Cumartesi, 19 Ekim 2019
AB´ye doğru bilgilendirme seminerleri.. Güncel AB´ye doğru bilgilendirme seminerleri..

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı ile Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği´nin (ANSİAD) başlattığı ´´Avrupa Birliği´ne (AB) Doğru Bilgilendirme Seminerleri´´nin ilki Antalya Kültür Merkezi Perge Salonu´nda gerçekleştirildi.


Belek´te günübirlik alan tartışması.. Güncel Belek´te günübirlik alan tartışması..

Serik İlçesi Belediyesi´ne ait Belek´teki günübirlik alanın turizm alanı olarak tahsis edilmesiyle ilgili tartışmalar tekrar gündeme geldi.


Jandarmadan tarihi eser operasyonu.. Güncel Jandarmadan tarihi eser operasyonu..

Antalya´da, jandarmaya tarihi eser satmak isteyen 4 kişi yakalandı.


Antalya´da kapkaç.. Güncel Antalya´da kapkaç..

Antalya´da bir genç kızın çantası, kapkaççılar tarafından çalındı. Muratpaşa Mahallesi´nde, annesi Sebahat Erköyen ile yürüyen Selin Erköyen´in (16) yanına yaklaşan kişi, genç kızın, içinde 300 YTL (300 milyon lira) bulunan çantasını çaldı.


Türkiye:3 Hollanda:1 Güncel Türkiye:3 Hollanda:1

Türkiye U 20 Genç Milli Takımı, Alanya´da oynadığı özel maçta, Hollanda U 20 Genç Milli Takımı´nı, 3-1 yendi.


Kaleiçi´nin Turizm Koruma Bölgesi ilan edilmesi Güncel Kaleiçi´nin Turizm Koruma Bölgesi ilan edilmesi

Antalya´daki Kaleiçi Yat Limanı Tanıtım ve Kalkındırma Derneği (KALYADER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömür Kuşçalar, Kaleiçi Yatlimanı´nın, Kültür Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ilan edilmesini sevinçle karşıladıklarını söyledi.


Gazipaşa´da çiftçinin umudu Sevgililer Günü.. Güncel Gazipaşa´da çiftçinin umudu Sevgililer Günü..

Gazipaşa´da çiftçiler, ürün çeşitledirme çerçevesinde seralarına gül ekmeye başladı.


Kemer Belediye Tiyatrosu 5 yaşında.. Güncel Kemer Belediye Tiyatrosu 5 yaşında..

Kemer Belediye Tiyatrosu 5 yaşına girdi. Çalışmalarına ´´Zilli Zarife´´ adlı oyun ile 19 Mart 2000 tarihinde başlayan tiyatro bugüne kadar toplam 9 oyun sahneledi.


Muratpaşa Lisesi gururunu Başkan Evcilmen´le paylaştı Güncel Muratpaşa Lisesi gururunu Başkan Evcilmen´le paylaştı

Muratpaşa Lisesi´nin geleneksel ödül töreninde, sportif ve sosyal alanda dereceye giren öğrenciler sevinçlerini Başkan Evcilmen´le paylaştı.


Antalya´da kruvaziyer turizmi Güncel Antalya´da kruvaziyer turizmi

Antalya Limanı, İsrailli ve Avrupalı zengin turistleri taşıyan lüks yolcu gemilerinden sonra, ABD bayraklı kruvaziyerlerin de uğrak yeri olacak.


Minibüs, kapağı açık unutulan rögar çukuruna düştü Güncel Minibüs, kapağı açık unutulan rögar çukuruna düştü

Antalya´da, kapağı açık unutulan rögar çukuruna düşen ve ardından devrilen minibüste yolculardan 1´i öldü, 17´si yaralandı.


Turizm yatırımcılarının Antalya tercihi.. Güncel Turizm yatırımcılarının Antalya tercihi..

Turizm sektör temsilcilerinin, Antalya´nın yeni yatak kapasitesine artık ihtiyacı olmadığını açıklamalarına rağmen, yatırımcılar yeni tesisler kurmak için yine Antalya´yı tercih ediyorlar.


Antalya´da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´nın yardımları.. Güncel Antalya´da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´nın yardımları..

