Çarşamba, 20 Kasım 2019
Kemer´de mavi bayrak denetimleri.. Güncel Kemer´de mavi bayrak denetimleri..

Kemer´de mavi bayrak denetimleri başladı. Türkiye´de en çok mavi bayrağa sahip olan Kemer´de yer alan 9 plaj, 1 marina ve 10 tesis denetlenecek.


´Antalya´da yılda 80 milyon paket sigara satılıyor´ Güncel ´Antalya´da yılda 80 milyon paket sigara satılıyor´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya´da yılda 80 milyon paket sigaranın satıldığını belirterek, kişi başına düşen paket sayısının ise 50 olduğunu açıkladı.


Antalya´ya Alman ve Rus turist akını devam ediyor Güncel Antalya´ya Alman ve Rus turist akını devam ediyor

Türk Turizminin göz böbeği Antalya´ya turist akını devam ediyor. Antalya´ya gelen turistlerin çoğunluğunu Alman ve Rus turistler oluşturuyor.


Manavgat´ta tahsis edilen golf alanına tepki! Güncel Manavgat´ta tahsis edilen golf alanına tepki!

Manavgat´ta Turizm Bakanlığı tarafından golf alanı olarak tahsis edilen ormanlık alan için protesto pikniği yapıldı.


Antalya Kent Ormanı açıldı Güncel Antalya Kent Ormanı açıldı

Antalya Kent Ormanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından telekonferans sistemiyle hizmete açıldı. Erdoğan, ´´Antalya Kent Ormanı´nın Antalyamıza ve tüm Antalyalılar´a hayırlı olmasını, mutluluk getirmesini Allah´tan niyaz ediyorum´´ dedi.


´Sigarasız Bir Dünya Günü..´ Güncel ´Sigarasız Bir Dünya Günü..´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Özellikle gençlerin ve çocukların bulunduğu ortamlarda kesinlikle sigara içilmemesi gerektiğini´´ bildirdi.


Kıyı düzenlemesine Caretta Carettalar için tepki.. Güncel Kıyı düzenlemesine Caretta Carettalar için tepki..

Finike İlçesi´nde belediye tarafından yürütülen sahil düzenlemesi çalışmalarının, caretta carettaların üreme alanlarına zarar verdiği iddia edildi.


Vali Yüksel´den inşaat yasağı uyarısı.. Güncel Vali Yüksel´den inşaat yasağı uyarısı..

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, turizm sezonunun başlaması dolayısıyla inşaat faaliyetlerinin durdurulmasına ilişkin, tüm ilgilileri bir kez daha uyardı.


Konyaaltı´nda gecekondu yıkımı.. Güncel Konyaaltı´nda gecekondu yıkımı..

Konyaaltı Belediyesi, Boğaçayı Köprüsü civarına yapılan 25 gecekonduyu yıktı. Çevik kuvvet eşliğinde gecekondulara giren yıkım ekipleri, bildirim yapılmasına rağmen boşaltılmayan gecekondulardaki eşyaların zarar görmemesi için yalnızca bina duvarlarını tahrip ettiler.


Antalyaspor´da transfer... Spor Antalyaspor´da transfer...

Antalyaspor, kaleci Alper Mutlu Özel´le iki yıllık sözleşme imzaladı. Antalyaspor Tesisleri´nde düzenlenen imza törenine Futbol Şube Sorumlusu Tahsin Aksoy ve Basın Sözcüsü Murat Süğlün ile Kaleci Alper Mutlu Özel katıldı.


Antalya´da doğalgaz elektrik santrali kurulacak Güncel Antalya´da doğalgaz elektrik santrali kurulacak

Antalya´da 20 milyon dolarlık yatırımla 25 MW gücünde doğalgaz elektrik santralı kurulacağı bildirildi.


Yerel Gündem´den yapılaşma uyarısı.. Güncel Yerel Gündem´den yapılaşma uyarısı..

Antalya Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Altyapı Çalışma Grubu Başkanı Tunç Tarımcı, kent içinde sorunlu bina sayısının bilinmediğini belirterek, ´´Antalya´da her an bir Zümrüt Apartmanı olayı yaşanabilir´´ dedi.


Antalya Kültür Merkezi Haziran 2004 Programı.. Güncel Antalya Kültür Merkezi Haziran 2004 Programı..

