Perşembe, 22 Ağustos 2019
Miniklerin hayvan sevgisi Kemer Miniklerin hayvan sevgisi

Kemer Bilgi Koleji öğrencileri, Kendi elleriyle yaptıkları kaplarla ve harçlıklarından aldıkları mamalarla Kemer Olbia Parkı’nda kedi ve köpekleri beslediler. Etkinliği Kemer Belediye Başkan Vekili Semih Top da katıldı.


MAPFRE Vakfı, Antalya’daki Çocuklara Trafik Kurallarını Eğlendirerek Öğretecek Güncel MAPFRE Vakfı, Antalya’daki Çocuklara Trafik Kurallarını Eğlendirerek Öğretecek

Trafik kazalarını önlemek ve trafik kuralları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla beş yıldır Türkiye’de sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştiren MAPFRE Vakfı, “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı çocuk oyunu ile hem çocuklara hem de büyüklere trafik kurallarını eğlenceli bir şekilde öğretirken bir yandan da farkındalık kazandırıyor.


VODAFONE TÜM DÜNYADA YENİ MARKA STRATEJİSİNİ DUYURDU Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE TÜM DÜNYADA YENİ MARKA STRATEJİSİNİ DUYURDU

Faaliyet gösterdiği 36 pazarda birden marka stratejisini, sloganını ve görsel kimliğini yenileyen Vodafone, 2009 yılındaki “Power to you” sloganından bu yana ilk kez marka kimliğinde büyük bir değişime gitti.


VALİ KARALOĞLU TEKNOKENT’TE İNCELEMELERDE BULUNDU Güncel VALİ KARALOĞLU TEKNOKENT’TE İNCELEMELERDE BULUNDU

Antalya Valisi Münir Karaloğlu Akdeniz Üniversitesi (AÜ) bünyesindeki Teknokent’te incelemelerde bulundu.


ZABITADAN OKUL KANTİNİ DENETİMİ Aksu ZABITADAN OKUL KANTİNİ DENETİMİ

Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı zabıta ekipleri, öğrencilerin sağlığını tehdit edecek unsurların oluşmasını önlemek amacıyla, ilçe merkezindeki okul kantinlerini denetledi.


İbrahim Evrim’e önemli görev Güncel İbrahim Evrim’e önemli görev

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Ankara’da 1-3 Kasım tarihlerinde düzenlenecek 3. Turizm Şurası’na Yerel Yönetimler ve Turizm Komisyonu üyesi olarak davet edildi.


Güncel "YENİ KERBELALAR YAŞANMASIN"

Kredi Yurtlar Kurumu Antalya İl Müdürlüğü’nün 8. Aşure Günleri Etkinliğine katılan Vali Karaloğlu, “Yeni Kerbela’lar yaşanmaması için uyanık olmalı ve birliğimizi ve beraberliğimizi korumalıyız” dedi.


BAŞKAN ŞAHİN’DEN EMNİYETE ZİYARET Aksu BAŞKAN ŞAHİN’DEN EMNİYETE ZİYARET

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Tevfik Karayakalı’ya hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.


Avrupa, bilimi perdeleyen bilgi kirliliğini tartışıyor Güncel Avrupa, bilimi perdeleyen bilgi kirliliğini tartışıyor

Sağlık ve Beslenme Konularında Bilgi Kirliliği Toplum Sağlığının Geleceğini Olumsuz Etkiliyor


Pazarlarda etiket denetimi Güncel Pazarlarda etiket denetimi

Muratpaşa Belediyesi, pazarlarda uygulanmaya başlanan ve malın türü, üretim yerini belirten tek tip etiketlerle kullanımına ilişkin pazar yerlerinde denetim gerçekleştirdi.


Muratpaşa Belediyesi aşure dağıttı Güncel Muratpaşa Belediyesi aşure dağıttı

Muratpaşa Belediyesi, Kapalı Yol Kazım Özalp Caddesi’nde 7 bin 500 kişilik aşure dağıttı.


Gazipaşa grup yolları asfaltlanıyor Gazipaşa Gazipaşa grup yolları asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, en son 16 yıl önce asfalt hizmeti alan Gazipaşa’nın 33 kilometrelik Esenpınar-Üçkonak-Çimenbağ-Yenigüney-Karaçukur-Korubaşı mahalleleri grup yolunu sathi asfaltla kaplıyor.


