Cumartesi, 19 Ekim 2019
İlginç ad ve soyadlarını kitaplaştırdı Güncel İlginç ad ve soyadlarını kitaplaştırdı

Mülki idare amiri olarak 38 yıl görev yapan ve son olarak Antalya vali yardımcılığına atanan Erkan Işılgan, 22 yıldan bu yana karşılaştığı ilginç ad ve soyadlarını kitapçıkta topladı.


Kepez, sporda üstün başarı hedefliyor Güncel Kepez, sporda üstün başarı hedefliyor

Kepez Belediye Başkanı ve Belediye Spor Külübü Başkanı Erdal Öner, hedeflerinin sporda tüm branşlarda en üstün başarıyı elde etmek olduğunu belirtti.


Kemer Belediyesi´nin mavi bayrak çalışmaları.. Güncel Kemer Belediyesi´nin mavi bayrak çalışmaları..

Kemer Belediyesi Mavi Bayrak sorumluları 2005 yılı için oluşturulacak olan “ Mavi Bayrak” dosyası için çalışmalarını hızlı bir biçimde sürdürüyor.


Büyük kapasiteye sahip Türkiye balık turizminden yararlanamıyor Güncel Büyük kapasiteye sahip Türkiye balık turizminden yararlanamıyor

Üç tarafı denizlerle çevrili yarım ada olan Türkiye, gerekli yatırımların yapılmaması nedeniyle, büyük bir kapasiteye sahip balık turizminden yararlanamıyor.


Fikret Badazlı, büyük tonajlı araçlarda hurda indirimi sağlanmasını istedi Güncel Fikret Badazlı, büyük tonajlı araçlarda hurda indirimi sağlanmasını istedi

AK Parti Antalya Milletvekili Fikret Badazlı, Özel Tüketim Vergisi Kanunu´nda büyük tonajlı araçlar için hurda araç indirimi sağlanması için TBMM´ye yasa teklifi sundu.


Çin´le anlaşan Bisan, Uzakdoğu teknolojisini Türkiye´ye taşıyor Güncel Çin´le anlaşan Bisan, Uzakdoğu teknolojisini Türkiye´ye taşıyor

Gelecek sezon büyük motor ve scooter imal etmeye başlayacak olan Bisan´ın, 41. Geleneksel Bayi toplantısı Antalya´da yapılıyor. Üç gün sürecek toplantıda Bisan, Çin´in en önemli motosiklet üretici firmasi ile Uzakdoğu teknolojisini fabrikalarına taşıyacak protokol anlaşmasını imzaladı.


Alanya Müftülüğü hacı adaylarını bilgilendiriyor Güncel Alanya Müftülüğü hacı adaylarını bilgilendiriyor

Alanya İlçesi´nde bu sene hacca gidecek olan 300 hacı adayı Emine Müftüoğlu Camii´nde bir araya geldi.


Antalya´nın meydanına Kazak Köyü kurulacak Güncel Antalya´nın meydanına Kazak Köyü kurulacak

Almatı Kültür Günleri kapsamında, Antalya´nın en işlek caddelerinden Cumhuriyet Meydanı´na dört çadırdan oluşan Kazak köyü kurulacak. Ayrıca, gerçekleştirilecek kortej yürüyüşü ile Antalyalılar´a Kazak elması dağıtılacak.


Ağva Deresi vatandaşları tedirgin ediyor Güncel Ağva Deresi vatandaşları tedirgin ediyor

Kemer ilçesinde 25 Aralık 2003 tarihinde sel sularıyla taşarak bölge insanına tarihi bir felaket yaşatan Ağva Deresi´nde yeterli oranda önlem alınmadığını öne süren vatandaşlar, olası bir sel baskınında derenin yine taşarak bölgeye zarar verebileceğini iddia etti.


Yabancılara mülk satışı Güncel Yabancılara mülk satışı

Yabancılara mülk satışlarını incelemek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Kalkan ve Ata Mülkünü Koruma Derneği kuruldu.


Japonların dil sorunu.. Güncel Japonların dil sorunu..

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Antalya Koordinatörü Mitsuro Kımımori, teknik işbirliğini sağlamak ve teknolojik transfer çalışmalarını desteklemek amacıyla geldikleri Türkiye´de tek sorunlarının dil olduğunu bildirdi.