AYIN FİLMİ: “İNCİ KÜPELİ KIZ” ANTALYA KÜLTÜR SANAT VAKFI İngiltere, Lüksemburg yapımı Yönetmen: PETER WEBBER, Süre : 95 dakika Oyuncular : Colin Firth, Scarlett Johansson, Tom Wilkinson, Cillian Murphy, Alakina Mann


4 gün sonra tahliye olması beklenirken, cesedi çıktı Güncel 4 gün sonra tahliye olması beklenirken, cesedi çıktı

Antalya E Tipi Kapalı ve Yarı Açık cezaevinde çıkan olaylarda hayatını kaybeden Ahmet Çaktı´nın 4 gün sonra tahliye edilmesinin beklendiği ortaya çıktı.


Antalya Cezaevi´nde isyan Güncel Antalya Cezaevi´nde isyan

Antalya E Tipi Kapalı ve Yarıaçık Cezaevi´nde henüz açıklanmayan bir nedenle çıkan olaylarda bir kişinin öldüğü bildirildi.


Alanya´da festival coşkusu... Güncel Alanya´da festival coşkusu...

Alanya´da bu yıl dördüncüsü düzenlenen ´Turizm ve Sanat Festivali´, kardeş şehir temsilcilerinin katılımı ve değişik eğlence ve kültürel etkinliklerle coşku ile kutlandı.


Dev orkestra konserinde elektrikler kesilince... Güncel Dev orkestra konserinde elektrikler kesilince...

Antalya Aspendos Antik Tiyatrosu´nda gerçekleştirilen, Fazıl Say Nazım Hikmet Oratoryosu sırasında elektrikler kesilince, konser bir müddet, kameraların ışıkları ile devam etti.


´Turizmi renklendirmek lazım´ Güncel ´Turizmi renklendirmek lazım´

Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, turizm merkezlerinin cazibesini arttırmak için kendimize özgün kültürel kimlik ve çeşitlilik kazandırılması gerektiğini söyledi.


AKSAV´ın yeni başkanı Menderes Türel Güncel AKSAV´ın yeni başkanı Menderes Türel

Antalya Kültür Merkezi Perge Salonu´nda yapılan Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) Olağanüstü Genel Kurulu Yönetim ve Denetim Kurulu Seçimleri´ni tek liste ile aday olan Menderes Türel kazandı.


Engelli çocuk sahibi anne ve babalar eğitilmeli.. Güncel Engelli çocuk sahibi anne ve babalar eğitilmeli..

Planladıkları gibi bir çocuğa sahip olamayan aileler, doğum esnasında gerekli bilgilendirmenin yetersiz yapılmasından dolayı kabullenmek istemediği çocuğunu sokağa bırakıyor.


Simit tepsisini zabıtalara vermemek için denizin içine kaçtı Güncel Simit tepsisini zabıtalara vermemek için denizin içine kaçtı

Konyaaltı sahilinde görev yapan zabıta ekipleri ile özel güvenlikçilerin sahil bandında yaptığı seyyar satıcı operasyonunda bir seyyar simitçi, elindeki tepsisini ekiplere vermemek için denizin içine kaçtı.


Yıldızlar Ritmik Jimnastikte Avrupa birincisi ödüllendirildi. Spor Yıldızlar Ritmik Jimnastikte Avrupa birincisi ödüllendirildi.

Antalya Gençlik ve Spor Kulübü, 20-23 Mayıs 2004 tarihinde Belçika´da düzenlenen ´Avrupa Kulüplerarası Ritmik Jimnastik Şampiyonası´nda bir birincilik, iki ikincilik ve bir de dördüncülük kazandı. Dereceye giren sporcular, düzenlenen törenle ödüllendirildi.


İl Özel İdare Müdürlüğü 2 hafta daha hizmet veremeyecek Güncel İl Özel İdare Müdürlüğü 2 hafta daha hizmet veremeyecek

Kolonunda yaşanan patlama sonrasında boşaltılan Antalya İl Özel İdare binasında bulunan kurumların taşınma işlemi devam ediyor. Binanın 2 haftaya kadar açılacağı açıklandı.


