Cuma, 22 Mart 2019
Köypark köylülerin hizmetinde... Güncel Köypark köylülerin hizmetinde...

Antalya´ya 45 kilometre uzaklıktaki Kovanlık köyünde serinlemek amacıyla yaptırılan özel havuz köylülerin akınına uğruyor.


Gidengelmez Dağları´nda av turizmi... Güncel Gidengelmez Dağları´nda av turizmi...

Akseki İlçesi´ndeki Gidengelmez Dağları´nda av sezonu, 1 Ağustos Pazar günü başlayacak.


Büyükşehir Belediyesi iki yere sinyalizasyon sistemi kuracak. Güncel Büyükşehir Belediyesi iki yere sinyalizasyon sistemi kuracak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri iki yere sinyalizasyon sistemi kuracak.


Atatürk Caddesi trafiğe kapatılıyor. Güncel Atatürk Caddesi trafiğe kapatılıyor.

Atatürk Caddesi, bugün saat 24.00´ten sabah 06.00´ya kadar trafiğe kapatılacak.


Otobüs firmalarının gözü iç hat yolcularında! Güncel Otobüs firmalarının gözü iç hat yolcularında!

Yaz aylarında vatandaşların tatil bölgelerine akın etmesi sonucu buradaki otobüs firmalarının işlerinde büyük bir artış yaşanıyor.


Hanutçuluk yaptığı belirlenen 3 mağazaya kapatma cezası Güncel Hanutçuluk yaptığı belirlenen 3 mağazaya kapatma cezası

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, hanutçuluk yaptığı belirlenen 3 mağazaya kapatma cezası vereceklerini bildirdi.


Finike´de 7 kilo esrar ele geçirildi Güncel Finike´de 7 kilo esrar ele geçirildi

Finike´nin Yuvallı Köyü´nde 7 kilo 55 gram esrar maddesi yakalandı. Narkotik polisinin düzenlediği operasyonda maddi değeri 7 milyar lira olan esrar ham maddesi ele geçirildi.


Ozon´a zarar veren Metil Bromür´ün kullanımı % 95 azaldı Güncel Ozon´a zarar veren Metil Bromür´ün kullanımı % 95 azaldı

Dünyada, 2015 yılına kadar kademeli olarak yasaklanması planlanan Metil Bromür´ün Türkiye´deki kullanımında yüzde 95 oranda azalma kaydedildi.


Eski sabıkalılar silahlı saldırı sonucu ağır yaralandılar Güncel Eski sabıkalılar silahlı saldırı sonucu ağır yaralandılar

Antalya´da bir kahvehanede meydana gelen olayda, gasp ve hırsızlıktan sabıkalı 2 kişi uğradıkları silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı.


Balbey Mahallesi´nde yaşayan çocuklardan gazete.. Güncel Balbey Mahallesi´nde yaşayan çocuklardan gazete..

Balbey Mahallesi´nde yaşayan çocuklar, ´Balbey´in Sesi´ adlı bir yayın organı çıkardı.


Antalya´da 14 çotaklı soğan görenleri şaşırtıyor... Güncel Antalya´da 14 çotaklı soğan görenleri şaşırtıyor...

Gazipaşa´daki bir üretici yemek için çilek serasına ektiği soğanlardan 6, 7 ve 14 çotaklı soğanlar elde etmeye başladı. Ekilen soğan 1´e 14 vermeye başladı.


Yaz aylarında kütüphaneler, gerçek okuyuculara kalıyor Güncel Yaz aylarında kütüphaneler, gerçek okuyuculara kalıyor

Yaz tatiliyle birlikte kapanan okullar, biten sınavlar sonunda öğrencilerin uğramadığı kütüphaneye, kitap kurtları akın ediyor.


´İnsanat Bahçesi´ Side´de... Güncel ´İnsanat Bahçesi´ Side´de...

Side Belediyesi kültürel etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Kültürel faaliyetler çerçevesinde, 4 Ağustos 2004 Çarşamba günü saat 21.30´da Side Liman Meydanı´nda Ömer Pınar´ın yazdığı, Abdullah Şahin´in yönettiği ´İnsanat Bahçesi´ adlı oyun izlettirilecek.