Kepez Belediyesi “Atlı Zabıta Birimi” göreve hazır Güncel Kepez Belediyesi “Atlı Zabıta Birimi” göreve hazır

Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün yeni birimi atlı zabıtanın atları Vezir ile Pusat, ilçedeki parklarda, pazar alanlarında ve şenliklerinde görev alacak.


THK, AKSU’YA UÇAK GÖNDERDİ Aksu THK, AKSU’YA UÇAK GÖNDERDİ

Türkiye’nin alanında ilk ve tek tematik meslek lisesi olan Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Türk Hava Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından uçak gönderildi.


Kadın Çiftçiler Yarışması sonuçlandı Gazipaşa Kadın Çiftçiler Yarışması sonuçlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor 2’inci Bilgi ve Kültür Yarışması”nı Gazipaşa’dan Güler Kaptanoğlu kazandı. Kaptanoğlu 15 bin liralık ödülün de sahibi oldu.


Necdet Adalı anıldı Güncel Necdet Adalı anıldı

Halk Der Kültür Evi'nde düzenlenen toplantıda 12 dönemi olarak bilinen askeri diktatörlük yıllarının ilk idamı Necdet Adalı anıldı.


Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor Kültür/Sanat Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor

12’nci Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya ayağı Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle Cumartesi saat 19.00’da Meltem Çarşı’da Yeni Türkü konseriyle başladı.


Meme kanseri erken evrede durdurulabilir Sağlık/Kadın Meme kanseri erken evrede durdurulabilir

Dünyada yaygın bir hastalık olan meme kanseri, Batı ülkelerinde her 8 kadından birinde görülürken, ülkemizde her 12 kadından birinde görülüyor.


Kepez’de Step ve Aerobik kayıtları başladı Spor Kepez’de Step ve Aerobik kayıtları başladı

Sporun her alanında adından söz ettiren Kepez Belediyespor, step ve aerobik branşını açarak, eğitimlere başladı.


Alanya’daki okullara spor malzemesi yardımı Alanya Alanya’daki okullara spor malzemesi yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerdeki okullara spor malzemesi yardımı yapmayı sürdürüyor. Alanya’daki okullara forma, şapka, çanta, futbol, basketbol ve voleybol toplarından oluşan spor seti yardımında bulunuldu.


SATRANÇ DÜNYASININ KALBİ TÜRKİYE’DE ATACAK Spor SATRANÇ DÜNYASININ KALBİ TÜRKİYE’DE ATACAK

Türkiye, dünyanın en prestijli satranç turnuvasına ev sahipliği yapıyor. Dünyada kulüp yarışmalarının en önemli organizasyonu olan “2017 Avrupa Kulüpler Kupası” Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından 7-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.


THY “WORLD MILL TECH 2018” FUARI’NIN RESMİ HAVA YOLU OLDU! Güncel THY “WORLD MILL TECH 2018” FUARI’NIN RESMİ HAVA YOLU OLDU!

THY “WORLD MILL TECH 2018” FUARI’NIN RESMİ HAVA YOLU OLDU!


Eğitim "TEOG olmasa da çalışmalar boşa gitmiş sayılmaz, geleceğe yatırımdır"

Kaldırılan TEOG sınavının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılacak olan açıklamalar merakla bekleniyor.


Almanlar Türk partner arıyor Almanlar Türk partner arıyor

Türk ekonomisindeki büyüme Almanların iştahını kabartıyor. Türk firmalarının Almanya’da yatırım yapmasını isteyen Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaleti Türkiye’de yatırımcı avına çıktı.


Karaca ve UNICEF İşbirliği, Çocukların Yarınlarına Dokunuyor Güncel Karaca ve UNICEF İşbirliği, Çocukların Yarınlarına Dokunuyor

Karaca’nın bu yıl üçüncü kez UNICEF’le hayata geçirdiği “Paylaşacağımız Bir Gelecek Var” projesi, kendi alanlarının önde gelen başarılı isimlerini bir araya getirdi.


Antalya İl Merkezindeki Sinema Salonları Denetlendi Güncel Antalya İl Merkezindeki Sinema Salonları Denetlendi

Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerince Antalya merkezinde bulunan sinema salonları denetlendi.


EMZİRİRKEN EN SIK YAPILAN 9 HATA! Sağlık/Kadın EMZİRİRKEN EN SIK YAPILAN 9 HATA!

Çiçeği burnunda annelerin çoğunlukla doğum sonrası en büyük isteği, minik yavrularını anne sütüyle besleyip onu bu mucizevi besinden bolca faydalandırmak. Ancak kimi zaman gerek hurafeler, gerek zorunluluk gerekse bilmeden yaptıkları bazı yanlış davranışlar nedeniyle istemeden de olsa bunu gerçekleştiremeyebiliyorlar.


