Perşembe, 20 Haziran 2019
Ekolojik Kreş'te çocuk sesleri yankılanıyor Döşemealtı Ekolojik Kreş'te çocuk sesleri yankılanıyor

Döşemealtı Belediyesi'nin vizyon projesi Ekolojik Kreş'te eğitim başladı


Markaların yeni iletişim aracı anketmatik Teknoloji/Bilim/İnternet Markaların yeni iletişim aracı anketmatik

Emse, anketmatik ile müşteri ve firmalar arasında köprü oluyor. Pek çok yerde kullanımı yaygınlaşan anketmatik ile firmalar, müşterilerin ne istediklerini doğrudan tespit ederek, müşterileriyle sağlıklı iletişim kuruyor. Ürün ve hizmet kalitesiyle ilgili müşterilerin direkt fikrini öğrenmek amacıyla geliştirilen anketmatikler, verimlilik ve personelle ilgili geribildirimin alınmasını sağlıyor


Çocuklarda öğrenme becerilerini geliştirme taktikleri Eğitim Çocuklarda öğrenme becerilerini geliştirme taktikleri

Okul hayatında her çocuğun ders çalışma tekniği ve öğrenme becerisi farklıdır. Ders çalışma tekniklerinde yetersiz kalan öğrenciler eksiklerini tamamlayacağı noktayı bilemediği durumlarla karşı karşıya kalabiliyor.


Anne adayları dikkat, önce gargara yapın, sonra dişlerinizi fırçalayın... Sağlık/Kadın Anne adayları dikkat, önce gargara yapın, sonra dişlerinizi fırçalayın...

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, planlanan hamileliklerde, hamilelik öncesinde mutlaka ağız ve diş sağlığı kontrolünden geçilmesi gerektiğini, teşhis edilen sorunların da en kısa sürede tedavi edilmesi gerektiğini belirtiyor.


KREŞ YERİNDE İNCELEMELERDE BULUNULDU Aksu KREŞ YERİNDE İNCELEMELERDE BULUNULDU

Aksu’nun en önemli ihtiyaçlarından birisi olan kreş sorunu ortadan kaldırılıyor. Aksu Belediyesi ile Kırbıyık A.Ş. arasında imzalanan Kreş ve Gündüz Bakımevi yapımı projesinin ardından kreş yapılacak alanda incelemelerde bulunuldu.


 CİVELEK: “SEBEPLER EKONOMİK, SONUÇLAR SİYASİ” Ekonomi/Turizm CİVELEK: “SEBEPLER EKONOMİK, SONUÇLAR SİYASİ”

ANSİAD 13. OLAĞAN TOPLANTISI’NIN KONUĞU DÜNYA GAZETESİ EKONOMİ YAZARI UĞUR CİVELEK OLDU


OZAN GÜVEN “FUTBOL TURİZMİNİ KEMER’DE CANLANDIRMAK İSTİYORUZ!” Kemer OZAN GÜVEN “FUTBOL TURİZMİNİ KEMER’DE CANLANDIRMAK İSTİYORUZ!”

Oflaz Turizm, Kemer 1 Bölgesinde yer alan 22 dönümlük Futbol Kompleksini kiraladı.
 Kemer Oflaz Turizm Genel Direktörü Ozan Güven Kemer’de kış turizmini canlandırmak adına çalışmalar yaptıklarını söyledi.


‘Görüşülebilir olmak ilkemiz’ Güncel ‘Görüşülebilir olmak ilkemiz’

Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal, “Görüşülebilir olmak ve görüşülebilir kalmak en önemli ilkemizdir” sözleriyle başladığı ‘Randevusuz görüşme saatleri’ devam ediyor. Bu haftaki ‘Randevusuz görüşme’ saatinde Başkan Uysal’a Türk Bayrağı hediye edildi


Yöreler Renkler’de Antalya lezzetleri Kültür/Sanat Yöreler Renkler’de Antalya lezzetleri

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöreler Renkler Festivali’nde, Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci’nin hazırladığı hibeşi komşularıyla paylaştı, börek ustası Ali Murat Hizay’la tahinli serpme börek yaptı.


Konyaaltı Belediyesi’nden Siteler’e 14’üncü park.. 
 Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden Siteler’e 14’üncü park.. 


Yaptığı park ve meydan çalışmalarıyla yeşil dokuyu koruyan ve geliştiren Konyaaltı Belediyesi, Siteler Mahallesi’nde yeni bir park için 2 bin metrekarelik alanda çalışma başlattı.


Annelik cinselliğe engel mi? Sağlık/Kadın Annelik cinselliğe engel mi?

Kadınlar birlikte olduktan yalnızca 12 ay sonra eşleriyle cinsel ilişkiye girme isteklerini kaybediyor.


