Perşembe, 21 Mart 2019
Damacana suda fiyat tartışması.. Güncel Damacana suda fiyat tartışması..

Antalya´da su üretim fabrikaları ile su dağıtıcıları arasında ´´fiyat´´ tartışması başladı. Merkezi Antalya´da bulunan Süral Su Firması gazetelere ilan vererek, su fiyatlarına artış yapmadığını duyurdu.


Antalyaspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor´a 5-2 yenildi Güncel Antalyaspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor´a 5-2 yenildi

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi ekibi Antalyaspor ile (B) Kategorisi (C) Grubu takımlarında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Düzce´nin Kaynaşlı İlçesi Şehir Stadı´nda hazırlık maçında karşı karşıya geldi.


Toprak altındakiler, heykellerden ibaret değil Güncel Toprak altındakiler, heykellerden ibaret değil

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Fen Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Çevik, Antalya´nın, bilinenin çok üstünde doğal ve kültürel bir zenginliğe sahip olduğunu söyledi.


Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği-Akdeniz Belediyeler Birliği İşbirliği Protokolü Güncel Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği-Akdeniz Belediyeler Birliği İşbirliği Protokolü

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile Akdeniz Belediyeler Birliği arasında sosyal, kültürel ve ekonomik işbirliğini amaçlayan protokol, törenle imzalandı.


Akdeniz Üniversitesi´nde görev devri.. Güncel Akdeniz Üniversitesi´nde görev devri..

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Rektörü Prof. Dr. Yaşar Uçar, görevini yeni Rektör Prof. Dr. Mustafa Akaydın´a, yeni yaptırılan Atatürk Anıtı´nın açılış töreninde devretti.


Alman Tur operatörü´nün ´En İyi 100 Oteli´... Güncel Alman Tur operatörü´nün ´En İyi 100 Oteli´...

Alman tur operatörü TUI´nin, müşterileri arasında düzenlediği ve çeşitli ülkelerdeki 8 bin 200 otel arasındaki ´´En iyi 100 otel´´ anketinde, Antalya kent merkezindeki Talya Oteli de girdi.


Antalya´da gürültüye ceza... Güncel Antalya´da gürültüye ceza...

Antalya Çevre İl Müdürlüğü´nce, çevre ve gürültü kirliliğine neden oldukları belirlenen 11 işletmeye, 35 milyar 754 milyon lira para cezası kesildi.


İçme suyu ihalesi için etüt çalışmaları başladı. Güncel İçme suyu ihalesi için etüt çalışmaları başladı.

Gazipaşa İlçesi´nde 6 köyün içme suyu ihalesi için etüt çalışmalarının başladığı bildirildi.


Et Teşviki Projesi.. Güncel Et Teşviki Projesi..

Gazipaşa İlçesi´nde hayvan besiciliğiyle uğraşan 12 kişiye ´´Et Teşviki Projesi´´ kapsamında 13,5 milyar lira dağıtıldı.


Alanyaspor lige hazır... Spor Alanyaspor lige hazır...

Alanyaspor ligdeki ilk maçını 29 Ağustos Pazar günü Milli Egemenlik Stadyumunda Nazillispor´la oynayacak.


Gödene Caddesi çift yönlü hale getirilecek. Güncel Gödene Caddesi çift yönlü hale getirilecek.

Kumluca İlçesi´nde en işlek caddelerden olan Gödene Caddesi´nde trafik, çift yönlü hale getirilecek.


Kumluca´da apartmanlar ilaçlanıyor. Güncel Kumluca´da apartmanlar ilaçlanıyor.

Kumluca İlçesi´nde, apartmanlar haşerelere karşı ilaçlanıyor. Kumluca belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, haşerelere karşı apartmanların ilaçlanmasına başlandığını bildirdi.


Side´nin maketi yapıldı Güncel Side´nin maketi yapıldı

Manavgat İlçesi´ne bağlı Side Beldesi´nin üç boyutlu maketi yapıldı. Maket, 15 Eylül´de başlayacak Side Kültür ve Sanat Festivali´nde sergilenecek.


