Pazar, 25 Ağustos 2019
Gazipaşalı çiftçilere 9 bin 500 zeytin fidanı dağıtılacak Güncel Gazipaşalı çiftçilere 9 bin 500 zeytin fidanı dağıtılacak

Gazipaşa İlçesi´nde çiftçilere 9 bin 500 zeytin fidanı dağıtılacak. İlçe Tarım Müdürü Hasan Aslan, İl Özel İdaresi tarafından desteklenen ve çiftçiden katkı payı alınarak dağıtılması planlanan zeytin fidanlarının ilk partisi olan 5 bin zeytin fidanının ilçeye geldiğini bildirdi.


Emekli emniyet müdürü Güner vefat etti Güncel Emekli emniyet müdürü Güner vefat etti

Emekli Emniyet Müdürü Ramazan Güner, Finike İlçesi´nde vefat etti. Çeşitli illerdeki polis teşkilatlarında görev yapan ve geçtiğimiz haziran ayında emekli olarak, yıllar önce görev yaptığı Finike´ye yerleşen Ramazan Güner (59) evinde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.


Muz fiyatları düştü Güncel Muz fiyatları düştü

Bir zamanlar zenginlerin sofralarını süsleyen muzun fiyatı geçen yıla göre yaklaşık yüzde 40 oranında düştü.


Dinler Bahçesi´nde ´AB´ duası.. Güncel Dinler Bahçesi´nde ´AB´ duası..

Belek´te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın açılışını gerçekleştirdiği, Dinler Bahçesi´nde, Müslüman ve Hıristiyan din temsilcileri, Türkiye´nin Avrupa Birliği´ne üyeliği için birlikte dua ettiler.


Caminin tuvalet kapılarını çaldılar Güncel Caminin tuvalet kapılarını çaldılar

Manavgat İlçesi´ndeki Hacı Alime Hatun Camii´nin alüminyum tuvalet kapıları kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce çalındı.


Manavgat Otogarı´na acil yardım ünitesi kuruldu Güncel Manavgat Otogarı´na acil yardım ünitesi kuruldu

Otogar Müdürü Nihat Türkay, yaptığı açıklamada, Acil Yardım Ünitesi´nin Belediye Başkanı Zeynel Şenol´ın katkılarıyla oluşturulduğunu belirterek, ´´Ünitede, otogarda çalışanlar ile yolculara, acil durumlarda ilk müdahale yapılabilecek´´ dedi.


Manavgat´ta kent konseyi kurma çalışmaları başlatıldı Güncel Manavgat´ta kent konseyi kurma çalışmaları başlatıldı

Manavgat İlçesi´nde Kent Konseyi kurma çalışmaları başlatıldı. AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Uyanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede Kent Konseyi kurulması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.


Kepez Belediyesi yol yapım çalışmalarına hız verdi Güncel Kepez Belediyesi yol yapım çalışmalarına hız verdi

Kepez belediye Başkanı Erdal Öner, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldiği günden bu yana 64 kilometre yol yapıldığını, 23 kilometre yol açan Fen İşleri Müdürlüğü´nün toplam 67 kilometrenin de asfaltlama çalışmalarını gerçekleştirdiğini bildirdi.


Barut: ´Turizmin ne olduğunu Rusya´ya biz öğrettik´ Güncel Barut: ´Turizmin ne olduğunu Rusya´ya biz öğrettik´

Türkiye Otelciler Birliği(TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, ´Rusya´da turizm varsa bunun sebebi Türkiye´dir.´ dedi.


Yeni devlet hastanesi için 7 trilyon daha kaynak aktarıldı Güncel Yeni devlet hastanesi için 7 trilyon daha kaynak aktarıldı

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, yeni devlet hastanesinin yapımına başlanabilmesi için gereken kaynağın yüzde 10´una tekabül eden 7 trilyonun, Sağlık Bakanlığı tarafından aktarıldığını açıkladı.


Güzel sanatlara girmenin yolu, semt evlerinde açılan kurslardan geçiyor Güncel Güzel sanatlara girmenin yolu, semt evlerinde açılan kurslardan geçiyor

Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı´na bağlı Çamlıbel, Ermenek Kültür Çadırları ile Yeni Mahalle Semtevi´nde açılan kurslar, insanları hayata hazırlıyor.


