Perşembe, 14 Kasım 2019
Devlet Hastanesi boşaltılıyor Güncel Devlet Hastanesi boşaltılıyor

Antalya Devlet Hastanesi, eski ve dayanıksız bir bina olduğu gereçesiyle, hasta kabulünü durdurdu, ziyaretçiler ise içeri alınmadı.


Kaleiçi´ndeki yangını sarhoş olan Fatih Burcu aydınlatacak Güncel Kaleiçi´ndeki yangını sarhoş olan Fatih Burcu aydınlatacak

İtfaiye yetkililerinden alınan bilgiye göre, yangının çıkma sebebiyle ilgili olarak şüphelerin, kaldığı pansiyonun camından son anda atlayarak hayatını kurtaran Fatih Burcu üzerinde yoğunlaştığı ifade edildi.


Kaleiçi´nde korkutan yangın Güncel Kaleiçi´nde korkutan yangın

Antalya´nın Kaleiçi semtinde çıkan yangın tamamen söndürüldü. Bu arada, binalar, yeniden tutuşma ihtimaline karşı yıkılıyor.


Kemer´de otomobiller yarıştı Güncel Kemer´de otomobiller yarıştı

Kemer ilçesinde Kemer Motor Sporları Kulübü tarafından düzenlenen 3.Mahalli Oto Slalom Yarışı heyecanlı görüntülere sahne oldu.


Küresel iklim değişiminin turizme etkisi.. Güncel Küresel iklim değişiminin turizme etkisi..

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, bilim adamlarının küresel iklim değişikliğinin turizm sektörüne etkisini araştırmaya başladıklarını belirtti.


Futbolda ´Efes Cup 4´ heyecanı.. Spor Futbolda ´Efes Cup 4´ heyecanı..

Efes Pilsen´in, Sar-an International organizatörlüğünde bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceği ´´Efes Cup 4´´ uluslararası futbol turnuvası, 7-13 Ocak tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


Suçta azalma oldu.. Güncel Suçta azalma oldu..

Antalya´da, 2004 yılında, mala karşı işlenen suç oranlarında azalma meydana geldiği bildirildi.


Tatile geldi kayboldu Güncel Tatile geldi kayboldu

Antalya´ya tatile gelen 35 yaşındaki Nurcan Çelik´ten iki günden bu yana haber alınamıyor.


Ümitler Gençler Karate Türkiye Şampiyonası sona erdi Spor Ümitler Gençler Karate Türkiye Şampiyonası sona erdi

Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu´nda gerçekleştirilen Ümitler Gençler Karate Şampiyonası´nda bugün genç bayanlar 60 kilogram üstü, genç baylar 65, 70 ve 75 kilogram kumite maçları yapıldı.


Özürlülerin tezgah tepkisi.. Güncel Özürlülerin tezgah tepkisi..

Antalya´da, engelli dernekleri tarafından işletilen tezgahların Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılmak istenmesi dernek yöneticilerinin tepkisine neden oldu.


Karate Milli Takımı aday kadrosu Antalya´da belirleniyor Spor Karate Milli Takımı aday kadrosu Antalya´da belirleniyor

Ümit ve Gençler ( bay, bayan) Türkiye Karete Şampiyonası Antalya Dilek Sabancı Spor Tesisleri´nde gerçekleştiriliyor.


MESO, kaçak elektrikçilerden şikayetçi Güncel MESO, kaçak elektrikçilerden şikayetçi

Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) korsan elektrikçilere ve elektrik malzemesi üreticilerine karşı dikkatli olması için üyelerini uyardı. MESO üyeleri seyyar ve yetkisiz elektrikçilerin ise sokaklarda serbestçe dolaşmasına ve yetkililerin kanunsuz iş yapan elektrikçilere göz yummasına tepki gösterdi.


´Gazipaşa Havaalanı Antalya Havaalanı gibi kullanılamaz´ Güncel ´Gazipaşa Havaalanı Antalya Havaalanı gibi kullanılamaz´

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım göreve geldikleri günden beri hava alanı ile ilgili çok yönlü inceleme yaptıklarını ve geçmişe yönelik soruşturmanın başlatıldığını söyledi.


