Perşembe, 22 Ağustos 2019
Muratpaşa’dan Cumhuriyet Kupası Spor Muratpaşa’dan Cumhuriyet Kupası

Muratpaşa Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yüzme, hentbol ve ayak tenisi branşlarında turnuvalar düzenliyor.


Muratpaşa’dan kadınlara yeni bir ufuk Güncel Muratpaşa’dan kadınlara yeni bir ufuk

Muratpaşa Belediyesi’nin Al Yazma Kadın Danışma Merkezi’nde Çocuk Bakımı ve Gelişimi Kursu başladı. Kursu başarıyla tamamlayan kadınlar alacakları sertifikayla kreş ve anaokullarında ‘yardımcı öğretmen’ olarak çalışabilecek.


DÜNYANIN EN İYİ ŞEF VE SOLİSTLERİ İLE DÜNYANIN KULAĞI BİR KEZ DAHA ANTALYA’DA! Kültür/Sanat DÜNYANIN EN İYİ ŞEF VE SOLİSTLERİ İLE DÜNYANIN KULAĞI BİR KEZ DAHA ANTALYA’DA!

Bu yıl 18. si düzenlenen, ülkemizin en önemli sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 1 Kasım’da başlıyor.


TÜRK SİNEMASININ “USTA”LARI  ONURLANDIRILACAK! Kültür/Sanat TÜRK SİNEMASININ “USTA”LARI ONURLANDIRILACAK!

54. Uluslararası Antalya Film Festivali, Türk sinemasının ustalarını onurlandırıyor. Seçkisi, jürisi ve etkinlikleri ile dünya sinemasının ilgi odağı olan festivalde, Osman Sınav, Suzan Avcı, Necla Nazır, ve Erkan Aktaş gibi Türk sinemasının ustalarına onur ödülü verilecek.


Toplu ulaşımda esnafın uygulaması başladı Güncel Toplu ulaşımda esnafın uygulaması başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin halkın huzurlu ve konforlu bir toplu ulaşımdan istifadesi için akademisyen ve uzmanlardan oluşan Ulaşım Master Planı ekibine yaptırdığı çalışmada, yeni hatlar eklemek ve sefer sayılarını artırmak suretiyle toplu ulaşımda yeni araç ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştı.


Tütüncü’den eğitime tam destek Eğitim Tütüncü’den eğitime tam destek

Kepez Belediyesi eğitime destek amacıyla her yıl gerçekleştirdiği forma dağıtım töreninin ikincisini Süleyman Demirel Ortaokulu’nda gerçekleştirdi.


Ebru Türel muhtaçların yüzünü güldürüyor Güncel Ebru Türel muhtaçların yüzünü güldürüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, ihtiyaç sahibi vatandaşların tek tek kapısını çalıp dertlerini dinleyerek çözüm üretmeye devam ediyor. Türel, son olarak Muratpaşa İlçesi’nde ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etti.


Amir Ateş Semt Konağı hizmete hazır Güncel Amir Ateş Semt Konağı hizmete hazır

Kepez Belediyesinin bölge yaşayanlarını sosyal, kültürel ve sanatsal çalışmalarıyla buluşturacağı Esentepe Amir Ateş Semt Konağı’nın çevre düzenlemesinin ardından açılışı yapılacak


Alakır Vadisi’ndeki Genç Çiftin Tehdit Edilmesine CHP’den Tepki Siyaset Alakır Vadisi’ndeki Genç Çiftin Tehdit Edilmesine CHP’den Tepki

Alakır Vadisi’nde HES’e karşı direnen Günal ve Erkutlu çiftine karşı HES firması tarafından takınılan tutuma CHP’den tepki geldi.


GÖYNÜK MESLEK YÜKSEK OKULU EKMEK VE PASTA USTALARINI VE UZMANLARINI YETİŞTİRECEK Kemer GÖYNÜK MESLEK YÜKSEK OKULU EKMEK VE PASTA USTALARINI VE UZMANLARINI YETİŞTİRECEK

Kemer ilçesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksek Okulu’na Ekmek ve pasta sektöründe öncü bir firmanın sosyal sorumluluk projesi olarak kurduğu uygulama imalathanesi törenle açıldı.


GENİZ ETİ ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ ETKİLİYOR Sağlık/Kadın GENİZ ETİ ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ ETKİLİYOR

Geniz eti ve bademcik büyümesi, özellikle çocukların büyüme ve gelişmesinde etkisi olan bir sağlık sorunu. Geniz eti problemi genellikle çocuk ev ortamından yuva, kreş gibi ortamlara girince ortaya çıkmaya başlıyor.


