Pazar, 20 Ekim 2019
İsrail Antalya´ya seyahat uyarısını kaldırdı Güncel İsrail Antalya´ya seyahat uyarısını kaldırdı

İsrail, vatandaşlarına, Antalya´nın Alanya ve Kemer ilçeleri arasındaki bölgeye geçici olarak gidilmemesi yönünde yaptığı uyarıyı kaldırdı.


Yat Limanı´ndaki sahipsiz tekneler kaldırıldı Güncel Yat Limanı´ndaki sahipsiz tekneler kaldırıldı

Antalya Yat Limanı´nda, kıyıda bulunan ve sahipleri ortaya çıkmayan 4 balıkçı teknesi, Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ve Yat Limanı İşletme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kaldırıldı.


Kent girişlerinde hummalı çalışma... Güncel Kent girişlerinde hummalı çalışma...

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin, kent girişlerinde başlattığı peyzaj çalışmaları aralıksız sürüyor. Havalimanı yolu ile Burdur yolu girişleri Antalya´ya yakışır hale getiriliyor.


Tramvay Temmuz´da 103 bin yolcu taşıdı Güncel Tramvay Temmuz´da 103 bin yolcu taşıdı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Şube Müdürlüğü´ne bağlı yolcu taşıyan tramvay, Temmuz ayı içerisinde 103 bin yolcu taşıdı.


Büyükşehir Konservatuar kayıtları başladı Güncel Büyükşehir Konservatuar kayıtları başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı yeni dönem kurs kayıtları başladı. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği kurslarının verildiği konservatuarda bu yıl 60 öğrenci eğitim alacak. Kayıtlar 9 Eylül 2005 Cuma akşamı sona erecek.


Haşim İşcan Kültür Merkezi´nin inşaatı hızla sürüyor Güncel Haşim İşcan Kültür Merkezi´nin inşaatı hızla sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Eski Hal Alanı´na yaptırılan ve 7 Temmuz´da Başkan Menderes Türel´in katıldığı törenle temeline ilk harcı koyulan kültür merkezinin beton direkleri dikilirken, yapının hızla yükselmesi bölge halkını sevindiriyor.


Temmuz´da en çok Almanya´dan turist geldi Güncel Temmuz´da en çok Almanya´dan turist geldi

Temmuz ayında Türkiye´ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler arasında Almanya birinci sırayı alırken, bu ülkeyi sırasıyla İngiltere, Rusya Federasyonu ve Hollanda izledi.


Alanya´da su sporları ihalesi yapıldı Güncel Alanya´da su sporları ihalesi yapıldı

Alanya´da sezon başından buyana belirsizliğini koruyan su sporları istasyonu ihalesi yapıldı.


Rus İncileri, Kemer´de eğlendi Güncel Rus İncileri, Kemer´de eğlendi

Rus Su Balesi Grubu ´Rus İncileri´, Antalya ve Kemer gecelerinin eğlence mekanlarından Club Aura Moonlight Disco bünyesinde bulunan Chapkın Bar´da sabahın ilk ışıklarına kadar eğlendi.


Korsan olarak çalışan ticari araçlar takibe alındı Güncel Korsan olarak çalışan ticari araçlar takibe alındı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, korsan olarak çalışan ticari araçlara savaş açtı. Korsan olarak çalıştığı tespit edilen sürücülere para cezasından aracını trafikten men etmeye kadar ağır cezalar uygulanacak.


Alanya´ya yeni öğrenci yurdu yapılacak Güncel Alanya´ya yeni öğrenci yurdu yapılacak

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Antalya Bölge Müdürü Ahmet Sütçü, bu yıl faaliyete geçecek olan Alanya İşletme Fakültesi ile birlikte, ilçeye 200 kişilik bir öğrenci yurdu açılacağını müjdeledi.


İsrail´in uyardığı 4 gemi Güney Kıbrıs´a rota kırdı Güncel İsrail´in uyardığı 4 gemi Güney Kıbrıs´a rota kırdı

İsrail´in terör gerekçesi ile uyardığı iki yolcu gemisi rota değiştirdi. İsrailli turistleri taşıyan 4 yolcu gemisi ise Alanya yerine Güney Kıbrıs´a gitti.


Kemer SYDV, 7 ayda 19 bin YTL´lik yardım yaptı Güncel Kemer SYDV, 7 ayda 19 bin YTL´lik yardım yaptı

Kemer´de kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Kemer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2005 yılının ilk yedi ayında toplam 145 ihtiyaç sahibi vatandaşa 19 bin 237 YTL´lik yardım yaptı.


