Cumartesi, 19 Ekim 2019
Yerel Gündem üyelerine kavşak çalışmaları anlatıldı Güncel Yerel Gündem üyelerine kavşak çalışmaları anlatıldı

Yerel Gündem 21 Antalya Kent Konseyi İmar Planlama ve Altyapı Çalışma Grubu üyelerine, Antalya kent merkezinde Büyükşehir Belediyesi´nce yürütülen kavşak çalışmaları anlatıldı.


Yaşlı turistler romatizmal hastalıklarını Boule sporu oynayarak atmaya çalışıyor Güncel Yaşlı turistler romatizmal hastalıklarını Boule sporu oynayarak atmaya çalışıyor

Kuzey Avrupa ülkelerinden Alanya´ya gelen yaşlı turistler romatizmal hastalıklarını Boule sporu oynayarak atmaya çalışıyor. Tatillerini 6 hafta ile 6 ay arasında Alanya´da geçiren turistler arasında düzenlenen Boule Turnuvası´nda yaşlı turistlerin oyunu büyük çekişmelere sahne oldu.


Konyaaltı´nda göz hastanesi projesine onay yok! Güncel Konyaaltı´nda göz hastanesi projesine onay yok!

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, alt kademe Konyaaltı Belediyesi sınırları içinde özel sektör tarafından yapılması düşünülen Göz Hastanesi Projesi´ni standartlara uygun olmadığı gerekçesiyle oy çokluğuyla reddetti.


TÜSİAD Başkanı Sabancı vergi oranlarından yakındı Güncel TÜSİAD Başkanı Sabancı vergi oranlarından yakındı

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı, ´´Vergi oranları o kadar yüksek ki, yatırımcıları cezbetmek açısından diğer ülkelerle rekabet edemiyoruz´´ dedi.


Antalya´daki ´pehlivan cinayeti´... Güncel Antalya´daki ´pehlivan cinayeti´...

Antalya´da 2 ay önce Milli Pehlivan Hasan Kökçü´nün öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla tutuklanan 4 kişinin yargılanmasına başlandı.


Kayıp dernek başkanı ölü bulundu Güncel Kayıp dernek başkanı ölü bulundu

Antalya´da yaklaşık 4 gündür kayıp olan Altunana Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Meryem Altun (55), ormanlık alanda yarı çıplak vaziyette öldürülmüş olarak bulundu.


Belediye başkanının kardeşinin evine saldırı... Güncel Belediye başkanının kardeşinin evine saldırı...

Gündoğmuş İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Zafer Arslan´ın kardeşinin evi, kimliği belirsiz kişilerce yakılmak istendi.


KEMİAD, 10 bin adet ingilizce broşür bastırıyor Güncel KEMİAD, 10 bin adet ingilizce broşür bastırıyor

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD), ilçeye gelen turistlere yardımcı olmak ve uluslararası turizm fuarlarında tanıtım yapmak amacıyla Kemer´i tanıtıcı, 10 bin adet İngilizce broşür hazırladı.


´İnsan Hakları´ Atletizm Yarışması... Güncel ´İnsan Hakları´ Atletizm Yarışması...

´´İnsan Hakları Haftası´´ dolayısıyla Antalya´da Görme ve Zihinsel Engelliler Atletizm Yarışması düzenlendi.


Noel Baba Kilisesi´nde ayin tartışması.. Güncel Noel Baba Kilisesi´nde ayin tartışması..

Noel Baba Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Karabulut, Fener Rum Patrikhanesi´nden Peder Dasiteos Aragnostopulus´un, vakfın Demre´deki inanç turizmine zarar verdiği yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.


ALKOD Başkanı Taş: ´Eski evler otel olsun´ Güncel ALKOD Başkanı Taş: ´Eski evler otel olsun´

Alanya Çevre Koruma ve Yardımlaşma Derneği (ALKOD) Başkanı Kerim Taş, Alanya´nın eski evlerinin otel haline getirilmesini önerdi.


Sağlık turizmi geliştirilmeli... Güncel Sağlık turizmi geliştirilmeli...

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Türkiye´nin, Ortadoğu´nun sağlık merkezi haline getirilmesi gerektiğini söyledi.