Alanya plajlarında kimlik kontrolü yapılıyor Güncel Alanya plajlarında kimlik kontrolü yapılıyor

Alanya´da kapkaç ve hırsızlık olaylarının önlenmesi için Asayiş Şube Ekipleri, kimlik kontrolüne ağırlık verdi.


“Hükümetimiz proje sunan bütün belediyelere yardımcı olmuştur” Güncel “Hükümetimiz proje sunan bütün belediyelere yardımcı olmuştur”

Adalet ve Kalkınma Partisi Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, hükümetin belediyeler arasında ayırım gözetmeksizin proje sunanlara gerekli yardımı yaptığını açıkladı.


Baykal: ´Antalya turizmi ucuz turizm tehlikesi ile karşı karşıya´ Güncel Baykal: ´Antalya turizmi ucuz turizm tehlikesi ile karşı karşıya´

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Antalya bölgesinde turist sayısında sayısal bir artış olduğunu belirterek, ´Antalya turizmi bir ucuz turizm tehlikesi ile karşı karşıya. Bu hepimizin kaygılanması gereken bir konu.´ dedi.


İbretlik kazaları gezici TIR ile sergileyen TŞOF Türkiye´yi dolaşıyor Güncel İbretlik kazaları gezici TIR ile sergileyen TŞOF Türkiye´yi dolaşıyor

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF), hafızalarda yer etmiş kazalarda hayatını kaybeden insanlar ile kaza fotoğraflarını Türkiye´nin dört bir yanında TIR içinde sergileyerek, trafik kurallarına uymanın önemine dikkati çekiyor.


Alman turistler, harcama yapmaktan kaçınıyor Güncel Alman turistler, harcama yapmaktan kaçınıyor

Almanların seyahat eğilimlerini araştıran ITD adlı kuruluşun yaptığı bir araştırmaya göre, Almanlar yurtdışında tatildeyken de tasarruf alışkanlıklarını sürdürüyor.


Kepez Belediyesi konteynersiz atık toplamayı yaygınlaştırıyor Güncel Kepez Belediyesi konteynersiz atık toplamayı yaygınlaştırıyor

Kepez Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerince vakitsiz bırakılan poşetlerle ilgili çalışmalar sürdürülürken, poşetlerin toplanmasından sonra birikme noktalarında da hijyenik temizlik yapıldığı belirtildi.


Antalya´da Anadolu liseleri kontenjan azaltıyor Güncel Antalya´da Anadolu liseleri kontenjan azaltıyor

Dört yıldır ÖSS´de en başarılı il olan Antalya´da, Anadolu liseleri kontenjanında indirime gidilmesi tepkilere neden oluyor.


Köylüler, halı soldurarak para kazanıyor. Güncel Köylüler, halı soldurarak para kazanıyor.

Antalya´lı köylüler İstanbul´dan halı tüccarlarından gelen talep üzerine tarlalarını yaz aylarında ekip dikme yerine halı soldurarak para kazanıyor.


Trafik kazalarının acı bilançosu resim sergisi ile anlatılıyor Güncel Trafik kazalarının acı bilançosu resim sergisi ile anlatılıyor

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu, ´Trafik kazalarında kaybettiğimiz değerler´ adı altında bir tır içerisine açtığı kaza fotoğrafları sergisi ile il il dolaşıp trafik kazalarına dikkat çekecek.


Manavgat´ta Anadolu İmam Hatip Lisesi açılıyor Güncel Manavgat´ta Anadolu İmam Hatip Lisesi açılıyor

Manavgat İmam-Hatip Lisesi Müdürü Osman Kaya, Manavgat İmam-Hatip Lisesi bünyesinde Anadolu İmam-Hatip Lisesi açılması yolundaki taleplerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından olumlu cevap verildiğini belirtti.


Kemer´de esnaflar turistlere gönüllü kültür hizmeti veriyor Güncel Kemer´de esnaflar turistlere gönüllü kültür hizmeti veriyor

İslamiyet´i merak eden ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen yabancı turistlerin faydalanabilmeleri için satmış oldukları ürünlerin yanı başına kitap standı açan esnaflar, İslamiyet´i ve peygamberimizi anlatan kitaplarla turistlere gönüllü rehberlik ediyor.