Düşük Kalorisi ile Diyet Listelerinin Vazgeçilmezi Sağlık/Kadın Düşük Kalorisi ile Diyet Listelerinin Vazgeçilmezi

Hem tadı hem de sağlık açsısından faydaları ile özellikle Avrupa ülkelerinde popüler olarak tüketilen Yıldız Meyvesi, bulaşıcı hastalıklara karşı vücut direncini artırırken, düşük kalorili olması nedeniyle diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.


Döşemealtı "Ekmek Eğitimi" İşbirliği

Türkiye'nin tematik meslek yüksekokullarından birisi olan Akdeniz Üniversitesi Göynük MYO ile alanında Türkiye'nin sayılı firmalarından olan FİMAK "ekmek" işbirliği yapıyor.


Elmalı İlçesinde Dört Ayrı Hırsızlık Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı Elmalı Elmalı İlçesinde Dört Ayrı Hırsızlık Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı

Elmalı İlçesinde Dört Ayrı Hırsızlık Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı


Kır Çiçekleri Projesi Kapsamında Köy Okullarında Okuyan 255 Öğrenciye Etkinlikler Düzenlendi Güncel Kır Çiçekleri Projesi Kapsamında Köy Okullarında Okuyan 255 Öğrenciye Etkinlikler Düzenlendi

Kır Çiçekleri Projesi Kapsamında Köy Okullarında Okuyan 255 Öğrenciye Etkinlikler Düzenlendi


DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ DUYGUSAL BULUŞMA Serik DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ DUYGUSAL BULUŞMA

Serik Belediyespor güreş takımı sporcusu ve antrenörü Aydın Halimoğlu, hikâyeleriyle büyüdüğü ve hayranı olduğu eski Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu İsmail Ogan’ı ziyaret ederek elini öpüp katılacağı şampiyona öncesi tavsiyelerini aldı.


BUDAK: “ORTA VADELİ PLAN TURİZMDEKİ AKP AFETİNİN BELGESİ” Ekonomi/Turizm BUDAK: “ORTA VADELİ PLAN TURİZMDEKİ AKP AFETİNİN BELGESİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 2018-2020 Orta Vadeli Plan’daki turizm hedeflerini değerlendirdi.


Konyaaltı İlçesinde Meydana Gelen Köpek Öldürme Olayı ile İlgili Basın Açıklaması Güncel Konyaaltı İlçesinde Meydana Gelen Köpek Öldürme Olayı ile İlgili Basın Açıklaması

Konyaaltı İlçesinde Meydana Gelen Köpek Öldürme Olayı ile İlgili Basın Açıklaması


Aksu İlçesinde İşyerinden Hırsızlık Yapan Zanlı Yakalandı Aksu Aksu İlçesinde İşyerinden Hırsızlık Yapan Zanlı Yakalandı

Aksu İlçesinde İşyerinden Hırsızlık Yapan Zanlı Yakalandı


Manavgat İlçesinde 2 Vatandaşı Gasp Eden Zanlılar Yakalandı Manavgat Manavgat İlçesinde 2 Vatandaşı Gasp Eden Zanlılar Yakalandı

Manavgat İlçesinde 2 Vatandaşı Gasp Eden Zanlılar Yakalandı


ALT YAPI EMİN ADIMLARLA  YOLUNA  DEVAM  EDİYOR Serik ALT YAPI EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDİYOR

Antalya Futbol Alt Yapı Lig’lerinde mücadele eden Serik Belediyespor, mücadele ettiği alt yapı takımları ile emin adımlarla yolunda ilerlerken, bir yandan da diğer yaş kategorilerinde sezonun ilk maçına çıkacak


Antalya Emniyeti’nde Eylül Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 3 Polis Memuru Ödüllendirildi Güncel Antalya Emniyeti’nde Eylül Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 3 Polis Memuru Ödüllendirildi

Antalya Emniyeti’nde Eylül Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 3 Polis Memuru Ödüllendirildi


Alo 140 Terör İhbar Hattı Güncel Alo 140 Terör İhbar Hattı

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan açıklamaya göre, terörle mücadele çerçevesinde yapılacak ihbarlara ilişkin iş ve işlemlerin daha etkin ve hızlı yürütülebilmesi amacıyla 30 Ekim 2015 tarihinde "Alo 140 Terör İhbar Hattı" kurulduğu bildirildi.