İş yeri hekimleri 2018’de e-imzaya geçecek Ekonomi/Turizm İş yeri hekimleri 2018’de e-imzaya geçecek

SGK anlaşmalı kamu ve özel sağlık kuruluşlarında e-reçete kullanımının başlamasından sonra iş yeri hekimleri de yıl sonuna kadar e-reçete uygulamasına dahil olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun verilerine göre, Türkiye’deki eczanelerde kullanılan e-imzalı reçete oranı yüzde 82,32.


GIDALARIN YARISI SOFRAYA GELMEDEN İSRAF EDİLİYOR Ekonomi/Turizm GIDALARIN YARISI SOFRAYA GELMEDEN İSRAF EDİLİYOR

Dünya nüfusu hızla artarken; 2,1 milyar insan açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Buna rağmen dünyada üretilen gıdanın üçte biri sofralara bile gelmeden çöpe gidiyor. Nüfusun sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlama ve kaynakları verimli kullanarak israfı önleme noktasında ambalajlar önemli bir rol üstleniyor.


Ermenek’in tiyatrocu çocukları Eğitim Ermenek’in tiyatrocu çocukları

Muratpaşa Belediyesi’nin Ermenek Mahallesi’nde yer alan Eğitim ve Bilgi Merkezi öğrencileri Savaş Aykılıç’ın ‘Ah Şu Büyükler’ isimli oyununu sergiledi.


ANTALYA YENİ OKUL PROTOKOLLERİYLE TEKLİ EĞİTİME HAZIRLANIYOR Eğitim ANTALYA YENİ OKUL PROTOKOLLERİYLE TEKLİ EĞİTİME HAZIRLANIYOR

Vali Münir Karaloğlu bir hayırsever çift ile daha okul protokolü imzaladı. Vali Karaloğlu, 2019’da Türkiye’nin tekli eğitim sistemine geçeceği bu süreçte, hayırseverlerin katkılarının önemli olduğunu vurguladı.


Tarık Akan Parkı tamamlandı Güncel Tarık Akan Parkı tamamlandı

Muratpaşa Belediyesi, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde 7 kez ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülüne uzanan Türk sinemasının unutulmaz yıldızı Tarık Akan’ın isminin yaşayacağı park çalışmalarını tamamladı. Antalya’nın ilk kare kodlu parkında, Akan’ın rol aldığı filmlerden sahneler cep telefonundan izlenebilecek.


Kızılay, İdlib’te tüm insani yardım önlemlerini aldı Kızılay, İdlib’te tüm insani yardım önlemlerini aldı

İdlib’teki krizin başından bu yana insani yardımlarını kesintisiz sürdüren Kızılay, farklı senaryolara karşı tüm önlemlerini kapasite artırarak aldı.


Satsuma mandalina ihracat yolcusu Satsuma mandalina ihracat yolcusu

Türkiye’nin geleneksel ihraç ürünlerinden Sonbahar aylarının vazgeçilmezi, vitamin deposu, grip ve soğuk algınlığına karşı doğal ilaç satsuma mandalina da, 2017/18 ihracat sezonu Ege Bölgesi’nde 23 Ekim 2017 tarihinde başlıyor.


İlaç şirketleri, pazarlamaya ar-ge’den 19 kat fazla harcıyor! Ekonomi/Turizm İlaç şirketleri, pazarlamaya ar-ge’den 19 kat fazla harcıyor!

İlaç şirketlerinin pazarlama için yaptıkları harcamaların, araştırmaya yaptıkları harcamalardan 19 kat fazla olduğu ortaya çıktı. İlaç firmaları, yeni ilaçların ar-ge’si için yapılan harcamaların bir dönüşü olmadığını ve bu yüzden pazarlamaya daha fazla yatırım yapmalarının mantıklı olduğunu savunuyor.


Antalya’da Otizmli çocuklar, yunus terapiyle buluştu Güncel Antalya’da Otizmli çocuklar, yunus terapiyle buluştu

Antalya Otistik Bireyler Spor Kulübü Derneği ile İstanbul Otizm Destek Eğitim ve Dayanışma Derneği-ODED/DER, işbirliği ile Antalya da 5-12 yaş arasındaki otizmli çocuklar hayatlarında ilk kez yunuslarla yüzerek yunus terapiden faydalanmaya başladı.


Döşemealtı Belediyesi 5 bin kişiye aşure ikram etti Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi 5 bin kişiye aşure ikram etti

Döşemealtı Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla Bahçeyaka Mahallesi Cuma Pazarı yanında kısa bir süre önce yapımı tamamlanan Merkez Park'ta vatandaşlara aşure ikram etti.


Hurma Mahallesi’ne yeni okul için imzalar atıldı Güncel Hurma Mahallesi’ne yeni okul için imzalar atıldı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Hurma Mahallesine 24 derslikli okul yapımı için Belediyeye arsanın 5 bin metrekarelik kısmını düzenlenen törenle hayırsever Cemile-Yusuf Delialioğlu çiftine devretti.