Kemer´in tek Selçuklu eseri ´av köşkü´ sahipsiz Güncel Kemer´in tek Selçuklu eseri ´av köşkü´ sahipsiz

Antalya- Kumluca karayolunun Kemer girişindeki orman içinde bulunan Selçuklu Av Köşkü, kendi haline terkedilmiş. Köşk´e ulaşımın olmaması ve orman içerisinde bakımsız bir vaziyette bulunması ise tepkilere yol açıyor.


Dünyanın yükselen trendi kruvaziyer turizmi... Güncel Dünyanın yükselen trendi kruvaziyer turizmi...

Türkiye´de turizm sektörü son bir kaç yıldır katlanarak büyümesine karşın, kruvaziyer turizminde istenilen seviye yıllardır yakalanamadı.


Antalyaspor sezonu açtı. Spor Antalyaspor sezonu açtı.

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi takımlarından Antalyaspor´da, Atatürk Stadı´nda düzenlenen törenle 2004-2005 sezonu açıldı.


Bina onarımı yaptırılacak. Güncel Bina onarımı yaptırılacak.

Antalya Orman İşletme Müdürlüğü´nce, ´´açık ihale usulü´´ ile Antalya Orman İşletme Müdürlüğü Turan Kapanlı Eğitim Tesisleri büyük onarımı yapımı işi ihale edilecek.


Sıcaklar, meteorolojiyi de bunalttı. Güncel Sıcaklar, meteorolojiyi de bunalttı.

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, hava tahminlerini yapmanın yanı sıra sıcakların ne zaman biteceğini soran vatandaşlara da hizmet vermeye çalışıyor.


Hürrem Sultan gösterisi nefes kesti. Güncel Hürrem Sultan gösterisi nefes kesti.

Türk tarihinin önemli bir dönemini muhteşem bir görsellikle sahneye taşıyan ve kareograflığını Yıldız Çankaya´nın yaptığı ´Hürrem Sultan Gösterisi´ Antalya´da Migros´ta sahne aldı.


Kemer Belediyesi´nden uyarı: ´Biraz daha dikkat!´ Güncel Kemer Belediyesi´nden uyarı: ´Biraz daha dikkat!´

Özellikle turizm sezonun yoğunlaştığı şu günlerde sıkça rastlanılan görüntülerden biri de Çöp Konteynırlarının görüntüsü ve bazı bölgelere atılan çöp yığınları oluşturuyor.


Öğretmenevindeki alkol yasağı.. Güncel Öğretmenevindeki alkol yasağı..

Korkuteli İlçesi´ndeki Öğretmenevi´nde bir grup emekli öğretmenin, alkol yasağı olmasına karşın dışarıdan içki getirip içmesi üzerine, öğretmenlerle yöneticiler arasında tartışma yaşandı.


Vali Yüksel´den ´Balık Bayramı´ önerisi.. Güncel Vali Yüksel´den ´Balık Bayramı´ önerisi..

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya´da ´´Balık Bayramı´´ düzenlenmesini önerdi. Vali Yüksel, Büyük Liman´daki balıkçıları ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.


Orman işçilerine sendika değiştirme baskısı iddiası.. Güncel Orman işçilerine sendika değiştirme baskısı iddiası..

Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, orman işçilerine sendika değiştirmeleri için baskı yaptıkları iddialarına ilişkin, ´´İşçiler, sendikalarıyla Katolik nikahı içinde değildir. Diledikleri zaman ayrılma hakları var´´ dedi.


Antalya´da ´Sevgi´ seferberliği.. Güncel Antalya´da ´Sevgi´ seferberliği..

Antalya Valiliği´nin sokak çocuklarının rehabilitasyonu ve topluma kazandırılması amacıyla oluşturduğu Sevgi Köyü bünyesinde ´´Jandarma Çocuk Merkezi´´ açıldı.


Türel, görevi eski başkan Böcek´ten devraldı Güncel Türel, görevi eski başkan Böcek´ten devraldı

Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı´na seçilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, görevi eski başkan Muhittin Böcek´ten devraldı.