Manavgat-Serik Karayolu Üzerinde Meydana Gelen Ölümlü Trafik Kazasının Faili Tutuklandı Manavgat Manavgat-Serik Karayolu Üzerinde Meydana Gelen Ölümlü Trafik Kazasının Faili Tutuklandı

07 Ekim Günü Manavgat-Serik Karayolu Üzerinde Meydana Gelen Ölümlü Trafik Kazasının Faili Tutuklandı


TV STARLARINDAN BAŞKAN SÖZEN'E ZİYARET Manavgat TV STARLARINDAN BAŞKAN SÖZEN'E ZİYARET

Ukrayna TV kanalının 11’incisini düzenlediği ve Manavgat Belediyesi'nin de sponsorluğunu üslendiği TVSTAR Festivali minikleri, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i makamında ziyaret etti


Başkan Öztekin’den Hacı Ziyaretleri Elmalı Başkan Öztekin’den Hacı Ziyaretleri

Antalya’nın Elmalı ilçesinden kutsal topraklara giderek Hac vazifesini yapıp dönen vatandaşları Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin eşi Dilek Öztekin ile birlikte evlerinde ziyaret etti.


MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ

Manavgat Belediyesi, hayvanların korunmasına katkı sağlamak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla hayvanları koruma yürüyüşü düzenledi.


ECZACILAR ODASI’NDAN BAŞKAN ŞAHİN’E PLAKET Aksu ECZACILAR ODASI’NDAN BAŞKAN ŞAHİN’E PLAKET

Eczacılar Odası Başkanı Tolgar Akkuş, eczacı olan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’e mesleğe katkılarından dolayı teşekkür plaketi taktim etti.


BUDAK: “KALİTESİZ KÖMÜR ANTALYA’YI ZEHİRLİYOR” Siyaset BUDAK: “KALİTESİZ KÖMÜR ANTALYA’YI ZEHİRLİYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın Antalya’daki hava kirliliğiyle ilgili sözlü soru önergesine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki TBMM Genel Kurulu’nda yanıtladı.


PTT’DEN “DÜNYA POSTA GÜNÜ” KONULU ANMA PULU VE PUL SERGİLERİ Güncel PTT’DEN “DÜNYA POSTA GÜNÜ” KONULU ANMA PULU VE PUL SERGİLERİ

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), “9 Ekim Dünya Posta Günü” etkinlikleri çerçevesinde anma pulu hazırladı ve pul sergileri düzenledi.


Boğaz ağrısından kurtulmanızı sağlayacak 15 doğal reçete Sağlık/Kadın Boğaz ağrısından kurtulmanızı sağlayacak 15 doğal reçete

Havaların soğumasıyla birlikte boğaz ağrıları da başladı. Boğaz ağrısı, vücudunuzun viral veya bakteriyel enfeksiyonlara karşı bağışıklık tepkisinin bir parçası olarak ortaya çıkar. Doğal bağışıklık tepkiniz boğazdaki balgam (mukus) zarlarının iltihaplanmasına ve şişmesine neden olur.


Başkan Gül Atatürk sevdalısı öğrencileri ödüllendirdi Kemer Başkan Gül Atatürk sevdalısı öğrencileri ödüllendirdi

Edirne’nin Tayakadın köyünde Atatürk büstü yağmurdan ıslanmasın diye üstüne şemsiye tutan 3 öğrenci ile sınıf arkadaşlarına tablet hediye eden Başkan Gül, “Yüreği Atatürk sevgisi ile dolu bu çocuklarımız için ne yapsak az” dedi.


Antalyaspor'da Çifte Mesai Günü Spor Antalyaspor'da Çifte Mesai Günü

Antalyaspor, günün ilk antrenmanını sabah sahada yaptı. Teknik Direktör Leonardo Araujo, ısınma hareketlerinin ardından takıma 2 farklı taktik çalışması yaptırdı.


KONYSİAD'da gündem Güncel KONYSİAD'da gündem "Yerel Basın Gözüyle Antalya"

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) geleneksel kahvaltılı toplantısı Rixos Downtown Otelde yapıldı.


Hurma Mahallesi’ne devlet hastanesi…
 Güncel Hurma Mahallesi’ne devlet hastanesi…


Konyaaltı Belediyesi Meclisi çok önemli kararlara imza attı. Hurma Mahallesi’ne yapılması planlanan hastane için oy birliğiyle ‘evet’ dedi.


SİBER SALDIRILAR ŞİRKET KAPATTIRIYOR! Teknoloji/Bilim/İnternet SİBER SALDIRILAR ŞİRKET KAPATTIRIYOR!