Finike Meslek Yüksek Okulu´nun temeli Aralık´ta atılacak Güncel Finike Meslek Yüksek Okulu´nun temeli Aralık´ta atılacak

Finike Yüksekokulu inşaatının dolgu çalışmaları tamamlandı. Finike Kaymakamı ve Eğitim Vakfı Başkanı Ahmet Önal, okulun temelinin 2004 yılı Aralık ayı içinde atılacağını açıkladı.


Antalya Sebze Hali... Güncel Antalya Sebze Hali...

Geçen hafta soğuklar nedeniyle sebze fiyatlarında durgunluk yaşanırken, havaların ısınmasıyla birlikte fiyatlar bir miktar artmaya başladı.


Balıkçı kız, kaptan ile evlendi Güncel Balıkçı kız, kaptan ile evlendi

Kemer ilçesinde balıkçılık yapan genç kız ile bir teknenin kaptanı evlendi.


Antalya´da kış bir başka oluyor Güncel Antalya´da kış bir başka oluyor

Kar yağışı tüm yurtta etkili olurken Antalya´da güneş yüzünü göstermeye devam ediyor.


Antalya´da gasp... Güncel Antalya´da gasp...

Antalya´da bir kisi, biçakla yaraladigi kadinin çantasini çaldi.


İçme suyu inşaatı yaptırılacak. Güncel İçme suyu inşaatı yaptırılacak.

Köy Hizmetleri Antalya Il Müdürlügü´nce, ´´açik ihale usulü´´ ile Korkuteli Baspinar Köyü içmesuyu insaati yapimi isi ihale edilecek.


Rostov eyaletinden Evcilmen´e ziyaret.. Güncel Rostov eyaletinden Evcilmen´e ziyaret..

Rusya Federasyonu´nun Rostov Eyaleti Futbol Federasyonu Başkanı Viktor Gavrin, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´i ziyaret etti.


3 orman köyünün ilk kademe belediyelerine bağlanması.. Güncel 3 orman köyünün ilk kademe belediyelerine bağlanması..

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Büyükşehir Belediye Meclisi´nde alınan, ´´Kundu, Kemerağzı ve Karaçalı orman köylerinin ilk kademe belediyelere bağlanması´´ kararına tepki göstererek, ´´Bu karar, hukuksal, teknik ve sosyal dayanaklardan yoksundur´´ dedi.


Doktorlara asık yüz cezası uygulaması Güncel Doktorlara asık yüz cezası uygulaması

Antalya Vali Vekili Erkan Işılgan, Antalya Devlet Hastanesi´nde 16 doktora asık yüzlü oldukları gerekçesiyle ceza verildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.


Lise öğrencilerine ´uyuşturucu´ anlatıldı Güncel Lise öğrencilerine ´uyuşturucu´ anlatıldı

Aksu Beldesi´ndeki Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Çocuk Merkezi uzmanları tarafından ´´uyuşturucu madde kullanımı´´ anlatıldı.


Hastanede muayene gerginliği Güncel Hastanede muayene gerginliği

Akciğer yetmezliği nedeniyle nefes almakta zorlandığı için yakınları tarafından hastaneye getirilen yaşlı kadın, acil servis ve göğüs hastalıkları servisi arasında mekik dokuyunca yakınları tepki gösterdi.


20. Ulusal Kardiyoloji Kongresi.. Güncel 20. Ulusal Kardiyoloji Kongresi..

Türk Kardiyoloji Derneği tarafından düzenlenen 20. Ulusal Kardiyoloji Kongresi, Aksu Beldesi´nde başladı. Dernek Başkanı Prof. Dr. Ali Oto, ulusal kalp damar sağlığı politikasının oluşturulması gerektiğini söyledi.


Almatı´dan Antalya´ya kültür köprüsü Güncel Almatı´dan Antalya´ya kültür köprüsü

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin Kazakistan´ın Almatı eyaletiyle karşılıklı başlattığı kültür, sanat ve ekonomik iş birliği çalışmaları neticesinde gerçekleştirilecek olan ´Almatı Eyaleti Kültür Günleri´, 30 Kasım 2004 Salı günü başlıyor.


Belediye tuvaletinin kapıları çalındı Güncel Belediye tuvaletinin kapıları çalındı

Serik İlçesi´nde, belediye tuvaletinin kapıları, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından menteşelerinden sökülerek çalındı.


Korkuteli Belediyesi´nden kömür uyarısı.. Güncel Korkuteli Belediyesi´nden kömür uyarısı..

Korkuteli İlçe Belediyesi ilçe merkezinde hava kirliliğinin yaşanmaması için ilçe halkını kaliteli kömür kullanması yönünde uyardı.