Antalya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´nın 2004´te 55 bin 159 aileye 3 trilyon 408 milyar 77 milyon liralık ayni ve nakdi yardım dağıttığı bildirildi.


Türkiye´de ilk kez kapalı yöntemle prostat kanseri ameliyatı yapıldı Güncel Türkiye´de ilk kez kapalı yöntemle prostat kanseri ameliyatı yapıldı

Türkiye´de ilk kez prostat kanseri tedavisi ´´Anahtar Deliği Kanser Cerrahisi´´ yöntemiyle yapıldı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı doktorları tarafından gerçekleştirilen operasyonda 8 hasta sağlığına kavuşturuldu.


Elmalı Devlet Hastanesi´ne anestezi cihazı bağışı.. Güncel Elmalı Devlet Hastanesi´ne anestezi cihazı bağışı..

Elmalı Devlet Hastanesi´ne anestezi cihazı bağışlandı. Hayırsever işadamı Muzaffer Ün tarafından bağışlanan anestezi cihazının 20 milyar liraya mal olduğu belirtildi.


Alanya İşletme Fakültesi´ne partner.. Güncel Alanya İşletme Fakültesi´ne partner..

Alanya ve bölgesinde akademik düzeyde araştırmalar yaparak, turizmdeki hizmet kalitesini yükseltmek ve sürdürülebilir hale getirmek amacıyla yaklaşık 3 yıldır Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği çalışmaları yapan Hollanda´nın Inholland Üniversitesi, gelecek yıl öğretime başlayacak Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi´nin partneri oldu.


İnsan ticaretine yönelik operasyon.. Güncel İnsan ticaretine yönelik operasyon..

Antalya ve Mersin polisinin, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı´nın koordinesinde yaptığı operasyonda, 15 ayrı evde faaliyet gösteren ve yabancı uyruklu kadınları silah tehdidiyle fuhuşa zorladıkları iddia edilen 23 kişi yakalandı.


Antalya Devlet Hastanesi´nin durumu Güncel Antalya Devlet Hastanesi´nin durumu

Sağlık Bakanlığı Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, Antalya Devlet Hastanesi´nin şu an için tedirginlik yaratacak bir durumunun söz konusu olmadığını söyledi.


Otellerde müzik yayını.. Güncel Otellerde müzik yayını..

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), telif ücretlerinin makul düzeyde tutulmaması durumunda, otellerdeki müzik yayınlarının durdurulacağını bildirdi.


Elmalı´da güreş eğitim kursu açıldı Güncel Elmalı´da güreş eğitim kursu açıldı

Elmalı´da Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü´nün işbirliğiyle güreş eğitim kursu açıldı.


´Türk kamu yönetiminin temel direği muhtarlardır´ Güncel ´Türk kamu yönetiminin temel direği muhtarlardır´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Türk kamu yönetiminin temel direğinin muhtarlar olduğunu söyledi. Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Topçular Mahalle Muhtarı Nazif Alp ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´i ziyaret ettiler.


Yabancılara toprak satışı.. Güncel Yabancılara toprak satışı..

Antalya´da, yabancıların kolay mülk edilmesine ve bu yöndeki yasanın iptali için mücadele vermek amacıyla kurulan Kalkan ve Ata Mülkünü Koruma Derneği´nin başkanı Emine Karakitapoğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen´in yabancılara toprak satışıyla ilgili soru önergesine verdiği yanıtın doğruları yansıtmadığını iddia etti.


A.Ü.´de masaj eğitimi sertifika programı.. Güncel A.Ü.´de masaj eğitimi sertifika programı..

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Beden Eğitimi Yüksek Okulu, nitelikli masör ve masöz yetiştirilmesi amacıyla, en az lise mezunlarının katılabileceği 100 saat süreli kurs açacak.


ATV´ler Kemer´de safari yapamayacak Güncel ATV´ler Kemer´de safari yapamayacak

ATV olarak adlandırılan 4 tekerlekli motosikletler, bu yıl Kemer´de safari turlarında kullanılamayacak.


Kemer´de turist sayısı yüzde 20 oranında arttı Güncel Kemer´de turist sayısı yüzde 20 oranında arttı

Kemer İlçesi´nde tatil yapan turist sayısı 2004´te bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında arttı. Turizm Danışma Müdürlüğü, Kemer ve beldelerindeki Kültür ve Turizm Bakanlığı´ndan belgeli otellerde turist sayısıyla ilgili anket çalışması yapıldı.


