananlar için seçenek çok: Avokadolu sandviç, buharda somon, kepekli döner…


BEYİN KANAMASI İLE BEŞ GÜN DOLAŞTI Sağlık/Kadın BEYİN KANAMASI İLE BEŞ GÜN DOLAŞTI

48 yaşındaki pazarcı Hayrettin Tekin, şiddetli baş ağrısı şikayetiyle gittiği ilk hastanede ağrı kesici verilerek evine gönderilirken, 5 gün sonra başka bir hastaneye daha başvurunca beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı.


Kepez’e modern mahalleler Güncel Kepez’e modern mahalleler

Kepez Belediyesi, doğalgazı olan, elektrik iletim hattı yer altına alınan, asfaltı ve kaldırımı yenilenen modern mahalleler zincirine yenilerini ekliyor.


TerraCity Lara’da Bisiklet Farkındalık Günleri başladı Güncel TerraCity Lara’da Bisiklet Farkındalık Günleri başladı

Antalya’nın gözde alışveriş merkezi TerraCity Lara’da “Geleceğe pedallıyoruz” etkinlikleri start aldı


Kepezli çocuklar maceraya koşuyor Güncel Kepezli çocuklar maceraya koşuyor

Kepez Belediyesi tarafından hizmete açılan Antalya Kepez Macera Ormanı, Kepezli çocukların en eğlenceli kahkahalarına ev sahipliği yapıyor.


Kepez’e 8 yılda 80 okul Güncel Kepez’e 8 yılda 80 okul

Kepez ilçesi yeni bir okul binasına daha kavuştu. Başkan Hakan Tütüncü, ilçede 8 yılda 80’den fazla yeni okul binasını hizmete açtıklarını belirterek, “Bu rakam Kepez tarihinde bir rekordur.” dedi.


ALANYA TURİZMİ TELEFERİK İLE CANLANACAK   Alanya ALANYA TURİZMİ TELEFERİK İLE CANLANACAK

Tek bir ağaç kesilmedem özel helikopterlerle inşaa edildi 9 milyon euroya mal olan Alanya Teleferik Haziran’da hizmete açılıyor


AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE 2. ANTALYA KİMYA OLİMPİYATI DÜZENLENDİ Güncel AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE 2. ANTALYA KİMYA OLİMPİYATI DÜZENLENDİ

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü tarafından 9 ve 10 Mayıs tarihlerinde 2. Antalya Kimya Olimpiyatı başarıyla gerçekleştirildi. Bu yıl ikincisi yapılan Antalya Kimya Olimpiyatı’na Antalya, İzmir, Kocaeli ve İstanbul’dan 10 ve 11.ci sınıfta okuyan 183 öğrenci başvuru yaptı.


Akdeniz Üniversitesi Bahar Şenlikleri Açılışında Görkemli Kortej Güncel Akdeniz Üniversitesi Bahar Şenlikleri Açılışında Görkemli Kortej

Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Bahar Şenlikleri’ Görkemli Kortej yürüyüşüyle başladı.


Akdeniz Üniversitesi ile MÜSİAD Arasında Protokol İmzalandı Güncel Akdeniz Üniversitesi ile MÜSİAD Arasında Protokol İmzalandı

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği Antalya Şubesi Arasında ‘24 Çok Geç Projesi’ne ilişkin protokol imzalandı.


BUDAK: “ALİ ULVİ BÜYÜKNOHUTÇU CİNAYETİ TÜM YÖNLERİYLE AYDINLATILMALI” Siyaset BUDAK: “ALİ ULVİ BÜYÜKNOHUTÇU CİNAYETİ TÜM YÖNLERİYLE AYDINLATILMALI”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya’nın doğasının korunması için yıllardır mücadele veren Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Eşi Aysin Büyüknohutçu’nun vahşi bir cinayete kurban gitmesi dolayısıyla derin üzüntü duyduğunu belirterek, “Bu cinayet tüm yönleriyle aydınlatılmalı. İnsan hayatı bu kadar ucuz olamaz” dedi.


BUDAK: “EKONOMİ TEMENNİYLE  DEĞİL GÜVENLE BÜYÜR” Siyaset BUDAK: “EKONOMİ TEMENNİYLE DEĞİL GÜVENLE BÜYÜR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Halk TV Perde Arkası programında İlhan Taşcı’nın gündemle ilgili sorularını yanıtladı.