Türkiye’yi Bekleyen Yeni Tehlike: Metamfetamin Sağlık/Kadın Türkiye’yi Bekleyen Yeni Tehlike: Metamfetamin

Türkiye her geçen gün bağımlılık yapıcı yeni bir madde ile tanışıyor. Moodist Bağımlılık Merkezi uzmanları ülkemize sokulan ve kullanımı hızla yaygınlaşan metamfetamin hakkında uyarılarda bulundu.


KOLON KANSERİNDEN KORUNMAK İÇİN BAĞIRSAKLARINIZA KULAK VERİN Sağlık/Kadın KOLON KANSERİNDEN KORUNMAK İÇİN BAĞIRSAKLARINIZA KULAK VERİN

Hem ülkemizde hem de dünyada sık görülen kanser türlerinden biri olan kolon kanserinin neredeyse yüzde 90’dan fazlası polipten gelişiyor.


Kemer Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi’nden örnek işbirliği Kemer Kemer Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi’nden örnek işbirliği

Kemer Belediyesi’nin Arslanbucak Mahallesi ile Çamyuva Mahallesi’nde yapacağı 2 parkın projesi öğrenciler tarafından çizilecek. Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden 40 öğrenci, öğretmenleri Prof. Dr. Veli Ortaçeşme ve Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Can ile birlikte projelerini hazırlayacakları alanları incelediler.


ATAY USLU:  ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ Kumluca ATAY USLU: ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ

Bu yıl 5.si düzenlenecek Kumluca Domatexpo Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı için istişare toplantısı yapıldı.


ANTALYA FİLM FORUM’UN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU Kültür/Sanat ANTALYA FİLM FORUM’UN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında, bu yıl 4.sü düzenlenecek olan “Antalya Film Forum”un finalistleri belli oldu. Ödüller 26 Ekim’de sahiplerini bulacak.


Kadın Çiftçiler Döşemealtı etabı yapıldı Döşemealtı Kadın Çiftçiler Döşemealtı etabı yapıldı

Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Döşemealtı etabının birincisi Gülsel Kaya oldu.


Antalyalı ustalar da oyuncak müzesinde Güncel Antalyalı ustalar da oyuncak müzesinde

Başkan Hakan Tütüncü, Antalya’nın geleneksel oyuncak sanatçısı Haşim Usta’nın ahşap oyuncaklarını da oyuncak müzesinde çocuklarla buluşturuyor.


“Bisiklet yolları yaygınlaşacak” Güncel “Bisiklet yolları yaygınlaşacak”

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Bisiklet Sevenler Grubuyla pedal çevirdi. Başkan Türel, bisiklet yollarının şehir merkezinde bir ring oluşturacak şekilde en kısa zamanda tamamlanacağı müjdesini verdi.


GENÇ YEŞİLAYCILAR BU YAZ 16 BİN ÇOCUK VE GENCE ULAŞTI Eğitim GENÇ YEŞİLAYCILAR BU YAZ 16 BİN ÇOCUK VE GENCE ULAŞTI

Yeşilay’ın genç öncüleri Genç Yeşilay, 100 gönüllüsü ile yaz boyunca kamplar vasıtasıyla 16 bin çocuk ve gence ulaştı. Gençleri uyarmak ve onları da bu mücadeleye dâhil etmek amacıyla kurulan Genç Yeşilay üniversite, lise, ilk ve ortaokul seviyelerine uygun olarak kamp aktiviteleri, eğitim faaliyetleri ve görünürlük çalışmalarına devam ediyor.


Banyonuz 10 dakikadan uzun sürmesin Sağlık/Kadın Banyonuz 10 dakikadan uzun sürmesin

Vücudumuzdan toksinlerin atılmasından sindirim sistemine, kan dolaşımından, besinlerin emilimine kadar birçok sistemin işleyişinde hayati bir rol üstlenen su, genel sağlığımız açısından da son derece önem taşıyor.


Okul Saatinde Okulda Olmayıp Parklarda Bulunan Çocuklara Yönelik Denetim Uygulaması Yapıldı Güncel Okul Saatinde Okulda Olmayıp Parklarda Bulunan Çocuklara Yönelik Denetim Uygulaması Yapıldı

Okul Saatinde Okulda Olmayıp Parklarda Bulunan Çocuklara Yönelik Denetim Uygulaması Yapıldı


 E-ticaret ile altını Ekonomi/Turizm E-ticaret ile altını "24 ayar" oldu

Verilere göre dünyada 2 milyara yakın insan e-ticaret yapıyor, firmalar, büyümenin, dış pazarlarda rekabetçi olabilmenin; ihracatta, istihdam ve yatırımda artış sağlayabilmenin yolunu e-ticaret ile iç içe olmakta buluyor.