Manavgat´ta polislere yabancı dil kursu.. Güncel Manavgat´ta polislere yabancı dil kursu..

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle Emniyet Müdürlüğü personeli için yabancı dil kursu düzenlendi.


Antalya´daki ´cennet imparatorluğu operasyonu´... Güncel Antalya´daki ´cennet imparatorluğu operasyonu´...

Antalya ve Mersin Polisi´nin, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı´nın koordinesinde, yabancı uyruklu kadınları silah tehdidiyle fuhuşa zorlayan ´´Cennet İmparatorluğu´´ adı verilen büyük bir çeteye yönelik, düzenlediği operasyonda Antalya´da gözaltına alınan 17 kişiden 11´i tutuklandı.


Hamallıktan sera imparatorluğuna.. Güncel Hamallıktan sera imparatorluğuna..

Hamallıktan başlayıp seracılıkta ´´sebze imparatoru´´ haline gelen Antalyalı işadamı İsmail Erten, Türkiye´nin en büyük serasını oluşturarak, AB standartlarında sebze üretimi yapmaya başladı.


Tarımda gübre ve ilaç kullanımı.. Güncel Tarımda gübre ve ilaç kullanımı..

Antalya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, çiftçilerden daha az kimyevi gübre ve ilaç kullanmalarını istedi.


Bilgisayarına karşılık hırsıza para teklif etti Güncel Bilgisayarına karşılık hırsıza para teklif etti

Manavgat İlçesi´nde evi soyulan müteahhit Eyüp Malkoç, hırsıza, ´´Bilgisayarımı getir, 2 bin euro al´´ çağrısında bulundu.


Bağ-Kur AESOB Bürosu açıldı Güncel Bağ-Kur AESOB Bürosu açıldı

Bağ-Kur Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Danışmanı Ali Paşa Aksu, Bağ-Kur emeklilerine yapılan maaş artışının yeterli olmadığını, Bağ-Kur´un, sigortalılardan 20 katrilyon lira alacağı bulunduğunu söyledi.


Ulusal anne ölümleri araştırması.. Güncel Ulusal anne ölümleri araştırması..

Finike´deki muhtarlar, Türkiye Üreme Sağlığı Programı Ulusal Anne Ölümleri Araştırması konusunda bilgilendirildi.


Tiyatrocular futbolcular için sahneye çıktılar Güncel Tiyatrocular futbolcular için sahneye çıktılar

Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncuları, Kumluca İlçesi´nde Kumluca Belediyespor yararına sahneye çıktılar.


Kurbanlık satış noktaları belirlendi Güncel Kurbanlık satış noktaları belirlendi

Kumluca İlçesi´nde belediye, kurbanlık satış noktalarını belirledi. Kumluca Belediyesi, kurbanlıkların bu yıl Kumluca-Antalya karayolu çevresinde satışını yasakladı.


Kaleiçi´nin turizm alanı ilan edilmesi.. Güncel Kaleiçi´nin turizm alanı ilan edilmesi..

AK Parti İl Başkanı Hamza Taş, Kaleiçi´nin turizm alanı ilan edilmesi konusundaki tepkiler üzerine, ´´Antalya´da sözleri birbiriyle çelişen belediye başkanları var´´ dedi.


Yamansaz´daki yangın kontrol altına alındı Güncel Yamansaz´daki yangın kontrol altına alındı

Yamansaz bölgesinde çıkan yangın kontrol altına alındı.Lara bölgesinde çok sayıda kuş ve bitki türünü barındıran Yamansaz´da çıkan yangın, itfaiyenin çalışmaları sonucu kontrol altına alındı.


4 katlı apartmanın çatı katında çıkan yangın korkuttu Güncel 4 katlı apartmanın çatı katında çıkan yangın korkuttu

Antalya´da 4 katlı bir apartmanın çatı katında çıkan yangın, maddi zarara yol açtı. Yükseliş Mahallesi´ndeki 4 katlı Ünal Apartmanı´nın son katındaki Keramettin Eroğlan´a ait dubleks evin çatısında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.


