Çarşamba, 11 Aralık 2019
Saklıkent´te yağmur suyu başarısı Güncel Saklıkent´te yağmur suyu başarısı

Finike İlçesi´ne bağlı Sahilkent Beldesi´nde 2 gündür devam eden yağışlara rağmen sel felaketi yaşanmaması memnuniyet yarattı.


Tarihi evleri maketlerde yaşatıyor Güncel Tarihi evleri maketlerde yaşatıyor

Emekli öğretmen Necdet Atasever, tarihi Safranbolu ve Antalya evlerini maketlerde yaşatıyor.


Tarihi evlerin restorasyonu.. Güncel Tarihi evlerin restorasyonu..

Alanya İlçesi Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, tescilli tarihi evlerin, sahipleri tarafından restore edilmemeleri halinde belediye tarafından istimlak edileceğini bildirdi.


Karate Milli Takımı aday kadrosu Antalya´da belirlenecek Spor Karate Milli Takımı aday kadrosu Antalya´da belirlenecek

Ümit ve Gençler Türkiye Karate Birinciliği müsabakaları, 24-26 Aralık tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


5 metrelik dalgaları görmek isteyen vatandaşlar, sahile akın etti Güncel 5 metrelik dalgaları görmek isteyen vatandaşlar, sahile akın etti

Antalya´da 2 gündür devam eden yağmur ve fırtına sonrasında 5 metreyi bulan dalgalar, Konyaaltı´daki sahil şeridinde hasarlara yol açtı.


Alanya´da binalar turizm sezonuna yeni renklerle girecek Güncel Alanya´da binalar turizm sezonuna yeni renklerle girecek

Yeni turizm sezonuna farklı bir imajla hazırlanan Alanya Belediyesi, şehirdeki binaların yeni renklere boyanması kararını aldı. Boyama için önce inceleme yapacak olan belediye, bunun sonucunda tanzim edilen tutanakları apartman sahiplerine ulaştıracak.


Alanya´daki tarihi yerler turistlerin akınına uğradı Güncel Alanya´daki tarihi yerler turistlerin akınına uğradı

Alanya ilçesinde bulunan tarihi yerler yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Toplam 192 bini yabancı toplam 321 bin 628 kişinin ziyaret tarihi yerlerden, 1 trilyon 33 milyar lira gelir elde edildi.


Işıkara, Türel´i ziyaret etti Güncel Işıkara, Türel´i ziyaret etti

Eski Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü ve Afet Yönetimi Eğitimi Derneği Başkanı Ahmet Mete Işıkara, doğal afet sigortalarının, sadece konut alım-satımında değil, yeni su abonesi alımında da zorunlu kılınması gerektiğini söyledi.


Ekonomik kaygılar, gençleri yaşlı yabancılarla evliliğe itiyor Güncel Ekonomik kaygılar, gençleri yaşlı yabancılarla evliliğe itiyor

Türkiye´nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Alanya ilçesinden yabancı bayanlarla yapılan evliliklerin temelinde ekonomik faktörlerin rol oynadığı ortaya çıktı.


Yağış ve fırtına Antalya´da hayatı olumsuz yönde etkiledi Güncel Yağış ve fırtına Antalya´da hayatı olumsuz yönde etkiledi

Antalya´da iki gündür etkili olan yağış ve fırtına, hayatı olumsuz yönde etkilerken, kent merkezinde yer yer hasara yol açtı. Zaman zaman elektrik kesintilerinin meydana geldiği Antalya´da metrekareye düşen yağış miktarının 90 kilogram olduğu bildirildi.


Kaş Kent Konseyi´nde istifa... Güncel Kaş Kent Konseyi´nde istifa...

Kaş İlçesi Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Genel Sekreteri Aydın Çukurova, belediye ve ilçe halkının konseye destek vermediğini ileri sürerek istifa etti.


Antalya 4. Hediyelik Eşya Fuarı açıldı Güncel Antalya 4. Hediyelik Eşya Fuarı açıldı

Antalya´da geleneksel olarak gerçekleştirilen Antalya Hediyelik Eşya Fuarı, bu yıl dördüncü kez kapılarını açtı. İnsanlara hediyelik eşya almaları konusunda büyük kolaylık sağlayacak olan fuar, 20-30 Aralık 2004 tarihleri arasında Cam Piramit´te açık kalacak.