Yemek dağıtımı yaptırılacak. Güncel Yemek dağıtımı yaptırılacak.

Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü´nce, ´´açık ihale usulü´´ ile Burdur ilinde muhtelif ailelere sıcak yemek alımı ve dağıtımı hizmet işi ihale edilecek.


Kule inşaatı yaptırılacak. Güncel Kule inşaatı yaptırılacak.

Antalya Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü´nce, ´´açık ihale usulü´´ ile Antalya E Tipi Cezaevi gözetleme kuleleri inşaatı işi ihale edilecek.


Esnaf gece yarısına kadar işyerini açık tutabilecek Güncel Esnaf gece yarısına kadar işyerini açık tutabilecek

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB), Antalya´da akşam ticaretinin canlandırılması amacıyla, 19 Temmuz tarihinde yeni bir uygulama başlatarak, esnafın gece 24:00´e kadar işyerini açık tutmasını sağladı.


´ÖSS şampiyonlarına tüm Avrupa kucak açıyor´ Güncel ´ÖSS şampiyonlarına tüm Avrupa kucak açıyor´

Son dört yıldır ÖSS sınavında elde ettiği başarılarla gündeme gelen Antalyalı öğrencilere bütün Avrupa ülkelerinden davet geldiği öğrenildi.


2 pazarlamacı hayatını kararttı Güncel 2 pazarlamacı hayatını kararttı

Antalya´da kapıdan pazarlamacıların bir eve hediye diye bıraktığı ve içinde müzik seti olan paketin ardından 712 milyon liralık senet, icra tebligatı ile birlikte geldi.


´Çalışan anneler çocukları ile etkili zaman geçirsin´ Güncel ´Çalışan anneler çocukları ile etkili zaman geçirsin´

Çalışan annelerin çocuklarıyla etkili iletişim kurabilmeleri için günün 2-3 saatini çocuklarıyla birebir ilgilenmeleri tavsiye ediliyor.


Dünyanın zenginleri yatlarıyla Türkiye´de yarışacak Güncel Dünyanın zenginleri yatlarıyla Türkiye´de yarışacak

Geçtiğimiz yıl 11 milyon turiste ev sahipliği yapan fakat istediği geliri elde edemeyen Türkiye, 5 yıl boyunca düzenleyeceği su yarışları ile dünyanın zengin insanlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.


Bıldırcın ile yavru kedinin dostluğu görenleri şaşırtıyor Güncel Bıldırcın ile yavru kedinin dostluğu görenleri şaşırtıyor

2 yaşındaki bıldırcın ile 6 aylık yavru kedi, aynı kümeste yaşıyor. Birlikte durmaları bile tehlikeli olan bıldırcın ile yavru kedinin dostluğu görenleri şaşırtıyor.


Manavgatspor´un transfer çalışmaları sürüyor. Spor Manavgatspor´un transfer çalışmaları sürüyor.

Voleybol Süper Ligi´nde bu sezon mücadele edecek Manavgatspor, Polis Akademisi oyuncularından Mehmet Şahin´i antrenör olarak renklerine bağladı.


Kemer Belediyesi çöpe atılan molozlardan şikayetçi.. Güncel Kemer Belediyesi çöpe atılan molozlardan şikayetçi..

Kemer İlçesi´nde, çöp bidonlarına atılan molozlar nedeniyle sıkıntı yaşanıyor. Kemer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Şandan, temizlik ekiplerinin gün boyunca çalıştıklarını ancak çöp bidonlarına moloz atılmasından şikayetçi olduklarını söyledi.


AIDS´e yakalanma riski yüksek Güncel AIDS´e yakalanma riski yüksek

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Başkanı Dr. Fatih Bilgiç, Antalya´nın bir turizm kenti olması nedeniyle AIDS hastalığına yakalanma riskinin yüksek olduğunu söyledi.


Gözler vücudun aynası.. Güncel Gözler vücudun aynası..

Özellikle diyabet, hipertansiyon, kan hastalıkları, guatr, beyin tümörleri, behçet hastalığı, romatizmal ve multipl skleroz hastalıkları tanısını koymada göz muayenesi önem taşıyor.


