Cumartesi, 19 Ekim 2019
Hayvan hırsızlarına suçüstü... Güncel Hayvan hırsızlarına suçüstü...

Kemer İlçesi´ne bağlı Beycik Köyü´nde, arazide otlayan 8 ineği ormanlık alana sürerek kesmek isteyen 4 kişiden 3´ü suçüstü yakalandı.


Plaj hentbolü milli takımlarının hazırlık kampı.. Spor Plaj hentbolü milli takımlarının hazırlık kampı..

Plaj hentbolü bayan ve erkek milli takımları, Alanya İlçesi´nde kampa girdi.


Zatürre ölümlerini engellemek için ücretsiz aşı kampanyası düzenlenecek Güncel Zatürre ölümlerini engellemek için ücretsiz aşı kampanyası düzenlenecek

İl Sağlık Müdürü Hüseyin Gül, çağdaş sağlık düzeyini yakalamaya çalışan ülkemizde, akut solunum yolu enfeksiyonuna bağlı ölümlerin çok daha az olması gerektiğini söyledi.


Kadriye´ye yarış pisti yapılacak Güncel Kadriye´ye yarış pisti yapılacak

Türkiye Otomobil ve Motor Sporları Federasyonu (TOMSFED) Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, önümüzdeki yıllarda Kadriye Beldesi´nde bir yarış pisti yapmak için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.


Erdoğan Kahya, yeniden başkan seçildi Güncel Erdoğan Kahya, yeniden başkan seçildi

Antalya Gazeteciler Cemiyeti 12. Genel Kurulu gerçekleştirildi. ATSO´da toplantı salonunda yapılan Genel Kurul´da denetleme raporunun okunması sırasında gergin anlar yaşandı.


Dortek kapılarını Türkiye´de ilk olarak Antalya´da açtı Güncel Dortek kapılarını Türkiye´de ilk olarak Antalya´da açtı

Avrupa´nın ve Ortadoğu´nun en büyük kapı fabrikası Dortek, ilk showroom´unu Antalya´da açtı. Monoblok-dolu kapı teknolojisini geliştiren Dortek, neme, darbeye ve ısıya dayanıklı, tek parçadan oluşan kapı geliştirdi.


Kemer Belediyesi´nden Alanya Belediyesi´ne ziyaret Güncel Kemer Belediyesi´nden Alanya Belediyesi´ne ziyaret

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Şandan, Alanya Belediyesi´ni ziyaret ederek, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.


Diyabetle barışık olmanın yolu bilinçli hasta olmaktan geçiyor Güncel Diyabetle barışık olmanın yolu bilinçli hasta olmaktan geçiyor

Kemer Yaşam Hastanesi ve Kemer Belediyesi´nin ortaklaşa düzenlediği ´Diyabet ve Diyabetle Yaşam Eğitimi´ konulu toplantı Kemer Belediyesi Düğün Salonu´nda yapıldı.


“Formula ´0´ projesini eş zamanlı tüm dünya ile birlikte hayata geçireceğiz” Güncel “Formula ´0´ projesini eş zamanlı tüm dünya ile birlikte hayata geçireceğiz”

Türkiye Otomobil ve Motor Sporları Federasyonu (TOMSFED) Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, gelecek dönemde aynı görevde kalması halinde, sportif hedeflerin yanında toplumsal alanlarda da hizmetlerinin artarak süreceğini söyledi.


Alanya köylerinin tamamı suya kavuşacak Güncel Alanya köylerinin tamamı suya kavuşacak

Alanya´ya ayrılan ödenekle bütün köylerin su problemi giderilecek.


Tüketicilerin bilinç düzeyi yükseldikçe, şikayet sayıları artıyor Güncel Tüketicilerin bilinç düzeyi yükseldikçe, şikayet sayıları artıyor

Tüketicilerin bilinç düzeylerinin yükselmesiyle doğru orantılı olarak tüketici şikayetlerinde de artışlar meydana geliyor.


Şüpheli paket korkuttu Güncel Şüpheli paket korkuttu

Antalya Doğu Garajı Işıklar mevkiinde bırakılan şüpheli bir çanta emniyeti alarma geçirdi.


Dolmuşçuların rekabeti vatandaşa yaradı Güncel Dolmuşçuların rekabeti vatandaşa yaradı

Alanya ve Gazipaşa İlçeleri arasında yolcu taşıyan dolmuşçular arasındaki rekabet vatandaşa yarıyor.