Başkan Gül: Sahtekarlara en güzel cevabı verdik Kemer Başkan Gül: Sahtekarlara en güzel cevabı verdik

İmarı tamamlanan Kuzdere Mahallesi’ndeki 672 dönüm alandaki hak sahipleri için tapu töreni yapıldı. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Bizim hakkımızda ‘Sahte tapu dağıtacak’ diye dedikodu yayan ucuz insanlara en güzel cevabı bu törenle veriyoruz” dedi.


Başkan Genç, İşadamlarına projelerini anlattı Döşemealtı Başkan Genç, İşadamlarına projelerini anlattı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği’nin düzenlemiş olduğu geleneksel sabah kahvaltısına katıldı. Başkan Genç, Antalya’nın en büyük merkez İlçesi Döşemealtı’nın Antalya için önemini ve son 3 yılda yapılan yatırımları anlattı.


Kepez Tiyatrosu 3 yeni oyun hazırladı Kültür/Sanat Kepez Tiyatrosu 3 yeni oyun hazırladı

Kepez Belediye Tiyatrosu, iki yetişkin ve bir de çocuk seyirciler için hazırladığı 3 yeni oyunla sezona hazırladı


TÜRK HEKİMLERİNİN AVRUPA ÇIKARMASI TÜRK HEKİMLERİNİN AVRUPA ÇIKARMASI

4. Avrupa Kulak Burun Boğaz Kongresi yoğun katılımla gerçekleşti


Eğitim "Gelecek nesiler için çalışıyoruz"

Şehit Jandarma Er Serhat Genç İlkokulu öğrencilerine forma dağıtım törenine katılan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, aydınlık bir gelecek için gelecek nesillere çalıştıklarını vurguladı


Hareketsizlik kalp sağlığınızı tehdit ediyor… Sağlık/Kadın Hareketsizlik kalp sağlığınızı tehdit ediyor…

Kalbimiz daha doğmadan önce yorulma dinlenme bilmeden her gün 100 bin defa atan en hayati organımızdır. Bu mühendislik harikası muazzam makine günde yaklaşık 10 tonluk bir tankı doldurabilecek kanı pompalarken çoğu zaman çalıştığının farkında bile olmazsınız.


Katı Atık Yolu asfaltlanıyor Güncel Katı Atık Yolu asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kızıllı Katı Atık Depolama alanı yolunu sıcak asfalt ile kaplıyor.


AŞT 20 Ekim’de perdeleri açıyor Kültür/Sanat AŞT 20 Ekim’de perdeleri açıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezonun perdesini Özer Tunca’nın yazıp yönettiği “Oyun Oyun İçinde” adlı oyunla 20 Ekim’de açıyor. Dünya sahnelerinde de oyunlar sahneleyecek AŞT’nin izleyicilere büyük sürprizleri var.


BAŞKAN GENÇ, YÖRSİAD’IN KONUĞU OLDU Güncel BAŞKAN GENÇ, YÖRSİAD’IN KONUĞU OLDU

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç Yörük Sanayici ve İş Adamlarının konuğu oldu


Özel bireylere özel etkinlik Güncel Özel bireylere özel etkinlik

Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği tarafından otizmli çocuklar aileleri ile birlikte vizyona yeni giren 'Babam' filmini izledi. Etkinliğe Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de katıldı.


ANSİAD’DAN BUSİAD’A NEZAKET ZİYARETİ Güncel ANSİAD’DAN BUSİAD’A NEZAKET ZİYARETİ

ANSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve ANSİAD üyesi iş insanları, ANSİAD Bursa Gezisi programı kapsamında, Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği (BUSİAD)’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette her iki kurumun faaliyetleri ve hayata geçirdikleri projeler üzerinde durularak, girişimcilik alanında gerçekleştirilebilecek ortak çalışmalar değerlendirildi.


Şüpheli Asker Ölümlerinin Araştırılması AKP Oylarıyla Reddedildi Siyaset Şüpheli Asker Ölümlerinin Araştırılması AKP Oylarıyla Reddedildi

CHP’nin Şüpheli Asker Ölümlerinin Araştırılması için verdiği araştırma önerisi TBMM’de AKP oylarıyla reddedildi.


PANDORA ANTALYA MAĞAZASI YENİLENDİ… Güncel PANDORA ANTALYA MAĞAZASI YENİLENDİ…

Yüksek kalitede, el işçiliği ile bitirilmiş mücevherleri ulaşılabilir fiyatlarla sunan dünyaca ünlü mücevher markası PANDORA, Antalya mağazasını yeniledi.


Konyaaltı Belediyesi’nden 26 kazan aşure…
 Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden 26 kazan aşure…


Konyaaltı Belediyesi, Muharrem ayında düzenlenen aşure günü etkinliği kapsamında İlçe’nin farklı noktalarında yer alan Kapalı Semt Pazarları’nda, pazarın kurulduğu günlerde aşure dağıtıyor.