Antalya´nın ilk kekik fabrikasının temeli atıldı Güncel Antalya´nın ilk kekik fabrikasının temeli atıldı

Antalya´nın ilk kekik fabrikasının temeli Manavgat İlçesine bağlı Çaltepe köyünde atıldı. Fabrikanın temel atma törenine protokol ve köylüler katıldı.


Su Ürünleri Kooperatifleri Üst Birliği kuruldu Güncel Su Ürünleri Kooperatifleri Üst Birliği kuruldu

Antalya´da, balıkçıların sorunlarını çözmek ve su ürünlerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla, Antalya Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Üst Birliği kuruldu.


Kale´ye yazlık düğün salonu.. Güncel Kale´ye yazlık düğün salonu..

Kale İlçesi´nde belediye tarafından yazlık düğün salonu yaptırılıyor. Kale Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Kale Belediyesi Kültür Salonu´nun önündeki 1500 metrekarelik alanda düğün salonunun yapımına başlandığını bildirdi.


Kale´ye yeni toptancı hali yapılacak. Güncel Kale´ye yeni toptancı hali yapılacak.

Kale Belediye Başkanı Süleyman Topçu, mevcut Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali´nin yanına yeni bir hal yapacaklarını belirterek, 40 dekarlık alanda çalışmanın başlatıldığını bildirdi.


Antalya´da trafik denetimleri.. Güncel Antalya´da trafik denetimleri..

Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde, Temmuz ayında 9 bin 144 araç sürücüsüne 718 milyar 740 milyon lira para cezası kesildi.


Burdur´da hormonsuz sebze üretimi.. Güncel Burdur´da hormonsuz sebze üretimi..

Burdur´un Karamanlı İlçesi´nde, Kaymakamlık öncülüğünde, ilaçsız, gübresiz ve hormonsuz sebze üretimine başlandı.


Reynders´in Antalya ziyareti.. Güncel Reynders´in Antalya ziyareti..

Belçika Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Didier Reynders, Türkiye´nin AB´ye katılım görüşmelerine başlamasını desteklediklerini bildirdi.


Noel Baba Vakfı, Noel Baba Kilisesi´ne talip... Güncel Noel Baba Vakfı, Noel Baba Kilisesi´ne talip...

Merkezi Antalya´da bulunan Noel Baba Vakfı, Antalya´nın Kale (Demre) İlçesi´ndeki Noel Baba Kilisesi ve Ören Yeri´nin bakım, onarım ve restorasyonunu üstlenmeye talip oldu.


Altın Portakal´a doğru.. Güncel Altın Portakal´a doğru..

Türk Sineması´nın her yıl Ekim ayı başında kalbinin Antalya´da atmasını sağlayan Altın Portakal Film Festivali, uzun süren sessizliğin ardından rengini ortaya koymaya başladı.


Doktor geçirdiği kalp krizi sonucu öldü Güncel Doktor geçirdiği kalp krizi sonucu öldü

Antalya Devlet Hastanesi´nde görev yapan doktor Seyfettin Dönmez, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.


Antalya´ya yağmur geliyor Güncel Antalya´ya yağmur geliyor

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, önümüzdeki hafta ortasından itibaren Akdeniz Bölgesi´nin sağanak yağışın etkisi altında kalacağını bildirdi.


Antalya´da tescilsiz tohum ele geçirildi. Güncel Antalya´da tescilsiz tohum ele geçirildi.

Antalya Tarım İl Müdürlüğü ekipleri ve polis tarafından, bir kişinin evine düzenlenen operasyonda 383 paket satış izni bulunmayan tescilsiz tohum ele geçirildi.


Perge Bira ve Side Kola geliyor. Güncel Perge Bira ve Side Kola geliyor.

Kaynak suyu şişeleme tesisinin yanı sıra, narenciye paketleme tesisi ve 5 yıldızlı 3 otele sahip Antalyalı Süral ailesi, bira ve gazlı içecek sektörüne de giriyor.