Böcek, MÜSİAD´ı Konyaaltı´na yatırım yapmaya davet etti Güncel Böcek, MÜSİAD´ı Konyaaltı´na yatırım yapmaya davet etti

Antalya´nın merkez Konyaaltı Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, kendisini ziyarete gelen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyelerini bölgeye yatırım yapmaya davet etti.


Tek kullanımlık cerrahi önlük geliştirildi Güncel Tek kullanımlık cerrahi önlük geliştirildi

Doktorlara büyük kolaylık sağlayacak tek kullanımlık cerrahi önlük geliştirildi. Dismed Medikal ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından ortaklaşa geliştirilen önlük, Türkiye´de ilk defa Antalya Medi-Tıp fuarında sergileniyor.


Devlet Hastanesi bünyesinde sigara bırakma polikliniği Güncel Devlet Hastanesi bünyesinde sigara bırakma polikliniği

Antalya Devlet Hastanesi, Antalya´da ilk defa bünyesinde Sigara Bırakma Polikliniği kurdu. İnsanlara sigaranın zararlarını anlatacak ve sigara bırakma konusunda psikolojik destek verecek olan poliklinikte, pratisyen bir hekim görev yapacak.


Medikal sektörü tıp fuarında buluştu Güncel Medikal sektörü tıp fuarında buluştu

Medikal sektörünün ileri gelen firmaları, Antalya´da ´Medi-Tıp Antalya 2004´ fuarında buluştu. Koza Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen fuarda, tıp alanında en son teknoloji ürünleri sergileniyor.


“Aile ilişkilerinde suçlu çocuk yoktur. suçlu anne-baba vardır” Güncel “Aile ilişkilerinde suçlu çocuk yoktur. suçlu anne-baba vardır”

Serik ilçesinde Serik Genç İşadamları Derneği (SEGİAD)´ın düzenlediği ´Ailede Baba´ konulu konferansta konuşan Doç. Dr. Osman Nuri Demirel ´Suçlu çocuk yoktur. Suçlu ebeveyn vardır.´ dedi.


Yarım asırlık buluşma.. Güncel Yarım asırlık buluşma..

Mezun olduktan sonra, her yıl buluşarak birbirleriyle özlem gideren ve anılarını tazeleyen doktorlar, 51. buluşmalarını bu kez Manavgat İlçesi´ne bağlı Side tatil beldesinde gerçekleştirdiler.


Osteoporoz ve kilo ilişkisi.. Güncel Osteoporoz ve kilo ilişkisi..

Prof. Dr. Engin Oral, pek çok konuda avantaj olan zayıflığın, osteoporoz konusunda dezavantaja dönüştüğünü belirterek, ´´Şişman kadınlara, göre, zayıf ve uzun boylu kadınlarda osteoporoz görülme riski daha fazla´´ dedi


Antalya´ya gelen turist sayısı... Güncel Antalya´ya gelen turist sayısı...

Antalya´ya yılbaşından bu yana havayoluyla gelen turist sayısı 1 milyon 408 bin 457´ye ulaştı.


Meyve fiyatları düşmeye başladı.. Güncel Meyve fiyatları düşmeye başladı..

Seralarda ikinci ekim ürünün bol miktarda, tarla ürünün de az da olsa pazara girmesiyle sebze ve meyve fiyatlarındaki düşüş sürüyor.


Antalya Devlet Hastanesi´nde poliklinik hizmeti.. Güncel Antalya Devlet Hastanesi´nde poliklinik hizmeti..

Antalya Devlet Hastanesi Başhekimi Arif Bulut, yeni yapılan 22 ek poliklinik ile hastanenin poliklinik sayısının 85´e yükseldiğini, ek polikliniklerin gelecek ay hizmete gireceğini bildirdi.


Antalyalı hızlı tren istiyor Güncel Antalyalı hızlı tren istiyor

Türk tarımı ve turizminde çok önemli yere sahip olan Antalya, hızlı tren projesinden yararlanmak için harekete geçti. Kent Konseyi Ekonomi Gurubu Başkanı Sadık Badak, hızlı tren projesinin Batı Akdeniz bölgesine ulaşması halinde, Türk turizmine ve tarım ürünlerin ihracatında çok önemli görev üstleneceğini söyledi.