Han ve kervansaraylar turizme kazandırılacak Güncel Han ve kervansaraylar turizme kazandırılacak

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, İpekyolu´nun geçiş noktası üzerinde bulunan 5 han ve kervansarayın turizme kazandırılması için Vakıflar Genel Müdürlüğü´yle görüştüklerini kaydetti.


Antalya´da itfaiyenin çalışmaları.. Güncel Antalya´da itfaiyenin çalışmaları..

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerince, 12-26 Temmuz tarihleri arasında 72 yangına müdahale edildiği bildirildi.


Çinli akrobatlar show yaptı. Güncel Çinli akrobatlar show yaptı.

Çin akrobasi grubu ´´Hunan Acrobatic Troupe´´ Türkiye´deki ilk gösterilerini Antalya Rixos Otel´de gerçekleştirdi.


Antalya´da Konyaaltı Karnavalı.. Güncel Antalya´da Konyaaltı Karnavalı..

Konyaaltı Belediyesi ile Konyaaltı Turizm, Kültür ve Eğitim Vakfı (KONTEV) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ´´Konyaaltı Karnavalı´´ 6 Ağustos´ta başlayacak.


Subaşı, DYP GİK üyeliğinden istifa etti. Güncel Subaşı, DYP GİK üyeliğinden istifa etti.

Doğru Yol Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Hasan Subaşı, GİK üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.


Eczacılar eylem hazırlığında.. Güncel Eczacılar eylem hazırlığında..

Antalya Eczacılar Odası Başkanı Nermin Aydın, eczacıların, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı´nın zamanında ödeme yapmamasından dolayı zor durumda olduklarını belirtti.


Antalya´ya denizden ilaçlama.. Güncel Antalya´ya denizden ilaçlama..

Muratpaşa Belediyesi tarafından yürütülen mücadele çalışmasında, Konyaaltı´ndan Karpuzkaldıran´a kadar olan 17 kilometrelik sahil bandı, denizden ilaçlanıyor.


Kavşak ve orta refüj bordürleri boyanıyor. Güncel Kavşak ve orta refüj bordürleri boyanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, kent merkezindeki kavşak ve orta refüj bordürleri boyanmaya başlandı.


Kepez´de hedef 100 kilometre asfalt.. Güncel Kepez´de hedef 100 kilometre asfalt..

Antalya Kepez Belediyesi, yaz mevsiminde 100 kilometrelik yolu asfaltlamayı hedefliyor.


Yörüklerin soy kütüğünü çıkarıyor. Güncel Yörüklerin soy kütüğünü çıkarıyor.

Burdur ve çevresinde yörüklerle görüşen yazar Pervin Çoban, yörüklerin ´´Soy kütüğünü´´ çıkarmaya hazırlanıyor.


Akdeniz´de yaz etkinlikleri.. Güncel Akdeniz´de yaz etkinlikleri..

4 Ağustos´ta Sezen Aksu, 5 Ağustos´ta ise ünlü komedyen Ata Demirer, Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu´nda sevenleriyle biraraya gelecek


Kapıdan satışlara dikkat! Güncel Kapıdan satışlara dikkat!

Antalya Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Başkanı Abdullah Özçulcu, tüketicilerin daha çok, kapıdan yapılan satışlarda aldatıldığını belirterek, derneğe bu yılın altı aylık bölümünde gelen 900 şikayetten 429´unu kapıdan yapılan satışlarla ilgili şikayetlerin oluşturduğunu bildirdi.


´Kalitesiz Çin tekstil ürünleri bizi zora soktu´ Güncel ´Kalitesiz Çin tekstil ürünleri bizi zora soktu´

Antalya Pamuk ve Narenciye Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Genel Müdürü Mehmet Körk, kalitesiz Çin tekstil ürünlerinin kendilerini zora soktuğunu bildirdi.


Antalya´da minibüs ücretlerine zam.. Güncel Antalya´da minibüs ücretlerine zam..

Antalya Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Gönenç, Antalya´da minibüs ücretlerine 20 aydır zam yapmadıklarını belirterek, benzin fiyatları ve diğer giderler nedeniyle maliyetin karşılanamadığını, bu nedenle de zam yapmak zorunda kaldıklarını söyledi.