MANAVGAT'TA CEM KÜLTÜR MERKEZİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ Manavgat MANAVGAT'TA CEM KÜLTÜR MERKEZİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat'ta Cem Kültür Merkezi'nin temel atma törenini vatandaşlarla birlikte gerçekleştirdi


Adrasan ve Olympos’ta güvenlik tedbirleri artırılıyor Kumluca Adrasan ve Olympos’ta güvenlik tedbirleri artırılıyor

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı turizm yerleşkesi Adrasan ve Olympos’ta, yaz sezonunda yaşanan yoğunluk dolayısıyla İlçe Güvenlik Komisyonu tarafından turizm işletmecilerine alınacak güvenlik tedbirler konusunda bilgi verildi.


Hemşirelik Fakültesi Öğrencileri’nden Sosyal Sorumluluk Projesi Güncel Hemşirelik Fakültesi Öğrencileri’nden Sosyal Sorumluluk Projesi

Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı sosyal sorumluluk kapsamında uygulama alanlarındaki gereksinimleri tamamlamaya yönelik desteklere devam ediyor.


 ENGELLİLER HAFTASI BAŞKAN SÖZEN İLE KUTLANDI Manavgat ENGELLİLER HAFTASI BAŞKAN SÖZEN İLE KUTLANDI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim Okulu'nda ve Manavgat’ta ki özel okullarda eğitim gören engelli öğrencileri “ Engelliler Haftası” kapsamında ziyaret ederek hediyeler dağıttı


BAŞKAN SÖZEN, BAŞPEHLİVAN SERHAT GÖKMEN'İ MAKAMINDA AĞIRLADI Manavgat BAŞKAN SÖZEN, BAŞPEHLİVAN SERHAT GÖKMEN'İ MAKAMINDA AĞIRLADI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Belediyesi 6. Yağlı pehlivan güreşlerinde tüm rakiplerini yenerek altın kemeri takmaya hak kazanan Başpehlivan Serhat Gökmen'i makamında ağırladı.


İSTEK’li Miniklerin Yıl Sonu Gösterisi Güncel İSTEK’li Miniklerin Yıl Sonu Gösterisi

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsü Okul Öncesi 6 yaş sınıfı öğrencileri, büyük bir heyecanla hazırladıkları yıl sonu gösterilerinde, sergiledikleri birbirinden güzel performanslarıyla ailelerinden büyük alkış aldı.


 1.200 Kemerli kadın ile Çanakkale çıkarması Kemer 1.200 Kemerli kadın ile Çanakkale çıkarması

Kemer Belediyesi’nin düzenlediği Çanakkale gezisine 1.200 Kemerli kadın katıldı. Çanakkale’de ağırladığı konuklarına hitaben bir konuşma yapan Başkan Gül, “Müslüman görünümlü dinsizler Atatürk’e hakaret etmeye kalkıyorlar. Bu vatanı Atatürk’e ve şehitlerimize borçluyuz. Onlara kalsa sömürge olurduk” dedi


Öğrencilerden Örnek Davranış Güncel Öğrencilerden Örnek Davranış

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri Çevre Sorunları dersi kapsamında ‘En Duyarlı Fakülte’ etkinliği ile kampüs yerleşkesinde çevre temizliği yaptılar.


MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN ANNELER GÜNÜNDE ÇİFTE ŞENLİK Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN ANNELER GÜNÜNDE ÇİFTE ŞENLİK

Manavgat Belediyesi 14 Mayıs Pazar Günü Mesire Alanı’nda hem Anneler Günü’nü hem de Hıdırellez Şenlikleri’ni aynı anda kutlayacak


Konyaaltı Belediyesi Çocuk Şenliği’nde, şendiler…
 Güncel Konyaaltı Belediyesi Çocuk Şenliği’nde, şendiler…


Konyaaltı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Konyaaltı Belediyesi Çocuk Şenliği’yle kreş ve anaokulu öğrencileri; konser, oratoryo, tiyatro gibi sahne gösterileri yanı sıra bir birinden renkli atölye etkinlikleriyle de gün boyu gönüllerince eğlendiler.


 Antalya ulaşımı 2040 yılına hazırlanıyor Güncel Antalya ulaşımı 2040 yılına hazırlanıyor

Büyükşehir Belediyesi ‘Antalya Ulaşım Ana Planı’ ile ilgili yapılan çalışmaları Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile paylaştı. Antalya’nın 2040 yılının hedef alındığı Ulaşım Master Planı’nda özellikle, bisiklet, yaya, raylı sistem ve toplu ulaşım entegrasyonu dikkat çekiyor.


