Cumartesi, 19 Ekim 2019
A.Ü.´de akademik tören... Güncel A.Ü.´de akademik tören...

Akdeniz Üniversitesi´nde (A.Ü.) akademik unvan alan, unvanı yükseltilen ve kadroya atanan 76 öğretim üyesi biniş giydiler.


Kıbrıs Rum Kesiminin adı... Güncel Kıbrıs Rum Kesiminin adı...

CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan, Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Genel Müdürlüğü´nün, ihracatçılardan Kıbrıs Rum Kesimi´nin adını ´´Kıbrıs´´ olarak değiştirilmesini isteğini öne sürdü.


´Antalya´da Dubai gibi dünya projesi yaratılabilir. Çünkü Antalya, 100 Dubai eder´ Güncel ´Antalya´da Dubai gibi dünya projesi yaratılabilir. Çünkü Antalya, 100 Dubai eder´

Türkiye Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (THKİB) Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Antalya´da turistlere yılda 2-2.5 milyar dolarlık tekstil ürünü satılabileceğini belirterek, ´´Antalya´da gümrüksüz satış alanları oluşturulmalı. Antalya´da Dubai gibi dünya projesi yaratılabilir. Çünkü Antalya, 100 Dubai eder´´ dedi.


Yat turlarına çeki düzen geliyor Güncel Yat turlarına çeki düzen geliyor

Deniz Ticaret Odası (DTO) ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle, Türkiye´de ilk kez deniz turizmiyle ilgili yönetmelik hazırlanıyor. Yönetmeliklere uymayanlar hakkında 45 güne kadar ´´ticaretten men´´ cezası verilebilecek.


Antalya´da uygulamalı kurbanlık kesim kursu.. Güncel Antalya´da uygulamalı kurbanlık kesim kursu..

Antalya Kasaplar Odası ve Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ´´Uygulamalı Kurbanlık Kesimi´´ kursuna katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.


Antalya´dan ABD´ye kiremit ihracatı.. Güncel Antalya´dan ABD´ye kiremit ihracatı..

Antalya´dan bir firma tarafından ABD´ye yılda 5-6 milyon dolar civarında shingle kiremit ihracatı yapılacağı bildirildi.


Kemerspor bayan voleybol takımı kurdu Spor Kemerspor bayan voleybol takımı kurdu

Kemerspor bünyesinde kurulan Bayan Voleybol takımı Kemer Belediyesini ziyaret etti. Kemerspor Voleybol takımı Teknik Direktörü Zeki Özbuldan ve Antranör Zuhal Özbuldan eşliğinde Başkan Hasan Şeker ve Başkan Yardımcısı İsmail Şandan’ı makamında ziyaret ettiler.


Son karar Doğan’ın Spor Son karar Doğan’ın

Antalyaspor, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ile anlaştı. Ziya Doğan’da kabul ederse Mustafa Gürsel ve Nihat Antalyasporlu oluyor


Transfer çalışmaları sürüyor Spor Transfer çalışmaları sürüyor

Çok kötü bir ilk devre geçiren Antalyaspor, transfer çalışmalarını sürdürüyor. Arntalyaspor, transfer çalışmalarına devam ediyor.


Elmalı çiftçisine meyve fidanı.. Güncel Elmalı çiftçisine meyve fidanı..

Elmalı İlçesi´nde çiftçilere Valilik tarafından sağlanan kredilerle alınan çeşitli meyve fidanları dağıtıldı.


Teknoloji sınıfı mahalleye de hizmet verecek Güncel Teknoloji sınıfı mahalleye de hizmet verecek

Kepez Belediyesi sınırları içinde bulunan Kütükçü İlköğretim Okulu´nun teknoloji sınıfından mahallelilerin de yararlanabileceği bildirildi.


Kepez Belediyesi´nde yol atağı... Güncel Kepez Belediyesi´nde yol atağı...

Kepez Belediyesi, 2005´i ´´Yol Yılı´´ ilan etti. Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, yaptığı yazılı açıklamada, yeni yılı Kepez´de ´´Yol Yılı´´ olarak ilan ettiklerini, bütün mahallelerde bu sorunu bitireceklerini bildirdi.


Perçem dizisinin çekimleri Finike´de devam ediyor Güncel Perçem dizisinin çekimleri Finike´de devam ediyor

Finike İlçesi´nde çekimleri devam eden ´´Perçem´´ adlı televizyon dizisinde rol alan oyunculara belediye tarafından kokteyl verildi.