Antalya´da kültür-sanat Güncel Antalya´da kültür-sanat

Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek ´´Kontrast´´ bale gösterisinin dünya prömiyeri, 13 Ocak´ta Antalya´da yapılacak.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi´nden semt polikliniği.. Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi´nden semt polikliniği..

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü.) Hastanesi, kent merkezinde bir laboratuvar ve semt polikliniği açmaya hazırlanıyor.


Gazipaşa Belediyesi´nde personel tiyatrosu.. Güncel Gazipaşa Belediyesi´nde personel tiyatrosu..

Gazipaşa İlçesi´nde, belediye çalışanları tarafından 25 kişilik tiyatro grubu kuruldu.


Öğretmenlerden öğrencilere katkı Güncel Öğretmenlerden öğrencilere katkı

Gazipaşa İlçesi´nin, en büyük taşımalı eğitim merkezi olan Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu´nda, öğrencileri Liselere Giriş Sınavı´na (LGS) hazırlamak amacıyla ücretsiz kurs veriliyor.


Lokantacılar sağlık kontrolünden geçirilecek Güncel Lokantacılar sağlık kontrolünden geçirilecek

Side Lokantacılar, Barcılar ve Kafetaryacılar Derneği Başkanı Mehmet Karakaş, derneğe üye işyerlerinde çalışan persanelin, sağlık kontrolünden geçirileceğini bildirdi.


İKT üyesi ülkeler arasında Tercihli Ticaret Sistemi Çerçeve Anlaşması Toplantısı Güncel İKT üyesi ülkeler arasında Tercihli Ticaret Sistemi Çerçeve Anlaşması Toplantısı

Devlet Planlama Teşkilatı (DTP) Müsteşarı Ahmet Tıktık, ´´Tercihli Ticaret Sistemi Uygulaması´ndan, İKT üyesi ülkeler ailesinin büyük beklentisi var´´ dedi.


Antalya´daki kamu binalarının durumu.. Güncel Antalya´daki kamu binalarının durumu..

Bayındırlık İl Müdürlüğü ve İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi´nin yaptığı dayanıklılık araştırması sonuçlarına göre yıkılması ya da güçlendirilmesi gerektiği belirtilen 9 okuldan 6´sı için geçici çözüm bulundu.


Gençler Türkiye Birinciliği müsabakaları, Antalya´da başladı Güncel Gençler Türkiye Birinciliği müsabakaları, Antalya´da başladı

Türkiye Gençler Tekvando Birinciliği müsabakaları, Antalya´da başladı. Dilek Sabancı Spor Salonu´nda gerçekleştirilen birinciliğin ilk gününde, bayanlarda 49 ve 63, erkeklerde de 55 ve 73 kilo eleme müsabakaları yapıldı.


Sera üreticilerine don uyarısı.. Güncel Sera üreticilerine don uyarısı..

Antalya Ziraat Odası Başkanı Halil Ordu, soğuk hava ve don olayının sera üreticilerinde stres ve kriz yarattığını söyledi.


Otel lobisinde ölü bulundu Güncel Otel lobisinde ölü bulundu

Alanya İlçesi´nde bir kişi, uyuduğu otelin lobisinde ölü bulundu. Mahmutlar Beldesi´ndeki bir otelde gece bekçisi olarak görev yapan arkadaşı Salih Sertgöz´ü ziyarete giden Mehmet Gürsel, arkadaşıyla geç saatlere kadar sohbet ettikten sonra otel lobisinde uyudu.


Kumlucalı çiftçilerin ´reklam´ öfkesi.. Güncel Kumlucalı çiftçilerin ´reklam´ öfkesi..

Kumluca İlçesi´nde bir grup çiftçi, bir bankanın ´´hormonsuz yatırım fonu´´ başlıklı reklamına tepki gösterdiler.


Gençlerbirliği´nde devre arası kampı.. Spor Gençlerbirliği´nde devre arası kampı..

Belek´te ikinci yarı hazırlıkları için kamp yapan Gençlerbirliği, çalışmalarını günde çift idmanla sürdürüyor.


Kayıgroup 2004´te Antalya´ya 550 bin turist getirdi Güncel Kayıgroup 2004´te Antalya´ya 550 bin turist getirdi

Kayıgroup Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, 2004´te Antalya´ya 550 bin turist getirdiklerini bildirdi.


Devlet Hastanesi´nin durumu.. Güncel Devlet Hastanesi´nin durumu..

