Cumartesi, 19 Ekim 2019
Falezlerdeki intihar girişimi... Güncel Falezlerdeki intihar girişimi...

Antalya Cumhuriyet Meydanı´nda falezlerden atlayarak intihar girişiminde bulunan İranlı kızı kurtarmak isterken genç kızla birlikte yaklaşık 15 metre yükseklikten düşen genç Çağlar Kırlangıç, ´´Benim yerimde hangi Türk genci olsa aynı şeyi yapardı´´ dedi.


Kaş-Eflatun Kampı, Eylül 2004 etkinlikleri... Güncel Kaş-Eflatun Kampı, Eylül 2004 etkinlikleri...

Yoğun bir ilgi ve uluslararası 12 sanatçının karma sergisiyle açılan Kaş-Eflatun Sanat Kampı, Eylül ayında dünyaca ünlü sanatçı Marlis Dimont sergisine ev sahipliği yapıyor..


Alanya sokakları arap sabunuyla yıkandı. Güncel Alanya sokakları arap sabunuyla yıkandı.

Alanya Belediyesi, ilçe merkezindeki cadde ve sokakları arap sabunuyla yıkattı.


Kemer´de mobil karakollarla halkın ayağına hizmet götürülüyor Güncel Kemer´de mobil karakollarla halkın ayağına hizmet götürülüyor

Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı´na bağlı hizmet veren mobil asayiş karakolları, halkın ayağına hizmet götürüyor.


Antalyaspor, kendine güveniyor. Spor Antalyaspor, kendine güveniyor.

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Antalyaspor´un tek düşüncesinin şampiyonluk olduğunu ve şampiyon olmak için kendine güvendiğini söyledi.


Piriştina´nın söz verdiği otobüs Gazipaşa´da... Güncel Piriştina´nın söz verdiği otobüs Gazipaşa´da...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina´nın vefatından önce sözünü verdiği belediye otobüsü, yeni yönetim tarafından Antalya´nın Gazipaşa İlçesi´ne gönderildi.


Gazipaşa, tropikal sebze ve meyve merkezi olacak Güncel Gazipaşa, tropikal sebze ve meyve merkezi olacak

Gazipaşa İlçesi´nde, Tarım İl Müdürlüğü´nün düzenlediği sertifikalı tohum tanıtım toplantısında, ilçenin tropikal sebze ve meyve merkezi olmasına karar verildi.


Profesyonel aşçılardan Vali´ye ziyaret... Güncel Profesyonel aşçılardan Vali´ye ziyaret...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, turistlerin Antalya´yı tercih etmelerindeki etkenlerden birinin Türk mutfağı olduğunu söyledi.


Gazipaşa Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi açılıyor Güncel Gazipaşa Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi açılıyor

Gazipaşa İlçesi´nde yapımı tamamlanan Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi açılıyor. Bu eğitim öğretim döneminde açılacak okula, ön kayıt sistemi ile 60 öğrenci alacak.


Gazipaşa´da 180 esnafa verem taraması yapıldı Güncel Gazipaşa´da 180 esnafa verem taraması yapıldı

Gazipaşa İlçesi´nde, 180 esnaf verem taramasından geçirildi. Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Antalya Verem Savaş Derneği´nin işbirliğiyle gerçekleştirilen verem taraması, Esnaf ve Sanatkarlar Odası´na gelen gezici röntgen kliniğinde yapıldı.


Gazipaşa Belediyespor sezonu açtı. Spor Gazipaşa Belediyespor sezonu açtı.

Gazipaşa Belediyespor yeni sezonu açtı. Bu sezon Birinci Amatör Küme´de mücadele edecek Gazipaşa Belediyespor, sezon açılışında Akseki Aromaspor ile dostluk maçı yaptı.


Sorunlara yerinde çözüm... Güncel Sorunlara yerinde çözüm...

İlçe gezi programları çerçevesinde AK Parti Antalya Milletvekili Mehmet Dülger, Mevlüt Çavuşoğlu, Burhan Kılıç, İl Başkanı Hamza Taş, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve Antalya İdare Amirleri sorunları yerinde tespit etmek ve çözüme kavuşturmak için bu kez Alanya’ya gitti.


Alanya´da ´Turuncu bayrak´ uygulaması.. Güncel Alanya´da ´Turuncu bayrak´ uygulaması..