Antalya Milli Eğitim´de soru bankası uygulaması.. Güncel Antalya Milli Eğitim´de soru bankası uygulaması..

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ´´soru bankası´´ oluşturulacak. İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Menderes Bulut, uygulamanın, öğretmenler arasındaki bilgi alışverişini sağlayacağını, bilgisayar kullanımını da artıracağını söyledi.


Avrupa´ya özel domates... Güncel Avrupa´ya özel domates...

Antalya´da bir tarım firması, Avrupa ülkelerine satılmak üzere 8 çeşit domates üretti.


Hotel Product Fuarı... Güncel Hotel Product Fuarı...

Akdeniz Turistik İşletmeler Donanımı, Tekstil, Dekorasyon ve Servis Ekipmanları İhtisas Fuarı ´´Hotel Product´´ 6-9 Ocak 2005 tarihlerinde Antalya Expo Center´da açılacak.


´Antalya, Türkiye´nin en az fazla ormanına sahip ama kent merkezi yeşilden uzak´ Güncel ´Antalya, Türkiye´nin en az fazla ormanına sahip ama kent merkezi yeşilden uzak´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Antalya Türkiye´nin en fazla ormanına sahip ama kent merkezi yeşilden uzak´´ dedi.


Antalya´da aşçılık okulu.. Güncel Antalya´da aşçılık okulu..

Türkiye Profesyonel Mutfak Yöneticileri Derneği (PMYOD), Türk mutfağının kalitesini, hizmet sunumunu geliştirmek amacıyla eğitimli, kültürlü dünya mutfaklarıyla entegre olabilecek aşçılar yetiştirmek amacıyla, ´´Aşçılık Okulu´´ kurma çalışmaları başlattıklarını bildirdi.


Kaçak yapılara hizmet verilmesinde son günler... Güncel Kaçak yapılara hizmet verilmesinde son günler...

Yapı kullanma izni bulunmayan konut ve işyeri sahiplerinin, 31 Aralık 2004 tarihine kadar elektrik, su ve diğer hizmetler için abone olmaları istendi.


Hemşirelerden yeni yıl hediyesi.. Güncel Hemşirelerden yeni yıl hediyesi..

SSK Antalya Bölge Hastanesi´nde görevli hemşireler, Zübeyde Hanım Çocuk Sitesi´nde kalan kimsesiz çocuklara çeşitli yardımlarda bulundu.


Doktorlardan sağlık bütçesine tepki.. Güncel Doktorlardan sağlık bütçesine tepki..

Antalyalı doktorlar Sağlık Bakanlığı´nın yeni bütçesine tepki gösterdi. Antalya Tabip Odası Gernel Sekreteri Mete Akbulut düzenlediği basın toplantısında, 2005 yılı bütçesinin 155.6 katrilyon lira olarak açıklandığını ve bütçenin yüzde 36.3´ünün faizlere ayrıldığını söyledi.


Antalyaspor´da görev dağılımı yeniden yapıldı Spor Antalyaspor´da görev dağılımı yeniden yapıldı

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi´nde mücadele eden Antalyaspor´da yönetim kurulu yeniden görev dağılımı yaptı.


Ben Tur Almanya´daki seyahat acentelerine YTL´yi tanıtacak Güncel Ben Tur Almanya´daki seyahat acentelerine YTL´yi tanıtacak

Ben Tur, Almanya´daki 11 bin seyahat acentesine Yeni Türk Lirası´nı (YTL) tanıtacak.


Türkiye´nin her yanında hırsızlık yapmışlar Güncel Türkiye´nin her yanında hırsızlık yapmışlar

Kale İlçesi´nde, Türkiye´nin çeşitli illerinde çok sayıda eve girerek hırsızlık yaptığı bildirilen 5 kişi yakalandı.


Noel Baba Vakfı´ndan ´Misyonerlik´ açıklaması.. Güncel Noel Baba Vakfı´ndan ´Misyonerlik´ açıklaması..

Noel Baba Vakfı Başkanı Muammer Karabulut, Noel Baba Vakfı´nın isminin ´´Hıristiyan misyonerliği´´ kavramıyla birlikte anılmasına tepki gösterdi.


Antalya´da yılbaşı önlemleri.. Güncel Antalya´da yılbaşı önlemleri..