Olumsuz hava şartları sebze fiyatlarını yükseltti Güncel Olumsuz hava şartları sebze fiyatlarını yükseltti

Olumsuz hava şartlarından dolayı Antalya Sebze Hali´ne mal girişinin azalması fiyatları yükseltti. Domates ve patlıcan yüksek fiyat seyrini sürdürürken, salatalık fiyatı da yükselmeye devam etti.


Antalya´daki dokuma fabrikası alanı.. Güncel Antalya´daki dokuma fabrikası alanı..

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Dokuma Fabrikası alanının tamamının Antalya´ya bırakılması konusunda, Özelleştirme İdaresi ile mutabakata vardıklarını bildirdi.


Çevre Mühendisleri Odası´ndan Atıksu Semineri.. Güncel Çevre Mühendisleri Odası´ndan Atıksu Semineri..

Antalya´da ´´Atıksu Arıtma Tesislerinin Tasarım ve Proje Kontrol Esasları´´ konulu seminer düzenlenecek.


Turistler, 2005´te güvenliğe daha fazla önem verip, kaliteden vazgeçmeyecek Güncel Turistler, 2005´te güvenliğe daha fazla önem verip, kaliteden vazgeçmeyecek

Sezonu başarılı bir şekilde tamamlayan turizm sektörü, 2005 yılına Avrupa Birliği (AB) rüzgarını arkasına alarak girmeye hazırlanıyor. Dünya Turizm Örgütü (WTO) ve turizm araştırmacıları, önümüzdeki dönemde sektörde oluşması beklenen trendleri belirledi.


´Depremden Korunma Kültürü ve Bilinci´ Güncel ´Depremden Korunma Kültürü ve Bilinci´

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Merkezi eski Müdürü Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Türkiye´de depremlerde verilen kayıpların kötü yapılanmadan kaynaklandığını belirterek, ´´Deprem öldürmez, binalar öldürür´´ dedi.


Otel Yöneticileri Vali´yi ziyaret etti Güncel Otel Yöneticileri Vali´yi ziyaret etti

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´i ziyaret etti.


Manavgatlı çiftçiler zeytinciliğe yöneliyor Güncel Manavgatlı çiftçiler zeytinciliğe yöneliyor

Manavgatlı çiftçiler yetiştirmesi kolay olduğu için zeytinciliğe yöneliyor. Son yıllarda artan zeytincilik, üretim alanı en fazla olan ürün durmuna geldi.


Srilankalı turist 300 metrelik uçurumda ölü bulundu Güncel Srilankalı turist 300 metrelik uçurumda ölü bulundu

Yaklaşık 1ay önce kaybolan ancak bütün aramalara rağmen ulaşılamayan Srilankalı turist Vije Anandh Sithambaram (32), Alanya´nın Kuş Yuvası mevkiinde ölü olarak bulundu.


Balkonlara asılan iç çamaşırları Antalya Valisi Yüksel´i kızdırdı Güncel Balkonlara asılan iç çamaşırları Antalya Valisi Yüksel´i kızdırdı

Özellikle gecekondu kesimlerinde iç çamaşırların dışarıdan görülecek biçimde asılması ve eski mobilyaların caddeye bakan balkonlara konması Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´i kızdırdı. Yüksel, ´Böyle rezillik olmaz. Turizm kenti Antalya´ya bu yakışmaz.´ dedi.


Hastalar, hakimin karşısında sorgulanan bir sanık gibi karşılanmak istemiyor Güncel Hastalar, hakimin karşısında sorgulanan bir sanık gibi karşılanmak istemiyor

Antalya´da bulunan Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği´ne 3 yılda 600´e yakın kişi başvuruda bulundu. Son zamanlarda gelen şikayetlerin başında ise doktorların, hastayı ayakta oturan hakim komposizyonunda karşılaması geliyor.


Dört Mevsim Billabong.. Dört Mevsim Ellesse... Güncel Dört Mevsim Billabong.. Dört Mevsim Ellesse...

Dört mevsimin aynı anda yaşandığı Antalya´da, Ellesse ve Billabong markalarına ait dört sezon koleksiyonunu bulabileceksiniz.


´Noel Baba Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri´.. Güncel ´Noel Baba Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri´..

