Perşembe, 17 Ekim 2019
Terracity AVM, Yeni Yılda Işıl Işıl… Güncel Terracity AVM, Yeni Yılda Işıl Işıl…

Antalya’da ilkleri gerçekleştiren Terracity AVM, ışıl ışıl yılbaşı dekorasyonu ile sizlere büyülü bir atmosferde alışverişinizi yapma imkânı sunuyor.


Mustafa Dede’nin su sevinci Serik Mustafa Dede’nin su sevinci

Büyükşehir Belediyesi, Serik’in yüksek rakımlı mahallesi Yeşilvadi’de yaşayan 70 yaşındaki Mustafa Kök’ü içme suyuna kavuşturdu. Mustafa dede doğup büyüdüğü evin çeşmesinden akan su ile yüzünü yıkayıp doyasıya içti ve Başkan Türel’e dua etti.


Kaleiçi Edebiyat Günleri Manavgat’ta Manavgat Kaleiçi Edebiyat Günleri Manavgat’ta

Büyükşehir Belediyesi Kaleiçi Edebiyat Günleri kapsamında Şair, Ressam ve Yazar Recep Garip, Manavgat Fatih Anadolu Lisesi öğrencilerine “Şiir ve Medeniyet”i anlattı.


Huzur toplantıları devam ediyor Güncel Huzur toplantıları devam ediyor

Antalya Emniyet Müdürlüğü İlçe Teşkilatlarınca 01-08 Aralık Tarihleri Arasında Yapılan Huzur Toplantıları


Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı buluşma Güncel Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı buluşma

Antalya Emniyeti Dünya Engelliler Günü’nde Engelli Vatandaşlarımızla Biraraya Geldi


SERİK’TE GELECEK İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ Serik SERİK’TE GELECEK İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ

Serik Belediyesi tarafından ‘Gelecek İçin Geri Dönüşüm’ eğitimleri 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da devam ediyor.


Manavgat İlçesinde Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan Şüpheliler Yakalandı Manavgat Manavgat İlçesinde Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan Şüpheliler Yakalandı

Manavgat İlçesinde Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan Şüpheliler Yakalandı


Antalya Yollarında Tehlikeli Yolculuk Başlıklı Yayınlanan Haberlerle İlgili Açıklama Güncel Antalya Yollarında Tehlikeli Yolculuk Başlıklı Yayınlanan Haberlerle İlgili Açıklama

Antalya Yollarında Tehlikeli Yolculuk Başlıklı Yayınlanan Haberlerle İlgili Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden Açıklama yapıldı.


Günübirlik Kiralanan Evler Denetlendi Güncel Günübirlik Kiralanan Evler Denetlendi

Ülke geneli ile tüm il ve ilçelerde eş zamanlı olarak günübirlik kiralanan evlerde denetleme yapıldı.


Dokuma arazisi Antalyalıların oldu Güncel Dokuma arazisi Antalyalıların oldu

Şehit Ali Daniyar Ortaokulu’nun bilişim sınıfı açılış töreninde Dokuma Fabrikası arazisinin tapusunun belediyesine geçtiğini duyuran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, buraya 5 dönümlük portakal bahçesi kuracaklarını müjdeledi


Yaşlı Evleri paydaş oldu Güncel Yaşlı Evleri paydaş oldu

Muratpaşa Belediyesi, ‘Yaşlı Evleri’yle Raoul Wallanberg Enstitüsü’nün “İnsan Hakları Kentlerine Doğru” projesinin paydaşı oldu. Proje kapsamında ilk işbirliği çalışması Stockholm, Malmö ve Lund kentlerine yerel yönetimleri kapsayacak bir çalışma ziyaretiyle gerçekleşecek.


AKAYDIN ASAT’IN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE VERDİĞİ 19 MİLYONLUK BORCU SORDU Siyaset AKAYDIN ASAT’IN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE VERDİĞİ 19 MİLYONLUK BORCU SORDU

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ PROF. DR. MUSTAFA AKAYDIN, ASAT’IN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE VERDİĞİ 19 MİLYONLUK BORCU SORDU


ATAY USLU: AZİM VE İNANÇLARI BİZE ÖRNEK Siyaset ATAY USLU: AZİM VE İNANÇLARI BİZE ÖRNEK

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.