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, yeni yıl için yapılacak kutlamaların huzur ve güvenlik içinde gerçekleşmesi için kurum ve kuruluşlardan gerekli tedbirleri almalarını istedi.


İnşaatından 60 ton demir çaldılar Güncel İnşaatından 60 ton demir çaldılar

Manavgat İlçesi´nde bir otel inşaatından 60 ton demir çaldığı iddia edilen 2 kişinin yakalandığı bildirildi.


Yılbaşından bu yana Antalya´ya gelen turist sayısı 6 milyon 230 bini aştı Güncel Yılbaşından bu yana Antalya´ya gelen turist sayısı 6 milyon 230 bini aştı

Antalya´ya gelen turist sayısı 6 milyon 230 bin 8´e ulaştı. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü´nden aldığı bilgiye göre, çoğunluğu Paskalya tatili amacıyla, hafta sonu havayoluyla Antalya Dış Hatlar Terminali´nden 25 bin 519 turist giriş yaptı.


Kaş Eğitim-Sen´de görev dağılımı yapıldı Güncel Kaş Eğitim-Sen´de görev dağılımı yapıldı

Eğitim-Sen´in Kaş İlçesi´ndeki şubesinde genel kurul toplantısı yapıldı. Genel kurulda Tuncer Tezcan, Eğitim-Sen Kaş Şube Başkanı seçildi.


Alanya Devlet Hastanesi´nde personel açığı.. Güncel Alanya Devlet Hastanesi´nde personel açığı..

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran, hastanenin personel açığının 179´a ulaştığını belirtti.


Borussia Dortmund, kamp için Kemer´e geliyor Güncel Borussia Dortmund, kamp için Kemer´e geliyor

Alman takımı Borussia Dortmund´un, devre arası kampı için Kemer İlçesi´ne geleceği bildirildi. Kemer Resort Otel Genel Müdürü Ruhi Çuhadaroğlu, yazılı basın açıklamasında, Borussia Dortmund´un 7-14 Ocak 2005 tarihleri arasında otellerinde kamp yapacağını kaydetti.


Paskalya tatili, sebze fiyatlarını ucuzlattı. Güncel Paskalya tatili, sebze fiyatlarını ucuzlattı.

Avrupa´daki Paskalya tatili nedeniyle ihracatın yavaşlaması ve yurt içinde de havaların ısınması, domates fiyatlarını düşürdü.


Elektrikçilere korsan uyarısı.. Güncel Elektrikçilere korsan uyarısı..

Manavgat İlçesi´nde inşaat elektrikçilerine yönelik seminer düzenlendi. Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) tarafından düzenlenen seminerde, inşaat elektrikçilerine meslekleriyle ilgili son teknolojik gelişmeler ve yeni yasalar anlatıldı.


Atatürk kır koşusu.. Güncel Atatürk kır koşusu..

Kaş İlçesi´nde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ´´Atatürk Kır Koşusu´´ düzenlendi.


2004´ün meslek hizmet ödülleri dağıtıldı Güncel 2004´ün meslek hizmet ödülleri dağıtıldı

Antalya Rotary Kulübü´nce verilen ´´Geleneksel Meslek Hizmet Ödülleri´´ sahiplerini buldu.


Akdeniz Üniversitesi´nde akademik tören.. Güncel Akdeniz Üniversitesi´nde akademik tören..

Akdeniz Üniversitesi´nde, 2004 yılı içinde akademik unvan alan, unvanı yükseltilen ve kadroya atanan öğretim üyeleri binişlerini törenle giyecekler.


Gazipaşa Havaalanı´na 109 kişilik uçakların iniş kalkış yapabileceği belirtildi Güncel Gazipaşa Havaalanı´na 109 kişilik uçakların iniş kalkış yapabileceği belirtildi

Gazipaşa İlçesi´ndeki havaalanı için İstanbul Teknik Üniversitesi´nde hazırlanan raporda, havaalanına 109 kişiliğe kadar olan uçakların, deniz üzerinden iniş-kalkış yapabileceği bildirildi.


Muhasebe ve mali müşavirlerin talebi.. Güncel Muhasebe ve mali müşavirlerin talebi..

Antalya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ASMO) Başkanı Arif Hikmet Cengiz, enflasyon düzeltmesi uygulamasının, 1 Ocak 2005 itibariyle kaldırılmasını istedi.