Antalya Tabip Odası (ATO) Genel Sekreteri Metehan Akbulut, boşaltılması kararı verilen Antalya Devlet Hastanesi´nin durumu hakkında bilgi eksikliği yaşadıklarını belirterek, ´´Bina hakkında boşaltma kararı veriliyorsa, uygulama bir an önce başlatılmalı´´ dedi.


Antalya´da reklam panosu uygulaması.. Güncel Antalya´da reklam panosu uygulaması..

Antalya´da tanıtım, ilan ve reklam panosu gibi tanıtım malzemelerinin belediyeden izin alınmadan, istenilen yere konulamayacağı bildirildi.


Tarihi eser satıcıları yakalandı Güncel Tarihi eser satıcıları yakalandı

Antalya´da, altın işlemeli el yazması Kuranıkerim´i satmak istedikleri iddia edilen 3 kişi yakalandı.


Güney Asya´daki deprem ve tsunami felaketinin ardından.. Güncel Güney Asya´daki deprem ve tsunami felaketinin ardından..

Kızılay, Güney Asya ülkelerinde yaşanan deprem ve tsunami felaketinde zarar görenlere iletilmek üzere Antalya´da yardım kampanyası başlattı.


Korkuteli´de trafik kazası: 6 yaralı Güncel Korkuteli´de trafik kazası: 6 yaralı

Korkuteli İlçesi´nde meydana gelen trafik kazasında, 6 kişi yaralandı. Korkuteli´nden Antalya´ya giden Arif Çetin´in kullandığı 07 SY 052 plakalı otomobil, Yazır Köyü yakınında karşı yönden gelen İsa Özcan yönetimindeki 07 FU 268 plakalı otomobille çarpıştı.


Otel yöneticilerinin toplantısı.. Güncel Otel yöneticilerinin toplantısı..

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, Güney Asya´daki felakette turizmcilerin büyük zararı olduğunu belirterek, ´´Buradaki turizmcilere nasıl yardım ederiz diye düşünmeliyiz´´ dedi.


Alanya´da çiftçilere fidan dağıtımına başlandı Güncel Alanya´da çiftçilere fidan dağıtımına başlandı

Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü´nün verdiği sipariş üzerine gelen fidanların çiftçilere dağıtımına başlandı. İlçe Tarım Müdürlüğü´ne getirilen 9 bin 600 meyve fidanının 180 çiftçiye dağıtılması hedefleniyor. Müdürlük tarafından Nisan ayı sonuna kadar ise fidan siparişleri alınmaya devam edecek.


Kayserispor ilk hazırlık maçında göz doldurdu... Güncel Kayserispor ilk hazırlık maçında göz doldurdu...

Antalya´da ikinci devre hazırlıklarını sürdüren Kayserisor, ilk hazırlık maçını Belçika´nın İkinci Lig takımlarından Patro Maasmechelen ile yaptı.


Akçaabat Sebatspor ikinci yarı hazırlıklarına Manavgat´ta başladı Güncel Akçaabat Sebatspor ikinci yarı hazırlıklarına Manavgat´ta başladı

Ligin ilk yarısını 9 puan ile son sırada tamamlayan Akçaabat Sebatspor, ikinci yarı hazırlıklarına Manavgat Çolaklı beldesinde başladı.


TODOSK, yeni yılın ilk etkinliğini gerçekleştirdi Güncel TODOSK, yeni yılın ilk etkinliğini gerçekleştirdi

Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) tarafından her hafta rutin olarak gerçekleştirilen yürüyüşler devam ediyor. TODOSK tarafından gerçekleştirilen ve 56 kişinin katıldığı, 2005 yılının ilk programlı günübirlik yürüyüş etkinliği Masa Dağı, Duacı, Kirişçiler ve Varsak parkurunda gerçekleştirildi.


Antalya Devlet Hastanesi´nde doktorlar tedirgin Güncel Antalya Devlet Hastanesi´nde doktorlar tedirgin

Boşaltılma kararı alınmasına rağmen, hasta tedavi etmeye devam edilen Antalya Devlet Hastanesi´nde doktorlar tedirgin...