Dokuma ve Pil Fabrikası alanının ´kent parkı´ olması Güncel Dokuma ve Pil Fabrikası alanının ´kent parkı´ olması

Antalya´da üretimi durdurulan ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından en son 8 Haziran´da ihaleyle satılacak olan Dokuma Fabrikası alanının halka kazandırılması için tüm sivil kuruluş ve odalar harekete geçti.


Antalya´daki 119 kamu binası inceleme altına alındı Güncel Antalya´daki 119 kamu binası inceleme altına alındı

Antalya´da bulunan 119 kamu binası Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü ve İnşaat Mühendisleri Odası tarafından oluşturulan bir komisyon tarafından incelemeye alındı.


´Özel İdare Binası için bilim ne derse o olacak´ Güncel ´Özel İdare Binası için bilim ne derse o olacak´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ana taşıyıcı kolonlarından birisi patlayan Özel İdare Binası için geniş çaplı bir teknik çalışma başlatıldığını belirterek, ´Bilim ne derse o olacak´ dedi.


´Dokuma için gerekirse Başbakan´a gideceğiz´ Güncel ´Dokuma için gerekirse Başbakan´a gideceğiz´

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Özelleştirme İdaresi tarafından hazırlanan plan ile birlikte, geçmişte hazırlanan ve Büyükşehir Belediye Meclisi´nde de kabul edilen planda bulunan yeşil alanın Antalya´nın elinden alındığını söyledi.


Ufuk Fen Lisesi Tübitak proje yarışmasında Türkiye 2.´si Güncel Ufuk Fen Lisesi Tübitak proje yarışmasında Türkiye 2.´si

Her yıl INEPO ve TÜBİTAK´ta başarılarıyla dikkatleri çeken Özel Ufuk Fen Lisesi, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Gurubu´nun (TÜBİTAK) düzenlediği Proje Yarışması´nda bu yıl da Türkiye ikincisi oldu.


Çocuğu için böbreğini satıyor Güncel Çocuğu için böbreğini satıyor

Yoksulluktan kalp hastası kızını tedavi ettiremeyen Erdoğan Akgül, böbreklerinden birini satılığa çıkardı. Tuğba´nın yaşaması için 10 bin Euro gerekiyor.


Tombul; ´Yaşlılar tanımadıklarının otolarına binmesinler´ Güncel Tombul; ´Yaşlılar tanımadıklarının otolarına binmesinler´

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü ve Basın sözcüsü Cemil Tombul, yaşlıların tanımadıkları otolarına binmemelerini söyledi.


´Bir şef, Kemer yolunda 45 gün çalışmayı engelledi´ Güncel ´Bir şef, Kemer yolunda 45 gün çalışmayı engelledi´

Bazı bürokratların muhalefet gibi davranarak hükümetin icraatlarını engellediğini vurgulayan Ak Parti Antalya Merkez İlçe Başkanı Celalettin Polat, ´Artık bu savsaklamalara tahammülümüz kalmadı´ dedi.


´İnsan sağlığına zarar veren cihazlara karşı çip geliştirdik Güncel ´İnsan sağlığına zarar veren cihazlara karşı çip geliştirdik

Kültürlerarası Sağlık Enstitüleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Maranki, insan sağlığına zarar veren cihazlara karşı çip geliştirdiklerini söyledi.


Konyaaltı Plajı´nda dip temizliği Güncel Konyaaltı Plajı´nda dip temizliği

Dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı, 3 üniversitenin sualtı kulübü öğrencilerince temizlendi. Öğrenciler yarım saatte 16 çuval dolusu çöp çıkardı.


Türkiye:8 Macaristan:2 Spor Türkiye:8 Macaristan:2

Türkiye İşitme Engelliler Milli Takımı, Macaristan ile oynadığı maçı 8-2 kazanarak olimpiyatlara gitmeye hak kazandı.


Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası sona erdi Güncel Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası sona erdi

2. Uluslararası Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası sona erdi.


Antalya´da bu hafta.. Güncel Antalya´da bu hafta..

HEDEF SANAT PRODUCTION - 243 30 00 Konser - 27 Mayıs 2004 ´KIRAÇ´ konseri / Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu / 20:30


Menopoz ve cinsel yaşam.. Güncel Menopoz ve cinsel yaşam..