BUDAK’TAN TÜSİAD’IN DEİK’İN KURUCU ÜYE STATÜSÜNDEN ÇIKARILMASINA TEPKİ Siyaset BUDAK’TAN TÜSİAD’IN DEİK’İN KURUCU ÜYE STATÜSÜNDEN ÇIKARILMASINA TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ile ilgili yönetmelikte yapılan değişiklikleri eleştirdi.


Döşemealtı Ekolojik Kreşi Döşemealtı Döşemealtı Ekolojik Kreşi "AB"li oldu

Döşemealtı Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla yaptığı Türkiye'de örnek Antalya'nın ilk Ekolojik Kreşi eğitime başladığı ilk yıl, Avrupa Birliği (AB) Projesi ile taçlandırıldı.


Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin Sanat Eğitim Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin Sanat

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında “Şiddete Dur De!” temalı Film ve Video Art Gösterimleri gerçekleştirildi.


Afetle mücadele için kriz masası kuran AEDAŞ, 220 personeli ile sahadaydı Güncel Afetle mücadele için kriz masası kuran AEDAŞ, 220 personeli ile sahadaydı

Antalya’nın batısını etkisi altına alan fırtına ve hortum bölgedeki elektrik hatlarında da büyük tahribata yol açtı. Afetin ilk dakikalarından itibaren AEDAŞ Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu başkanlığında bir kriz masası kurulurken, kriz eylem planı devreye alındı.


Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Ağız ve Diş Sağlığına Dikkat Çekti Eğitim Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Ağız ve Diş Sağlığına Dikkat Çekti

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle, “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Oral Hijyen ve Motivasyon Etkinliği” yapıldı.


Akaydın Akdeniz Kent Parkı'nı sordu Siyaset Akaydın Akdeniz Kent Parkı'nı sordu

Akaydın; turizmde bir dünya kenti olan Antalya'nın en büyük parklarından birindeki yapıların bakımsız, kırık dökük ve harabe bir şekilde bırakılmasının ve ihaleye çıkılarak yeni bir proje uygulanacak olmasının kamu zararına neden olduğunu belirterek, verdiği önergeyle İçişleri Bakanlığından bu konuda açıklama istediğini belirtti.


ASPENDOS ROTARY'DEN GIDA GÜVENLİĞİ PANELİ Güncel ASPENDOS ROTARY'DEN GIDA GÜVENLİĞİ PANELİ

Aspendos Rotary tarafından hazırlanan ve tüm kulüpler tarafından desteklenen Gıda Güvenliği Paneli, 2430 Bölge Güvernörümüz Serdar Ünlü’nün katılımıyla Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirildi.


BEL AĞRISINDAN KURTULMANIN 10 YOLU Sağlık/Kadın BEL AĞRISINDAN KURTULMANIN 10 YOLU

Liv Hospital Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Rıza Azeri 10 maddede bel ağrılarından kurtulmanın yollarını anlattı.


ATAY USLU: ŞİMDİ PORTAKAL  ZAMANI Finike ATAY USLU: ŞİMDİ PORTAKAL ZAMANI

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Finike'de bir Portakal Paketleme tesisini ziyaret ederek, çiftçilere bereket diledi.


BUDAK: “ÇOŞAN EKONOMİ DEĞİL AKARYAKIT ZAMLARI” Siyaset BUDAK: “ÇOŞAN EKONOMİ DEĞİL AKARYAKIT ZAMLARI”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, akaryakıt fiyatlarındaki zamları TBMM gündemine taşıyarak, “Bugün yine benzine 8-10 kuruş zam geleceği açıklanırken, akaryakıt fiyatlarındaki sürekli ve düzenli artış; her şeyin de zamlanmasına ve ekonomi uçarken vatandaşın ekmeğinin küçülmesine neden olmaktadır. Coşan ekonomi değil, akaryakıt zamları” dedi.


Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesine ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ Eğitim Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesine ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saffet Öztürk, ‘2017 TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülü’ne layık görüldü.


ANTALYA DOB’DAN EĞLENCELİ BİR ÇOCUK OYUNU “KELOĞLAN İLE UZAYLILAR” Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DAN EĞLENCELİ BİR ÇOCUK OYUNU “KELOĞLAN İLE UZAYLILAR”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, metin yazarlığı ve sahne yönetmenliğini Fatih Şanal’ın yaptığı “Keloğlan ile Uzaylılar” çocuk oyununu 05 Aralık Salı ve 14 Aralık Perşembe saat: 14.00’te bu sezon ilk kez sahneleyecek.