Patates üreticisi dertli.. Güncel Patates üreticisi dertli..

Korkuteli İlçesi´nde patates üreticileri, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı´nın patateste kanser olduğu açıklamalarına tepki gösteriyor.


Alanya´da yabancılara mülk satışı turizmi olumlu etkiliyor Güncel Alanya´da yabancılara mülk satışı turizmi olumlu etkiliyor

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, yabancıların Alanya´dan mülk almasının turizmi tetiklediğini ifade etti.


Alanya´da hacı adaylarına aşı.. Güncel Alanya´da hacı adaylarına aşı..

Hac farzını yerine getirecek olan hacı adayları, 15 Aralık´ta başlayacakları kutsal yolculukları için aşı olmaya başladılar.


Alanyaspor Oyak Renault deplasmanından puansız döndü Güncel Alanyaspor Oyak Renault deplasmanından puansız döndü

Son haftalarda oynadığı futbolla galibiyet serisi yakalayan Alanyaspor Oyak Renault deplasmanında puansız döndü. 3 haftalık galibiyet serisini Oyak Renault maçıyla sürdürmek isteyen Alanya ekibi maçın 3. dakikasında gelen gole engel olamadı.


Antalya Milli Eğitim Müdürü Bulut: ´Halkımızın eğitime destek olması bizi mutlu ediyor´ Güncel Antalya Milli Eğitim Müdürü Bulut: ´Halkımızın eğitime destek olması bizi mutlu ediyor´

Antalya Milli Eğitim Müdürü Adnan Menderes Bulut, velilerin okullara ve eğitime destek vermelerinin, eğitim sistemini olumlu yönde etkileyeceğini söyledi.


Polis Gürcistanlı hırsızı her yerde arıyor Güncel Polis Gürcistanlı hırsızı her yerde arıyor

Antalya´da bir otomobil kiralama şirketinden kiraladığı otomobille, Antalya, Alanya ve Ankara´da, gasp, hırsızlık ve dolandırıcılık yaptığı iddia edilen Kakhaber Kalichava sahte isimli Gürcistanlı polis tarafından her yerde aranıyor.


Kazada ölen gencin organları 7 kişiye umut oldu Güncel Kazada ölen gencin organları 7 kişiye umut oldu

Antalya´da askere gitmeye hazırlanırken, geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 19 yaşındaki gencin organları, 7 kişiye hayat verecek.


Sİvasspor:2 Antalyaspor:0 Güncel Sİvasspor:2 Antalyaspor:0

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi´nde Antalyaspor, lider Sivasspor´a 2-0 yenildi.


Antalya´da şüpheli ölüm.. Güncel Antalya´da şüpheli ölüm..

Serik İlçesi´nde bir kişi, evinde ölü bulundu. Orta Mahalle Prof. Dr. Yaşar Uçar Caddesi 1065 Sokak´taki Topçuoğlu Apartmanı´nda oturan Levent Emre (40), gece uyurken hayatını kaybetti.


İkinci Lig´te toplu sonuçlar.. Spor İkinci Lig´te toplu sonuçlar..

İkinci Lig (A) ve (B) Kategorilerine bugün yapılan maçlarla devam edildi. Alınan sonuçlar şöyle:


İkinci Futbol Ligi´nde görünüm.. Güncel İkinci Futbol Ligi´nde görünüm..

İkinci Futbol Ligi (A) ve (B) Kategorilerinde 14. hafta mücadelesi, 2 maç dışında tamamlandı.


Yeni kilisede ilk ayin.. Güncel Yeni kilisede ilk ayin..

Antalya´da yeniden düzenlenerek ibadete açılan Aziz Nikolaus Kilisesi´nde ilk ayin yapıldı.


1. Dünya Üniversiteler Boks Şampiyonası.. Spor 1. Dünya Üniversiteler Boks Şampiyonası..

Kemer İlçesi´nde sona eren 1. Dünya Üniversiteler Boks Şampiyonası´nda Türkiye, takım halinde birinci oldu.


Gazipaşa köy yolları kışa hazır... Güncel Gazipaşa köy yolları kışa hazır...

Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, Gazipaşa köy yollarının altyapı sorununu gidermek amacıyla Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü´nden alınan bin adet büzün köy yollarına, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve vatandaşın işbirliğiyle döşendiğini bildirdi.


Kötü hava koşulları Anıtkabir gezisini erteletti. Güncel Kötü hava koşulları Anıtkabir gezisini erteletti.

