Çarşamba, 20 Mart 2019
Muratpaşa Kent Meydanı’nda Muay Thai heyecanı Spor Muratpaşa Kent Meydanı’nda Muay Thai heyecanı

Muratpaşa Belediyesi, Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Muay Thai Uluslararası Altın Kemer Gala Turnuvası’na ev sahipliği yaptı.


Giritli Al Yazma Kadın Danışma Merkezi açılıyor Güncel Giritli Al Yazma Kadın Danışma Merkezi açılıyor

Muratpaşa Belediyesi, 3’üncü Al Yazma Kadın Danışma Merkezi’ni açıyor.


12 Adalar buluşması Muratpaşa’da Güncel 12 Adalar buluşması Muratpaşa’da

IABA2017, 4. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali ve Mimarlık haftası kapsamında ‘Yunanistan 12 Adalar Teknik Odası’ sergisi Muratpaşa Belediyesi fuayesinde açıldı.


BAŞKAN ERDOĞAN: ‘DİYALOG ÖNCELİKLİ OLMALI’ Güncel BAŞKAN ERDOĞAN: ‘DİYALOG ÖNCELİKLİ OLMALI’

ANSİAD Başkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik seyahat vize işlemlerinin durdurulması kararına yönelik diplomasi çağrısında bulundu.


Okullarda florür vernik uygulanmalı mı? Sağlık/Kadın Okullarda florür vernik uygulanmalı mı?

Velilerin kafası karışık. Okullarda çocuklara uygulanacak florür vernik uygulaması için ailelerden izin kağıdı isteniyor, veliler de soluğu ‘Yaptıralım mı, yoksa yaptırmayalım mı?’ diye diş hekiminde alıyor.


MAPFRE Vakfı’ndan Antalyalı Çocuklara Özel Tiyatro Oyunu Eğitim MAPFRE Vakfı’ndan Antalyalı Çocuklara Özel Tiyatro Oyunu

MAPFRE Vakfı’nın 2016 yılında hayata geçirdiği, “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı çocuk oyunu, hem çocuklara hem de büyüklere trafik kurallarını eğlenceli bir şekilde öğretirken bir yandan da farkındalık kazandırıyor. Oyun, Antalya Büyükşehir Belediyesi Yenimahalle Kültür Merkezi’nde bini aşkın çocukla buluştu.


Çağrı karşılama oranını yüzde 99’a çıkaran AEDAŞ, geri bildirim dönemini başlattı Teknoloji/Bilim/İnternet Çağrı karşılama oranını yüzde 99’a çıkaran AEDAŞ, geri bildirim dönemini başlattı

Yılın ilk 9 ayında 1 milyon 185 bin çağrı alan AEDAŞ’ta çağrı karşılama oranı yüzde 99’lara ulaştı. Artık sadece çağrı almakla kalmayıp müşterilerine “Arızanız giderildi, abonelik işlemlerinizdeki süreçten memnun musunuz?” gibi geri bildirimlerde de bulunan AEDAŞ, böylece müşteri memnuniyetini en üst düzeye ulaştırmayı hedefliyor.


“Ergenlik dönemindeki sivilceler tıbbı müdahale gerektirebilir” Sağlık/Kadın “Ergenlik dönemindeki sivilceler tıbbı müdahale gerektirebilir”

Dermatolog Dr. Yelda Bice, lazerle akne tedavisinde uygulanan son teknolojileri anlattı.


Halterde Türkiye Şampiyonu Olduk Spor Halterde Türkiye Şampiyonu Olduk

Türkiye Halter Federasyonu Seyit Ali Onbaşı Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Çanakkale Hasan Mevsuf Spor Salonunda yapıldı.


Meltem Mahallesi’nde yeşil kuşak Güncel Meltem Mahallesi’nde yeşil kuşak

Muratpaşa Belediyesi, 15 bine yaklaşan nüfusuyla Meltem Mahallesi’nde yeni bir park çalışmasına daha başladı.


İmam Hatip’te bisiklet sevinci Kemer İmam Hatip’te bisiklet sevinci

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, ilçedeki bisiklet dağıtım törenlerine Kemer İmam Hatip Ortaokulu ile devam etti. 59 çocuğa bisiklet hediye eden Başkan Gül, “Çocuklarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuz ve ülkemizin mutluluğu demek. Onlar mutlu yetişirse ülkemize daha yararlı olur” dedi.


SEVİM KARALOĞLU “EMZİRME HAFTASI” ETKİNLİĞİNE KATILDI Güncel SEVİM KARALOĞLU “EMZİRME HAFTASI” ETKİNLİĞİNE KATILDI

Sevim Karaloğlu, Atatürk Devlet Hastanesi Perge Kadın - Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası’nda, "Emzirme Haftası" dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.


