Cumartesi, 23 Kasım 2019
Yaşayan kadın kütüphanesi... Güncel Yaşayan kadın kütüphanesi...

Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde farkındalık yaratmak amacıyla Antalya’da ilk kez ‘Yaşayan Kadın Kütüphanesi’ etkinliği düzenledi. Farklı hayat tecrübeleri olan beş kadın, bir nevi kitap oldu iş ve sosyal hayatlarındaki mücadelelerini dramlarını kendileri anlattı.


Kepez ışıksız trafiğe merhaba diyor Güncel Kepez ışıksız trafiğe merhaba diyor

Büyükşehir Belediyesi’nin kent ulaşımına büyük rahatlık getirecek Kepez Katlı Kavşak Projesi’nde geri sayım başladı. Proje birkaç gün içinde tamamen trafiğe açılacak. Sürücüler 1600 metre uzunluğundaki yeraltı tünelinden geçiş yaparak, ışık görmeden kesintisiz ulaşım sağlayacak.


ASAT’tan Serik’e lojistik merkez  Serik ASAT’tan Serik’e lojistik merkez

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, çalışmalarını daha hızlı ve verimli sürdürebilmek için Serik’in Eminceler Mahallesi’ne depolama tesisi inşa ediyor.


Konyaaltı yazı bekliyor Güncel Konyaaltı yazı bekliyor

Antalya’nın pırlanta gerdanlığı, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, yaz sezonunda yeni yüzüyle Antalyalılara ve turizme hizmet verecek. Alt yapı çalışmaları tamamlanan sahil projesinde üst yapı imalatları son hızla devam ediyor.


Fazla kafein ve stres titreme sebebi Sağlık/Kadın Fazla kafein ve stres titreme sebebi

Vücudun değişik bölgelerinde görülebilen titreme, vücutta birbirine zıt çalışan kaslardaki kasılmalar sonucu ortaya çıkan istemsiz hareket bozukluğudur.


Serik Aşağıçatma’ya sıcak asfalt Serik Serik Aşağıçatma’ya sıcak asfalt

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Serik’in Aşağıçatma Mahalle yolunu sıcak asfaltla kaplıyor.


Sağlık Sen’den gaziye ziyaret Güncel Sağlık Sen’den gaziye ziyaret

Sağlık Sen Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, Zeytin Dalı operasyonu gazilerinden Uzman Çavuş Serkan Köroğlu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.


 ‘BENİ AFFET’  AÇIK ARA ZİRVEDE Kültür/Sanat ‘BENİ AFFET’ AÇIK ARA ZİRVEDE

Ekranların en uzun soluklu günlük dizileri belli oldu …


YABANCILARIN GAYRİMENKUL TERCİHİ TÜRKİYE Ekonomi/Turizm YABANCILARIN GAYRİMENKUL TERCİHİ TÜRKİYE

Yabancıların Türkiye’deki taşınmaz alımı ikiye katlandı …


KATCAM’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Panel ve Sergi Kültür/Sanat KATCAM’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Panel ve Sergi

Akdeniz Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırma ve Uygulama Merkezi (KATCAM) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Kadın Olmak" konulu panel, kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda öğretim üyesi ve öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Manavgat Belediyesi Kadınlara ödül yağdırdı Manavgat Manavgat Belediyesi Kadınlara ödül yağdırdı

Manavgat Belediyesi’nin “Kadınlar Edebiyat Durağı” Projesi kapsamında düzenlenen ‘Yıldızlar Altında Manavgat’ temalı öykü yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.


Manavgat Türkbeleni yaza hazır olacak Manavgat Manavgat Türkbeleni yaza hazır olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Manavgat’ın yeni çekim merkezi olacak Türkbeleni Mesire Alanı Projesi, yaz aylarında ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. 350 dönümlük dev proje Manavgat’a nefes aldırırken, turizme de katkı sağlayacak.


BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN  8 MART’TA 8 BİN KARANFİL Manavgat BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN 8 MART’TA 8 BİN KARANFİL

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sabahın erken saatlerinden itibaren tüm gününü kadınlara ayırarak çeşitli kutlamalarda bulundu. Sözen, gün içinde kadınlara 8 bin adet karanfil dağıttı


TÜRKİYE AVRUPA’YA GÖRE DAHA UCUZ ELEKTRİK TÜKETİYOR Ekonomi/Turizm TÜRKİYE AVRUPA’YA GÖRE DAHA UCUZ ELEKTRİK TÜKETİYOR

2017 yılının ilk yarısında Türkiye kWh birim başına 49.15 kuruş ödeyerek, kWh ortalaması 95.72 olan Avrupa Birliği’ne göre yüzde 50 daha ucuz elektrik tüketti.


