Salı, 22 Ocak 2019
Uyku Apnesiyle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış… Sağlık/Kadın Uyku Apnesiyle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış…

Sağlıklı ve kaliteli yaşamın vazgeçilmezlerinden biri kaliteli uykudur. Bu nedenle uyku ile ilgili yaşanan problemler kişinin tüm hayatını olumsuz yönde etkileyebilir.


İhracat desteğinde e-imza kolaylığı Ekonomi/Turizm İhracat desteğinde e-imza kolaylığı

Ekonomi Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle ihracata destek ödemeleri başvurularında e-imza kolaylığı getirildi. İhracat yapan firmalar tarafından destek ödemesine ilişkin belgelerin elektronik ortamda e-imza uygulaması ile gönderilmesiyle orijinal evrakların başvuru yapılan kurum ve kuruluşlara ibrazına gerek kalmayacak. Zaman tasarrufu ve güvenlik avantajları sağlayan e-imza ile başvuru işlemleri daha hızlı ve kolay şekilde yapılacak.


Güneş çarpmasına karşı en az iki litre su! Sağlık/Kadın Güneş çarpmasına karşı en az iki litre su!

Türkiye’nin doğusundan batısına kadar birçok ilde kavurucu sıcaklar yaşanırken, baş ağrısı, halsizlik, bulantı gibi belirtilerle kendini gösteren güneş çarpması, önlem alınmadığı takdirde hayati tehlike arz ediyor.


4 kadından 3’ünün regli ağrılı geçiyor Sağlık/Kadın 4 kadından 3’ünün regli ağrılı geçiyor

Kadınlar için en “sancılı” dönemlerden biri regl dönemi. “Bu sancı ne zaman bitecek?” dedirten, yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen ağrılı adet görme (dismenore), pek çok kadının ortak sorunu.


ÖDP, 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL’in ilan edilmesinin üzerinden geçen bir yılı değerlendirdi Siyaset ÖDP, 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL’in ilan edilmesinin üzerinden geçen bir yılı değerlendirdi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, 15 Temmuz darbe girişiminden Adalet yürüyüşüne gelen süreci raporlaştırdı. Raporla birlikte bir yıllık sürecin analizini de içeren basın toplantısı ÖDP Başkanlar Kurulu Üyeleri Alper Taş, Pelin Bektaş ve Önder İşleyen’in katılımı ile parti genel merkezinde gerçekleştirildi.


Konyaaltı Belediyesi parklara estetik katıyor.. Güncel Konyaaltı Belediyesi parklara estetik katıyor..

Park ve meydanları doğal dokusuna bağlı kalarak yeniden inşa eden Konyaaltı Belediyesi, Hurma ve Boğaçayı Caddesi kesişiminde bulunan parkta revize çalışmalarına başladı.


ATB ÜYELERİ URGE PROJESİYLE YURTDIŞINA AÇILACAK Ekonomi/Turizm ATB ÜYELERİ URGE PROJESİYLE YURTDIŞINA AÇILACAK

Antalya Ticaret Borsası(ATB), ihracat potansiyeli bulunan üyelerini uluslararası pazarlara açmak için Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) projesini hayata geçiriyor.


KADEM ‘Tanklardan Güçlü Kadınlar ’ konulu söyleşi ve sergi açılışı gerçekleştirdi Güncel KADEM ‘Tanklardan Güçlü Kadınlar ’ konulu söyleşi ve sergi açılışı gerçekleştirdi

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Temsilciliği "Tanklardan Güçlü Kadınlar " konulu söyleşi ve sergi açılışı gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü KADEM İl Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş'ın yaptığı söyleşide 15 Temmuz Gazisi Ayla Aşkın konuşmacı olarak yer aldı.


Uykusuzluğunuza Derman Olacak 5 Besin… Sağlık/Kadın Uykusuzluğunuza Derman Olacak 5 Besin…

Yoğun bir iş temponuz var, işten eve yorgun geliyorsunuz. Uyumanız için tüm koşullar da hazır ama uyuyamıyorsunuz. Yurtdışında yapılan bir araştırmaya göre magnezyum eksikliği uykusuzluğun bilinmeyen nedenlerinden biri. Bu durumda yardımınıza magnezyumdan zengin gıdalar yetişebilir.


15 Temmuz’un Birinci Yılında Ekonomik İstikrar Sürüyor Ekonomi/Turizm 15 Temmuz’un Birinci Yılında Ekonomik İstikrar Sürüyor

Tarihimizdeki en karanlık günlerden biri olan 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen FETÖ’nün kullanıldığı işgal girişimi oldu.