Antalya Gençlik Spor İl Müdürlüğü, “Sponsorluk Bilgilendirme Semineri” düzenledi Güncel Antalya Gençlik Spor İl Müdürlüğü, “Sponsorluk Bilgilendirme Semineri” düzenledi

Antalya Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün 5105 sayılı yasayı ve bu yasaya istinaden uygulamaya konulan sponsorluk yönetmeliğini tanıtmak amacıyla seminer düzenledi.


Yüksel: “Üç ulaşım yolunu iyi kullanan Antalya daha çabuk kalkınır” Güncel Yüksel: “Üç ulaşım yolunu iyi kullanan Antalya daha çabuk kalkınır”

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kara, hava ve deniz yollarını iyi kullanan bir Antalya´nın, önümüzdeki yıllarda süratle kalkınacağını söyledi.


Babası tarafından dövülen çocuğa 7 gün iş göremez raporu verildi Güncel Babası tarafından dövülen çocuğa 7 gün iş göremez raporu verildi

Antalya´da babası tarafından dövüldüğünü iddia eden 13 yaşındaki S.Ç.´ye 7 gün iş göremez raporu verildi. Baba Ş.Ç.´nin göz altına alındığı olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.


Maliye ekipleri Antalya´nın ünlü eğlence ve otellerini denetledi Güncel Maliye ekipleri Antalya´nın ünlü eğlence ve otellerini denetledi

Ramazan Bayramı´nda Antalya´nın 5 yıldızlı otellerinde sahneye çıkan ünlü sanatçılar hayranlarını coştururken kendileri de iyi kazanç elde etti.


Alanya´da zeybek oyunları eğitim kurslarıyla yaşatılacak Güncel Alanya´da zeybek oyunları eğitim kurslarıyla yaşatılacak

Alanya Belediyesi´ne bağlı Spor Müdürlüğü bünyesinde organize edilen ´Zeybek Oyunu Kursu´ başlıyor. Bu yıl 12.´sini düzenleyen belediye, kurslarla ilçenin sembolü haline gelen zeybek oyununu gençlere öğretmeyi ve Alanya kültürünü yaşatmayı amaçlıyor.


Dialog Avrasya Platformu, Antalya´da başladı Güncel Dialog Avrasya Platformu, Antalya´da başladı

Dialog Avrasya Platformu´nun 6. Genel Kurul toplantısı, terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin ve mağdurların anılmasıyla Antalya Rixos Otel´de başladı.


Antalya itfaiyesi Avrupa standartlarına yükseltiliyor Güncel Antalya itfaiyesi Avrupa standartlarına yükseltiliyor

2005 yılı ocak ayından itibaren tam donanımlı 20 yeni araç alınacağını belirten İtfaiye Daire Başkanı Ali Fuat Uslu, ayrıca itfaiyecilik ve yangın merdiveni güvenliği mezunu 20 yeni itfaiyecinin göreve başlayacağını söyledi.


Antalya Barosu Felluce katliamına tepki gösterdi Güncel Antalya Barosu Felluce katliamına tepki gösterdi

Antalya Barosu, basın açıklaması yaparak Felluce´de yaşanan katliama tepki gösterdi.


Fırtınalı havalardan sonra sahiller çöp yığınına döndü Güncel Fırtınalı havalardan sonra sahiller çöp yığınına döndü

Alanya İlçesi´nde etkili olan yağışlar nedeniyle dalgaların kıyıya vurduğu çöp atıkları sahilleri çöp yığını haline çevirdi. Özellikle yağışlı ve fırtınalı havalardan sonra görülen bu manzaralar yerli ve yabancıların tepkisine neden oluyor.


İsviçre´nin büyük şirketleri yatırım için Türkiye´ye gelecek Güncel İsviçre´nin büyük şirketleri yatırım için Türkiye´ye gelecek

Dünyanın en büyük 7. yatırımcı ülkesi İsviçre´nin büyük firmaları önümüzdeki Şubat ayında Antalya´da toplanarak yatırım olanaklarını değerlendirecek.