Turizm Fakültesi Kariyer Günü’ne Yoğun İlgi Eğitim Turizm Fakültesi Kariyer Günü’ne Yoğun İlgi

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencilerinin turizm sektöründeki işletmelerle tanışma, staj ve iş başvurularında bulunma fırsatı yakalayacakları “Turizmde Kariyer Günü” etkinlikleri düzenlendi.


Gemi Mühendisleri'nden Gazeteci Cinokur'a plaket Güncel Gemi Mühendisleri'nden Gazeteci Cinokur'a plaket

Gemi Mühendisleri Odası (GMO) Antalya Şubesi tarafından denizcilik sektörü ve gemi inşa sanayine verdiği katkılardan dolayı gazeteci Fikri Cinokur'a plaket verildi.


Akaydın'dan şeker fabrikalarının özelleştirilmesi hakkında yazılı soru önergesi Siyaset Akaydın'dan şeker fabrikalarının özelleştirilmesi hakkında yazılı soru önergesi

CHP Antalya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Akaydın, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi hakkında yazılı soru önergesi verdi.


KADIN İSTİHDAMINA DESTEK OLAN CW ENERJİ’YE ÖDÜL Güncel KADIN İSTİHDAMINA DESTEK OLAN CW ENERJİ’YE ÖDÜL

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, Antalya Muratpaşa Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, yüzde 46’lık kadın istihdamı ile kadın haklarına önem verdiği için plaketle onurlandırıldı.


Kadına yönelik şiddete mor iğne Güncel Kadına yönelik şiddete mor iğne

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için, düzenlendiği etkinlikte kadına yönelik şiddeti temsil eden kırmızı balonları kadın mücadelesinin simgesi mor renkli toplu iğnelerle patlattı.


Toyota, Hibrit Teknolojisiyle   Antalya Autoshow’da 
 Otomotiv Toyota, Hibrit Teknolojisiyle Antalya Autoshow’da 


Toyota, öncüsü olduğu hibrit teknolojisine sahip otomobilleriyle Antalya Autoshow’a damgasını vurmaya hazırlanıyor.


Kemer’in emekçi kadınlarına karanfil Kemer Kemer’in emekçi kadınlarına karanfil

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle sokaklara çıkan Kemer Belediyesi ekipleri; tarlada, çarşıda, pazarda, büroda çalışan emekçi kadınlara ve ilçedeki turistlere karanfil dağıttı.


İYİ PARTİ ANTALYALI KADINLARI UNUTMADI Siyaset İYİ PARTİ ANTALYALI KADINLARI UNUTMADI

İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı'ndan 8 Mart Dünya kadınlar günü nedeniyle kapalı yolda anlamlı etkinlik...


Kepez’den Kadın Çalışanlarına 8 Mart Çiçeği Güncel Kepez’den Kadın Çalışanlarına 8 Mart Çiçeği

Kepez Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarını unutmadı. Kepez Belediyesi’nde 19 müdürlükte çalışan 326 kadın personele Kalanchoe, Japon gülü, mini cactüs ve mini gül dağıtıldı.


Afrin’den Başkan Gül’e teşekkür Kemer Afrin’den Başkan Gül’e teşekkür

Kemer Belediyesi tarafından Kemer’den Afrin’de mücadele eden Mehmetçik’i kurban edilmek için gönderilen 120 adet küçükbaş hayvan Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu Et Kombinası’na teslim edildi. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de Hatay’ı giderek Zeytin Dalı harekâtının komuta merkezi ile askeri ve mülki erkânı ziyaret etti.


ERKEKLERİN YÜZDE 25’İ KADINLARIN ÇALIŞMASINI İSTEMİYOR Güncel ERKEKLERİN YÜZDE 25’İ KADINLARIN ÇALIŞMASINI İSTEMİYOR

Türkiye genelinde 750’si kadın 750’si erkek olmak üzere bin 500 kişinin katıldığı araştırmaya göre, evlendikten sonra kadınların çalışmaması gerektiğini düşünen erkekler yüzde 25 olarak belirlenirken, kadınlar arasında bu oran yüzde 14 olarak hesaplandı.


BAŞKAN ŞAHİN’DEN KADINLARA ÇİÇEK Aksu BAŞKAN ŞAHİN’DEN KADINLARA ÇİÇEK

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle eşi Ümmü Şahin ile ilçedeki seraları dolaştı, günlerini kutlayarak bayanlara çiçek verdi.