Başkan Uysal, o kelimenin sırrını açıkladı Güncel Başkan Uysal, o kelimenin sırrını açıkladı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bölge guvernörü ve Rotary Kulüp başkanları ziyaretinde, “Komşularım” hitabını niye tercih ettiğini açıkladı. Başkan Uysal, kelimenin alanda ortaya çıktığını belirterek, “Komşuluğa ait olan gönül bağını yakalayıp uyumu hissedince ‘Komşularım’ demeye başladım. Ötekisi olmayan bir kelime” dedi.


AIDS’in En Büyük Düşmanı: Farkındalık Sağlık/Kadın AIDS’in En Büyük Düşmanı: Farkındalık

Dünyada her yıl milyonlarca insan AIDS sebebiyle hayatını kaybediyor. AIDS konusunda bilinçli olmak hastalığın bulaşmasını engellediği gibi yayılımını da azaltıyor.


Eğitim Yuvası Kepez Eğitim Eğitim Yuvası Kepez

Kepez Belediyesi’nin kreşleri, etüt merkezleri, spor kursları ve yetişkinlere yönelik AKMEK kurslarında 188 öğretmenin katkıları ile 7 bin kurs öğrencisi çeşitli alanlarda eğitim görüyor.


Kırcami parselasyonu askıya çıktı Güncel Kırcami parselasyonu askıya çıktı

Muratpaşa Belediyesi, 10 mahalleyi kapsayan Kırcami imar planları parselasyon çalışmasını Değirmenönü Kültür Merkezi’nde askıya çıkardı.


TARSİM UYARDI: SERA SİGORTASI YAPTIRILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? Ekonomi/Turizm TARSİM UYARDI: SERA SİGORTASI YAPTIRILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Tarım Sigortaları Havuzu’ndan (TARSİM) yapılan açıklamada, üreticilerin Devlet Destekli Sera Sigortası yaptırırken dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.


Edebiyatçı Uysal okurlarıyla buluştu Kültür/Sanat Edebiyatçı Uysal okurlarıyla buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Dante Yayınları’ndan çıkan ilk öykü kitabı Lavinya’nın Aşkla İmtihanı’nı 8. Konyaaltı Kitap Fuarı’nda okurları için imzaladı.


Konyaaltı sahil yolunun güney şeridi trafiğe kapatıldı Güncel Konyaaltı sahil yolunun güney şeridi trafiğe kapatıldı

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın pırlanta gerdanlığı Konyaaltı Sahili’ne uygulayacağı dünya çapındaki proje kapsamında Akdeniz Bulvarı’nın güney şeridini yayalaştırmak ve yeşil bir aksa dönüştürmek üzere trafiğe kapattı. Kuzey şeridi ise geliş gidiş olarak düzenlendi. Sahil yolundan geçen tır ve kamyon görüntüleri artık tarihe karışacak. Konyaaltı Sahili 2018 yazında çağdaş ve özgün düzenlemesiyle hizmet verecek.


Sağlıklı Yaşam Derneği Üyelerinden Hacıcaferoğlu’na Ziyaret Spor Sağlıklı Yaşam Derneği Üyelerinden Hacıcaferoğlu’na Ziyaret

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu Antalya’da Sağlıklı Yaşam Derneği (SAYAD) Başkanı Bahattin Bayraktar ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.BAŞKAN ŞAHİN’DEN METİN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ Aksu BAŞKAN ŞAHİN’DEN METİN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Aksu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevinden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü’ne ziraat mühendisi olarak atanan Cevdet Metin Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret etti.


KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN TURUNCU KAMPANYASI Güncel KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN TURUNCU KAMPANYASI

Vali Münir Karaloğlu Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele için Turuncu Kampanyası Lansmanı’nın açılışına katıldı. Karaloğlu “Hiçbir şekilde kadına şiddetin mazereti olamaz.” dedi.


Annelerin dilinden, ‘Engelli Yaşam’ Güncel Annelerin dilinden, ‘Engelli Yaşam’

Kepez Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün katkıları ile düzenlenecek olan ‘Özel Annelerin Dilinden’ konulu etkinlikte engelli çocuğu olan anneler, hayatın engellerini nasıl aşmaya çalıştıklarını anlatacaklar


CW ENERJİ ALMAN FİRMALARINA OEM PANEL ÜRETİYOR Ekonomi/Turizm CW ENERJİ ALMAN FİRMALARINA OEM PANEL ÜRETİYOR

CW Enerji, Tommatech Almanya’ya OEM panel üretiyor. CW Enerji, Tomatech Alman firması için 5 Wp’tan 165 Wp’a kadar çıkabilen küçük panel ve 260 Wp üstü büyük panel üretiyor.