Kredi Kefalet Kooperatifleri faizleri yüzde 18´e düşürülecek Güncel Kredi Kefalet Kooperatifleri faizleri yüzde 18´e düşürülecek

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Tolunay, kredi kefalet kooperatiflerinin yüzde 25 seviyelerinde olan faiz oranlarının, yüzde 18´e düşürülmesi için alınan kararın Bakanlar Kurulu´na sunulduğunu söyledi.


Antalya´da altın işlemeli el yazması Kuran-ı Kerim´i satmak isteyen 3 kişi yakalandı Güncel Antalya´da altın işlemeli el yazması Kuran-ı Kerim´i satmak isteyen 3 kişi yakalandı

Antalya´da altın işlemeli el yazması Kuran-ı Kerim´i satmak isteyen 3 kişi yakalandı. Antalya Jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışma sonrasında altın işlemeli el yazması Kuran´ı Kerim´i 800 YTL (800 milyar Türk Lirası ) satmaya çalışan şahıslar Cumhuriyet Savcılığı´na sevk edildi.


Konyaspor devre arası kamp hazırlıklarını sürdürüyor Güncel Konyaspor devre arası kamp hazırlıklarını sürdürüyor

Süper Lig takımlarından Konyaspor devre arası kamp hazırlıklarını Belek´te günde çift antrenman yaparak sürdürüyor.


Baliç Konyaspor’un Antalya kampına katıldı Güncel Baliç Konyaspor’un Antalya kampına katıldı

Konyaspor ile 1,5 yıllık sözleşme imzalayan Elvir Baliç yeni takımının kamp yaptığı Belek´e gelerek takım arkadaşlarıyla tanıştı.


Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu, Manavgatlı sanatseverlerle buluşuyor Güncel Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu, Manavgatlı sanatseverlerle buluşuyor

Manavgat Belediyesi´nin katkılarıyla Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu, Manavgatlı sanatseverlerle buluşuyor. Abdullah Şahin´in yazıp yönettiği ´Gençlik Çıkmazı´ ile Tuna Aykut ve Tevfik Hayati´nin yazdığı Aykut Oray´ın yönettiği ´Soytarı´ adlı iki oyun 13 Ocak 2005´te Manavgat Lisesi Salonu´nda sahnelenecek.


Tinercilerin barınak olarak kullandığı evler yıkılacak Güncel Tinercilerin barınak olarak kullandığı evler yıkılacak

Muhtarların istekleri doğrultusunda çalışma başlatan Antalya´ya bağlı Kepez Belediyesi, madde bağımlısı gençlerin barınak olarak kullandıkları terkedilmiş gecekonduları bayram sonrasında yıkmaya hazırlanıyor.


Dünya nüfusunun üçte biri verem mikrobu taşıyor Güncel Dünya nüfusunun üçte biri verem mikrobu taşıyor

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada halen dünya nüfusunun üçte birine verem mikrobunun bulaştığı, ancak bu insanlardan sadece yüzde 5 ile yüzde 10´unun hasta olduğunun tahmin edildiği belirtildi.


2005 Nisan dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) başvuruları başladı Güncel 2005 Nisan dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) başvuruları başladı

2005 Nisan dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) başvuruları başladı. Antalya Sağlık İl Müdürü Dr. Hüseyin Gül, başvuruların 3 - 10 Ocak 2005 tarihleri arasında kabul edileceğini belirtti.


Sorgun Ormanı´na mesire alanı yapılması.. Güncel Sorgun Ormanı´na mesire alanı yapılması..

CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, TBMM Başkanlığı´na verdiği soru önergesinde Sorgun Ormanı´na yapılması planlanan Orman İçi Turistik Mesire Alanı´nı gündeme getirdi.


Antalya´daki Tahtalı Dağı... Güncel Antalya´daki Tahtalı Dağı...

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, TBMM Başkanlığı´na verdiği soru önergesinde, Tahtalı Dağı´nın durumu hakkında bilgi istedi.


Konyaspor´da 2. yarı hazırlıkları.. Güncel Konyaspor´da 2. yarı hazırlıkları..

Ligin 2. yarısına Antalya Belek´te kamp yaparak hazırlanan Konyaspor´da, Galatasaray´dan Elvir Baliç´in transferi sevinçle karşılandı.