Laura Alışveriş Merkezi Antalya´da açıldı Güncel Laura Alışveriş Merkezi Antalya´da açıldı

Antalya´da birbiri ardına açılan alışveriş merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Antalya´nın perakendecilik sektörüne canlılık getirmeyi hedefleyen Laura Alışveriş Merkezi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım´ın kestiği kurdeleyle kapılarını ziyaretçilerine açtı.


Antalya dünya çapındaki 500 katalogda yeralıyor Güncel Antalya dünya çapındaki 500 katalogda yeralıyor

Antalya, dünya çapında 500´e yakın katalogda en fazla yer alan destinasyon konumunda bulunuyor.


Kepez Belediyesi ‘Ressamlar Tepesi’ni Antalya´ya taşıyor Güncel Kepez Belediyesi ‘Ressamlar Tepesi’ni Antalya´ya taşıyor

´Turizm amaçlı televizyon verici kuleleri´ projesinin önümüzdeki yıl içinde Masadağı´nda başlayacağını açıklayan Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Ressamlar Tepesi´nin de Kent Ormanı´nda hayata geçirileceği açıkladı.


Batı Akdeniz´in en önemli sorunu alt yapı yetersizliği Güncel Batı Akdeniz´in en önemli sorunu alt yapı yetersizliği

Batı Akdeniz illerinin en önemli ortak sorunu olarak ulaşım altyapısının yetersizliği gösteriliyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin (TOBB) Bölgesel İstişare Toplantısı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nda (ATSO) gerçekleştirildi.


Sedat Peker´in adamlarından biri Antalya´da yakalandı Güncel Sedat Peker´in adamlarından biri Antalya´da yakalandı

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan Erdal Aksakal´ın Kelebek Operasyonu kapsamında aranan ve Sedat Peker´in adamı olduğu belirtildi.


Hızlı büyüme, turizm sektörünün geleceğini tehdit ediyor Güncel Hızlı büyüme, turizm sektörünün geleceğini tehdit ediyor

Turizm sektörünün en önemli sorunlarından biri de kalifiye eleman azlığı. Turizm sektöründe çok fazla otel açıldığı için yetişmiş işgören sıkıntısının her geçen gün büyüdüğünü aktaran Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, bu açığın mutlaka kapatılmasının gerekli olduğunu ifade etti.


Euro yükseldikçe Avrupalılar, Türkiye´ye akın ediyor Güncel Euro yükseldikçe Avrupalılar, Türkiye´ye akın ediyor

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED), ´10 pazarda 2004 tahmin ve gerçekleşmeleri ile 2005´ten beklentiler´ raporunu açıkladı.


Hayvansever kadının ölümünü Şiva isimli köpeğin kılları çözecek Güncel Hayvansever kadının ölümünü Şiva isimli köpeğin kılları çözecek

Antalya´da 9 Aralık 2004 Perşembe günü akşam saatlerinde kaldığı evden kaçırıldığı iddia edilen ve 5 gün sonra aşağı Karaman Köyü yakınlarında ormanlık alanda ölü olarak bulunan hayvansever Meryem Altun´un ölüm nedenini Şiva ismli köpeğin kılı çözecek.


Almanya ve Rusya´dan gelecek ziyaretçi sayısında yüzde 20 artış bekleniyor Güncel Almanya ve Rusya´dan gelecek ziyaretçi sayısında yüzde 20 artış bekleniyor

Almanya ve Rusya´dan 2005´te Türkiye´ye gelecek ziyaretçi sayısında yüzde 20´nin üzerinde artış beklenirken, Türkiye´nin, mevcut pazarların yanısıra, yeni pazarlara da açılması gerektiği ifade edildi.


Korkuteli´de çiftçiye 145 ton tohum dağıtıldı Güncel Korkuteli´de çiftçiye 145 ton tohum dağıtıldı

Korkuteli İlçe Tarım Müdürlüğü, çiftçilere, bir kısmı özel idare bütçesinden sübvanse edilen 145 bin kg sertifikalı tohum dağıttı.


Mesaisine geç başlayan doktorlar hakkında yasal işlem yapılacak Güncel Mesaisine geç başlayan doktorlar hakkında yasal işlem yapılacak

Kemer ilçesindeki Devlet Hastanesi´nde çalışan uzman doktorların poliklinik hizmetlerine geç başlaması, vatandaşın tepkisini çekiyor. Sabah erken saatlerden itibaren hastaneye gelerek koridorda doktor beklemeye başlayan vatandaşlar, uzman doktorların keyfi uygulamalarından rahatsızlık duyuyor.