KADOOĞLU: “DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAN 
İÇ GÖÇÜN FATURASI 70 MİLYAR TL” Ekonomi/Turizm KADOOĞLU: “DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAN 
İÇ GÖÇÜN FATURASI 70 MİLYAR TL”

TÜRKONFED 39. GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI KONSEYİ GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ’NİN KATILIMIYLA DİYARBAKIR’DA DÜZENLENDİ


Başkan Türel Anneler Günü mesajı Güncel Başkan Türel Anneler Günü mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Lavantanın uçucu yağı sakinleşmeye ve 
uyku düzenine yardımcı oluyor Sağlık/Kadın Lavantanın uçucu yağı sakinleşmeye ve 
uyku düzenine yardımcı oluyor

Fitoterapi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ekrem Sezik, son yıllarda artan klinik çalışmaların sonuçlarına dayanarak, lavantanın bilhassa uçucu yağının rahat uyku için, teskin edici, stres belirtilerini azaltıcı, canlandırıcı olarak kullanılabileceğini ifade ediyor.


GÜVENLİ TURİZM! Ekonomi/Turizm GÜVENLİ TURİZM!

Güvenli bir turizm amaçlı sosyal, kültürel ve eğitim aktivitelerini içeren anlaşma, Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan Renhings üniversitesi rektörü Sn.Vlademir Aleksandrovich Mau ile Okan Gruba bağlı Ocean Turizm AŞ’nin yönetim kurulu başkanı Sn. Mehmet Okan arasında Güvenli Turizm konusunda Nisan ayında iş birliği protokolü imzalandı.


Muratpaşa’dan anneleri sevindiren eğitim Güncel Muratpaşa’dan anneleri sevindiren eğitim

Muratpaşa Belediyesi, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’yla (AÇEV) babalara çocuk bakamındaki rolü ve sorumluluğunun anlatıldığı kurslara başladı. İlk aşamada sadece Muratpaşa Belediyesi çalışanı babalara açık olan kurslarla daha demokratik ve daha mutlu bir aile ve toplum yapısının oluşmasına destek amaçlanıyor.


Kumluca'da Engelliler Haftası'nda Kumluca Kumluca'da Engelliler Haftası'nda "Empati Odası" ile farkındalık oluşturdular

Antalya Kumluca Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Öğrenci ve öğretmenleri Engelliler haftası dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilerle birlikte okulun tüm öğrencilerini kapsayan bir proje çalışması gerçekleştirdi.


Başkan Uysal’dan güreşlere davet Spor Başkan Uysal’dan güreşlere davet

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Pazar günü 44’ü başpehlivan olmak üzere farklı boylarda 700 pehlivanının er meydanında boy göstereceği 3’üncü Geleneksel Muratpaşa Yağlı Pehlivan Güreşlerine tüm Antalyalıları davet etti.


12 Mayıs hemşireler günü Kumluca 12 Mayıs hemşireler günü

12 Mayıs Hemşireler günü dolayısıyla Kumluca Devlet Hastanesinde hemşirelere özel etkinlik düzenlendi.


MHP Kumluca'ya Hayırlı Olsun Ziyareti Kumluca MHP Kumluca'ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul İl Başkanı Mustafa Aksoy ve il yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi Kumluca ilçe Başkanı Yücel Kaplan ve ilçe yönetimine hayırlı olsun ziyareti yaptılar.


Atay Uslu: Siyaset Atay Uslu: "Dünyanın bütün annelerine güzellikler diliyorum"

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu "Anneler günü" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


ANTALYA’YA ÇİN’Lİ KARDEŞ Güncel ANTALYA’YA ÇİN’Lİ KARDEŞ

Çin’in Anhui eyaletinin başkenti Hefei ile Antalya arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. Protokol ile iki şehir arasında ilişkilerin geliştirilmesi hedefleniyor.


Türel: “Değirmenin suyu tasarruftan geliyor” Ekonomi/Turizm Türel: “Değirmenin suyu tasarruftan geliyor”

Büyükşehir Belediyesi 2016 mali yılı kesin hesabı kabul edildi.


