Perşembe, 21 Mart 2019
Doğrudan gelir desteği başvuru işlemleri 3 Eylül´de sona eriyor Güncel Doğrudan gelir desteği başvuru işlemleri 3 Eylül´de sona eriyor

Doğrudan Gelir Desteği 2004 yılı ödemeleri için başvuru işlemlerinin, 3 Eylül tarihinde sona ereceği bildirildi.


Halk gününe yine iş ve aş isteyenler katıldı. Güncel Halk gününe yine iş ve aş isteyenler katıldı.

Antalya Valiliği´nin, her salı günü düzenlediği halk günü, yine iş ve aş isteyenlerin umut kapısı oldu.


Finike 1. Çevre Filmleri Şenliği sona erdi Güncel Finike 1. Çevre Filmleri Şenliği sona erdi

Finike İlçesi´nde düzenlenen 1. Çevre Filmleri Şenliği, sahilde, kumdan caretta caretta heykelleri yapılmasıyla sona erdi.


Anne ve Çocuk Fuarı yarın açılıyor Güncel Anne ve Çocuk Fuarı yarın açılıyor

IRF Fuarcılık tarafından düzenlenen Anne ve Çocuk Dünyası (Mother&Kıd World) Fuarı, yarın Antalya´da açılacak.


´Türkiye´ye yılda 100 bin ton kaçak muz giriyor´ Güncel ´Türkiye´ye yılda 100 bin ton kaçak muz giriyor´

Alanya İlçesi´nde kurulu Akdeniz Muzcular Derneği (MUZ-DER) Başkanı Tuncer Müftüoğlu, Türkiye´ye yılda 100 bin ton kaçak muz girdiğini söyledi.


Batı Akdeniz Teknokenti´ni kurma çalışmaları... Güncel Batı Akdeniz Teknokenti´ni kurma çalışmaları...

Antalya Valiliği, Akdeniz Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle kurulma çalışmaları başlatılan Teknokent Projesi´nde son aşamaya gelindi.


Almanya şimdi bunu konuşuyor: Antalya´da 1 euro´ya 6 gece tatil Güncel Almanya şimdi bunu konuşuyor: Antalya´da 1 euro´ya 6 gece tatil

Almanya´daki ´´Makro Markt´´ adlı kuruluş, müşterilerine, Antalya´da 5 yıldızlı otelde 6 gece yarım pansiyon tatili 1 euro´ya sunuyor.


Antalya, eğitim turizminde zirvede Güncel Antalya, eğitim turizminde zirvede

Antalya’nın son yıllarda eğitim alanında yakaladığı istikrar dikkat çekiyor. Türkiye’nin çeşitli illerinin yanı sıra yurtdışındaki gurbetçiler de çocuklarını Antalya’da okutmak için büyük fedakarlıklara katlanıyor.


Kemer´in imar planları hazırlandı Güncel Kemer´in imar planları hazırlandı

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, ilçeyi geleceğe taşıyacak olan imar planlarının hazır olduğunu kaydetti. 5000´lik ve 1000´lik imar planlarının bitirildiğini dile getiren Başkan Şeker, geçen yıldan bu yana sürdürdükleri çalışmaları neticelendirdiklerini açıkladı.


´Orman işçilerinin takması gereken maskeler depoda çürüyor´ Güncel ´Orman işçilerinin takması gereken maskeler depoda çürüyor´

KESK´e bağlı Tarım ve Ormancılık Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası(Tarım Orkam-Sen), yapılan ihmalin tren kazasında olduğu gibi başkalarına yüklenmek istendiğini açıkladı.


´Antalya´daki turizm şirketlerinin yüzde 75´i vergiyi başka ile ödüyor´ Güncel ´Antalya´daki turizm şirketlerinin yüzde 75´i vergiyi başka ile ödüyor´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, turizm sektöründei şirketlerin yüzde 75´inin merkezinin Antalya dışında olduğunu ve bu şirketlerin vergilerini İstanbul, Ankara ve başka illere ödediğini söyledi.