Avrupa´dan ithal edilen yangın kapısı, dumana göre kendisi açılıp kapanabiliyor Güncel Avrupa´dan ithal edilen yangın kapısı, dumana göre kendisi açılıp kapanabiliyor

Avrupa´da özellikle işletmeler ve sinema, tiyatro gibi kalabalık yerlerde kullanım oranı oldukça yüksek olan ´Yangın Önleyici Çok Fonksiyonlu Kapı´ Türkiye henüz tam olarak bilinmiyor.


Kumluca´da Tarım Müdürlüğü zeytin fidanı dağıttı Güncel Kumluca´da Tarım Müdürlüğü zeytin fidanı dağıttı

Kumluca İlçesi Tarım Müdürlüğü ve Özel İdare Müdürlüğü´nce vatandaşlara zeytin fidanı dağıtıldı.


Manavgat Tarım Müdüründen uyarı.. Güncel Manavgat Tarım Müdüründen uyarı..

Manavgat İlçesi Tarım Müdürü Abdi Türker, Kurban Bayramı´nın yaklaşması nedeniyle hayvan satışında hareketlilik yaşanacağını belirterek, yetiştiricilerin hayvanlarda salgın hastalıklara karşı dikkatli olmalarını istedi.


Antalya´da fuhuş operasyonu.. Güncel Antalya´da fuhuş operasyonu..

Antalya´da sahte vize işlemleriyle yurda giriş yaptırılan 21 yabancı uyruklu kadınla, bu kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı belirlenen 11 kişilik şebeke yakalandı.


Manavgat Oymapınar´da pilot organik tarım bölgesi Güncel Manavgat Oymapınar´da pilot organik tarım bölgesi

Antalya İl Tarım Müdürü Bedrullah Erçin, yörelere has ürün yetiştiriciliğine önem verdiklerini belirterek, yılın 12 ayında da yetiştirilebilecek ürünler için projeler üretilmesi gerektiğini bildirdi.


Antalya SSK´dan 26 kişinin hayali olarak emekli edildiği belirlendi Güncel Antalya SSK´dan 26 kişinin hayali olarak emekli edildiği belirlendi

Antalya´da SSK Bölge Müdürlüğü´nde yürütülen soruşturmalar çerçevesinde geçmişe yönelik kayıtları inceleyen müfettişler, 26 kişinin hayali olarak emekli edildiğini tespit etti.


Avrupa´ya kışın erken gelmesi Türk ihracatçısının yüzünü güldürdü Güncel Avrupa´ya kışın erken gelmesi Türk ihracatçısının yüzünü güldürdü

Avrupa´da yaşanan kötü hava koşulları ve kış mevsiminin erken gelmesi, Türk ihracatçısına yaradı. Avrupa ülkelerinde baş gösteren buzlanma, sebze meyve üretimine darbe vururken, üretimi durma noktasına getirdi.


Türkiye birincisi ödülünü Antalya İl Emniyet Müdürü´nden aldı Güncel Türkiye birincisi ödülünü Antalya İl Emniyet Müdürü´nden aldı

Özel Toros İlköğretim Okulundan 3. sınıf öğrencisi Mustafa Fethullah ÇELEN, Trafik Yılı nedeni ile ilköğretim okulları arasında yapılan resim yarışmasında Türkiye 1.si olması Toros’ta başarıların tesadüf olmadığını gösterdi.


Alanya´da, ´her köye bir teknik eleman görevlendirilmesi´ projesi Güncel Alanya´da, ´her köye bir teknik eleman görevlendirilmesi´ projesi

Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü, ´Her köye bir teknik eleman görevlendirilmesi´ projesi kapsamında köylerde çiftçi toplantıları düzenliyor.


´AB´deki vitrinimiz turizm´ Güncel ´AB´deki vitrinimiz turizm´

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, Kopenhag Kriterleri´ni yerine getiren Türkiye´nin AB ile müzakere dönemindeki asıl vitrininin turizm olacağını bildirdi.


Kale´de ingilizce kursu.. Güncel Kale´de ingilizce kursu..

Kale İlçesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü´nce iki ayrı İngilizce kursu açıldı. Kursun birincisinde yeni İngilizce öğrenenler için, ikincisinde ise İngilizcesini ilerletmek isteyenler için ders veriliyor.