Psikolojik sıkıntılara karşı yazı terapisi Sağlık/Kadın Psikolojik sıkıntılara karşı yazı terapisi

Üzerinizde duygusal yük oluşturan olaylar belirli bir süre sonra zihinsel ve fiziksel sağlığınızı riskli durumlara sürükleyebilir. Fakat buna karşı bir panzehir var: Yazmak...


Lider Yenilendi! Otomotiv Lider Yenilendi!

Türkiye ve Avrupa’nın en çok satan SUV modeli Qashqai, yenilenen tasarımı ve geliştirilen sürüş performansıyla Türkiye’de satışa sunuluyor.


Kepez’den 23. Bilişim sınıfı Göksu’ya Eğitim Kepez’den 23. Bilişim sınıfı Göksu’ya

Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıl okullara kazandırdığı bilişim sınıflarına bu yıl yenilerini eklemeye devam ediyor.


Devran Kayra halterde şampiyon oldu Spor Devran Kayra halterde şampiyon oldu

Çanakkale’de 33 ilden 368 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Seyit Onbaşı Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası'nda Antalya Denge Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcusu Devran Kayra 77 kilo sikletinde şampiyon oldu.


Anadolu Oyuncak Müzesi’ne ziyaretçi rekoru Güncel Anadolu Oyuncak Müzesi’ne ziyaretçi rekoru

Açıldığı ilk haftada 32 bin ziyaretçiyle rekor kıran Anadolu Oyuncak Müzesi’ni ziyaret eden Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, vatandaşların takdirini gördükçe daha fazla motive olduklarını söyledi


Gazipaşa’da içme ve sulama suyu sorunu tarih oluyor Gazipaşa Gazipaşa’da içme ve sulama suyu sorunu tarih oluyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü önemli bir projeye daha imza attı.


Döşemealtı Kent Meydanın da ‘Yüzyıllar ve Coğrafyalar’ sergisi açıldı Döşemealtı Döşemealtı Kent Meydanın da ‘Yüzyıllar ve Coğrafyalar’ sergisi açıldı

IABA2017, 4. Uluslararası Antalya Mimarlık Bienali ve Mimarlık haftası kapsamında Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri “Karşılaştırmalı Mimarlık Tarihi: Yüzyıllar ve Coğrafyalar” sergisi Döşemealtı Kent Meydanında açıldı.


9 AYIN İSTENMEYEN SÜRPRİZİ: GEBELİK DİYABETİ Sağlık/Kadın 9 AYIN İSTENMEYEN SÜRPRİZİ: GEBELİK DİYABETİ

Diyabet, farklı tiplerle, farklı dönemlerde, yaygın olarak görülen önemli sağlık sorunlarından biri. Ama gebelik döneminde ortaya çıkan diyabet, hem anneyi hem de bebeği etkilemesiyle, daha büyük bir problem haline gelebiliyor. Ancak sevindirici yanı da var; doğru zamanda ve doğru şekilde kontrol altına alınırsa, ne anneye ne bebeğe zarar vermiyor.


CAMBRIDGE SERTİFİKALARI SAHİPLERİNE ULAŞTI Eğitim CAMBRIDGE SERTİFİKALARI SAHİPLERİNE ULAŞTI

Özel Antalya Envar Koleji, eğitimdeki etkin faaliyetlerini sürdürüyor. Uygulamaya koyduğu ‘4/4 lük Eğitim Modeli’ ile kamuoyunda ses getiren Envar Okulları, modelin bir ayağı olan dil eğitimi konusunda da iddialı çalışmalarına devam ediyor.


ÖZEL ENVAR ORTAOKULU OKUL MECLİS BAŞKANINI SEÇTİ Eğitim ÖZEL ENVAR ORTAOKULU OKUL MECLİS BAŞKANINI SEÇTİ

Özel Antalya Envar Okulları Ortaokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Okul Meclis Başkanlığı seçimleri yapıldı.


SAĞLAM DİŞİNİZİ BOŞUNA KAYBETMEYİN Sağlık/Kadın SAĞLAM DİŞİNİZİ BOŞUNA KAYBETMEYİN

Şiddetli çene ağrısı, yüzün her iki tarafında hissedilen kısa süreli, “şimşek çakar” tarzda şiddetli ağrılar… İlk bulgular diş ağrısını işaret etse de, aslında bu Trigeminal Nevralji olarak bilinen sinsi ve az bilinen bir hastalığın ilk belirtileri.