30 Ağustos coşkuyla kutlandı. Güncel 30 Ağustos coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Anma Günü tüm Türkiye´de büyük bir coşkuyla kutlandı.


İngiliz dalgıç vurgun yedi.. Güncel İngiliz dalgıç vurgun yedi..

İngiliz dalgıç Ian Fearns, tatil için geldiği Kaş İlçesi´nde dalış yaptı. Fearns´ın dalış yaptıktan sonra uzun süre sudan çıkmaması üzerine, arkadaşları daldılar ve Fearns´ın cesedini, dalış yaptığı yerin 30 metre ilerisinde buldular.


Kaş´ta dersane açıldı. Güncel Kaş´ta dersane açıldı.

Özel bir dersanenin 5. şubesi Kaş´ta açıldı. Dersanenin açılışına, Kaş Kaymakamı Halil İbrahim Akpınar, Belediye Başkanı Halil Kocaer, Milli Eğitim Müdürü Osman Karakuş ve çok sayıda davetli katıldı.


En İyi On Türk Filmi Altın Portakal’da... Güncel En İyi On Türk Filmi Altın Portakal’da...

Anayurt Oteli, Masumiyet, Selvi Boylum Al Yazmalım, Umut, Muhsin Bey, Gelin, Yol, Sürü, Uzak ve Susuz Yaz adlı en iyi 10 Türk Filmi halka ücretsiz olarak gösterilecek.


Kumluca´da gazinodaki cinayet... Güncel Kumluca´da gazinodaki cinayet...

Kumluca İlçesi´nde ayrıldığı kadını, çalıştığı gazinoda bıçaklayarak öldüren İsmail Durmuş, tutuklandı.


Çayağzı´na Yat Limanı ihtiyacı.. Güncel Çayağzı´na Yat Limanı ihtiyacı..

Kale İlçesi´ndeki Yatçılar Derneği Başkanı Ahmet Çetin, Çayağzı´na yat limanı yapılması halinde, bölgenin Akdeniz´in yat merkezi olacağını kaydetti.


Elektrik akımına kapılan elektrikçi öldü Güncel Elektrik akımına kapılan elektrikçi öldü

Finike İlçesi´nde elektrikçilik yapan bir kişi, elektrik akımına kapılarak öldü.


Tabakta hatıra fotoğrafı... Güncel Tabakta hatıra fotoğrafı...

Kale ilçesinde fotoğrafçılık yapan Turgut Selçuk, önce tekne turu yapan turistlerin fotoğraflarını çekiyor, daha sonra sürat motoruyla geldiği karada, çektiği fotoğrafları özel bir teknikle tabakların üzerine yapıştırıyor.


Bahçe’de “Barış” Etkinlikleri Güncel Bahçe’de “Barış” Etkinlikleri

1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlenecek etkinliklere Bahçe Kafe ev sahipliği yapacak. Barış konulu şiir ve müzik dinletisi ile resim boyama etkinliklerinin yanı sıra, İranlı yönetmen Bahman Ghobadi’nin ‘Sarhoş Atlar Zamanı’ adlı bol ödüllü filmi gösterime sunulacak


Antalya´da ev yangını.. Güncel Antalya´da ev yangını..

Antalya´da, bir apartmanın 6. katındaki dairede çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.


Jandarmadan çevre temizliği... Güncel Jandarmadan çevre temizliği...

Manavgat İlçesi´nde, jandarma, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Sorgun Çamlığı´nda temizlik yaptı.


Manavgat´ta ´golf alanı´ eylemi.. Güncel Manavgat´ta ´golf alanı´ eylemi..

Manavgat İlçesi´ndeki Sorgun Çamlığı´nın golf alanı yapılması girişimlerine, çevrecilerin tepkileri sürüyor.


Çevre Sempozyumu.. Güncel Çevre Sempozyumu..

Süleyman Demirel Üniversitesi, Eğridir Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erol Kesici, doğanın dengesiyle oynanmaması gerektiğini belirterek, ´´Doğanın dengesini korumazsak, bizde değil belki ama çocuklarımızın çocuklarında genetik bozukluklar artacaktır´´ dedi.