Otomasyon sistemi arızalanınca muayene olmak için gelenler uzun süre arızanın giderilmesini be Güncel Otomasyon sistemi arızalanınca muayene olmak için gelenler uzun süre arızanın giderilmesini be

Antalya Devlet Hastanesi otomasyon sistemi ana merkez bilgisayarında meydana gelen teknik arızadan dolayı acil servis ve polikliniklerde sevk işlemleri eski sistem ile yapıldı.


Gıda ürünleri, ´Yeni Tatlar ve Yeni Lezzetler´ ile fuarda tanıtılacak Güncel Gıda ürünleri, ´Yeni Tatlar ve Yeni Lezzetler´ ile fuarda tanıtılacak

Gıda sektörü, 22-28 Kasım 2004 tarihleri arasında ´Yeni Tatlar, Yeni Lezzetler´ sloganıyla fuarda buluşacak. Antalya Cam Piramit´te düzenlenecek fuara Türkiye´nin çeşitli bölgelerinden yaklaşık 50 üretici firmanın katılması bekleniyor.


ATSO, gençlere AB Eğitim Programlarını tanıtacak Güncel ATSO, gençlere AB Eğitim Programlarını tanıtacak

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Avrupa Birliği Bilgi Bürosu, 18 Kasım 2004 tarihinde ATSO Meclis Salonu´nda ´Avrupa Birliği Gençlik ve Eğitim Programları: Socrates (Genel Eğitim) Programı´ konulu bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.


Antalya´nın 2005 yılı bütçesi 44 milyon YTL olarak belirlendi Güncel Antalya´nın 2005 yılı bütçesi 44 milyon YTL olarak belirlendi

Antalya İl Genel Meclisi 20. dönem 2. birleşimini gerçekleştirdi. Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu´nca hazırlanan Bütçe Taslağı 44 milyon YTL olarak açıklandı.


Antalya´da 7 ay boyunca her gün bir rögar kapağı çalındı Güncel Antalya´da 7 ay boyunca her gün bir rögar kapağı çalındı

Antalya´da meydana gelen ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan rögar kapağının açık bırakılması, beraberinde başka konuları da getirdi.


´Kök hücre nakli koroner bypass cerahisinin yerini tutmaz´ Güncel ´Kök hücre nakli koroner bypass cerahisinin yerini tutmaz´

Antalya´da kalp yetmezliği çeken hastaların kalbine bypassız kök hücre nakli yapılması ile ilgili haberler gazete ve televizyonlarda çıkınca büyük bir telefon trafiği yaşandı.


Antalya´da fırtına uyarısı Güncel Antalya´da fırtına uyarısı

Antalya´da yarın akşam saatlerinden itibaren başlayacak fırtınanın hızının saatte 75 kilometreye ulaşabileceği bildirildi.


Türkiye´nin yeni akciğerleri: ´Kent ormanları´... Güncel Türkiye´nin yeni akciğerleri: ´Kent ormanları´...

Şehir merkezlerinde yaşayan halkın doğayla iç içe yaşaması ve orman gerçeğini yakından tanımasını sağlamayı amaçlayan ´´kent ormanları´´, Türkiye´nin yeni ´´akciğerleri´´ oldu.


Özel okul, icra kanalıyla satışa çıkarıldı. Güncel Özel okul, icra kanalıyla satışa çıkarıldı.

Özel Akdeniz Koleji, alacak-verecek meselesi nedeniyle 9 trilyon 812 milyar liraya, icra kanalıyla satışa çıkarıldı.


Titreyengöl´deki kuşlar halkalanıyor Güncel Titreyengöl´deki kuşlar halkalanıyor

Manavgat İlçesi yakınlarındaki Titreyengöl´de yaşayan, göç ederken kısa süre konaklayan ya da yavrulayan kuşların halkalanması çalışmalarına devam ediliyor.


Antalya´da futbol turizmi.. Güncel Antalya´da futbol turizmi..

Antalya´da son yıllarda kış sezonunun canlı geçmesini sağlayan futbol turizmi, bu yıl kapasitesini daha da artıracak.


Şiddet karşıtı işadamından ilginç kampanya... Güncel Şiddet karşıtı işadamından ilginç kampanya...

Alanya İlçesi´nde bir işadamı, çocukları şiddetten uzak tutmak amacıyla ´´Oyuncak tabancanı getir, yeni bir oyuncak götür´´ kampanyası düzenledi.


Almatı kültür günleri protokolü imzalandı Güncel Almatı kültür günleri protokolü imzalandı

Antalya´da bu ay sonunda gerçekleştirilecek ´´Almatı Kültür Günleri´´ne ilişkin protokol imzalandı.