Anadolu´daki Avrupa toplantıları.. Güncel Anadolu´daki Avrupa toplantıları..

Doğan Yayın Holding bünyesindeki tüm medya şirketleri ve Sanayi Odaları´nın işbirliği ile düzenlenen ´´Anadolu´daki Avrupa Toplantıları´´nın beşincisi, 10 Ağustos´ta Antalya´da yapılacak.


Alanya Limanı´na bin 200 turist geldi Güncel Alanya Limanı´na bin 200 turist geldi

Alanya Limanı´na, Bahama bandıralı 2 yolcu gemisi ile bin 200 turist geldi.


Side sahilinde bazı işyerleri mühürlendi Güncel Side sahilinde bazı işyerleri mühürlendi

Manavgat İlçesi´ne bağlı Side Beldesi sahilinde faaliyet gösteren 9 işyeri, içki satış ruhsatlarının olmaması nedeniyle jandarma ekipleri tarafından mühürlendi.


Devre tatilciler kapıda kaldı. Güncel Devre tatilciler kapıda kaldı.

Manavgat İlçesi´nde bulunan Club Voyage´ye gelen bir grup devre tatilci, yer olmadığı gerekçesiyle kapıda kaldı.


Belediye başkanından engellilere 3 milyar.. Güncel Belediye başkanından engellilere 3 milyar..

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, görme engelli gençlerin eğitiminde kullanılmak üzere, Beyaz Baston Görmeyenler Derneği´ne 3 milyar lira bağış yaptı.


Kaldırım düzenleme çalışmaları... Güncel Kaldırım düzenleme çalışmaları...

Muratpaşa Belediyesi´nce, trafik akışını rahatlatmak ve yaya güvenliğini sağlamak amacıyla kaldırım, yol ve kavşak düzenleme çalışmaları başlatıldı.


2 bin 300 yıllık Pegasos Heykelciği bulundu Güncel 2 bin 300 yıllık Pegasos Heykelciği bulundu

Gazipaşa İlçesi´nde, yürütülen arkeolojik sualtı çalışmalarında 2 bin 300 yıllık olduğu belirtilen, Helenistik döneme ait ´´Pegasos´´ heykelciği bulundu. Heykelciğin, gemi başlığı olarak kullanıldığı bildirildi.


Korkuteli Devlet Hastanesi Acil Servisi´nde rekor... Güncel Korkuteli Devlet Hastanesi Acil Servisi´nde rekor...

Korkuteli İlçesi Devlet Hastanesi Acil Servisi´nde rekor düzeyde hastaya acil müdahaye yapıldığı bildirildi.


Başkanın arıları tarım ilacı kurbanı.. Güncel Başkanın arıları tarım ilacı kurbanı..

Korkuteli İlçesi´ne bağlı Küçükköy Yaylası Kocagüzle Mevkii´nde bulunan 210 kovan arı, Anason tarlasına yapılan ilaç nedeniyle telef oldu.


Korkuteli´de hayvancılık gelişecek. Güncel Korkuteli´de hayvancılık gelişecek.

Korkuteli İlçesi´nde Tarım Müdürlüğü tarafından hazırlanan Koyunculuk Projesi tamamlandı.


Alanya Belediyesi´nden esnafa yeni düzenleme.. Güncel Alanya Belediyesi´nden esnafa yeni düzenleme..

Alanya İlçesi´nde, işyerlerinde müşteri ile muhatap olacak personel ve işyeri sahiplerinin yaka kartı takmaması halinde 115 milyon lira ceza kesilecek.


´İtalyan Ekşisi´ne turist ilgisi.. Güncel ´İtalyan Ekşisi´ne turist ilgisi..

Korkuteli İlçesi´nde yaz meyvesine alternatif olarak üretilmeye başlanan ´´İtalyan ekşisi´´ cinsi elmaya, en büyük talebin bölgedeki turistik tesislerden geldiği bildirildi.


Antik kentte kabartma öküz figürleri.. Güncel Antik kentte kabartma öküz figürleri..