Kemer futbol turizminde Belek´e rakip oluyor Güncel Kemer futbol turizminde Belek´e rakip oluyor

Belek, Side ve Kundu bölgelerinde futbol turizminin öne çıkmasıyla, Kemer yöresindeki oteller de bu sektöre girmeye hazırlanıyor.


Orman yangınlarının önlenmesi.. Güncel Orman yangınlarının önlenmesi..

Antalya Valiliği, koruma altına alınan orman ve ağaçlandırma sahalarına giriş-çıkış yapılmasını, ateş yakılmasını ve ateşli maddelerle dolaşılmasını yasakladı.


ÖSS birincisine otomobil ödülü.. Güncel ÖSS birincisine otomobil ödülü..

ÖSS´de yabancı dil sıralamasında 4 kişiyle birlikte Türkiye birinciliğini paylaşan Sevim Hande Uğur´a, eğitim gördüğü okulu yaptıran hayırsever Adem Tolunay tarafından, 21 milyar lira değerinde bir otomobil hediye edildi.


Domates fiyatları yükseliyor. Güncel Domates fiyatları yükseliyor.

Antalya´da domates fiyatlarında yükselme yaşanıyor. Antalya Toptancı Hali´nde kaliteli domates 1 milyon 250 bin liradan işlem gördü.


Serik´te 15 kilogram esrar ele geçirildi. Güncel Serik´te 15 kilogram esrar ele geçirildi.

Serik İlçesi´nde 15 kilogram esrar ile 2 bin 356 kök dişi hintkeneviri ele geçirildi.


Kale-Finike karayolunun tamamı ihale edildi. Güncel Kale-Finike karayolunun tamamı ihale edildi.

Kale ve Finike ilçeleri arasındaki karayolunda yapılacak genişletme çalışmaları nedeniyle, yolun her gün 12.00-14.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacağı bildirildi.


Antalya Valiliği´ne kalite belgesi Güncel Antalya Valiliği´ne kalite belgesi

Vali Yüksel, Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alınmasının amacının, vatandaşa daha iyi hizmet vermek olduğunu belirterek, ´´Bu, bürokratik kültürden, vatandaş odaklı kültüre geçiştir´´ dedi.


Noel Baba Kilisesi´ne 28 bin ziyaretçi... Güncel Noel Baba Kilisesi´ne 28 bin ziyaretçi...

Kale (Demre) İlçesi´ndeki Noel Baba Kilisesi´ni Temmuz´da 28 bin 271 yerli ve yabancı turist 99 milyar 787 milyon lira ödeyerek, gezdi.


Güzeloba´ya kapalı pazar yeri ve spor kompleksi... Güncel Güzeloba´ya kapalı pazar yeri ve spor kompleksi...

Muratpaşa Belediyesi´nce yaptırılan kapalı pazar yeri ve spor komplekslerinin dördüncüsü Güzeloba´da hizmete girecek.


Belediyeler işçi alacaklarını ödüyor. Güncel Belediyeler işçi alacaklarını ödüyor.

Antalya Büyükşehir ve alt kademe belediyelerde çalışan işçilerin, geçmişe dönük alacaklarını almaya başladıkları bildirildi.


Fethi Bayçın´a özel oda hazırlanıyor. Güncel Fethi Bayçın´a özel oda hazırlanıyor.

Antalya´da, kendi adını taşıyan huzurevine alınamadığı için 12 yıldır Ankara Seyranbağları Huzurevi´nde kalan Fethi Bayçın için özel oda hazırlanıyor.


´2004 Rally D´Orient´ 7 Ağustos´ta Antalya´da sona erecek Güncel ´2004 Rally D´Orient´ 7 Ağustos´ta Antalya´da sona erecek

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOMSFED), Fransa Federasyonu ve Rene Metge Concept işbirliğiyle düzenlenen, Dünya Cross Country Şampiyonası´nın 3. ayağı ´´Rally D´Orient´´, 7 Ağustos Cumartesi günü Antalya´da sona erecek.