Antalya Yarı Açık Cezaevi´ndeki mahkumlar fidan dikti Güncel Antalya Yarı Açık Cezaevi´ndeki mahkumlar fidan dikti

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikle Antalya E Tipi Cezaevi yarı açık bölümünde kalan 74 mahkum, Duacılar Köyü´nde fidan dikti.


10 bin genç işadamı Türkiye´ye gelecek. Güncel 10 bin genç işadamı Türkiye´ye gelecek.

Uluslararası Genç Girişimci Derneği (JCI) 2007 Dünya Konferansı´na, Antalya´nın aday olduğu bildirildi. Konferansın gerçekleşmesi halinde dünya ülkelerinden 10 bine yakın genç girişimci ve işadamı Türkiye´ye gelecek.


Alanya-Gazipaşa karayolu genişletiliyor Güncel Alanya-Gazipaşa karayolu genişletiliyor

Antalya´nın Alanya ile Gazipaşa ilçelerini birbirine bağlayan karayolunda yol genişletme çalışmalarına başlandı.


Belediyeden tarihi dokuyu koruma projesi... Güncel Belediyeden tarihi dokuyu koruma projesi...

Antalya´nın Ormana Beldesi Belediye Başkanı Mahmut Varol, beldede iki kattan fazla binalara inşaat ruhsatı vermiyor.


Turistler için özel tuvalet... Güncel Turistler için özel tuvalet...

Alanya İlçesi´nde, safari turlarının yapıldığı Oba Alacami Köyü´ne turistler için Özel İdare Bütçesi´nden 13 milyar liraya lüks tuvalet yaptırıldı.


Alanya´da zemininde kayma meydana geldiği öne sürülen okulda inceleme başlatıldı Güncel Alanya´da zemininde kayma meydana geldiği öne sürülen okulda inceleme başlatıldı

Alanya´da, İl Özel İdaresi bütçesiyle yaptırılan ve yaklaşık 10 ay önce eğitim-öğretime açılan Kargıcak İlköğretim Okulu binasında çatlakların oluşması nedeniyle inceleme başlatıldı.


Antalya Amatör Kümesi´nde oynayan Alman futbolcuya lisans verildi Spor Antalya Amatör Kümesi´nde oynayan Alman futbolcuya lisans verildi

Alanya´da uzun süredir futbol oynayan, ancak oturma izni olmadığı için lisans alamayan Imre Matthias Henkel adlı Alman futbolcuya lisans çıkarıldı.


Portakal fiyatlarında düşüş Güncel Portakal fiyatlarında düşüş

İhracatın ve iç piyasada tüketimin yeterli olmaması nedeniyle portakal fiyatlarının düşmesinin üreticiyi perişan ettiği öne sürüldü.


İnsan haklarını, tiyatrocular anlatacak Güncel İnsan haklarını, tiyatrocular anlatacak

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, insan hakları kavramının anlatılabilmesi için, Antalya Devlet Tiyatrosu oyuncularının meydanlarda ve okullarda insan haklarını anlatan kısa oyunlar sahneleyeceğini bildirdi.


Doğal Gaz Antalya´ya 2005 ortasında gelecek Güncel Doğal Gaz Antalya´ya 2005 ortasında gelecek

BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Fuat Celepçi, doğal gazı Antalya´ya gelecek yılın ortasında getirmeyi hedeflediklerini açıkladı.


Köprülü Kanyon, rafting turizminden 12 milyon dolar gelir sağladı Güncel Köprülü Kanyon, rafting turizminden 12 milyon dolar gelir sağladı

Manavgat´ta bulunan Köprülü Kanyon rafting merkezi, sezon içinde yaklaşık 12 milyon dolar hasılat elde etti.


Alanya Gençlikspor Voleybol Takımı 3. Lig´e yükseldi Spor Alanya Gençlikspor Voleybol Takımı 3. Lig´e yükseldi

Amatör kümede mücadele eden Alanya Gençlikspor Erkek Voleybol takımı 3. Lig´e yükseldi. Manavgat, DSİ Spor, Antalya Gençlikspor, Kumluca Spor´un yer aldığı kümede bütün maçları kazanarak önemli bir başarıya imza attı.


Antalya´da dolmuşçuların rekabeti sona erdi Güncel Antalya´da dolmuşçuların rekabeti sona erdi

Alanya ve Gazipaşa ilçeleri dolmuşçuları arasında yaşanan rekabet sona erdi. Alanya ve Gazipaşa hattında bir süredir yaşanan ve iki ilçe kooperatifleri arasındaki rekabetin sona ermesi dolmuşçulara rahat bir nefes aldırdı.