Merkezi Antalya´da bulunan ve 1993 yılından itibaren, Noel Baba adına çeşitli etkinlikler düzenleyen Noel Baba Vakfı, 2005 yılı etkinliklerinin konusunu, ´´Barış Yolunda Cinsel Kimlikler´´ olarak belirledi.


Manavgat´ta yeni çöp taşıma sistemi.. Güncel Manavgat´ta yeni çöp taşıma sistemi..

Manavgat İlçesi´nde yapımı devam eden çöp depolama tesisine, ara istasyondan yüklenen çöplerin TIR´larla taşınması kararlaştırıldı.


´Yerli üret, yerli tüket..´ Güncel ´Yerli üret, yerli tüket..´

Ulusal Düşünce Derneği Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Tosun, ulusal ekonominin önemini vurgulayarak, ´´Ulusal ekonomi, ulusal bağımsızlığın ve ulusal onurun temelidir´´ dedi.


Vali Yüksel turizmcileri uyardı Güncel Vali Yüksel turizmcileri uyardı

Turizmcilerle bir araya gelen Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´Abartıya kaçmayın, rehavete kapılmayın´ uyarısında bulundu.


Kreşte ´Barış Projesi´... Güncel Kreşte ´Barış Projesi´...

Akdeniz Üniversitesi 75. Yıl Kreş ve Çocuk Kulübü Müdürlüğü ´´Silah mı? Oyuncak mı?´´ adlı bir proje başlatarak, çocukları oyuncak silahlardan uzak tutmayı amaçlıyor.


Belediyeden ihale iptali.. Güncel Belediyeden ihale iptali..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 17 Aralık 2004 tarihinde yapacağını duyurduğu, ´´hayvanat bahçesi bakım, onarım ile hayvan bakımı, temizliği ve bekçilik hizmetleri´´ işi ihalesini, 13 Aralık 2004 tarihinde iptal etti.


Alanyalı çiftçiler eğitiliyor Güncel Alanyalı çiftçiler eğitiliyor

Alanya Tarım Müdürlüğü, ´´Her köye bir teknik eleman görevlendirilmesi projesi´´ kapsamında köylerde toplantılar düzenleyerek çiftçileri eğitiyor.


Gazipaşalı çiftçilere 9 bin 500 zeytin fidanı dağıtılacak Güncel Gazipaşalı çiftçilere 9 bin 500 zeytin fidanı dağıtılacak

Gazipaşa İlçesi´nde çiftçilere 9 bin 500 zeytin fidanı dağıtılacak. İlçe Tarım Müdürü Hasan Aslan, İl Özel İdaresi tarafından desteklenen ve çiftçiden katkı payı alınarak dağıtılması planlanan zeytin fidanlarının ilk partisi olan 5 bin zeytin fidanının ilçeye geldiğini bildirdi.


Emekli emniyet müdürü Güner vefat etti Güncel Emekli emniyet müdürü Güner vefat etti

Emekli Emniyet Müdürü Ramazan Güner, Finike İlçesi´nde vefat etti. Çeşitli illerdeki polis teşkilatlarında görev yapan ve geçtiğimiz haziran ayında emekli olarak, yıllar önce görev yaptığı Finike´ye yerleşen Ramazan Güner (59) evinde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.


Muz fiyatları düştü Güncel Muz fiyatları düştü

Bir zamanlar zenginlerin sofralarını süsleyen muzun fiyatı geçen yıla göre yaklaşık yüzde 40 oranında düştü.


Dinler Bahçesi´nde ´AB´ duası.. Güncel Dinler Bahçesi´nde ´AB´ duası..

Belek´te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın açılışını gerçekleştirdiği, Dinler Bahçesi´nde, Müslüman ve Hıristiyan din temsilcileri, Türkiye´nin Avrupa Birliği´ne üyeliği için birlikte dua ettiler.


Caminin tuvalet kapılarını çaldılar Güncel Caminin tuvalet kapılarını çaldılar

Manavgat İlçesi´ndeki Hacı Alime Hatun Camii´nin alüminyum tuvalet kapıları kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce çalındı.


Manavgat Otogarı´na acil yardım ünitesi kuruldu Güncel Manavgat Otogarı´na acil yardım ünitesi kuruldu

Otogar Müdürü Nihat Türkay, yaptığı açıklamada, Acil Yardım Ünitesi´nin Belediye Başkanı Zeynel Şenol´ın katkılarıyla oluşturulduğunu belirterek, ´´Ünitede, otogarda çalışanlar ile yolculara, acil durumlarda ilk müdahale yapılabilecek´´ dedi.