Şef,ölmeden önce ayağı yarılı işçiyi ölümden kurtarmış Güncel Şef,ölmeden önce ayağı yarılı işçiyi ölümden kurtarmış

Gündoğmuş İlçesi´ndeki yangında şehit olan 6 orman görevlisi arasında bulunan Eskibağ Orman İşletme Şefi Abdullah Aydın´ın, yangın sırasında ayağı yaralı bir işçiyi yangın yerinden uzaklaştırarak ölümden kurtardığı ortaya çıktı.


Havayoluyla gelen turist sayısı 4 milyon 205 bin 533´e ulaştı Güncel Havayoluyla gelen turist sayısı 4 milyon 205 bin 533´e ulaştı

Turizmde tüm sezonların en iyi dönemini yaşayan Antalya´ya, yılbaşından bu yana havayoluyla, 4 milyon 205 bin 533 turist geldi. Turist sayısı aylık yüzde 16, yıllık yüzde 36 oranında artış gösterdi.


30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor Güncel 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri´ni Anma Günü, Antalya´da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Zafer Bayramı dolayısıyla Antalya´daki ilk tören Cumhuriyet Meydanı´nda yapıldı.


Hürrem Sultan´ın tekne keyfi... Güncel Hürrem Sultan´ın tekne keyfi...

Antalya´da sergiledikleri gösteriyle 40 bin kişilik seyirci kitlesine ulaşan Hürrem Sultan Dans Topluluğu üyeleri, tekne turuna çıkarak Kemer kıyılarını gezdiler.


´Perge Pilsener´ 5 Eylül´de piyasaya çıkıyor Güncel ´Perge Pilsener´ 5 Eylül´de piyasaya çıkıyor

Antalya´da kurulu Süral Su Dolum Tesisleri´nce yeni açılan bira fabrikasında üretilen ´´Perge Pilsener´´, 5 Eylül´de piyasaya çıkıyor.


Vali Yüksel, karikatür sergisi açtı Güncel Vali Yüksel, karikatür sergisi açtı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Karikatür Sergisi açtı. Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri´ni Anma Günü etkinlikleri kapsamında, Antalya Karikatür Sokağı´nda sergi açılışı yaptı.


Yeni Alanya Gazetesi´ne silahlı saldırıya kınama.. Güncel Yeni Alanya Gazetesi´ne silahlı saldırıya kınama..

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Kahya, Yeni Alanya Gazetesi´ne önceki gece gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınadı.


Mahallelinin trafik lambası eylemi... Güncel Mahallelinin trafik lambası eylemi...

Antalya´da bir grup vatandaş, Yüzüncü Yıl Caddesi üzerindeki kavşağa sinyalizasyon konulması için yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı.


Gazino´da cinayet.. Güncel Gazino´da cinayet..

Kumluca İlçesi´nde bir kişi, ayrıldığı genç kadını gazinoda bıçaklayarak öldürdü.


´Anadolu Ateşi´ Antalya´dan ayrıldı Güncel ´Anadolu Ateşi´ Antalya´dan ayrıldı

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, gelecek yılki gösterileri antik Aspendos Tiyatrosu´nda gerçekleştirmek için girişimlere başlayacaklarını bildirdi.


Bedava ekmek kapışıldı Güncel Bedava ekmek kapışıldı

Serik İlçesi´nde bir fırının tanıtım amacıyla bedava dağıttığı ekmek kapışıldı.Sanayi Sitesi´nde yeni faaliyete geçen Boğazkent Ekmek Fabrikası´nın, tanıtımı amacıyla Cumhuriyet Meydanı´nda iki kamyonet dolusu ekmek bedava dağıtıldı.


Sarılar Belediyesi´nce 65 çocuk sünnet ettirildi Güncel Sarılar Belediyesi´nce 65 çocuk sünnet ettirildi

Manavgat İlçesi´ne bağlı Sarılar Belediyesi´nce 65 çocuk sünnet ettirildi.Sarılar Belediyesi´nce düzenlenen 1. Sünnet Şenliği´nde, maddi durumu yetersiz ailelerin 65 çocuğunun sünneti gerçekleştirildi.