Güncel "Her Çarşamba Muratpaşa’yı konuşuyoruz"

Her Çarşamba güne belediye fuayesinde bulunan Turunç Masa’da başlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, komşularıyla Muratpaşa’yı ve Muratpaşa’nın geleceğini konuşmaya devam ediyor. Yaşlısından gencine herkesi büyük bir dikkatle dinleyen Başkan Uysal’ın bu hafta konukları arasında inandıkları projelerini alıp gelen dağcılık sporcuları vardı.


SU ŞAKALARI HAYATINIZI KARARTMASIN Sağlık/Kadın SU ŞAKALARI HAYATINIZI KARARTMASIN

Omurgayı güçlendirmek için yazın yapılacak en faydalı sporlardan biri yüzmedir. Fakat özellikle gençlerin macera tutkusu nedeniyle derinliği kestirilemeyen bölgelerden denize ve havuza atlamaları çok tehlikelidir.


Büyükşehir’den engellilere ücretsiz yaz okulu Güncel Büyükşehir’den engellilere ücretsiz yaz okulu

Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi, düzenlediği ücretsiz yaz okulu ile engelli bireylere keyifli bir yazın kapılarını açıyor. Özel bireyler, hem eğlenip hem öğrenerek yaz tatilini en verimli şekilde geçiriyor.


Turizme can suyu Manavgat Turizme can suyu

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Manavgat’ın Sorgun bölgesindeki turistik tesislerinin su sorununu çözmek için yetersiz kalan eski hattı yeniliyor. Yeni hatla bölgedeki oteller 30 yıl içme suyu sorunu yaşamayacak.


Döşemealtı'nda insan odaklı belediyecilik Döşemealtı Döşemealtı'nda insan odaklı belediyecilik

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç tarafından hazırlanan, sosyal belediyeciliğin "önce insan" anlayışıyla en ince ayrıntısına kadar planladığı Nar Masa Projesi başladı.


Teknoloji, bankalar için fırsat olacak Ekonomi/Turizm Teknoloji, bankalar için fırsat olacak

KPMG’nin ‘Geleceğin Dijital Bankası’ raporu teknolojinin bankacılık sektörünü nasıl ele geçirdiğini inceledi.


Ne sıcak ne de hafta sonu Güncel Ne sıcak ne de hafta sonu

Muratpaşa Belediyesi ne hafta sonu ne de sıcak dinliyor, 20 bine yaklaşan nüfusuyla Fener Mahallesi’nde asfalt çalışmalarına devam ediyor.


Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Radyoloji Uzmanı Göreve Başladı Sağlık/Kadın Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Radyoloji Uzmanı Göreve Başladı

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Radyoloji Uzmanı Cemal Kıvanç Külah hasta kabulüne başlamıştır.


“Barış için Türkiye” adlı fotoğraf sergisi Terracity AVM’de açıldı Kültür/Sanat “Barış için Türkiye” adlı fotoğraf sergisi Terracity AVM’de açıldı

Türkiye’nin 81 ilini bisikleti ile gezen barış elçisi Oğuz Öztürk’ün sergisi doğa ve insan temalı 80 fotoğraftan oluşuyor


Tütüncü’den işçilerine mesaj Güncel Tütüncü’den işçilerine mesaj

Kepez Belediyesi’nin sathi asfalt sezonu açılış yemeğine katılan işçilerine seslenen Başkan Tütüncü, gelip geçici dünyada önemli olanın iyi eserler ile hatıralar bırakmak olduğunu vurguladı.


GEBELİKTE ALINAN ALKOL BEBEĞİN KALBİNİ DELİYOR Sağlık/Kadın GEBELİKTE ALINAN ALKOL BEBEĞİN KALBİNİ DELİYOR

Türkiye’de bebeklerde doğuştan kalp hastalığı görülme sıklığı binde 8 oranında. Yani yaklaşık her 100 canlı doğumdan birinde kalp hastalığı görülüyor.


Cennete giden yol Kemer Cennete giden yol

Kemer’in cennet köşelerinden biri olan Kesme Boğazı’na ulaşımı kolaylaştırmak için harekete geçen Kemer Belediyesi ekipleri yolun bozuk kısımlarını asfaltladı.


Bu özellikler varsa çocuğunuz üstün zekalı olabilir Güncel Bu özellikler varsa çocuğunuz üstün zekalı olabilir

Çocuğum üstün zekâlı mı? Okul kayıt dönemi yaklaşırken bir çok aile bu soruyu soruyor. Aradığınız evrensel nitelikler ve çocuğunuzun yetenekli olup olmadığından emin olabileceğiniz kesin işaretler yoktur. Bununla birlikte, birçok yetenekli çocuk, bazı ortak özelliklere sahiptir.


Kemer şehitlerini andı Kemer Kemer şehitlerini andı

15 Temmuz’un yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Kemer’deki şehit aileleri ziyaret edildi ve tüm şehitler için mevlit okutuldu.