Antalya’da Suça Mekan Teşkil Eden Metruk Binalara Yönelik Uygulama Yapıldı Güncel Antalya’da Suça Mekan Teşkil Eden Metruk Binalara Yönelik Uygulama Yapıldı

Antalya’da Suça Mekan Teşkil Eden Metruk Binalara Yönelik Uygulama Yapıldı


1552 Adet Gümrük Kaçağı Parfüm Ele Geçirildi Manavgat 1552 Adet Gümrük Kaçağı Parfüm Ele Geçirildi

Manavgat İlçesinde 1552 Adet Gümrük Kaçağı Parfüm Ele Geçirildi


İşyerinden Hırsızlık Suçundan 2 Şüpheli Tutuklandı Güncel İşyerinden Hırsızlık Suçundan 2 Şüpheli Tutuklandı

Antalya'da Tahılpazarı Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki İşyerinden Hırsızlık Suçundan (2) Şüpheli Tutuklandı


İşyerinden Hırsızlık ve Kapkaç Suçundan 1 Şüpheli Yakalandı Güncel İşyerinden Hırsızlık ve Kapkaç Suçundan 1 Şüpheli Yakalandı

Antalya'nın Teomanpaşa mahallesindeki işyerinden Hırsızlık ve Kapkaç Suçundan 1 Şüpheli Yakalandı


Yuttuğu Kokainlerle Yakalandı Güncel Yuttuğu Kokainlerle Yakalandı

Uluslararası Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan Venezuela Uyruklu Bayan Yuttuğu Kokainlerle Yakalandı


Özel Cihazlarla Kredi Kartlarını Kopyalayan 1 Şüpheli Yakalandı Alanya Özel Cihazlarla Kredi Kartlarını Kopyalayan 1 Şüpheli Yakalandı

Alanya İlçesinde Bir İşyerinde Özel Cihazlarla Kredi Kartlarını Kopyalayan 1 Şüpheli Yakalandı


7’si Suça Sürüklenen Çocuk 22 Şüpheli Yakalandı Güncel 7’si Suça Sürüklenen Çocuk 22 Şüpheli Yakalandı

DKP/BÖG Terör Örgütü Yapılanmasına Yönelik Yapılan Operasyonda 7’si Suça Sürüklenen Çocuk 22 Şüpheli YakalandıKepezli çocuklar gözünüz aydın Spor 
Kepezli çocuklar gözünüz aydın

Başkan Hakan Tütüncü, çok sevdiği çocuklara hediyesi olan semt spor sahalarını 6 mahalleye daha kazandırıyor.


Soğuk algınlığı mevsimi başladı, okul çağındaki çocukları nasıl korumalı? Sağlık/Kadın Soğuk algınlığı mevsimi başladı, okul çağındaki çocukları nasıl korumalı?

Okulların açılması ve mevsim değişikliğiyle birlikte, soğuk algınlığının ve solunum yolu enfeksiyonlarının çocuklarda sık görülebildiğine dikkat çeken Sabri Ülker Vakfı, çocukların enfeksiyonlardan koruması için beslenme, uyku düzeni ve hijyenine dikkat edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.


VODAFONE VE YENİDENBİZ, İŞ YAŞAMINA DÖNMEK İSTEYEN KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE VE YENİDENBİZ, İŞ YAŞAMINA DÖNMEK İSTEYEN KADINLARLA BİR ARAYA GELDİ

Tüm dünyada kadınlar için en iyi işverenlerden biri olmayı hedefleyen Vodafone, global işe alım programı ReConnect kapsamında YenidenBiz Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Open Day” etkinliğinde iş yaşamına geri dönmek isteyen kadın profesyonellerle bir araya geldi.


MEME KORUYUCU CERRAHİ EMZİRMEK İÇİN ENGEL DEĞİL! Sağlık/Kadın MEME KORUYUCU CERRAHİ EMZİRMEK İÇİN ENGEL DEĞİL!

Toplumda her 8 kadından 1’inde ortaya çıkan meme kanserinin görülme oranı düzenli olarak artış gösteriyor. Her yıl 1 milyon kişiye, yeni meme kanseri tanısı konuluyor.


CW Enerji, bir ilki gerçekleştirdi Ekonomi/Turizm CW Enerji, bir ilki gerçekleştirdi

Türkiye’nin Lider Güneş Paneli Üreticisi CW Enerji, bir ilki gerçekleştirerek “Çatıya uygun sızdırmaz güneş paneli çerçeve sistemini” üretti; bu ürünle gelecek yüzyılın evlerini tasarlamayı hedef edindi


SAĞLIKLI YAŞLANMAK İÇİN 10 ANAHTAR KELİME Sağlık/Kadın SAĞLIKLI YAŞLANMAK İÇİN 10 ANAHTAR KELİME

Günümüzde yaşam süresinin uzamasıyla sağlıklı yaşlanmak, ileri yaşta kimseye bağımlı olmamak, fiziksel ve ruhsal açıdan zinde hissetmek kuşkusuz çok daha fazla önem taşıyor.