EL YIKAMAYI ÖĞRETİRKEN KULLANABİLECEĞİNİZ 6 STRATEJİ Sağlık/Kadın EL YIKAMAYI ÖĞRETİRKEN KULLANABİLECEĞİNİZ 6 STRATEJİ

İshaller, parazit hastalıkları ve solunum yolu enfeksiyonları başta olmak üzere pek çok enfeksiyonun bulaşma ve yayılmasında en önemli taşıyıcı faktör ellerimiz. Bu nedenle sık ve doğru el yıkama alışkanlığının çocukluktan itibaren kazandırılması gerekiyor.


KOBİ’lerin doğru insan kaynağına ulaşması için 5 ipucu! Ekonomi/Turizm KOBİ’lerin doğru insan kaynağına ulaşması için 5 ipucu!

Ülkemizde toplam işletmelerin %99´undan fazlasını oluşturan KOBİ’lerin büyük çoğunluğu insan kaynakları konusuna yeterince ilgi göstermediği ve önem vermediği için verimlilik ve kalite açısından gelişme gösterememekte, bu nedenle de rekabet etmekte zorlanmakta.


Gıda güvencesi toprakları korumakla başlar Ekonomi/Turizm Gıda güvencesi toprakları korumakla başlar

TEMA Vakfı, 16 Ekim Dünya Gıda Günü'nde gıda güvencesi için toprakları korumak gerektiğinin altını çizdi.


Çağlayan’da 2’nci etap başladı Güncel Çağlayan’da 2’nci etap başladı

Muratpaşa Belediyesi, Çağlayan Mahallesi’nde 2’nci etap cadde ve sokak yenileme çalışmalarına başladı.


Başkan Uysal ‘özel çocuklarla’ sinemada Güncel Başkan Uysal ‘özel çocuklarla’ sinemada

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ‘özel çocuklar’ ve aileleriyle sinemaya gitti.


Doğuyaka’da Muratpaşa zirvesi Güncel Doğuyaka’da Muratpaşa zirvesi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Doğuyaka Mahallesi’nde Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy’un da katıldığı ‘Muratpaşa Zirvesi’nde “Yeni bir badire çıkmadığı takdirde 1 ay içinde imzayı atıp parselasyonu Büyükşehir’e gönderiyoruz” dedi.


BEYAZ BASTONU FARK ET Siyaset BEYAZ BASTONU FARK ET

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul 15 Ekim Beyaz Baston Körler Gününe ilişkin açıklamalarda bulundu.


KONGED KEPEZ’DE GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI Güncel KONGED KEPEZ’DE GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Geçtiğimiz haftalarda ilçe lansman programlarını Konyaaltı’ndan başlatan KONGED ekibi Mimar Sinan Kongre Merkezinde 300’ü aşkın davetliyle gerçekleştirdiği programda Kepez İlçe Yönetimini tanıttı.


Bir Turizm Firmasının Muhasebecisini Yağmalayan Şüphelilerden 5’i Yakalandı  Güncel Bir Turizm Firmasının Muhasebecisini Yağmalayan Şüphelilerden 5’i Yakalandı

Bir Turizm Firmasının Muhasebecisini Yağmalayan Şüphelilerden 5’i Yakalandı


Antalyaspor Taraftar Grupları Başkanları Emniyet Müdürünü Ziyaret Etti Güncel Antalyaspor Taraftar Grupları Başkanları Emniyet Müdürünü Ziyaret Etti

Antalyaspor Taraftar Grupları Başkanları Emniyet Müdürünü Ziyaret Etti


“GANA’YA DA MÜSİAD AÇIN” 	Güncel “GANA’YA DA MÜSİAD AÇIN”

14-17 Kasım 2018’de CNR Yeşilköy’de düzenlenecek 17. MÜSİAD EXPO’nun tanıtımı yapmak için Türkiye'nin ilk ve tamamı yerli iş ve inşaat makineleri üreticisi firmaların katılımıyla düzenlenen CM Expo İş İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarı’na katılan MÜSİAD’ın standına fuar ziyaretçileri yoğun ilgi gösterdi.


BYEGM’NİN ‘YÜREĞİMİZE SIĞINANLAR’ SERGİSİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLIYOR Güncel BYEGM’NİN ‘YÜREĞİMİZE SIĞINANLAR’ SERGİSİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLIYOR

Dünya İnsani Yardım Günü dolayısıyla BYEGM Basın, Kültür ve Sanat Merkezi'nde açılan ve Türkiye’nin 80 yıllık bir zaman diliminde ağırladığı mültecilerin fotoğraflarıyla oluşturulan "Yüreğimize Sığınanlar" sergisini, Etimesgut Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ziyaret etti.