ANTMASİAD’ın İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı Güncel ANTMASİAD’ın İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Antalya’da Yasayan Malatyalı İş Adamları tarafından kurulan ANTMASİAD ( Antalya Malatyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği) ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı.


Yangınzedelere Büyükşehir yardım elini uzattı Alanya Yangınzedelere Büyükşehir yardım elini uzattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da 30 Haziran’da başlayan, Sapadere, Fakırcalı ve Tırılar mahallelerinde etkili olan orman yangınında evleri zarar gören 12 aileye yardım elini uzattı.


Erdoğan Beslenme ve Diyet Merkezi Açıldı. Kumluca Erdoğan Beslenme ve Diyet Merkezi Açıldı.

Kumluca'da Diyetisyen Burcu Erdoğan tarafından Kumluca Devlet Hastanesi Yolu üzeri, Adnan Menderes Bulvarı'nda Erdoğan Beslenme ve Diyet Merkezi açılarak sağlık hizmeti vermeye başladı.


Konyaaltı’nda sokak hayvanları için vantilatör.. Güncel Konyaaltı’nda sokak hayvanları için vantilatör..

Antalya'da hissedilen hava sıcaklığı 45 dereceyi buluyor. Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kedi ve köpekler vantilatör ve su ile serinliyor.


Hamile kalamıyorsanız dişçiye gidin Sağlık/Kadın Hamile kalamıyorsanız dişçiye gidin

Diş eti hastalığı olan kadınların gebe kalma şansları 4 kat daha düşük... Çünkü bakteriler yumurtlamayı ve embriyonun implantasyonunu önlüyor


Antalya’da 15 Temmuz şehidi ve gazisi unutulmadı Güncel Antalya’da 15 Temmuz şehidi ve gazisi unutulmadı

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 15 Temmuz şehidi Muhammed Oğuz Kılınç’ın kabrini ziyaret etti. Şehit ailesinin ve gazi Erol Ay’ın evlerine konuk olan Türel, Muratpaşa Camii’nde şehitler için okunan mevlid-i şerif’in ardından vatandaşlara yemek ikramında bulundu.


Wolfteam’ciler Antalya’da 2.500 TL’lik ödül için mücadele etti Güncel Wolfteam’ciler Antalya’da 2.500 TL’lik ödül için mücadele etti

Wolfcity Antalya Turnuvası’nda şampiyon Game Sultan Esports oldu


VODAFONE VE SONY MOBILE’DAN AKIL ALMAZ İŞBİRLİĞİ Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE VE SONY MOBILE’DAN AKIL ALMAZ İŞBİRLİĞİ

ESKİ TELEFONUNU VODAFONE’A GETİRENLER YENİ SONY XPERIA XZ PREMIUM’U 1800 TL’YE VARAN İNDİRİMLERLE ALACAK


Yazın Göz Sağlığınızı Korumanızın İpuçları… Sağlık/Kadın Yazın Göz Sağlığınızı Korumanızın İpuçları…

Yaz döneminde en sık karşılaşılan göz problemlerini ve korunmak için dikkat etmeniz gerekenleri Hastane Derindere Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Eray Atalay anlattı.


Hacıveliler yolu sıcak asfaltla buluşuyor Kumluca Hacıveliler yolu sıcak asfaltla buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi, Kumluca’nın Hacıveliler Mahallesi’nin 4 kilometrelik grup yolunu sıcak asfaltla kaplıyor.


TÜRKİYE’DE 22,2 MİLYON AİLE YAŞIYOR Güncel TÜRKİYE’DE 22,2 MİLYON AİLE YAŞIYOR

Her yıl 11 Temmuz günü kutlanan Dünya Nüfus Gününün bu yıl ki teması “aile planlaması, milletleri geliştirmek, insanları geliştirmek” olarak belirlendi


Parklardaki kum havuzlarında tuvaletten 2 bin kat fazla bakteri ve mantar var! Sağlık/Kadın Parklardaki kum havuzlarında tuvaletten 2 bin kat fazla bakteri ve mantar var!

Bahar ve yaz aylarında çocuklarla en sık yapılan ve keyif alınan açık hava aktivitelerinden biri onlarla parka gitmektir. Ancak bu doğayla baş başa geçirilen güzel anların kâbusa dönüşmemesi için çocukları bekleyen tehlikelere karşı hazırlıklı olmak ve gerekli önlemleri almayı da ihmal etmemek gerekiyor.


Aynı gün üç bölgede esnaf ziyareti Güncel Aynı gün üç bölgede esnaf ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yoğun bir mesai ile çalışmasına rağmen aynı gün içerisinde üç farklı bölgede esnaf ziyareti gerçekleştirdi.


D Vitamini Hakkında Her Şey Sağlık/Kadın D Vitamini Hakkında Her Şey

Sabri Ülker Vakfı, son yıllarda gündemde sıkça yer alan D vitamini konusunu masaya yatırıyor. Vücudun yeterli D vitamini alabilmesi için yapılması gerekenlere dikkat çeken Sabri Ülker Vakfı, D vitaminiyle ilgili merak edilenlere yanıt veriyor.