A’DAN Z’YE GEBELİK SÖZLÜĞÜ Sağlık/Kadın A’DAN Z’YE GEBELİK SÖZLÜĞÜ

Hamile kaldığınız andan itibaren belki de hayatınızda ilk defa duyduğunuz sözcükler devreye girer. “Amniyosentez”, “ikili test”, “NST” gibi sözcükler sık sık duyacaklarınız arasındadır.


RUS KONSOLOS’TAN SÜMER’E ZİYARET Siyaset RUS KONSOLOS’TAN SÜMER’E ZİYARET

Rusya'nın Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Ak Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer’i ziyaret etti.


35 gramlık mucize organ: Timüs Bezi Sağlık/Kadın 35 gramlık mucize organ: Timüs Bezi

Vücudumuzun yaşam kaynağı ve yaşam enerjisinin merkezi sizce neresi? Kalp? Beyin? Hayır bilemediniz... Ceviz büyüklüğündeki timüs bezi. Bu bez; iman tahtasının üzerinde, tiroid bezinin altında ve soluk borusunun önünde bulunur.


Emekli Kahvesi’nde tansiyon ölçümü Güncel Emekli Kahvesi’nde tansiyon ölçümü

Konyaaltı Belediyesi Emekli Kahvesi’nde emekli vatandaşların tansiyon ölçümleri yapılarak, hipertansiyon konusunda bilgilendirildi.


Finike Devlet Hastanesi’ne İkinci Üroloji Uzmanı Finike Finike Devlet Hastanesi’ne İkinci Üroloji Uzmanı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Finike Devlet Hastanesi’nde Üroloji Uzmanı Op. Dr. Serkan Baş göreve başladı.


Düden Kavşağı hemzemin geçişi trafiğe kapanıyor Güncel Düden Kavşağı hemzemin geçişi trafiğe kapanıyor

Büyükşehir Belediyesi Düden Katlı Kavşak Projesi son etap çalışmaları kapsamında 15 Mayıs’tan itibaren Düden Katlı Kavşağı’nın hemzemin geçişleri trafiğe kapatılacak. Trafik alternatif güzergahlardan sağlanacak.


Yılmaz'dan Hemşireler Haftası mesajı Güncel Yılmaz'dan Hemşireler Haftası mesajı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz "Sağlıkta Dönüşümün ruhunu kavrayarak insanımızın sağlığı için gece gündüz demeden fedakârca gayret gösteren sağlık çalışanlarımızın, içinde hemşirelerimizin başarısı yadsınamaz." dedi.


Kepez’in Küçük Kaplanları Play-off’larda Spor Kepez’in Küçük Kaplanları Play-off’larda

Kepez Belediyespor U-13 takımı ligde sergiledikleri başarılı performasla play-off’lara adını yazdırdı.


Mobil vezne kapınızda Ekonomi/Turizm Mobil vezne kapınızda

Muratpaşa Belediyesi’nin mobil veznesi, 31 Mayıs Çarşamba sona erecek emlak vergisi 1’inci taksit ödemesi için yollara çıkıyor.


En anlamlı asker töreni Güncel En anlamlı asker töreni

Engelli gençler davul zurnayla askere uğurlandı... Antalya Büyükşehir Belediyesi, bir günlük temsili askerlik yapacak 39 engelli genç için belediye önünde tören düzenledi. Davul zurna eşliğinde askere uğurlanan gençlere kınalar yakıldı.


İş kazalarında korkunç tablo Güncel İş kazalarında korkunç tablo

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, iş kazalarında sürekli artış yaşandığına dikkat çekerek, “2015 ve 2016 yıllarında toplam 3 bin 700 emekçimiz iş kazaları sonucunu yaşamını yitirdi. Ülkemizde iş kazaları ne yazık ki toplu iş cinayetlerine dönüştü” dedi.


Tütüncü, tarlada Gazipaşa Tütüncü, tarlada

Başkan Hakan Tütüncü, Gazipaşa’da çilek ve muz seralarını gezerek, çiftçiden bu iki ürünün tarladan sofraya geliş hikâyesini dinledi.


Muratpaşa’da mini sempozyum Güncel Muratpaşa’da mini sempozyum

Muratpaşa Belediyesi’nin siyasetçiler, gazeteciler, akademisyenler ve yazarların katımıyla düzenlendiği mini sempozyum serisi “Küreselleşme ve Türkiye” başlığıyla devam etti.