E-imza ile kağıtsız muhasebe mümkün Teknoloji/Bilim/İnternet E-imza ile kağıtsız muhasebe mümkün

Yüzde yüz Türk sermayesi ile kurulan İnci Holding, imza süreçlerini elektronik ortama taşıdı. E-GÜVEN’in İmzala-Gönder çözümünü iş süreçlerine entegre eden İnci Holding, bankacılık işlemlerini daha düşük maliyetle, hızlı ve kolay şekilde yapıyor.


10 REÇETENİN 3’ÜNDE ANTİBİYOTİK VAR Sağlık/Kadın 10 REÇETENİN 3’ÜNDE ANTİBİYOTİK VAR

Türkiye’de herhangi bir hastalıkla hastaneye başvuran 10 bireyden 3’ünün reçetesine antibiyotik yazılıyor. Antibiyotik kullanımının tüm Türkiye ve dünyada bu kadar yaygın olması ilaca karşı direnci artırırken 2050 yılında antibiyotik direncine bağlı ölümlerin tüm dünyada 10 milyonu aşması bekleniyor.


Erkek kısırlığı dünyada hızla artış gösteriyor Sağlık/Kadın Erkek kısırlığı dünyada hızla artış gösteriyor

Yapılan son araştırmalara göre erkeklerdeki sperm kalitesinin dünya çapında düştüğü tespit edildi. Oxford Üniversitesi tarafından yayınlanan araştırmaya göre, sperm kalitesindeki bu düşüş eğilimi devam ederse insan neslinin tükenmesine kadar varabileceği ön görülüyor.


ODTÜ Gençlik Parkı’nda yeni dönem coşkusu Güncel ODTÜ Gençlik Parkı’nda yeni dönem coşkusu

Muratpaşa Belediyesi’nin ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği ve Adalya Vakfı’yla hayata geçirdiği ODTÜ Gençlik Parkı, 150 öğrenciyle başladığı yeni eğitim dönemini Engelsiz Kafe’de düzenlendiği brunchla kutladı.


Trafik Parkı’nda eğitime devam Güncel Trafik Parkı’nda eğitime devam

Muratpaşa Belediyesi’nin Teneffüs Parkla birlikte eğitimde sunduğu alternatif modellerden biri olan trafik parkında yeni dönem eğitimleri başladı.


Muratpaşa’dan ‘Engelsiz Yaşam Rehberi’ Güncel Muratpaşa’dan ‘Engelsiz Yaşam Rehberi’

Muratpaşa Belediyesi, iş bulmadan tayin ve nakle, sağlık yardımından muafiyet ve indirimlere engellilerin gündelik yaşamda karşılaşabilecekleri sorunlarla, çözüm yollarını gösteren ‘Engelsiz Yaşam Rehberi’ hazırladı.


Türel: “Lara’daki temalı park alanını hukuki süreç sonuçlanırsa almaya hazırız” Güncel Türel: “Lara’daki temalı park alanını hukuki süreç sonuçlanırsa almaya hazırız”

Batısında Konyaaltı, doğusunda Lara ile Antalya’nın iki kanatlı bir şehir olduğunu belirten Başkan Türel, “Bu iki kanadın da şehre yaşanabilir noktada döndürülmesi gerekir. Lara’da hukuki süreci devam eden 3 bin dönümlük bir temalı park alanı bulunuyor. Mimarlar Odamızın belediye alsın önerisi var. Hukuki süreci sonuçlanırsa biz de almaya hazırız” dedi.


Varsak'a semt futbol sahası Spor Varsak'a semt futbol sahası

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, Varsakspor’a ve amatör futbol kulüplerine armağan ettiği çim futbol sahasının açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Kepez Belediyesi, amatör spora, gençlere ve çocuklara kalıcı bir spor tesisi daha kazandırdı.


“GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN”DA 15 BİN TL ÖDÜLLÜ HALK OYLAMASI BAŞLADI Güncel “GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN”DA 15 BİN TL ÖDÜLLÜ HALK OYLAMASI BAŞLADI

“GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN” PROJESİNDE YARIŞAN GİRİŞİMCİ ADAYLARINDAN BİRİNE BU YIL İLK KEZ HALK OYLAMASI İLE 15 BİN TL DEĞERİNDE CANSUYU SERMAYESİ VERİLİYOR


TSF’YE DÜNYA SATRANÇ OTORİTELERİNDEN TAM NOT Spor TSF’YE DÜNYA SATRANÇ OTORİTELERİNDEN TAM NOT

Dünya Satranç Federasyonu(FIDE) ve Avrupa Satranç Birliği(ECU) Türk satrancına tam not verdi. 38 ülkeden dünyanın en güçlü takımları ile 300’ü aşkın usta sporcunun katıldığı ve dünyanın en prestijli satranç turnuvası olarak kabul edilen Avrupa Kulüpler Kupası dünya satranç otoritelerinin katıldığı görkemli bir törenle Antalya’da başladı.