Gazipaşa İlçesi Belediyesi´nin koordine etiği Anıtkabir gezisi, kötü hava koşuları nedeniyle ertelendi.


Çaldıkları otomobili falezlerden denize attılar. Güncel Çaldıkları otomobili falezlerden denize attılar.

Antalya´da kimlikleri belirlenemeyen hırsızlar çaldıkları otomobili falezlerden denize attılar.


Güreş Federasyonu seçimleri.. Güncel Güreş Federasyonu seçimleri..

Güreş Federasyonu başkan adaylarından Mahmut Demir, federasyonun şu anda yetersiz kişilerin elinde olduğunu savunarak, federasyonun artık işin ehline, şampiyon olmuş bir kişiye verilmesi gerektiğini söyledi.


Antalya´daki operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 6´sı tutuklandı Güncel Antalya´daki operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 6´sı tutuklandı

Antalya´da teşekkül halinde silah ticareti ve hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 10 kişiden 6´sı tutuklandı.


Otogar bahçesinde ölü bulundu Güncel Otogar bahçesinde ölü bulundu

Alanya´da sokaklarda yaşadığı ve alkolik olduğu belirtilen kişi, otogar bahçesinde ölü bulundu.


´Alanya İşletme Fakültesi gelecek yıl öğretime açılacak´ Güncel ´Alanya İşletme Fakültesi gelecek yıl öğretime açılacak´

Alanya´da inşaatı devam eden Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi´nin dekanı Prof. Dr. Ahmet Aktaş, fakültenin gelecek yıl öğretime açılacağını söyledi.


Rusya´nın Antalya Konsolos Yardımcısı kazada öldü Güncel Rusya´nın Antalya Konsolos Yardımcısı kazada öldü

Rusya´nın Antalya Konsolos Yardımcısı Sergey Smakov trafik kazasında öldü.


Darp edilip bıçaklanan hemşirenin çantası gasp edildi. Güncel Darp edilip bıçaklanan hemşirenin çantası gasp edildi.

Antalya´da darp edilip bıçaklanan hemşirenin çantası gasp edildi. Hemşire Ayşe Yılmaz (29) Güvenlik Mahallesi 251 Sokak´taki evine gittiği sırada kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına uğradı.


Antalya´da Almatı Kültür Günleri... Güncel Antalya´da Almatı Kültür Günleri...

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin Kazakistan´ın Almatı Eyaleti ile karşılıklı başlattığı kültür, sanat ve ekonomik işbirliği çalışmaları kapsamında düzenlenen ´´Almatı Eyaleti Kültür Günleri´´, 30 Kasım´da başlayacak.


Tramvay 29 Kasım´da seferlerine başlayacak Güncel Tramvay 29 Kasım´da seferlerine başlayacak

Antalya´da Eski Mezbaha ile Antalya Müzesi arasında toplu taşıma hizmeti veren tramvay, 29 Kasım Pazartesi gününden itibaren seferlerine başlıyor.


DYP Antalya İl Kongresi.. Ahmet Kiştin yeniden il başkanlığına seçildi Güncel DYP Antalya İl Kongresi.. Ahmet Kiştin yeniden il başkanlığına seçildi

Akdeniz Sanayi Sitesi Düğün Salonu´nda gerçekleştirilen DYP Antalya Kongresi´ne, DYP Genel Başkan Yardımcısı Mümtaz Yavuz, başkan adayları Ahmet Kiştin ile Adil Aydın, delegeler ve parti üyeleri katıldı.


1. Dünya Üniversiteler Boks Şampiyonası.. Güncel 1. Dünya Üniversiteler Boks Şampiyonası..

Kemer İlçesi´nde devam eden 1. Dünya Üniversiteler Boks Şampiyonası´nda yarı finale kalan 6 Türk sporcudan 4´ü finale kaldı.


Antalyaspor-Kayseri Erciyesspor maçındaki olaylar.. Güncel Antalyaspor-Kayseri Erciyesspor maçındaki olaylar..

2. Futbol Ligi A Kategorisi´nde mücadele eden Antalyaspor ile Kayseri Erciyesspor arasında geçen hafta oynanan maçın ardından çıkan olayları kışkırttıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi serbest bırakıldı.


Manavgat ile Side arasında planlama tartışması.. Güncel Manavgat ile Side arasında planlama tartışması..