Kilo verirken kasınızdan yemeyin! Sağlık/Kadın Kilo verirken kasınızdan yemeyin!

Deniz sezonunu açmaya sayılı günler kala, spor salonları ve egzersiz yapmaya uygun açık alanlar her zamankinden çok daha fazla dolup taşıyor!


İleri yaşta çocuk sahibi olmak isteyenlere iyi haber Sağlık/Kadın İleri yaşta çocuk sahibi olmak isteyenlere iyi haber

Bilim dünyası, kadındaki üreme kapasitesinin yaşa bağlı olarak azalmasına neden olan mekanizmayı çözdü.


Tütüncü’den uluslararası açık satranç turnuvası
 Güncel Tütüncü’den uluslararası açık satranç turnuvası


Belediyesinin düzenlediği satranç turnuvasında yaş günü olan Deniz Oskay adlı öğrenciyle satranç oynayan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, doğum günü hediyesi olarak uluslararası turnuva sözü verdi.


Alman devleri Türk ürünlerini almaya geliyor! Alman devleri Türk ürünlerini almaya geliyor!

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), Avrupa Birliği’nin dev ekonomisi Almanya’ya ihracatımızı arttırmak için Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde, “Türk-Alman Ekonomi Günü” düzenliyor. EİB Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Egeli ihracatçıları “Türk-Alman Ekonomi Günü”ne katılan Alman firmalarla ikili iş görüşmesine davet etti.


Crystal Hotels’den anneler için “Mutlu Paket” Ekonomi/Turizm Crystal Hotels’den anneler için “Mutlu Paket”

Türkiye’nin en yaygın yerli otel zinciri Crystal Hotels’de, 14 Mayıs Anneler Günü’nde anneleri birbirinden değişik sürprizler bekliyor. Anneler Günü keyfini Crystal otellerinde yaşamak isteyenler için hazırlanan “Mutlu Paket”te annelere özel her şey var.


AKSU ANADOLU LİSESİ’NDEN TÜBİTAK BİLİM FUARI Aksu AKSU ANADOLU LİSESİ’NDEN TÜBİTAK BİLİM FUARI

Aksu Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenledi. Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün’ün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve eşi Ümmü Şahin’in, Belediye Başkan Yardımcısı Hakkı Çoşgun’un ve meclis üyelerinin de katıldığı açılışa Aksu protokolü yoğun ilgi gösterdi.


ŞEHİT ANNESİNE, ANNELER GÜNÜ ZİYARETİ Aksu ŞEHİT ANNESİNE, ANNELER GÜNÜ ZİYARETİ

Aksu Kaymakamı Aydın Ergün’ün eşi Necla Ergün ile Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in eşi Ümmü Şahin anneler günü öncesinde Şehit Ahmet Kantarcı’nın Aksu Cihadiye Mahallesinde yaşayan annesi Menekşe Kantarcı’yı ziyaret etti, anneler gününü kutladı.


YÖRSİAD’DAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KEŞKEK Güncel YÖRSİAD’DAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KEŞKEK

YÖRKAM VE YÖRSİAD, Akdeniz Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında Yörük kültürünü tanıtıyorlar


ANTALYALI GENÇ MUCİTLER ULUSLARARASI BİLİM MARATONUNDA ÖDÜLE KOŞUYOR Teknoloji/Bilim/İnternet ANTALYALI GENÇ MUCİTLER ULUSLARARASI BİLİM MARATONUNDA ÖDÜLE KOŞUYOR

MEF Okulları ve MEF Üniversitesi iş birliği ile fizik, kimya ve biyoloji alanlarındaki yetenekli lise öğrencilerini bilimsel araştırmalara yönlendirmek amacı ile düzenlenen “Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nın 26’ncısı için geri sayım başladı.


GÜNEŞ IŞIĞININ SEBEP OLACAĞI 7 GÖZ HASTALIĞI Sağlık/Kadın GÜNEŞ IŞIĞININ SEBEP OLACAĞI 7 GÖZ HASTALIĞI

Güneş yüzünü göstermeye, gözlerimizi kamaştırmaya başladı. Açık alanlarda geçirilen süre arttı, güneşten yayılan ultraviyole ışınları sağlığımızı tehdit eder hale geldi.