Dacia’da Temmuz ayında cazip fırsatlar Otomotiv Dacia’da Temmuz ayında cazip fırsatlar

Temmuz ayında yeni bir Dacia sahibi olmak isteyen müşterilere birbirinden cazip fırsatlar sunuluyor.


Renault’da “Yarısını Şimdi, Kalanı 2018’de Öde” Kampanyası! Otomotiv Renault’da “Yarısını Şimdi, Kalanı 2018’de Öde” Kampanyası!

Renault, Temmuz ayında Clio HB, Clio Sport Tourer, Megane HB ve Kangoo modellerinde müşterilerine birbirinden cazip fırsatlar sunuyor.


Türkiye’nin ilk açık hava fitness merkezi Rixos Sungate’te… Ekonomi/Turizm Türkiye’nin ilk açık hava fitness merkezi Rixos Sungate’te…

Tatili eğlence ve spor ile birleştirmek isteyenlerin adresi olan Rixos Sungate, misafirlerine Türkiye’de ilk kez açık alanda spor yapma lüksünü, ünlü spor eğitmenleri eşliğinde sunuyor. Eşsiz bir konfor ve son teknoloji ürünü spor aletleri ile doğayla iç içe spor yapmanın keyfi Rixos Sungate’te sizleri bekliyor.


Antalya Emniyeti Motosiklet Uygulaması Yaptı Güncel Antalya Emniyeti Motosiklet Uygulaması Yaptı

Antalya Emniyeti 7-13 Temmuz tarihleri arasında 32 noktada Motosiklet Uygulaması Yaptı


Gazi Mahallesinde Bir Markette Gasp Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı Güncel Gazi Mahallesinde Bir Markette Gasp Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı

21 Haziran'da Antalya'nın Gazi Mahallesinde Bir Markette Gasp Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı


Yaşlılıkta sıcak çarpması ve besin zehirlenmesine dikkat Sağlık/Kadın Yaşlılıkta sıcak çarpması ve besin zehirlenmesine dikkat

Yaz aylarıyla birlikte artış gösteren hastalıklar her yaştan insanı yakından etkilese de özellikle yaşlıların sağlığı için tehdit oluşturuyor.


FETÖ'nün Antalya'daki Kaymakamlardan Sorumlu İMAM’ı ve ABLA Konumundaki Eşi Yakalandı Güncel FETÖ'nün Antalya'daki Kaymakamlardan Sorumlu İMAM’ı ve ABLA Konumundaki Eşi Yakalandı

FETÖ/PDY Terör Örgütünün Antalya'daki Kaymakamlardan Sorumlu İMAM’ı ve Örgütte ABLA Konumundaki Eşi Yakalandı


Kepezli oyunculardan 15 Temmuz oratoryosu Kültür/Sanat Kepezli oyunculardan 15 Temmuz oratoryosu

Kepez Belediyesi Tiyatrosu, 15 Temmuz şehitlerini anmak için gönüllülük esasıyla hazırladıkları Ey Oğul oratoryosunu hazırlıyor.


Başkan Genç, Döşemealtı Hipodromunun inşaat ruhsatlarını imzaladı Döşemealtı Başkan Genç, Döşemealtı Hipodromunun inşaat ruhsatlarını imzaladı

Antalya’nın ilk hipodromu Döşemealtı İlçesi’ne yapılıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen projenin, biran önce tamamlanabilmesi için Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç inşaat ruhsatlarını imzalayarak teslim etti.


Çocuk oyunevi bulunan Sedir Semt Pazarı açılıyor Güncel Çocuk oyunevi bulunan Sedir Semt Pazarı açılıyor

Muratpaşa Belediyesi, 10 bine yaklaşan nüfusuyla Sedir Mahallesi’nde içinde çocuk oyunevi bulunan kapalı semt pazarını Perşembe günü gerçekleştirilecek törenle hizmete açıyor.


Tek hedef altın kemer Spor Tek hedef altın kemer

Muratpaşa Belediyespor Başpehlivanı Ali Gürbüz, 14 Temmuz Cuma günü başlayacak 656’ncı Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde tek hedefinin altın kemeri Antalya’ya, Muratpaşa’ya getirmek olduğunu söyledi.


Bilgisayarlarımızdaki gizli tehdit: Botnet Teknoloji/Bilim/İnternet Bilgisayarlarımızdaki gizli tehdit: Botnet

Tüm dünya WannaCry, Petya gibi fidye yazılımlarıyla sarsılıyor, oysa daha büyük bir tehdit var...