ABT´nin sevilen oyuncuları yeni yılda da sahnede.. Güncel ABT´nin sevilen oyuncuları yeni yılda da sahnede..

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), Ocak ayında sevilen oyunlarıyla Antalyalı sanatseverlerin karşısında olacak.


Antalya´da bilgisayar hırsızlığı.. Güncel Antalya´da bilgisayar hırsızlığı..

Antalya´da, çalıntı bilgisayarları satmak üzere, hırsızlardan satın aldığı bildirilen 1 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, çalıntı oldukları belirlenen 17 bilgisayar kasası, 10 monitör ve 4 yazıcı ele geçirildi.


Devlet Hastanesi boşaltılıyor Güncel Devlet Hastanesi boşaltılıyor

Antalya Devlet Hastanesi, eski ve dayanıksız bir bina olduğu gereçesiyle, hasta kabulünü durdurdu, ziyaretçiler ise içeri alınmadı.


Kaleiçi´ndeki yangını sarhoş olan Fatih Burcu aydınlatacak Güncel Kaleiçi´ndeki yangını sarhoş olan Fatih Burcu aydınlatacak

İtfaiye yetkililerinden alınan bilgiye göre, yangının çıkma sebebiyle ilgili olarak şüphelerin, kaldığı pansiyonun camından son anda atlayarak hayatını kurtaran Fatih Burcu üzerinde yoğunlaştığı ifade edildi.


Kaleiçi´nde korkutan yangın Güncel Kaleiçi´nde korkutan yangın

Antalya´nın Kaleiçi semtinde çıkan yangın tamamen söndürüldü. Bu arada, binalar, yeniden tutuşma ihtimaline karşı yıkılıyor.


Kemer´de otomobiller yarıştı Güncel Kemer´de otomobiller yarıştı

Kemer ilçesinde Kemer Motor Sporları Kulübü tarafından düzenlenen 3.Mahalli Oto Slalom Yarışı heyecanlı görüntülere sahne oldu.


Küresel iklim değişiminin turizme etkisi.. Güncel Küresel iklim değişiminin turizme etkisi..

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, bilim adamlarının küresel iklim değişikliğinin turizm sektörüne etkisini araştırmaya başladıklarını belirtti.


Futbolda ´Efes Cup 4´ heyecanı.. Spor Futbolda ´Efes Cup 4´ heyecanı..

Efes Pilsen´in, Sar-an International organizatörlüğünde bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceği ´´Efes Cup 4´´ uluslararası futbol turnuvası, 7-13 Ocak tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


Suçta azalma oldu.. Güncel Suçta azalma oldu..

Antalya´da, 2004 yılında, mala karşı işlenen suç oranlarında azalma meydana geldiği bildirildi.


Tatile geldi kayboldu Güncel Tatile geldi kayboldu

Antalya´ya tatile gelen 35 yaşındaki Nurcan Çelik´ten iki günden bu yana haber alınamıyor.


Ümitler Gençler Karate Türkiye Şampiyonası sona erdi Spor Ümitler Gençler Karate Türkiye Şampiyonası sona erdi

Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu´nda gerçekleştirilen Ümitler Gençler Karate Şampiyonası´nda bugün genç bayanlar 60 kilogram üstü, genç baylar 65, 70 ve 75 kilogram kumite maçları yapıldı.


Özürlülerin tezgah tepkisi.. Güncel Özürlülerin tezgah tepkisi..

Antalya´da, engelli dernekleri tarafından işletilen tezgahların Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılmak istenmesi dernek yöneticilerinin tepkisine neden oldu.


Karate Milli Takımı aday kadrosu Antalya´da belirleniyor Spor Karate Milli Takımı aday kadrosu Antalya´da belirleniyor

Ümit ve Gençler ( bay, bayan) Türkiye Karete Şampiyonası Antalya Dilek Sabancı Spor Tesisleri´nde gerçekleştiriliyor.


MESO, kaçak elektrikçilerden şikayetçi Güncel MESO, kaçak elektrikçilerden şikayetçi

Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) korsan elektrikçilere ve elektrik malzemesi üreticilerine karşı dikkatli olması için üyelerini uyardı. MESO üyeleri seyyar ve yetkisiz elektrikçilerin ise sokaklarda serbestçe dolaşmasına ve yetkililerin kanunsuz iş yapan elektrikçilere göz yummasına tepki gösterdi.