Alanyalı polislere İngilizce eğitimi veriliyor Güncel Alanyalı polislere İngilizce eğitimi veriliyor

Alanya Emniyet Müdürlüğü, yaz döneminde turistlerin sorunlarını kısa sürede çözmek için polislere İngilizce kursu veriyor.


Kepez´de davullu zurnalı gecekondu yıkımı.. Güncel Kepez´de davullu zurnalı gecekondu yıkımı..

Kepez Belediyesi´nce gerçekleştirilen gecekondu yıkımında, evleri yıkılan vatandaşlar davul-zurna eşliğinde halay çektiler.


Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, sokak süpürdü Güncel Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, sokak süpürdü

Kepez Belediyesi´nin temizlik işleri ihalesini alan firma, işbaşı yaptı. Belediye Başkanı Erdal Öner de işçileri motive etmek için süpürgeyle sokakları süpürdü.


Finike´ye yapılacak yüksekokulun projesi onaylandı Güncel Finike´ye yapılacak yüksekokulun projesi onaylandı

Finike İlçesi´ne yapılması planlanan yüksekokul projesinin onaylandığı bildirildi.


Hayırsever işadamına onur plaketi.. Güncel Hayırsever işadamına onur plaketi..

Finike Devlet Hastanesi yönetimi, Fizik Tedavi Ünitesi olarak hizmet veren birimin düzenlemesine katkıda bulunan Finikeli hayırsever işadamı Selahattin Onur´a plaket verdi.


Vakıflardan ihale... Güncel Vakıflardan ihale...

Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü, merkez ilçede bulunan taşınmaz üzerine iş merkezi yaptırmak ve kiraya vermek üzere ihale açtı.


Soğuk hava ve ihracat, domates, fasulye ve biber fiyatlarını artırdı Güncel Soğuk hava ve ihracat, domates, fasulye ve biber fiyatlarını artırdı

Soğuk hava ve Rusya´ya yapılan ihracat, başta domates, fasulye ve biber olmak üzere sebze fiyatlarını artırdı. Domatesin kilosu, 1 milyon 200 bin ile 1 milyon 700 bin lira arasında satıldı.


Turizmde toplu sözleşme dönemi başlıyor Güncel Turizmde toplu sözleşme dönemi başlıyor

Dedeman oteller zinciri, Falez Oteli, ATGV ve Burdur Öğretmen Evi´nde, 1540 işçiyi kapsayan toplusözleşme görüşmeleri için yılbaşından itibaren sendika ve işveren temsilcileri masaya oturacak.


Korkuteli´de uçak düştüğü iddiası.. Güncel Korkuteli´de uçak düştüğü iddiası..

Korkuteli İlçesi yakınlarında askeri uçak düştüğü iddiaları doğrulanmadı.


Jandarmadan esrar operasyonu.. Güncel Jandarmadan esrar operasyonu..

Antalya İl Jandarma ve Kumluca İlçe Jandarma Komutanlığı´nın yaptığı bir operasyon sonucu içilmeye hazır 2 kilo 700 gram kubar esrar ele geçirildi.


Kepez Zabıtası´ndan çöp ev operasyonu.. Güncel Kepez Zabıtası´ndan çöp ev operasyonu..

Kepez Belediyesi Zabıtası, bölge halkından gelen şikayetler üzerine, içerisinde çöp biriktirildiği tespit edilen bazı evlere baskın düzenledi.


9. Pratisyen Hekimler Kongresi... Güncel 9. Pratisyen Hekimler Kongresi...

9. Pratisyen Hekimlik Kongresi Antalya´da başladı. Kongre Düzenleme Sekreteri Dr. Hüseyin Demirdizen, aile hekimliğinin, insanların sağlık hizmetlerine ulaşımını zorlaştıracağını, parası olanların ise daha pahalı sağlık hizmeti almasına neden olacağını öne sürdü.


Belek´te yıkım kavgası.. Güncel Belek´te yıkım kavgası..

Serik İlçesi´ne bağlı Belek Beldesi Belediyesi, kendi sınırları içindeki sahilde bulunan ve mülkiyeti Serik Belediyesi´ne ait 6 tesisi yıkmaya başlayınca gerginlik yaşandı.