Belek´e dev proje... Güncel Belek´e dev proje...

Serik İlçesi´ne bağlı Belek Beldesi´nde, belediye tarafından yaptırılan Atatürk anıtı, amfitiyatro, saat kulesi ve yapay şelalelerden oluşan ´´Meydan Projesi´´, 15 Eylül´de tamamlanacak.


30 Ağustos Zafer Bayramı Kemer´de de coşkuyla kutlandı Güncel 30 Ağustos Zafer Bayramı Kemer´de de coşkuyla kutlandı

Büyük Zaferin 82. yılı kutlamaları Kemer’de coşkuyla kutlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Kemer Cumhuriyet alanında yapıldı.


Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi Güncel Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Gündoğmuş İlçesi´nde yaşanan ve 6 kişinin ölümüyle sonuçlanan orman yangınını incelemek üzere 2 müfettişin görevlendirildiği bildirildi.


Noel Baba Kilisesi´nde kazılar başladı Güncel Noel Baba Kilisesi´nde kazılar başladı

Kale İlçesi´nde bulunan Noel Baba Kilisesi´nde, kazılar başladı. Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Yıldız Ötüken başkanlığındaki kazıları Erciyes, Marmara, 18 Mart, Pamukkale ve Mustafa Kemal Üniversitesi´nden 15 kişilik ekip yürütüyor.


Bahri Tanrıkulu´nun babaevinde sevinç yaşanıyor. Güncel Bahri Tanrıkulu´nun babaevinde sevinç yaşanıyor.

28. Yaz Olimpiyat Oyunları´nda tekvandoda erkekler 80 kiloda gümüş madalya kazanan Bahri Tanrıkulu´nun babaevinde büyük bir sevinç yaşandı.


Alanya´da cinayet.. Güncel Alanya´da cinayet..

Alanya İlçesi´nde bir kişi ölü bulundu. Alanya´nın Atatürk Caddesi´nde bir işhanının çatısında ölü bulunan Volkan Aslan´ın, göğsünden tabanca ile vurulmuş olduğu belirlendi.


Trafik kazası: 1 ölü... Güncel Trafik kazası: 1 ölü...

Korkuteli İlçesi´nde otomobilin çarptığı bir kişi öldü. Korkuteli-Antalya karayolunun 6. kilometresinde bulunan Zapköy yakınında, Engin G´nin (31) kullandığı 07 CLD 60 plakalı otomobil, yol kenarında yürüyen Huri Karaman´a (65) çarptı.


Cumhuriyet Meydanı´nın müdavimleri.. Güncel Cumhuriyet Meydanı´nın müdavimleri..

Antalya´da turistlerin en yoğun olarak bulunduğu Cumhuriyet Meydanı´nı kendilerine mekan edinen sokak köpekleri turistlerin de ilgisini çekiyor.


1. Çevre Filmleri Şenliği başladı Güncel 1. Çevre Filmleri Şenliği başladı

´´Akdeniz´i Seviyoruz´´ kampanyası kapsamında düzenlenen 1. Çevre Filmleri Şenliği, Finike İlçesi´nde başladı.


Bağbozumu Şarap Haftası etkinlikleri.. Güncel Bağbozumu Şarap Haftası etkinlikleri..

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Emekli öğretim üyesi ve şarap uzmanı Prof. Dr. Nihat Aktan, şarabın kolesterole bağlı damar tıkanıklıklarını önleyici etkiye sahip olduğunu söyledi.


Kahveci´den şehit olan işçilerin yakınlarına ziyaret Güncel Kahveci´den şehit olan işçilerin yakınlarına ziyaret

Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, can güvenliği alınmadan, aşırı cesaretle orman yangınlarına müdahale edilmemesini istedi.


Antalya Kepez´de halk pazarlarına standart... Güncel Antalya Kepez´de halk pazarlarına standart...

Kepez Belediye Başkan yardımcıları Recep Mavi ve Mesut Kocagöz, Pazarcılar Odası temsilcileri ile Cumartesi pazarı esnafını dolaşarak yeni kuralları anlattılar.