Alanya, 2005 turizm sezonunda Belek ve Side ile yarışmaya hazırlanıyor Güncel Alanya, 2005 turizm sezonunda Belek ve Side ile yarışmaya hazırlanıyor

Alanya Belediyesi, turizm sektöründe toplam kaliteyi yükseltmek adına aldığı kararları Ocak 2005´ten itibaren uygulamaya koyacak.


Antalya´daki Syedra Kalesi onarımı için 72 milyar ödenek Güncel Antalya´daki Syedra Kalesi onarımı için 72 milyar ödenek

Alanya ilçesine bağlı Seki köyünde bulunan tarihi Syedra Kalesi´nin onarımı ve çevre düzenlemesi için 72 milyar ödenek ayrıldı.


Güçlü: Antalya´da çürümeye terkedilen elma yok Güncel Güçlü: Antalya´da çürümeye terkedilen elma yok

Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Korkuteli´de yere dökülen ya da çürümeye terk edilen elma olmadığını söyledi.


TUYED, 2005 turizm sezonundan artış beklentilerini açıkladı Güncel TUYED, 2005 turizm sezonundan artış beklentilerini açıkladı

-Türkiye turizmde kazanmaya ve kazandırmaya devam ediyor -2005’te Alman turist sayısının yüzde 25 , Rus turistin yüzde 30 ve İngiliz turistin de 18 yüzde artması bekleniyor.


Genç doktorun intiharı.. Güncel Genç doktorun intiharı..

Antalya´da oturduğu 10 katlı binanın çatı katından düşen 27 yaşındaki diş hekimi Mehmet Emin Bıçakçı yaşamını yitirdi. Bıçakçı´nın askere gitmeye hazırlandığı öğrenildi.


Akdeniz Koleji´nin satış kararı iptal edildi Güncel Akdeniz Koleji´nin satış kararı iptal edildi

Akdeniz Koleji A.Ş Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Akdeniz Koleji A.Ş´nin hiçbir kurum ve kimseye ödenemeyecek borcunun olmadığı, mevcut kısmi alacaklılarla uzlaşma sağlandığı, eğitim- öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde hiçbir engel bulunmadığı belirtildi.


Çek Cumhuriyeti vatandaşı Jirotko´nun cesedi kıyıya vurdu Güncel Çek Cumhuriyeti vatandaşı Jirotko´nun cesedi kıyıya vurdu

Kemer İlçesi´nde 19 Aralık´ta, otomobiliyle dereden geçerken sulara kapılan Çek Cumhuriyeti vatandaşı Jan Jirotko´nun (25) cesedi Kemer Ayışığı Plajı´nda bulundu.


Ulaştırma Bakanı Yıldırım Antalya´da.. Güncel Ulaştırma Bakanı Yıldırım Antalya´da..

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye´deki ulaşım ana planında tespit edilen ana koridorlarla ilgili 20 proje bulunduğunu belirterek, ´´20 proje için 20 milyar Euro´ya ve 20 yıla ihtiyaç var´´ dedi.


Yıldırım’dan AK Parti’ye ziyaret Güncel Yıldırım’dan AK Parti’ye ziyaret

ATSO Vergi Rekortmenleri Töreni için Antalya’da bulunan Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.


Engelliler gönüllerince eğlendi Güncel Engelliler gönüllerince eğlendi

Zihinsel Yetersiz Çocukları Koruma Vakfı tarafından Adonis Otel’de çay partisi düzenlendi.


CHP’li gençler, Antalya’da toplandı Güncel CHP’li gençler, Antalya’da toplandı

CHP Gençlik Kolları 1. Bölge Toplantısı, Adonis Otel Konferans Salonu’nda yapıldı.


Yağmur sonrası çıkan mantar köylünün geçim kaynağı oldu Güncel Yağmur sonrası çıkan mantar köylünün geçim kaynağı oldu

Kumluca´da dağlardan toplanan yabani mantarlar vatandaşın geçim kaynağı oldu.


Antbirlik 13 bin 500 ton pamuk satın aldı Güncel Antbirlik 13 bin 500 ton pamuk satın aldı

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi (ANTBİRLİK) Serik Kooperatifi, kampanya döneminde bu güne kadar 13 bin 500 ton pamuk alımı gerçekleştirdi.