Üniversite Adayları için Üniversite Tercih Fuarı Güncel Üniversite Adayları için Üniversite Tercih Fuarı

2017 Tercih Döneminde 6. sı gerçekleştirilecek Ünitercih Üniversite Tercih Fuarları İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'da üniversite adaylarıyla buluşacak.


Atatürk Caddesi’nde çiçekler açar Kemer Atatürk Caddesi’nde çiçekler açar

Rekor hava sıcaklığına rağmen çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kemer Belediyesi ekipleri, Atatürk Caddesi’ni çiçeklerle donatıyor.


MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI Aksu MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Aksu Belediyesi Temmuz ayı olağanüstü meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclise Belediye Başkanı Halil Şahin başkanlık yaptı.


Gümüşkavak yolu asfaltlanıyor Alanya Gümüşkavak yolu asfaltlanıyor

Büyükşehir Belediyesi Alanya’da alt yapısını hazırladığı Gümüşkavak yolunu asfaltla kaplıyor.


Canlar Değirmendere’de buluştu Kemer Canlar Değirmendere’de buluştu

Kemer Belediyesi’nin desteğiyle Kemer Alevi Kültür Derneği (AKD) tarafından düzenlenen Geleneksel Değirmendere Canlar Buluşması büyük bir coşkuya sahne oldu. AKD yöneticileri katkısı için Kemer Belediyesi’ne teşekkür ettiler.


Konyaaltı Belediyesi, Kırkpınar’a hazır…
 Spor Konyaaltı Belediyesi, Kırkpınar’a hazır…


Bu yıl 656.sı düzenlenecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne 30 pehlivanla katılacaklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, er meydanında güreşçilerini yalnız bırakmayacağını söyledi.


Tütüncü yayla yollarında Serik Tütüncü yayla yollarında

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, aylar öncesinde davet edildiği 2 yayla şenliğine katılmak için 7 saat yol kat etti.


Okullara yaz bakımı Kemer Okullara yaz bakımı

İlçedeki eğitime her zaman destek veren Kemer Belediyesi, okullarda yaz temizliği yapıyor.


Under Armour 2.Outlet mağazasını Antalya Deepo’da açtı! Spor Under Armour 2.Outlet mağazasını Antalya Deepo’da açtı!

Global performans spor giyim ve aksesuar markası Under Armour, Outlet konseptli indirimli ürün satış mağazalarından ikincisini 10 Temmuz’da Antalya Deepo’da hizmete açtı.


Paramanya Turnuvası Antalya’da yapıldı Teknoloji/Bilim/İnternet Paramanya Turnuvası Antalya’da yapıldı

Türkiye’deki mobil oyun severlerin vazgeçilmez oyunu Türkiye Paramanya Turu’nun dördüncü ayağı, Antalya’da düzenlendi. Deneyimli oyuncular mücadele ederken, izleyenler de heyecan dolu anlar yaşadı.


2 Ayrı Mahkeme Tarafından Kesinleşmiş Hapis Cezası Verilen 1 Şahıs Yakalandı Manavgat 2 Ayrı Mahkeme Tarafından Kesinleşmiş Hapis Cezası Verilen 1 Şahıs Yakalandı

Manavgat İlçesinde Hakkında 2 Ayrı Mahkeme Tarafından Kesinleşmiş Hapis Cezası Verilen 1 Şahıs Yakalandı


Manavgat İlçesinde 2 Ayrı Olayda 3 Şüpheli Tutuklandı Manavgat Manavgat İlçesinde 2 Ayrı Olayda 3 Şüpheli Tutuklandı

Manavgat İlçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan çalışmalarda 2 Ayrı Olayda 3 Şüpheli Tutuklandı


Sarısu Kadınlar Plajında Suda Boğulma ve Hırsızlık Olaylarına Karşı Uyarı Güncel Sarısu Kadınlar Plajında Suda Boğulma ve Hırsızlık Olaylarına Karşı Uyarı

Antalya Polisi Sarısu Kadınlar Plajında Suda Boğulma ve Hırsızlık Olaylarına Karşı Uyarılar Yapılarak Broşür Dağıttı


Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi Güncel Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Yapılan Uygulamada Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi


ÇOK SOĞUK DUŞ KALP RAHATSIZLIĞINI TETİKLEYEBİLİR Sağlık/Kadın ÇOK SOĞUK DUŞ KALP RAHATSIZLIĞINI TETİKLEYEBİLİR

Yaz sıcakları, genel vücut sağlığı için olumsuz etkilerinin yanı sıra kalp sağlığı için de çeşitli tehlikeleri beraberinde getirebiliyor.


Koray Avcı’dan Muhteşem Döşemealtı konseri Döşemealtı Koray Avcı’dan Muhteşem Döşemealtı konseri

Döşemealtı Belediyesi tarafından yapımı kısa süre önce tamamlanıp hizmete açılan İlçe’nin İlk Kent Meydanı’nda adeta Koray Avcı rüzgarı esti.