Başkan Böcek, “Güç ve Kadın”ın ödüllerini verdi… Kültür/Sanat Başkan Böcek, “Güç ve Kadın”ın ödüllerini verdi…


Konyaaltı Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bu yıl 6.sı düzenlenen resim yarışması, düzenlenen ödül töreni ve sergi ile son buldu.


Tütüncü’den genç yeteneklere destek Güncel Tütüncü’den genç yeteneklere destek

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Spor’un genç futbolcuları ile kahvaltı sofrasında bir araya geldi. Sporcu gençlerin istek ve dileklerine kulak veren Başkan Tütüncü, takıma sponsor olduğunu açıkladı.


Türkiye 190 Milletten Kadın Göçmene Ev Sahipliği Yapıyor Güncel Türkiye 190 Milletten Kadın Göçmene Ev Sahipliği Yapıyor

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre Türkiye, dünyanın farklı bölgelerinden 2 milyonun üzerinde kadın göçmene ev sahipliği yapıyor. Kadın göçmenler, bilimden sanata ve spora birçok alanda çalışıyor ve üretiyor.


İKMİB Başkan Adayı Yavuz Eroğlu: “İhracatçıdan yapılan kesintiyi yarı yarıya düşüreceğiz” Ekonomi/Turizm İKMİB Başkan Adayı Yavuz Eroğlu: “İhracatçıdan yapılan kesintiyi yarı yarıya düşüreceğiz”

Türkiye ekonomisi ve ihracatının kilit sektörlerinden kimyada Nisan ayında yapılacak seçim yarışı hızlandı.


Kent Konseyi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri devam ediyor Güncel Kent Konseyi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri devam ediyor

Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ‘Toplumsal Cinsiyet’ konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.


Kemer’de Kadınlar Günü kutlandı Kemer Kemer’de Kadınlar Günü kutlandı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile eşi Neşe Gül, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınları Günü’nü, Kemerli kadınlarla birlikte Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenle kutladı. Törende konuşan CHP Kemer İlçe Kadın Kolları Başkanı Gökçe Bozkurt, “Kadınlar ‘en az 3 çocuk’ baskısıyla eve bağlanmak istenmektedir” dedi.


CRN EN İYİLERİ SEÇTİ! BITDEFENDER ANTİVİRÜS DE LİSTEDE! Teknoloji/Bilim/İnternet CRN EN İYİLERİ SEÇTİ! BITDEFENDER ANTİVİRÜS DE LİSTEDE!

The Channel Company markası CRN’nin Uç Nokta Güvenliği, Kimlik Yönetimi ve Veri Koruma, Ağ Güvenliği, SIEM ve Güvenlik Analizi ile Web, E-posta ve Uygulama Güvenliği gibi beş kategoriden en iyi güvenlik sağlayıcılarını belirlediği Security 100 listesinde global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs de yer aldı.


 TÜRKİYE 49. SIRADA TÜRKİYE 49. SIRADA

Dünyanın en güçlü pasaportuna sahip ülkeler açıklandı …


ZİRVENİN YENİ SAHİBİ “AİLECEK ŞAŞKINIZ” Kültür/Sanat ZİRVENİN YENİ SAHİBİ “AİLECEK ŞAŞKINIZ”

Hafta sonu seyircinin en fazla tercih ettiği filmler belli oldu …


Berlin’de, Kaleiçi rüzgarı Ekonomi/Turizm Berlin’de, Kaleiçi rüzgarı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ITB Berlin 2018’de, Kaleiçi’yle Muratpaşa’nın parçası olduğu Türkiye standına ilginin yoğun olduğunu belirterek, “Daha fazla sayıda turisti, bu yıl Antalya’mızda göreceğiz. 2018 bütün yaralarımızı saracağımız bir yıl olabilir” dedi.


Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı 26 Ülke ve 41 Merkezde Düzenlenecek Eğitim Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı 26 Ülke ve 41 Merkezde Düzenlenecek

Akdeniz Üniversitesi’nde öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenci adaylarına yönelik olarak düzenlenecek olan AKDENİZ YÖS-2018 sınavı bu yıl 26 ülke ve 41 merkezde düzenlenecek.


Kepez’den yalnız kadınlara anlamlı destek Güncel Kepez’den yalnız kadınlara anlamlı destek

Dünya Kadınlar Günü haftasında, Kepez’de yalnız yaşayan yaşlı kadınlar, onlara eşlik eden gönüllüler ile birlikte özel bir günü paylaştı.