´Gazipaşa Havaalanı Antalya Havaalanı gibi kullanılamaz´ Güncel ´Gazipaşa Havaalanı Antalya Havaalanı gibi kullanılamaz´

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım göreve geldikleri günden beri hava alanı ile ilgili çok yönlü inceleme yaptıklarını ve geçmişe yönelik soruşturmanın başlatıldığını söyledi.


Laura Alışveriş Merkezi Antalya´da açıldı Güncel Laura Alışveriş Merkezi Antalya´da açıldı

Antalya´da birbiri ardına açılan alışveriş merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Antalya´nın perakendecilik sektörüne canlılık getirmeyi hedefleyen Laura Alışveriş Merkezi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım´ın kestiği kurdeleyle kapılarını ziyaretçilerine açtı.


Antalya dünya çapındaki 500 katalogda yeralıyor Güncel Antalya dünya çapındaki 500 katalogda yeralıyor

Antalya, dünya çapında 500´e yakın katalogda en fazla yer alan destinasyon konumunda bulunuyor.


Kepez Belediyesi ‘Ressamlar Tepesi’ni Antalya´ya taşıyor Güncel Kepez Belediyesi ‘Ressamlar Tepesi’ni Antalya´ya taşıyor

´Turizm amaçlı televizyon verici kuleleri´ projesinin önümüzdeki yıl içinde Masadağı´nda başlayacağını açıklayan Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Ressamlar Tepesi´nin de Kent Ormanı´nda hayata geçirileceği açıkladı.


Batı Akdeniz´in en önemli sorunu alt yapı yetersizliği Güncel Batı Akdeniz´in en önemli sorunu alt yapı yetersizliği

Batı Akdeniz illerinin en önemli ortak sorunu olarak ulaşım altyapısının yetersizliği gösteriliyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin (TOBB) Bölgesel İstişare Toplantısı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nda (ATSO) gerçekleştirildi.


Sedat Peker´in adamlarından biri Antalya´da yakalandı Güncel Sedat Peker´in adamlarından biri Antalya´da yakalandı

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan Erdal Aksakal´ın Kelebek Operasyonu kapsamında aranan ve Sedat Peker´in adamı olduğu belirtildi.


Hızlı büyüme, turizm sektörünün geleceğini tehdit ediyor Güncel Hızlı büyüme, turizm sektörünün geleceğini tehdit ediyor

Turizm sektörünün en önemli sorunlarından biri de kalifiye eleman azlığı. Turizm sektöründe çok fazla otel açıldığı için yetişmiş işgören sıkıntısının her geçen gün büyüdüğünü aktaran Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, bu açığın mutlaka kapatılmasının gerekli olduğunu ifade etti.


Euro yükseldikçe Avrupalılar, Türkiye´ye akın ediyor Güncel Euro yükseldikçe Avrupalılar, Türkiye´ye akın ediyor

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED), ´10 pazarda 2004 tahmin ve gerçekleşmeleri ile 2005´ten beklentiler´ raporunu açıkladı.


Hayvansever kadının ölümünü Şiva isimli köpeğin kılları çözecek Güncel Hayvansever kadının ölümünü Şiva isimli köpeğin kılları çözecek

Antalya´da 9 Aralık 2004 Perşembe günü akşam saatlerinde kaldığı evden kaçırıldığı iddia edilen ve 5 gün sonra aşağı Karaman Köyü yakınlarında ormanlık alanda ölü olarak bulunan hayvansever Meryem Altun´un ölüm nedenini Şiva ismli köpeğin kılı çözecek.


Almanya ve Rusya´dan gelecek ziyaretçi sayısında yüzde 20 artış bekleniyor Güncel Almanya ve Rusya´dan gelecek ziyaretçi sayısında yüzde 20 artış bekleniyor

Almanya ve Rusya´dan 2005´te Türkiye´ye gelecek ziyaretçi sayısında yüzde 20´nin üzerinde artış beklenirken, Türkiye´nin, mevcut pazarların yanısıra, yeni pazarlara da açılması gerektiği ifade edildi.


Korkuteli´de çiftçiye 145 ton tohum dağıtıldı Güncel Korkuteli´de çiftçiye 145 ton tohum dağıtıldı

Korkuteli İlçe Tarım Müdürlüğü, çiftçilere, bir kısmı özel idare bütçesinden sübvanse edilen 145 bin kg sertifikalı tohum dağıttı.