Türel: “FETÖ ile mücadele milli mücadeledir” Güncel Türel: “FETÖ ile mücadele milli mücadeledir”

Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz Ayı Olağan Genel Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.


15 Temmuz etkinlikleri İHA fotoğraf sergisi ile başladı Güncel 15 Temmuz etkinlikleri İHA fotoğraf sergisi ile başladı

15 Temmuz hain darbe girişimini fotoğraf kareleriyle anlatan sergi Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İhlas Haber Ajansı işbirliğiyle açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “15 Temmuz Türk milletinin yazdığı önemli destanlardan bir tanesidir. Unutulmamalı, unutturulmamalıdır. Unutmadık ve tabii ki unutmayacağız” dedi.


Kepez sezonu açtı  Güncel Kepez sezonu açtı

Kepez Belediyesi, 12 ay boyunca sürdürdüğü asfalt çalışmasının sathi bölümünü törenle başlattı. Bu yıl 100 km sathi, 160 bin ton da sıcak asfalt çalışması hedefleniyor.


MÜSİAD ve HAK -İŞ Konfederasyonu Turizm Sektörünü Masaya Yatırdı Ekonomi/Turizm MÜSİAD ve HAK -İŞ Konfederasyonu Turizm Sektörünü Masaya Yatırdı

Turizm sektörünün temsilcileri çalıştayda bir araya geldi. Turizm sektörünün sorunlarını ve çözüm yollarını konuşmak için HAK- İŞ konfederasyonundan, OLEYİS (Türkiye Otel Lokanta Eğlence Yerleri Sendikası) ve Hizmet-İş sendikası temsilcileri ve üyeleri ile birlikte MÜSİAD işveren temsilcileri aynı masada buluştu.


ANİ VE ŞİDDETLİ BAŞ AĞRISINA DİKKAT Sağlık/Kadın ANİ VE ŞİDDETLİ BAŞ AĞRISINA DİKKAT

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa, uyardı: “ ‘Hayatımda yaşadığım en şiddetli baş ağrısı, sanki kafamın içinde bomba patlıyor' gibi hissediyorum’ şeklinde tanımladığınız bir baş ağrısı yaşıyorsanız, hemen bir hekime başvurmanızda fayda var.”


Kale Kapısı’nda piyano var Güncel Kale Kapısı’nda piyano var

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali için Kale Kapısı’na piyano indi ve son dönemin en iyi bestecilerinden Murat Ömür Tuncer ve perküsyonda Serdar Yüce, son festival günü Antalya’nın eski kent merkezinin giriş noktasında unutulmaz bir konser verdi.


Ağız ve diş detoksu için 8 öneri Sağlık/Kadın Ağız ve diş detoksu için 8 öneri

Sabahın erken saatinde kaçınılmaz bir şekilde ağız kokusu yaşarız. Sebebi ise ağzımızın bakteri ve mikroorganizmalar içermesidir. Bu bakterilerin bazıları sağlığımız için faydalıdır ancak bazıları da zararlıdır.


Çocuğunu Uzun Süre Kucağında Taşıyanların Problemi: Karpal Tünel Sendromu… Sağlık/Kadın Çocuğunu Uzun Süre Kucağında Taşıyanların Problemi: Karpal Tünel Sendromu…

Özellikle ev hanımları ve ikiz bebeği olan kadınlarda daha fazla görülen Karpal Tünel Sendromu’yla ilgili merak edilen soruların yanıtlarını Hastane Derindere Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Yavuz Çırpıcı’dan aldık…


Haziran rekoru, fazla kilolar ve gelin-kaynanadan bekleniyor Ekonomi/Turizm Haziran rekoru, fazla kilolar ve gelin-kaynanadan bekleniyor

Online pazarda, tatil öncesi fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerden gelen taleple spor ekipmanı satışı yüzde 40; düğün mevsimi dolayısıyla da TV, beyaz eşya, küçük ev aletleri, altın ve mücevher satışı ise yüzde 80-90 arttı.


KARTLA HARCAMADA REKOR KIRDIK Ekonomi/Turizm KARTLA HARCAMADA REKOR KIRDIK

Türkiye’de kredi kartlarıyla yapılan harcamalar rekor seviyelere ulaşırken, yaklaşık 60 milyon kredi kartı kullanıcısı tarafından 615 milyarlık ödeme gerçekleştirildi.


GÜNEŞLE İLİŞKİNİZE MESAFE KOYUN Sağlık/Kadın GÜNEŞLE İLİŞKİNİZE MESAFE KOYUN

Güneşin D vitamini yapımı, bazı cilt hastalıklarında tedavi edici olarak kullanılması, insan psikolojisine olumlu etkisi gibi pek çok faydası bulunuyor. Ancak son yıllarda ozon tabakasında oluşan incelme sonucu güneş ışınları yeryüzünü daha çok etkiliyor ve buna bağlı olarak güneş yanıkları, deri kanseri oluşumu, ışığa bağlı alerjik hastalıklar gelişebiliyor.