Kemer ilçe ve belde belediye başkanları hakkında soruşturma.. Güncel Kemer ilçe ve belde belediye başkanları hakkında soruşturma..

Kemer İlçe Belediye Başkanı Hasan Şeker ve bazı belde belediye başkanları hakkında açılan ´´İhaleye fesat karıştırmak ve ihtilasen zimmet´´ suçlarından açılan soruşturma tamamlandı.


Dünya Antalya´yı izledi Güncel Dünya Antalya´yı izledi

Özel Antalya Tüp Bebek Merkezi doktorları Hindistan’da düzenlenen uluslararası infertilite kongresine katıldılar.


Side´de dilenci operasyonu.. Güncel Side´de dilenci operasyonu..

Manavgat İlçesi´ne bağlı Side Beldesi´nde belediye ekiplerince dilencilere operasyonlar düzenleniyor.


Side Belediyesi, geri kazanım projesini öğrencilere tanıtıyor Güncel Side Belediyesi, geri kazanım projesini öğrencilere tanıtıyor

Manavgat İlçesi´ne bağlı Side Beldesi´nde belediyece başlatılan, çöplerin düzenli şekilde uzaklaştırılması ve organik inorganik atıkların ayrıştırılmasıyla ilgili Geri Kazanım Projesi, öğrencilere tanıtılıyor.


Akaryakıt ve madeni yağ alınacak Güncel Akaryakıt ve madeni yağ alınacak

Gündoğdu Belediye Başkanlığı´nca, ´´açık ihale usulü´´ ile muhtelif miktarda akaryakıt ürünleri ve madeni yağ satın alınacak.


Liseli güreşçiler madalya ile döndüler Spor Liseli güreşçiler madalya ile döndüler

Eskişehir´de 2-5 Aralık tarihlerinde yapılan Liseler Arası Gruplar Greko-romen ve serbest güreş şampiyonasına katılan Kumluca Gül-Çetin Kaur Lisesi öğrencileri, müsabakalardan iki madalya ile döndüler.


Manavgat Belediyespor kick-boxta şampiyon.. Spor Manavgat Belediyespor kick-boxta şampiyon..

Manavgat İlçesi Belediyespor kick box takımı, Antalya şampiyonu oldu.


Kumluca, Finike deplasmanına hazırlanıyor Spor Kumluca, Finike deplasmanına hazırlanıyor

Amatör süper ligin lideri Kumluca Belediyespor, ligin 13. haftasında deplasmanda oynayacağı Finike Belediyespor maçının hazırlıklarına başladı.


Antalya-Alanya bölünmüş karayolu açılışı.. Güncel Antalya-Alanya bölünmüş karayolu açılışı..

Ergezen, 15 bin kilometre bölünmüş yol konusunda hükümete karşı çıkanların olduğunu belirterek, ´´Mevcut sathi kaplamalı yolu yeniden düzenleyip yanına bir tanesini daha koyunca kızıyorsun, bağırıyorsun, tepki gösteriyorsun. Bunu hükümetin başarısını kıskanmaktan başka türlü izah edemezsiniz´´ dedi.


Konuk bakanlar sedir tohumu atıp, fidan dikti Güncel Konuk bakanlar sedir tohumu atıp, fidan dikti

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Üye Ülkeleri 2. Tarım Bakanları Toplantısı´na katılan İran Tarım Bakanı ile Kırgızistan Tarım Bakan Yardımcısı, Antalya´da toprağa sedir tohumu atarak, fidan diktiler.


By-pass ameliyatlı hastanın ölümünde ihmal iddiası.. Güncel By-pass ameliyatlı hastanın ölümünde ihmal iddiası..

Antalya´da by-pass ameliyatı olduktan kısa süre sonra ölen bir hastanın ailesi, ölümün doktor ihmali sonucu meydana geldiğini iddia ederek, şikayetçi oldu.


Vergi iadesinde sahtecilik Güncel Vergi iadesinde sahtecilik

Antalya´da düzenlenen operasyonda, kapatılan bir şirket adına 300 milyar liralık yazar kasa fişi kesildiği ve bunların komisyon karşılığı satılmasının planlandığı belirlendi.