Belediyeye ait 3 işyeri kiraya verildi Güncel Belediyeye ait 3 işyeri kiraya verildi

Kemer İlçesi´nde mülkiyeti belediyeye ait 3 işyeri, ihale yoluyla 5 yıllığına kiraya verildi.


Kumlucalı çiftçilerin ´reklam´ öfkesi.. Güncel Kumlucalı çiftçilerin ´reklam´ öfkesi..

Kumluca İlçesi´nde bir grup çiftçi, bir bankanın ´´hormonsuz yatırım fonu´´ başlıklı reklamına tepki gösterdiler.


Gençlerbirliği´nde devre arası kampı.. Güncel Gençlerbirliği´nde devre arası kampı..

Belek´te ikinci yarı hazırlıkları için kamp yapan Gençlerbirliği, çalışmalarını günde çift idmanla sürdürüyor.


Kayıgroup 2004´te Antalya´ya 550 bin turist getirdi Güncel Kayıgroup 2004´te Antalya´ya 550 bin turist getirdi

Kayıgroup Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, 2004´te Antalya´ya 550 bin turist getirdiklerini bildirdi.


Böcek: ´2005, hedeflerin gerçekleşeceği bir yıl olacak´ Güncel Böcek: ´2005, hedeflerin gerçekleşeceği bir yıl olacak´

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2005 yılında da verimli bir çalışma dönemi sergileyeceklerini belirtti


´Efes Pilsen Cup 4´, 7-13 Ocak tarihlerinde Antalya´da.. Güncel ´Efes Pilsen Cup 4´, 7-13 Ocak tarihlerinde Antalya´da..

´´Efes Pilsen Cup 4´´ Futbol Turnuvası, 7-13 Ocak tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


Spor salonu gün sayıyor Güncel Spor salonu gün sayıyor

Kemer Spor salonuna kavuşuyor. 3 Eylül de çalışmaları başlayan ve kısa bir süre içerisinde tamamlanma aşamasına gelen Kemer Spor Salonunun 22 Ocak’ta biteceği ifade edildi.


Antalya´da silahla yaralama.. Güncel Antalya´da silahla yaralama..

Antalya´da nakliye şirketinde çalışan bir kişi, tabancayla vurularak ağır yaralandı. Toptancı Hali´ndeki bir işyerinde şehirlerarası sebze ve meyve taşımacılığı yapan Battal Yeşilbaş (45), işyerinin önünde kimliği belirlenemeyen kişi tarafından tabancayla vuruldu.


Alanya´da pazarda şemsiye yasağı.. Güncel Alanya´da pazarda şemsiye yasağı..

Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Bekir Akış, pazarlardaki şemsiyelerin kaldırılarak yerine branda kullanılmasını istedi.


Üst aramasında uyuşturucu bulunan kişi tutuklandı Güncel Üst aramasında uyuşturucu bulunan kişi tutuklandı

Alanya İlçesi´nde uyuşturucu ve sahte dolarla yakalanan kişi, tutuklandı.


Alanya´da inşaat ustalarına kurs.. Güncel Alanya´da inşaat ustalarına kurs..

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Çıraklık Eğitim Merkezi ve İnşaat Mühendisleri Odası Alanya Temsilciliği´nin düzenlediği ´´İnşaat Kalıpçılığı Kursu´´ başladı.


Kurbanlıklar tek merkezde satılacak Güncel Kurbanlıklar tek merkezde satılacak

Gazipaşa İlçesi´nde kurbanlıkların tek bir merkezde satılacağı bildirildi. Kurban Bayramı dolayısıyla kurulan Kurban Kesim Komisyonu, Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin başkanlığında toplandı.


Karalar köyünde köprü müjdesi.. Güncel Karalar köyünde köprü müjdesi..

Gazipaşa İlçesi´ne bağlı Karalar Köyü´nü Hüseyinli Mahallesi´ne bağlayacak köprü için 200 bin YTL ayrıldı.


Camilerde felaketzedelere yardım toplanacak Güncel Camilerde felaketzedelere yardım toplanacak

Güney Asya´da tsunami felaketinden etkilenenlere ulaştırmak için Gazipaşa İlçesi´nde yardım toplanacak.