Kaş İlçesi Kınık Beldesi´ndeki Ksanthos antik kentinde 15 kişilik Fransız arkeolog ekibi tarafından yürütülen kazıda, o bölgede daha önce hiç rastlanmayan ve geç dönem Frigya Uygarlığı´na ait olduğu tahmin edilen 2 kabartma öküz figürü bulundu.


Finike´de engelliler için yat... Güncel Finike´de engelliler için yat...

Finike İlçesi´nde yaşayan profesyonel rehber ve kaptan Teoman Ertekin´in engelliler için yaptırdığı yat, 2 hafta sonra sefere başlayacak.


Bina yaptırılacak. Güncel Bina yaptırılacak.

Antalya Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü´nce, ´´açık ihale usulü´´ ile Antalya Merkez Varsak Şelale İlköğretim Okulu 16 derslikli ek bina inşaatı yapımı işi ihale edilecek.


Antalya´da 75 mavi bayrak dalgalanıyor Güncel Antalya´da 75 mavi bayrak dalgalanıyor

Antalya´da her yıl yerel, ulusal ve uluslararası olmak üzere 3 farklı alanda deniz suyu numunelerini inceleyen Türkiye Çevre Eğitim Vakfı, 72 plaj ve 3 marinaya mavi bayrak verdi.


Esnaf, hanutçuluğa karşı savaş açtı Güncel Esnaf, hanutçuluğa karşı savaş açtı

Turizmin baş ağrısı hanutçuluğu azaltmak için mağaza girişlerine uyarıcı yazılar asan esnafların başlattığı mücadelenin etkili olmaya başladığı belirtildi.


Taksicilerin müşteri kapma yarışı turistleri ürkütüyor Güncel Taksicilerin müşteri kapma yarışı turistleri ürkütüyor

Taksicilik yaparak geçinen insanlarla, bu işi kayıt dışı yaparak gelir temin etmeye çalışanlar arasında devam eden yolcu kapma yarışı, Türkiye´nin dışarıya dönük imajına zarar veriyor.


Antalya´da turistik tesislerde doluluk oranı % 85´e ulaştı Güncel Antalya´da turistik tesislerde doluluk oranı % 85´e ulaştı

Turist sayısı 3 milyon 71 bin 56´yı bulan Antalya, geçen yıla göre yüzde 44 artış sağladı. Ancak, tesislerdeki doluluk oranı yüzde 85- 90 civarında.


Antalya Havalimanı Temmuz ayında 3. rekorunu kırdı Güncel Antalya Havalimanı Temmuz ayında 3. rekorunu kırdı

Antalya Havalimanı ´bir gün içerisinde gelen yolcu sayısı´ bakımından Temmuz ayında 3. rekoru kırdı.


´3.5 ayda 500 milyar lira tasarruf ettik´ Güncel ´3.5 ayda 500 milyar lira tasarruf ettik´

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, göreve geldikleri tarihten bu yana 3.5 ay geçtiğini belirterek, bu süre zarfında yaklaşık 500 milyar lira tasarruf ettiklerini söyledi.


´Herkes parasını kendi cebinden ödedi´ Güncel ´Herkes parasını kendi cebinden ödedi´

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü A. Menderes Bulut, Almanya´ya gidişleri ile ilgili iddialara cevap vererek, ´10 yıldır ilk defa gidiş-geliş parasını herkes kendi cebinden ödedi.´ dedi.


Antalya turizmde olduğu gibi eğitimde de birinci Güncel Antalya turizmde olduğu gibi eğitimde de birinci

Antalya´nın turizmde olduğu gibi ÖSS sınavında da son dört yıldır en başarılı il olması, bütün dikkatleri üzerine çekiyor.


Gazeteciler, ´Basın Bayramı´nda sağlık kontrolünden geçti Güncel Gazeteciler, ´Basın Bayramı´nda sağlık kontrolünden geçti

Antalyalı gazeteciler ´Basın Bayramı´nı kutlamaya ´check- up´ yaptırarak başladı. Özel Antalya Hastanesi Hayat Kalp Merkezi, ´24 Temmuz Çalışan Gazeteciler Bayramı´ dolayısıyla gazetecileri sağlık kontrolünden geçirdi.