Antalya´nın bazı bölgelerine 3 gün boyunca su verilemeyecek Güncel Antalya´nın bazı bölgelerine 3 gün boyunca su verilemeyecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Tünel Geçişi ve Köprülü Kavşak çalışmaları nedeniyle Antalya´nın bazı bölgelerine 3 gün boyunca su verilemeyecek.


Başbakan Erdoğan: Türkiye, bölgesinde barış ve kardeşliğin teminatıdır Güncel Başbakan Erdoğan: Türkiye, bölgesinde barış ve kardeşliğin teminatıdır

Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde Belek Turizm Yatımcıları Birliği tarafından yaptırılan ve içinde cami, kilise ile sinagogun bulunduğu ´Dinler Bahçesi´nin açılışı, Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından yapıldı.


Turizm ve sağlık sektörü temsilcileri ´Sağlık Zirvesi´nde buluşuyor Güncel Turizm ve sağlık sektörü temsilcileri ´Sağlık Zirvesi´nde buluşuyor

Sağlık ve turizm sektörünün yöneticileri 10-11 Aralık 2004 tarihinde Antalya´da düzenlenecek ´Sağlık Zirvesi´nde bir araya geliyor. Geçen yıl birincisi gerçekleştirilen zirve bu yıl uluslararası boyuta taşınıyor.


Kemer Belediyesi balıkçılara verdiği sözü tutuyor Güncel Kemer Belediyesi balıkçılara verdiği sözü tutuyor

Kemer Belediyesi, söz verdiği barınak düzenlemesine başladı. Belediye ekipleri, geçen hafta sonu yağış ve fırtına nedeniyle giriş kısmı kum ve çakılla dolan balıkçı barınağının liman ile deniz arasındaki tıkanan su yolunu açma çalışması yapıyor.


Başbakan Erdoğan:Bu maç 1963’te başladı, maç ortasında kural değiştirilemez Güncel Başbakan Erdoğan:Bu maç 1963’te başladı, maç ortasında kural değiştirilemez

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kopenhag siyasi kriterlerinde olmayan şartların Türkiye´nin önüne sürülmesinin devlet ciddiyeti ile bağdaştırılamayacağını söyledi.


Uzmanlar Antalyalı üreticilere doğal gazın seralarda kullanımını anlatacak Güncel Uzmanlar Antalyalı üreticilere doğal gazın seralarda kullanımını anlatacak

Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği Tarım Müşavirliği ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nın (ATSO) birlikte düzenlediği ´Doğal Gazın Modern Seracılıkta Kullanımı´ konulu seminer Cuma günü Antalya Talya Oteli´nde gerçekleştirilecek.


Pratisyen Hekimler: “İşsizlik tehlikesini daha yakın hissediyoruz” Güncel Pratisyen Hekimler: “İşsizlik tehlikesini daha yakın hissediyoruz”

Antalya´da düzenlenen kongrede bir araya gelen pratisyen hekimler, yazılı bir açıklama yaparak ´ Mesleki geleceğimizden ve özlük haklarımızın kaybedilmesi açısından kaygılar duymaktayız. İşsizlik tehlikesini daha yakından hissetmekteyiz´ görüşlerini dile getirdi.


Antalya´da domates fiyatları artıyor Güncel Antalya´da domates fiyatları artıyor

Antalya Büyükşehir halinde domatesin fiyatı geçen haftaya göre önemli oranda arttı. Geçen hafta 200 bin ile 1 milyon arası satılan domates, bu hafta 600 bin ile 1 milyon 800 bin arasında işlem görüyor.


Başbakan Erdoğan Antalya´da Güncel Başbakan Erdoğan Antalya´da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi açılışa katılmak üzere saat 11:20´de Ata uçağı ile Antalya Hava Limanı´na indi.


Manavgat´ta seracılık kayıt altına alınıyor Güncel Manavgat´ta seracılık kayıt altına alınıyor

Manavgat´ta örtüaltı üretimde kayıt altına alma çalışmaları devam ediyor.


TODOSK sporcuları, uygulamalı dağcılık dersi aldı Güncel TODOSK sporcuları, uygulamalı dağcılık dersi aldı

Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) sporcularına yönelik Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından verilen temel eğitim programı tamamlandı.