Aralık ayında ses getirecek filmler Kültür/Sanat Aralık ayında ses getirecek filmler

Sinemalar.com, Aralık ayında vizyona girecek filmler arasından ses getirecek 5 filmi sıraladı. Hayranlarının bir yıllık bekleyişini sona erdiren Star Wars: Son Jedi de bu filmlerden biri.


10 yılda 97 bin fidan dikti Güncel 10 yılda 97 bin fidan dikti

Orman Yüksek Mühendisi ve aynı zamanda Antalya Müteaahhitler Derneği eski başkanlarından Nasuh Karataş Hatıra Ormanı Fidan Dikimi etkinliği Aksu Yeşil Karaman mevkiinde gerçekleştirildi.


ATAY USLU: Siyaset ATAY USLU: "KADINLARIMIZ SEVGİ, ŞEFKAT VE FEDAKARLIĞIN SİMGESİDİR"

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadını’na Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


 Nihat Hatipoğlu Antalyalılarla buluşacak Güncel Nihat Hatipoğlu Antalyalılarla buluşacak

Büyükşehir Belediyesi, Mevlid Kandili’ne özel hazırladığı programda ünlü ilahiyat profesörü Nihat Hatipoğlu’nu Antalyalılarla buluşturacak.


ANTALYA SMMMO'DAN EĞİTİM SEMİNERİ Eğitim ANTALYA SMMMO'DAN EĞİTİM SEMİNERİ

DIŞ TİCARET MUHASEBESİ ve ÖZELLİK ARZEDEN VERGİ İŞLEMLERİ KONULU EĞİTİM SEMİNERİ ANTALYA SMMM ODASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Alanya’da yüzler gülüyor Alanya Alanya’da yüzler gülüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’daki sosyal hizmetleri vatandaşın takdirini topluyor. Büyükşehir, sosyal karttan, hasta yatağına, ev eşyasından, sıcak yemeğine kadar ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor.


ASAT’tan kanalizasyon seferberliği Elmalı ASAT’tan kanalizasyon seferberliği

Büyükşehir Belediyesi Antalya’nın merkez ve ilçelerinde altyapı yatırımlarına devam ediyor. Antalya Su ve Atıksu Genel Müdürlüğü (ASAT) Elmalı, Kaş, Demre ve Kemer’de kanalizasyon çalışmalarına başladı.


Bademli ve Güçlüköy’e kanalizasyon ağı Akseki Bademli ve Güçlüköy’e kanalizasyon ağı

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Akseki’nin Bademli ve Güçlüköy mahallelerinde başlattığı 30 kilometrelik kanalizasyon çalışmasında sona yaklaştı.


Alanya kışın da çiçek açacak Alanya Alanya kışın da çiçek açacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Park ve Bahçeler Birimi ilçe genelinde kış sezonunda toplam 250 bin mevsimlik çiçek dikecek. Alanya kışın da rengarenk çiçeklerle göz kamaştıracak.


AK PARTİ ANTALYA İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI Siyaset AK PARTİ ANTALYA İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI

AK Parti Genel Merkez tarafından yenilenme ve tazelenme parolasıyla başlayan 6. Olağan Kongreleri Antalya’nın 19 ilçesinde tamamlandı. Gerçekleşen kongrelerde 19 ilçenin 11’inde yeni ilçe başkanı ilk kez kongreler ile hizmet bayrağını devraldı.


Kepez’in yönetiminde çocukların da sözü var Güncel Kepez’in yönetiminde çocukların da sözü var

Kepez Belediye Meclisi’nin 2017 yılının son toplantısında söz çocuklarındı. Antalya’da ilk ve tek olan Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi’nin başkanı ve komisyon başkanları, 2017 dönemi çalışma raporlarını belediye meclisine sundular.


Kızıltoprak’ta çalışmalar devam ediyor Güncel Kızıltoprak’ta çalışmalar devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi, Kızıltoprak’ta başladığı asfalt çalışmalarına mahalleyi Ali Çekinkaya Caddesi ve Termesos Bulvarı’na bağlayan 917 Sokak’ta devam ediyor.