Manavgat İlçesi ile bu ilçeye bağlı Side Beldesi´nde, Manavgat Belediyesi´nin 3 ayrı parseldeki alana ilişkin planlama yapması yüzünden başlayan tartışma, imza kampanyasıyla sürüyor.


THBB 2004 Mimarlık Ödülleri.. Güncel THBB 2004 Mimarlık Ödülleri..

Türkiye´de ilk kez düzenlenen Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) 2004 Mimarlık Ödülleri Yarışması´nı kazanan Antalya´daki iki eser mimarlar tarafından ziyaret edildi.


Alman ve Türk golfçüler Antalya´da yarıştı Güncel Alman ve Türk golfçüler Antalya´da yarıştı

Belek Beldesi´nde düzenlenen 1. Proem 3. Amatör Golf Turnuvası sonuçlandı. Antalya Golf Kulübü tarafından düzenlenen ve 2 gün süren Amatör Golf Turnuvası´na Alman ve Türk sporcular katıldı.


Kimlik Paylaşım Sistemi... Güncel Kimlik Paylaşım Sistemi...

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Cengiz Aydoğdu, kamu kurum ve kuruluşlarının kişilerin nüfus bilgilerine ulaşabilmesine imkan sağlayacak Kimlik Paylaşım Sistemi´nin aralık ayı sonunda hizmete gireceğini bildirdi.


Minik Hülya´nın ailesine, Kaymakam sahip çıktı. Güncel Minik Hülya´nın ailesine, Kaymakam sahip çıktı.

Kale İlçesi´nin Köşkerler Köyü´nde önceki gün yanarak ölen 5 yaşındaki Hülya Kocabaş´ın ailesine, Kale Kaymakamı Mustafa Masatlı sahip çıktı.


Antalya Kent Konseyi üyeleri Finike´de incelemelerde bulundu Güncel Antalya Kent Konseyi üyeleri Finike´de incelemelerde bulundu

Antalya Yerel Gündem 21 Kent Konseyi üyeleri, Finike´de incelemelerde bulundu. Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu´nu ziyaret eden 35 kişilik heyet, belediye başkanından ilçeye sergi salonu yapılmasını istediler.


Bisan bayileri Antalya Belek´te toplanacak Güncel Bisan bayileri Antalya Belek´te toplanacak

Bisan Bisiklet Mopet Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş 42. kuruluş yılını kutluyor. Antalya Belek Cornelia Otel´de 28 Kasım 2004 başlayacak etkinlikler 3 gün sürecek.


Srilankalı turistten bir haftadır haber alınamıyor Güncel Srilankalı turistten bir haftadır haber alınamıyor

Alanya İlçesi´nde tatilini geçiren Srilanka uyruklu bir turistten 9 günden bu yana haber alınamıyor. İngiltere´de öğrenim gören Srilankalı turist Vije Anandh Sithambaram (32)´ın, 9 gün önce dağ manzarası fotoğrafı çekmek için kiralık araçla çıktığı Toroslor´dan dönmediği belirtildi.


Yaş meyve ve sebzenin geleceği Tarım Şurası´nda ele alınacak Güncel Yaş meyve ve sebzenin geleceği Tarım Şurası´nda ele alınacak

Ankara´da toplanacak olan 2. Tarım Şurası´nda yaş meyve sebze ihracat sektörünün geleceği ele alınacak.


Alanya´nın ilk Çocuk Akademisi modern şartlarda eğitim veriyor Güncel Alanya´nın ilk Çocuk Akademisi modern şartlarda eğitim veriyor

Alanya ilçesinde Özel Ufuk Koleji´ne bağlı olarak açılan ilk Çocuk Akademisi, modern şartlarda eğitim hizmeti veriyor.


İkinci oğlunu da motosiklet kazasında kaybeden acılı baba, oğlunun organlarını bağışladı Güncel İkinci oğlunu da motosiklet kazasında kaybeden acılı baba, oğlunun organlarını bağışladı

Hazır asker Mehmet Ali Özban (19)´ın organları başka vücutlarda yaşayacak. Antalya´da baba oğul motorsiklet ile evlerine giderken arkadan gelen bir aracın kendilerine çarpması sonucu oğul Mehmet Ali Özban hayatını kaybetti.


BAGEV, 2004 yılı Mütevelli Heyet olağan toplantısı... Güncel BAGEV, 2004 yılı Mütevelli Heyet olağan toplantısı...