Kök, Siyaset Kök, "Bu vahşet tüm yönleriyle aydınlanana kadar peşini bırakmayacağız"

CHP Antalya Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Devrim Kök, Antalya’nın Finike İlçesi’nde yaşayan ve bu güne kadar çevrenin korunması için verdiği mücadelesiyle tanınan Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyüknohutçu’nun evlerinde vahşice öldürülmesi olayını TBMM’ye taşıdı.


Sosyal Medya eğitimi yapıldı Güncel Sosyal Medya eğitimi yapıldı

Antalya Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile BYEGM Antalya İl Müdürlüğü işbirliğinde kamu kurumları ve yerel yönetimlerin sosyal medya çalışanlarına yönelik “Sosyal Medya Eğitimi” düzenlendi.


‘Geleceği inşa ediyoruz’ Gazipaşa ‘Geleceği inşa ediyoruz’

Gazipaşa’da öğrencilerle bir araya gelen Başkan Hakan Tütüncü, geleceği inşa etmek için eğitime, çocuklara ve gençlere büyük önem verdiğini söyledi.


700 pehlivan Muratpaşa Er Meydanına çıkıyor Spor 700 pehlivan Muratpaşa Er Meydanına çıkıyor

Antalya’nın er meydanı, 3’üncü Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri için 14 Mayıs Pazar günü davullar vurulacak, Ali Gürbüz, Orhan Okulu, İsmail Balaban, Mehmet Yeşil Yeşil’le 44’ü başpehlivan 700 güreşçi meydanda boy gösterecek.


Güncel "ÜNİVERSİTELER SANAYİYE UYUMLU HALE GELMEK ZORUNDA"

ANSİAD 5. Kahvaltılı Toplantısı’nın konuğu, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek oldu.


SPOR TIRMANIŞTA, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI! Spor SPOR TIRMANIŞTA, AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI!

Koç Holding’in 2006 yılından bu yana yürüttüğü Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik ve spor organizasyonu Koç Spor Fest’in bahar etabında final heyecanı sürüyor.


Anne adayları talasemi testini ihmal etmemeli Sağlık/Kadın Anne adayları talasemi testini ihmal etmemeli

Talasemi hastaları her ne kadar düzenli tedavi ve izlem ile normale yakın bir yaşam sürse de, Talasemi zor ve pahalı bir hastalık olarak önemini koruyor. Ancak Talasemi, toplum bilinci, evlilik öncesi tarama ve doğum öncesi tanı testleriyle önlenebiliyor.


VAROL YAŞAROĞLU: “Mizah dünyasını dijitalle birleştirdim” Kültür/Sanat VAROL YAŞAROĞLU: “Mizah dünyasını dijitalle birleştirdim”

Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER), “Vizyonerlerle Buluşmalar” adlı seri etkinliğinde konuşan karikatürist Varol Yaşaroğlu, internetin ülkemizde kullanılmaya başlandığını yıllardan başlayarak dijital dünyasını mizahla birleştirdiğini hatırlatarak “Şimdi de üç boyutlu animasyonlar yapıyoruz” dedi.


Paşa’nın gençleri Türkiye şampiyonluğuna koşuyor Spor Paşa’nın gençleri Türkiye şampiyonluğuna koşuyor

Muratpaşa Belediyespor’un Antalya şampiyonu U19 futbol takımı, Denizli’de düzenlenen Türkiye Şampiyonası ön eleme turunda gurubu lider tamamladı.


ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BİLİM FUARI SERGİLEDİ Serik ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BİLİM FUARI SERGİLEDİ

Serik Anadolu Lisesi öğrencileri hazırladıkları 20 Projelerini okulda düzenledikleri Bilim Fuarında sergiledi .Geniş katılımın olduğu sergi büyük ilgi ve takdir gördü.


ANTALYA OSB’DE BU KEZ KARİKATÜRLER YARIŞTI Güncel ANTALYA OSB’DE BU KEZ KARİKATÜRLER YARIŞTI

Bu yıl ikincisi düzenlenen Ulusal Antalya Organize Sanayi Bölgesi Karikatür Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Büyük ödülü, yarışmaya Bursa’dan katılan Mehmet Kahraman kazandı.