Uluslararası Antalya Piyano Festivali 18. yılının muhteşem finali Kültür/Sanat Uluslararası Antalya Piyano Festivali 18. yılının muhteşem finali

18. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ 468 SANATÇI, 10 MUHTEŞEM KONSER, 15.000 İZLEYİCİ İLE BÜYÜLEYİCİ BİR FİNALE İMZA ATTI


E-atıklar Çevreci Komşu Kart’ta Ekonomi/Turizm E-atıklar Çevreci Komşu Kart’ta

Muratpaşa Belediyesi, içerdiği zehirli maddeler dolayısıyla dünyada gittikçe büyüyen bir sorun olan elektronik atıkları, kısaca e-atıkları Çevreci Komşu Kart kapsamına aldı. Muratpaşa’da e-atıkların geri dönüşümü yeni yılla birlikte başlıyor.


Olta balıkçıları Antalya’da buluşuyor Güncel Olta balıkçıları Antalya’da buluşuyor

Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle Mersin Surf Casting Olta Balıkçıları Spor Kulübü Derneği’nin düzenlendiği 3’üncü Uluslararası Surf Casting Turnuvası için 8 ülkeden 30’un üzerinde sporcu Lara sahilinde Akdeniz’e olta atacak.


Antalya Emniyet Müdürlüğü bünyesine 15 Adet Yeni Motosiklet Katıldı Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü bünyesine 15 Adet Yeni Motosiklet Katıldı

Antalya Emniyet Müdürlüğü bünyesine 15 Adet Yeni Motosiklet Katıldı


Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'dan Engelliler Günü Mesajı Güncel Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'dan Engelliler Günü Mesajı

Antalya Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


SERİK’TE ÖĞRETMENLERE EĞİTİM VERİLDİ Serik SERİK’TE ÖĞRETMENLERE EĞİTİM VERİLDİ

Geri dönüşüme kazandırılmadığı taktirde çevreye ve insanlara ciddi anlamda zararları olan atık pillerin toplanması amacıyla Serik Belediyesi, tarafından Serik’te okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik atık piller konusunda bilgilendirmede bulundu.


Huzur toplantıları devam ediyor Güncel Huzur toplantıları devam ediyor

Antalya Emniyet Müdürlüğü İlçe Teşkilatlarınca Bu hafta İçerisinde Gerçekleştirilen Huzur Toplantıları...


Antalya’da Atık Pil Eğitimi yapılacak Güncel Antalya’da Atık Pil Eğitimi yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) 4-5-6 Aralık’ta Antalya’da eğiticileri eğitecek.


Kumluca FETÖ operasyonunda 7 şüpheli şahıs gözaltına alındı Kumluca Kumluca FETÖ operasyonunda 7 şüpheli şahıs gözaltına alındı

Kumluca İlçesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Yönelik Operasyonda (7) Şüpheli Şahıs Gözaltına alındı


Onbir ayrı bisiklet hırsızlığı olayının faili yakalandı Güncel Onbir ayrı bisiklet hırsızlığı olayının faili yakalandı

Muratpaşa İlçesinde Meydana Gelen Onbir Ayrı Bisiklet Hırsızlığı Olayının Faili Yakalandı


Cinayet ve kasten yaralama suçlarından aranan şahıs yakalandı Güncel Cinayet ve kasten yaralama suçlarından aranan şahıs yakalandı

İki Ayrı Cinayet ve bir Kasten Yaralama Olaylarının Faili ve Çeşitli Suçlardan Aranan bir Şahıs Yakalandı


Terör Örgütlerinin Proaktif Eylemlerine Karşı Uygulama Yapıldı Güncel Terör Örgütlerinin Proaktif Eylemlerine Karşı Uygulama Yapıldı

Kepez İlçesi Habibler Mahallesinde Terör Örgütlerinin Proaktif Eylemlerine Karşı Uygulama Yapıldı


Siber Tuzaklara Karşı Çocukların Korunmasında DİKKAT Edilecek Hususlar Güncel Siber Tuzaklara Karşı Çocukların Korunmasında DİKKAT Edilecek Hususlar

Antalya Emniyet Müdürlüğü Siber Tuzaklara Karşı Çocuklarımızın Korunmasında DİKKAT Edilecek Hususları açıklandı.