İkinci Lig A ve B kategorilerinde toplu sonuçlar... Spor İkinci Lig A ve B kategorilerinde toplu sonuçlar...

İkinci Futbol Ligi (A) ve (B) Kategorilerinde ilk hafta maçlarına devam edildi. Alınan sonuçlar şöyle:


Alanyaspor:7 Nazilli Belediyespor:0 Spor Alanyaspor:7 Nazilli Belediyespor:0

İkinci Lig (B) Kategorisi A Grubu´nda yapılan maçta Alanyaspor, Nazilli Belediyespor´u 7-0 yendi.


Karşıyaka:3 Antalyaspor:2 Spor Karşıyaka:3 Antalyaspor:2

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi´nde Antalyaspor, Karşıyaka´ya 3-2 yenildi.


Altın Portakal’da “8-55-250-1000-440” formülü Güncel Altın Portakal’da “8-55-250-1000-440” formülü

Türkiye’nin en uzun soluklu Festivali ünvanını taşıyan Altın Portakal’da bu yıl rakamlar rekora koşacak.


Alanya´da esrar operasyonu.. Güncel Alanya´da esrar operasyonu..

Alanya ilçesinde bir eve düzenlenen baskında, 1 kilo 877 gram esrar ele geçirildi.


Bitmeyen olimpik yüzme havuzu Güncel Bitmeyen olimpik yüzme havuzu

Antalya´da 1991 yılında temeli atılan ancak bir türlü bitirilemeyen olimpik yüzme havuzunun gelecek yıl tamamlanacağı bildirildi.


Çıralı´da 6 bin 500 yeni caretta caretta... Güncel Çıralı´da 6 bin 500 yeni caretta caretta...

Kemer İlçesi´nde bulunan Çıralı sahillerindeki yuvalardan bu yıl 6 bin 500 caretta caretta kaplumbağasının çıkacağı bildirildi.


Rehberler yasa için yürüdü.. Güncel Rehberler yasa için yürüdü..

Antalya´da toplanan rehberler, meslek yasası için yürüdü. Ankara, İstanbul, İzmir ve Kuşadası´ndan otobüslerle gelen yaklaşık 600 profesyonel tur rehberi, Yavuz Özcan Parkı´nda toplanarak basın açıklaması yaptılar.


Turistlerden çevre temizliği... Güncel Turistlerden çevre temizliği...

Manavgat İlçesi Sorgun mevkiinde yer alan Blue Waters Otel, Sorgun Çamlığı´nın temizlenmesi için çalışma başlattı.


POYD´un yeni yönetim kurulu belli oldu Güncel POYD´un yeni yönetim kurulu belli oldu

Antalya´daki Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD), 7. Olağan Genel Kurulu´nu yaparak yeni yönetim kurulunu belirledi.


ALSİAD´dan tanıtıma destek... Güncel ALSİAD´dan tanıtıma destek...

Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD), Alanya Turizm Tanıtma Vakfına (ALTAV) 1 milyar 50 milyon lira para yardımında bulundu.


Alanya´da kış hazırlığı... Güncel Alanya´da kış hazırlığı...

Alanya İlçesi´nde, kış için hazırlıklar başladı. Alanya Belediyesi, şu günlerde kış mevsiminde meydana gelebilecek sel tehlikesine karşı hazırlıklarını sürdürüyor.


´Yerli muza patent lazım´ Güncel ´Yerli muza patent lazım´

DYP İl Genel Meclisi Üyesi Hüsnü Akçalıoğlu yaptığı açıklamada yerli muzun hak ettiği değerden satışa sunulması için mutlaka patent alınması gerektiğini söyledi.


Rehberler 2006´daki güneş tutulmasına hazırlanıyor Güncel Rehberler 2006´daki güneş tutulmasına hazırlanıyor

Turist Rehberleri Birliği (TUREB) 29 Mart 2006´da gerçekleştirilecek tam güneş tutulması için rehberleri bilgilendirdi.