Kepez’de Hasret Sona erdi Siyaset Kepez’de Hasret Sona erdi

Ülkü Ocakları Kepez İlçe Başkanlığı uzun bir aradan sonra yoğun bir katılım ile bu gün itibariyle tekrar açıldı.


Kepez’de Buika rüzgarı Kültür/Sanat Kepez’de Buika rüzgarı

Dünyaca ünlü İspanyol sanatçı Buika, Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu’nda büyüleyici bir konsere imza attı. Milyonların hayranı olduğu efsane isim, konser için Kepez'i tercih etti.


Ünlü Rus şarkıcı Grigory Leps The Land of Legends’da muhteşem bir konser verdi Kültür/Sanat Ünlü Rus şarkıcı Grigory Leps The Land of Legends’da muhteşem bir konser verdi

Dünya çapında milyonlarca hayranı olan, Rusya'nın en ünlü sanatçılarından Grigory Leps, The Land Of Legends’ı dolduran on binlerce kişiye muhteşem bir konser verdi.


Kepez’de sıcaklara limonata Güncel Kepez’de sıcaklara limonata

Kepez Belediyesi, sıcak havalardan bunalan hemşehrilerini, soğuk şerbet ikramıyla serinletiyor. Yaz ayı boyunca farklı bir camide, Cuma namazı sonrası vatandaşlara el yapımı soğuk limonata ikram edilecek.


Tütüncü yangın bölgesinde Güncel Tütüncü yangın bölgesinde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz Cuma Günü ilçenin Gaziler Mahallesi’nde çıkan ve söndürülen yangında, zeytin bahçeleri ve seraları zarar gören vatandaşlara geçmiş oldun dileğinde bulundu.


Atatürk ve Bourghiba’ya saygı Güncel Atatürk ve Bourghiba’ya saygı

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali’ne katılan Sosyalist Enternasyonal Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Tunuslu Hella Ben Youssef Ourdani, “Atatürk ve onu örnek alarak Tunus’ta çağdaş cumhuriyetin temellerini atan Habib Bourghiba'nın, çağdaş ve bağımsız cumhuriyetler kurmanın dışında tarih ve kültür bilincinin yerleşmesini sağlamış büyük liderlerdir” dedi.


Kepez- Santral’de şantiyeler kuruluyor Güncel Kepez- Santral’de şantiyeler kuruluyor

Türkiye’nin en büyük ve sorunsuz kentsel dönüşüm projesi Kepez ve Santral inşaata hazırlanıyor. Dev proje alanında inşaat şantiyelerin kurulumuna başlandı.


Ravyoli ve mantı buluştu Güncel Ravyoli ve mantı buluştu

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisi düzenlediği Kaleiçi Old Town Festivali’nde İtalyanların meşhur raviolisi ve Türk mantısı buluştu.


 Başkan Uysal’dan Kılıçdaroğlu’na Adalet Heykeli Güncel Başkan Uysal’dan Kılıçdaroğlu’na Adalet Heykeli

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ankara’da İstanbul’da sadece ‘Adalet’ için yürüyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na adaleti ve düzeni simgeleyen, adil ve eşit hukuk sisteminin de ifadesi Themis heykelini hediye etti.


Kaleiçi’nde sanat sokağa çıktı Kültür/Sanat Kaleiçi’nde sanat sokağa çıktı

Muratpaşa Belediyesi’nin, Antalya’nın sur duvarlarıyla çevrili tarihi şehir merkezi Kaleiçi'nde düzenlendiği Kaleiçi Old Town Festivali’nde sokağa çıkan sanat herkesi Kaleiçi’ne davet ediyor.


Yivli Minare’de ‘Turkuaz Dinletiler’ Kültür/Sanat Yivli Minare’de ‘Turkuaz Dinletiler’

Muratpaşa Belediyesi’nin, bu yıl 2’ncisi gerçekleştirdiği Kaleiçi Old Town Festivali’nde, Kaleçi’nin Dünya Kültür Mirası olmaya aday kültür varlığı Yivli Minare’de ‘Turkuaz Dinletiler’ düzenlendi. Tasavvuf müzik dinletisi ve sema gösterisine turistlerin ilgisi yoğun oldu.


 Türel: “Bizim için Aşk 7 harflidir; Antalya” Spor Türel: “Bizim için Aşk 7 harflidir; Antalya”

Antalyaspor’un 51’inci yılı Atilla V. Konuk Tesisleri'nde düzenlenen törenle kutlandı. Törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Bizim için Aşk 7 harflidir; Antalya. Bu muhteşem tesislerde Antalyaspor’un yaş gününü kutluyor olmak hepimiz için büyük bir mutluluk ve gurur vesilesi” dedi.