Antalya´daki çete operasyonu.. Güncel Antalya´daki çete operasyonu..

Manavgat İlçesi ve Samsun´da eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda, Hizbullah terör örgütü adını kullanarak haraç topladıkları iddia edilen 6 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.


Antalya Havalimanı´nın ikinci pisti hazır.. Güncel Antalya Havalimanı´nın ikinci pisti hazır..

Antalya Havalimanı´nda, üç yıldır yapımı süren ikinci pist tamamlanarak uçakların iniş ve kalkışına hazır hale getirildi.


2000 yıllık eğitim gönüllüsü.. Güncel 2000 yıllık eğitim gönüllüsü..

Kumluca İlçesi´nde bulunan Rhodiapolis Antik Kenti´nde M.S. 100´lü yıllarda yaşayan Opramoas adlı toprak sahibinin, topraklarından bir kısmını kız çocuklarının okutulmasına vakfettiği belirtildi.


Turistler için kayak turu.. Güncel Turistler için kayak turu..

Bir turizm şirketinin koordinatörü Gaye Doğanoğlu, kış sezonu boyunca turistler için Antalya´dan Saklıkent ve Davras kayak merkezlerine günübirlik turlar düzenleyeceklerini bildirdi.


Kaçak cep telefonu operasyonu.. Güncel Kaçak cep telefonu operasyonu..

Antalya Havalimanı´nda kaçak olarak getirilen çok sayıda cep telefonu yedek parçası ele geçirildi.


Böbrek hastası sayısı 60 bine ulaşacak Güncel Böbrek hastası sayısı 60 bine ulaşacak

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alper Demirbaş, gelecek 7-8 yıl içinde Türkiye´deki böbrek hastası sayısının 60 bine ulaşacağını belirterek, ´´Bu hastalara devletin, 5 milyar dolar civarında para ödemesi gerekecek´´ dedi.


Antalya´dan Amerika´ya ´tabut soğutucusu´ ihracatı.. Güncel Antalya´dan Amerika´ya ´tabut soğutucusu´ ihracatı..

Antalya Organize Sanayi Bölgesi´nde (OSB) faaliyette bulunan bir firma, geçen yıl ABD´ye 2 bin tabut soğutucusu ihraç etti. Firmanın, ABD ordusu için ürettiği, TIR üzerinde taşınabilir 60 soğutucu konteynır ise halen Irak´ta kullanılıyor.


Heykelde at kuyruğuna düğüm tartışması.. Güncel Heykelde at kuyruğuna düğüm tartışması..

Antalya Meydan Kavşağı´na dikilen Selçuklu Sultanı Gıyaseddin Keyhüsrev heykelindeki atın kuyruğuna atılan düğüm tartışmalarına son noktayı tarihçiler koydu.


Yağmurdan arta kalanlar... Güncel Yağmurdan arta kalanlar...

Antalya´da dün etkili olan şiddetli yağış, yaşamı olumsuz etkilerken, 200´ün üzerinde ev ve işyerinde su baskınına neden olmuştu.


Turistlere alternatif sunumu.. Güncel Turistlere alternatif sunumu..

Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, Avrupalı turiste kendilerinde olan deniz, kum, güneş ve otelin sunulduğunu belirterek, ´´Turiste kendi ülkelerinde bulamadıkları Çatalhöyük´ü, Midas´ı, Olimpos´u, Türk hamamını sunmalıyız´´ dedi.


Odasını ´müze´ gibi düzenledi Güncel Odasını ´müze´ gibi düzenledi

Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tuncay Neyişçi´nin, ´´Doğanın Dili Müzesi´´ adını verdiği odasında, taş, ağaç kesitleri fosiller gibi 800 parça yer alıyor.


Antbirlik İplik Fabrikası´nın kapatılması... Güncel Antbirlik İplik Fabrikası´nın kapatılması...

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği´nin (ANTBİRLİK) Aksu Beldesi´nde bulunan İplik Fabrikası´nın kapatılacağı bildirildi.


´Her portakal Finike portakalı değildir´ Güncel ´Her portakal Finike portakalı değildir´

Tadı, kokusu, vitamin değeri ve aromasıyla Türkiye´nin yanı sıra yurt dışında da tanınan ve tercih edilen ´´Finike Portakalı´´, kendi adıyla piyasaya sürülen, farklı bölgelerde üretilen portakallarla haksız rekabet yaşıyor.