Side Belediyesi, öğrencileri çevre konusunda eğitiyor Güncel Side Belediyesi, öğrencileri çevre konusunda eğitiyor

Manavgat´a bağlı Side Belediyesi, doğayı kirleten çöpleri bir plan dahilinde geri kazanmak ve olumsuz etkilerini en aza indirgemek amacıyla çalışmalara devam ediyor.


Antalya´daki mağaralar turizme kazandırılacak Güncel Antalya´daki mağaralar turizme kazandırılacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu´nun, Manavgat ve Finike´deki mağaralarla ilgili olarak sunduğu önergeye cevap veren Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, turizm potansiyeli arz eden mağaraların kültür turizmi kapsamında değerlendirileceğini açıkladı.


Alanya Belediye Başkanı Sipahioğlu: ´Alanya´yı sağlam bir altyapıya kavuşturduk´ Güncel Alanya Belediye Başkanı Sipahioğlu: ´Alanya´yı sağlam bir altyapıya kavuşturduk´

Alanya ilçesi Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ´Olumsuz hava koşullarında ilçemiz fazla etkilenmiyorsa, bu yaptığımız sağlam altyapı çalışmalarının sonucudur.´ dedi.


Uyuşturucu madde kullanımının zararları tiyatro ile anlatılıyor Güncel Uyuşturucu madde kullanımının zararları tiyatro ile anlatılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlarla düzenlenen ´Öykü ve Tiyatro ile Madde Kullanımını Engelleme Projesi´ Belediye Kültür Salonunda düzenlenen etkinliklerle başladı.


Türkiye, tarımla ilgili bilgi ve tecrübelerini Afganistan ve Tacikistan ile paylaşacak Güncel Türkiye, tarımla ilgili bilgi ve tecrübelerini Afganistan ve Tacikistan ile paylaşacak

Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Afganistan ile hayvan ıslahı ve Tacikistan ile de tohumculuk konusunda işbirliği yapacaklarını bildirdi.


Meşaleli yürüyüşe polis engeli Güncel Meşaleli yürüyüşe polis engeli

Eğitim-Sen´in kapatılma davasını meşaleli yürüyüşle protesto etmek isteyen Eğtim-Sen Antalya Şubesi´ne bağlı bir grup, polis engeline takıldı.


22. Noel Baba Dünya Barışı´na çağrı etkinlikleri... Güncel 22. Noel Baba Dünya Barışı´na çağrı etkinlikleri...

22. Noel Baba Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri kapsamında, Kemer İlçesi´nde düzenlenen Barış Yolunda Turizm adlı gala gecesinde Skal İnternational Dernek Başkanı Matanyah Hecht´e 10. Noel Baba Barış ödülü verildi.


Ayrılmaz ikili... Güncel Ayrılmaz ikili...

Ukraynalı dansçı çift, 6 yaşından bu yana birlikte dans ediyor. Birçok başarının altına imza atan çift, şimdi de Antalya´da dans eğitimi veriyor.


2. Antalya Sağlık Zirvesi... Güncel 2. Antalya Sağlık Zirvesi...

Türk Turizmi ve sağlık konusunun ele alınacağı ´´2. Antalya Sağlık Zirvesi´´, 10-11 Aralık tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


Antalya Valiliği´nin halk günü.. Güncel Antalya Valiliği´nin halk günü..

Antalya Valiliği´nin düzenlediği halk gününe katılan bir kadın, 5 yıl önce öldürülen oğlunun katilinin yakalanmasını istedi.


Alanya´da peynir, sucuk ve sosis çalan 2 kişi tutuklandı Güncel Alanya´da peynir, sucuk ve sosis çalan 2 kişi tutuklandı

Alanya İlçesi´nde bir marketten sosis, sucuk ve peynir çaldıkları belirlenen 2 kişi tutuklandı.


Turist ofisine Alman ilgisi... Güncel Turist ofisine Alman ilgisi...

Alanya İlçesi´nde açılan turist danışma ofisine en çok Alman turistlerin başvurduğu bildirildi.


´Hayvan türlerinden gereği gibi yararlanılamıyor´ Güncel ´Hayvan türlerinden gereği gibi yararlanılamıyor´

Çevre ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Mustafa Kemal Yalınkılıç, Türkiye´de hayvan türlerinden yeterince yararlanılamadığını söyledi.


Gazipaşa´da park sorunu... Güncel Gazipaşa´da park sorunu...