Genç Meleklere rakip dayanmıyor Spor Genç Meleklere rakip dayanmıyor

Muratpaşa Belediyespor’un ‘Genç Melekleri’, Kadınlar Hentbol Süper Gençler Ligi 2’nci grup maçlarında 2’de 2 yaptı. Osmangazi Belediyespor’la oynadıkları maçı 6 farkla kazanan Muratpaşa, Kastamonu Belediye karşısında 53 – 15’lik galibiyet elde etti.


GÜNDEME  “AFRİN OPERASYONU”  DAMGA VURDU Güncel GÜNDEME “AFRİN OPERASYONU” DAMGA VURDU

Google’da geçen hafta en çok arama yaptığımız konular belli olurken Interpress’in Google Türkiye'den elde ettiği verilere göre 26 Şubat–5 Mart tarihleri arasında Türkiye’de en çok aranan konunun, 45 günden fazla süredir başarı ile sürdürülen “Afrin Operasyonu” olduğu ortaya çıktı.


EN ÇOK KONUŞULAN TAKIM FENERBAHÇE Spor EN ÇOK KONUŞULAN TAKIM FENERBAHÇE

Şubat ayının en çok konuşulan takımları açıklandı …


ZİRVEDE FATİH TERİM FARKI Spor ZİRVEDE FATİH TERİM FARKI

Şubat ayının en çok konuşulan teknik adamları belli oldu …


Başkan Böcek; ”Analarımızın ellerinden öpüyorum”
 Güncel Başkan Böcek; ”Analarımızın ellerinden öpüyorum”


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e İz Bırakan Kadınlar” konulu serginin ve de panelin açılışını yaptı.


Kadro sınavları başladı Güncel Kadro sınavları başladı

Muratpaşa Belediyesi’nde hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılan 2 bin 138 işçinin iştiraki şirket Falez AŞ’de işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin sınav süreci başladı. Sınavlar 20 Mart’a kadar devam edecek.


Aynı işi yapan kadınlar 80 TL, erkekler 100 TL kazanıyor! Ekonomi/Turizm Aynı işi yapan kadınlar 80 TL, erkekler 100 TL kazanıyor!

Toplumsal cinsiyet eşitsizliği üzerine yapılan araştırmalar, Türkiye’de aynı pozisyonda çalışan kadınların erkeklerden 5’te 1 oranında daha az kazandığını gösteriyor.


Başkan Genç’ten kadın personele büyük jest Döşemealtı Başkan Genç’ten kadın personele büyük jest

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, belediyede çalışan kadın personelin “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü” Kent Meydanın da düzenlenen mini bir törenle kutlayıp kadın çalışanlara karanfil hediye etti.


TUZU AZALTMAK İÇİN 9 ÖNEMLİ NEDEN! Sağlık/Kadın TUZU AZALTMAK İÇİN 9 ÖNEMLİ NEDEN!

Hiç kuşkusuz, tuz içerdiği minerallerle vücudumuzun yaşamsal fonksiyonlarını devam ettirebilmesinde son derece önemli bir role sahip.


PTT’DEN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” KONULU ÖZEL TARİH DAMGALI ZARF Güncel PTT’DEN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” KONULU ÖZEL TARİH DAMGALI ZARF

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) tarafından 8 Mart 2018 tarihinde “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” konulu özel tarih damgalı zarf tedavüle çıkarılacak.


Kasperky Lab'den açık tespitine 100 bin dolarlık ödül Teknoloji/Bilim/İnternet Kasperky Lab'den açık tespitine 100 bin dolarlık ödül

Kaspersky Lab, Global Şeffaflık Girişimi’nin bir parçası olan açık tespiti ödül programını, önde gelen bazı ürünlerinde keşfedilecek ve koordineli bir şekilde açıklanacak kritik açıklar için 100.000 ABD dolarına kadar ödüllerle genişletti.


TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı Güncel TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü bir dizi etkinliklerle kutladı.


BAKAN TÜFENKCİ: KADIN ESNAF ORANI 4 YILDA YÜZDE 50’DEN FAZLA ARTTI Ekonomi/Turizm BAKAN TÜFENKCİ: KADIN ESNAF ORANI 4 YILDA YÜZDE 50’DEN FAZLA ARTTI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Kadın esnafımızın oranı 4 yılda yüzde 50'den fazla artış gösterdi. Ülkemizde 267 bin 586 kayıtlı kadın esnafımız bulunuyor. Kayıtlı esnafın yüzde 16'sını kadınlar oluşturuyor." dedi.