TÖSHİD Başkanlığı´na Bollukçu yeniden seçildi Güncel TÖSHİD Başkanlığı´na Bollukçu yeniden seçildi

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) Başkanlığı´na Şahabettin Bollukçu yeniden seçildi.


Corendon, 2004´te 200 bin turist getirdi Güncel Corendon, 2004´te 200 bin turist getirdi

Corendon Havayolu şirketi, 2004 yılında Hollanda, Belçika ve Almanya´dan Türkiye´ye 200 bin turist getirdi.


Antbirlik Genel Müdürü Mehmet Körk görevden alındı Güncel Antbirlik Genel Müdürü Mehmet Körk görevden alındı

Antalya Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Genel Müdürü Mehmet Körk, görevinden alındı.


Müze ve ören yerlerine ilgi.. Güncel Müze ve ören yerlerine ilgi..

Antalya´da bulunan müze ve ören yerlerini bu yılın 11 aylık bölümünde 2 milyon 107 bin kişi ziyaret etti. Ziyaretten, 5 trilyon 878 milyar 595 milyon lira gelir elde edildi.


Gazipaşa diyaliz ünitesine 10 milyar liralık destek.. Güncel Gazipaşa diyaliz ünitesine 10 milyar liralık destek..

Gazipaşa İlçesi´ndeki Devlet Hastanesi bünyesinde, fiziki alt yapısı tamamlanan Diyaliz Ünitesi´ne Ziraat Odası´nca 10 milyar liralık destek sağlandı.


Gazipaşa İlçe Trafik Komisyonu toplandı Güncel Gazipaşa İlçe Trafik Komisyonu toplandı

Gazipaşa Trafik Komisyonu, Kaymakam İsmail Gültekin başkanlığında toplandı.


Antalya´da içme suyu fiyatlarında indirim... Güncel Antalya´da içme suyu fiyatlarında indirim...

Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) içme suyu fiyatlarında çeşitli oranlarda indirim yaptı.


´Dünyayla kıyasladığımızda Türkiye´deki sokak çocuklarının sayısı toplumu panikletecek Güncel ´Dünyayla kıyasladığımızda Türkiye´deki sokak çocuklarının sayısı toplumu panikletecek

AK Parti Siirt Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sokak Çocuklarını Araştırma Komisyonu Başkanı Öner Ergenç, ´´Dünyayla kıyasladığımızda Türkiye´deki sokak çocuklarının sayısı, toplumu panikletecek boyutlarda değil´´ dedi.


Antbirlik´te kavga Güncel Antbirlik´te kavga

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) Personel Müdürü Osman Öz, Genel Müdür Mehmet Körk´ün kendisine yumruk attığı iddiasıyla polise başvurdu.


TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı Antalya´da... Güncel TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı Antalya´da...

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, Türkiye´nin AB´ye adaylık sürecinde asıl zorluğun 17 Aralık sonrasında başlayacağını söyledi.


Amatör maçtaki kavga adliyelik oldu Spor Amatör maçtaki kavga adliyelik oldu

Antalya´da Küçük Erkekler Basketbol Ligi maçında çıkan kavga, adliyelik oldu. Palmiyespor´da oynayan 12 yaşındaki Mehmet Ersin Atay´ın annesi Esme Atay, savcılığa dilekçe vererek TOFAŞ Antrenörü Yahya Yıldırım, eşi Serap Yıldırım ile oğulları Seray ve Serya Yıldırım´dan şikayetçi oldu.


ANSİAD´ın üye sayısı artıyor Güncel ANSİAD´ın üye sayısı artıyor

Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği´nin (ANSİAD) yeni üyelerine, Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı rozet taktı.


ATSO´dan emlak komisyonculuğu kursu... Güncel ATSO´dan emlak komisyonculuğu kursu...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), yerli ve yabancılara konut ve arsa satan emlak komisyoncularına yönelik, halkla ilişkiler ve meslekle ilgili konularda kurs düzenledi.


Çiftçilere ´mobil uyarı´... Güncel Çiftçilere ´mobil uyarı´...

Antalya Tarım İl Müdürlüğü, soğuk hava ve don olaylarına ya da yaş meyve sebze üretiminde çıkan ilaçlama sorunlarına karşı çiftçileri, GSM telefonlarına mesaj göndererek uyarıyor.