Bu yıl da Öğrencileri Sporla Buluşturuyoruz Spor Bu yıl da Öğrencileri Sporla Buluşturuyoruz

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Geçtiğimiz yıl imzalanan “Sporla Buluşturuyoruz’ projesi yeni eğitim ve öğretim yılında da uygulanacak.


Rekabet Kurumu kararını verdi, ödeme kuruluşlarının önü açılıyor Ekonomi/Turizm Rekabet Kurumu kararını verdi, ödeme kuruluşlarının önü açılıyor

Rekabet Kurumu 7 Eylül 2017 tarihli kararıyla, ödeme kuruluşlarının Bonus platformuna erişiminin önündeki engelleri kaldırdı. Bankaların yanı sıra ödeme kuruluşları da artık ödeme sistemlerinde POS hizmeti sunmakta daha aktif hale gelecek. Karardan hem bireyler hem de KOBİ’ler karlı çıkacak.


ANTALYA FİLM FORUM’UN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU! Kültür/Sanat ANTALYA FİLM FORUM’UN FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU!

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında, bu yıl 4.sü düzenlenecek olan “Antalya Film Forum”un finalistleri belli oldu. Ödüller 26 Ekim’de sahiplerini bulacak.


Tütüncü yerinde çözüm üretiyor Güncel Tütüncü yerinde çözüm üretiyor

Başkan Hakan Tütüncü, yerel yönetim yerelde yapılır, anlayışı ile sürekli hale getirdiği muhtar toplantılarıyla taleplere yerinde çözüm üretiyor.


Teomanpaşa’ya kaymak gibi yol Güncel Teomanpaşa’ya kaymak gibi yol

Teomanpaşa Mahallesi’nin 90 sokağının tamamının asfaltını ve kaldırımını yenileyeceklerinin müjdesini veren Başkan Hakan Tütüncü, ‘Teomanpaşa’nın yolları kaymak gibi olacak.” dedi.


Kuzdere’nin sorunları çözülüyor Kemer Kuzdere’nin sorunları çözülüyor

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kuzdere’deki üreticilerle bir araya gelerek sulama sorunlarını konuştu. Ardından Kuzdere Küçük Sanayi Sitesi esnafı ile buluşan Başkan Gül, kirayla ilgili düzenlemeleri ve bölgeye yapılacak yeni projeyi anlattı.


Finikeli kadın çiftçiler yarıştı Finike Finikeli kadın çiftçiler yarıştı

Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Finike etabının birincisi Hacer Kılbacak oldu.


Başkan Uysal SODEM yönetiminde Güncel Başkan Uysal SODEM yönetiminde

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’nin (SODEM) ortak projelerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’dan Türkiye’ye sundukları projelerin tanıtımı ve uygulama alanının genişlemesi açısından önemli bir görev üstlendiğini söyledi.


Çevre eğitiminde sınırları aştık Eğitim Çevre eğitiminde sınırları aştık

Muratpaşa Belediyesi’nin okullarda verdiği çevre eğitimi Türkiye’nin sınırlarını aştı. Erasmus+ programı kapsamında uygulanan çevre projesi için Antalya’da bulunan 5 ülkeden 33 öğrenci Çevreci Komşu Kart projesi başta olmak üzere Muratpaşa’nın çalışmalarını yerinde inceledi.


Kepez’e yeni hasta yakınları konukevi Güncel Kepez’e yeni hasta yakınları konukevi

Antalya’da ilk kez hasta konukevi hizmetini sunan Kepez Belediyesi, bu hizmetini kurumsallaştıracak özel binası için perşembe günü temel atma töreni düzenliyor


 “Diploması Olmayan Birinin Eğitimli Nesillerden Öç Alma Politikası” Siyaset “Diploması Olmayan Birinin Eğitimli Nesillerden Öç Alma Politikası”

Başbakan’ın kaldırılan TEOG sistemi için 3 alternatifli yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarına dair açıklamaları CHP’den tepki çekti.


Kentsel Dönüşümde Asbeste ve Sağlığa dikkat Ediliyor Mu? Döşemealtı Kentsel Dönüşümde Asbeste ve Sağlığa dikkat Ediliyor Mu?

Ses Sizsiniz Derneği Başkanı Öğr. Gör. Kahraman Köktürk kentsel dönüşümlerde asbeste dikkat çekti.


Cezaevi Firarisi Bir Şahıs Yakalandı Güncel Cezaevi Firarisi Bir Şahıs Yakalandı

Antalya'nın Kızıltoprak mahallesinde yasadışı tombala kumarı yapan ve yaklaşık on aydır cezaevi firarisi olan Ö.A. isimli şahıs yakalandı.