Mesaisine geç başlayan doktorlar hakkında yasal işlem yapılacak Güncel Mesaisine geç başlayan doktorlar hakkında yasal işlem yapılacak

Kemer ilçesindeki Devlet Hastanesi´nde çalışan uzman doktorların poliklinik hizmetlerine geç başlaması, vatandaşın tepkisini çekiyor. Sabah erken saatlerden itibaren hastaneye gelerek koridorda doktor beklemeye başlayan vatandaşlar, uzman doktorların keyfi uygulamalarından rahatsızlık duyuyor.


Alanya, 2005 turizm sezonunda Belek ve Side ile yarışmaya hazırlanıyor Güncel Alanya, 2005 turizm sezonunda Belek ve Side ile yarışmaya hazırlanıyor

Alanya Belediyesi, turizm sektöründe toplam kaliteyi yükseltmek adına aldığı kararları Ocak 2005´ten itibaren uygulamaya koyacak.


Antalya´daki Syedra Kalesi onarımı için 72 milyar ödenek Güncel Antalya´daki Syedra Kalesi onarımı için 72 milyar ödenek

Alanya ilçesine bağlı Seki köyünde bulunan tarihi Syedra Kalesi´nin onarımı ve çevre düzenlemesi için 72 milyar ödenek ayrıldı.


Güçlü: Antalya´da çürümeye terkedilen elma yok Güncel Güçlü: Antalya´da çürümeye terkedilen elma yok

Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Korkuteli´de yere dökülen ya da çürümeye terk edilen elma olmadığını söyledi.


TUYED, 2005 turizm sezonundan artış beklentilerini açıkladı Güncel TUYED, 2005 turizm sezonundan artış beklentilerini açıkladı

-Türkiye turizmde kazanmaya ve kazandırmaya devam ediyor -2005’te Alman turist sayısının yüzde 25 , Rus turistin yüzde 30 ve İngiliz turistin de 18 yüzde artması bekleniyor.


Genç doktorun intiharı.. Güncel Genç doktorun intiharı..

Antalya´da oturduğu 10 katlı binanın çatı katından düşen 27 yaşındaki diş hekimi Mehmet Emin Bıçakçı yaşamını yitirdi. Bıçakçı´nın askere gitmeye hazırlandığı öğrenildi.


Akdeniz Koleji´nin satış kararı iptal edildi Güncel Akdeniz Koleji´nin satış kararı iptal edildi

Akdeniz Koleji A.Ş Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Akdeniz Koleji A.Ş´nin hiçbir kurum ve kimseye ödenemeyecek borcunun olmadığı, mevcut kısmi alacaklılarla uzlaşma sağlandığı, eğitim- öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde hiçbir engel bulunmadığı belirtildi.


Çek Cumhuriyeti vatandaşı Jirotko´nun cesedi kıyıya vurdu Güncel Çek Cumhuriyeti vatandaşı Jirotko´nun cesedi kıyıya vurdu

Kemer İlçesi´nde 19 Aralık´ta, otomobiliyle dereden geçerken sulara kapılan Çek Cumhuriyeti vatandaşı Jan Jirotko´nun (25) cesedi Kemer Ayışığı Plajı´nda bulundu.


Ulaştırma Bakanı Yıldırım Antalya´da.. Güncel Ulaştırma Bakanı Yıldırım Antalya´da..

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye´deki ulaşım ana planında tespit edilen ana koridorlarla ilgili 20 proje bulunduğunu belirterek, ´´20 proje için 20 milyar Euro´ya ve 20 yıla ihtiyaç var´´ dedi.


Yıldırım’dan AK Parti’ye ziyaret Güncel Yıldırım’dan AK Parti’ye ziyaret

ATSO Vergi Rekortmenleri Töreni için Antalya’da bulunan Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.


Engelliler gönüllerince eğlendi Güncel Engelliler gönüllerince eğlendi

Zihinsel Yetersiz Çocukları Koruma Vakfı tarafından Adonis Otel’de çay partisi düzenlendi.


CHP’li gençler, Antalya’da toplandı Güncel CHP’li gençler, Antalya’da toplandı

CHP Gençlik Kolları 1. Bölge Toplantısı, Adonis Otel Konferans Salonu’nda yapıldı.