Tarım İlçe Müdürlüğü binası bakıma alındı Güncel Tarım İlçe Müdürlüğü binası bakıma alındı

Alanya İlçe Tarım Müdürü Umut Olgun, Tarım İlçe Müdürlüğü binasının tadilata alınacağını bildirdi.


Alanya TEDAŞ´ta sıramatikli dönem.. Güncel Alanya TEDAŞ´ta sıramatikli dönem..

Alanya TEDAŞ Müdürü İbrahim Şirin, sıramatik uygulamasıyla kuyrukta bekleme döneminin sona erdiğini söyledi


Elektrikçiye YTL uyarısı.. Güncel Elektrikçiye YTL uyarısı..

Alanya İlçesi´nde Elektrikçiler Odası üyelerine Yeni Türk Lirası (YTL) anlatıldı. Elektrikçiler Odası Başkanı Hasan Parmaksızoğlu, oda üyelerinin işyerlerine YTL´yle ilgili afişler asmalarını istedi.


Bıçkıcı Çayı Kum Ocağı 750 milyar liraya kiralandı Güncel Bıçkıcı Çayı Kum Ocağı 750 milyar liraya kiralandı

Gazipaşa İlçesi Beyobası Köyü sınırları içinde bulunan Bıçkıcı Çayı üzerindeki kum ve çakıl ocağı, 750 milyar liraya bir yıllığına kiraya verildi.


Demre çayında taşkın önleme çalışması.. Güncel Demre çayında taşkın önleme çalışması..

Devlet Su İşleri ekipleri, Kale İlçesi´ndeki Demre Çayı´nda taşkın önleme çalışmalarına başladı.


Kurbanlıklara şap uyarısı.. Güncel Kurbanlıklara şap uyarısı..

Gazipaşa İlçesi´nde şap aşısı olmayan hayvanlara nakil ve kesim izni verilmeyeceği bildirildi.


Antalya´da elektrik kesintisi.. Güncel Antalya´da elektrik kesintisi..

Antalya´da bazı mahallelere, 17 Aralık Cuma günü 8 saat süreyle elektrik verilemeyecek.


UDD´den ´Yerli Malı Haftası´ kutlaması.. Güncel UDD´den ´Yerli Malı Haftası´ kutlaması..

Ulusal Düşünce Derneği (UDD) Antalya Şubesi, ´´Yerli Malı ve Tutum haftası´´ nedeniyle mesaj yayınladı.


Hediyelik Eşya Fuarı... Güncel Hediyelik Eşya Fuarı...

Forza Fuarcılık ve Organizasyon Hizmetleri A.Ş tarafından yapılan açıklamada, Cam Piramit Sabancı Fuar ve Kongre Merkezi´nde 20 Aralık tarihinde açılacak olan Hediyelik Eşya Fuarı 30 Aralık´ta sona erecek.


Yapex Fuarı yarın, Hediyelik Eşya Fuarı da 20 Aralık´ta açılıyor Güncel Yapex Fuarı yarın, Hediyelik Eşya Fuarı da 20 Aralık´ta açılıyor

Antalya´da her yıl düzenlenen ´´Yapex Tadilat 2004 Yapılarda Bakım, Onarım ve Yenileme Fuarı´´ ile ´´Yapex Windoor 2004 Kapı Pencere Fuarı´´ yarın açılacak.


İmamlardan eğitim seferberliği... Güncel İmamlardan eğitim seferberliği...

Serik İlçesi´nde cuma günü okunacak hutbede okuma yazmanın önemine değinilirken, ilçedeki imamlara İngilizce ve Almanca dersleri verilecek.


Başarılı işadamları ve vergi rekortmenlerine ödül Güncel Başarılı işadamları ve vergi rekortmenlerine ödül

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ´´Geleneksel Vergi Rekortmenleri ve Başarılı İşadamları Ödül Töreni´´ 24 Aralık Cuma Günü gerçekleştirilecek.


Toptancı Hali´ne kameralı denetim Güncel Toptancı Hali´ne kameralı denetim

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali´ne, kameralı denetim uygulaması yapılacağı bildirildi.


55 yaşında çiğ köfte yapmayı öğrendi Güncel 55 yaşında çiğ köfte yapmayı öğrendi

Antalya Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi ve Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen ´´Ev Ekonomisi ve beslenme´´ kursunda başarılı olan 85 kursiyere sertifikaları verildi.