Saman ´altın´ değerinde.. Güncel Saman ´altın´ değerinde..

Gazipaşa İlçesi´nde bu yıl havaların kurak gitmesi sonucu buğday ve saman rekoltesindeki düşüş, ilçedeki hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin yem ve saman bulmasını zora soktu. İlçede bir çuval saman 8 milyon liradan satılıyor.


Masadağı Camii´nin çevre düzenlemesi Kepez Belediyesi tarafından yapılacak Güncel Masadağı Camii´nin çevre düzenlemesi Kepez Belediyesi tarafından yapılacak

Hayırsever Ali Uyaroğlu tarafından Masadağı´na yaptırılan caminin çevre düzenlemesini Kepez Belediyesi yapacak.


Serik´te  sulama pompasını soydular Güncel Serik´te sulama pompasını soydular

Serik İlçesi´ne bağlı Belkıs Beldesi girişinde bulunan DSİ´ye ait, bakım ve işletmesi Köprüçayı Sulama Birliği tarafından yapılan şebeke içi su pompasında bulunan elektrik panosundaki bazı parçalar kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı.


Alanya´da yoksullara bayram yardımı.. Güncel Alanya´da yoksullara bayram yardımı..

Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kurban bayram öncesi bin 500 yoksula para yardımı yapacak.


´Herkes, tenis sporunun sosyal ve kültürel seviyesi yüksek kesimlere ait olduğunu sanıyor´ Güncel ´Herkes, tenis sporunun sosyal ve kültürel seviyesi yüksek kesimlere ait olduğunu sanıyor´

Tenis Federasyonu Başkan Adayı Orhan Şener, tenis sporunun pahalı bir spor dalı sanıldığını, ancak bunun böyle olmadığını belirterek, ´´Herkes, tenis sporunun sosyal ve kültürel seviyesi yüksek kesimlere ait olduğunu sanıyor´´ dedi.


Antalya Devlet Tiyatrosu, ´Çok bilen, çok yanılır´ adlı oyunu G.Antep´te sahneleyecek Güncel Antalya Devlet Tiyatrosu, ´Çok bilen, çok yanılır´ adlı oyunu G.Antep´te sahneleyecek

Antalya Devlet Tiyatrosu, ´´Çok Bilen Çok Yanılır´´ adlı oyunu Gaziantep´te sahneleyecek. Recaizade Mahmut Ekrem´in yazdığı, Münir Canar´ın yönettiği oyunda, Tanzimat dönemindeki yöneticiler arasındaki kıskançlık ile adalet ve evlilik, eleştirilen bir üslupla sahneye yansıtılıyor.


´Eğitimde cinsiyet ayrımcılığına hayır´ Güncel ´Eğitimde cinsiyet ayrımcılığına hayır´

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Antalya Şubesi Kadın Sekreteri Nilgün Eroğlu Üstün, eğitimde cinsiyet ayrımcılığına son verilmesi gerektiğini belirterek, ´´Kız çocukları okula gitmeli´´ dedi.


Manavgatspor:3 Bursa Emniyetspor:2 Güncel Manavgatspor:3 Bursa Emniyetspor:2

Erkekler Voleybol Birinci Ligi´nde Manavgatspor, Bursa Emniyetspor´u 3-2 yendi.


Alanya´da trafik kazası: 2 ölü, 1 yaralı Güncel Alanya´da trafik kazası: 2 ölü, 1 yaralı

Alanya´da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Alanya Çevre Yolu´nda Osman Kavaklı´nın kullandığı 07 MA 313 plakalı motosiklet, yol kenarında .ulunan Hasan Özdemir´e çarptı.


Antalya-Gazipaşa karayolu inşaatı.. Güncel Antalya-Gazipaşa karayolu inşaatı..

Alanyayla Çevre Derneği (YAYÇED) Başkanı Zihni Yayla, Alanya-Gazipaşa-Mersin karayolu inşaatı nedeniyle Demirtaş-Yeşilöz arasındaki kumsalın yok edileceğini ileri sürdü.


´Bizim Bakkal´ seyirciyle buluştu Güncel ´Bizim Bakkal´ seyirciyle buluştu

Kepez Belediye Tiyatrosu´nun sahnelediği, ´´Bizim Bakkal´´ adlı tiyatro oyununun ilk gösterimi yapıldı.