800 milyon lira maaşla alevlere karşı mücadele ediyorlar Güncel 800 milyon lira maaşla alevlere karşı mücadele ediyorlar

Gündoğmuş ilçesinde 6 orman görevlisinin hayatını kaybetmesi dikkatleri zor şartlar altında görev yapan orman işçilerine çevrildi.


Kepez Kuzeyyaka Parkı, Sinan Özen konseri ile açıldı Güncel Kepez Kuzeyyaka Parkı, Sinan Özen konseri ile açıldı

Kepez´de Kuzeyyaka Mahallesi´nin Varsak sınırında bulunan 2 dönümlük park, fantezi müzik sanatçısı Sinan Özen ve Malatya Milletvekili Ali Osman Başkurt´un da katılımıyla gerçekleşti.


Avustralya´ya su ihracatı... Güncel Avustralya´ya su ihracatı...

Antalya´da kurulu Süral Su, Avustralya´ya su ihraç etmeye başladı.


İkinci Futbol Ligi... Hakemler açıklandı... Spor İkinci Futbol Ligi... Hakemler açıklandı...

İkinci Futbol Ligi (A) ve (B) Kategorilerinde, 2004-2005 sezonu ilk hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı.


Futbolda haftanın programı... Spor Futbolda haftanın programı...

Futbolda Birinci Süper Lig´e 4. hafta maçlarıyla devam edilirken, İkinci Lig (A) ve (B) kategorilerinde 2004-2005 sezonu ilk hafta maçları yapılacak.


Engellilere dalış eğitimi... Güncel Engellilere dalış eğitimi...

Bodrum Güvercinlik´te 1997 yılında açılan ve ´´dalmak özgürlüktür´´ sloganıyla çalışmalarını yürüten ´´Alternatif Kamp´´ta, bugüne kadar 300´ün üzerinde engellinin sualtı dünyasıyla tanıştığı kaydedildi.


Yabancıların mülk edinmesi... Güncel Yabancıların mülk edinmesi...

Alanya İlçesi Garnizon Komutanlığı, ilçede gayrimenkul satın alan yabancıların işlemlerinin bundan böyle Alanya´da gerçekleştirileceğini bildirdi.


Antalyaspor´a bağış... Spor Antalyaspor´a bağış...

Antalya Minübüsçüler Odası ile Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası´nca, Antalyaspor´a toplam 80 milyar lira bağışta bulunuldu.


Korkuteli´de basketbol sahası müjdesi! Güncel Korkuteli´de basketbol sahası müjdesi!

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´nce temin edilen 6 basketbol potası, 3 okulda basketbol sahası kurulması amacıyla Korkuteli İlçesi´ne gönderildi.


Alanya´da inşaat ustaları eğitilecek. Güncel Alanya´da inşaat ustaları eğitilecek.

Alanya İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile İnşaat Mühendisleri Odası Alanya Temsilciliği işbirliğiyle, inşaat ustaları eğitimden geçirilecek.


Avlan´da avlanma yasağı başladı Güncel Avlan´da avlanma yasağı başladı

Elmalı´daki Avlan Gölünde Temmuz ayında kaldırılan avlanma yasağı, İlçe Kaymakamı Veysel Yurdakul´un başkanlığında oluşturulan Su Ürünleri Komisyonu´nun hazırladığı rapor doğrultusunda tekrar başladı.


Miniklerin yelken heyecanı... Güncel Miniklerin yelken heyecanı...

Gazipaşa İlçesi´nde, Su ve Doğa Sporları Kulübü´nce 8–15 yaş gurubu miniklere yelken kursu verilmeye başlandı.


Korkuteli´ye ücretsiz ders kitabı... Güncel Korkuteli´ye ücretsiz ders kitabı...

Milli Eğitim Bakanlığı´nca, ilköğretim okulları öğrencilerine ücretsiz verilecek ders kitapları okul müdürlüklerine teslim edildi.


Sorgun Çamlığı´nın golf alanı olarak tahsisi.. Güncel Sorgun Çamlığı´nın golf alanı olarak tahsisi..