Alanya İlçesi´nde, lokanta ve kafeteryalara ´´Turuncu Bayrak´´ verilecek.


Akdeniz Belediyeler Birliği´nin ilk toplantısı yapıldı Güncel Akdeniz Belediyeler Birliği´nin ilk toplantısı yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Belediyeler Birliği´nin, merkezi idareyle belediyeler arasında hizmet, kaynak bölüşümü ve vesayet uygulamaları konusunda koordinasyon sağlaması gerektiğini kaydetti.


´Orman yangınlarıyla mücadele konusunda Türkiye en başarılı ülke´ Güncel ´Orman yangınlarıyla mücadele konusunda Türkiye en başarılı ülke´

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, orman yangınlarıyla mücadele konusunda Türkiye´nin en başarılı ülke olduğunu söyledi.


Antalya´da hanutçulara ceza geldi. Güncel Antalya´da hanutçulara ceza geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce, hanutçuluk yaptığı belirlenen bir işletmeye bir hafta süreyle kapatma cezası verilirken, hanutçuluk yaptıkları belirlenen 17 kişi hakkında da yasal işlem yapıldı.


´Pamuk üreticisine dünya standartlarında destekleme primi verilmeli´ Güncel ´Pamuk üreticisine dünya standartlarında destekleme primi verilmeli´

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Genel Müdürü Mehmet Körk, tekstil sektörünün durumunun perişan olduğunu belirterek, pamuk üreticilerine dünya standartlarında destekleme primi verilmesi gerektiğini söyledi.


Yaylada ´rap´ dansı... Güncel Yaylada ´rap´ dansı...

Gazipaşa İlçesi´nde yaylalara elektrik getirilmesi dolayısıyla düzenlenen şenlikte, gençler ´´rap´´ dansı yaptı.


Yaz dönemi kursları tamam... Güncel Yaz dönemi kursları tamam...

Korkuteli İlçesi Halk Eğitim Merkezi´nce açılan yaz dönemi kurslarında 386 kişinin sertifika aldığı bildirildi.


Korkuteli´de taşımalı eğitim ihalesi yapıldı Güncel Korkuteli´de taşımalı eğitim ihalesi yapıldı

Korkuteli İlçesi´nde, 2004-2004 eğitim öğretim dönemi için öğrencilerin köylerden merkezi okullara taşıma işi ihalesi yapıldı.


Rehberler meslek yasalarını istiyor Güncel Rehberler meslek yasalarını istiyor

Turist Rehberleri Birliği´nce, Meslek Yasası´nın çıkarılması amacıyla 28 Ağustos´ta Antalya´da bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.


7. Ulusal Yemeklik Mantarcılığı Kongresi.. Güncel 7. Ulusal Yemeklik Mantarcılığı Kongresi..

7. Ulusal Yemeklik Mantarcılığı Kongresi, 22-25 Eylül tarihleri arasında Antalya´nın Korkuteli İlçesi´nde yapılacak.


Antalyaspor taraftarları şampiyonluk bekliyor Spor Antalyaspor taraftarları şampiyonluk bekliyor

Antalyaspor Taraftarlar Derneği (ASTDER) yöneticileri, 2004-2005 futbol sezonunda, takımın şampiyon olması için her maçta 90 dakika destek sözü verdiler.


Korkuteli´de doğrudan gelir desteği ödemeleri başladı Güncel Korkuteli´de doğrudan gelir desteği ödemeleri başladı

Korkuteli İlçesi´nde çiftçilere 2003 yılı Doğrudan Gelir Desteği ikinci taksit ödemelerine başlandı.


Elmalı çiftçisine seminer.. Güncel Elmalı çiftçisine seminer..

Elmalı İlçesi´nde, İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından çiftçilere, tarımda sulama ve gübreleme hakkında seminer verildi.


Gazipaşalı muhtarlar sorunlarını anlattı. Güncel Gazipaşalı muhtarlar sorunlarını anlattı.

Gazipaşa İlçesi´nde düzenlenen toplantıda muhtarlar, milletvekillerine sorunlarını anlattı.


Mantar Üreticileri Derneği´ne üye sayısı 200´e ulaştı Güncel Mantar Üreticileri Derneği´ne üye sayısı 200´e ulaştı

Korkuteli İlçesi´nde, mantar üreticilerini bir çatı altında toplayan, Akdeniz Kültür Mantarı Üreticileri Derneği´nin üye sayısının 3 ay içerisinde 200´e ulaştığı bildirildi.