Terör Örgütü Propagandası Yapan 1 Şüpheli ile FETÖ’den Aranan 1 Şüpheli Yakalandı Güncel Terör Örgütü Propagandası Yapan 1 Şüpheli ile FETÖ’den Aranan 1 Şüpheli Yakalandı

Antalya'da Terör Örgütü Propagandası Yapan 1 Şüpheli ile FETÖ’den Aranan 1 Şüpheli Yakalandı


BAŞKAN ÇALIK’DAN GÜREŞSEVERLERE DAVET Serik BAŞKAN ÇALIK’DAN GÜREŞSEVERLERE DAVET

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık 1 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan Serik Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne tüm güreşseverleri davet etti.
Öğrenciler ve veliler piknikte buluştu Güncel Öğrenciler ve veliler piknikte buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aile Eğitim Merkezleri’nde eğitim gören öğrenciler ve velileri Sarısu Mesire Alanı’nda buluşturdu. Yeni Eğitim Öğretim Yılı, nedeniyle düzenlenen pikniğe katılanlar hem tanıştı hem kaynaştı.


ATAY USLU KUMLUCA VE FİNİKE'DE ÜNİVERSİTEYİ ZİYARET ETTİ Kumluca ATAY USLU KUMLUCA VE FİNİKE'DE ÜNİVERSİTEYİ ZİYARET ETTİ

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu yeni eğitim döneminin başlaması nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Finike Meslek Yüksekokulu'nu ve Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi'ni ziyaret etti.


Avrupa’nın yatak devi, Antalya’da bayilik veriyor… Avrupa’nın yatak devi, Antalya’da bayilik veriyor…

Yatcop, dünyaca ünlü By Tonino Lamborghini ve Magniflex marka uyku ürünlerinin bir arada satıldığı “Sleep Shop” mağazaları ile Antalyalı girişimcilere yatırım fırsatı sunuyor…


Çanlar sorunlu krediler için çalıyor Ekonomi/Turizm Çanlar sorunlu krediler için çalıyor

KPMG, ekonominin öncü göstergelerinden sorunlu krediler için uyarıyor. Son çeyreğe girerken sorunlu kredilerin toplam kredilere oranı bir miktar düşmüş görünse de KGF destekli sistemin performansının, kredi geri ödemelerinin başlayacağı 2017 sonunda ortaya çıkacağı belirtiliyor.


Fakırcalı yolu asfaltla buluştu Alanya Fakırcalı yolu asfaltla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’nın Fakırcalı, Beldibi ve Başköy mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunu asfaltladı.


CW Enerji bir ilki gerçekleştirdi Ekonomi/Turizm CW Enerji bir ilki gerçekleştirdi

Türkiye’nin Lider Güneş Paneli Üreticisi CW Enerji, bir ilki gerçekleştirerek “Çatıya uygun sızdırmaz güneş paneli çerçeve sistemini” üretti; bu ürünle gelecek yüzyılın evlerini tasarlamayı hedef edindi


MÜSİAD ABD Başkanı Tuncer: “İkili anlaşmaları fırsat olarak görüyoruz” MÜSİAD ABD Başkanı Tuncer: “İkili anlaşmaları fırsat olarak görüyoruz”

New York’ta gerçekleştirilen Dünya İş Zirvesi’nde konuşan MÜSİAD ABD Başkanı Mustafa Tuncer, Başkan Trump’ın döneminde gerçekleşmesi beklenen ikili anlaşmaları önemsediklerini ve fırsat olarak gördüklerini söyledi.


PROSTAT KANSERİNE KARŞI 6 KORUYUCU ÖNERİ Sağlık/Kadın PROSTAT KANSERİNE KARŞI 6 KORUYUCU ÖNERİ

Dünyada yaklaşık her 4 dakikada bir erkeğe prostat kanseri tanısı konuyor. Hastalığın erken teşhis edilmesiyle son derece etkili sonuçlara ulaşılsa da amaç; prostat kanseri gelişimini önlemek. Bu doğrultuda da çalışmalar devam etmekle birlikte prostat kanserinde yaş, ırk, genetik özellikler gibi risk faktörlerini değiştirmek mümkün olamıyor.


TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Kuzey Irak Referandumu açıklaması TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Kuzey Irak Referandumu açıklaması

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’nin tüm kesimlerin karşı çıkmasına rağmen gerçekleştirdiği referandum sonrasında bir açıklama yaptı.


SGK’DA PEŞİN ÖDEME FIRSATI Ekonomi/Turizm SGK’DA PEŞİN ÖDEME FIRSATI

7020 sayılı Kanuna göre borçlarını peşin ödeme tercihinde bulunarak yapılandıranlara, Sosyal Güvenlik Kurumunca 02 Ekim 2017 tarihine kadar ödeme imkânı getirildi.