Aksu İlçesinde Yol Uygulamasında Aranan 2 Şahıs Yakalandı Aksu Aksu İlçesinde Yol Uygulamasında Aranan 2 Şahıs Yakalandı

Aksu İlçesinde Yol Uygulamasında Aranan 2 Şahıs Yakalandı


Elmalı'da Dört Ayrı Hırsızlık Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı Elmalı Elmalı'da Dört Ayrı Hırsızlık Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı

Elmalı İlçesinde Dört Ayrı Hırsızlık Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı


Alanya Aşevi törenle hizmete açıldı Alanya Alanya Aşevi törenle hizmete açıldı

Alanya’da Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan aşevinin açılışını gerçekleştiren Başkan Türel, sosyal belediyecilikte çok farlı bir anlayışı ortaya koyduklarını, açta açıkta kimseyi bırakmamaya çalıştıklarını söyledi.


Kepezliler yaz-kış yüzebilecek Spor Kepezliler yaz-kış yüzebilecek

Antalya’nın ilk olimpik kapalı yüzme havuzunu hizmete sokan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, yine olimpik olan Fabrikala Mahallesi’ndeki yüzme havuzunu kapalı hale getirilmesiyle ilçe halkının 12 ay yüzebileceğini söyledi


SEZONUN İLK BALESİ  “AFİFE” Kültür/Sanat SEZONUN İLK BALESİ “AFİFE”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 21 Ekim Cumartesi günü “AFİFE” balesi ile 2017-2018 Sanat Sezonunun ilk prömiyerini gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyor.


Büyükşehir Alanya ve Korkutelililere aşure ikram etti Korkuteli Büyükşehir Alanya ve Korkutelililere aşure ikram etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Muharrem Ay’ı nedeniyle Alanya ve Korkutelililere aşure ikram etti.


Büyükşehir Alanya ve Korkutelililere aşure ikram etti Alanya Büyükşehir Alanya ve Korkutelililere aşure ikram etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Muharrem Ay’ı nedeniyle Alanya ve Korkutelililere aşure ikram etti.


SERİK’TE OKULLAR YENİLENİYOR Serik SERİK’TE OKULLAR YENİLENİYOR

Serik Belediyesi okul bahçeleri ve bu okulların çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmalarına bir yenisi daha ekledi. Son dönemde bu alanda önemli çalışmalar yapan Serik Belediyesi’nin son çalışması Belek Limak Ortaokulu’nun bahçe asfaltlama çalışması oldu.


“SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİNE HAZIRLANIYORUZ” Eğitim “SAĞLIK SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİNE HAZIRLANIYORUZ”

Acıbadem Üniversitesi 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni gerçekleştirildi


Minik eller konteyner boyadı Kemer Minik eller konteyner boyadı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’ün öncülüğünde hayata geçirilen “Çöp Konteynerini Kendin Boya Projesi” kapsamında bu kez minikler konteyner boyadı. Konteynerlere çizgi film karakteri çizen anaokulu öğrencilerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.


 Türel: “Bu hepimizin projesi” Güncel Türel: “Bu hepimizin projesi”

Antalya’nın Deniz ve Kıyılarının İklim Değişikliğine Adaptasyonu Projesi lansmanı yapıldı


‘Komşu Kart’ Ulusal Çevre Kongresi’nde Güncel ‘Komşu Kart’ Ulusal Çevre Kongresi’nde

Muratpaşa Belediyesi’nin Türkiye’nin ilk ve tek ödüllü ambalaj atığı toplama projesi Çevreci Komşu Kart, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine (TMMOB) bağlı Çevre Mühendisleri Odası tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen Ulusal Çevre Mühendisliği Kongresi’nde anlatıldı.


53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Antalya Parkuru Kapatılacak Yollar Spor 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Antalya Parkuru Kapatılacak Yollar

53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Antalya Parkuru 10 Ekim 2017 Salı günü Antalya-Kemer Güzergahı ile başlayıp, 11 Ekim 2017 Çarşamba günü Kumluca-Fethiye güzergahı ile sona erecek.


TSKGV’DEN VALİ KARALOĞLU’NA ZİYARET Güncel TSKGV’DEN VALİ KARALOĞLU’NA ZİYARET

Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı (TSKGV) İzmir Bölge Temsilcisi Emekli Tümgeneral Göktürk Gökbayrak, Vali Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.


Başkan Genç, aşure ikramına katıldı Döşemealtı Başkan Genç, aşure ikramına katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Döşemealtı İlçe Teşkilatlı, Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı. Yeniköy mahallesi Atatürk Caddesi Merkez parkta düzenlenen aşure etkinliğine katılan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Tüm hemşerilerimin Muharrem ayını kutluyorum” dedi.


MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ALKIŞLANACAK KARAR Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ALKIŞLANACAK KARAR

Manavgat Belediye Meclisi, Toptancı Hal Karşısında yer alan Manavgat Belediyesi’ne tahsisli hizmet alanını, yeni Hükümet Konağı’nın yapımı için Manavgat Kaymakamlığına verdi.


BUDAK’TAN TARIM BAKANI’NA TEPKİ Siyaset BUDAK’TAN TARIM BAKANI’NA TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın tarım destekleriyle ilgili soru önergesini, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba yanıtladı.


GÜNDOĞMUŞ’UN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR Gündoğmuş GÜNDOĞMUŞ’UN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR

AK Parti Antalya İl Başkanı Avukat Rıza Sümer, Gündoğmuş ilçesinde ve mahallelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde Gündoğmuş’a kazandırılan, yeni ilçe devlet hastanesi ile inşaat çalışmaları devam eden çok amaçlı büyükşehir hizmet binası ve yeni sanayi dükkânlarını inceledi. Sümer, yıllardır yapılması beklenen devlet hastanesi için “Gündoğmuş için hayaldi gerçek oldu” dedi.


Miniklerin hayvan sevgisi Kemer Miniklerin hayvan sevgisi

Kemer Bilgi Koleji öğrencileri, Kendi elleriyle yaptıkları kaplarla ve harçlıklarından aldıkları mamalarla Kemer Olbia Parkı’nda kedi ve köpekleri beslediler. Etkinliği Kemer Belediye Başkan Vekili Semih Top da katıldı.


MAPFRE Vakfı, Antalya’daki Çocuklara Trafik Kurallarını Eğlendirerek Öğretecek Güncel MAPFRE Vakfı, Antalya’daki Çocuklara Trafik Kurallarını Eğlendirerek Öğretecek

Trafik kazalarını önlemek ve trafik kuralları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla beş yıldır Türkiye’de sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştiren MAPFRE Vakfı, “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı çocuk oyunu ile hem çocuklara hem de büyüklere trafik kurallarını eğlenceli bir şekilde öğretirken bir yandan da farkındalık kazandırıyor.


VODAFONE TÜM DÜNYADA YENİ MARKA STRATEJİSİNİ DUYURDU Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE TÜM DÜNYADA YENİ MARKA STRATEJİSİNİ DUYURDU

Faaliyet gösterdiği 36 pazarda birden marka stratejisini, sloganını ve görsel kimliğini yenileyen Vodafone, 2009 yılındaki “Power to you” sloganından bu yana ilk kez marka kimliğinde büyük bir değişime gitti.


VALİ KARALOĞLU TEKNOKENT’TE İNCELEMELERDE BULUNDU Güncel VALİ KARALOĞLU TEKNOKENT’TE İNCELEMELERDE BULUNDU

Antalya Valisi Münir Karaloğlu Akdeniz Üniversitesi (AÜ) bünyesindeki Teknokent’te incelemelerde bulundu.


ZABITADAN OKUL KANTİNİ DENETİMİ Aksu ZABITADAN OKUL KANTİNİ DENETİMİ

Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı zabıta ekipleri, öğrencilerin sağlığını tehdit edecek unsurların oluşmasını önlemek amacıyla, ilçe merkezindeki okul kantinlerini denetledi.


İbrahim Evrim’e önemli görev Güncel İbrahim Evrim’e önemli görev

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Ankara’da 1-3 Kasım tarihlerinde düzenlenecek 3. Turizm Şurası’na Yerel Yönetimler ve Turizm Komisyonu üyesi olarak davet edildi.


Güncel "YENİ KERBELALAR YAŞANMASIN"

Kredi Yurtlar Kurumu Antalya İl Müdürlüğü’nün 8. Aşure Günleri Etkinliğine katılan Vali Karaloğlu, “Yeni Kerbela’lar yaşanmaması için uyanık olmalı ve birliğimizi ve beraberliğimizi korumalıyız” dedi.


BAŞKAN ŞAHİN’DEN EMNİYETE ZİYARET Aksu BAŞKAN ŞAHİN’DEN EMNİYETE ZİYARET

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Aksu İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Tevfik Karayakalı’ya hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.


Avrupa, bilimi perdeleyen bilgi kirliliğini tartışıyor Güncel Avrupa, bilimi perdeleyen bilgi kirliliğini tartışıyor

Sağlık ve Beslenme Konularında Bilgi Kirliliği Toplum Sağlığının Geleceğini Olumsuz Etkiliyor


Pazarlarda etiket denetimi Güncel Pazarlarda etiket denetimi

Muratpaşa Belediyesi, pazarlarda uygulanmaya başlanan ve malın türü, üretim yerini belirten tek tip etiketlerle kullanımına ilişkin pazar yerlerinde denetim gerçekleştirdi.