Özel çocukların özel aileleri nikah tazeleyecek Güncel Özel çocukların özel aileleri nikah tazeleyecek

Muratpaşa Belediyesi ve Adalya Vakfı, evliliklerinde her türlü engeli aşarak özel çocuklarıyla mutlu bir yuvaya sahip 13 çiftin nikahlarını tazeleyecek. Cumartesi günü Engelsiz Kafe’de düzenlenecek


Uyuşturucu madde ticareti yapan suç örgütü çökertildi Güncel Uyuşturucu madde ticareti yapan suç örgütü çökertildi

İki Ay Süren Projeli Çalışma Sonrasında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan Suç Örgütü Çökertildi


Başkan Böcek, ITB Çin Shanghai Turizm Fuarı’nda Başkan Böcek, ITB Çin Shanghai Turizm Fuarı’nda

Konyaaltı Belediyesi ve Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) Başkanı Muhittin Böcek, ITB Çin Shanghai Turizm Fuarı’nda Antalya’yı tanıtıyor.


Kemer’de büyük organizasyon Kemer Kemer’de büyük organizasyon

Down Olympos-4 büyük kapışması bu hafta sonu yapılıyor. Organizasyonun seyircilere açık olan etabı 14 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Tahtalı (Olympos) Dağı zirvesinde Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün start bayrağını indirmesi ile başlayacak


Fırtınadan önceki sessizlik: DDoS saldırılarındaki düşüşe aldanmayın Teknoloji/Bilim/İnternet Fırtınadan önceki sessizlik: DDoS saldırılarındaki düşüşe aldanmayın

2017’nin ilk üç ayında görülen saldırılar, Kaspersky Lab’ın DDoS saldırılarının geçirmekte olduğu evrim konusunda 2016 yılı sonuçlarına dayanarak yaptığı tahminlerin doğru olduğunu ortaya çıkardı.


1.000 ÖĞRENCİNİN KATILACAĞI SPOR ŞÖLENİ NEFESLERİ KESECEK Spor 1.000 ÖĞRENCİNİN KATILACAĞI SPOR ŞÖLENİ NEFESLERİ KESECEK

18-21 Mayıs tarihleri arasında Antalya Gloria Sports Arena’da düzenlenecek Bahçeşehir Koleji 2. Spor Oyunları’nda yaklaşık 1000 öğrenci, Voleybol, Basketbol, Futbol, Masa Tenisi, Yüzme ve Tenis branşlarında kıyasıya mücadele verecek.


BELEDİYESPOR U13 DE ŞAMPİYONLUK YİNE HEDEFTE Serik BELEDİYESPOR U13 DE ŞAMPİYONLUK YİNE HEDEFTE

Serik Belediyespor U13 Antalya Amatör Ligi, futbol maçları grup müsabakalarında oynadığı 16 maçta 15 Galibiyet Alarak play-off maçlarına katılmaya hak kazandı.


SERİK ÖZEL ÇOCUKLAR HAFTASINI COŞKUYLA KUTLADI Serik SERİK ÖZEL ÇOCUKLAR HAFTASINI COŞKUYLA KUTLADI

Özel Çocuklar Engelliler Haftası Serik’te, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen 'Özel Çocuklar Bilim Sanat ve Spor Festivali'(ENFEST) etkinlikleri ile coşkuyla kutlandı.


AK PARTİ İL BAŞKANI AV. SÜMER” HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ”  Serik AK PARTİ İL BAŞKANI AV. SÜMER” HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ”

Antalya Ak Parti İl Başkanı Av. Rıza Sümer Özel Çocuklar Engelliler Haftası ile ilgili basın bülteni yayınladı.


Kemerli anneler Çanakkale’ye gidiyor Kemer Kemerli anneler Çanakkale’ye gidiyor

Kemer Belediyesi, Kemerli kadınları Anneler Günü hediyesi olarak Çanakkale’ye götürüyor. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül, 1.200 Kemerli kadın ile birlikte şehitlikleri ziyaret edecek.


Bizimköy Terfi Merkezi tamamlandı Serik Bizimköy Terfi Merkezi tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi çevreci projelerinden birini daha hayata geçirdi. ASAT Genel Müdürlüğü’nün, Serik Kadriye Turizm Merkezi’nde en son teknoloji ile yapılan Kadriye-Rixos (BizimKöy) Terfi Merkezi tamamlandı. Yer altına inşa edilen terfi merkezi SCADA sistemi ile ayrı bir güven veriyor…


Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: 
“YENİ SEZON ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK” Spor Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: 
“YENİ SEZON ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK”

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe maçı öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çalımbay, geçtiğimiz hafta oynanan Başakşehir karşılaşmasının yanı sıra, 13 Mayıs cumartesi günü oynayacakları Fenerbahçe maçı ve yeni sezon transfer hazırlıkları hakkında sorulan soruları yanıtladı.