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Levent Şentürk, kadınların menopoz döneminde cinselliklerinin bittiğini düşündüklerini, ancak bunun doğru olmadığını söyledi.


Timur: ´Vergi nispetleri yüksek´ Güncel Timur: ´Vergi nispetleri yüksek´

Türkiye Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Mehmet Timur, kayıt dışı ekonominin kontrol altına alınması durumunda devletin 28 katrilyon lira gelir elde edeceğini söyledi.


Korkuteli´de elma üretimi.. Güncel Korkuteli´de elma üretimi..

Korkuteli Tarım Müdürü Menderes Kasap, elma üreticilerinin meyvesi para etmediği için elma ağaçlarını kesmemelerini istedi.


´Vatandaş söküğünü diktirecek terzi bulamayacak´ Güncel ´Vatandaş söküğünü diktirecek terzi bulamayacak´

Antalya Terziler Odası Başkanı Ömer Duman, terzilik mesleğine ilginin her geçen gün azaldığını söyledi.


Antalya´da mavi bayrak projesi.. Güncel Antalya´da mavi bayrak projesi..

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Dünyanın en iyi çevrecileri Antalya ve Antalyalılardır´´ dedi.


Antalyalılar hafta sonunda sahillere koştu Güncel Antalyalılar hafta sonunda sahillere koştu

Hafta başında tüm yurtta hava sıcaklığının hissedilir derecede düşmesiyle birlikte eve kapanan insanlar, hafta sonu havaların ısınması ile birlikte soluğu sahil kenarlarında aldı.


2004 halk oyunları Türkiye finali Antalya´da yapıldı Güncel 2004 halk oyunları Türkiye finali Antalya´da yapıldı

19 üniversiteden 32 topluluğun katılımı ile gerçekleştirilen 2004 Halk Oyunları Türkiye Finali, Antalya´da yapıldı.


Antalya cezaevi, spor meslek yüksekokulu gibi çalışıyor Spor Antalya cezaevi, spor meslek yüksekokulu gibi çalışıyor

Antalya Açık Cezaevi´nde bulunan Türkiye´nin lisanslı ilk mahkum voleybolcuları, ilk defa hapishane dışında bir takımla maça çıktı.


2 paraşütçü havada rekor denemesi yaptılar Güncel 2 paraşütçü havada rekor denemesi yaptılar

Denize düşe düşe uçmayı öğrenen 2 amatör paraşütçü, ´Falezlerden atlayıp havada en fazla kalma´ rekoru kırma denemesi yaptı. Amerikalı paraşütçü havada 3 saat 45 dakika kalarak rekor kırdı.


´Fast foodlar yasaklanmalıdır´ Güncel ´Fast foodlar yasaklanmalıdır´

40. Ulusal Diyabet Kongresi´nde konuşan milletvekili Çömez, okullarda fast food türü yiyeceklerin satışlarının yasaklanması gerektiğini söyledi.


Antalya´da kültür-sanat.. Güncel Antalya´da kültür-sanat..

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu´nun (ABT) düzenlediği, ´´11. Liselerarası Tiyatro Şenliği´´ devam ediyor.


Motorize Vergi Denetim Ekipleri kuruldu Güncel Motorize Vergi Denetim Ekipleri kuruldu

Türkiye´de ilk kez Antalya Defterdarlığı bünyesinde ´´Motorize Vergi Denetim´´ ekibi oluşturuldu.


´Dokuma Fabrikası´nın özelleştirilmesine karşıyız´ Güncel ´Dokuma Fabrikası´nın özelleştirilmesine karşıyız´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, Antalya Dokuma Fabrikası´nın, ÖİB tarafından alelacele satışa çıkarılmasına bir anlam veremediklerini söyledi.


´Deformasyonun Kemer´deki patlamalarla ilgisi yok´ Güncel ´Deformasyonun Kemer´deki patlamalarla ilgisi yok´

Antalya Vali Yardımcısı Tahsin Çiftçioğlu, Özel İdare binasındaki deformasyonun Kemer yolunun genişletilmesi amacıyla gerçekleştirilen dinamitle patlatılmasıyla ilgisinin olmadığının belirlendiğini söyledi.


Plaj temizleme makinesi.. Güncel Plaj temizleme makinesi..