Antalya´ya Sakıp Sabancı Caddesi.. Güncel Antalya´ya Sakıp Sabancı Caddesi..

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi´nin Ağustos ayı olağan toplantısında alınan karar uyarınca, 100. Yıl Bulvarı´nın devamı olan ve Falez Otel Kavşağı ile Adliye Kavşağı arasında kalan 45 metre genişliğindeki caddeye, Sakıp Sabancı Caddesi adı verildi.


ÖSS birincisine otomobil.. Güncel ÖSS birincisine otomobil..

Öğrenci Seçme Sınavı´nda Yabancı Dil puan türünde Türkiye birincilerinden Sevim Hande Uğur´a mezun olduğu okulu yaptıran işadamı tarafından otomobil hediye edileceği bildirildi.


Kendi yaptırdığı Huzurevi´ne alınamadı. Güncel Kendi yaptırdığı Huzurevi´ne alınamadı.

Antalya Sosyal Hizmetler Yaşlı Hizmetleri Müdürü iken yaptırdığı ve kendi adını taşıyan huzurevine yerleşmek için 1992 yılında başvuruda bulunan Fethi Bayçın, 12 yıldır sıra bekliyor.


Gazipaşa´da kaldırım çalışması.. Güncel Gazipaşa´da kaldırım çalışması..

Gazipaşa İlçesi´nde belediye, bazı mahalle ve köy yollarında kaldırım ve yol düzenleme çalışması başlattı.


Gazipaşa´da DGD ödemeleri başladı. Güncel Gazipaşa´da DGD ödemeleri başladı.

Gazipaşa İlçesi´nde doğrudan gelir desteği (DGD) ikinci dilim ödemelerinin başladığı bildirildi.


Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı´na yeni düzenleme.. Güncel Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı´na yeni düzenleme..

Gazipaşa Belediyesi ve kaymakamlık işbirliğinde gerçekleştirilecek proje ile Cumhuriyet Meydanı, taşlarla döşenecek, ortaya 4,5 metre yüksekliğinde bir Atatürk heykeli dikilecek.


İzinsiz dini eğitim verildiği iddiası.. Güncel İzinsiz dini eğitim verildiği iddiası..

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü içerisindeki mescitte bir işçinin ´çocuklara izinsiz dini eğitim verdiği´ yolundaki iddialar üzerine, idari soruşturma başlatıldı.


Elektrik kesintisine özel ekip... Güncel Elektrik kesintisine özel ekip...

Antalya ve bazı ilçelerinde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ), bölgeye tam donanımlı özel ekip gönderecek.


´Rally D´Orient finali, Antalya´nın tanıtımı açısından önemli´ Güncel ´Rally D´Orient finali, Antalya´nın tanıtımı açısından önemli´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Özgen, Antalya´da sona erecek Rally D´Orient final etabının, turizm açısından önemli olduğunu belirtti.


Antbirlik´te toplu sözleşme dönemi.. Güncel Antbirlik´te toplu sözleşme dönemi..

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) işyerlerinde binden fazla işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlandığı bildirildi.


´Yalan Dünya Mağarası´ 7 gün ziyarete açıldı. Güncel ´Yalan Dünya Mağarası´ 7 gün ziyarete açıldı.

Gazipaşa İlçesi´ne bağlı Beyrebucak Köyü´nde bulunan ve 7 aydır sadece haftada 1 gün açık olan Yalan Dünya Mağarası, tüm hafta boyunca ziyarete açıldı.


Gazipaşa´da 670 aileye yardım paketi.. Güncel Gazipaşa´da 670 aileye yardım paketi..

Gazipaşa İlçesi´nde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´nca 670 aileye gıda ve temizlik maddesi yardımı yapıldığı bildirildi.


Kruvaziyer turizm hareketleniyor. Güncel Kruvaziyer turizm hareketleniyor.

Antalya limanına yılbaşından bu yana lüks yolcu gemileriyle 30 binden fazla Avrupalı turist geldi.


Alanya´da turistik tesislerdeki doluluk oranı.. Güncel Alanya´da turistik tesislerdeki doluluk oranı..