Şimdi yerli turist gözde... Güncel Şimdi yerli turist gözde...

Ramazan Bayramı nedeniyle iç piyasada önemli bir taleple karşılaşan Antalya yöresindeki bazı turistik tesisler, yabancıların rezervasyonlarını kabul etmedi.


Antalya´daki otellerin 2005 yılı anlaşmaları... Güncel Antalya´daki otellerin 2005 yılı anlaşmaları...

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, Antalya´daki otellerin 2005 yılı Avrupa anlaşmalarını tamamladığını, Rusya ve diğer ülkelerle yapılan anlaşmaların ise tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.


Antalya´da 15 yabancı islamiyeti seçti Güncel Antalya´da 15 yabancı islamiyeti seçti

Antalya´da yılbaşından bu yana 15 yabancının İslamiyeti seçtiği bildirildi.


ALman ve Ruslar ´Antalya aşığı´... Güncel ALman ve Ruslar ´Antalya aşığı´...

Antalya´ya gelen turistler arasında, bu yılın 10 aylık döneminde ilk üç sırayı Alman, Rus ve Hollandalı turistler aldı.


Türk çiçekçilerine bronz madalya Güncel Türk çiçekçilerine bronz madalya

Türk kesme çiçek ihracatçıları, Hollanda´da düzenlenen Dünya Çiçek Fuarı´nda bronz madalya kazandılar.


Antalya golf turizminde iddialı Güncel Antalya golf turizminde iddialı

Antalya, güneş ve deniz ile özdeş yaz turizmine alternatifleri sorguluyor. Turizmciler, golf sporunun Antalya’da geliştirilmesi için yeni sahaların açılması gerektiğine işaret ediyor.


Antalya Havalimanı’nın 2. pisti hazır Güncel Antalya Havalimanı’nın 2. pisti hazır

Antalya Havalimanı’nda, üç yıldır yapımı süren ikinci pist tamamlanarak uçakların iniş ve kalkışına hazır hale getirildi.


Alanya´da yaşayan Almanlar bakanlarla bayramlaştı Güncel Alanya´da yaşayan Almanlar bakanlarla bayramlaştı

İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, Alanya´da partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı. Alanya´da yaşayan Almanlar da, Kültür Sarayı´na gelerek bakanlarla bayramlaştı.


Türk Telekomspor:0 Antalyaspor:0 Spor Türk Telekomspor:0 Antalyaspor:0

Türkiye 2. Futbol Ligi A Kategorisi´nde Türk Telekomspor ile Antalyaspor, Macunköy Stadı´nda karşı karşıya geldi. Karşılaşma golsüz beraberlikle sona erdi.


Antalya´da trafik kazası: 5 yaralı Güncel Antalya´da trafik kazası: 5 yaralı

Antalya´da iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.


Antalyalılar Hülya Avşar ile coştu Güncel Antalyalılar Hülya Avşar ile coştu

Bayram arifesi Antalya Kremlin Palace Otel´de sahne alan Hülya Avşar, otel salonunu dolduran yaklaşık bin kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.


´Oyuncak tabancanı getir, yeni bir oyuncak götür´ Güncel ´Oyuncak tabancanı getir, yeni bir oyuncak götür´

Alanya İlçesi´nde bir işadamı, çocukları şiddetten uzak tutmak amacıyla ´´Oyuncak tabancanı getir, yeni bir oyuncak götür´´ kampanyası düzenledi.


Cezaevlerinde bayram dolayısıyla açık görüş. Güncel Cezaevlerinde bayram dolayısıyla açık görüş.

Tutuklu ve hükümlüler, Ramazan Bayramı dolayısıyla 16 Kasım´dan itibaren açık görüş yapacaklar.


Toros öğrencileri, resimleriyle özgürlüğü yorumladı Güncel Toros öğrencileri, resimleriyle özgürlüğü yorumladı

Başarılarıyla sık sık adından söz ettiren Özel Toros İlköğretim Okulu öğrencileri, yaptıkları resimlerle özgürlüğü yorumladı.