Yüksek okullar Manavgat’ta buluştu Güncel Yüksek okullar Manavgat’ta buluştu

Her yıl düzenlenen yüksek okullar toplantısının bu yılki ilk toplantısı Manavgat Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleşti. Topnatıda Manavgat Meslek Yüksek Okulu´nun yurt sorunu ile beş yeni bölümün daha çılması görüşüldü.


Su kullanım bedelinde kart uygulaması Güncel Su kullanım bedelinde kart uygulaması

Side Belediye Başkanı Osman Delikulak, su bedelinin ödenmesinde kart uygulamasına geçeceklerini söyledi.


Antalya Kültür Merkezi Ocak 2005 Programı.. Güncel Antalya Kültür Merkezi Ocak 2005 Programı..

•ANTALYA DEVLET TİYATROSU “PAŞALARIN PAŞASI” Antalya Kültür Merkezi / Aspendos Salonu 04 Ocak 2005 / 20:30


Avukat hakkında tutuklama kararı.. Güncel Avukat hakkında tutuklama kararı..

Antalya Barosu´na kayıtlı bir avukat hakkında, başkasına ait araziyi sahte mahkeme belgesi düzenleyerek bir tanıdığının üstüne geçirdiği ve usulsüz olarak satışını yaptırdığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.


´Midesine kelepçe takılan hasta, kontrol altında ayda 5-6 kilo veriyor´ Güncel ´Midesine kelepçe takılan hasta, kontrol altında ayda 5-6 kilo veriyor´

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güner Öğünç, mideye takılan kelepçe sayesinde şişman hastaların ayda 5-6 kilo verebildiğine dikkati çekerek, bu ameliyat için yurtdışından hastaların Antalya´ya geldiğini kaydetti.


Antalya´nın meteorolojik risk haritaları çıkartıldı Güncel Antalya´nın meteorolojik risk haritaları çıkartıldı

Meteoroloji Antalya Bölge Müdürlüğü, kentin meteorolojik risk haritalarını çıkardı. Yaşanabilecek doğal afetlerden turizme, tarımdan enerjiye kadar birçok alanda kullanılacak haritalarda riskli bölgeler de yer alıyor.


Alanya´da caddelere kameralar konulacak Güncel Alanya´da caddelere kameralar konulacak

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, kent merkezindeki cadde ve bazı sokaklara kameralar konularak, kurulacak sistemin 2005 turizm sezonuna kadar hazır hale getirileceğini bildirdi.


Trafik konulu resim ve şiir yarışması sonuçlandı Güncel Trafik konulu resim ve şiir yarışması sonuçlandı

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü´nce düzenlenen ´´Trafik konulu´´ resim ve şiir yarışması sonuçlandı.


Manavgat Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı.. Güncel Manavgat Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı..

Manavgat İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan toplantısında, tahmini bütçe oy birliğiyle kabul edildi.


´Antalya´da birçok banka kriz dönemlerinde çok para batırdı. Onun için şimdi daha temkinli Güncel ´Antalya´da birçok banka kriz dönemlerinde çok para batırdı. Onun için şimdi daha temkinli

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi Başkanı Hidayet Atay, Antalya´da bazı bankaların kriz döneminde çok miktarda para batırdığı için, kredi açarken çok temkinli davrandıklarını bildirdi.


Deve güreşleri yeniden başlıyor Güncel Deve güreşleri yeniden başlıyor

Kale İlçesi´nde geçtiğimiz yıllarda her 15 günde bir yapılan, ekonomik koşulların etkisiyle unutulmaya yüz tutan deve güreşleri yeniden yapılacak.


Gazipaşa´da narenciye fidanı satışı.. Güncel Gazipaşa´da narenciye fidanı satışı..

Gazipaşa İlçesi Tarım Müdürlüğü´ne bağlı Fidan Üretme İstasyonu´nda üretilen virüssüz narenciye ve nar fidanlarının tamamına yakını satıldı.


Yılbaşına özel iç çamaşırları.. Güncel Yılbaşına özel iç çamaşırları..

Yılbaşı geleneği olarak kabul edilen ve şans getirdiğine inanılan kırmızı iç çamaşırı ticareti canlandırdı.


ATSO Geleneksel Ödül Töreni.. Güncel ATSO Geleneksel Ödül Töreni..