Çinli polisler Antalya´da Güncel Çinli polisler Antalya´da

Çin´den 25 kişilik polis heyeti, toplumsal olaylara müdahale hakkında eğitim ve bilgilenme amacıyla Antalya´ya geldi.


Toros Koleji Ulusal Matematik Olimpiyatları´nda Türkiye 3.sü oldu Güncel Toros Koleji Ulusal Matematik Olimpiyatları´nda Türkiye 3.sü oldu

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatları madalya töreni Ankara’da yapıldı. Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar kategorilerinde dereceye giren öğrencelere madalyaları, düzenlenen coşkulu bir törenle verildi.


Vali Yüksel´den ´Yılbaşı hediyesi´ uyarısı Güncel Vali Yüksel´den ´Yılbaşı hediyesi´ uyarısı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, yılbaşı dolayısıyla kamu kurum ve kuruluşları tarafından hediye gönderilmemesini, gönderilen hediyelerin ise kabul edilmemesini istedi.


Alanya´da inşaat sektörü yoğunluğu.. Güncel Alanya´da inşaat sektörü yoğunluğu..

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç, son bir yıl içinde ALTSO´ya kaydolan bine yakın firmadan yüzde 25´inin inşaat sektöründe faaliyet gösterdiğini bildirdi.


Konyaaltı Belediyesi´nden ´Kent Meydanı Projesi Yarışması´.. Güncel Konyaaltı Belediyesi´nden ´Kent Meydanı Projesi Yarışması´..

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, düzenlediği basın toplantısında, Akaryakıt Dolum Tesisleri´nin başka bir alana kaydırılmasıyla ortaya çıkan 74 bin 500 metre karelik alanın, Konyaaltı Belediyesi´ne devredildiğini belirtti.


KEMİAD Başkanı Kılıç: ´AB geçmişe değil, geleceğe bakmalı´ Güncel KEMİAD Başkanı Kılıç: ´AB geçmişe değil, geleceğe bakmalı´

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nail Kılıç, Türkiye´nin tam üyelik sürecinde AB´nin geçmişe değil, geleceğe bakması gerektiğini bildirdi.


Kemerspor´da yüzler gülüyor Spor Kemerspor´da yüzler gülüyor

Geçtiğimiz hafta sonu grubun güçlü ekiplerinden Manavgat Beledİyespor ile deplasmanda 0-0 berabere kalan Kemerspor’de gözler bu hafta oynanacak olan Avsallar Belediyespor maçına çevrildi.


Polisten kaçarken kanala düştüler Güncel Polisten kaçarken kanala düştüler

Antalya´da, sürücüsü polisin ´´dur´´ ihtarına uymayan kamyonet, kanala düştü.


Anjelika Akbar´dan klasik müzik şöleni.. Güncel Anjelika Akbar´dan klasik müzik şöleni..

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, dünyaca ünlü orkestra şefi Emil Tabakov yönetiminde bir konser verecek.


Benzin alınacak Güncel Benzin alınacak

Antalya Sarılar Belediye Başkanlığı´nca, ´´açık ihale usulü´´ile belediye araçlarında kullanılmak üzere muhtelif cins ve miktarda akaryakıt satın alınacak.


Turizmde konaklama vergisi tartışması.. Güncel Turizmde konaklama vergisi tartışması..

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, ´´İl Özel İdaresi´´ ve ´´Belediye Gelirleri Kanun Tasarısı Taslağı´´nın yasalaşması halinde, gecelik konaklamadan yüzde 5 vergi kesileceğini, bunun da konaklama sektörünü zor duruma düşüreceğini söyledi.


Antalya´ya yağışlı hava geliyor Güncel Antalya´ya yağışlı hava geliyor

Ilıman havanın hüküm sürdüğü Antalya ve çevresi, Cumartesi gününden itibaren yağışlı havanın etkisine girecek.


Ölü bulunan dernek başkanına otopsi yapıldı Güncel Ölü bulunan dernek başkanına otopsi yapıldı

Antalya´da 4 gün önce kaybolan ve ormanlık alanda dün ölü bulunan Altunana Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Meryem Altun´un cesedine (55), otopsi yapıldı.