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği, plajların temizlenmesi amacıyla Almanya´dan ´´Plaj temizleme makinesi´´ getirtti.


´Yalan haber, Çin´de meslek ihracı olarak değerlendiriliyor´ Güncel ´Yalan haber, Çin´de meslek ihracı olarak değerlendiriliyor´

Çin´de hiçbir gazetecinin yalan haber yazma girişiminde bulunamayacağını belirten Çin Halk Cumhuriyeti Muhabirler Birliği Başkanı Shao Huaze, Çin devletinin bu tür durumlarda gazeteciler için ağır cezalar öngördüğünü hatırlattı.


Muratpaşa Belediyesi 1.Falez Etkinlikleri Güncel Muratpaşa Belediyesi 1.Falez Etkinlikleri

Muratpaşa Belediyesi tarafından bu yıl birincisi gerçekleştirilen 1.Falez Etkinlikleri ile Romanya, Gürcistan, Özbekistan ve Azerbaycan´dan gelen dansçılar izleyenleri büyüledi.


´Antpil ve Dokuma fabrikaları hurda olarak satılmaya çalışılıyor´ Güncel ´Antpil ve Dokuma fabrikaları hurda olarak satılmaya çalışılıyor´

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Antpil ve Dokuma Fabrikalarının hurda olarak satılmaya çalışıldığını iddia eden Köken, Kepez ve Büyükşehir Belediyesini konuyla ilgili olarak dava açmaya çağırdı.


Serikli İşadamı Akıl: Gelişmenin birinci şartı kurumsallaşma Güncel Serikli İşadamı Akıl: Gelişmenin birinci şartı kurumsallaşma

Serikli İşadamı İsmet Akıl, Serik´in ve Türkiye´nin gelişmesinin birinci şartının kurumsallaşmadan geçtiğini belirterek, ´Dünya konjonktüründe gelişmiş ülkelerin hepsinde şahıs şirketlerinden tutun da büyük şirketlere kadar hepsi kurumsallaşıyor´ dedi.


Kepez Belediyesi Gençlik Şöleni düzenledi Güncel Kepez Belediyesi Gençlik Şöleni düzenledi

Kepez Belediyesi, 19 Mayıs dolayısıyla ´19 Mayıs Gençlik Şöleni´ etkinliği düzenledi. 19 Mayıs Gençlik Şöleni´nde gençlerin yanısıra Belediye Meclis üyeleri de müzik eşliğinde oynayarak eğlendi.


Turist sayısındaki artış, müze ve ören yerlerine yansımıyor Güncel Turist sayısındaki artış, müze ve ören yerlerine yansımıyor

Turist sayısındaki artışın müze ve ören yerlerine yansımamasının nedeninin ´Her Şey Dahil´ sistemi olduğu ileri sürüldü.


Kemer´de 4 ay önce batan ´Tor 3´ hala kaldırılamadı Güncel Kemer´de 4 ay önce batan ´Tor 3´ hala kaldırılamadı

Kemer Yat Limanı´nın 500 metre açığındaki deniz fenerine 22 Ocak 2004 tarihinde çarparak kayalıklara oturan ´Tor 3´ isimli gemi, aradan yaklaşık 4 ay geçmesine rağmen halen kaldırılamadı.


Manavgat suyu pazarlanırken köylerde içme suyu sıkıntısı.. Güncel Manavgat suyu pazarlanırken köylerde içme suyu sıkıntısı..

Türkiye, Manavgat suyunu pazarlamak için çalışmalar yaparken Manavgat´ın Perakente köyü içme suyu sıkıntısı çekiyor.


Antalya´nın jeofizik haritasının olmadığı ortaya çıktı Güncel Antalya´nın jeofizik haritasının olmadığı ortaya çıktı

Antalya´da bulunan Özel İdare binasında meydana gelen çatlaklardan sonra şimdide dikkatler binanın zemin yapısına çevrildi. Farklılılar gösteren bir zemine sahip olan Antalya´nın bir jeofizik haritasının bile olmadığı ortaya çıktı.


Yağmur ve dolu üreticiyi üzdü Güncel Yağmur ve dolu üreticiyi üzdü

Serik İlçesi´nde, şiddetli yağış ve dolu, pamuk ve buğday tarlalarına zarar verdi.