Her mahalleye bir ´muhtar evi´ projesi Güncel Her mahalleye bir ´muhtar evi´ projesi

Kepez Belediyesi Antalya´da bir ilki gerçekleştirerek, her mahalleye bir muhtar evi projesini başlattı.


Kumluca Devlet Hastanesi´ne 750 milyar lira ödenek ayrıldı Güncel Kumluca Devlet Hastanesi´ne 750 milyar lira ödenek ayrıldı

Kumluca Devlet Hastanesi´ndeki çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Hastane için 750 milyar lira ödenek ayrıldı.


Yat yangını korkulu anlar yaşattı Güncel Yat yangını korkulu anlar yaşattı

Alanya Limanı´nda sabah saat 04:30 sıralarında çıkan yangında içinde 8 kişinin bulunduğu yat tamamen kül oldu. Yat yangını çevredekilere korkulu anlar yaşattı.


´A.Ü. Tıp Fakültesi imzalanan protokole uymadı´ Güncel ´A.Ü. Tıp Fakültesi imzalanan protokole uymadı´

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi ile SSK arasında çıkan hasta kabulüne ilişkin anlaşmazlıkta Tıp Fakültesi´nin protokole uymadığı iddia edildi.


Kuyumcu bıçaklandı. Güncel Kuyumcu bıçaklandı.

Antalya´da bir kuyumcu, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından bıçakla yaralandı.


Organ bağışı konusundaki bilinçsizlik... Güncel Organ bağışı konusundaki bilinçsizlik...

Türkiye´nin en büyük organ nakil merkezi haline gelen Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakil Bölümü´ne artık Türkiye´nin her tarafından olduğu gibi artık yurt dışından da hastalar geliyor.


Antalya´nın ilk karma antika müzayedesi Kemer´de yapıldı Güncel Antalya´nın ilk karma antika müzayedesi Kemer´de yapıldı

Rıxos Oteller Zinciri ile Eskidji Müzayede Evi´nin iş birliği sonucu düzenlenen Karma Antika Müzayedesi, Beldibi Beldesi´nde gerçekleştirildi.


´Konyaaltı karnavalı´nın kapsamı genişletildi Güncel ´Konyaaltı karnavalı´nın kapsamı genişletildi

Antalya´da Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Konyaaltı Karnavalı ve 10. Yaz Şenlikleri´nin kapsamın genişletildiğini bildirdi.


Muratpaşa´da ev hayvanları kayıt altına alınıyor Güncel Muratpaşa´da ev hayvanları kayıt altına alınıyor

Muratpaşa Belediyesi sınırları içerisinde evde beslenen hayvanların envanteri çıkarılarak, kayıt altına alınacak.


Kaldırımlarda ekmek büfelerine tepki! Güncel Kaldırımlarda ekmek büfelerine tepki!

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, kaldırım temizliği yapan belediyenin kaldırımlara ekmek büfesi koymasını eleştirerek, ´Bunun anlaşılır bir tarafı yok.´ dedi.


İlk 6 aydaki suç oranları açıklandı Güncel İlk 6 aydaki suç oranları açıklandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, 2004 yılının ilk 6 ayında işlenen suçların oranlarını açıkladı. Yetkililer, Antalya´da hırsızlık, gasp olaylarının arttığını, kapkaççılık ve cinayet olaylarında azalma görüldüğünü söyledi.


Alanya´da yerli ve yabancılar şehri havadan izleyebilecek Güncel Alanya´da yerli ve yabancılar şehri havadan izleyebilecek

Türk Hava Kurumu ile Mahzar Alatur firması, turizm amaçlı Akdeniz Bölgesi´nde başlattığı balon turu Alanya´da devam edecek.


Orient Rallisi Ankara-Kapadokya-Antalya parkurunda.. Güncel Orient Rallisi Ankara-Kapadokya-Antalya parkurunda..

Türkiye´de geçen yıl ilki gerçekleştirilen Orient Rallisi, bu yıl 31 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında Ankara-Kapadokya-Antalya parkurunda yapılacak.