Konyaaltı’nda metruk yapılarda temizlik..
 Güncel Konyaaltı’nda metruk yapılarda temizlik..


Bölgedeki metruk yapıların uygunsuz kullanımının önene geçmeyi amaçlayan Konyaaltı Belediyesi, ilk olarak Sarısu Mahallesi’nde çalışma yaptı.


Turunç Masa’yı Çinliler de öğrendi Güncel Turunç Masa’yı Çinliler de öğrendi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali konuklarıyla buluştuğu öğle yemeğinde, kortejde Çinli bir kadının, yeni öğrendiği Türkçesiyle ‘Hizmetleriniz için çok teşekkür ederim’ dediğini belirterek, “2 aydır burada yaşıyormuş. ‘Nereden öğrendiniz bizim hizmetlerimizi? diye sordum. ‘Arıyoruz Turunç Masa’yı” dedi. Bizim için her insan hizmet etmeye layıktır. Turistmiş yerleşikmiş, çocukmuş yaşlıymış farkı yoktur" diye konuştu.


Aysultan Kadınlar Plajı kapılarını açtı Alanya Aysultan Kadınlar Plajı kapılarını açtı

Antalya’nın ikinci kadınlar plajı Alanya’da hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Uğrak mevkiinde yapılan Aysultan Kadınlar Plajı, Gazipaşalı kadınlara da hizmet verecek.


Kürşat Çavuşoğlu Fransa'yı fethetti: İki Altın Madalya Spor Kürşat Çavuşoğlu Fransa'yı fethetti: İki Altın Madalya

ANTALYA'da diş hekimliği yapan Kürşat Çavuşoğlu, 38.Dünya Tıp ve Sağlık Oyunları'nda (Medigames) masa tenisi branşında hem teklerde hem de çiftlerde altın madalya kazandı. Çavuşoğlu, 5 defa dünya şampiyonluğu kazanan ilk Türk masa tenisi sporcusu unvanının da sahibi oldu.


ANTALYA'NIN YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR Siyaset ANTALYA'NIN YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Antalya'nın yatırım hamleleri hız kesmeden devam ediyor. Gazipaşa'dan Kaş'a kadar Antalya'nın ihtiyacı olan tüm projelerde AK Parti kadroları dur durak bilmeden çalışmaya devam ediyor.


FALEZLERE “ÖZEL TİM” Güncel FALEZLERE “ÖZEL TİM”

Antalya'nın sahip olduğu eşsiz güzelliklerin denizle buluştuğu önemli kesişme noktalarından birisi olan Falezler'de son dönemlerde artan “Boğulma, İntihar ve İntihara Teşebbüs” olaylarına daha etkili mücadele gücü oluşturmak amacıyla ÖZEL TİM kurularak Konyaaltı ve Falezler bandında göreve başladı.


Bir AVM’de Hırsızlık Yapan Yabancı Uyruklu 3 Şahıs Yakalandı Güncel Bir AVM’de Hırsızlık Yapan Yabancı Uyruklu 3 Şahıs Yakalandı

Antalya'da Şarampol Caddesi üzerinde bulunan bir AVM'de Hırsızlık Yapan Yabancı Uyruklu 3 Şahıs Yakalandı


Antalya’da İki Ayrı Evden Hırsızlık Olayının Şüphelisi Yakalandı Güncel Antalya’da İki Ayrı Evden Hırsızlık Olayının Şüphelisi Yakalandı

Antalya’da İki Ayrı Evden Hırsızlık Olayının Şüphelisi Yakalandı


Antalya Şifa Koleji, Eğitime Yeni Bir Boyut Getirmeye Hazırlanıyor! Güncel Antalya Şifa Koleji, Eğitime Yeni Bir Boyut Getirmeye Hazırlanıyor!

“Geleceğe Şifa Dağıtıyoruz” misyonu ile yola çıkan Şifa Koleji, sağlık sektöründe en iyi ara eleman yetiştiren bir marka olmayı hedeflerken, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde sadece sağlık alanında değil her anlamda bu hedefini ortaya koydu.


AEDAŞ, yatırım ve altyapı çalışmalarını abonelerine SMS ile bildiriyor Güncel AEDAŞ, yatırım ve altyapı çalışmalarını abonelerine SMS ile bildiriyor

Yüksek müşteri memnuniyeti hedefiyle abonelerine özel projeler üreten AEDAŞ; yatırım, altyapı ve tesis çalışmaları hakkında abonelerini bilgilendirme dönemini başlattı. Bölgede bulunan abonelerine çalışmanın niteliği ve ne kadar süreceği bilgisini SMS ile paylaşacak olan AEDAŞ, “Yatırım için bölgenizdeyiz” diyecek.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 65843 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...