Motosikletten Benzin Çalarken Yakalandı Güncel Motosikletten Benzin Çalarken Yakalandı

Aranan Şahıs Motosikletten Benzin Çalarken Yakalandı


Evden Hırsızlık Suçundan Suça Sürüklenen Çocuk Yakalandı Manavgat Evden Hırsızlık Suçundan Suça Sürüklenen Çocuk Yakalandı

Manavgat İlçesinde Evden Hırsızlık Suçundan Suça Sürüklenen Çocuk Yakalandı


SERİK, RENKTAŞINA ACIMADI (2-1) Serik SERİK, RENKTAŞINA ACIMADI (2-1)

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 7. Grup 4.Haftada Serik Belediyespor sahasında Konya Ereğli Spor’u 2-1 mağlup etti.


HANGİ AY HANGİ BALIK YENMELİ? Sağlık/Kadın HANGİ AY HANGİ BALIK YENMELİ?

Sağlıklı beslenme menülerinin vazgeçilmezi olan balık; folik asit, fosfor, kalsiyum, iyot ve selenyum gibi mineraller içeriğiyle de çok zengin bir besin.


Kilo Vermek Artık Daha Kolay Sağlık/Kadın Kilo Vermek Artık Daha Kolay

Kilo vermekte zorlanan ve sindirim sorunu yaşayanlara destek Malezya’dan geliyor. Malezya’nın dünyaca ünlü egzotik meyvesi Ananas, sindirimi kolaylaştırıcı özelliği ile yağ yakımını hızlandırıyor. Ananas, kanserden tansiyona, gözlerde meydana gelen sarı noktadan diş etleri rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığa olumlu yönde etki ediyor.


MANAVGAT BELEDİYESPOR TAM GAZ DEVAM Manavgat MANAVGAT BELEDİYESPOR TAM GAZ DEVAM

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 7'nci Grup'ta mücadele eden Manavgat Belediyespor, ligin 4. haftasında karşılaştığı Gölhisarspor’u, deplasmanda 2-0 mağlup ederek galibiyet serisini devam ettirdi


ERDEM’DEN BAYKAL’A GEÇMİŞ OLSUN MESAJI Siyaset ERDEM’DEN BAYKAL’A GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem önceki dönem Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Sayın Deniz Baykal'ın Ankara'daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı.


BUDAK’TAN DEİK İÇİN KANUN TEKLİFİ Siyaset BUDAK’TAN DEİK İÇİN KANUN TEKLİFİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, gönüllü iş diplomasisi örgütü olarak kurulan ancak kanunla Ekonomi Bakanlığı’nın birimi haline getirilen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun eski statüsüne dönmesi gerektiğini belirterek, kanun teklifi verdi.


AKMEK’e yoğun ilgi Güncel AKMEK’e yoğun ilgi

Bu sezon 20 ayrı noktada 41 noktada başlayan Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları’na Kepezliler büyük ilgi gösterdi


Döşemealtı’nda asfalt çalışmaları hız kesmiyor Döşemealtı Döşemealtı’nda asfalt çalışmaları hız kesmiyor

Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Bahçeyaka Mahallesi, Kanal Caddesi nde toplam 5,5 kilometrelik sıcak asfalt çalışması başlattı.


Yeşilçam ezgileri Patara’da yankılandı Kaş Yeşilçam ezgileri Patara’da yankılandı

Dünyanın ilk meclis binası olarak bilinen, “Patara Antik Kenti Meclis Binasında” Yeşilçam ezgileri yankılandı.


Altınova’ya yeni park Güncel Altınova’ya yeni park

Kepez Belediyesi Altınova Menderes Mahallesi’ne yeni bir semt parkı ve muhtarlık binası kazandırdı.


3. Cumhuriyet Tenis Turnuvası başlıyor Güncel 3. Cumhuriyet Tenis Turnuvası başlıyor

Konyaaltı Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine 16-29 Ekim günleri arasında düzenlenecek olan 3. Cumhuriyet Tenis Turnuvasıyla başlıyor.


Gazipaşa kültür merkezine kavuşuyor Gazipaşa Gazipaşa kültür merkezine kavuşuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’ya 18 milyon lira yatırım bedeli ile muhteşem bir kültür merkezi inşa ediyor. Tiyatro-sinema salonlarından, havuz-saunaya, yaşlı- engelli mola evlerinden, spor ve eğitim salonlarına her türlü ihtiyacı karşılayacak Gazipaşa Kültür Merkezi, ilçe halkının buluşma noktası olacak.


Zayıflamada Vejetaryen Beslenme, Geleneksel Diyetlere Göre Daha mı Başarılı? Sağlık/Kadın Zayıflamada Vejetaryen Beslenme, Geleneksel Diyetlere Göre Daha mı Başarılı?