Uzmanlar uyarıyor: İşportadan şeker ve çikolata almayın Güncel Uzmanlar uyarıyor: İşportadan şeker ve çikolata almayın

Ramazan Bayramı´nın yaklaşması şeker ve çikolata satan işportacıların sayılarının artmasına neden oldu. Yetkililer, bir çok yerde ve özellikle hastane önlerinde sıralar oluşturan işportacılardan bayramlık şeker veya çikolata alışverişi yapılmaması konusunda vatandaşları uyarıyor.


Turgutreis, fakirleri sevindirdi Güncel Turgutreis, fakirleri sevindirdi

Turgut Reis Dershanesi Ramazan ayı nedeniyle muhtaç ailelere gıda yardımında bulundu. Yaklaşık bin aileye yapılan yardımların dağıtımı tamamlandı.


Hız denemesi yapan gençler az kalsın hayatlarından oluyordu Güncel Hız denemesi yapan gençler az kalsın hayatlarından oluyordu

Etiler mahallesi 830. sokakta meydana gelen tarik kazasında 9 kişi yaralandı. Kazaya neden olan arac sürücülerinin hız denemesi yaptığı, sürücülerden birisinin ehliyetsiz olduğu öğrenildi.


Antalya´da toplu bayramlaşma töreni düzenlendi Güncel Antalya´da toplu bayramlaşma töreni düzenlendi

Ramazan Bayramı münasebetiyle Antalya kültür Merkezi´nde, kamu kurum ve kuruluşlarının katıldığı bayramlaşma töreni düzenlendi.


Köyden geçen karayolunda trafik kazası olunca köylüler yolu 2 saat trafiğe kapattı Güncel Köyden geçen karayolunda trafik kazası olunca köylüler yolu 2 saat trafiğe kapattı

Elmalı ilçesine bağlı Yakaçiftlik köyünde öğle saatlerinde meydana gelen kazada 5 yaşındaki Huriye Geç isimli bir çocuk ağır yaralandı.


Küçükköylüler Derneği 164 paket Ramazan yardımı yaptı Güncel Küçükköylüler Derneği 164 paket Ramazan yardımı yaptı

Korkuteli Küçükköylüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Korkuteli´nde oturan Küçükköylü ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı içinde 164 paket gıda yardımında bulundu.


Bakanlar vatandaşlarla bayramlaştı Güncel Bakanlar vatandaşlarla bayramlaştı

Bayram tatillerini geçiren Adalet Bakanı Abdülkadir Aksu ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya vatandaşlarla bayramlaştı.


´Sendikalar bankalardaki paralarıyla 100 bin kişinin çalışacağı fabrikalar kurabilir´ Güncel ´Sendikalar bankalardaki paralarıyla 100 bin kişinin çalışacağı fabrikalar kurabilir´

Özelleştirmeye her seferinde karşı çıkan sendikalar, üyelerinden topladıkları aidatlarla Türkiye´de ve ülke dışında ´özel´ oteller, dinlenme tesisleri, kompleksler ve dükkanlar ediniyor.


Turist, tura çıkmayınca ören yerlerinin geliri azaldı Güncel Turist, tura çıkmayınca ören yerlerinin geliri azaldı

Tarihi yerlere düzenlenen turlara turistler rağbet etmeyince ören yerlerinin gelirlerinde yüzde 50´ye yakın azalma oldu.


Kumluca´da Yunanistan´a kaçmak isteyen 149 kaçak yakalandı Güncel Kumluca´da Yunanistan´a kaçmak isteyen 149 kaçak yakalandı

Kumluca İlçesi´ne bağlı Mavikent Beldesi yakınlarında, Yunanistan´a kaçmak isteyen 149 kaçak yolcu yakalandı.


Kimsesiz mezara çiçek diktiler Güncel Kimsesiz mezara çiçek diktiler

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve İlçe Müftüsü Muhammed Gevher, üzerinde ismi yazılmayan bir mezara çiçek diktiler.


Çocuklar Kurtlar Vadisi´ne tepki olarak oyuncak silah bıraktı Güncel Çocuklar Kurtlar Vadisi´ne tepki olarak oyuncak silah bıraktı

Dizilerdeki şiddete tepki gösteren bir işadamı çocuklar için ´eski silah oyuncağını getir, yeni oyuncak götür´ kampanyası düzenledi.


Antalya´da 5 kg eroin maddesi ile 3 kişi yakalandı Güncel Antalya´da 5 kg eroin maddesi ile 3 kişi yakalandı

Antalya´da Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği tarafından düzenlenen operasyonda 5 kg eroin maddesi yakalandı.