Kumluca´da ihracat denetimi.. Güncel Kumluca´da ihracat denetimi..

Kumluca İlçesi´nde bir yıl önce faaliyete geçirilen Dış Ticaret Müsteşarlığı Batı Anadolu Bölge Müdürlüğü´ne bağlı Kumluca Grup Başkanlığı´nda, 31 Temmuz 2004´e kadar 31 çeşit maddenin ihracat denetiminin yapıldığı bildirildi.


Antalya’da orman yangını: 6 ölü Güncel Antalya’da orman yangını: 6 ölü

Antalya’nın Gündoğmuş İlçesi’nde çıkan orman yangınında, alevlerin arasında mahsur kalan 6 işçi hayatını kaybetti.


Sabıkalı hırsız son işinde suçüstü yakalandı Güncel Sabıkalı hırsız son işinde suçüstü yakalandı

Antalya´da, çalıntı bir araçla hırsızlık yapan 55 yaşındaki eski sabıkalı, son işinde suçüstü yakalandı. Araçta yaklaşık 75 milyar lira değerinde eşya ele geçirildi.


Bakan Mumcu: Turizm gelirleri cari açığı kapatacak... Güncel Bakan Mumcu: Turizm gelirleri cari açığı kapatacak...

Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, bize borç veren kredi veren İMF´ye ve Dünya Bankası´na diyoruz ki cari açığımız büyüyor ama korkmayın turizm gelirlerimiz de büyüyor. Turizm gelirleriyle cari açığı kapatacağımızı söylüyoruz.´ dedi.


120 bin hane 3 ay boyunca sağlık taramasından geçirilecek Güncel 120 bin hane 3 ay boyunca sağlık taramasından geçirilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanı dahilinde bulunan 120 bin hanede ekim, kasım ve aralık ayı içerisinde sağlık taraması yapılacak.


“Bir Göçer Dansı” filmi Altın Portakal Film Festivali´nde iddialı Güncel “Bir Göçer Dansı” filmi Altın Portakal Film Festivali´nde iddialı

Alanya İlçesi´ne bağlı Değirmendere köyü ve Oba Çayı etrafında çekilen ve köylülerin rol aldığı ´Bir Göçer Dansı´ filminin senaristi ve oyuncusu Zeki Demir, Altın Portakal Film Festivali´nde iyi bir derece alacağı konusunda iddialı olduklarını söyledi.


Alanya´da iş yerlerindeki temizliği karne ve not sistemi ile denetleniyor Güncel Alanya´da iş yerlerindeki temizliği karne ve not sistemi ile denetleniyor

Alanya´da faaliyet gösteren cafe, bar ve restaurantların temizlik problemleri, Belediye Çevre Sağlık Müdürlüğü´nün esnafa verdiği denetim karneleri ile gideriliyor.


Antalya´da uyuşturucu hap ticareti yapan 9 kişi yakalandı Güncel Antalya´da uyuşturucu hap ticareti yapan 9 kişi yakalandı

Bir istihbaratı değerlendiren Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Narkotik Büro ekipleri, Antalya, Kemer ve İzmir´de yaptığı operasyonlarda uyuşturucu hap ticareti yaptıkları belirlenen 9 kişiyi gözaltına aldı.


“Dünya Ticaret Örgütü´nün aldığı son kararlar yerli üretimi durduracak” Güncel “Dünya Ticaret Örgütü´nün aldığı son kararlar yerli üretimi durduracak”

Dünya Ticaret Örgütü(DTO)´nün geçtiğimiz aylarda Cenevre´de yaptığı toplantısında, tarım alanında ülkeleri belli gruplara ayırmasının ileride farklı sonuçlar doğurabileceği bildirildi.


Kurşunlama ve gasp olayına karışan 10 kişilik bir şebeke yakalandı Güncel Kurşunlama ve gasp olayına karışan 10 kişilik bir şebeke yakalandı

Antalya´da çeşitli kurşunlama ve gasp olayına karıştığı belirlenen 10 kişi yakalandı. Yakalanan şahıslar adliyeye çıkartıldı.