Alanya İlçesi´nde, temmuz ayında turistik tesislerdeki doluluk oranı yüzde 96 olarak gerçekleşti.


Ceneviz Koyu´nun korunması.. Güncel Ceneviz Koyu´nun korunması..

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şube Başkanı Hediye Gündüz, Ceneviz Koyu´nun yat turizmi için çok önemli olduğunu, bu koyun korunması gerektiğini bildirdi.


Sera üreticisine sahte tohum ve fide uyarısı.. Güncel Sera üreticisine sahte tohum ve fide uyarısı..

Antalya Tarım İl Müdürlüğü, sera üreticilerini, sahte tohum ve sahte fide kullanımı konusunda uyardı.


Gazipaşalı gençlere ´yılın genci´ ödülü.. Güncel Gazipaşalı gençlere ´yılın genci´ ödülü..

Gazipaşa İlçesi´nde boğulma tehlikesi geçiren emekli öğretmen Ali Aksungur´u kurtaran Gültekin Akyol ve Aytaç Yılmaz isimli gençler, Kaymakam İsmail Gültekin tarafından ´´Yılın Genci´´ ilan edildi.


Doğa tutkunlarının kanyon keyfi.. Güncel Doğa tutkunlarının kanyon keyfi..

Antalya´daki Toroslar Doğa Sporları Kulübü´nün (TODOSK) 4 üyesi, Kemer´e bağlı Göynük Beldesi´ndeki kanyondan geçişi tamamladılar.


Kesme Boğazı´na turist ilgisi.. Güncel Kesme Boğazı´na turist ilgisi..

Kemer´e yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan Kesme Boğazı, yerli ve yabancı çoksayıda tatilcinin ilgisini çekiyor.


Antalya´da Kırgız konuk.. Güncel Antalya´da Kırgız konuk..

Kırgızistan´ın Celalabad Eyaleti Valisi Yusufbek Şaritov, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´den turizm konusunda destek istedi.


Alanya´nın tanıtım seferberliği.. Güncel Alanya´nın tanıtım seferberliği..

Alanya İlçesi´nin yurtdışı tanıtımlarında kullanılmak üzere oluşturulan yardım havuzunda şu ana kadar 80 bin euro toplandığı bildirildi.


Denizden 400 yıllık top mekanizması çıktı. Güncel Denizden 400 yıllık top mekanizması çıktı.

Alanya İlçesi´ne bağlı Okurcalar Beldesi´nde denizden, 400 yıllık olduğu tahmin edilen bir topun ateşleyici mekanizması çıktı.


Alanya Belediyesi alacak peşinde... Güncel Alanya Belediyesi alacak peşinde...

Alanya İlçesi Belediyesi, başta kira ve su ücreti olmak üzere 3 trilyon liranın üzerindeki alacakları için 185 kişi ve kuruluş hakkında icra işlemi başlattı.


Amatör sinemacılar Altın Portakal´a katılacak. Güncel Amatör sinemacılar Altın Portakal´a katılacak.

Alanya´da yaşayan amatör sinemacılar, tarafından hazırlanan ´´Bir Göçer Dansı´´ adlı film, Antalya Altın Portakal Film Festivali´nde, ulusal film dalında yarışacak.


Otele 35 milyar lira fosseptik cezası.. Güncel Otele 35 milyar lira fosseptik cezası..

Alanya İlçesi´ne bağlı Kestel Beldesi´ndeki Sunset Beach Otel´e, arıtma tesisinin çalışmaması ve çevreye fosseptik kokusu yayması yüzünden 35 milyar lira para cezası kesildi.


Sokakta klasik müzik konseri.. Güncel Sokakta klasik müzik konseri..

Alanya Belediyesi´nin anlaştığı bir grup sanatçı, Alanya´da, haftada 3 akşam, cadde ve meydanlarda, tatilcilere klasik müzik, Latin müziği, nostaljik pop müziği, vals ve Çigan müziği konseri veriyor.


Türkiye´de pomza üretimi.. Güncel Türkiye´de pomza üretimi..