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı´nın (BAGEV) bölgesel düşünce kuruluşu gibi çalışması için vakıf bünyesinde sekreteryalık oluşturulması hedefleniyor. Bu oluşum ile ilk aşamada BAGEV´in çalışmalarına süreklilik kazandırılması amaçlanıyor.


Bentour 2005´de İsviçre´den 30 bin turist getirmeyi hedefliyor Güncel Bentour 2005´de İsviçre´den 30 bin turist getirmeyi hedefliyor

Yaklaşık 3 ay önce Türkiye´ye İsviçre´den de turist getirmeye başlayan tur operatörü Bentour, 2005 yılı içerisinde İsviçre´den 30 bin turist getirmeyi planlıyor.


TTKK´den üreticilere aracısız hizmet! Güncel TTKK´den üreticilere aracısız hizmet!

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (TTKK) Merkez Birliği, ´´Üreticiden Marketlere Aracısız Hizmet Projesi´´ ile çiftçilerin ürünlerini aracısız satın alarak, doğrudan büyük marketlere ulaştırıyor.


Kemer, gelecek yıla hazırlanıyor Güncel Kemer, gelecek yıla hazırlanıyor

Kemer İlçesi Belediye Başkanı Hasan Şeker, gelecek turizm sezonunda, şehir içinde diskotek kalmayacağını bildirdi.


Türkiye´de yıllık 4 bin ton üretilen kapari Avrupa´ya ihraç ediliyor Güncel Türkiye´de yıllık 4 bin ton üretilen kapari Avrupa´ya ihraç ediliyor

Türkiye´de yıllık üretimi 4 bin ton olan Kapari´nin yüzde 95´i Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Sadece Akdeniz iklimi yaşanan ülkelerde yetiştirilen Kapari, Avrupa´daki pizzaları tatlandırıyor.


Yetenekli gençler spor kulüplerine yönlendirilecek Güncel Yetenekli gençler spor kulüplerine yönlendirilecek

Alanya Gençlik ve Spor Müdürlüğü, lisanslı sporcu sayısını artırmak için ortaöğretim öğrencilerini spor kulüplerine yönlendirecek.


Çocuklar 3 yaşından itibaren dişlerini fırçalamayı öğrenmeli Güncel Çocuklar 3 yaşından itibaren dişlerini fırçalamayı öğrenmeli

Çocuklarda çıkmaya başlayan 6 yaş dişlerinin çok önemli olduğu, bu durumun ebeveynler tarafından fark edilmediği belirtildi.


Öğrencilere çöp bilinci aşılanıyor Güncel Öğrencilere çöp bilinci aşılanıyor

Manavgat İlçesi´ne bağlı Side Beldesi´nde belediye tarafından hazırlanan ´´Geri Kazanım Projesi´´ öğrencilere anlatıldı.


Hem okuyorlar, hem de harçlıklarını çıkarıyorlar Güncel Hem okuyorlar, hem de harçlıklarını çıkarıyorlar

Manavgat İlçesi´ndeki Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Grafik Bölümü öğrencileri, hem okuyorlar, hem de harçlıklarını çıkarıyorlar.


Alanya Belediyesi´nden spor kompleksi.. Güncel Alanya Belediyesi´nden spor kompleksi..

Alanya İlçesi´nde belediye tarafından spor kompleksi yapımına başladı.


Sorgun Çamlığı´na golf alanı.. Güncel Sorgun Çamlığı´na golf alanı..

Manavgat İlçesi yakınlarındaki Sorgun Çamlığı´nın golf alanı yapılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı´nca kiraya verilmesine karşı çıkan ´´Doğa Gönüllüleri´´ adlı grup, internet sitesi kurarak, kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.


Antalya´da organ nakli.. Güncel Antalya´da organ nakli..

Antalya´da evine balkondan girmeye çalışırken düşen ve kaldırıldığı hastaneye hayatını kaybeden Ünal Özyurt´un böbrekleri, Antalya´da iki kişiye nakledildi.


Antalya´da silah ticareti ve hırsızlık yapan 10 kişilik şebeke yakalandı Güncel Antalya´da silah ticareti ve hırsızlık yapan 10 kişilik şebeke yakalandı

Antalya´da teşekkül halinde silah ticareti ve hırsızlık yaptıkları bildirilen 10 kişi gözaltına alındı. Yakalananlarla birlikte çok sayıda silah ve çalıntı bilgisayar ele geçirildi.