Manavgat´ta kent konseyi kurma çalışmaları başlatıldı Güncel Manavgat´ta kent konseyi kurma çalışmaları başlatıldı

Manavgat İlçesi´nde Kent Konseyi kurma çalışmaları başlatıldı. AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Uyanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede Kent Konseyi kurulması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.


Kepez Belediyesi yol yapım çalışmalarına hız verdi Güncel Kepez Belediyesi yol yapım çalışmalarına hız verdi

Kepez belediye Başkanı Erdal Öner, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldiği günden bu yana 64 kilometre yol yapıldığını, 23 kilometre yol açan Fen İşleri Müdürlüğü´nün toplam 67 kilometrenin de asfaltlama çalışmalarını gerçekleştirdiğini bildirdi.


Barut: ´Turizmin ne olduğunu Rusya´ya biz öğrettik´ Güncel Barut: ´Turizmin ne olduğunu Rusya´ya biz öğrettik´

Türkiye Otelciler Birliği(TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, ´Rusya´da turizm varsa bunun sebebi Türkiye´dir.´ dedi.


Yeni devlet hastanesi için 7 trilyon daha kaynak aktarıldı Güncel Yeni devlet hastanesi için 7 trilyon daha kaynak aktarıldı

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, yeni devlet hastanesinin yapımına başlanabilmesi için gereken kaynağın yüzde 10´una tekabül eden 7 trilyonun, Sağlık Bakanlığı tarafından aktarıldığını açıkladı.


Güzel sanatlara girmenin yolu, semt evlerinde açılan kurslardan geçiyor Güncel Güzel sanatlara girmenin yolu, semt evlerinde açılan kurslardan geçiyor

Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı´na bağlı Çamlıbel, Ermenek Kültür Çadırları ile Yeni Mahalle Semtevi´nde açılan kurslar, insanları hayata hazırlıyor.


Avrupa´dan ithal edilen yangın kapısı, dumana göre kendisi açılıp kapanabiliyor Güncel Avrupa´dan ithal edilen yangın kapısı, dumana göre kendisi açılıp kapanabiliyor

Avrupa´da özellikle işletmeler ve sinema, tiyatro gibi kalabalık yerlerde kullanım oranı oldukça yüksek olan ´Yangın Önleyici Çok Fonksiyonlu Kapı´ Türkiye henüz tam olarak bilinmiyor.


Kumluca´da Tarım Müdürlüğü zeytin fidanı dağıttı Güncel Kumluca´da Tarım Müdürlüğü zeytin fidanı dağıttı

Kumluca İlçesi Tarım Müdürlüğü ve Özel İdare Müdürlüğü´nce vatandaşlara zeytin fidanı dağıtıldı.


Manavgat Tarım Müdüründen uyarı.. Güncel Manavgat Tarım Müdüründen uyarı..

Manavgat İlçesi Tarım Müdürü Abdi Türker, Kurban Bayramı´nın yaklaşması nedeniyle hayvan satışında hareketlilik yaşanacağını belirterek, yetiştiricilerin hayvanlarda salgın hastalıklara karşı dikkatli olmalarını istedi.


Antalya´da fuhuş operasyonu.. Güncel Antalya´da fuhuş operasyonu..

Antalya´da sahte vize işlemleriyle yurda giriş yaptırılan 21 yabancı uyruklu kadınla, bu kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı belirlenen 11 kişilik şebeke yakalandı.


Manavgat Oymapınar´da pilot organik tarım bölgesi Güncel Manavgat Oymapınar´da pilot organik tarım bölgesi

Antalya İl Tarım Müdürü Bedrullah Erçin, yörelere has ürün yetiştiriciliğine önem verdiklerini belirterek, yılın 12 ayında da yetiştirilebilecek ürünler için projeler üretilmesi gerektiğini bildirdi.


Antalya SSK´dan 26 kişinin hayali olarak emekli edildiği belirlendi Güncel Antalya SSK´dan 26 kişinin hayali olarak emekli edildiği belirlendi

Antalya´da SSK Bölge Müdürlüğü´nde yürütülen soruşturmalar çerçevesinde geçmişe yönelik kayıtları inceleyen müfettişler, 26 kişinin hayali olarak emekli edildiğini tespit etti.