BYEGM GENEL MÜDÜRÜ MEHMET AKARCA, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ‘NÜ KUTLADI Güncel BYEGM GENEL MÜDÜRÜ MEHMET AKARCA, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ‘NÜ KUTLADI

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde çalışan kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamak üzere, BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca'nın daveti ile Basın Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya geldi.


Deniz Karataş: Ekonomi/Turizm Deniz Karataş: "Konut fiyatları düşmeyecek, hatta beklenenden daha fazla artacak"

Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş, 2018 yılı’nda inşaat sektörü ve konut satışlarında ki gelişmeleri değerlendirdi.


Berlin’de Kemer tanıtımı Kemer Berlin’de Kemer tanıtımı

52’inci ITB Berlin Turizm Fuarı’nda Kemer Belediyesi ve KETAV tarafından açılan stantta ilçenin tanıtımı yapılıyor. Fuara bu yıl 180 ülkeden 180 bine yakın ziyaretçi bekleniyor.


GÜNEŞ ENERJİSİ ROTAYI İRAN PAZARINA ÇEVİRDİ Ekonomi/Turizm GÜNEŞ ENERJİSİ ROTAYI İRAN PAZARINA ÇEVİRDİ

Türkiye’nin lider güneş paneli üreticisi CW Enerji Müh. Tic. Ve San. Ltd. Şti., yenilenebilir enerji sektöründe dev atılım yapan İran ile güneş paneli ürün tedariki konusunda anlaşma imzaladı.


Salı’da gündem “İş hayatında kadın” Güncel Salı’da gündem “İş hayatında kadın”

Salı Sanayici ve İşadamları Grubu'na (Salı Grubu) konuk olan bağımsız yönetim kurulu üyesi Selen Kocabaş, iş dünyasında kadının yerini anlatarak “Kadın meselesi bizim meselemiz” dedi.


BUDAK 4 MİLYARLIK MÜZE İHALESİNİ TBMM'YE TAŞIDI Ekonomi/Turizm BUDAK 4 MİLYARLIK MÜZE İHALESİNİ TBMM'YE TAŞIDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, müze gişeleri ihalesini gündeme taşıdı.


ÜNAL: “8 Mart; işçinin, emekçinindir” Güncel ÜNAL: “8 Mart; işçinin, emekçinindir”

TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi ve TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada, hayatın her alanında üreten emekçi kadınlara sahip çıkacaklarını söyledi.


HAVAYOLU TRAFİĞİ YÜZDE 23,1 ARTTI Ekonomi/Turizm HAVAYOLU TRAFİĞİ YÜZDE 23,1 ARTTI

2018 yılının ilk iki ayında Türkiye geneli havayolu yolcu trafiği, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,1 artış göstererek 27 milyon 817 bin 145’e ulaştı.


ANSİAD’DAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI Güncel ANSİAD’DAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Kan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Yeni dönemde ihracatçı birliklerinde kadın üye sayısı artacak Ekonomi/Turizm Yeni dönemde ihracatçı birliklerinde kadın üye sayısı artacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Nisan ayında gerçekleştirilecek birlik seçimlerinde yönetim ve denetim kurullarında en az iki yönetim kurulu üyesinin ve bir denetim kurulu üyesinin kadın olması yönünde tavsiye kararı aldı.


AKMEK’ten kadın eliyle ‘Parlayan İnciler’ Sergisi Kültür/Sanat AKMEK’ten kadın eliyle ‘Parlayan İnciler’ Sergisi

Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları(AKMEK), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle “AKMEK’te Parlayan İnciler” adlı resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.


Kadınlara artık ‘İnternetle Hayat Kolay’ Teknoloji/Bilim/İnternet Kadınlara artık ‘İnternetle Hayat Kolay’

Kadınlar Suruç’tan Japonya’ya gelinlik, Sinop’tan Amerika’ya el işi sattı


KONYSİAD GÜNDEMİ DÜNYA KADINLAR GÜNÜYDÜ Güncel KONYSİAD GÜNDEMİ DÜNYA KADINLAR GÜNÜYDÜ

Konyaaltı Sanayici ve İş Adamları Derneği(KONYSİAD) Olağan Sabah Kahvaltılı Toplantısını Rixos Downtown Otel'de gerçekleştirdi.