Manavgat İlçesi Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Avukat Hüseyin Cebeci, Sorgun Çamlığı´nın golf alanı olarak tahsis edilmesiyle ilgili, ´´Tek bir ağaç dahi kesilmemesi için sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz´´ diye konuştu.


Gürcü Bale Tiyatrosu Aspendos´ta... Güncel Gürcü Bale Tiyatrosu Aspendos´ta...

Gürcistan Ulusal Bale Tiyatrosu ´´Metekhi´´, Antalya´daki Aspendos Tiyatrosu´nda sahne alacak.


İbradı Üzüm Festivali.. Güncel İbradı Üzüm Festivali..

İbradı İlçesi´nde düzenlenen ´´13. Geleneksel İbradı Üzüm Festivali ve Altınbeşik Mağarası Tanıtım´´ etkinliği çerçevesinde, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları, Altınbeşik Mağarası´nda konser verdi.


´Orman yangınında ihmal söz konusu değil´ Güncel ´Orman yangınında ihmal söz konusu değil´

Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, bir orman işletmesi şefi, 2 orman muhafaza memuru ve 3 yangın işçisinin şehit olduğu orman yangınında herhangi bir ihmalin söz konusu olmadığını söyledi.


Orman İşçileri Kaplan ve Güzelce toprağa verildi. Güncel Orman İşçileri Kaplan ve Güzelce toprağa verildi.

Gündoğmuş İlçesi Ortakonuş Köyü´nde çıkan yangında şehit olan orman işçileri Mevlüt Kaplan ve Mehmet Ali Güzelce toprağa verildi.


Falezlerdeki intihar girişimi... Güncel Falezlerdeki intihar girişimi...

Antalya Cumhuriyet Meydanı´nda falezlerden atlayarak intihar girişiminde bulunan İranlı kızı kurtarmak isterken genç kızla birlikte yaklaşık 15 metre yükseklikten düşen genç Çağlar Kırlangıç, ´´Benim yerimde hangi Türk genci olsa aynı şeyi yapardı´´ dedi.


Kaş-Eflatun Kampı, Eylül 2004 etkinlikleri... Güncel Kaş-Eflatun Kampı, Eylül 2004 etkinlikleri...

Yoğun bir ilgi ve uluslararası 12 sanatçının karma sergisiyle açılan Kaş-Eflatun Sanat Kampı, Eylül ayında dünyaca ünlü sanatçı Marlis Dimont sergisine ev sahipliği yapıyor..


Alanya sokakları arap sabunuyla yıkandı. Güncel Alanya sokakları arap sabunuyla yıkandı.

Alanya Belediyesi, ilçe merkezindeki cadde ve sokakları arap sabunuyla yıkattı.


Kemer´de mobil karakollarla halkın ayağına hizmet götürülüyor Güncel Kemer´de mobil karakollarla halkın ayağına hizmet götürülüyor

Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı´na bağlı hizmet veren mobil asayiş karakolları, halkın ayağına hizmet götürüyor.


Antalyaspor, kendine güveniyor. Spor Antalyaspor, kendine güveniyor.

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Antalyaspor´un tek düşüncesinin şampiyonluk olduğunu ve şampiyon olmak için kendine güvendiğini söyledi.


Piriştina´nın söz verdiği otobüs Gazipaşa´da... Güncel Piriştina´nın söz verdiği otobüs Gazipaşa´da...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina´nın vefatından önce sözünü verdiği belediye otobüsü, yeni yönetim tarafından Antalya´nın Gazipaşa İlçesi´ne gönderildi.


Gazipaşa, tropikal sebze ve meyve merkezi olacak Güncel Gazipaşa, tropikal sebze ve meyve merkezi olacak

Gazipaşa İlçesi´nde, Tarım İl Müdürlüğü´nün düzenlediği sertifikalı tohum tanıtım toplantısında, ilçenin tropikal sebze ve meyve merkezi olmasına karar verildi.


Profesyonel aşçılardan Vali´ye ziyaret... Güncel Profesyonel aşçılardan Vali´ye ziyaret...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, turistlerin Antalya´yı tercih etmelerindeki etkenlerden birinin Türk mutfağı olduğunu söyledi.