Avrupa´ya kışın erken gelmesi Türk ihracatçısının yüzünü güldürdü Güncel Avrupa´ya kışın erken gelmesi Türk ihracatçısının yüzünü güldürdü

Avrupa´da yaşanan kötü hava koşulları ve kış mevsiminin erken gelmesi, Türk ihracatçısına yaradı. Avrupa ülkelerinde baş gösteren buzlanma, sebze meyve üretimine darbe vururken, üretimi durma noktasına getirdi.


Türkiye birincisi ödülünü Antalya İl Emniyet Müdürü´nden aldı Güncel Türkiye birincisi ödülünü Antalya İl Emniyet Müdürü´nden aldı

Özel Toros İlköğretim Okulundan 3. sınıf öğrencisi Mustafa Fethullah ÇELEN, Trafik Yılı nedeni ile ilköğretim okulları arasında yapılan resim yarışmasında Türkiye 1.si olması Toros’ta başarıların tesadüf olmadığını gösterdi.


Alanya´da, ´her köye bir teknik eleman görevlendirilmesi´ projesi Güncel Alanya´da, ´her köye bir teknik eleman görevlendirilmesi´ projesi

Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü, ´Her köye bir teknik eleman görevlendirilmesi´ projesi kapsamında köylerde çiftçi toplantıları düzenliyor.


´AB´deki vitrinimiz turizm´ Güncel ´AB´deki vitrinimiz turizm´

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, Kopenhag Kriterleri´ni yerine getiren Türkiye´nin AB ile müzakere dönemindeki asıl vitrininin turizm olacağını bildirdi.


Kale´de ingilizce kursu.. Güncel Kale´de ingilizce kursu..

Kale İlçesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü´nce iki ayrı İngilizce kursu açıldı. Kursun birincisinde yeni İngilizce öğrenenler için, ikincisinde ise İngilizcesini ilerletmek isteyenler için ders veriliyor.


TÖSHİD Başkanlığı´na Bollukçu yeniden seçildi Güncel TÖSHİD Başkanlığı´na Bollukçu yeniden seçildi

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Başkanlığı´na Şahabettin Bollukçu yeniden seçildi.


Corendon, 2004´te 200 bin turist getirdi Güncel Corendon, 2004´te 200 bin turist getirdi

Corendon Havayolu şirketi, 2004 yılında Hollanda, Belçika ve Almanya´dan Türkiye´ye 200 bin turist getirdi.


Antbirlik Genel Müdürü Mehmet Körk görevden alındı Güncel Antbirlik Genel Müdürü Mehmet Körk görevden alındı

Antalya Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Genel Müdürü Mehmet Körk, görevinden alındı.


Müze ve ören yerlerine ilgi.. Güncel Müze ve ören yerlerine ilgi..

Antalya´da bulunan müze ve ören yerlerini bu yılın 11 aylık bölümünde 2 milyon 107 bin kişi ziyaret etti. Ziyaretten, 5 trilyon 878 milyar 595 milyon lira gelir elde edildi.


Gazipaşa diyaliz ünitesine 10 milyar liralık destek.. Güncel Gazipaşa diyaliz ünitesine 10 milyar liralık destek..

Gazipaşa İlçesi´ndeki Devlet Hastanesi bünyesinde, fiziki alt yapısı tamamlanan Diyaliz Ünitesi´ne Ziraat Odası´nca 10 milyar liralık destek sağlandı.


Gazipaşa İlçe Trafik Komisyonu toplandı Güncel Gazipaşa İlçe Trafik Komisyonu toplandı

Gazipaşa Trafik Komisyonu, Kaymakam İsmail Gültekin başkanlığında toplandı.


Antalya´da içme suyu fiyatlarında indirim... Güncel Antalya´da içme suyu fiyatlarında indirim...

Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) içme suyu fiyatlarında çeşitli oranlarda indirim yaptı.


´Dünyayla kıyasladığımızda Türkiye´deki sokak çocuklarının sayısı toplumu panikletecek Güncel ´Dünyayla kıyasladığımızda Türkiye´deki sokak çocuklarının sayısı toplumu panikletecek

AK Parti Siirt Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sokak Çocuklarını Araştırma Komisyonu Başkanı Öner Ergenç, ´´Dünyayla kıyasladığımızda Türkiye´deki sokak çocuklarının sayısı, toplumu panikletecek boyutlarda değil´´ dedi.