Antalya’da satılık konut fiyat artışı Türkiye ortalamasını üçe katladı Ekonomi/Turizm Antalya’da satılık konut fiyat artışı Türkiye ortalamasını üçe katladı

Türkiye’nin en çok ilana sahip emlak sitesi Hürriyet Emlak, Antalya’da düzenlediği basın toplantısında Antalya emlak piyasası ile ilgili önemli veriler paylaştı. Antalya’daki satılık konut fiyatlarındaki yüzde 19’luk artışın Türkiye ortalamasının üç katı olması dikkat çekti.


Büyükşehir kadınlarla güçlü kadınlarla güzel Güncel Büyükşehir kadınlarla güçlü kadınlarla güzel

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’ya kazandırdığı birbirinden önemli hizmetlere kadın eli değiyor. Başkan Türel, belediyenin en önemli ve kritik kademelerinde kadınları görevlendirerek, onlara olan güvenini ortaya koyuyor. Yönetim kadrosunda yer alan 17 kadın yönetici ve 1800 kadın personel, Antalya’yı adeta uçuruyor.


BYEGM İl Müdürü Esen Diler'den Kadınlar Günü Mesajı Güncel BYEGM İl Müdürü Esen Diler'den Kadınlar Günü Mesajı

BYEGM Antalya İl Müdürü Esen Diler, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.


Muratpaşa’da 8 Mart Güncel Muratpaşa’da 8 Mart

‘Al Yazma’ başlığı altında kadın danışma merkezleri, kadın emeğini değerlendirme ve eğitim çalışmaları, Mor Makas, BinaRoy gibi projelerle Türkiye’de kadın çalışmalarının önemli bir aktörü olan Muratpaşa Belediyesi, TÜM BEL-SEN’le 8 Mart Dünya Emekçiler Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi.


TÜRKİYE’NİN KÜÇÜK RESSAMLARI  HAYVAN DOSTLARIMIZI RESMEDECEK Güncel TÜRKİYE’NİN KÜÇÜK RESSAMLARI HAYVAN DOSTLARIMIZI RESMEDECEK

Gratis'in çocuklar için düzenlediği geleneksel resim yarışmasında bu yıl, küçük ressamlar hayvan dostlarımızı resmederek yarışacaklar. Ödüllü yarışmanın son katılım tarihi 31 Mart olarak belirlendi.


Kaspersky Lab, siber güvenlik sektöründeki cinsiyet ayrımını ortadan kaldırmayı hedefliyor Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab, siber güvenlik sektöründeki cinsiyet ayrımını ortadan kaldırmayı hedefliyor

Kaspersky Lab, kadınları BT sektöründe kariyer edinmeleri için cesaretlendirmenin ve desteklemenin önemini vurguluyor.


Siyaset "Atatürk hazımsızlığı!"

CHP Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Songül Başkaya, Atatürk günleri ve anmaları halktan koparılarak etkisiz hale getirilmeye çalışıldığını söyledi.


TOYOTA’NIN EFSANE SPOR MODELİ SUPRA GERI DÖNÜYOR Otomotiv TOYOTA’NIN EFSANE SPOR MODELİ SUPRA GERI DÖNÜYOR

Toyota, yenilikleri ve konsept otomobilleriyle 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda en çok konuşulan markaların başında geldi.


Antalyaspor’dan Başkan Böcek’e teşekkür..
 Spor Antalyaspor’dan Başkan Böcek’e teşekkür..


Antalyaspor’un hemen hemen her maçını tribünden izleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i, Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut ziyaret ederek destekleri için teşekkür etti.


BÖBREKLERİNİZ GEBELİĞE HAZIR MI? Sağlık/Kadın BÖBREKLERİNİZ GEBELİĞE HAZIR MI?

Dünya’da 500 milyonu aşkın kişi kronik böbrek hastalığı ile yaşıyor. Ülkemizde ise her 7 kişiden biri böbrek hastası. Bu yıl Dünya Böbrek Günü’nün teması: “Böbrekler ve kadın sağlığı”.


Port Akdeniz ekibi “umut” için koştu Güncel Port Akdeniz ekibi “umut” için koştu

“Bu Adımda Umut Var Projesi” ile “2018 Runatolia Maratonu”na katılan Türk Eğitim Vakfı (TEV), 2008 yılından bu yana Türkiye’de gönüllü koşucuları bir araya getirerek ihtiyacı olan gençleri amaçlarıyla buluşturuyor. 3 Mart’ta start alan ve 4 Mart’a kadar farklı etaplarla koşulan Runatolia Maratonu’nda Port Akdeniz Limanı ekibi “umut” için koşarak TEV’i destekledi.


KENT KONSEYİ TOPLANDI Aksu KENT KONSEYİ TOPLANDI

Aksu Kent Konseyi mart ayı olağan toplantısında yeni kararlara imza attı.