Cumhurbaşkanı'na hakaret ve çeşitli suçlardan 10 şahıs adliyeye sevk edildi Güncel Cumhurbaşkanı'na hakaret ve çeşitli suçlardan 10 şahıs adliyeye sevk edildi

Cumhurbaşkanı’na Hakaret- Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama- Suçu ve Suçluyu Övme- Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama ve Hakaret Suçlarından (10) Şahıs Adliyeye Sevk Edildi


ANTALYA'DA VAN VAKFI KADIN KOLLARI DOSTLUK KÖPRÜLERİ KURMAYA DEVAM EDİYOR Güncel ANTALYA'DA VAN VAKFI KADIN KOLLARI DOSTLUK KÖPRÜLERİ KURMAYA DEVAM EDİYOR

Antalya Van Vakfı Şube Başkanı Serpil Soydan DEDE önderliğindeki kadın kolları yeni bir etkinliğe daha imza attı.


Evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan Bir Şüpheli Tutuklandı Güncel Evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan Bir Şüpheli Tutuklandı

Muratpaşa ilçesi Doğuyaka mahallesinde evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan Bir Şüpheli Tutuklandı


Antalya'da yapılan operasyonda 18 şüpheli şahıs gözaltına alındı Güncel Antalya'da yapılan operasyonda 18 şüpheli şahıs gözaltına alındı

Antalya'da FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Yönelik Yapılan Operasyonda (18) Şüpheli Şahıs Gözaltına Alındı


Av bayileri denetlendi Güncel Av bayileri denetlendi

Antalya'da merkez ve ilçelerde bulunan av bayileri denetlendi.


Elmalı’da Esrar Maddesi Ele Geçirildi Elmalı Elmalı’da Esrar Maddesi Ele Geçirildi

Elmalı’da Gerçekleştirilen Yol Uygulamasında Esrar Maddesi Ele Geçirildi


CW ENERJİ Genel Müdürü Volkan YILMAZ mezun olduğu okulu unutmadı Ekonomi/Turizm CW ENERJİ Genel Müdürü Volkan YILMAZ mezun olduğu okulu unutmadı

CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, mezun olduğu Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksek Okulu’na öğrencilerin uygulamalı eğitim alabilmesi için CW Enerjinin üretimini gerçekleştirdiği güneş enerjisi seti armağan etti.


AYSAF’tan 1,5 milyar dolarlık ticaret hacmi Ekonomi/Turizm AYSAF’tan 1,5 milyar dolarlık ticaret hacmi

Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’nda, yabancı ziyaretçi rekoruna imza atıldı


İŞ YERİNDE ZİHİNSEL ZİNDELİĞİ ARTIRMAK İÇİN 10 ÖNERİ Sağlık/Kadın İŞ YERİNDE ZİHİNSEL ZİNDELİĞİ ARTIRMAK İÇİN 10 ÖNERİ

Gün içinde binlerce veriyi işleyen zihnin zinde kalması, etkin karar verebilme, odaklanma, problem çözme ve stresle başa çıkabilmede önemli bir etken.


Başkan Uysal: “İnsanlarımızı kucaklıyoruz” Güncel Başkan Uysal: “İnsanlarımızı kucaklıyoruz”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “İnsanlarımızın tamamını kucaklayan bir yaklaşım içinde olmamız gerekiyor. Buna en çok ihtiyacımız olan bir dönemde yaşıyoruz” dedi.


BAKA Yönetim Kurulu Isparta’da toplandı Güncel BAKA Yönetim Kurulu Isparta’da toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Isparta Valiliği’nde toplandı.


SERİK MUHTARLAR ÇALIŞTAYI SONA ERDİ Serik SERİK MUHTARLAR ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

Serik Belediyesi tarafından bu yıl 4’ncüsü düzenlenen ‘Muhtarlar Çalıştayı’ Serik’e bağlı Belek turizm merkezinde yapıldı. İki gün süren çalıştayda, muhtarlar mahallelerindeki ihtiyaçları Serik Belediyesi yönetimine iletme imkânı buldu.


Kasten Öldürmeye Teşebbüs Suçundan Bir Şüpheli Tutuklandı Serik Kasten Öldürmeye Teşebbüs Suçundan Bir Şüpheli Tutuklandı

Serik'te Kasten Öldürmeye Teşebbüs Suçundan Bir Şüpheli Tutuklandı


FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında 2 Şüpheli Yakalandı Kumluca FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında 2 Şüpheli Yakalandı

FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında 2 Şüpheli Yakalandı


Evlerden ve İşyerlerinden Hırsızlık Yapan 5 Şahıs Yakalandı Güncel Evlerden ve İşyerlerinden Hırsızlık Yapan 5 Şahıs Yakalandı