´Fotoğraflarla ve Basında Atatürk Sergisi´ Güncel ´Fotoğraflarla ve Basında Atatürk Sergisi´

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü´nce hazırlanan, ´´Fotoğraflarla ve Basında Atatürk Sergisi´´ Antalya´da açıldı.


´Antalya´da 119 kamu binası incelenecek´ Güncel ´Antalya´da 119 kamu binası incelenecek´

Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Ali İhsan Öztürk, Antalya´daki 119 kamu binasının, deprem riski bakımından inceleneceğini bildirdi.


Su balesi nefes kesti Güncel Su balesi nefes kesti

Antalya´da havuz ve güneşin tadını çıkarmak isteyen tatilciler, su parkında gösteri sunan su balesi grubunu izlemke şansını da yakaladılar.


Sebze fiyatlarında düşüş sürüyor Güncel Sebze fiyatlarında düşüş sürüyor

Örtü altı üretiminde merkez konumunda olan Antalya´da, ikinci ekim ürünün pazara bol giriş yapması ve iç piyasada alımların durgunlaşması nedeniyle sebze fiyatlarındaki düşüş tüketici lehine devam ediyor.


En fazla vergi kaçağı Antalya´da.. Güncel En fazla vergi kaçağı Antalya´da..

Antalya Gelirler Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından Antalya, Denizli, Burdur ve Isparta´da yapılan denetimlerde, yılın ilk 4 ayındaki vergi kaçağının 57 trilyon 700 milyar lira olduğu belirlendi.


Hazine arazilerinin satışı.. Güncel Hazine arazilerinin satışı..

Antalya´nın tarihi Kaleiçi turizm bölgesindeki İstanbul ve Ankara sosyetesinin uğrak yeri olan Clup 29, Maliye Bakanlığı tarafından 4 trilyon 57 milyar liraya Antalya Balıkevi´ne satıldı.


Kurumlar Vergisi´ne tabi şirketler araştırılacak Güncel Kurumlar Vergisi´ne tabi şirketler araştırılacak

Antalya Defterdarlığı, kurumlar vergisi mükellefi olanların, matrahlarında geçen yıla göre yeterli artış olmayan ya da gerileme gösteren mükellefleri araştıracak.


Demirbakan Antalyaspor´a imza attı Spor Demirbakan Antalyaspor´a imza attı

Antalyaspor, teknik direktör Coşkun Demirbakan ile bir yıllık sözleşme imzaladı.


ATSO´dan üye aidatları uyarısı.. Güncel ATSO´dan üye aidatları uyarısı..

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, oda üye yıllık aidat ve munzam aidatların birinci taksitinin son ödeme süresinin 31 Mayıs olduğunu bildirdi.


´Atatürk´ün Gençlerinden Başarı Öyküleri´ paneli.. Güncel ´Atatürk´ün Gençlerinden Başarı Öyküleri´ paneli..

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu´nda (BESYO) düzenlenen ´´Atatürk´ün Gençlerinden Başarı Öyküleri´´ adlı panel, spor dünyasının dört önemli ismini Antalya´da buluşturdu.


Mahkumlar sahne aldı Güncel Mahkumlar sahne aldı

Antalya E Tipi Kapalı ve Yarıaçık Cezaevi´nden bir grup hükümlü, ´´Buzlar Çözülmeden´´ adlı oyunu sahneledi.


Cender Oteli´nde işten çıkarmalar.. Güncel Cender Oteli´nde işten çıkarmalar..

Antalya´da bir otelde sendikaya üye oldukları gerekçesiyle 8 işçinin işten çıkarıldığı iddia edildi.


Şüphe altındaki ‘8 Kadın’ Güncel Şüphe altındaki ‘8 Kadın’

Son dönem Fransız yönetmenleri arasında kendine has sinema anlayışı ile göze çarpan Francois Ozon’un “8 Kadın”ı, Mayıs ayında Antalyalı sinemaseverlerle buluşacak.


Antalya Havalimanı turizm sezonuna hazır! Güncel Antalya Havalimanı turizm sezonuna hazır!

Saatte 24 uçağın iniş yaptığı Antalya Havalimanı, ikinci pistin tamamlanmasıyla bu sayıyı ikiye katlayacak.