Korkuteli´de hindi yetiştirme tesisi açıldı Güncel Korkuteli´de hindi yetiştirme tesisi açıldı

Korkuteli İlçesi´nde hindi yetiştirme tesisi hizmete açıldı. Korkuteli İlçesi´ne 12 kilometre uzaklıktaki Yelten Beldesi´nde 7 bin merekare alan üzerine kurulan bilgisayarlı modern hindi yetiştirme tesisi, düzenlenen törende açıldı.


Turizm sektöründe çalışan personelin yüzde 80´i sertifikasız Güncel Turizm sektöründe çalışan personelin yüzde 80´i sertifikasız

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) tarafından yapılan bir araştırmada, turizm sektöründe çalışan 200 bin personelin yüzde 80´i sertifikasız ve yeterli düzeyde eğitime sahip değil. Sivil Toplum Kuruluşlarının iş gücü eğitimini karşılamak için MEGEP, bu kuruluşlara proje desteği veriyor.


Bahçesinde atık kağıt depolayanlara ani baskın düzenlendi Güncel Bahçesinde atık kağıt depolayanlara ani baskın düzenlendi

Kepez Belediyesi ekipleri, bahçelerde biriktirilen çöplerin sivrisinek ve fareler için ortam hazırladığı gerekçesiyle çöp depolayanların kağıtlarına el koydu.


Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ali Oto: ´10 yıl içinde kalpten ölüm oranı 2 ka Güncel Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ali Oto: ´10 yıl içinde kalpten ölüm oranı 2 ka

Türk Kardiyoloji Derneğinin 20. Ulusal Kongresi 27 Kasım 2004 tarihinde Antalya´nın Kundu Köyü´ndeki Wow Kremlin Palace Otel´de başlayacak.


ATSO´dan ´Kent Vergisi´ önerisi.. Güncel ATSO´dan ´Kent Vergisi´ önerisi..

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, Antalya´daki altyapı projelerinin finansmanı için turizm faaliyetleri ve ikinci konutlardan, düşük oranlı ´´Kent vergisi´´ alınmasını önerdi.


Çevre Temizlik Vergisi ödemeleri için son gün 30 Kasım Güncel Çevre Temizlik Vergisi ödemeleri için son gün 30 Kasım

Emlak Vergileri ile işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergileri´nin ikinci taksitlerinin ödeme süresi 30 Kasım Salı günü sona ediyor.


PAKPEN Antalya üssünü açtı. Güncel PAKPEN Antalya üssünü açtı.

Pakpen İstanbul, Ankara, İzmir ve Konyadan sonra 5. bölge müdürlüğünü Antalyada hizmete açtı..Antalya havalimanı yolu uzerınde bulunan pakpen Antalya bolge müdürlüğü bınasının dış cephesınden pencerelerıne ve bahce çitlerıne kadar tamamının yapımında pakpen ürünleri kullanıldı...


“Herkes için Spor” kampanyasında vatandaşlara ücretsiz spor hizmeti verilecek Spor “Herkes için Spor” kampanyasında vatandaşlara ücretsiz spor hizmeti verilecek

Alanya Gençlik ve Spor Müdürlüğü´nün başlattığı ´Herkes için Spor´ kampanyasında vatandaşlara ücretsiz spor hizmeti verilecek.


Yerel Gündem 21 Kent Konseyi: ´Antalya´da erkeklerin de yararlanabileceği bir sığınma evine i Güncel Yerel Gündem 21 Kent Konseyi: ´Antalya´da erkeklerin de yararlanabileceği bir sığınma evine i

Antalya´daki kadın sığınma evinin yetersiz olduğunu belirten Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Grubu üyeleri, kadınların ve erkeklerin yararlanabileceği, bir sığınma evine gerek duyulduğunu açıkladı.


Antalya´da çok sayıda yaşlı bina bulunduğu açıklandı Güncel Antalya´da çok sayıda yaşlı bina bulunduğu açıklandı

Olağanüstü Durumlarda Afet Koordinasyonu (ODAK) kurulu tarafından Antalya Tabip Odası toplantı salonunda resmi kurumlar, sivil toplum örgütleri, belediyeler ve tüzel kişilere yönelik seminer düzenlendi.


Antalya Diş Hekimleri Odası, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı´na devredilmesi kararını Güncel Antalya Diş Hekimleri Odası, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı´na devredilmesi kararını

Türk Diş Hekimleri Birliği Antalya Diş Hekimleri Odası, SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı´na devredilmesi kararını doğru buldu.