“Nakitsiz Ödemeler Toplumu” olmaya hızla yaklaşıyoruz Ekonomi/Turizm “Nakitsiz Ödemeler Toplumu” olmaya hızla yaklaşıyoruz

BKM, kart kullanım alışkanlıkları araştırmasının sonuçlarını açıkladı: “Nakitsiz Ödemeler Toplumu” olmaya hızla yaklaşıyoruz


“Güçlü Kadınlar, Başarılı Sporcular” Akra Otel’de Buluştu Güncel “Güçlü Kadınlar, Başarılı Sporcular” Akra Otel’de Buluştu

“Kadın ve Spor Paneli” Gymfactory, Efe Technik, Domino Travel Services, ETS Tur, Raket Spor, Antalyaface Dergisi, Alman Ayak Sağlığı ve Chi Fine Food Atelier sponsorluğunda Akra Otel’de gerçekleşti.


SYDV Çalışanlarının Sorunlarının Araştırılması AKP Oylarıyla Reddedildi Siyaset SYDV Çalışanlarının Sorunlarının Araştırılması AKP Oylarıyla Reddedildi

TBMM Genel Kurulu’nda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları çalışanlarının sorunları görüşüldü.


VODAFONE’UN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ REKLAMINDA BAŞROL AĞRILI KADIN FUTBOLCULARIN... Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE’UN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ REKLAMINDA BAŞROL AĞRILI KADIN FUTBOLCULARIN...

ÖNYARGILARA MEYDAN OKUYAN AĞRILI KADIN FUTBOL TAKIMI, VODAFONE İÇİN KAMERA KARŞISINA GEÇTİ


Kadın evde araştırıyor, mesaide alıyor Ekonomi/Turizm Kadın evde araştırıyor, mesaide alıyor

Her üç çalışan kadından biri, akşam sanal mağazada beğendiği ürünü, gündüz işyerinde satın alıyor.


ANTALYALI GENÇLERDEN VODAFONE’UN ONLINE MÜZİK YARIŞMASINA BÜYÜK İLGİ Kültür/Sanat ANTALYALI GENÇLERDEN VODAFONE’UN ONLINE MÜZİK YARIŞMASINA BÜYÜK İLGİ

ANTALYA, “FREEZONE STÜDYO SON SES ONLINE MÜZİK YARIŞMASI”NA EN ÇOK BAŞVURU YAPAN İLK 10 İL ARASINDA...


5 GÜNDEN UZUN SÜREN ATEŞE DİKKAT! Sağlık/Kadın 5 GÜNDEN UZUN SÜREN ATEŞE DİKKAT!

Yüksek ateş, halsizlik, öksürük gibi belirtilerle başlayan grip, çocuklarda en sık görülen hastalıkların başında geliyor. Kış ayları, özellikle okul çocukları için hastalıklar açısından büyük risk taşıyor.


HAFTA SONUNDA  “AIDA” KEYFİ Kültür/Sanat HAFTA SONUNDA “AIDA” KEYFİ

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “AIDA” operasını 10 Mart Cumartesi saat: 19.00’da sanatseverlerle buluşturacak. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koyuyor.


‘Düğün Evi Oyun Evi’ tiyatro severleri buluşturdu Kültür/Sanat ‘Düğün Evi Oyun Evi’ tiyatro severleri buluşturdu

Kepez Belediye Tiyatrosu’nun(KBT) yeni sezon oyunlarından ‘Düğün Evi Oyun Evi’ tiyatro severlerle Mart ayında da buluşuyor.


 MACUN KAPALI PAZARI HİZMET VERMEYE BAŞLADI Aksu MACUN KAPALI PAZARI HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Aksu Belediyesi ve Antalya Semt Pazarcılar Odası işbirliği ile yaptırılan Macun Kapalı Pazarının cumartesi günü açılışı gerçekleştirilmişti. Açılışın ardından bu hafta hizmet vermeye başlayan kapalı pazar büyük ilgi gördü.


Başkan Gül şampiyon takımı kutladı Kemer Başkan Gül şampiyon takımı kutladı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Aerobik, Cimnastik ve Step Okullararası Antalya İl Birinciliği’nde şampiyon olan KETEM öğrencilerini tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.