Sulama Kooperatifleri Başkanlar toplantısı.. Güncel Sulama Kooperatifleri Başkanlar toplantısı..

Köy Hizmetleri Genel Müdürü Ali Altuntaş, bazı bölgelerde yanlış sulama nedeniyle toprakta tuzlanma sorunu yaşandığını, yeraltı su kaynakları seviyesinin de azalmaya başladığını bildirdi.


Kaçak kömür kullanımı, kaliteli ve belgeli kömür satışıyla durdurulacak Güncel Kaçak kömür kullanımı, kaliteli ve belgeli kömür satışıyla durdurulacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı´na bağlı Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü yetkilileri kentteki kaçak kömür satıcılarının önüne geçmek için izinli kömür satıcılarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi


Depresyon intihara sürüklüyor Güncel Depresyon intihara sürüklüyor

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Gül, intihar olaylarını arttıran sebeperin başında depresyonun geldiğini söyledi.


İntihar ölüm nedenleri içinde dünyada 13 ncü sırada yer alıyor Güncel İntihar ölüm nedenleri içinde dünyada 13 ncü sırada yer alıyor

Ölüm nedenleri içinde intihar dünyada 13´üncü sırada yer alıyor. Türkiye´de ise intihar sayısının yıllara göre yavaş yavaş arttığı ve 15 - 24 yaş grubunda fazlalaştığı, doğu illerinde kadın intiharlarının daha çok olduğu belirtildi.


Ustalık belgesi olmayan kişiler inşaat yapamayacak Güncel Ustalık belgesi olmayan kişiler inşaat yapamayacak

Antalya Valiliği´nin aldığı bir kararla ustalık belgesi olmayan kişilerin inşaat yapmalarına izin verilmeyeceği belirtildi.


Köy Hizmetleri: Biz diğer kurumlardan daha fazla çalışıyoruz Güncel Köy Hizmetleri: Biz diğer kurumlardan daha fazla çalışıyoruz

Köy Hizmetleri Genel Müdürü Ali Altuntaş, Devlet Su İşleri (DSİ) ve Karayolları´ndan iki kat fazla hizmet yaptıklarını söyledi.


Antalya´da ´çifte fiyat´ uygulamasıyla otellere ve satıcılara farklı fiyattan mal veriliyor Güncel Antalya´da ´çifte fiyat´ uygulamasıyla otellere ve satıcılara farklı fiyattan mal veriliyor

Antalya Toptancı Hali´nde 20 yıldır devam eden ´çifte fiyat´ uygulamasıyla otellere farklı, satıcılara farklı fiyatlardan mal verildiği ortaya çıktı.


Serik Müftülüğü anket düzenliyor Güncel Serik Müftülüğü anket düzenliyor

Serik Müftülüğü 2005 yılında din hizmetlerini vatandaşların isteği doğrultusunda yön vermek için anket düzenliyor.


Mermer sektöründe yatırımlar artıyor Güncel Mermer sektöründe yatırımlar artıyor

Türkiye´de istikrarlı büyüyen sektörlerden olan mermercilik, özellikle son 5 yılda ortalama yüzde 30 oranında bir gelişme gösterdi.


BSA Anadolu turu kapsamında Antalya´ya geldi Güncel BSA Anadolu turu kapsamında Antalya´ya geldi

Yasal yazılım kullanımını destekleyici çalışmalarını sürdüren BSA, Anadolu turnesinin Antalya durağında iş ortaklarıyla buluştu.


Konyaaltı Belediye binasının yapımına izin veren madde kabul edildi Güncel Konyaaltı Belediye binasının yapımına izin veren madde kabul edildi

Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısının en önemli gündem maddesini Konyaaltı Belediyesi hizmet binasının yapımına izin veren 41´ci madde oluşturdu.


Antalya´da sağlık çalışanlarına ´intihar olgusu ve eğitimi´ semineri.. Güncel Antalya´da sağlık çalışanlarına ´intihar olgusu ve eğitimi´ semineri..

Antalya´daki 415 sağlık çalışanına, ´´İntihar Olgusu ve Eğitimi´´ konulu seminer verildi.


Antalya´da hayali emeklilik operasyonu.. Güncel Antalya´da hayali emeklilik operasyonu..