TÜKODER: ´Su fiyatları yüzde 50 indirilmeli´ Güncel TÜKODER: ´Su fiyatları yüzde 50 indirilmeli´

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Antalya Şubesi tarafından yapılan açıklamada, su fiyatlarının yüzde 50 oranında indirilmesi istendi.


Tavşan: Daha iyi bir gelecek için halcilerin sorunları disipline edilmeli Güncel Tavşan: Daha iyi bir gelecek için halcilerin sorunları disipline edilmeli

Türkiye Yaş Sebze ve Meyve Federasyon Başkanı Yüksel Tavşan başkanlığındaki heyet, Kumluca´da komisyoncuları ziyaret ederek faaliyetleri için destek istedi.


Avrupalı kabzımallar Kumluca´nın misafiri oldu Güncel Avrupalı kabzımallar Kumluca´nın misafiri oldu

Kumluca Belediyesi´nin Almanya ziyaretinden sonra Avrupa´nın gündemine giren Kumluca, Avrupalı sebze meyve komisyoncularını (kabzı mal) misafir etti.


Alanya Belediyesi modern spor sahaları yapıyor Güncel Alanya Belediyesi modern spor sahaları yapıyor

Alanya Belediyesi´nin Zimbitlik mevkiinde yapmaya başladığı spor sahalarının Şubat 2005´in sonunda hizmete girmesi bekleniyor. 4 bin 800 metrekare alan üzerinde yapılan spor kompleksi´nde 1 çim saha, 2 tenis kortu, 1 basketbol ve 1 kondisyon sahası yer alıyor.


Başkan Evcilmen: Hizmetlere köstek değil, destek olun Güncel Başkan Evcilmen: Hizmetlere köstek değil, destek olun

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, hizmet edenleri her zaman sırtlarında taşıyacaklarını belirterek, ´Hizmetlere köstek değil, destek olun´ dedi.


Metro, kontrollü üretim yapan çiftçi arıyor Güncel Metro, kontrollü üretim yapan çiftçi arıyor

Metro mağazalar zinciri, Türkiye´de kontrollü üretim yapan üretici arıyor. Metro, bu tür üretim yapan çiftçileri bulduğu takdirde sözleşme yaparak ürün alma garantisi vereceğini duyurdu. Metro, yeni uygulamaya koyduğu projeyle kalite garantisi veren üreticilere sözleşmeli üretim yaptıracak.


Alanya´da ikinci Alman Derneği kuruldu Güncel Alanya´da ikinci Alman Derneği kuruldu

Alanya İlçesi´nde yaşayan Almanlar, Alman Dostluk Dayanışma ve İletişim Derneği (ADDİDA) adında yeni bir dernek kurdu.


Türkiye, ürettiği yaş meyve sebzenin ancak yüzde 4´ünü ihraç edebiliyor Güncel Türkiye, ürettiği yaş meyve sebzenin ancak yüzde 4´ünü ihraç edebiliyor

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, Türkiye´nin ürettiği tarım ürünlerinin sadece yüzde 4´ünü ihraç edebildiğine dikkat çekti.


Almanya Metro: Türkiye´den alınan üzümlerde 10 kat fazla ilaç kalıntısına rastlandı Güncel Almanya Metro: Türkiye´den alınan üzümlerde 10 kat fazla ilaç kalıntısına rastlandı

Türkiye´den Almanya´ya ihraç edilen üzümlerde, öngörülen standartlardan 10 kat fazla ilaç kalıntısı tespit edildiği öne sürüldü.


Kumluca´nın atık su tesisi, organik çöpü işleme projesi ile birlikte hayata geçecek Güncel Kumluca´nın atık su tesisi, organik çöpü işleme projesi ile birlikte hayata geçecek

Kumluca Belediyesi, atık su arıtma tesisi problemini, ´Organik çöpün enerjiye dönüştürülmesi´ projesinin hayata geçirilmesi ile çözecek.


Kemer Belediyesi, pazarlarda denetimi sıkı tutuyor Güncel Kemer Belediyesi, pazarlarda denetimi sıkı tutuyor

Kemer ilçesinde vatandaşlar ile turistlerin rahat bir ortamda pazar alışveriş yapabilmesi için denetimlerde bulunan Kemer Belediyesi, işi sıkı tutuyor.


Yazar Kasalar YTL´ye uyumlu hale getiriliyor Güncel Yazar Kasalar YTL´ye uyumlu hale getiriliyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile servis yetkilileri biraraya gelerek yazar kasaların YTL´ye uygun hale getirilmesi için ortak çalışma kararı aldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...