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, iç hatlarda tarifeli uçuşlara başlanmasına izin verildiği tarihten itibaren Türkiye´de hava yoluyla taşınan yolcu sayısında 5 milyon 140 bin artış olduğunu kaydetti.


Çocukların tercihi Türkiye... Güncel Çocukların tercihi Türkiye...

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, yapılan bir ankette, Avrupalı çocukların tatil tercihinin Türkiye olduğunun ortaya çıktığını söyledi.


İhracatçı tarıma önlem istiyor Güncel İhracatçı tarıma önlem istiyor

Tarım sektöründe üretim ve ihracatta gerekli önlemlerin alınmaması halinde, Türkiye´nin, İspanyol, İtalyan ve Yunan üzümü ithal edebileceği belirtildi.


İddia ölümle sonuçlandı Güncel İddia ölümle sonuçlandı

Antalya´da, akıntıya rağmen DSİ kanalında yüzeceğini iddia eden alkollü kişi boğuldu.


´11 bin yıl sonra kış Haziran´da başlayacak´ Güncel ´11 bin yıl sonra kış Haziran´da başlayacak´

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetimi Merkezi Müdür Yardımcısı ve İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, dünyanın 23 derecelik eğimi nedeniyle, 11 bin yıl sonra mevsimlerin de yer değiştireceğini ve kış mevsiminin haziran ayında başlayacağını bildirdi.


Özürlülere su ücretinde yüzde 70 indirim.. Güncel Özürlülere su ücretinde yüzde 70 indirim..

Altınokta Körler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Ramazan Oral, Antalya´da içmesuyu fiyatlarında özürlülere yüzde 70 oranında indirim yapılmasına ilişkin kararından ötürü Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürü Faruk Karaçay´a plaket verdi.


Antalya´da kaçak yapı denetimi.. Güncel Antalya´da kaçak yapı denetimi..

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kaçak kömür ve sıvı yakıt kullanımıyla mücadele amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Antalya´da kullanımı yasak olan 6 numaralı fueloil sattığı belirlenen bir işyerini mühürledi.


ANSİAD yılın başarılı gazetecileri ve işadamı ödülleri.. Güncel ANSİAD yılın başarılı gazetecileri ve işadamı ödülleri..

Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği´nin (ANSİAD) düzenlediği ´´Yılın Başarılı Gazetecileri ve İş Adamları´´ yarışmasını kazananlar belirlendi.


“Belediyeler rant peşinde” Güncel “Belediyeler rant peşinde”

DSP Merkez ilçe Başkanı Tuğhan Çiftçi, düzenlediği basın toplantısında AKP ve CHP’li belediyeleri rant kavgası etmekle suçladı. Çiftçi, “İki belediye Kundu – Lara bölgesinin turizm bölgesi ilan edilmesi için rant kavgası veriyor” dedi.


“AKP şov yapıyor” Güncel “AKP şov yapıyor”

MHP İl Başkanı Nizamettin Sağır, düzenlediği basın toplantısında Antalya-Alanya arasındaki çift yönlü karayolunun hala bitmediğini, AKP’lilerin halkı kandırarak, şov yaptığını söyledi.


Şimşek’te operasyon sesleri Güncel Şimşek’te operasyon sesleri

Antalyaspor, Tütrkiye Kupası’nda da farklı mağlup olunca, artık operasyona kesin gözüyle bakılıyor. Kırmızı – Beyazlılar’da çok sayıda oyuncu gönderilecek


Başkan Üras´ın silahla tehdit edildiği iddiaları, vatandaşları kızdırdı Güncel Başkan Üras´ın silahla tehdit edildiği iddiaları, vatandaşları kızdırdı

Kemer ilçesine bağlı Tekirova beldesinin AK Partili Belediye Başkanı Yusuf Üras´ın silahla tehdit edildiği iddiaları, belde halkının tepkisine neden oldu.


Çavuşoğlu, sivil toplum kuruluşlarını AB konusunda bilgilendirdi Güncel Çavuşoğlu, sivil toplum kuruluşlarını AB konusunda bilgilendirdi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği ile yürütülen müzarekerelerle ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri temsilcilerine bilgi verdi.