Antalya TMO: Hububat alım fiyatları dünya piyasasına eşit Güncel Antalya TMO: Hububat alım fiyatları dünya piyasasına eşit

Hububat alım fiyatının geç ve düşük açıklanmasından dolayı üreticinin zarar ettiği iddialarına Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Antalya Ajans Müdürü Mahmut Malak, ´TMO´nun açıkladığı fiyat dünya piyasalarına eşit. Üretici zarar görmedi´ karşılığını verdi.


ATSO, Teknokent´e ortak oluyor Güncel ATSO, Teknokent´e ortak oluyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Akdeniz Bölgesi´nin tarım ve sanayi sektörlerinin gelişmesi için öncülük yaparken, bu sektörlere AR-GE desteği sağlayacak Teknokent´e ortak oluyor.


Çiftçiler, kaliteli buğdayı sertifikalı tohumla elde edecek Güncel Çiftçiler, kaliteli buğdayı sertifikalı tohumla elde edecek

Alanya İlçesi´nde çiftçilerin birim alandan daha kaliteli mahsul alabilmeleri sertifikalı tohum kullanılmalarına ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Hububat fiyatlarının geç ve düşük açıklanması üreticiyi sıkıntıya soktu Güncel Hububat fiyatlarının geç ve düşük açıklanması üreticiyi sıkıntıya soktu

Sosyo-ekonomik özellikleri bakımından hububat sektörü, Türk tarımının en önemli alt sektörünü oluşturuyor. Türkiye´nin ekilebilir alanlarının yaklaşık yüzde 75´ini hububat ürünlerinin oluşturmasına rağmen geçen yıl 1,5 milyon ton hububat ithal edildi.


AK Parti milletvekili Akman, muhtarların sorunlarını dinledi Güncel AK Parti milletvekili Akman, muhtarların sorunlarını dinledi

Ak Parti Antalya milletvekili Osman Akman, Kumluca ilçesinde merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi.


Mahalle muhtarları bilgisayarlara kavuştu Güncel Mahalle muhtarları bilgisayarlara kavuştu

Alanya ilçesinde mahalle muhtarlarına işlerini daha hızlı ve güvenli yapabilmeleri için bilgisayar dağıtımı yapıldı.


Kumluca´da 216 kişi hac için müracaat etti Güncel Kumluca´da 216 kişi hac için müracaat etti

Kutsal topraklarda dini vazifelerini yerine getirmek için Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen hac yolcuğu için kesin kayıtlar yapılmaya başlandı.


Hastaların sorunlarını çözmek için kurulan kurul, 5 aydır toplanmadı Güncel Hastaların sorunlarını çözmek için kurulan kurul, 5 aydır toplanmadı

Hastaların sorun ve şikayetlerinin dinlenebilmesi ve çözüm üretilebilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan Antalya Devlet Hastanesi Hasta Hakları Kurulu´nun 5 aydır hiç toplantı yapmadığı ortaya çıktı. Kuruluş tüzüğüne göre kurulun, haftada bir toplanması ve şikayetlerin görüşülmesi gerekiyor.


Yanlışlıkla inşaa edilen binalar, bakım evi haline getirilecek. Güncel Yanlışlıkla inşaa edilen binalar, bakım evi haline getirilecek.

Orman Bakanlığı´nın 2 yıl önce 49 yıllığına Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü´ne kiraladığı 7 katlı 4 bloktan oluşan atıl binaların özürlüler ile yaşlılara yönelik bakım evi yapılması için harekete geçildiği bildirildi.


Turan: ´Modern bir belde oluşturmak amacındayız´ Güncel Turan: ´Modern bir belde oluşturmak amacındayız´

Kumluca İlçesi´ne bağlı Beykonak Belde Belediye Başkanı Recep Turan, yaptıkları çalışmalarla beldenin önemli sorunlarını gidermeyi ve modern bir belde oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.


Taksiciler döner bıçakları ile birbirine girdi: 4 yaralı Güncel Taksiciler döner bıçakları ile birbirine girdi: 4 yaralı

Antalya´da iki taksi durağı arasında yaşanan yer kavgası kanlı bitti. Döner bıçaklarının konuştuğu kavgada biri ağır 4 kişi yaralandı.


Alanya´da trafik kazası: 2 ölü Güncel Alanya´da trafik kazası: 2 ölü

Alanya İlçesi´ne bağlı Yeşilköy Beldesi´nde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti.