Ponemon Institute tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, 2017 itibariyle tek bir siber saldırı bile küçük bir şirketin faaliyetlerini sonlandırmasına neden olabilir.


Başkan Genç, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran’ı ağırladı Döşemealtı Başkan Genç, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran’ı ağırladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) Genel Başkanı Dr Hakan Kıran ve sendika temsilcilerini makamında ağırladı. Başkan Genç, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdiği Genel Başkan Kıran’a çalışanların sendikal haklarını koruyan bir belediye olduklarını söyledi.


Obezite ameliyatı, hastaya verilen ikinci bir şanstır! Sağlık/Kadın Obezite ameliyatı, hastaya verilen ikinci bir şanstır!

Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cem Aykent, çağımızın popüler cerrahi yöntemi olan 'tüp mide ameliyatı' hakkında merak edilen soruları cevaplandırdı. Obezite cerrahisini tercih etmeden önce, mutlaka diyet uygulamalarının denenmesi gerektiğini söyleyen Aykent; kulaktan dolma bilgilerle yapılan diyetlerin, çoğunlukla başarısız sonuçlandığını söyledi.


Serik "Gece uyumadan gündüz yorulmadan milletimizin yanında olacağız"

Serik’in Muhtarlarını ziyaret eden MHP Antalya İl Başkanı Mustafa AKSOY, programına ilk olarak Şehit Asker Barış AKKABAK’IN Köyünde dedesi Ramazan AKKABAK’IN elini öperek başladı. Muhtarları ziyaret etti


ECZACILAR BAŞKAN ECZ. TOLGAR AKKUŞ İLE YOLA DEVAM DEDİ Güncel ECZACILAR BAŞKAN ECZ. TOLGAR AKKUŞ İLE YOLA DEVAM DEDİ

Antalya Eczacı Odası, 2017 yılı Olağan Genel Kurul ile gidilen seçimde mevcut başkan Ecz. Tolgar Akkuş ile “yola devam” dedi.


“PANORAMA EVLERİ GİBİSİ YOK” Güncel “PANORAMA EVLERİ GİBİSİ YOK”

Ulu İnşaat garantisiyle Antalya’ya kazandırılacak olan Panorama Evleri’nde mutlu sona yaklaşılıyor.


Yaşlı Evlerinde yeni dönem başladı Güncel Yaşlı Evlerinde yeni dönem başladı

Muratpaşa Belediyesi’nin, 3 bin 298 üyesi bulunan Yaşlı Evlerinde yeni dönem Fener Yaşlı Evi’nde düzenlenen programla başladı. Yaşlı Evleri korolarının, dans gruplarının sahne aldığı açılış programında kıdemli kent sakinlerinin heyecan ve coşkusuna çocuklar ve gençler de ortak oldu.


Özel çocuklara forma Güncel Özel çocuklara forma

Muratpaşa Belediyesi ve Adalya Vakfı, Ramazan - Hatice Savaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğrencilerine forma hediye etti.


Alanya Aşevi’ni Türel açacak Alanya Alanya Aşevi’ni Türel açacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’da hizmete sunduğu 1500 kişi kapasiteli aşevinin resmi açılışını 7 Ekim Cumartesi günü saat 11.30’da Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yapacak.


Muratpaşa’dan kantin denetimi Güncel Muratpaşa’dan kantin denetimi

Muratpaşa Belediyesi, 18 Eylül Pazartesi ilk ders zilinin çaldığı okullarda kantin denetimlerine aralıksız devam ediyor.


Tütüncü velilerle aşure tattı Güncel Tütüncü velilerle aşure tattı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye kreşinde düzenlenen aşure gününde birlik ve beraberlik mesajı verdi.


Ideal Standard “Mimarlık Haftası” kapsamında Alanya’lı mimarları ağırladı Alanya Ideal Standard “Mimarlık Haftası” kapsamında Alanya’lı mimarları ağırladı

Banyo çözümlerinde dünyanın lider markası Ideal Standard, 2-6 Ekim 2017 Mimarlık Haftası kapsamında Alanya’da bayi ve mimarlarla bir araya geldi.


AKSU ANADOLU LİSESİ'NDE AŞURE GÜNÜ Aksu AKSU ANADOLU LİSESİ'NDE AŞURE GÜNÜ


Anadolu Lisesi Aşure günü etkinliği düzenledi. Etkinlikte Aksu protokolü öğrenciler için tabaklara aşure koyarak, ikramlarda bulundu.