Sabri Ülker Vakfı, “Bilim Bunu Konuşuyor” platformu aracılığıyla sağlık ve beslenme alanlarındaki en güncel konuları kamuoyunun gündemine taşımaya devam ediyor. Vakıf, “Vejetaryen diyetler, geleneksel diyetlere göre daha fazla ağırlık kaybına yol açabilir mi?” sorusunu tartışmaya açıyor.


Menopozdaki kadınların yüzde 70’i idrar kaçırıyor Sağlık/Kadın Menopozdaki kadınların yüzde 70’i idrar kaçırıyor

Kadınların küçük sırrı olarak nitelendirilen idrar kaçırma aslında çok büyük bir sorun. Menopozdaki kadınların yüzde 70’i idrar kaçırıyor. Bu sorunu yaşayan kadınların yüzde 76’sı orgazm problemi yaşıyor.


1 Milyar Göçmen Çözüm Bekliyor... 1 Milyar Göçmen Çözüm Bekliyor...

16 Ekim Dünya Gıda Günü'nün bu yılki teması "Göçün geleceğini değiştirin. Gıda güvenliği ve kırsal kalkınmaya yatırım yapın." olarak belirlendi.


TÜRKİYE HAVADA BÜYÜYOR Ekonomi/Turizm TÜRKİYE HAVADA BÜYÜYOR

İç hatlarda 60 milyon, dış hatlarda ise 45 milyon yolcu uçtu …


BU UTANÇ HEPİMİZİN! Güncel BU UTANÇ HEPİMİZİN!

Dünyada her 10 dakikada bir kız çocuğu hayatını kaybediyor …


Sabahları yaşanan eklem tutulmalarına dikkat! Sağlık/Kadın Sabahları yaşanan eklem tutulmalarına dikkat!

Romatizmal hastalıkların çoğunda gelişebilen ve eklem iltihabı anlamına gelen artrit, iltihap bölgesinde ısı artışı, şişlik, kızarıklık, ağrı veya fonksiyon kaybıyla ortaya çıkıyor.


SİBER GÜVENLİK MÜŞTERİ SADAKATİNİ VE GÜVENİNİ ETKİLİYOR Teknoloji/Bilim/İnternet SİBER GÜVENLİK MÜŞTERİ SADAKATİNİ VE GÜVENİNİ ETKİLİYOR

Güçlü bir siber güvenliğe sahip olmak işletmelerin müşteri sadakati kazanmasına, itibarlarını korumasına ve yeni müşteriler çekmesine yardımcı oluyor. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, her 10 işletmeden 9’u siber güvenliklerini iyileştirmenin müşteri sadakatini ve güvenini artırarak piyasadaki itibarlarını yükselteceğini ve yeni müşteriler kazanmalarına yardımcı olacağını belirtiyor.


Şoförlerden Başkan Uysal’a ziyaret Güncel Şoförlerden Başkan Uysal’a ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası başkan adayı Niyazi Özçelik’i kabul etti.


Dünya Kız Çocukları Günü’nde Kadın Danışma Merkezi Güncel Dünya Kız Çocukları Günü’nde Kadın Danışma Merkezi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde gerçekleşen Giritli Kadın Danışma Merkezi açılışında “Demokrat, sevecen bir sırdaşa, kucağını açan bir yerel yönetime ihtiyacım var diyen bütün kadınlarımız merkezimizden yaralanabilir” dedi.


Melekler fırtınası Spor Melekler fırtınası

Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol takımı, Süper Lig’in 2’nci hafta erteleme maçında kendi evinde Zağnos’u 27 – 23 yendi.


Kumlucalı öğrencilere spor desteği Kumluca Kumlucalı öğrencilere spor desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, öğrencileri spora teşvik etmek için 19 ilçedeki okullara spor malzemesi yardımında bulunuyor. Kumluca’da çeşitli okullarda yapılan spor malzemesi yardımı öğrencileri mutlu etti.


EMZİK YASAĞI YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİ Sağlık/Kadın EMZİK YASAĞI YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİ

Emzik kullanımının teşviki veya yasaklanması konusunda uzmanların farklı görüşler içinde bulunması ailelerin kafasını karıştırıyor. Özellikle bebek dostu hastanelerinin emzik kullanımına karşı çıkmaları prematüre bebeği olan ailelerin ne yapması gerektiği konusunda soru işaretleri oluşturuyor.


BİRLİKTEN PROJE DOĞACAK Güncel BİRLİKTEN PROJE DOĞACAK

Antalya Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü ve Antalya Kent ve Medeniyet Derneği işbirliği ile hazırlanan “Birlikten Proje Doğar” isimli sosyal içerikli proje, İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı’nın 2017 yılı proje destekleme programı çerçevesinde desteklenmeye hak kazanarak faaliyete başladı.