Denize inen yolun otel tarafından kontrol edilmesi... Güncel Denize inen yolun otel tarafından kontrol edilmesi...

Manavgat ilçesine bağlı Çolaklı beldesinde halka açık yolun otel tarafından kontrol edilerek, bazı pansiyon müşterilerine kart vererek geçirirken, diğer vatandaşların geçmesine izin verilmemesi tepkilere neden oluyor.


Kurumaya yüz tutan fidanları için valilikten yardım istedi Güncel Kurumaya yüz tutan fidanları için valilikten yardım istedi

Antalya´da yaşlı bir kadın, arsasındaki 50 fidanın kurumaya başlaması nedeniyle valilikten yardım talebinde bulundu. Emekli Ulviye Ülek (68), arsasında bulunan 50 fidanın kurumaya yüz tuttuğunu belirterek, Vali Alaaddin Yüksel´den yardım istedi.


Kiracılar fuhuş yaptı, kabak ev sahibinin başına patladı Güncel Kiracılar fuhuş yaptı, kabak ev sahibinin başına patladı

Kiraladığı evinde fuhuş yaptıkları tespit edilen kiracılar yüzünden zor günler geçiren Aysel Çoban (50), Antalya Valisi Alaattin Yüksel´den yardım istedi. Çoban, ´Emniyet yetkililerini ben uyardım ancak onlar iki ay sonra beni suçladı.´ dedi.


Muz üreticileri Dünya Ticaret Örgütünün aldığı karardan rahatsız Güncel Muz üreticileri Dünya Ticaret Örgütünün aldığı karardan rahatsız

Dünya Ticaret Örgütü´nün muz ithalatının serbestleştirmesi ve uygulanan fonların sıfırlanması yönünde aldığı kararların Türk tarımına büyük darbe vuracağı belirtildi.


Sokakta dağıtılan kredi kartlarının çoğunu dolandırıcılar alıyor Güncel Sokakta dağıtılan kredi kartlarının çoğunu dolandırıcılar alıyor

Birkaç yıl önce kefilsiz kredi kartı vermeyen bankalar, şimdi kredi kartı dağıtmak için sokaklara stant kurdu. Sokaktan alınan kredi kartlarıyla yapılan harcamaların yüzde 10´unun geri ödemesi yapılmıyor.


Almanlar, tatilden para artırarak ülkelerine dönüyor Güncel Almanlar, tatilden para artırarak ülkelerine dönüyor

Almanların seyahat eğilimlerini araştıran ITD adlı kuruluşun yaptığı bir çalışmaya göre, Almanlar yurtdışında tatildeyken de tasarruf alışkanlıklarını sürdürüyor.


Manavgat Anadolu İHL, ön kayıtlara başladı Güncel Manavgat Anadolu İHL, ön kayıtlara başladı

Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHL) ön kayıtları başladı. Manavgat İHL bünyesinde açılan yabancı dili İngilizce olan Anadolu İmam Hatip Lisesi´ne öğrenci ön kayıtları, 24-31 ağustos tarihleri arasında yapılacak.


Manavgat Anadolu Lisesi´nde kesin kayıtlar açıklandı Güncel Manavgat Anadolu Lisesi´nde kesin kayıtlar açıklandı

Manavgat Anadolu Lisesi´ni tercih eden 150 öğrenciden 143 öğrencinin kesin kayıt yaptırmasıyla açık kalan 7 kontenjan için yapılan müracaatlar sonucu, komisyon kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan 7 öğrenciyi belirledi.


Hububat üretiminde nohut bereketi... Güncel Hububat üretiminde nohut bereketi...

Korkuteli İlçesi Ziraat Odası Başkanı Murat Eren, ilçede bu yıl nohut rekoltesinin yüksek olduğunu, ancak alıcı bulunamadığını bildirdi.


Sagalassos kazılarına ara verildi. Güncel Sagalassos kazılarına ara verildi.

Burdur´un Ağlasun İlçesi´nde bulunan Sagalassos Antik Kenti´ndeki arkeolojik kazılara ara verildi.


Tanıtıma katkı kampanyası sürüyor. Güncel Tanıtıma katkı kampanyası sürüyor.