Antbirlik´te kavga Güncel Antbirlik´te kavga

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) Personel Müdürü Osman Öz, Genel Müdür Mehmet Körk´ün kendisine yumruk attığı iddiasıyla polise başvurdu.


TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı Antalya´da... Güncel TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı Antalya´da...

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Türkiye´nin AB´ye adaylık sürecinde asıl zorluğun 17 Aralık sonrasında başlayacağını söyledi.


Amatör maçtaki kavga adliyelik oldu Spor Amatör maçtaki kavga adliyelik oldu

Antalya´da Küçük Erkekler Basketbol Ligi maçında çıkan kavga, adliyelik oldu. Palmiyespor´da oynayan 12 yaşındaki Mehmet Ersin Atay´ın annesi Esme Atay, savcılığa dilekçe vererek TOFAŞ Antrenörü Yahya Yıldırım, eşi Serap Yıldırım ile oğulları Seray ve Serya Yıldırım´dan şikayetçi oldu.


ANSİAD´ın üye sayısı artıyor Güncel ANSİAD´ın üye sayısı artıyor

Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği´nin (ANSİAD) yeni üyelerine, Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı rozet taktı.


ATSO´dan emlak komisyonculuğu kursu... Güncel ATSO´dan emlak komisyonculuğu kursu...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), yerli ve yabancılara konut ve arsa satan emlak komisyoncularına yönelik, halkla ilişkiler ve meslekle ilgili konularda kurs düzenledi.


Çiftçilere ´mobil uyarı´... Güncel Çiftçilere ´mobil uyarı´...

Antalya Tarım İl Müdürlüğü, soğuk hava ve don olaylarına ya da yaş meyve sebze üretiminde çıkan ilaçlama sorunlarına karşı çiftçileri, GSM telefonlarına mesaj göndererek uyarıyor.


Tarım İlçe Müdürlüğü binası bakıma alındı Güncel Tarım İlçe Müdürlüğü binası bakıma alındı

Alanya İlçe Tarım Müdürü Umut Olgun, Tarım İlçe Müdürlüğü binasının tadilata alınacağını bildirdi.


Alanya TEDAŞ´ta sıramatikli dönem.. Güncel Alanya TEDAŞ´ta sıramatikli dönem..

Alanya TEDAŞ Müdürü İbrahim Şirin, sıramatik uygulamasıyla kuyrukta bekleme döneminin sona erdiğini söyledi


Elektrikçiye YTL uyarısı.. Güncel Elektrikçiye YTL uyarısı..

Alanya İlçesi´nde Elektrikçiler Odası üyelerine Yeni Türk Lirası (YTL) anlatıldı. Elektrikçiler Odası Başkanı Hasan Parmaksızoğlu, oda üyelerinin işyerlerine YTL´yle ilgili afişler asmalarını istedi.


Bıçkıcı Çayı Kum Ocağı 750 milyar liraya kiralandı Güncel Bıçkıcı Çayı Kum Ocağı 750 milyar liraya kiralandı

Gazipaşa İlçesi Beyobası Köyü sınırları içinde bulunan Bıçkıcı Çayı üzerindeki kum ve çakıl ocağı, 750 milyar liraya bir yıllığına kiraya verildi.


Demre çayında taşkın önleme çalışması.. Güncel Demre çayında taşkın önleme çalışması..

Devlet Su İşleri ekipleri, Kale İlçesi´ndeki Demre Çayı´nda taşkın önleme çalışmalarına başladı.


Kurbanlıklara şap uyarısı.. Güncel Kurbanlıklara şap uyarısı..

Gazipaşa İlçesi´nde şap aşısı olmayan hayvanlara nakil ve kesim izni verilmeyeceği bildirildi.


Antalya´da elektrik kesintisi.. Güncel Antalya´da elektrik kesintisi..

Antalya´da bazı mahallelere, 17 Aralık Cuma günü 8 saat süreyle elektrik verilemeyecek.


UDD´den ´Yerli Malı Haftası´ kutlaması.. Güncel UDD´den ´Yerli Malı Haftası´ kutlaması..

Ulusal Düşünce Derneği (UDD) Antalya Şubesi, ´´Yerli Malı ve Tutum haftası´´ nedeniyle mesaj yayınladı.