Yapı sektöründen kimyaya, kozmetikten tekstile kadar pek çok alanda kullanılan pomzada, dünya rezervinin yaklaşık yüzde 45´ini elinde bulunduran Türkiye´nin, dünya pomza tüketiminin sadece yüzde 17´lik bölümünde yer alabildiği bildirildi.


Jandarmadan örnek muz serası ve avokado bahçesi.. Güncel Jandarmadan örnek muz serası ve avokado bahçesi..

Gazipaşa İlçesi´nde Jandarma tarafından avokado bahçesi ve muz serası kuruldu.


Vali Yüksel: ´Antalya turizmde tarih yazıyor´ Güncel Vali Yüksel: ´Antalya turizmde tarih yazıyor´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya´nın ´´Turizmde tarih yazdığını´´ belirterek, Antalya´ya sadece dün hava ve deniz yoluyla 50 binin üzerinde yolcu geldiğini bildirdi.


Turist sayısında rekor üstüne rekor! Güncel Turist sayısında rekor üstüne rekor!

Antalya´ya 1 Ağustos Pazar günü havayoluyla 46 bin 275 yolcu geldi. Bu rakam, geçen hafta pazar günü (25 Temmuz 2004) 44 bin 883 yolcuyla kırılan rekorun yalnızca 1 hafta süreyle gündemde kalmasına neden oldu.


Side´de tatil yapan Iraklılar... Güncel Side´de tatil yapan Iraklılar...

Çoğunluğunu Kerküklüler´in oluşturduğu yaklaşık 40 kişilik Iraklı grup, Antalya´nın Manavgat İlçesi´ne bağlı Side Beldesi´nde tatil yapıyor.


Eski Beldibi Belediye Başkanı tahliye edildi Güncel Eski Beldibi Belediye Başkanı tahliye edildi

İçişleri Bakanlığı´nca görevden alınan ve 29 Temmuz´da, ´´Askere hakaret´´ suçundan tutuklanan Antalya´nın Kemer İlçesi´ne bağlı eski Beldibi Beldesi Belediye Başkanı Abdullah Çelik, tahliye edildi.


Sokakta gürültü yapanları uyaran tatilci bıçaklanarak öldürüldü. Güncel Sokakta gürültü yapanları uyaran tatilci bıçaklanarak öldürüldü.

Antalya´da, oturduğu evin önünde gürültü yapan alkollü kişilerle tartışan tatilci, bıçaklanarak öldürüldü.


Hırsızı vatandaşlar yakaladı. Güncel Hırsızı vatandaşlar yakaladı.

Antalya´da bir evden ziynet eşyaları çalarken olayı fark eden ev sahibinin bağırması üzerine kaçan 2 hırsızlık zanlısının, ´´Yangın var´´ diyerek dikkati dağıtma çabaları sonuç vermedi. Kaçarken ayağını kıran ve vatandaşlar tarafından yakalanan zanlılardan biri darp edildi.


Halı tarlaları ilginç görüntüler oluşturuyor. Güncel Halı tarlaları ilginç görüntüler oluşturuyor.

Merkeze bağlı Kıllı köyünde güneşlenmeye bırakılan binlerce halı ve kilim ilginç görüntüler oluşturuyor.


Tecavüzcü Coşkun´a İranlı ilgisi.. Güncel Tecavüzcü Coşkun´a İranlı ilgisi..

Antalya Yiğit Beach Park´ta animasyon gösterileri yapan ´Tecavüzcü Coşkun´ lakaplı Coşkun Göğen gösterilerden zaman buldukça hayranlarıyla fotoğraf çektiriyor.


Sahilde kitap keyfi... Güncel Sahilde kitap keyfi...

Konyaaltı sahilinde tatilcilere kitap satan üniversite öğrencisi Ali Güler, kitaplara ilginin bir hayli fazla olduğunu söyledi.


Çalışanları kamerayla izliyor Güncel Çalışanları kamerayla izliyor

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, belediye çalışanlarını kameralar aracılığıyla kontrol ediyor.


Doğal havuz keyfi... Güncel Doğal havuz keyfi...