Muratpaşa Belediyesi aşure dağıttı Güncel Muratpaşa Belediyesi aşure dağıttı

Muratpaşa Belediyesi, Kapalı Yol Kazım Özalp Caddesi’nde 7 bin 500 kişilik aşure dağıttı.


Gazipaşa grup yolları asfaltlanıyor Gazipaşa Gazipaşa grup yolları asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, en son 16 yıl önce asfalt hizmeti alan Gazipaşa’nın 33 kilometrelik Esenpınar-Üçkonak-Çimenbağ-Yenigüney-Karaçukur-Korubaşı mahalleleri grup yolunu sathi asfaltla kaplıyor.


Kepez Belediyesi “Atlı Zabıta Birimi” göreve hazır Güncel Kepez Belediyesi “Atlı Zabıta Birimi” göreve hazır

Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün yeni birimi atlı zabıtanın atları Vezir ile Pusat, ilçedeki parklarda, pazar alanlarında ve şenliklerinde görev alacak.


THK, AKSU’YA UÇAK GÖNDERDİ Aksu THK, AKSU’YA UÇAK GÖNDERDİ

Türkiye’nin alanında ilk ve tek tematik meslek lisesi olan Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Türk Hava Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından uçak gönderildi.


Kadın Çiftçiler Yarışması sonuçlandı Gazipaşa Kadın Çiftçiler Yarışması sonuçlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor 2’inci Bilgi ve Kültür Yarışması”nı Gazipaşa’dan Güler Kaptanoğlu kazandı. Kaptanoğlu 15 bin liralık ödülün de sahibi oldu.


Necdet Adalı anıldı Güncel Necdet Adalı anıldı

Halk Der Kültür Evi'nde düzenlenen toplantıda 12 dönemi olarak bilinen askeri diktatörlük yıllarının ilk idamı Necdet Adalı anıldı.


Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor Kültür/Sanat Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başlıyor

12’nci Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya ayağı Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle Cumartesi saat 19.00’da Meltem Çarşı’da Yeni Türkü konseriyle başladı.


Meme kanseri erken evrede durdurulabilir Sağlık/Kadın Meme kanseri erken evrede durdurulabilir

Dünyada yaygın bir hastalık olan meme kanseri, Batı ülkelerinde her 8 kadından birinde görülürken, ülkemizde her 12 kadından birinde görülüyor.


Kepez’de Step ve Aerobik kayıtları başladı Spor Kepez’de Step ve Aerobik kayıtları başladı

Sporun her alanında adından söz ettiren Kepez Belediyespor, step ve aerobik branşını açarak, eğitimlere başladı.


Alanya’daki okullara spor malzemesi yardımı Alanya Alanya’daki okullara spor malzemesi yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerdeki okullara spor malzemesi yardımı yapmayı sürdürüyor. Alanya’daki okullara forma, şapka, çanta, futbol, basketbol ve voleybol toplarından oluşan spor seti yardımında bulunuldu.


SATRANÇ DÜNYASININ KALBİ TÜRKİYE’DE ATACAK Spor SATRANÇ DÜNYASININ KALBİ TÜRKİYE’DE ATACAK

Türkiye, dünyanın en prestijli satranç turnuvasına ev sahipliği yapıyor. Dünyada kulüp yarışmalarının en önemli organizasyonu olan “2017 Avrupa Kulüpler Kupası” Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından 7-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.


THY “WORLD MILL TECH 2018” FUARI’NIN RESMİ HAVA YOLU OLDU! Güncel THY “WORLD MILL TECH 2018” FUARI’NIN RESMİ HAVA YOLU OLDU!

THY “WORLD MILL TECH 2018” FUARI’NIN RESMİ HAVA YOLU OLDU!


Eğitim "TEOG olmasa da çalışmalar boşa gitmiş sayılmaz, geleceğe yatırımdır"

Kaldırılan TEOG sınavının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılacak olan açıklamalar merakla bekleniyor.


Almanlar Türk partner arıyor Almanlar Türk partner arıyor

Türk ekonomisindeki büyüme Almanların iştahını kabartıyor. Türk firmalarının Almanya’da yatırım yapmasını isteyen Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaleti Türkiye’de yatırımcı avına çıktı.


Karaca ve UNICEF İşbirliği, Çocukların Yarınlarına Dokunuyor Güncel Karaca ve UNICEF İşbirliği, Çocukların Yarınlarına Dokunuyor

Karaca’nın bu yıl üçüncü kez UNICEF’le hayata geçirdiği “Paylaşacağımız Bir Gelecek Var” projesi, kendi alanlarının önde gelen başarılı isimlerini bir araya getirdi.