VODAFONE 39. İSTANBUL MARATONU’NDA KITALAR ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞECEK Spor VODAFONE 39. İSTANBUL MARATONU’NDA KITALAR ÇOCUKLAR İÇİN BİRLEŞECEK

ON BİNLER, “VODAFONE 39. İSTANBUL MARATONU”NDA ÇOCUKLAR İÇİN KOŞACAK


GRİP KAPINIZI ÇALMADAN AŞINIZI YAPTIRIN! Sağlık/Kadın GRİP KAPINIZI ÇALMADAN AŞINIZI YAPTIRIN!

Sonbahar aylarına girilmesi ile birlikte en çok karşılaşılan solunum yolu enfeksiyonlardan biri olan grip, her an kapınızı çalabilir. Uzmanlar rahat bir kış geçirmek için başta hamileler, çocuklar 50 yaş ve üzeri kişiler olmak üzere 6 aydan büyük olan herkesin grip aşısı yaptırmasını tavsiye ediyor.


Dar pantolon modası reflüyü tetikliyor Sağlık/Kadın Dar pantolon modası reflüyü tetikliyor

Yapılan çalışmalar toplum genelinde insanların neredeyse yüzde 7’sinin her gün yemek borusunda bir yanma hissi yaşadığını ortaya koyuyor.


OKUL ÇANTASI ÇOCUĞUNUZUN BELİNİ BÜKMESİN Eğitim OKUL ÇANTASI ÇOCUĞUNUZUN BELİNİ BÜKMESİN

Sırt çantası kullanımı okul çağındaki çocuklar için okul araç-gereç ve kitapların taşınmasında en pratik ve uygun yol. Ancak çocukların bedensel gelişim gösterdiği bu dönemlerde uygunsuz çanta taşıma, ağrı ve önemli kas iskelet sistemi problemlerine yol açıyor.


KONUT SATIŞI 120 BİNİ GEÇTİ Ekonomi/Turizm KONUT SATIŞI 120 BİNİ GEÇTİ

Türkiye genelinde konut satışları 2017 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,7 oranında artarak 120 bin 198 oldu.


GELEN YABANCI SAYISI 17 MİLYONU GEÇTİ Ekonomi/Turizm GELEN YABANCI SAYISI 17 MİLYONU GEÇTİ

2017 yılı Ocak-Temmuz döneminde ülkemizi ziyaret eden yabancı sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21,94 artış göstererek 17 milyon 325 bin 410 olarak gerçekleştiği belirlendi..


TOROS KADINLARI EMEK PAZARI’NA TURİST İLGİSİ Manavgat TOROS KADINLARI EMEK PAZARI’NA TURİST İLGİSİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in, kadınların kent ve aile ekonomisine katkıda bulunmaları amacıyla oluşturduğu Toros Kadınları Emek Pazarı Projesi, ikinci haftasında uluslararası açılımını yaptı.


BURUN ESTETİĞİNDE MERAK EDİLEN NOKTALAR Sağlık/Kadın BURUN ESTETİĞİNDE MERAK EDİLEN NOKTALAR

Burun Estetiği, bayanlarda ve erkeklerde en sık yapılan operasyonlardan birisidir.Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Bahadır Baykal burun estetiğinde merak edilen bazı noktalar ile ilgili bilgiler verdi.


KOPPERT 50.YILINI KUTLUYOR KOPPERT 50.YILINI KUTLUYOR

Biyolojik bitki koruma ve sürdürülebilir tarımın itici gücü olan Koppert, kuruluşunun 50.yıldönümünü Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 25 ülkeden gelen katılımcılarla Hollanda’da kutladı. Şirket 50.yıl kutlamalarını yeni yapılan Deneyim Merkezinin açılışıyla taçlandırdı. Deneyim Merkezi, Ekim ayı itibarıyla tüm dünyadan rezervasyon kabul edecek.


Yeni Renault KOLEOS’a Euro NCAP’ten Beş Yıldız Otomotiv Yeni Renault KOLEOS’a Euro NCAP’ten Beş Yıldız

Yeni Renault KOLEOS, bağımsız kuruluş Euro NCAP tarafından yapılan güvenlik testlerinden beş yıldız elde etti.


Emlakjet analiziyle Konut yatırımında ilk 10 şehir Ekonomi/Turizm Emlakjet analiziyle Konut yatırımında ilk 10 şehir

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, Türkiye’de en çok satılık daire aranan ilk 10 şehri analiz etti. Konut yatırımındaki gelişimi de gözler önüne seren analizde Ağustos ayı verileriyle en çok aranan 10 il İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Konya, Sakarya, Balıkesir ve Muğla şeklinde sıralandı.


Şirketinizde veri sızıntısı önlemek elinizde! Teknoloji/Bilim/İnternet Şirketinizde veri sızıntısı önlemek elinizde!

Firmaların %78’i içeriden veri sızıntısına maruz kalıyor. Çalışanların %50’si ise işten ayrıldığında bazı gizli firma bilgilerini de beraberinde götürüyor. Kritik bilgilerinin sızması, firmalar açısından hayati sorunlara neden olabiliyor.