Yağmur sonrası çıkan mantar köylünün geçim kaynağı oldu Güncel Yağmur sonrası çıkan mantar köylünün geçim kaynağı oldu

Kumluca´da dağlardan toplanan yabani mantarlar vatandaşın geçim kaynağı oldu.


Antbirlik 13 bin 500 ton pamuk satın aldı Güncel Antbirlik 13 bin 500 ton pamuk satın aldı

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi (ANTBİRLİK) Serik Kooperatifi, kampanya döneminde bu güne kadar 13 bin 500 ton pamuk alımı gerçekleştirdi.


Saman ´altın´ değerinde.. Güncel Saman ´altın´ değerinde..

Gazipaşa İlçesi´nde bu yıl havaların kurak gitmesi sonucu buğday ve saman rekoltesindeki düşüş, ilçedeki hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin yem ve saman bulmasını zora soktu. İlçede bir çuval saman 8 milyon liradan satılıyor.


Masadağı Camii´nin çevre düzenlemesi Kepez Belediyesi tarafından yapılacak Güncel Masadağı Camii´nin çevre düzenlemesi Kepez Belediyesi tarafından yapılacak

Hayırsever Ali Uyaroğlu tarafından Masadağı´na yaptırılan caminin çevre düzenlemesini Kepez Belediyesi yapacak.


Serik´te  sulama pompasını soydular Güncel Serik´te sulama pompasını soydular

Serik İlçesi´ne bağlı Belkıs Beldesi girişinde bulunan DSİ´ye ait, bakım ve işletmesi Köprüçayı Sulama Birliği tarafından yapılan şebeke içi su pompasında bulunan elektrik panosundaki bazı parçalar kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı.


Alanya´da yoksullara bayram yardımı.. Güncel Alanya´da yoksullara bayram yardımı..

Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kurban bayram öncesi bin 500 yoksula para yardımı yapacak.


´Herkes, tenis sporunun sosyal ve kültürel seviyesi yüksek kesimlere ait olduğunu sanıyor´ Güncel ´Herkes, tenis sporunun sosyal ve kültürel seviyesi yüksek kesimlere ait olduğunu sanıyor´

Tenis Federasyonu Başkan Adayı Orhan Şener, tenis sporunun pahalı bir spor dalı sanıldığını, ancak bunun böyle olmadığını belirterek, ´´Herkes, tenis sporunun sosyal ve kültürel seviyesi yüksek kesimlere ait olduğunu sanıyor´´ dedi.


Antalya Devlet Tiyatrosu, ´Çok bilen, çok yanılır´ adlı oyunu G.Antep´te sahneleyecek Güncel Antalya Devlet Tiyatrosu, ´Çok bilen, çok yanılır´ adlı oyunu G.Antep´te sahneleyecek

Antalya Devlet Tiyatrosu, ´´Çok Bilen Çok Yanılır´´ adlı oyunu Gaziantep´te sahneleyecek. Recaizade Mahmut Ekrem´in yazdığı, Münir Canar´ın yönettiği oyunda, Tanzimat dönemindeki yöneticiler arasındaki kıskançlık ile adalet ve evlilik, eleştirilen bir üslupla sahneye yansıtılıyor.


´Eğitimde cinsiyet ayrımcılığına hayır´ Güncel ´Eğitimde cinsiyet ayrımcılığına hayır´

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Antalya Şubesi Kadın Sekreteri Nilgün Eroğlu Üstün, eğitimde cinsiyet ayrımcılığına son verilmesi gerektiğini belirterek, ´´Kız çocukları okula gitmeli´´ dedi.


Manavgatspor:3 Bursa Emniyetspor:2 Güncel Manavgatspor:3 Bursa Emniyetspor:2

Erkekler Voleybol Birinci Ligi´nde Manavgatspor, Bursa Emniyetspor´u 3-2 yendi.


Alanya´da trafik kazası: 2 ölü, 1 yaralı Güncel Alanya´da trafik kazası: 2 ölü, 1 yaralı

Alanya´da meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Alanya Çevre Yolu´nda Osman Kavaklı´nın kullandığı 07 MA 313 plakalı motosiklet, yol kenarında .ulunan Hasan Özdemir´e çarptı.


Antalya-Gazipaşa karayolu inşaatı.. Güncel Antalya-Gazipaşa karayolu inşaatı..