Alanya Tanıtım Vakfı (ALTAV) tarafından başlatılan ´´Tanıtıma Destek Kampanyası´´nda, şu ana kadar toplanan paranın 200 milyar liraya yaklaştığı bildirildi.


Gazipaşa Kaymakamı´na başarı plaketi... Güncel Gazipaşa Kaymakamı´na başarı plaketi...

Gazipaşa İlçesi´nde Kaymakam İsmail Gültekin´e, ilçeye yaptığı hizmetlerden ve yayla şenliklerine katkılarından dolayı, başarı ve teşekkür plaketi verildi.


Gazipaşalı gençlere sörf imkanı... Güncel Gazipaşalı gençlere sörf imkanı...

Gazipaşa İlçesi´nde, iki ay önce faaliyetlerine başlayan Su ve Doğa Sporları Kulübü´nce, gençlere rüzgar sörfü kursları verilmeye başlandı.


Antbirlik sembolik pamuk alımına başladı. Güncel Antbirlik sembolik pamuk alımına başladı.

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK), sembolik pamuk alımına başladı.


Antalya Valilği´nde halk günü... Güncel Antalya Valilği´nde halk günü...

Antalya Valiliği´nin düzenlediği halk gününde, engelli çocuğuna yardım edilmesini isteyen baba ve eşinden ayrılmak üzere olduğunu söyleyen iki çocuklu kadın gözyaşı döktü.


Köylüler eski okulu sağlık ocağına dönüştürmek istiyorlar Güncel Köylüler eski okulu sağlık ocağına dönüştürmek istiyorlar

Korkuteli İlçesi´nin Ulucak Köyü´nde, köylüler, bir süredir faaliyette bulunmayan okulu, sağlık ocağına dönüştürmek istiyorlar.


MATSO´dan işadamlarına çağrı.. Güncel MATSO´dan işadamlarına çağrı..

Manavgat İlçesi´nde kurulu Ticaret ve Sanayi Odası´nın (MATSO) Başkanı Mehmet Karamancı, iş adamlarını Ankara´da yapılacak ´´Dünya Türk İş Adamları Kurultayı´´ ile 73. Uluslararası İzmir Fuarı´na katılmaya çağırdı.


Trilyonluk yatırım çürümeye terkedildi Güncel Trilyonluk yatırım çürümeye terkedildi

Antalya´da orman alanına inşa edildiği için Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu´na (SHÇEK) tahsis edilen, yüzde 35´i tamamlanmış, 120 dairelik 4 binaya 4 yıldır tek çivi bile çakılmadı.


Engelliler için düzenlenen yat ilk mavi yolcuğuna çıktı Güncel Engelliler için düzenlenen yat ilk mavi yolcuğuna çıktı

Finike İlçesi´nde Teoman Ertekin tarafından, bir süredir yapımı devam eden ve engelliler için düzenlenen yat, ilk mavi yolculuğuna çıktı.


´Kemer´de de mavi bayraklı plajlar kalitesini koruyor´ Güncel ´Kemer´de de mavi bayraklı plajlar kalitesini koruyor´

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker yaptığı açıklamada 24 Ağustos 2004 günü yerel bir gazetede çıkan ´ FEE Kemer sahillerini beğenmedi ´ haberi sonrası açıklamalarda bulundu.


İl Özel İdare Binası´nın yıkılması önerisi Güncel İl Özel İdare Binası´nın yıkılması önerisi

Antalya Mimarlar Odası Antalya Şubesi Başkanı Osman Aydın, kolonlarında meydana gelen hasar nedeniyle boşaltılan İl Özel İdare binasının yıkılmasını önerdi.


Anteks Rusya pazarına girdi. Güncel Anteks Rusya pazarına girdi.

Merkezi Antalya´da bulunan ATAÇ Grubu´na bağlı Anteks´in ´´dünya markası´´ haline geldiği ileri sürüldü.


Korkuteli´de Jandarma şehitlik yaptırıyor. Güncel Korkuteli´de Jandarma şehitlik yaptırıyor.

Korkuteli İlçesi Jandarma Komutanlığı´nca, vatani görevlerini yaparken şehit düşenlerin mezarları, şehitlik haline getiriliyor.


Doğa gönüllülerinden golf alanına tepki! Güncel Doğa gönüllülerinden golf alanına tepki!