 NÜKLEER ALANINDA TÜRKİYE GÜNEY KORE İLE ANLAŞTI NÜKLEER ALANINDA TÜRKİYE GÜNEY KORE İLE ANLAŞTI

Türkiye ve Güney Kore nükleer alanında güçlerini birleştirdi. İki ülkenin uzmanları potansiyel proje ve uluslararası pazarlar için birlikte hareket edecekler


Kronik böbrek hastalığı kısırlığa neden olabilir Sağlık/Kadın Kronik böbrek hastalığı kısırlığa neden olabilir

Böbrekler vücudun sağlıklı kalmasını sağlayan organların başında geliyor.


Konyaaltı’nda “Güç ve Kadın” temalı yarışma Kültür/Sanat Konyaaltı’nda “Güç ve Kadın” temalı yarışma


Konyaaltı Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla her yıl düzenlenen resim yarışması bu yıl “Güç ve Kadın” temasıyla başladı.


Tüp bebekte Türk buluşu Sağlık/Kadın Tüp bebekte Türk buluşu

Türk bilim insanları, tüp bebek tedavisinde başarı oranını katlayan yeni bir cihaz keşfetti. Çocuk umuduyla bekleyen çiftler, daha az para harcayarak hayallerine kavuşabilecek.


Soğuk Havalarda Gözlerinizi Korumanın Yolları Sağlık/Kadın Soğuk Havalarda Gözlerinizi Korumanın Yolları

Soğuyan havalar, tıpkı bağışıklık sisteminde olduğu gibi gözlerde de belirli rahatsızlıkların oluşmasına sebep olabiliyor.


MANAVGAT BELEDİYESİ  ÇOCUK KORUSU’NDAN 90’LAR NOSTALJİ KONSERİ Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ ÇOCUK KORUSU’NDAN 90’LAR NOSTALJİ KONSERİ

Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, Atatürk Kültür Merkezi’nde verdiği “90’lar Nostalji Konseri” tüm Manavgat halkını kendilerine hayran bıraktı.


Akdeniz Üniversitesi Bu Kez Minik Kalplere Dokundu Güncel Akdeniz Üniversitesi Bu Kez Minik Kalplere Dokundu

Avrupa-Akdeniz Gençlik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Bana Saymayı Anlat” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki etkinlikler hız kesmeden devam ediyor.


Akdeniz Üniversitesi ile Azerbaycan Kooperasiya Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı Eğitim Akdeniz Üniversitesi ile Azerbaycan Kooperasiya Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Akdeniz Üniversitesi ile Azerbaycan Kooperasiya Üniversitesi arasında karşılıklı işbirliğini, ortak anlayışı teşvik etmek ve geliştirmek, eğitsel ve bilimsel işbirliğinde bulunmak amacıyla protokol imzalandı.


Antalya sokaklarında Mustafa Kemal’i haykırdılar Güncel Antalya sokaklarında Mustafa Kemal’i haykırdılar

Muratpaşa Belediyesi, Antalya Bisiklet Platformu’nu oluşturan bisiklet kulüpleri ve dernekleriyle Atatürk’ün Antalya gelişinin 88’inci yıl dönümü anısına bisiklet turu düzenlendi.


Muratpaşa’da 6 Mart etkinlikleri Kültür/Sanat Muratpaşa’da 6 Mart etkinlikleri

Muratpaşa Belediyesi, Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 88’inci yıl dönümü anısına Atatürk fotoğrafları sergisi açtı, Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları (MEST) Türk Sanat Müziği Korosu, Ata’nın sevdiği şarkılardan oluşan konser verdi.


Kepez’de okuma yazma seferberliği Eğitim Kepez’de okuma yazma seferberliği

Kepez Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma-yazma seferberliğine ‘Kepez’de okuma-yazma bilmeyen kalmasın’ sloganıyla destek veriyor.


KEPEZ'DEN SERİ GALİBİYET Spor KEPEZ'DEN SERİ GALİBİYET

Galibiyet serisini bozmadan 4 haftadır ilerleyen Kepez Belediyespor, BAL Konya temsilcisi Akşehirspor'a konuk oldu. Kepez’in Altın Kramponları rakibini 0-1 mağlup ederek, deplasmandan mutlu ayrıldı.


ANTALYA OSB’DE 3’ÜNCÜ BAHAR DÖNEMİ Ekonomi/Turizm ANTALYA OSB’DE 3’ÜNCÜ BAHAR DÖNEMİ

4. Olağan Genel Kurulun ardından ilk toplantısını gerçekleştiren Antalya OSB Müteşebbis Heyeti, yeni Yönetim Kurulunu, Yönetim Kurulu ise Başkanını seçti. 2 dönemdir Başkanlık görevini başarıyla sürdüren Ali Bahar, 3’üncü kez Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71263 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...