Özel Halk Otobüsleri´ne klima uyarısı Güncel Özel Halk Otobüsleri´ne klima uyarısı

Antalya´da klimalarını çalıştırmayan özel halk otobüslerinin şoförlerine, ceza verileceği bildirildi.


Öğrencilerin yeterliliği araştırılıyor. Güncel Öğrencilerin yeterliliği araştırılıyor.

Antalya Rehberlik Danışma ve Araştırma Merkezi´nde uluslararası geçerliliği olan testler yapılarak öğrencilerin yeterlilikleri belirleniyor.


Kumluca´ya poşet fabrikası kuruldu. Güncel Kumluca´ya poşet fabrikası kuruldu.

Genç girişimciler Özgür ve Zafer Değirmencioğlu kardeşler ile amca oğulları Caner Değirmencioğlu´nun ortaklığıyla kurulan Değirmencioğlu Plastik Sanayi adlı fabrika Kumluca Sanayi Sitesi´nde üretime başladı.


Manavgat Belediyespor´da 3 yeni transfer... Spor Manavgat Belediyespor´da 3 yeni transfer...

Antalya 1. Amatör Küme´de mücadele eden Manavgat Belediyespor, 3 yeni futbolcuyla anlaştı.


Side Festivali´nin kapsamı genişletilecek. Güncel Side Festivali´nin kapsamı genişletilecek.

Side Beldesi Belediye Kültür Müdürü Rıdvan Aydın, 15.30 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Side Kültür ve Sanat Festivali´ne hazırlıkların titizlikle sürdürüldüğünü söyledi.


Antalya Gazeteciler Cemiyeti´ne sosyal tesis sözü.. Güncel Antalya Gazeteciler Cemiyeti´ne sosyal tesis sözü..

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Antalya Gazeteciler Cemiyeti´ne yeni bir hizmet binası ve sosyal tesis yapma sözü verdi.


ATB´den Antalya Emniyet Müdürlüğü´ne otomobil bağışı.. Güncel ATB´den Antalya Emniyet Müdürlüğü´ne otomobil bağışı..

Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya Emniyet Müdürlüğü´ne otomobil bağışladı. Otomobilin Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teslimi dolayısıyla ATB toplantı salonunda tören düzenlendi.


Büşra bebek sağlıklı büyüyecek. Güncel Büşra bebek sağlıklı büyüyecek.

Türkiye´de doğan 10 bin bebekten 1´inde görülen ve doğumsal kalp hastalığı olarak nitelenen ´´fallottetroloji´´ teşhisi konulan 11 aylık Büşra Bozan, 3 saatlik ameliyatla sağlığına kavuştu.


A.Ü. Hastanesi´nde ´SSK´lı hasta´ sorunu.. Güncel A.Ü. Hastanesi´nde ´SSK´lı hasta´ sorunu..

Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği Başkanı Nuri Özkul, bazı hastalar ve hasta yakınlarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında, SSK´lı hastalarla yeşil karneli hastaların da Akdeniz Üniversitesi Hastanesi´nde muayene ve tedavilerinin durdurulduğunu bildirdi.


Ak Parti Yaşlılar Koordinasyon Merkezi açıldı Güncel Ak Parti Yaşlılar Koordinasyon Merkezi açıldı

Ak Parti Antalya İl Teşkilatı Yaşlılar Koordinasyon Merkezi açıldı. İl binasında düzenlenen açılışa Ak Parti Antalya il yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.


Alanya´da yabancıların aldığı daire sayısı... Güncel Alanya´da yabancıların aldığı daire sayısı...

Alanya İlçesi´nde yabancılar tarafından alınan daire sayısının 4 bin 62´ye ulaştığı bildirildi.


Antalya´da şeker hastası fazla.. Güncel Antalya´da şeker hastası fazla..

Antalya Türk Diyabet Cemiyeti (TDC) Başkanı Dr. Ahmet Uykaç, Türkiye´de şeker (diyabet) hastası oranı yüzde 7,2 iken, Antalya´da bu oranın yüzde 8 olduğunu bildirdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...