Güçlüköy ve Bademli’ye kanalizasyon geliyor Akseki Güçlüköy ve Bademli’ye kanalizasyon geliyor

Büyükşehir Belediyesi Akseki’nin Güçlüköy ve Bademli Mahallesi’ne 6 milyon 555 bin TL yatırım bedelli 30 kilometrelik kanalizasyon hattı döşüyor.


“Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY” cüzdanlarda Ekonomi/Turizm “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY” cüzdanlarda

Türkiye’deki tüm bankaların ortak girişimiyle hayata geçirilen “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi TROY”un tüketici lansmanı gerçekleştirildi.


ENFEST coşkusu Serik’te yaşandı Serik ENFEST coşkusu Serik’te yaşandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Çocuklar Bilim, Sanat ve Spor Festivali (ENFEST) kapsamında Serik’te özel çocuklar için şenlik düzenlendi. Birbirinden eğlenceli gösterilerin sunulduğu etkinlikte özel çocuklar büyük alkış aldı.


Boylarından Büyük Başarı Kültür/Sanat Boylarından Büyük Başarı

Antalya Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale İlkokul-Ortaokulu yarı zamanlı keman öğrencileri katıldıkları Harmony Müzik Yarışması’ndan başarıyla döndüler.


Ülkemizde ortalama hanehalkı büyüklüğü 3,5 oldu Ekonomi/Turizm Ülkemizde ortalama hanehalkı büyüklüğü 3,5 oldu

Antalya'da 2016 yılında ortalama hanehalkı büyüklüğünün 3,2; Isparta'da 3,0 ve Burdur'da 2,9 olduğu görüldü.


BAŞKAN ŞAHİN’İN ANNELER GÜNÜ MESAJI Aksu BAŞKAN ŞAHİN’İN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin “Anneler Günü” nedeni ile bir mesaj yayınladı.


TÜRKİYE İŞÇİ ÖLÜMLERİNDE AVRUPA BİRİNCİSİ OLDU Güncel TÜRKİYE İŞÇİ ÖLÜMLERİNDE AVRUPA BİRİNCİSİ OLDU

Medya takip ajansı PRNet İş Sağlığı ve İş Güvenliği haftası nedeniyle Türkiye’nin iş kazaları ve işçi ölümleri istatistiklerini inceledi.


Konyaaltı Belediyesi, öğrencileri ağırladı…  
 Güncel Konyaaltı Belediyesi, öğrencileri ağırladı… 


Konyaaltı Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nü ziyaret eden Konyaaltı Uğur Okulları Koleji öğrencileri, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.


FETÖ/PDY Operasyonları Kapsamında 16 Şüpheli Yakalandı Güncel FETÖ/PDY Operasyonları Kapsamında 16 Şüpheli Yakalandı

FETÖ/PDY Operasyonları Kapsamında 16 Şüpheli Yakalandı


Emniyet'ten okul çevrelerinde denetim Güncel Emniyet'ten okul çevrelerinde denetim

İçişleri Bakanlığı Koordinesinde Okulların Çevresinde “Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması 2” Yapıldı


VERGİ DAİRESİ BAŞKANI’NDAN YAPILANDIRMA UYARISI Ekonomi/Turizm VERGİ DAİRESİ BAŞKANI’NDAN YAPILANDIRMA UYARISI

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, Grup Müdürü Cemal Akpunar, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Recep Şen ile birlikte Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.


60 YAŞ SONRASI KADINLAR KANSER TEHDİTİ ALTINDA Sağlık/Kadın 60 YAŞ SONRASI KADINLAR KANSER TEHDİTİ ALTINDA

Dünyada görülen kanser vakaları arasından önemli bir yer tutan jinekolojik kanserler, tıptaki tüm yeni gelişmelere rağmen kadınların peşini bırakmıyor. Özellikle ülkemizde 60 yaş ve sonrasında görülmeye başlanan jinekolojik kanser türlerinden rahim içi, yumurtalık ve rahim ağzı kanserleri, menopoz döneminde kendini göstermeye başlıyor


Hayırseverler ve belediyeden karakol Güncel Hayırseverler ve belediyeden karakol

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü’nün hayırseverlerin desteğiyle tamamlattığı Varsak Polis Merkezi, 17 Mayıs’ta hizmete giriyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 65872 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...