20 yaş altı Genç Milli Takım, Alanyaspor ve Hollanda ile hazırlık maçı yapacak Güncel 20 yaş altı Genç Milli Takım, Alanyaspor ve Hollanda ile hazırlık maçı yapacak

Dünya Kupası hazırlıklarını Alanya İlçesi´nde sürdüren 20 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı, 2. Lig (B) Kategorisi (A) Grubu´nda mücadele eden Alanyaspor ve Hollanda Milli Takımı ile hazırlık maçları yapacak.


Kepez´deki boş gecekondular yıkılacak Güncel Kepez´deki boş gecekondular yıkılacak

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, madde bağımlılarınca kullanıldığından şikayet edilen ve sahiplerince terk edilmiş gecekonduların yıkılacağını bildirdi.


Simitte KDV indirimi.. Güncel Simitte KDV indirimi..

Alanya Belediyesi, simitin fiyatını aynı tutarak, gramajını arttırma kararı aldı


Lokantacılar sağlık kontrolünden geçirilecek Güncel Lokantacılar sağlık kontrolünden geçirilecek

Side Lokantacılar, Barcılar ve Kafetaryacılar Derneği Başkanı Mehmet Karakaş, derneğe üye işyerlerinde çalışan persanelin, sağlık kontrolünden geçirileceğini bildirdi.


THK´dan model uçak kursu.. Güncel THK´dan model uçak kursu..

Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şubesi, 26 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında model uçak başlangıç ve model uçak tekamül kursu açacak.


TÜKODER´den ucuz akaryakıt uyarısı.. Güncel TÜKODER´den ucuz akaryakıt uyarısı..

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Özçulcu, akaryakıt ürünlerinde serbest fiyat uygulamasına geçildiğini hatırlatarak, ´´Ucuza akaryakıt satılan bayilerde tüketicilerin aldatılmalarından endişe ediyoruz´´ dedi.


Türel Onursal Başkan Oldu Spor Türel Onursal Başkan Oldu

Antalyaspor yeni Yönetim Kurulu ikinci toplantısını yaptı.İkinci toplantıda, Antalyaspor tarihine geçecek bir karar alındı. Bu karara göre; Antalyaspor A.Ş eski başkanı Sayın Menderes TÜREL’e “Onursal Başkanlık” sıfatı verildi.


Antalyaspor´da bazı futbolcuların sözleşmeleri feshedildi Spor Antalyaspor´da bazı futbolcuların sözleşmeleri feshedildi

Antalyaspor´dan konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle: ´03.01.2005 tarihinde yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında alınan karar neticesinde kadomuzda bulunan ve istifade edemediğimiz futbolcularımızın alacakları karşılığında sözleşmelerinin feshine karar verilmiştir.´


Kemer Belediyesi´nden park çalışması.. Güncel Kemer Belediyesi´nden park çalışması..

Kemer’de oluşturduğu yeşil dokusu ve park çalışmaları ile dikkat çeken Kemer Belediyesi yeni bir parkı daha Kemer’e kazandırıyor.


´Kepez´in kültür merkezi haline getirilmesi için yapılacak her projeye destek veririm´ Güncel ´Kepez´in kültür merkezi haline getirilmesi için yapılacak her projeye destek veririm´

Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, Antalya´nın Kepez Bölgesi´nin kültür merkezi haline getirilmesi gerektiğini söyledi.


Antalya´da ceset bulundu.. Güncel Antalya´da ceset bulundu..

Antalya´nın Konyaltı bölgesinde bir kişinin cesedi bulundu. Emniyet yetkilileri, Liman Mahallesi´nde, çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunan kişinin Ömer Pınarcı (44) olduğunu belirlediler.


Bomba ihbarı asılsız çıktı Güncel Bomba ihbarı asılsız çıktı

Antalya Havalimanı´nda yapılan ihbar sonucu aranan Türk Hava Yolları´nın Antalya-İstanbul seferini yapan uçak İstanbul´a indi.


Başkan odasında klimadan yangın çıktı Güncel Başkan odasında klimadan yangın çıktı

Antalya Merkez İlçe´ye bağlı Pınarlı Belediyesi´nin başkan odasında, klimadan çıkan yangın maddi zarara yolaçtı.


Ansan´da kış sergisi.. Güncel Ansan´da kış sergisi..

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Plastik Sanatlar Komisyonu üyesi sanatçıların eserlerinden oluşan ´´Karma Kış Sergisi´´ açıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...