Manavgat´ta kurulan Doğa Gönüllüleri Hareketi, Sorgun Çamlığı´nın golf alanı ve otel yeri olarak tahsis edilmesine tepkilerini, internet sitesinde dile getirecekler.


Keçi merakı... Güncel Keçi merakı...

Süral Su, Side Cola, Perge Bira Pilsener ile Narenciye Paketleme Tesisleri´ni yöneten Murat Süral (solda gözlüklü), işlerinin yoğunluğunun yanısıra 150 keçisine de bakıyor.


Kaş festivale hazırlanıyor. Güncel Kaş festivale hazırlanıyor.

Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali, 1 Eylül´de başlayacak. Kaş´ta belediye tarafından düzenlenen Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali, 1 Eylül´de dans, panayır ve el sanatları sergisi ile başlayacak.


Serik´e yeni hastane... Güncel Serik´e yeni hastane...

Serik İlçesi´nde, yapımına 9 yıl önce başlanan hastane binasının tamamlanabilmesi için 5 trilyon liraya ihtiyaç duyulduğu bildirildi.


Finike´de Çevre Film Şenliği... Güncel Finike´de Çevre Film Şenliği...

Finike İlçesi´nde bu yıl ilki düzenlenecek Çevre Film Şenliği, 28-30 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Finike Belediyesi´nce düzenlenen ´´1. Finike Çevre Film Şenliği´´nde kısa öykülerin yer aldığı 9 film gösterilecek.


Antalya´da basketbol turnuvası.. Spor Antalya´da basketbol turnuvası..

Eyilik Vakfı tarafından Antalya´da 27-30 Ağustos tarihlerinde ´´Antalya 1. Street-Ball Basketbol Turnuvası´´ adıyla bir basketbol turnuvası düzenlenecek.


Gölhisar çelenkleri ihraç ediliyor. Güncel Gölhisar çelenkleri ihraç ediliyor.

Burdur´un Gölhisar İlçesi´nde, kurumuş ağaç dalları ile kurumuş çiçeklerden yapılan çelenkler Hollanda ve İngiltere´ye ihraç ediliyor.


´Dawool´ Efes Pilsen için çalacak Güncel ´Dawool´ Efes Pilsen için çalacak

Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan´ın yaptığı ritm tiyatrosu ´´Dawool´´, Efes Pilsen´in 35. yıl etkinlikleri için sahne alacak.


Güvenlikçi şair... Güncel Güvenlikçi şair...

Manavgat Ilıca beldesindeki Mira Mare Otel´de güvenlikçi olarak çalışan Ali Cirit, ´Suya Adını Yazdığım Gün´ adlı şiir kitabını Manavgat Kültüreviönü´ndeki standda tanıtarak okuyucuları için imzaladı.


Alanya Belediyesi sellerin meydana gelmemesi için önlem alıyor Güncel Alanya Belediyesi sellerin meydana gelmemesi için önlem alıyor

Yağışların artmasıyla birlikte birçok ilde meydana gelen sel baskınlarının yaşanmaması için Alanya Belediyesi çalışmalarını hızlandırdı.


Göynük´te sünnet şöleni... Güncel Göynük´te sünnet şöleni...

Kemer İlçesi´ne bağlı Göynük Beldesi´nde, belediye tarafından sünnet şöleni gerçekleştirildi. Konvoyla başlayan şölende, 45 çocuk sünnet edildi.


Antalya´da İslam Danışma Merkezi kuruldu Güncel Antalya´da İslam Danışma Merkezi kuruldu

Antalya Müftülüğü bünyesinde İslam Danışma Merkezi kuruldu. Burada görev yapacak yabancı dil bilen bir vaiz, İslam dini ile ilgili bilgi almak isteyen yerli ve yabancı turistlere yardımcı olacak.


´Türk işadamları Pakistan üzerinden Güney Asya´ya açılabilir´ Güncel ´Türk işadamları Pakistan üzerinden Güney Asya´ya açılabilir´

Pakistan´ın Ankara Büyükelçisi Sher Afgan Khan, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesini isteyerek, Türk işadamlarının Pakistan üzerinden Güney Asya´ya açılabileceğini bildirdi.


Plajlarımız harika... Güncel Plajlarımız harika...