Hediyelik Eşya Fuarı... Güncel Hediyelik Eşya Fuarı...

Forza Fuarcılık ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş tarafından yapılan açıklamada, Cam Piramit Sabancı Fuar ve Kongre Merkezi´nde 20 Aralık tarihinde açılacak olan Hediyelik Eşya Fuarı 30 Aralık´ta sona erecek.


Yapex Fuarı yarın, Hediyelik Eşya Fuarı da 20 Aralık´ta açılıyor Güncel Yapex Fuarı yarın, Hediyelik Eşya Fuarı da 20 Aralık´ta açılıyor

Antalya´da her yıl düzenlenen ´´Yapex Tadilat 2004 Yapılarda Bakım, Onarım ve Yenileme Fuarı´´ ile ´´Yapex Windoor 2004 Kapı Pencere Fuarı´´ yarın açılacak.


İmamlardan eğitim seferberliği... Güncel İmamlardan eğitim seferberliği...

Serik İlçesi´nde cuma günü okunacak hutbede okuma yazmanın önemine değinilirken, ilçedeki imamlara İngilizce ve Almanca dersleri verilecek.


Başarılı işadamları ve vergi rekortmenlerine ödül Güncel Başarılı işadamları ve vergi rekortmenlerine ödül

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ´´Geleneksel Vergi Rekortmenleri ve Başarılı İşadamları Ödül Töreni´´ 24 Aralık Cuma Günü gerçekleştirilecek.


Toptancı Hali´ne kameralı denetim Güncel Toptancı Hali´ne kameralı denetim

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali´ne, kameralı denetim uygulaması yapılacağı bildirildi.


55 yaşında çiğ köfte yapmayı öğrendi Güncel 55 yaşında çiğ köfte yapmayı öğrendi

Antalya Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi ve Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen ´´Ev Ekonomisi ve beslenme´´ kursunda başarılı olan 85 kursiyere sertifikaları verildi.


Çinli polisler Antalya´da Güncel Çinli polisler Antalya´da

Çin´den 25 kişilik polis heyeti, toplumsal olaylara müdahale hakkında eğitim ve bilgilenme amacıyla Antalya´ya geldi.


Toros Koleji Ulusal Matematik Olimpiyatları´nda Türkiye 3.sü oldu Güncel Toros Koleji Ulusal Matematik Olimpiyatları´nda Türkiye 3.sü oldu

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatları madalya töreni Ankara’da yapıldı. Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar kategorilerinde dereceye giren öğrencelere madalyaları, düzenlenen coşkulu bir törenle verildi.


Vali Yüksel´den ´Yılbaşı hediyesi´ uyarısı Güncel Vali Yüksel´den ´Yılbaşı hediyesi´ uyarısı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, yılbaşı dolayısıyla kamu kurum ve kuruluşları tarafından hediye gönderilmemesini, gönderilen hediyelerin ise kabul edilmemesini istedi.


Alanya´da inşaat sektörü yoğunluğu.. Güncel Alanya´da inşaat sektörü yoğunluğu..

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç, son bir yıl içinde ALTSO´ya kaydolan bine yakın firmadan yüzde 25´inin inşaat sektöründe faaliyet gösterdiğini bildirdi.


Konyaaltı Belediyesi´nden ´Kent Meydanı Projesi Yarışması´.. Güncel Konyaaltı Belediyesi´nden ´Kent Meydanı Projesi Yarışması´..

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, düzenlediği basın toplantısında, Akaryakıt Dolum Tesisleri´nin başka bir alana kaydırılmasıyla ortaya çıkan 74 bin 500 metre karelik alanın, Konyaaltı Belediyesi´ne devredildiğini belirtti.


KEMİAD Başkanı Kılıç: ´AB geçmişe değil, geleceğe bakmalı´ Güncel KEMİAD Başkanı Kılıç: ´AB geçmişe değil, geleceğe bakmalı´

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nail Kılıç, Türkiye´nin tam üyelik sürecinde AB´nin geçmişe değil, geleceğe bakması gerektiğini bildirdi.


Kemerspor´da yüzler gülüyor Spor Kemerspor´da yüzler gülüyor

Geçtiğimiz hafta sonu grubun güçlü ekiplerinden Manavgat Beledİyespor ile deplasmanda 0-0 berabere kalan Kemerspor’de gözler bu hafta oynanacak olan Avsallar Belediyespor maçına çevrildi.