Antalya İl Merkezindeki Sinema Salonları Denetlendi Güncel Antalya İl Merkezindeki Sinema Salonları Denetlendi

Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerince Antalya merkezinde bulunan sinema salonları denetlendi.


EMZİRİRKEN EN SIK YAPILAN 9 HATA! Sağlık/Kadın EMZİRİRKEN EN SIK YAPILAN 9 HATA!

Çiçeği burnunda annelerin çoğunlukla doğum sonrası en büyük isteği, minik yavrularını anne sütüyle besleyip onu bu mucizevi besinden bolca faydalandırmak. Ancak kimi zaman gerek hurafeler, gerek zorunluluk gerekse bilmeden yaptıkları bazı yanlış davranışlar nedeniyle istemeden de olsa bunu gerçekleştiremeyebiliyorlar.


Düşük Kalorisi ile Diyet Listelerinin Vazgeçilmezi Sağlık/Kadın Düşük Kalorisi ile Diyet Listelerinin Vazgeçilmezi

Hem tadı hem de sağlık açsısından faydaları ile özellikle Avrupa ülkelerinde popüler olarak tüketilen Yıldız Meyvesi, bulaşıcı hastalıklara karşı vücut direncini artırırken, düşük kalorili olması nedeniyle diyet listelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.


Döşemealtı "Ekmek Eğitimi" İşbirliği

Türkiye'nin tematik meslek yüksekokullarından birisi olan Akdeniz Üniversitesi Göynük MYO ile alanında Türkiye'nin sayılı firmalarından olan FİMAK "ekmek" işbirliği yapıyor.


Elmalı İlçesinde Dört Ayrı Hırsızlık Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı Elmalı Elmalı İlçesinde Dört Ayrı Hırsızlık Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı

Elmalı İlçesinde Dört Ayrı Hırsızlık Olayına Karışan Şüpheli Tutuklandı


Kır Çiçekleri Projesi Kapsamında Köy Okullarında Okuyan 255 Öğrenciye Etkinlikler Düzenlendi Güncel Kır Çiçekleri Projesi Kapsamında Köy Okullarında Okuyan 255 Öğrenciye Etkinlikler Düzenlendi

Kır Çiçekleri Projesi Kapsamında Köy Okullarında Okuyan 255 Öğrenciye Etkinlikler Düzenlendi


DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ DUYGUSAL BULUŞMA Serik DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ DUYGUSAL BULUŞMA

Serik Belediyespor güreş takımı sporcusu ve antrenörü Aydın Halimoğlu, hikâyeleriyle büyüdüğü ve hayranı olduğu eski Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu İsmail Ogan’ı ziyaret ederek elini öpüp katılacağı şampiyona öncesi tavsiyelerini aldı.


BUDAK: “ORTA VADELİ PLAN TURİZMDEKİ AKP AFETİNİN BELGESİ” Ekonomi/Turizm BUDAK: “ORTA VADELİ PLAN TURİZMDEKİ AKP AFETİNİN BELGESİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 2018-2020 Orta Vadeli Plan’daki turizm hedeflerini değerlendirdi.


Konyaaltı İlçesinde Meydana Gelen Köpek Öldürme Olayı ile İlgili Basın Açıklaması Güncel Konyaaltı İlçesinde Meydana Gelen Köpek Öldürme Olayı ile İlgili Basın Açıklaması

Konyaaltı İlçesinde Meydana Gelen Köpek Öldürme Olayı ile İlgili Basın Açıklaması


Aksu İlçesinde İşyerinden Hırsızlık Yapan Zanlı Yakalandı Aksu Aksu İlçesinde İşyerinden Hırsızlık Yapan Zanlı Yakalandı

Aksu İlçesinde İşyerinden Hırsızlık Yapan Zanlı Yakalandı


Manavgat İlçesinde 2 Vatandaşı Gasp Eden Zanlılar Yakalandı Manavgat Manavgat İlçesinde 2 Vatandaşı Gasp Eden Zanlılar Yakalandı

Manavgat İlçesinde 2 Vatandaşı Gasp Eden Zanlılar Yakalandı


ALT YAPI EMİN ADIMLARLA  YOLUNA  DEVAM  EDİYOR Serik ALT YAPI EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM EDİYOR

Antalya Futbol Alt Yapı Lig’lerinde mücadele eden Serik Belediyespor, mücadele ettiği alt yapı takımları ile emin adımlarla yolunda ilerlerken, bir yandan da diğer yaş kategorilerinde sezonun ilk maçına çıkacak