Gazipaşa Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi açılıyor Güncel Gazipaşa Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi açılıyor

Gazipaşa İlçesi´nde yapımı tamamlanan Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi açılıyor. Bu eğitim öğretim döneminde açılacak okula, ön kayıt sistemi ile 60 öğrenci alacak.


Gazipaşa´da 180 esnafa verem taraması yapıldı Güncel Gazipaşa´da 180 esnafa verem taraması yapıldı

Gazipaşa İlçesi´nde, 180 esnaf verem taramasından geçirildi. Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Antalya Verem Savaş Derneği´nin işbirliğiyle gerçekleştirilen verem taraması, Esnaf ve Sanatkarlar Odası´na gelen gezici röntgen kliniğinde yapıldı.


Gazipaşa Belediyespor sezonu açtı. Spor Gazipaşa Belediyespor sezonu açtı.

Gazipaşa Belediyespor yeni sezonu açtı. Bu sezon Birinci Amatör Küme´de mücadele edecek Gazipaşa Belediyespor, sezon açılışında Akseki Aromaspor ile dostluk maçı yaptı.


Sorunlara yerinde çözüm... Güncel Sorunlara yerinde çözüm...

İlçe gezi programları çerçevesinde AK Parti Antalya Milletvekili Mehmet Dülger, Mevlüt Çavuşoğlu, Burhan Kılıç, İl Başkanı Hamza Taş, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve Antalya İdare Amirleri sorunları yerinde tespit etmek ve çözüme kavuşturmak için bu kez Alanya’ya gitti.


Alanya´da ´Turuncu bayrak´ uygulaması.. Güncel Alanya´da ´Turuncu bayrak´ uygulaması..

Alanya İlçesi´nde, lokanta ve kafeteryalara ´´Turuncu Bayrak´´ verilecek.


Akdeniz Belediyeler Birliği´nin ilk toplantısı yapıldı Güncel Akdeniz Belediyeler Birliği´nin ilk toplantısı yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Belediyeler Birliği´nin, merkezi idareyle belediyeler arasında hizmet, kaynak bölüşümü ve vesayet uygulamaları konusunda koordinasyon sağlaması gerektiğini kaydetti.


´Orman yangınlarıyla mücadele konusunda Türkiye en başarılı ülke´ Güncel ´Orman yangınlarıyla mücadele konusunda Türkiye en başarılı ülke´

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, orman yangınlarıyla mücadele konusunda Türkiye´nin en başarılı ülke olduğunu söyledi.


Antalya´da hanutçulara ceza geldi. Güncel Antalya´da hanutçulara ceza geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce, hanutçuluk yaptığı belirlenen bir işletmeye bir hafta süreyle kapatma cezası verilirken, hanutçuluk yaptıkları belirlenen 17 kişi hakkında da yasal işlem yapıldı.


´Pamuk üreticisine dünya standartlarında destekleme primi verilmeli´ Güncel ´Pamuk üreticisine dünya standartlarında destekleme primi verilmeli´

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Genel Müdürü Mehmet Körk, tekstil sektörünün durumunun perişan olduğunu belirterek, pamuk üreticilerine dünya standartlarında destekleme primi verilmesi gerektiğini söyledi.


Yaylada ´rap´ dansı... Güncel Yaylada ´rap´ dansı...

Gazipaşa İlçesi´nde yaylalara elektrik getirilmesi dolayısıyla düzenlenen şenlikte, gençler ´´rap´´ dansı yaptı.


Yaz dönemi kursları tamam... Güncel Yaz dönemi kursları tamam...

Korkuteli İlçesi Halk Eğitim Merkezi´nce açılan yaz dönemi kurslarında 386 kişinin sertifika aldığı bildirildi.


Korkuteli´de taşımalı eğitim ihalesi yapıldı Güncel Korkuteli´de taşımalı eğitim ihalesi yapıldı

Korkuteli İlçesi´nde, 2004-2004 eğitim öğretim dönemi için öğrencilerin köylerden merkezi okullara taşıma işi ihalesi yapıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...