´Bir çok hasta organ bulunmadığı için hayatını kaybediyor´ Güncel ´Bir çok hasta organ bulunmadığı için hayatını kaybediyor´

Tedavisi mümkün olmayan son dönem kalp hastalarına kalp transplantasyonu tedavisi yapılıyor.


DEEPO Ramazan Bayramı süresi boyunca müşterileri değişik ektivite ve eğlenceler ile motive ed Güncel DEEPO Ramazan Bayramı süresi boyunca müşterileri değişik ektivite ve eğlenceler ile motive ed

Dünya´nın ve Türkiye´nin en tanınmış mağazalarının bulunduğu DEEPO Ramazan Bayramı süresi boyunca müşterileri değişik ektivite ve eğlenceler ile motive ediyor.


Antalya´da Gençlik Danışma ve Sağlık Hizmet Merkezi açıldı Güncel Antalya´da Gençlik Danışma ve Sağlık Hizmet Merkezi açıldı

Adolesan olarak tanımlanan 10 - 19 yaş grubu nüfusa nitelikli sağlık ve danışmanlık hizmeti vermek üzere Antalya´da Gençlik Danışma ve Sağlık Hizmet Merkezi açıldı.


Canıdemir´in korneaları hayat veriyor Güncel Canıdemir´in korneaları hayat veriyor

İzmit´ten İstanbul´a giderken kapkaççılar tarafından trenden atılarak yaşamını yitiren 18 yaşındaki Ahmet Hakan Canıdemir´in korneası Alanya´daki yaşıtı Mehmet Özkan´a nakledildi.


Milli Eğitim´e 10 trilyonluk bütçe Güncel Milli Eğitim´e 10 trilyonluk bütçe

Antalya´da, 2005 Yılı Milli Eğitim Bütçesi 10 trilyon lira olarak belirlendi. 10 trilyon liralık bütçenin 6 trilyon lirası İl Özel İdare´den, kalanı ise Milli Eğitim Bakanlığı´ndan aktarılacak.


Kaldırıma çıkan otomobil öğrencilerin arasına daldı Güncel Kaldırıma çıkan otomobil öğrencilerin arasına daldı

Antalya´da ağaca çarptıktan sonra kaldırıma çıkan otomobilin çarptığı öğrencilerden Arif Kapar, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi´nde yoğun bakımda tedavi altına alındı. Diğer iki öğrenci ve araçta bulunan Emrah Bulduk ilk tedavilerinin ardından taburcu edildiler.


Orman şehitlerinin ailelerine bayram yardımı... Güncel Orman şehitlerinin ailelerine bayram yardımı...

Gündoğmuş İlçesi´ndeki orman yangınında şehit düşen 4 yangın işçisinin ailelerine 3 milyar 600´er milyon lira bayram yardımı yapıldı.


´Efes Pilsen Blues Festival 15´ Güncel ´Efes Pilsen Blues Festival 15´

´´Efes Pilsen Blues Festival 15´´ çerçevesinde yurtiçindeki ilk konser, 16 Kasım´da Antalya´da gerçekleşecek.


Alanya´daki pazarcılara YTL etiketi dağıtımına başlandı Güncel Alanya´daki pazarcılara YTL etiketi dağıtımına başlandı

Alanya Pazarcılar Odası, pazarcı esnafına dağıtmak üzere 20 bin adet Yeni Türk Lirası (YTL) etiketi hazırlatacak.


Hizbullah adını kullanarak zengin işadamlarından haraç toplayan 6 kişi yakalandı Güncel Hizbullah adını kullanarak zengin işadamlarından haraç toplayan 6 kişi yakalandı

Manavgat İlçesi ve Samsun´da eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda, Hizbullah terör örgütü adını kullanarak haraç topladıkları iddia edilen 6 kişi yakalandı.


Kepez Belediyesi´nden Ramazan tedbiri Güncel Kepez Belediyesi´nden Ramazan tedbiri

Kepez Belediyesi, Ramazan Bayramı tatili ile ilgili bazı tedbirler aldı.


´Hediye alırken değiştirme kartını istemeyi unutmayın´ Güncel ´Hediye alırken değiştirme kartını istemeyi unutmayın´

Ramazan Bayramı´nda vatandaşlar sadece kendileri için alışveriş yapmıyor. Bayramı fırsat bilen insanlar, bu vesileyle sevdiklerini mutlu etmek için hediyeler alıyor.