Evlerden ve İşyerlerinden Hırsızlık Yapan 5 Şahıs Yakalandı


Aksu İlçesinde Hırsızlık Suçundan Bir Şüpheli Yakalandı Aksu Aksu İlçesinde Hırsızlık Suçundan Bir Şüpheli Yakalandı

Aksu İlçesinde Hırsızlık Suçundan Bir Şüpheli Yakalandı


Antalya Emniyet Müdürlüğüne Mübadele Yoluyla 19 Adet Araç Alındı Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğüne Mübadele Yoluyla 19 Adet Araç Alındı

Antalya Emniyet Müdürlüğüne Mübadele Yoluyla 19 Adet Araç Alındı


Kabloları yanan engelli aracını servise bıraktılar Güncel Kabloları yanan engelli aracını servise bıraktılar

Antalya’nın Yenigöl Mahallesi’nde yaşayan Yunus Uyar, bozulan engelli aracının servise götürmeyince çareyi Muratpaşa Belediyesi’nde buldu.


Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine Dekan Atandı Manavgat Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine Dekan Atandı

17 Ağustos 2017 tarihinde kurulan Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine, Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Karkacıer dekan olarak atandı.


KEPÇE KULAKLI ÇOCUK İÇİNE KAPANIYOR Sağlık/Kadın KEPÇE KULAKLI ÇOCUK İÇİNE KAPANIYOR

Genellikle kulak arkasının kemikten fazla bir açıyla uzak olmasından kaynaklanan kepçe kulak, yüz simetrisini sağlamada burun ile birlikte büyük rol oynuyor. Çoğunlukla aileden gelen bir şekil bozukluğu olan kepçe kulak, günümüzde pek çok kişinin ve özellikle de okul çağındaki çocukların önemli sorunu haline gelebiliyor.


Yeşilbahçe’ye modern pazar yeri Güncel Yeşilbahçe’ye modern pazar yeri

Muratpaşa Belediyesi, 20 bine yaklaşan nüfusuyla Yeşilbahçe Mahallesi’nin yeni kapalı pazar yeri inşaatına başlıyor. 12 bin 290 metrekare inşaat alanına sahip pazar yerinde 313 tezgah, 11 dükkan yer alacak.


Ekolojik Kreş'in minikleri Döşemealtı Ekolojik Kreş'in minikleri "toprağa" dokundu

Döşemealtı Belediyesi projelendirilen, Türkiye'ye örnek Ekolojik Kreş'in minikleri toprağa dokundu ve uygulama tarlasına marul, soğan, tere, roka, maydanoz ve ıspanak ekti. Çocukların yetiştirdiği ürünler kreş mutfağında değerlendirilecek. Çocuklar bu sayede hem üretimin her aşamasını görecek hem de çocuklara doğa sevgisi aşılanmış olacak.


Hüzün ve gurur Güncel Hüzün ve gurur

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş’ın Büyük Babası Mehmet Gebizli tarafından yaptırılan Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen anma töreninde duygu yüklü anlar yaşandı.


HAYAT, “EN KÜÇÜK KAHRAMAN BEBEK” ÖDÜLÜ ALDI! Güncel HAYAT, “EN KÜÇÜK KAHRAMAN BEBEK” ÖDÜLÜ ALDI!

Onlar, 9 ay diye bir süreç tanımadılar. Biraz telaşla, biraz erken dünyaya geldiler. Doğar doğmaz tanıştıkları ilk yer; yenidoğan yoğun bakım ünitesi oldu.. Ama azimliydiler! Küçücük kalpleri ve küçücük elleriyle hayata tutunmaya çalıştılar. Tutundular da! Üstelik bu azimleri nedeniyle ödül alan bile oldu! İşte Hayat Bebek ödüllü kahramanlardan biri…


1.9 Litre Dizel Motora Sahip Yeni Isuzu D-Max Türkiye’de Satışa Sunuldu Otomotiv 1.9 Litre Dizel Motora Sahip Yeni Isuzu D-Max Türkiye’de Satışa Sunuldu

Isuzu’nun Pick-up segmentindeki temsilcisi D-Max, yenilenerek Türkiye’de satışa sunuldu. D-Max, yeni 1.9 lt’lik dizel motor, 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman tercihleriyle selefiyle aynı gücü üretirken, daha düşük yakıt tüketimi, sessiz bir kabin ve konforlu bir sürüş sunuyor.


“AIDA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLE SAHNEDE Kültür/Sanat “AIDA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLE SAHNEDE

AIDA operası 25 Kasım’da gündüz gösterimi ile seyirci karşısında...