Gazipaşa İlçesi´nde araç sayısının artması nedeniyle otopark sorunu yaşanmaya başladı. Gazipaşa´nın 15 bin nüfusu olmasına rağmen ilçede 15 bin araç bulunduğunu belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Cem Burak Özgenç, otopark sıkıntısı yaşandığını söyledi.


Elmalı´da hacı adaylarına eğitim... Güncel Elmalı´da hacı adaylarına eğitim...

Elmalı İlçesi´nde hacı adaylarına eğitim veriliyor. Elmalı Müftüsü Mehmet Demirhan, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı´nın organize ettiği 2005 yılı hac organizasyonunda Elmalı´dan hacca gidecek 56 kadın, 50 erkek adaylara eğitim verdiklerini bildirdi.


Gazipaşa´ya diyaliz ünitesi.. Güncel Gazipaşa´ya diyaliz ünitesi..

Gazipaşa İlçesi´nde Devlet Hastanesi´nde diyaliz ünitesi açılacak. Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, Devlet Hastanesi´nin üst katında, devlet millet işbirliğiyle yapılan diyaliz ünitesinin yakında hizmete gireceğini bildirdi.


Basın mensuplarına çam fidanı.. Güncel Basın mensuplarına çam fidanı..

Antalya Çevre ve İl Müdürlüğü´nün başlattığı fidan dikme kampanyası sürüyor.


Damga pulunun da sahtesini yaptılar Güncel Damga pulunun da sahtesini yaptılar

Manavgat´ta piyasaya sahte damga pulu sürmek isteyen iki kişi yakalandı.


Uyuşturucu sattığı belirlenen 7 kişi yakalandı Güncel Uyuşturucu sattığı belirlenen 7 kişi yakalandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şübe Müdürlüğü, Narkotik Büro Amirliği görevlileri, Serik İlçesi´nde cep telefonunu vererek eroin maddesi alan ve daha sonra kullandığı eroin maddesi yüzünden ölen Levent Emre´nin ardından operasyonlar düzenledi.


Antalya´da kaçırıldığı iddia edilen kız... Güncel Antalya´da kaçırıldığı iddia edilen kız...

Antalya´da yaklaşık 2,5 ay önce nişanlı olan 17 yaşındaki genç kızı kaçırdığı ve alıkoyduğu iddiasıyla aranan Harun A., genç kızla birlikte jandarma karakoluna teslim oldu.


Doktor çiftten eğitime 500 milyar liralık katkı Güncel Doktor çiftten eğitime 500 milyar liralık katkı

Doktorluk yapan Bülent Fahri Akınsal ve Günseri Akınsal çifti, Antalya´nın Konyaaltı´nda devlet imkanlarıyla yapımına başlanılan Zihinsel Engelliler Meslek Edindirme ve İlköğretim Okulu´na 500 milyar liralık katkı sağladılar.


Genel temizlik yaptırılacak Güncel Genel temizlik yaptırılacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nca, ´´açık ihale usulü´´ ile toptancı hal kompleksinin genel temizlik, peyzaj bakım ve ilaçlama işleri yaptırılacak.


Antalya´da 4 gaspçı yakalandı Güncel Antalya´da 4 gaspçı yakalandı

Antalya´da, bir kişiyi bıçakla yaralayarak gasp ettikleri belirlenen 4 kişi yakalandı.


Malzemeli temizlik yaptırılacak Güncel Malzemeli temizlik yaptırılacak

Kemer Belediye Başkanlığı´nca, ´´açık ihale usulü´´ ile toplam 27 kişi ile malzemeli temizlik işleri ihale edilecek.


Antalya´da esrar operasyonu.. Güncel Antalya´da esrar operasyonu..

Antalya´da jandarma tarafından düzenlenen operasyonda yaklaşık 2,5 kilogram kubar esrar ve esrar tohumu ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.


Antalya´da fırtına uyarısı.. Güncel Antalya´da fırtına uyarısı..

Antalya´da, bu geceden başlayarak yarın öğle saatlerine kadar etkili olacak fırtına beklendiği bildirildi.


Kaymakam, şoförünü 112´de görevlendirdi Güncel Kaymakam, şoförünü 112´de görevlendirdi

Kumluca İlçesi Kaymakamı Abdullah Aslaner, makam şoförünü, geçici görevle 112 Hızır Acil Servis´in ambulans şoförlüğüne getirdi.