Alanyayla Çevre Derneği (YAYÇED) Başkanı Zihni Yayla, Alanya-Gazipaşa-Mersin karayolu inşaatı nedeniyle Demirtaş-Yeşilöz arasındaki kumsalın yok edileceğini ileri sürdü.


´Bizim Bakkal´ seyirciyle buluştu Güncel ´Bizim Bakkal´ seyirciyle buluştu

Kepez Belediye Tiyatrosu´nun sahnelediği, ´´Bizim Bakkal´´ adlı tiyatro oyununun ilk gösterimi yapıldı.


Yüksek okullar Manavgat’ta buluştu Güncel Yüksek okullar Manavgat’ta buluştu

Her yıl düzenlenen yüksek okullar toplantısının bu yılki ilk toplantısı Manavgat Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleşti. Topnatıda Manavgat Meslek Yüksek Okulu´nun yurt sorunu ile beş yeni bölümün daha çılması görüşüldü.


Su kullanım bedelinde kart uygulaması Güncel Su kullanım bedelinde kart uygulaması

Side Belediye Başkanı Osman Delikulak, su bedelinin ödenmesinde kart uygulamasına geçeceklerini söyledi.


Antalya Kültür Merkezi Ocak 2005 Programı.. Güncel Antalya Kültür Merkezi Ocak 2005 Programı..

•ANTALYA DEVLET TİYATROSU “PAŞALARIN PAŞASI” Antalya Kültür Merkezi / Aspendos Salonu 04 Ocak 2005 / 20:30


Avukat hakkında tutuklama kararı.. Güncel Avukat hakkında tutuklama kararı..

Antalya Barosu´na kayıtlı bir avukat hakkında, başkasına ait araziyi sahte mahkeme belgesi düzenleyerek bir tanıdığının üstüne geçirdiği ve usulsüz olarak satışını yaptırdığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.


´Midesine kelepçe takılan hasta, kontrol altında ayda 5-6 kilo veriyor´ Güncel ´Midesine kelepçe takılan hasta, kontrol altında ayda 5-6 kilo veriyor´

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güner Öğünç, mideye takılan kelepçe sayesinde şişman hastaların ayda 5-6 kilo verebildiğine dikkati çekerek, bu ameliyat için yurtdışından hastaların Antalya´ya geldiğini kaydetti.


Antalya´nın meteorolojik risk haritaları çıkartıldı Güncel Antalya´nın meteorolojik risk haritaları çıkartıldı

Meteoroloji Antalya Bölge Müdürlüğü, kentin meteorolojik risk haritalarını çıkardı. Yaşanabilecek doğal afetlerden turizme, tarımdan enerjiye kadar birçok alanda kullanılacak haritalarda riskli bölgeler de yer alıyor.


Alanya´da caddelere kameralar konulacak Güncel Alanya´da caddelere kameralar konulacak

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, kent merkezindeki cadde ve bazı sokaklara kameralar konularak, kurulacak sistemin 2005 turizm sezonuna kadar hazır hale getirileceğini bildirdi.


Trafik konulu resim ve şiir yarışması sonuçlandı Güncel Trafik konulu resim ve şiir yarışması sonuçlandı

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü´nce düzenlenen ´´Trafik konulu´´ resim ve şiir yarışması sonuçlandı.


Manavgat Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı.. Güncel Manavgat Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı..

Manavgat İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan toplantısında, tahmini bütçe oy birliğiyle kabul edildi.


´Antalya´da birçok banka kriz dönemlerinde çok para batırdı. Onun için şimdi daha temkinli Güncel ´Antalya´da birçok banka kriz dönemlerinde çok para batırdı. Onun için şimdi daha temkinli

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi Başkanı Hidayet Atay, Antalya´da bazı bankaların kriz döneminde çok miktarda para batırdığı için, kredi açarken çok temkinli davrandıklarını bildirdi.


Deve güreşleri yeniden başlıyor Güncel Deve güreşleri yeniden başlıyor

Kale İlçesi´nde geçtiğimiz yıllarda her 15 günde bir yapılan, ekonomik koşulların etkisiyle unutulmaya yüz tutan deve güreşleri yeniden yapılacak.


Gazipaşa´da narenciye fidanı satışı.. Güncel Gazipaşa´da narenciye fidanı satışı..

Gazipaşa İlçesi Tarım Müdürlüğü´ne bağlı Fidan Üretme İstasyonu´nda üretilen virüssüz narenciye ve nar fidanlarının tamamına yakını satıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...