Antalya Emniyeti’nde Eylül Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 3 Polis Memuru Ödüllendirildi Güncel Antalya Emniyeti’nde Eylül Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 3 Polis Memuru Ödüllendirildi

Antalya Emniyeti’nde Eylül Ayı’nın Polisi Olmaya Hak Kazanan 3 Polis Memuru Ödüllendirildi


Alo 140 Terör İhbar Hattı Güncel Alo 140 Terör İhbar Hattı

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan açıklamaya göre, terörle mücadele çerçevesinde yapılacak ihbarlara ilişkin iş ve işlemlerin daha etkin ve hızlı yürütülebilmesi amacıyla 30 Ekim 2015 tarihinde "Alo 140 Terör İhbar Hattı" kurulduğu bildirildi.


Manavgat-Serik Karayolu Üzerinde Meydana Gelen Ölümlü Trafik Kazasının Faili Tutuklandı Manavgat Manavgat-Serik Karayolu Üzerinde Meydana Gelen Ölümlü Trafik Kazasının Faili Tutuklandı

07 Ekim Günü Manavgat-Serik Karayolu Üzerinde Meydana Gelen Ölümlü Trafik Kazasının Faili Tutuklandı


TV STARLARINDAN BAŞKAN SÖZEN'E ZİYARET Manavgat TV STARLARINDAN BAŞKAN SÖZEN'E ZİYARET

Ukrayna TV kanalının 11’incisini düzenlediği ve Manavgat Belediyesi'nin de sponsorluğunu üslendiği TVSTAR Festivali minikleri, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i makamında ziyaret etti


Başkan Öztekin’den Hacı Ziyaretleri Elmalı Başkan Öztekin’den Hacı Ziyaretleri

Antalya’nın Elmalı ilçesinden kutsal topraklara giderek Hac vazifesini yapıp dönen vatandaşları Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin eşi Dilek Öztekin ile birlikte evlerinde ziyaret etti.


MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ YÜRÜYÜŞÜ

Manavgat Belediyesi, hayvanların korunmasına katkı sağlamak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla hayvanları koruma yürüyüşü düzenledi.


ECZACILAR ODASI’NDAN BAŞKAN ŞAHİN’E PLAKET Aksu ECZACILAR ODASI’NDAN BAŞKAN ŞAHİN’E PLAKET

Eczacılar Odası Başkanı Tolgar Akkuş, eczacı olan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’e mesleğe katkılarından dolayı teşekkür plaketi taktim etti.


BUDAK: “KALİTESİZ KÖMÜR ANTALYA’YI ZEHİRLİYOR” Siyaset BUDAK: “KALİTESİZ KÖMÜR ANTALYA’YI ZEHİRLİYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın Antalya’daki hava kirliliğiyle ilgili sözlü soru önergesine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki TBMM Genel Kurulu’nda yanıtladı.


PTT’DEN “DÜNYA POSTA GÜNÜ” KONULU ANMA PULU VE PUL SERGİLERİ Güncel PTT’DEN “DÜNYA POSTA GÜNÜ” KONULU ANMA PULU VE PUL SERGİLERİ

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), “9 Ekim Dünya Posta Günü” etkinlikleri çerçevesinde anma pulu hazırladı ve pul sergileri düzenledi.


Boğaz ağrısından kurtulmanızı sağlayacak 15 doğal reçete Sağlık/Kadın Boğaz ağrısından kurtulmanızı sağlayacak 15 doğal reçete

Havaların soğumasıyla birlikte boğaz ağrıları da başladı. Boğaz ağrısı, vücudunuzun viral veya bakteriyel enfeksiyonlara karşı bağışıklık tepkisinin bir parçası olarak ortaya çıkar. Doğal bağışıklık tepkiniz boğazdaki balgam (mukus) zarlarının iltihaplanmasına ve şişmesine neden olur.


Başkan Gül Atatürk sevdalısı öğrencileri ödüllendirdi Kemer Başkan Gül Atatürk sevdalısı öğrencileri ödüllendirdi

Edirne’nin Tayakadın köyünde Atatürk büstü yağmurdan ıslanmasın diye üstüne şemsiye tutan 3 öğrenci ile sınıf arkadaşlarına tablet hediye eden Başkan Gül, “Yüreği Atatürk sevgisi ile dolu bu çocuklarımız için ne yapsak az” dedi.


Antalyaspor'da Çifte Mesai Günü Spor Antalyaspor'da Çifte Mesai Günü

Antalyaspor, günün ilk antrenmanını sabah sahada yaptı. Teknik Direktör Leonardo Araujo, ısınma hareketlerinin ardından takıma 2 farklı taktik çalışması yaptırdı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67050 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...