Öykü ve tiyatro ile madde kullanımını engelleme projesi... Güncel Öykü ve tiyatro ile madde kullanımını engelleme projesi...

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü Madde Kullanımı Büro Amiri Başkomiser Zafer Ercan, madde bağımlılığının en önemli nedeninin arkadaş olduğunu söyledi.


´Bir milleti güçlü kılan en büyük etkenlerden biri ekonomik potansiyeldir´ Güncel ´Bir milleti güçlü kılan en büyük etkenlerden biri ekonomik potansiyeldir´

Akdeniz Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof Dr. İsrafil Kurtcephe, milleti güçlü kılan en büyük etkenlerden birinin ekonomik potansiyel olduğunu söyledi.


Akseki Aromaspor´da af... Spor Akseki Aromaspor´da af...

3. Lig 4. Grup´ta mücadele eden Akseki Aromaspor´da alınan yenilgiler nedeniyle futbolculara verilen 1 Milyar 350 milyon liralık para cezaları, Eskispor galibiyeti sonrası affedildi.


Elmalı Devlet Hastanesi´nde tam donanımlı ambulans hizmete başladı Güncel Elmalı Devlet Hastanesi´nde tam donanımlı ambulans hizmete başladı

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tahsis edilen tam donanımlı ambulans, hizmete başladı.


Ölen işçinin adı parka verildi Güncel Ölen işçinin adı parka verildi

Kepez Belediyesi´nde çalışan ve iş kazasında ölen bir işçinin adı, yaptırılan parka verildi. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü´nde görevliyken geçen yıl Haziran ayında iş kazası sonucu yaşamını yitiren elektrikçi Ali Çomak´ın adının, Toptancı Hal-Altınova arasındaki 2 bin 500 metrekare alanda yaptırılan parka verilmesi kararlaştırıldı.


Afrodit, klibini Tanrıların Dağı´nda çekiyor Güncel Afrodit, klibini Tanrıların Dağı´nda çekiyor

Afrodit lakaplı sanatçı Banu Alkan, son klibini Kemer sınırları içinde bulunan Olympos Dağı eteklerinde çekmeye hazırlanıyor.


Muhtarlara Antalya tanıtılacak Güncel Muhtarlara Antalya tanıtılacak

Antalya Rehberler Odası Başkanı Osman Özbuldu, muhtarlara şehrin tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak için geziler düzenleyeceklerini bildirdi.


Kepez Belediyesi Özürlüler Meclisi kuracak Güncel Kepez Belediyesi Özürlüler Meclisi kuracak

Kepez BelediyeBaşkanı Erdal Öner, Özürlüler Meclisi kuracaklarını bildirdi. Kepez Belediye Başkanı Öner, Antalya Bedensel Engelliler Temsilcisi Soner Yaşak ve beraberindeki heyeti kabul etti.


Çobanlar köyü 28 yıl sonra suya kavuştu. Güncel Çobanlar köyü 28 yıl sonra suya kavuştu.

Gazipaşa İlçesi´nin Çobanlar Köyü, 28 yıl sonra suya kavuştu. İlçenin en eski köylerinden olan Çobanlar Köyü´ne içmesuyu getirilmesi amacıyla 1976 yılında bir proje başlatıldı. Bir miktar boru döşendi, derin bir su kuyusu açıldı ancak kuyu çalıştırılamayınca köyün içmesuyu ihtiyacı karşılanamadı.


Türkiye´de üretilen sebze ve meyvenin ihracı... Güncel Türkiye´de üretilen sebze ve meyvenin ihracı...

Antalya Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, Türkiye´de üretilen ürünlerin sadece yüzde 5´inin ihraç edilebildiğini bildirdi.


Sucuk alıp kaçarken vatandaşlar yakaladı Güncel Sucuk alıp kaçarken vatandaşlar yakaladı

Antalya´da bir marketten sucuk çalarak kaçan genç, vatandaşlar tarafından yakalanarak, dövüldü.


Finike Milli Eğitim Müdürlüğü´ne optik okuyucu alınacak Güncel Finike Milli Eğitim Müdürlüğü´ne optik okuyucu alınacak

Finike İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü´ne optik okuyucu alınacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne optik okuyucu alınmasıyla ilgili araştırma yapılıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...