Polisten kaçarken kanala düştüler Güncel Polisten kaçarken kanala düştüler

Antalya´da, sürücüsü polisin ´´dur´´ ihtarına uymayan kamyonet, kanala düştü.


Anjelika Akbar´dan klasik müzik şöleni.. Güncel Anjelika Akbar´dan klasik müzik şöleni..

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, dünyaca ünlü orkestra şefi Emil Tabakov yönetiminde bir konser verecek.


Benzin alınacak Güncel Benzin alınacak

Antalya Sarılar Belediye Başkanlığı´nca, ´´açık ihale usulü´´ile belediye araçlarında kullanılmak üzere muhtelif cins ve miktarda akaryakıt satın alınacak.


Turizmde konaklama vergisi tartışması.. Güncel Turizmde konaklama vergisi tartışması..

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, ´´İl Özel İdaresi´´ ve ´´Belediye Gelirleri Kanun Tasarısı Taslağı´´nın yasalaşması halinde, gecelik konaklamadan yüzde 5 vergi kesileceğini, bunun da konaklama sektörünü zor duruma düşüreceğini söyledi.


Antalya´ya yağışlı hava geliyor Güncel Antalya´ya yağışlı hava geliyor

Ilıman havanın hüküm sürdüğü Antalya ve çevresi, Cumartesi gününden itibaren yağışlı havanın etkisine girecek.


Ölü bulunan dernek başkanına otopsi yapıldı Güncel Ölü bulunan dernek başkanına otopsi yapıldı

Antalya´da 4 gün önce kaybolan ve ormanlık alanda dün ölü bulunan Altunana Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Meryem Altun´un cesedine (55), otopsi yapıldı.


Sulama Kooperatifleri Başkanlar toplantısı.. Güncel Sulama Kooperatifleri Başkanlar toplantısı..

Köy Hizmetleri Genel Müdürü Ali Altuntaş, bazı bölgelerde yanlış sulama nedeniyle toprakta tuzlanma sorunu yaşandığını, yeraltı su kaynakları seviyesinin de azalmaya başladığını bildirdi.


Kaçak kömür kullanımı, kaliteli ve belgeli kömür satışıyla durdurulacak Güncel Kaçak kömür kullanımı, kaliteli ve belgeli kömür satışıyla durdurulacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı´na bağlı Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü yetkilileri kentteki kaçak kömür satıcılarının önüne geçmek için izinli kömür satıcılarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi


Depresyon intihara sürüklüyor Güncel Depresyon intihara sürüklüyor

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Gül, intihar olaylarını arttıran sebeperin başında depresyonun geldiğini söyledi.


İntihar ölüm nedenleri içinde dünyada 13 ncü sırada yer alıyor Güncel İntihar ölüm nedenleri içinde dünyada 13 ncü sırada yer alıyor

Ölüm nedenleri içinde intihar dünyada 13´üncü sırada yer alıyor. Türkiye´de ise intihar sayısının yıllara göre yavaş yavaş arttığı ve 15 - 24 yaş grubunda fazlalaştığı, doğu illerinde kadın intiharlarının daha çok olduğu belirtildi.


Ustalık belgesi olmayan kişiler inşaat yapamayacak Güncel Ustalık belgesi olmayan kişiler inşaat yapamayacak

Antalya Valiliği´nin aldığı bir kararla ustalık belgesi olmayan kişilerin inşaat yapmalarına izin verilmeyeceği belirtildi.


Köy Hizmetleri: Biz diğer kurumlardan daha fazla çalışıyoruz Güncel Köy Hizmetleri: Biz diğer kurumlardan daha fazla çalışıyoruz

Köy Hizmetleri Genel Müdürü Ali Altuntaş, Devlet Su İşleri (DSİ) ve Karayolları´ndan iki kat fazla hizmet yaptıklarını söyledi.


Antalya´da ´çifte fiyat´ uygulamasıyla otellere ve satıcılara farklı fiyattan mal veriliyor Güncel Antalya´da ´çifte fiyat´ uygulamasıyla otellere ve satıcılara farklı fiyattan mal veriliyor

Antalya Toptancı Hali´nde 20 yıldır devam eden ´çifte fiyat´ uygulamasıyla otellere farklı, satıcılara farklı fiyatlardan mal verildiği ortaya çıktı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...