Kemer Belediyesi’nden kum eleme tesisi	Kemer Kemer Belediyesi’nden kum eleme tesisi

Kurduğu Taş Fabrikası ve Beton Santrali ile önemli bir tasarruf sağlayan Kemer Belediyesi şimdi de Kum Eleme Tesisi kuruyor. Kuzdere’de kurulan Taş Fabrikası ve Beton Santrali ile önemli bir tasarruf sağlayan Kemer Belediyesi şimdi de Kum Eleme Tesisi kuruyor


TAVUKKARASINA BİYONİK GÖZLE HAYAT IŞIĞI Sağlık/Kadın TAVUKKARASINA BİYONİK GÖZLE HAYAT IŞIĞI

Türkiye’de son yıllarda gerek teknolojideki baş döndürücü hızlı gelişmeler gerekse hekimlerin tecrübesi sayesinde tıp alanında mucizevi başarılara imza atılıyor. Bir zamanlar hayal olarak görülen ancak bugün artık gerçeğe dönüşen o mucizelerden biri de, görme yetilerini kaybetmiş tavukkarası hastalarının yeniden ışığa kavuşabilmeleri!


KONYAALTI ÜRETİCİLERİ İLE GAZİPAŞA ZİYARETİ Gazipaşa KONYAALTI ÜRETİCİLERİ İLE GAZİPAŞA ZİYARETİ

Konyaaltı'nda üreticilik yapan 14 üretici ile ilçe müdürü Canan Otruş ve ilçe müdürlüğü personelleri Gazipaşa'yı ziyaret etti.


TÜM D&R’ LARDA KİTAPLAR KONUŞACAK,  KİTAP KONUŞULACAK Kültür/Sanat TÜM D&R’ LARDA KİTAPLAR KONUŞACAK, KİTAP KONUŞULACAK

12-31 Ekim tarihleri arasında Türkiye genelindeki D&R mağazaları ve dr.com.tr adreslerinde düzenlenecek D&R Kitap Fuarı'nda müthiş indirimlerin yanı sıra binlerce imzalı kitaba ulaşma ve birbirinden ünlü yüzlerce yazarla bir araya gelme fırsatı yakalanacak.


Kopan Parmağı 3 Saatte Dikildi Manavgat Kopan Parmağı 3 Saatte Dikildi

Parmak uzvunun kopması durumu o an yaşanan acının haricinde yaşam kalitemizi olumsuz yönde etkiler. Parmaklarımız hareket sistemimizi tamamlayan uzuvlardır. Yaşamımız boyunca her işimiz parmaklarımız yardımıyla tamamlanmıştır.


Başkan Gül’e satranç teşekkürü Kemer Başkan Gül’e satranç teşekkürü

Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Aşkın Keleş, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ederek Avrupa Kulüpler Kupası Satranç Turnuvası’na katkılarından dolayı teşekkür etti.


Almanlar Türk yatırımcı bekliyor Almanlar Türk yatırımcı bekliyor

Türk ekonomisindeki başdöndüren gelişim Almanların iştahını kabartıyor. Türk firmalarının Almanya’da yatırım yapmasını isteyen Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaleti Türk yatırımcılara cazip taraflarını anlatmak için Türkiye turuna çıktı. Alman ve Türk yetkililer, yaşanan siyasi krizlerin ticareti olumsuz yönde etkilemeyeceği mesajını verdi.


ANTALYA, ÇİMENTO SEKTÖRÜNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI Ekonomi/Turizm ANTALYA, ÇİMENTO SEKTÖRÜNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

RUSYA, İTALYA, HİNDİSTAN VE TÜRKİYE TEMSİLCİLERİ SEKTÖRÜN GELECEĞİNİ MASAYA YATIRDI


Kepez’den örnek mali başarı 
 Güncel Kepez’den örnek mali başarı 


2017 bütçesinin 30 milyon lira fazla verdiğini açılayan Başkan Tütüncü, yatırımlara ayrılan payın 2009 yılına göre yüzde 68 arttığını söyledi. Tütüncü, "2018'e daha büyük hedeflerle hep birlikte yürüyeceğiz"


ASAT personeline aşure ikramı Güncel ASAT personeline aşure ikramı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak dağıtılan aşure ASAT personelinin ağzını tatlandırdı.


Çocuklarınızla yürüyüş yapın Güncel Çocuklarınızla yürüyüş yapın

Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevlerinde kalan çocuklar ve aileleri için düzenlenen seminerde konuşan Uzman Dr. Gül Kazancı Polat, sağlık için ailelerle birlikte çocukların da bol bol yürüyüş yapması gerektiğini söyledi.


Başkan Böcek, AGİDER’in konuğu oldu Güncel Başkan Böcek, AGİDER’in konuğu oldu

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Girişimci İşkadınları Derneği (AGİDER)’nin 2017 Faaliyet Yılı Olağan Toplantısının konuğu oldu.