Antalya’da iklim değişikliği konuşulacak Güncel Antalya’da iklim değişikliği konuşulacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı’nın birlikte yürüttüğü “Antalya’nın Deniz ve Kıyılarının İklim Değişikliğine Adaptasyonu” adlı AB Projesi lansmanı 6 Ekim Cuma günü saat 14.00’de AKM Perge Salonu’nda yapılacak.


Yalçı yolu önce genişletildi sonra asfaltlandı Alanya Yalçı yolu önce genişletildi sonra asfaltlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsal alan ekipleri geçtiğimiz yıl genişletme çalışması yapılan Kuşyuvası Yalçı bağlantı yolunu sathi asfaltla kapladı.


ÖTV’siz alışverişi kaçırmak istemeyen tüketici son dakika deparı attı Ekonomi/Turizm ÖTV’siz alışverişi kaçırmak istemeyen tüketici son dakika deparı attı

30 Eylül’de sona eren ÖTV’siz satış uygulamasının son günleri beyaz eşya satışında büyük artışlara sahne oldu. Türkiye’nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor’da uygulamanın son dört gününde yapılan beyaz eşya satışları adet bazında yüzde 184’e varan oranda arttı.


HER 4 KİŞİDEN 1’İ BU HASTALIĞIN PENÇESİNDE Sağlık/Kadın HER 4 KİŞİDEN 1’İ BU HASTALIĞIN PENÇESİNDE

Son yıllarda artarak özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelen varis hastalığı Türkiye’de her 4 kişiden 1’inde görülüyor. Doç. Dr. Mehmet Özkan, yaşam tarzındaki değişimlerin varis oluşumunu engellediğini belirterek önemli açıklamalarda bulundu.


ABÜ’de aşure dağıtımı yapıldı Eğitim ABÜ’de aşure dağıtımı yapıldı

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde yüzde yüz İngilizce eğitim veren Antalya Bilim Üniversitesi’nde Muharrem ayı nedeniyle Kadem Vakfı ile birlikte öğrencilere ve akademisyenlere aşure dağıtımı yapıldı.


Dacia’da Ekim ayına özel sıfır faiz fırsatı Otomotiv Dacia’da Ekim ayına özel sıfır faiz fırsatı

Dacia, Ekim ayında müşterilerine tüm modellerinde birbirinden avantajlı kampanyalar sunuyor.


ERKEN TEŞHİS MEME KANSERİNDEN ÖLÜMÜ YÜZDE 30 AZALTIYOR Sağlık/Kadın ERKEN TEŞHİS MEME KANSERİNDEN ÖLÜMÜ YÜZDE 30 AZALTIYOR

Çağımızın en yaygın ve ölümcül hastalıkları arasında yer alan kanser, her yıl milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine bir o kadar insanın da hayat kalitesinin düşmesine neden oluyor.


Ebru Türel Gençlik Meclisi’ne konuk oldu Güncel Ebru Türel Gençlik Meclisi’ne konuk oldu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri ile buluştu. Ebru Türel, gençlere “Her şey aslında küçük bir fikirle başlayıp çok güzel ve anlamlı projelere dönüşüyor, o yüzden sizlerin fikirleri bizler için değerli ve önemli” dedi.


Sanayicilerin sağ kolu olmaya aday robotlar Teknoloji/Bilim/İnternet Sanayicilerin sağ kolu olmaya aday robotlar

Mitsubishi Electric ST Robot Yatırımları Fuarı’nda inovatif çözümlerini sergiledi


Renault’da Ekim ayında sıfır faiz fırsatı Otomotiv Renault’da Ekim ayında sıfır faiz fırsatı

Ekim ayında yeni bir Renault sahibi olmak isteyenlere sıfır faiz fırsatı sunuluyor.


Kepezliler yaz-kış yüzebilecek Güncel Kepezliler yaz-kış yüzebilecek

Antalya’nın ilk olimpik kapalı yüzme havuzunu hizmete sokan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, yine olimpik olan Fabrikala Mahallesi’ndeki yüzme havuzunu kapalı hale getirilmesiyle ilçe halkının 12 ay yüzebileceğini söyledi


Her 3 kişiden 2’si yorgun! Sağlık/Kadın Her 3 kişiden 2’si yorgun!

Modern çağın yoğun koşuşturmacası içerisinde pek çoğumuz yorgun olduğumuzu söylüyoruz ama hekime görünmeyi genellikle aklımızın ucundan bile geçirmiyoruz. Hele de havaların soğuyup güneşin yerini iyiden iyiye yağmura bıraktığı bugünlerde her 3 kişiden 2’sinde yorgunluk görülüyor.