Kumluca İşadamları Derneği 264 aileyi sevindirdi Güncel Kumluca İşadamları Derneği 264 aileyi sevindirdi

Kumluca ´da 2 yıl önce kurulan Kumluca İş Adamları Dernek üyeleri ile birlikte bölgede tespit ettikleri ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan yardım paketlerinin teslim etti.


Meteroloji istasyonu okul hizmet veriyor Güncel Meteroloji istasyonu okul hizmet veriyor

Antalya´ya bağlı Finike Meteroloji Müdürlüğü, modern cihazlarıyla çevreye net ve doğru olarak meterolojik bilgi veriyor. Çevrede bulunan ilköğretim okullarının ziyaretleriyle ´Bir okul gibi´ öğrencileri bilgilendiriyor.


Antalya´ya getirilen bayat balıkları önlemek için ´Balık Hali´ kuruluyor Güncel Antalya´ya getirilen bayat balıkları önlemek için ´Balık Hali´ kuruluyor

Diğer illerde satılamayan elde kalmış bayat balıkların kente getirildiğini tespit eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya´daki insan sağlığını tehdit eden balık satışlarının önüne geçmek için ´Balık Hali´ kuruyor.


Çiftçilere bambus arısı dağıtıldı Güncel Çiftçilere bambus arısı dağıtıldı

Antalya Tarım İl Müdürlüğü ve İl Özel İdare bütçesinin desteğiyle Kumluca´da kontrollü üretim yapan çiftçilere Bambus arısı ve sera tülü dağıtıldı.


Kaş´ta bayram hazırlığı... Güncel Kaş´ta bayram hazırlığı...

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, bayram dolayısıyla ilçeye gelecek yerli ve yabancı turistlerin huzurlu ve güvenli bir tatil yapabilmeleri için tüm önlemlerin alındığını bildirdi.


İMKB Ticaret Lisesi´nde bilgisayar kursu.. Güncel İMKB Ticaret Lisesi´nde bilgisayar kursu..

Manavgat İlçesi´nde, İMKB Ticaret Meslek Lisesi´nde hafta içi ve hafta sonları bilgisayar kursları düzenleniyor.


Turistik alana alıcı çıkmadı Güncel Turistik alana alıcı çıkmadı

Karayolları tarafından ihale ile üçüncü kez satışa çıkarılan Konyaaltı´ndaki 20 dönümlük turistik alana, yine alıcı çıkmadı.


Antalya´ya bayramda yağmur geliyor Güncel Antalya´ya bayramda yağmur geliyor

Ramazan Bayramı´nda yerli tatilcileri ağırlayacak olan Antalya´da bayramın ilk günü yağmur ve fırtına bekleniyor.


Antalya´daki tecavüz sanığı... Güncel Antalya´daki tecavüz sanığı...

Antalya´da, aralarında küçük yaşta çocukların da bulunduğu 9 kişiye tecavüz ettiği, tecavüz girişiminde ve tacizde bulunduğu iddialarıyla hakkında 9 dava açılan Sefer Yaman hakkında 3 olayla ilgili açılan birleştirilmiş davada tahliye kararı verildi.


TÜRSAB´tan kaçak çalışan acente uyarısı.. Güncel TÜRSAB´tan kaçak çalışan acente uyarısı..

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Antalya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kerim Çavuşoğlu, bayram tatilinde kaçak çalışan acentelere yönelik denetimlerini aralıksız sürdüreceklerini bildirdi.


41. Altın Portakal Fotoğraf Yarışması ödülleri törenle dağıtıldı Güncel 41. Altın Portakal Fotoğraf Yarışması ödülleri törenle dağıtıldı

41. Antalya Altın Portakal Film Festivali bünyesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Altın Portakal Fotoğraf Yarışması´nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.


Türkiye´nin üçüncü büyük marinasında bin 536 yat konakladı Güncel Türkiye´nin üçüncü büyük marinasında bin 536 yat konakladı

Denizde bağlama 350, karada-park 100 olmak üzere, toplam 450 yat kapasiteli, önemli bir deniz giriş kapısı olan Finike Setur Marina´da 2004 yılında toplam bin 536 yat konakladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...