SSK Antalya Bölge Müdürlüğü´nde müfettişlerin aylardır süren soruşturması sonucu, 26 kişinin bilgisayar sisteminde primlerinin yatırılmış gibi gösterilerek emekli edildiği belirlendi.


ATSO´da ´sinerji odağı´... Güncel ATSO´da ´sinerji odağı´...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı´nın (KOSGEB) işbirliğiyle oluşturulan Antalya Sinerji Odağı Ocak ayında hizmete başlayacak.


CHP Merkez İlçe´de olağanüstü kongre tartışması.. Güncel CHP Merkez İlçe´de olağanüstü kongre tartışması..

CHP Konyaaltı Belde Başkanı Cevdet Toprakçı CHP Antalya Merkez İlçe Örgütü´nün olağanüstü kongre toplantısı için imza kampanyası başlatılmasını doğru bulmadığını açıkladı.


Turistlerin merakları... Güncel Turistlerin merakları...

Antalya Müzesi´nde sergilenen ve bir bölümü Antalya´nın çeşitli bölgelerindeki antik kentlerdeki kazılarda çıkartılan heykellerde kol, baş ve çeşitli uzuvlarının olmaması turistlerin dikkatini çektiği belirtilirken, Antalya Rehberler Odası Başkanı Osman Özbuldu, bu ilginin önyargıdan kaynaklandığını söyledi.


Ormanlara yılbaşı koruması.. Güncel Ormanlara yılbaşı koruması..

Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, yılbaşı öncesinde ormanlardaki kaçak ağaç kesimine karşı önlemlerin artırıldığını bildirdi.


Uluslararası Teknik Direktör Semineri Antalya´da yapılacak Spor Uluslararası Teknik Direktör Semineri Antalya´da yapılacak

Teknik direktörlerin devre arası semineri, bu yıl Antalya´da yapılacak. 11-12 Ocak tarihlerinde Antalya´da düzenlenecek olan ´´Uluslararası Teknik Direktör Semineri´´ne, teknik direktör lisansına sahip tüm antrenörlerin zorunlu olarak katılacağı ifade edildi.


Muratpaşa Kundu mevkiinde arsa satışa çıkarıldı Güncel Muratpaşa Kundu mevkiinde arsa satışa çıkarıldı

Muratpaşa Belediye Başkanlığı ise Muratpaşa Kundu mevkiinde bulunan 12 bin 265 metrekare yüzölçümlü arsayı satışa çıkardı.


Antalya´ya havayoluyla gelen turist sayısı 6 milyon 158 bin 440´a ulaştı Güncel Antalya´ya havayoluyla gelen turist sayısı 6 milyon 158 bin 440´a ulaştı

Turizmde hedeflenen turist rakamının üzerine çıkan ve ´´altın´´ bir sezon yaşayan Antalya´ya gelen yolcu ve turist sayısı 6 milyon 158 bin 440´a ulaştı.


Belediye ve il özel idarelerine yeni vergi kaynakları... Güncel Belediye ve il özel idarelerine yeni vergi kaynakları...

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, Başbakanlık tarafından yeni İl Özel İdaresi ve Belediye Gelirleri yasa taslağı hazırlanıp hazırlanmadığını sordu.


İmkansız eğitim... Güncel İmkansız eğitim...

Akdeniz Üniversitesi Havacılık Kulübü üyesi öğrenciler, eğitim alanları olmaması nedeniyle üniversitede buldukları en uygun alanda eğitim yapıyor.


Antalya doğalgazla tanışacak Güncel Antalya doğalgazla tanışacak

Antalya´da doğalgazla çalışacak elektrik santralı kurulması için Antalya Güçbirliği Holding (AGH) ile İzmirli işadamlarının ortak olduğu ENDA Enerji Holding A.Ş arasında yapılan protokol, törenle imzalandı.


Antalya´ya 501 bilgisayar gönderildi Güncel Antalya´ya 501 bilgisayar gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araçları ve Donatım Daire Başkanlığı tarafından Antalya´ya gönderilen 501 bilgisayar, il merkezi ve ilçelerdeki 56 ortaöğretim kurumuna ve halk eğitim merkezlerine dağıtılacak.