Kepez´de 15 ayrı noktada kurbanlık satışı yapılacak Güncel Kepez´de 15 ayrı noktada kurbanlık satışı yapılacak

Kepez Belediyesi kurban satış noktaları belirlendi. Geçtiğimiz yıla kadar Antkoop Siteleri yanındaki boş alanda kurulan kurban pazarının yeri, bölge halkının talepleri doğrultusunda değiştirildi. Ayrıca, geçtiğimiz yıl 9 olan bölgedeki kurban satış noktası sayısı 15´e yükseltildi.


Antalyaspor-Trabzonspor maçının ardından... Spor Antalyaspor-Trabzonspor maçının ardından...

Antalyaspor Teknik Direktörü Metin Türel, yaptığı kısa değerlendirmede, ´´Gücümüz Trabzonspor´a yetmedi. Zaten yetmezdi de..´´ dedi


Antalyaspor:1 Trabzonspor:5 Spor Antalyaspor:1 Trabzonspor:5

Futbolda, Türkiye Kupası 2. kademe maçında Trabzonspor, deplasmanda Antalyaspor´u 5-1 yenerek 3. tura yükseldi.


Antalyalı Rotoraktlar Sheraton Voyager Otel´de bir araya geldi Güncel Antalyalı Rotoraktlar Sheraton Voyager Otel´de bir araya geldi

Antalya Rotoract Kulübünün düzenlediği ve Antalya Rotaract Kulübünün yanı sıra Aspendos, Kaleiçi ve Oliypos Rotract kulüplerine üye 80’e yakın rotoract katıldığı toplantıda, Murat Berkkanoğlu tarafından “Günümüzde kadın sağlığı ve tüp bebek” konulu bir anlatımda sunu olarak yapıldı.


THY´da toplu sözleşme dönemi.. Güncel THY´da toplu sözleşme dönemi..

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı (THY) işyerlerinde yaklaşık 10 bin işçiyi kapsayan 20. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, Ocak ayında başlayacak.


Vergi iadesinde kullanılacak fiş ve faturalara dikkat! Güncel Vergi iadesinde kullanılacak fiş ve faturalara dikkat!

Antalya´da geçen yıl vergi iadesinden yararlanmak isteyen ücretlilerin verdikleri harcama belgelerinde yapılan incelemelerde, 1 trilyon 27 milyar liralık geçersiz ve sahte fiş ve fatura tespit edildi. Geçersiz ve sahte fişle fatura verenlerden, bu paralar gecikme faizleriyle birlikte geri alındı.


Antbirlik´te yeni dönem... Güncel Antbirlik´te yeni dönem...

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği´nde (ANTBİRLİK) Mehmet Körk´ten boşalan Genel Müdürlük görevine Osman Öz vekaleten atandı.


En ucuz ulaşım Cikcilli´de.. Güncel En ucuz ulaşım Cikcilli´de..

Alanya İlçesi´nde en ucuz ulaşımın Cikcilli Beldesi´nde yapıldığı bildirildi. İlçe merkezine 3 kilometre uzaklıktaki beldede, halk otobüsleri biletli öğrencileri 200 bin, biletsiz öğrencileri 250 bin, biletli vatandaşları 300 bin, bileti olmayanları ise 350 bin liraya taşıyor.


THK´dan vekaleten kurban kesimi çağrısı.. Güncel THK´dan vekaleten kurban kesimi çağrısı..

Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şube Saymanı Emine Keyaoğlu, vekaleten kurban kestirmek isteyenlerin, şubeye başvurarak kayıt yaptırmalarını istedi.


TEDAŞ müdüründen ´tasarruf´ çağrısı.. Güncel TEDAŞ müdüründen ´tasarruf´ çağrısı..

TEDAŞ Alanya İşletme Müdürü İbrahim Şirin, vatandaşlara elektrik kullanımında tasarruf yapmaları çağrısında bulundu.


Burdur Eğitim Fakültesi´nde konser.. Güncel Burdur Eğitim Fakültesi´nde konser..

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı Burdur Eğitim Fakültesi´nde konser verdi.


DTOÇK toplantısı Side´de yapılacak Güncel DTOÇK toplantısı Side´de yapılacak

Deniz Ticaret Odası Çalışma Komitesi´nin (DTOÇK) 19. toplantısı Side´de yapılacak.


Syedra Kalesi´ne 72 milyar ödenek ayrıldı Güncel Syedra Kalesi´ne 72 milyar ödenek ayrıldı

Alanya´ya bağlı Seki Köyü sınırları içinde bulunan tarihi Syedra Kalesi´nin turizme açılması için 72 milyar lira ödenek ayrıldı.