Uluslararası Çevre ve Eğitim Vakfı´nca (FEE) denetlenen Antalya´daki ´´Mavi Bayrak´´ ödüllü 28 plajdan 19´una tam puan verilirken, 9´u da standartların üstünde ´´mükemmel´´ düzeyde bulundu.


Organ nakli yaptıran kişiye fatura gönderilmesi... Güncel Organ nakli yaptıran kişiye fatura gönderilmesi...

Antalya´da, organlarını bağışladığı eşinin ameliyat masrafları için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi´nden icra yoluyla 13,5 milyar lira fatura gönderilen kişinin borcunu Antalya Valiliği ödeyecek.


Pakistan Büyükelçisi Khan´dan Vali Yüksel´e ziyaret.. Güncel Pakistan Büyükelçisi Khan´dan Vali Yüksel´e ziyaret..

Pakistan´ın Ankara Büyükelçisi Sher Afgan Khan, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´i ziyaret etti.


Anıttan sökülen plakaların yerine yenileri takıldı Güncel Anıttan sökülen plakaların yerine yenileri takıldı

Antalya´da bir süre önce kimliği belirlenemeyen kişilerce Şehitlik Anıtı´ndan sökülen plakaların yerine yenileri takıldı.


Akseki Aromaspor´da hazırlıklar sürüyor. Güncel Akseki Aromaspor´da hazırlıklar sürüyor.

Akseki İlçesi´ndeki 3. Lig´in yeni takımlarından Akseki Aromaspor, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.


Muratpaşalı atletler tüm madalyaları topladı. Spor Muratpaşalı atletler tüm madalyaları topladı.

Antalya Muratpaşa Belediyespor Atletizm takımı, hafta sonu Ankara´da düzenlenen ´´Naile Moran Yaş Grupları Türkiye Şampiyonası´´nda takım halinde birinci oldu.


Antalya´da trafikle ilgili yoğun çalışma.. Güncel Antalya´da trafikle ilgili yoğun çalışma..

Antalya´da Mayıs ayından bu yana 7 bin 16 öğrenciye trafik eğitimi verildiği bildirildi.


Kaleiçi Yat Limanı´nda patlama! Güncel Kaleiçi Yat Limanı´nda patlama!

Kaleiçi Yat Limanı´nda meydana gelen patlamada ölen çocuğun isminin Erkan Çardak olduğu belirlendi.


Antalya´da orman yangını.. Güncel Antalya´da orman yangını..

Gündoğmuş İlçesi´ne bağlı Ortakonuş Köyü Boz mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı.


´Turist, olimpiyatı değil tatili seçti´ Güncel ´Turist, olimpiyatı değil tatili seçti´

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, ´´Olimpiyatlar turizmimizi etkilemedi. Atina bile olimpiyatlardan umduğunu bulamadı. Turist, olimpiyatlar yerine tatili seçti´´ dedi.


Caretta carettalar markalanıyor. Güncel Caretta carettalar markalanıyor.

Antalya´da Haziran ayından bu yana Patara ve Boğazkent sahillerine çıkan 350 ergin deniz kaplumbağalarından (Caretta Caretta) 55´inin yumurta bıraktığı belirtilirken, kaplumbağaların gelecek yıllarda da bu kumsallara gelip gelmediğinin tespit edilmesi amacıyla markalama yöntemi uygulandığı bildirildi.


Pomza ile depreme dayanıklı binalar! Güncel Pomza ile depreme dayanıklı binalar!

Halk arasında ´´Topuktaşı´´, ´´Süngertaşı´´, ´´Hışırtaşı´´ gibi isimlerle adlandırılan pomzanın, hafif ve gözenekli yapısı yardımıyla depreme dayanıklı binaların yapımında kullanıldığı bildirildi.


Antalya´ya gelen turist sayısı 4 milyonu aştı Güncel Antalya´ya gelen turist sayısı 4 milyonu aştı

Turizm kenti Antalya´ya yılbaşından bu yana gelen turist sayısı 4 milyonu aştı.


Kızıltopraklı sakinler, belediyeden imza toplayarak yol istedi Güncel Kızıltopraklı sakinler, belediyeden imza toplayarak yol istedi

Muratpaşa Belediyesi sınırlarında bulunan Kızıltoprak Mahallesi sakinleri, mahalleye itfaiye ve vidanjör araçlarının giremediğini belirterek, metrelerce uzunlukta imza topladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...