Şah inn Paradise’nin minik misafirlerinden anlamlı ziyaret Kumluca Şah inn Paradise’nin minik misafirlerinden anlamlı ziyaret

Kumluca ilçesinin Mavi Bayrak ödüllü tesisi Şah inn Paradise Tatil Köyü 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında minik misafirleri ile Sarnıç Tepesinde bulunan hayvanat bahçesini ziyaret etti.


 PARC kuluçkasından iddialı bir Start Up: Sürücüsüz araçlar için dijital göz üretecek Teknoloji/Bilim/İnternet PARC kuluçkasından iddialı bir Start Up: Sürücüsüz araçlar için dijital göz üretecek

Xerox PARC, kuluçka merkezinden sürücüsüz arabalar alanında faaliyet gösterecek Metawave adlı bir Start Up şirketi piyasaya çıkardı.


Kepez’le Serik karşılaşıyor Spor Kepez’le Serik karşılaşıyor

Bölgesel Amatör Lig 7. Grupta Pazar günü Antalya derbisi heyecanı yaşanacak. 

Ligin iki güçlü takımı Kepez Belediyespor ve Serik Belediyespor karşı karşıya gelecek.


TÜRKİYE OTOMOBİL VERGİSİNDE DÜNYA ŞAMPİYONU Otomotiv TÜRKİYE OTOMOBİL VERGİSİNDE DÜNYA ŞAMPİYONU

Türkiye, otomobilden alınan vergi oranında bugüne dek gerisinde yer aldığı Danimarka’yı yakalayarak tüm dünyada birinciliğe ortak oldu.


ANTALYA FİLM FESTİVALİ'NİN RESMİ SEÇKİSİ AÇIKLANDI! Kültür/Sanat ANTALYA FİLM FESTİVALİ'NİN RESMİ SEÇKİSİ AÇIKLANDI!

Antalya Film Festivali Yarışma Bölümü’nde Küresel Göçmen Krizini, Adaletsizliği, Gençlik Aşkını ve Yaratıcılığı Konu Alan Filmler Buluşuyor


Ebru Türel’den Mavi Ev’e ziyaret Güncel Ebru Türel’den Mavi Ev’e ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi, Ebru Türel, aldığı ödüllerle Türkiye’ye örnek proje olan ‘Mavi Ev’ Alzheimer Hasta ve Hasta Yakını Merkezi’ni ziyaret ederek, yaşlılarla bir araya geldi.


Başkan Türel meme kanserine farkındalık için yürüdü Güncel Başkan Türel meme kanserine farkındalık için yürüdü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, meme kanserine dikkat çekmek için pembe tişört giyerek yürüyüş yaptı. ‘Meme kanserine karşı birlikte yürüyelim’ sloganıyla gerçekleşen yürüyüşte Türel, kanserde erken teşhis ve erken tanının önemine dikkat çekerek, Büyükşehir Belediyesi’nin mamografi cihazları ile halka ücretsiz hizmet verdiğini hatırlattı.


Kemer’de basketbol heyecanı Kemer Kemer’de basketbol heyecanı

Kemer Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen Uluslararası Kemer Master Basketbol Turnuvası bu yılda 6-8 Ekim tarihlerinde Kemer’de yapılacak.


Minikler sevimli dostlarını unutmadı Güncel Minikler sevimli dostlarını unutmadı

Konyaaltı Belediyesi kreşi öğrencileri Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.


Arslanbucak’ta bisiklet sevinci Kemer Arslanbucak’ta bisiklet sevinci

Kemer Belediyesi Arslanbucak Mustafa Rüştü Tuncer Ortaokulu’nun 120 öğrencisine bisiklet hediye etti. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, çocuklara “Mutlaka kask takın ve trafik kurallarına uyun” öğüdü verdi.


HER 2-3 DAKİKADA BİR YENİ İNME VAKASI MEYDANA GELİYOR Sağlık/Kadın HER 2-3 DAKİKADA BİR YENİ İNME VAKASI MEYDANA GELİYOR

Kalp hastalıklarından sonra Türkiye’de ölümlere neden olan 2. hastalık inme. MLP Care de bu doğrultuda özel tedavi gerektiren ve toplumda görülme sıklığı yoğun olan hastalıklara yönelik merkezlerine “BAVİM - Beyin Anjiyografisi ve İnme Merkezi” tedavi ağını ekledi.