ATAY USLU: Kaş ATAY USLU: "AYNI DAKİKADA 4 İLÇEDE HORTUM OLAYI BİLİM ADAMLARINCA ARAŞTIRILMASI GEREKİR"

Antalya Milletvekilleri Atay Uslu ve Hüseyin Samani hortum ve dolu afetinin yaşandığı Kaş ilçesini ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dediler.


REKTÖR ÜNAL’DAN BORSA’YA ZİYARET Güncel REKTÖR ÜNAL’DAN BORSA’YA ZİYARET

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal beraberindeki Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof. Dr. Ahmet Ögke ile birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.


Dünya endişeli, Türkiye özgüvenli Ekonomi/Turizm Dünya endişeli, Türkiye özgüvenli

Dünyada inşaat sektörü yöneticilerinin yüzde 75’i projelerini zamanında yetiştirme konusunda endişeli, ancak Türkiye’de durum farklı...


Kepez’de ‘Öğretmeler Günü Resim Sergisi’ açıldı Eğitim Kepez’de ‘Öğretmeler Günü Resim Sergisi’ açıldı

Kepez Belediyesi ile Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘24 Kasım Öğretmeler Günü Resim Sergisi’, sanatseverlere kapılarını araladı.


PLASTİK SANAYİNİN ACI KAYBI Güncel PLASTİK SANAYİNİN ACI KAYBI

Türkiye’yi plastik sektörü ile tanıştıran ve ömrünü sektörün gelişimine adayan duayen işadamı İbrahim Özaydın hayata veda etti.


18. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ’NDE MUHTEŞEM BİR MÜZİK ZİYAFETİ Kültür/Sanat 18. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ’NDE MUHTEŞEM BİR MÜZİK ZİYAFETİ

Bu yıl 18. kez düzenlenen ve ülkemizin en önemli sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 22 Kasım Çarşamba akşamı benzersiz bir müzik ziyafetine sahne olacak.


Altınova’ya yeni yol Güncel Altınova’ya yeni yol

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçedeki yolların onarım ve yenileme işlerini üstlenirken aynı zamanda ilçeye yeni yollar açarak ulaşım ağını kuvvetlendiriyor. Kepez Belediyesi, Altınova’ya da yeni yollar kazandırıyor.


GEÇMEYEN ÖKSÜRÜK HANGİ CİDDİ HASTALIKLARIN HABERCİSİ? Sağlık/Kadın GEÇMEYEN ÖKSÜRÜK HANGİ CİDDİ HASTALIKLARIN HABERCİSİ?

Özellikle havaların soğumaya başlamasıyla birlikte ofiste, okulda, yolda ve hatta evimizde farklı tonlarda ve şekillerde duyulan öksürük sesleri günlük hayatın parçası haline geliyor. Ancak yaşanan öksürük senfonilerini sadece kış hastalıklarına bağlamak çok da doğru bir yaklaşım değil.


Otizm ve serebral palsi tedavisi için kordon kanı umut ışığı oldu Sağlık/Kadın Otizm ve serebral palsi tedavisi için kordon kanı umut ışığı oldu

Başta otizm ve serebral palsi olmak üzere beyin ve sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde yeni bir sayfa açıldı. FDA, ABD’li Duke University’nin kordon kanı kök hücre tedavisi çalışmalarını onayladı. Böylece, halen 80 çeşit hastalığa tedavi şansı veren kordon kanı; otizm ve serebral palsi için de umut ışığı oldu


“Çocuklarda özgüven nasıl geliştirilir?” Eğitim “Çocuklarda özgüven nasıl geliştirilir?”

Eğitim Bilimci, Akademisyen ve Yazar Dr. Özgür Bolat, 26 Kasım 2017 Pazar günü Terracity’nin konuğu olacak.


AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINA YETERLİ ÖNEM VERİLMİYOR Sağlık/Kadın AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINA YETERLİ ÖNEM VERİLMİYOR

Her 10 kişiden 9’unda diş problemi var; her 2 evden 1’inde diş fırçası yok …


HAVAYOLU TRAFİĞİNDE BÜYÜK ARTIŞ Ekonomi/Turizm HAVAYOLU TRAFİĞİNDE BÜYÜK ARTIŞ

Bu yılın ilk on ayında direkt transit dahil toplam havayolu yolcu trafiğinin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,1 artarak 164 milyon 773 bin 277 olduğu belirlendi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...