SERİK’TE TAPU SEVİNCİ Serik SERİK’TE TAPU SEVİNCİ

Serik Belediyesi tarafından imara açılan Gedik Mahallesi’nde, imarlı arazilerin tapuları düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı.


BAŞKAN ÇALIK HİZMET İÇİN YOLLARDA Serik BAŞKAN ÇALIK HİZMET İÇİN YOLLARDA

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ile birlikte belediye hizmetlerini yerinde incelemek ve vatandaşlarla görüşmek için bir dizi ziyarette bulundu.


SERİK BELEDİYESİNDEN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ Serik SERİK BELEDİYESİNDEN EĞİTİM SEFERBERLİĞİ

Serik Belediyesi Serik Kız Teknik ve Meslek Lisesi bahçesinde çevre düzenlemesi yaparak sıcak asfaltla kapladı.


BUDAK ODA VE BORSA SEÇİMLERİNİN ERTELENMESİNİ BAŞBAKANA SORDU Siyaset BUDAK ODA VE BORSA SEÇİMLERİNİN ERTELENMESİNİ BAŞBAKANA SORDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, TOBB’a bağlı oda ve borsaların seçimlerinin başlamasına bir hafta kala, seçimlerin 6 ertelenmesini TBMM gündemine taşıyarak, Başbakan Binali Yıldırım’a “TOBB’a bağlı oda ve borsaların seçimleri, hükümete yakın adayların kazanamama ihtimali üzerine mi ertelendi” diye sordu.


Dünyanın gözü Antalya’da olacak Kemer Dünyanın gözü Antalya’da olacak

Türkiye’nin en büyük enduro motosiklet yarışı Red Bull Sea To Sky 28-30 Eylül tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek. Dünyaca ünlü enduro yarışmasına 30 ülkenden 200’ün üzerinde yarışmacı katılacak. Dünyanın en önde gelen spor kanalları tarafından yayınlanacak yarışma Antalya’nın tanıtımına da katkı sağlayacak.


Başkan Gül’den Cemevi müjdesi Kemer Başkan Gül’den Cemevi müjdesi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün çalışmasıyla ilçe ilk kez bir cemevine kavuşuyor. Alevi Kültür Dernekleri Kemer Şubesi’nin dilekçesini teslim alan Gül, "En kısa zamanda meclisimizde karar alarak Kemer Cemevi için yer tahsisi yapıp binayı bitireceğiz” dedi.


Çağımızın tehlikeli hastalığı ŞEKER... Sağlık/Kadın Çağımızın tehlikeli hastalığı ŞEKER...

Çağımızın hastalığı olan Şeker Hastalığı tehlikeli olmaya devam ediyor. Dikkat edilmediği takdirde Ölümle sonuçlanabilen Şeker hastalığı ile alakalı herşeyi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Erdal Kayhan yanıtladı.


Antalya Emniyeti “Uyuşturucuyla Mücadele Sempozyumu” Düzenleyecek Güncel Antalya Emniyeti “Uyuşturucuyla Mücadele Sempozyumu” Düzenleyecek

Antalya Emniyeti Uncalı Polis Lojmanları Şehit Polis Memuru Mehmet TOPALCA Salonunda “Uyuşturucuyla Mücadele Sempozyumu” Düzenleyecek


Manavgat'ta operasyon Manavgat Manavgat'ta operasyon

Manavgat İlçesinde Aranan 1 Şahıs, Hırsızlık Suçundan 1 Şahıs Yakalandı, Kumar Oynanan Bir Kıraathaneye İşlem Yapıldı


Öğrencilerin Tercih Ettiği Pansiyon ve Günübirlik Kiralanan Evler Denetlendi Güncel Öğrencilerin Tercih Ettiği Pansiyon ve Günübirlik Kiralanan Evler Denetlendi

Muratpaşa, Konyaaltı ve Kepez'de Öğrencilerin Tercih Ettiği Pansiyon ve Günübirlik Kiralanan Evler Denetlendi


Kaş'ta Yapılan yol Uygulamalarında Kaçak Malzameler Ele Geçirildi Kaş Kaş'ta Yapılan yol Uygulamalarında Kaçak Malzameler Ele Geçirildi

Kaş İlçesinde Yapılan yol Uygulamalarında Kaçak Malzameler Ele Geçirildi


Fuhuşa Aracılık ve Yer Temin Etmek Suçundan 2 Şahıs tutuklandı Güncel Fuhuşa Aracılık ve Yer Temin Etmek Suçundan 2 Şahıs tutuklandı

Antalya'da Fuhuşa Aracılık ve Yer Temin Etmek Suçundan 2 Şahıs tutuklandı


Antalya’da Suça Mekan Teşkil Eden Metruk Binalara Yönelik Uygulama Yapıldı Güncel Antalya’da Suça Mekan Teşkil Eden Metruk Binalara Yönelik Uygulama Yapıldı