Cinsel İsteksizlik Neden Kadınlarda Daha Fazla? Sağlık/Kadın Cinsel İsteksizlik Neden Kadınlarda Daha Fazla?

Bilimsel olarak kadınlar ve erkekler biyolojik olarak aynı düzeyde dürtülere sahiptir. Toplumdan topluma değişmekle birlikte yetiştirme tarzı ve kadınlara yönelik baskılar nedeniyle cinsel isteksizlik kadınlarda daha fazla görülmektedir.


“Hükümetimizin soğukkanlı ve yapıcı tutumunu destekliyoruz” Ekonomi/Turizm “Hükümetimizin soğukkanlı ve yapıcı tutumunu destekliyoruz”

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi Irak’ta yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.


Diyabete dikkat! Sağlık/Kadın Diyabete dikkat!

Kepez Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Klinik Sorumlusu Uzm. Dr. Ali Topçu Diyabet Hastalığı Hakkında Bilgi Verdi.


Miniklerden sevimli dostlara ziyaret Güncel Miniklerden sevimli dostlara ziyaret

Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde minik ziyaretçilerini ağırladı. Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri sahiplenmeyi bekleyen sevimli dostlarını ziyaret etti. Minikler, kedi ve köpeklerle sevgi bağı kurdu.


Başkan Türel’den personeline aşure ikramı Güncel Başkan Türel’den personeline aşure ikramı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel Muharrem ayı nedeniyle belediye personeline aşure dağıttı. Başkan Türel, kent merkezi ve ilçelerinde 50 bin kişiye aşure ikram edeceklerini söyledi.


En tatlı randevusuz görüşme Güncel En tatlı randevusuz görüşme

Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın her Çarşamba düzenlediği ‘randevusuz görüşme’ saatlerinde Muratpaşa Belediyesi, hazırladığı aşureyi komşularıyla paylaştı.


 
Büyükşehir’den eğitime büyük destek Eğitim 
Büyükşehir’den eğitime büyük destek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den eğitime büyük destek. Türel, Kütükçü Mahallesi’ndeki belediyeye ait 9 bin 400 metrekarelik arsasını okul yapılmak üzere Milli Eğitim’e tahsis etme kararı aldı.


‘Deniz Söyleşileri’ devam ediyor Kültür/Sanat ‘Deniz Söyleşileri’ devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi Deniz Söyleşileri, el değmemiş kıta Antarktika’yı konu alan iki önemli söyleşi ile devam ediyor. “Bir hayatta kalabilme mücadelesi: Antarktika’nın kara vejetasyonu ve biyoçeşitliliği” ile “Türkiye Antarktika’da Ne Yapmalı?” başlıklı söyleşiler 5 Ekim Perşembe günü saat 16.00 – 18.30 saatleri arasında Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.


Kepez Meclisi jet hızında Güncel Kepez Meclisi jet hızında

Hizmet yatırımlarının peş peşe yükseldiği Kepez Belediyesi Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nda 27 madde görüşüldü, komisyonlara havale edilen konuların görüşülmesi için devam toplantısı kararlaştırıldı.


Başkan Uysal’a Dere’den teşekkür plaketi Güncel Başkan Uysal’a Dere’den teşekkür plaketi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 21’inci Ahilik Haftası kutlamalarına verdiği destekten dolayı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür plaketi takdim etti.


Kepez’de şairler meclisi Kültür/Sanat Kepez’de şairler meclisi

Kepez Belediyesi, Dil Bayramı dolayısı ile Antalya’da bulunan Avrasya Sanat Kültür ve Edebiyat Federasyonu’nu, Belediye Meclis Salonu’nda ağırladı.


 AKSU’DA SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ Aksu AKSU’DA SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ

Aksu Toplum Sağlığı Merkezi 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü kapsamında ilçede yürüyüş düzenledi. Aksu Kaymakamı Aydın Ergün’ün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in, başkan yardımcılarının, bazı meclis üyelerinin, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerinin ve öğrencilerin yer aldığı yürüyüşte sağlıklı yaşamak için hareket etmenin önemine dikkat çekildi.


Başkan Uysal, ‘Kaleiçi Festivali barış ağına dönüşebilir’ Güncel Başkan Uysal, ‘Kaleiçi Festivali barış ağına dönüşebilir’

Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, 3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali için Antalya görev yapan büyükelçi, başkonsolos, konsolos ve fahri konsoloslara verdiği davette “Festivali; hem insani hem sosyo kültürel hem de uluslararası bir ilişkiye, bir barış ve paylaşım ağına dönüştürebiliriz” dedi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...