Gazipaşa İlçesi Koru Mahallesi´ndeki Taşkesiği Plajı´nda kendi kendini filtre etme özelliğine sahip doğal havuzlar, halkın ve turistlerin gözdesi haline geldi.


Antalya´da sıcaklık düştü Güncel Antalya´da sıcaklık düştü

Antalya´da hava sıcaklığı ve nem oranında düşüş gözlendiği bildirildi. Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, kent merkezinde hava sıcaklığı en düşük 22, en yüksek 31 derece olarak ölçüldü.


Kibritle oynayan çocuklar yangın çıkardı. Güncel Kibritle oynayan çocuklar yangın çıkardı.

Alanya İlçesi´nde çocukların kibritle oynaması sonucu bir apartmanda yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, yangın Oba Beldesi Cumhuriyet Mahallesi Telli Apartmanı´nın 2. katında meydana geldi.


Hasta yakınları banklarda sabahlıyor Güncel Hasta yakınları banklarda sabahlıyor

Antalya Devlet Hastanesi bahçesindeki banklar, hasta yakınları tarafından yatak niyetine kullanılıyor. Bazı vatandaşlar ise yattığı yeri sokak kedileriyle paylaşıyor.


Side Limanı´nda resim sergisi.. Güncel Side Limanı´nda resim sergisi..

Manavgat İlçesi´ne bağlı Side Beldesi´nde, LilSadık ve Nilüfer İşbilen çiftinin, Osmanlı ve Anadolu kültürünü yansıtan yağlıboya resim sergisi açıldı


Servisçilere uyarılar.. Güncel Servisçilere uyarılar..

Manavgat İlçesi´nde, Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Yusuf Akcan, servisçilere çeşitli uyarılarda bulundu.


Türkiye 3 dev organizasyona ev sahipliği yapacak. Güncel Türkiye 3 dev organizasyona ev sahipliği yapacak.

Türkiye, 4 ay içerisinde 3 dev organizasyona ev sahipliği yapacak. Dünya Jet-Ski Şampiyonası (Jetraid), Dünya ve Avrupa Yat Rallisi (Maxi Yachts) ve Avrupa Hızlı Bot Şampiyonası (Aquaraid), bu yıl Türkiye´de yapılacak.


Manavgat Belediyespor transfere doymuyor. Spor Manavgat Belediyespor transfere doymuyor.

Amatör Küme´de (B) Grubu´nda mücadele eden Manavgat Belediyespor, 3. Lig hedefi doğrultusunda transferlere devam ediyor.


Manavgatspor´un transfer çalışmaları sürüyor Spor Manavgatspor´un transfer çalışmaları sürüyor

Voleybol Süper Ligi´nde bu sezon mücadele edecek Manavgatspor, Polis Akademisi oyuncularından Mehmet Şahin´i antrenör olarak renklerine bağladı.


Görevden alınan Beldibi Belediye Başkanı tutuklandı. Güncel Görevden alınan Beldibi Belediye Başkanı tutuklandı.

İçişleri Bakanlığı´nca, ´´görevini kötüye kullandığı´´ gerekçesiyle belediye başkanlığından uzaklaştırılan ve hakkında soruşturma açılan Çelik, Kemer Asliye Ceza Mahkemesi hakimi tarafından ifadesi alındıktan sonra tutuklandı.


Antalya Kent Konseyi seçimleri.. Güncel Antalya Kent Konseyi seçimleri..

Yerel Gündem 21 Antalya Kent Konseyi Başkan Vekili Osman Aydın, Konseyin tüm siyasi partilere eşit uzaklıkta olduğunu bildirdi.


Alanya Kalesi´nde kaçak rehber operasyonu.. Güncel Alanya Kalesi´nde kaçak rehber operasyonu..

Alanya Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı ekipler, Alanya Kalesi´nde kaçak rehber operasyonu yaptı.


Sıcaklar, kazaları artırıyor. Güncel Sıcaklar, kazaları artırıyor.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Antalya Şube Başkanı Turgut Kilit, hava sıcaklığının trafik kazalarında artışa yol açtığını bildirdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...