Antalya’da Suça Mekan Teşkil Eden Metruk Binalara Yönelik Uygulama Yapıldı


Evden Hırsızlık Olaylarını Gerçekleştiren Şüpheli Yakalandı Güncel Evden Hırsızlık Olaylarını Gerçekleştiren Şüpheli Yakalandı

Balkondan Girmek Suretiyle Evden Hırsızlık Olaylarını Gerçekleştiren 1 Şüpheli Yakalandı


OFİSLER BOŞALIYOR, İŞ DÜNYASI AVM’LERE GÖÇ EDİYOR Ekonomi/Turizm OFİSLER BOŞALIYOR, İŞ DÜNYASI AVM’LERE GÖÇ EDİYOR

Dev bütçelerle kurulan ve Türkiye’de sayısı 400’ü bulan Alışveriş Merkezleri’nin önemli bir kısmında doluluk oranları %50 ile 60 bandını geçemiyor. Zarar etmelerine rağmen sayıları hızla artan AVM’lerin imdadına ise yüksek kiralar nedeniyle ofisleri boşaltan iş dünyası yetişiyor.


BUDAK’TAN KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI KARARINA TEPKİ Siyaset BUDAK’TAN KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI KARARINA TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yaptığı açıklamada, Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun görevden alınmasına ilişkin mahkeme kararını eleştirdi.


Tütüncü pazar esnafının yanında Güncel Tütüncü pazar esnafının yanında

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birlikte kahvaltı ettiği Yeni Mahalle Kapalı Semt Pazarı alanı pazarcıları ile dertleşti, hal hatır sordu.


Antalya’da Meksika rüzgarı esecek Kültür/Sanat Antalya’da Meksika rüzgarı esecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çağdaş Meksika Filmleri Festivali düzenliyor. 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında AKM’de gerçekleşecek festival kapsamında Frida&Diego “Yolun Yarısında Bir Tebessüm” adlı sergi de sanatseverle buluşacak.


Konyaaltı’nda anneler, bebekleriyle dans ettiler Güncel Konyaaltı’nda anneler, bebekleriyle dans ettiler

Dünya’da 5 kıtada ve 15 ülkede düzenlenen Uluslararası Bebeklerle Dans Günü etkinliği, Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi.


550 öğrenci daha  tablete kavuşacak Kemer 550 öğrenci daha tablete kavuşacak

Kemer Belediyesi 9 yıldır devam ettirdiği Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Bilgisayarsız Öğrenci Kalmasın Projesi" kapsamında bu yılda 550 öğrenciye tablet hediye edecek. Tablet teslim töreni 29 Eylül Cuma günü Kemer Belediyesi Arslanbucak Düğün Salonu’nda yapılacak.


Döşemealtı Akkoç mahallesine modern yol Döşemealtı Döşemealtı Akkoç mahallesine modern yol

Antalya Büyükşehir Belediyesi, hazırlık çalışmalarını tamamladığı Döşemealtı’nın Akkoç Mahallesi’nde asfalt çalışmalarına başladı.


Akdeniz Üniversitesi’nde “Geleneksel Hasat Bayramı” Kutlandı Eğitim Akdeniz Üniversitesi’nde “Geleneksel Hasat Bayramı” Kutlandı

Akdeniz Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi’nde “Geleneksel Hasat Bayramı” kutlandı.


Bu Sonbahar Alerjilerin Esiri Olmayın! Sağlık/Kadın Bu Sonbahar Alerjilerin Esiri Olmayın!

Sonbahar mevsimi pek çok insan için alerji mevsimi demek. Sonbahar’da artan polen, toz vb alerjenler, hayati tehlike yaratmasa da, yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor.


Ünlüler ve takipçilerinin sosyal medyadaki yeni buluşma platformu Famelog yayında  Teknoloji/Bilim/İnternet Ünlüler ve takipçilerinin sosyal medyadaki yeni buluşma platformu Famelog yayında

2000 kişinin katıldığı görkemli geceyle sosyal mecralar arasındaki yerini aldı...


ATAV Herakles Lahdi Açılışında Ekonomi/Turizm ATAV Herakles Lahdi Açılışında

Herakles Lahdi’nin vatanına geri dönüşü için düzenlenen tören için Antalya’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a, Antalya Tanıtım Vakfı’nın, Antalya’nın kelebekleri, Antalya’nın yemekleri ve Antalya’nın prestij kitapları ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege tarafından sunuldu.


Antik kentte film müzikleri dinletisi Kültür/Sanat Antik kentte film müzikleri dinletisi

Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası, Türk ve dünya sinemasında klasikler arasına girmiş film müziklerini Perge Antik Kenti Stadyumu’nda seslendirecek.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...