Matematikçi ikizler.. Güncel Matematikçi ikizler..

İzmir Fatih Fen Lisesi birinci sınıf öğrencisi ikizler Öykü ve Türkü Çobanoğlu, Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen 9. Antalya Matematik Olimpiyatları´nda birincilik ve ikincilik aldılar.


9. Antalya Matematik Olimpiyatları.. Güncel 9. Antalya Matematik Olimpiyatları..

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Fen Edebiyat Fakültesi ve Matematik Kulübü tarafından düzenlenen ´´9. Antalya Matematik Olimpiyatları´´nda dereceye giren öğrencilere madalyaları verildi.


Antalya´da tahliyesine karar verilen bina.. Güncel Antalya´da tahliyesine karar verilen bina..

Antalya´da, kolonlarında oluşan çatlaklar nedeniyle tahliyesine karar verilen binada oturanların bir kısmı, önce sağlam olduğu gerekçesiyle binayı boşaltmak istemedi, daha sonra da boşaltma işlemini kendileri yaptı.


Yüksel´e ´Yılın Valisi´ ödülü.. Güncel Yüksel´e ´Yılın Valisi´ ödülü..

İnternetten yayın yapan haber portalı ´´Memlekethaber.com´´un düzenlediği, ´´Memleketin en iyileri´´ anketinde Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Yılın Valisi´´ seçildi.


İl Özel İdare Binası boşaltılıyor Güncel İl Özel İdare Binası boşaltılıyor

Ana kolonların bazılarında meydana gelen deformasyon nedeniyle boşaltılma kararı alınan İl Özel İdare binasındaki dairelerde boşaltma işlemlerine başlandı.


Tarihi tersanede Apollon heykeli bulundu Güncel Tarihi tersanede Apollon heykeli bulundu

Alanya İlçesi´ndeki tarihi tersane kıyısında, 1800 yıllık Apollon heykeli buldu.


´7´den 77´ye bisiklet turu´ Güncel ´7´den 77´ye bisiklet turu´

Antalya´da, gençlik haftası etkinlikleri kapsamında, ´´7´den 77´ye Bisiklet Turu´´ düzenlendi.


Kaleiçi esnafından Emniyet Müdürlüğü´ne teşekkür Güncel Kaleiçi esnafından Emniyet Müdürlüğü´ne teşekkür

Kaleiçi Yat Limanı Tanıtım ve Kalkındırma Derneği yöneticileri, son günlerde yapılan huzur operasyonlarıyla Kaleiçi´nin daha güvenli hale geldiğini belirterek, Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiler


Engellilerden teşekkür plaketi.. Güncel Engellilerden teşekkür plaketi..

Altınokta Körler Derneği Antalya Şubesi tarafından, Sakatlar Haftası dolayısıyla engelliler yararına çalışma yapan kişi ve kuruluşlara teşekkür plaketi verildi.


Özel olimpiyatlar anlatıldı Güncel Özel olimpiyatlar anlatıldı

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu´nun, zihinsel engelli çocuklara yönelik uygulanan ve örnek teşkil eden spor aktivitileri ve özel olimpiyat programı, 25 üniversitenin temsilcisine anlatıldı.


Güllük ve Cumhuriyet caddeleri araç trafiğine kapalı Güncel Güllük ve Cumhuriyet caddeleri araç trafiğine kapalı

Antalya´da boşaltılan İl Özel İdare Binası´nda hassas çalışma yapılması nedeniyle Güllük ve Cumhuriyet caddeleri araç ve tramvay trafiğine kapatıldı.


Antalya´da gasp... Güncel Antalya´da gasp...

Antalya´da, bıçaklanarak gasp edilen kişi, üzerindeki kıyafetler alınarak sokağa bırakıldı.


Antalya şarap üretiminde de ´marka´ olacak Güncel Antalya şarap üretiminde de ´marka´ olacak

Turizm ve tarımda ´´marka´´ haline gelen Antalya, şarap üretiminde de ´´marka´´ olma yolunda...


Turfanda mısır pazara indi Güncel Turfanda mısır pazara indi

Gazipaşa İlçesi Aydap bölgesinde Bekir Gök adlı çiftçi tarafından yılın turfanda mısırı yetiştirilerek, satışa sunuldu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71263 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...