ALTSO´yla Akbank arasında kredi anlaşması.. Güncel ALTSO´yla Akbank arasında kredi anlaşması..

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Akbank ile protokol imzaladı.


Antalya´dan yapılan ihracat yüzde 20 arttı Güncel Antalya´dan yapılan ihracat yüzde 20 arttı

Antalya´dan yıl içinde yapılan ihracatta yüzde 20 oranında artışla, 259 milyon 302 bin 417 dolar döviz girdisi sağlandı.


Ulusal anne ölümleri araştırması.. Güncel Ulusal anne ölümleri araştırması..

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, anne ve bebek ölüm sayısının dünyada da tam olarak bilinmediğini belirterek, ´´Akdeniz foklarını sayan, caretta carettaların yumurta sayısını bilen dünya, anne ve bebeğin ölüm sayısını bilmiyor´´ dedi.


Fırtınanın ardından Antalya.. Güncel Fırtınanın ardından Antalya..

Antalya´yı hafta sonu etkisi altına alan yağış ve fırtınanın ardından Akdeniz caddesinin bazı yerleri hasar gördü.


TRT teknik elemanları 4 gündür mahsur.. Güncel TRT teknik elemanları 4 gündür mahsur..

TRT teknik ve nöbetçi ekibin, Sarıçınar Verici İstasyonu´nda kar nedeniyle 4 gündür mahsur kaldığı bildirildi.


Gazipaşa Ziraat Odası´ndan yardım miktarları.. Güncel Gazipaşa Ziraat Odası´ndan yardım miktarları..

Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Hasan Çelik, yaptığı açıklamada, maddi durumu yetersiz çiftçilere sağlık, çocuklarına ise eğitim yardımında bulunduklarını belirterek, bu yıl yardım miktarının 20 milyar lira dolayında olduğunu kaydetti.


Kepez Belediye Başkanı Öner: ´Turistsiz Kepez´i içime sindiremiyorum´ Güncel Kepez Belediye Başkanı Öner: ´Turistsiz Kepez´i içime sindiremiyorum´

Antalya Kepez Belediyesi Başkanı Erdal Öner, Antalya´nın turist sayısında rekor kırmasına rağmen, Kepez Bölgesi´ne turist gelmemesini içine sindiremediğini söyledi.


İnternetten otel rezervasyonları.. Güncel İnternetten otel rezervasyonları..

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, internetten otel rezervasyonlarının artmasının, tur operatörlerini düşündürmeye başladığını bildirdi.


Vergi indiriminin yankıları Güncel Vergi indiriminin yankıları

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, vergi oranlarının indirilmesini memnunlukla karşıladıklarını belirterek, ´´Ancak kayıtdışı ekonomi de önlenmeli´´ dedi.


Alanya´nın tarihi Kuyularönü Camii yeniden inşa ediliyor Güncel Alanya´nın tarihi Kuyularönü Camii yeniden inşa ediliyor

Alanya ilçesinde turistlerin en fazla ziyaret ettiği tarihi Kuyularönü Camii yıkılarak yeniden inşa ediliyor. Günlük ortama 10 bin kişinin geçtiği ana caddelerden biri üzerinde bulunan camiyi günde ortalama 200 turist ziyaret ediyordu.


Evde gerçekleşen kadın ölümleri sonrasında hane halkına sözlü otopsi yapılacak Güncel Evde gerçekleşen kadın ölümleri sonrasında hane halkına sözlü otopsi yapılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Üreme Sağlığı Programı kapsamında Hacettepe Üniversitesi Nüfus Enstitüsü´nün de içinde bulunduğu uluslararası bir konsorsiyum tarafından ´Ulusal Anne Ölümleri Araştırması´ yapılacak.


Antalya´da elektrik kesintisi.. Güncel Antalya´da elektrik kesintisi..

Antalya´nın bazı bölgelerinde 24 ve 25 Aralık tarihlerinde elektrik kesintisi uygulanacak.


ATSO´dan ödül töreni Güncel ATSO´dan ödül töreni

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nca (ATSO) 2004 Yılı Geleneksel Ödül Töreni´nde, vergi rekortmenleri ile 2003 yılında en fazla döviz kazandırıcı faaliyetlerinden dolayı kişi ve şirket üyelerine plaket verilecek.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71132 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...