Yerel Gündem üyelerine kavşak çalışmaları anlatıldı Güncel Yerel Gündem üyelerine kavşak çalışmaları anlatıldı

Yerel Gündem 21 Antalya Kent Konseyi İmar Planlama ve Altyapı Çalışma Grubu üyelerine, Antalya kent merkezinde Büyükşehir Belediyesi´nce yürütülen kavşak çalışmaları anlatıldı.


Yaşlı turistler romatizmal hastalıklarını Boule sporu oynayarak atmaya çalışıyor Güncel Yaşlı turistler romatizmal hastalıklarını Boule sporu oynayarak atmaya çalışıyor

Kuzey Avrupa ülkelerinden Alanya´ya gelen yaşlı turistler romatizmal hastalıklarını Boule sporu oynayarak atmaya çalışıyor. Tatillerini 6 hafta ile 6 ay arasında Alanya´da geçiren turistler arasında düzenlenen Boule Turnuvası´nda yaşlı turistlerin oyunu büyük çekişmelere sahne oldu.


Konyaaltı´nda göz hastanesi projesine onay yok! Güncel Konyaaltı´nda göz hastanesi projesine onay yok!

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, alt kademe Konyaaltı Belediyesi sınırları içinde özel sektör tarafından yapılması düşünülen Göz Hastanesi Projesi´ni standartlara uygun olmadığı gerekçesiyle oy çokluğuyla reddetti.


TÜSİAD Başkanı Sabancı vergi oranlarından yakındı Güncel TÜSİAD Başkanı Sabancı vergi oranlarından yakındı

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ömer Sabancı, ´´Vergi oranları o kadar yüksek ki, yatırımcıları cezbetmek açısından diğer ülkelerle rekabet edemiyoruz´´ dedi.


Antalya´daki ´pehlivan cinayeti´... Güncel Antalya´daki ´pehlivan cinayeti´...

Antalya´da 2 ay önce Milli Pehlivan Hasan Kökçü´nün öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla tutuklanan 4 kişinin yargılanmasına başlandı.


Kayıp dernek başkanı ölü bulundu Güncel Kayıp dernek başkanı ölü bulundu

Antalya´da yaklaşık 4 gündür kayıp olan Altunana Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Meryem Altun (55), ormanlık alanda yarı çıplak vaziyette öldürülmüş olarak bulundu.


Belediye başkanının kardeşinin evine saldırı... Güncel Belediye başkanının kardeşinin evine saldırı...

Gündoğmuş İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Zafer Arslan´ın kardeşinin evi, kimliği belirsiz kişilerce yakılmak istendi.


KEMİAD, 10 bin adet ingilizce broşür bastırıyor Güncel KEMİAD, 10 bin adet ingilizce broşür bastırıyor

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD), ilçeye gelen turistlere yardımcı olmak ve uluslararası turizm fuarlarında tanıtım yapmak amacıyla Kemer´i tanıtıcı, 10 bin adet İngilizce broşür hazırladı.


´İnsan Hakları´ Atletizm Yarışması... Güncel ´İnsan Hakları´ Atletizm Yarışması...

´´İnsan Hakları Haftası´´ dolayısıyla Antalya´da Görme ve Zihinsel Engelliler Atletizm Yarışması düzenlendi.


Noel Baba Kilisesi´nde ayin tartışması.. Güncel Noel Baba Kilisesi´nde ayin tartışması..

Noel Baba Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Karabulut, Fener Rum Patrikhanesi´nden Peder Dasiteos Aragnostopulus´un, vakfın Demre´deki inanç turizmine zarar verdiği yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.


ALKOD Başkanı Taş: ´Eski evler otel olsun´ Güncel ALKOD Başkanı Taş: ´Eski evler otel olsun´

Alanya Çevre Koruma ve Yardımlaşma Derneği (ALKOD) Başkanı Kerim Taş, Alanya´nın eski evlerinin otel haline getirilmesini önerdi.


Sağlık turizmi geliştirilmeli... Güncel Sağlık turizmi geliştirilmeli...

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Türkiye´nin, Ortadoğu´nun sağlık merkezi haline getirilmesi gerektiğini söyledi.


Antalya Yarı Açık Cezaevi´ndeki mahkumlar fidan dikti Güncel Antalya Yarı Açık Cezaevi´ndeki mahkumlar fidan dikti

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikle Antalya E Tipi Cezaevi yarı açık bölümünde kalan 74 mahkum, Duacılar Köyü´nde fidan dikti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69359 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...