7’den 70’e herkesin sporu, ORYANTİRİNG Spor 7’den 70’e herkesin sporu, ORYANTİRİNG

Kemer’de Oryantiring sporunun kısa ve uzun vadeli planları, sorunları ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı, yönetim ve denetim kurulu üyeleri , kurul başkanları, federasyona bağlı 74 il temsilcisi ile 131 spor kulübü temsilcisinin katıldığı 3 günlük toplantı gerçekleşti.


‘TORBA YASA EKONOMİK ÇIKMAZIN İTİRAFIDIR’ Güncel ‘TORBA YASA EKONOMİK ÇIKMAZIN İTİRAFIDIR’

Selin sayek Böke; “Plan Bütçe Komisyonu’nda şu an tartışılıyor olan torba yasa, bugün iktidarda olanların Türkiye ekonomisini nasıl bir çıkmaza soktuklarının da itirafı olarak okunmalı” dedi.


FUTBOLUN YERLİ VE YABANCI DUAYENLERİ TÜRKİYE’YE GELİYOR Spor FUTBOLUN YERLİ VE YABANCI DUAYENLERİ TÜRKİYE’YE GELİYOR

8-10 Ocak 2017 tarihlerinde Belek’te düzenlenecek 24. Uluslararası Pro Lisans Antrenör Gelişim Semineri ile Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı tanıtıldı


Üç boyutlu yüzeylere 360 derece baskı Teknoloji/Bilim/İnternet Üç boyutlu yüzeylere 360 derece baskı

Xerox kişiye özel baskıyı yeni bir boyuta taşıyor. Saniyeler içinde 3D yüzeylere kişiye özel baskı yapma imkanı sunuyor.


Teknoloji Tutkunları Samsung Galaxy Studio’da Buluşuyor
 Teknoloji/Bilim/İnternet Teknoloji Tutkunları Samsung Galaxy Studio’da Buluşuyor


Samsung’un en son teknoloji ürünleri ile neler yapılabileceğini görmek isteyenler İstinyePark’ta kurulan Galaxy Studio’da keyifli bir deneyim yaşıyor.Fatma ana rahat edecek Gazipaşa Fatma ana rahat edecek

Büyükşehir Belediyesi, felç rahatsızlığı nedeniyle yürüyemeyen Gazipaşalı Şehit Er Şadi Bal’ın annesi 89 yaşındaki Fatma Bal’a otomatik hasta yatağı yardımında bulundu. Fatma ana hasta yatağında rahat edecek.


Komşularımız bilir Güncel Komşularımız bilir

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la her Çarşamba saat 08.30’dan itibaren belediye fuayesinde hiçbir randevu olmadan Turunç Masa’da görüşebileceğini bilen 71 ilçe sakini belediyeye geldi.


MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇOLAKLI’YA SICAK ASFALT Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇOLAKLI’YA SICAK ASFALT

Manavgat Belediyesi, 106 mahallede başlattığı sıcak asfalt çalışmalarına Çolaklı Mahallesi’nde devam ediyor


Yatıkardıç Yaylasına ulaşım kolaylaşacak Demre Yatıkardıç Yaylasına ulaşım kolaylaşacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, dağları delip, yeni yollar açmaya devam ediyor. Demre’nin Yatıkardıç Yaylası’na ulaşımı kısaltmak üzere dağları kıra kıra yeni yol açılıyor.


SAĞLIK TURİZMİNİN GÖZDESİ:TÜRKİYE Sağlık/Kadın SAĞLIK TURİZMİNİN GÖZDESİ:TÜRKİYE

Türkiye’nin, sağlık turizminde dünyada en çok tercih edilen ilk 3 ülke arasında olduğu belirlendi.


CEM KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR Manavgat CEM KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Manavgat Belediyesi tarafından Gültepe Mahallesi’nde temeli atılan Cem Kültür Merkezi projesinin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor


Antalya trafiğe kayıtlı araç sayısında dördüncü sırada Güncel Antalya trafiğe kayıtlı araç sayısında dördüncü sırada

2017 Yılı Ağustos Ayı Motorlu Kara Taşıtları İstatistikleri Antalya, Isparta ve Burdur İli sonuçlarını TÜİK Antalya Bölge Müdürü Abdi Öncel açıkladı.


BUDAK: “ORMANLARDA KAYIT DIŞI ÇALIŞMAŞYA NEDEN GÖZ YUMULUYOR?” Alanya BUDAK: “ORMANLARDA KAYIT DIŞI ÇALIŞMAŞYA NEDEN GÖZ YUMULUYOR?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, ormancılık iş kolunun en riskli alanlardan biri olmasına karşın, kayıt dışı ve iş güvenliği önlemlerinin alınmadan işçi çalıştırıldığına dikkat çekerek, “Alanya’da orman çalışmasında bir işçinin yaşamını yitirmesi ve kayıt dışı çalıştırılan yabancılarla acilen soruşturma açılmalı. Orman idaresinin buna seyirci kalması ağır bir kusurdur” dedi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...