´Zirai ilaçlar düzensiz satılıyor´ Güncel ´Zirai ilaçlar düzensiz satılıyor´

Almanya Sebze ve Meyve Ticareti Firmaları Federal Birliği Başkanı Michael Krebs, tarımda kullanılan zirai ilaçların Türkiye´de düzensiz satıldığını söyledi


10 milyon dolar gelir bekleniyor Güncel 10 milyon dolar gelir bekleniyor

2005 yılında 8 milyon dolar ciro yapan Antalya Ortadoğu Liman İşletmeleri´nin, bu yıl 10 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor


´2006´da memurları rahatlatacağız´ Güncel ´2006´da memurları rahatlatacağız´

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 15 Ağustos´ta memur sendika ve konfederasyonları ile toplantı yapacaklarını açıklayarak, gelecek yıl memurları nispeten rahatlatacak düzenleme yapacaklarını kaydetti


Genç müdür hayatını kaybetti Güncel Genç müdür hayatını kaybetti

Korkuteli Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Ali Çil, geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.


Alanya´da 9 su parkuruna yasak geldi Güncel Alanya´da 9 su parkuruna yasak geldi

Alanya´da 4 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından, Su Sporları İstasyonu ihale yetkisi tekrar kaymakamlığa verildi.


Rüşvet teklif eden hırsız tutuklandı Güncel Rüşvet teklif eden hırsız tutuklandı

Alanya´da şüphe üzerine durdurulan sabıkalı hırsız polise, kendisini serbest bırakması halinde, çaldığı paranın yarısını vermek istedi. Polis, uyanık hırsızı, hem hırsızlıktan hem de rüşvet teklif etmek suçundan adliyeye sevk etti.


Feslikan Yayla Şenliği uluslararası oluyor Güncel Feslikan Yayla Şenliği uluslararası oluyor

Bu yıl Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk defa düzenlenecek 1. Feslikan Yayla Şenlikleri uluslararası alana taşınacak.


Pisliklerle dolu deniz, hastalığa davetiye çıkarıyor Güncel Pisliklerle dolu deniz, hastalığa davetiye çıkarıyor

Kemer´de Park Marina yanındaki halk plajını tercih eden vatandaşlar, pislikle dolu deniz suyunda yüzmek zorunda kalıyor.


Aslanbucak Mezarlığı harabe görüntüsünden kurtuldu Güncel Aslanbucak Mezarlığı harabe görüntüsünden kurtuldu

Kemer´de bakımsızlıktan dolayı çok kötü bir halde bulunan Aslanbucak Mahallesi´ndeki mezarlık, Kemer Belediyesi tarafından yeniden düzenlendi.


Dünyaca ünlü yönetmenlerin filmleri Antalya´da yarışacak Güncel Dünyaca ünlü yönetmenlerin filmleri Antalya´da yarışacak

Cannes 2005´te en iyi yönetmen seçilen dünyaca ün yapmış ünlü yönetmen Michael Haneke´nin, ´Saklı´ isimli filmi Altın Portakal´da yarışacak.


Fuhuş yaptıran baba - oğul yakalandı Güncel Fuhuş yaptıran baba - oğul yakalandı

Yabancı uyruklu kadınları iş bulma vaadi ile getirerek, fuhuş yaptırdıkları tespit edilen baba - oğul yakalandı.


Büyük market ve alışveriş merkezleri insani duyguları öldürüyor Güncel Büyük market ve alışveriş merkezleri insani duyguları öldürüyor

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, mahalledeki vatandaşlar arasında kaynaşmanın yok olmasına ve insani duyguların zayıflamasına neden olduğu gerekçesi ile gros ve hiper marketlere tepki gösterdi.


´Kimse huzur bozmaya kalkmasın´ Güncel ´Kimse huzur bozmaya kalkmasın´

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ´Kimse Türkiye´de gerginlik yaratacak, kutuplaşma yaratacak, huzursuzluk yaratacak girişimlere yönelmesin´ dedi


İki ayrı yerde patlama Güncel İki ayrı yerde patlama

Türk turizminin ´gözbebeği´ haline gelen Antalya´da iki ayrı patlama meydana geldi. Patlamalarda kimliği belirlemeyen bir kişi yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başladı


Mantar fiyatları yerinde sayıyor Güncel Mantar fiyatları yerinde sayıyor

Türkiye´de kültür mantarı üreticiliğinde pilot bölge olan Korkuteli´de mantar fiyatları yerinde sayıyor.


Havalimanı rekora hazırlanıyor Güncel Havalimanı rekora hazırlanıyor

Bu yıl 10 milyon turist rekorunu kırmaya hazırlanan Antalya´ya, 31 Temmuz 2005 tarihi itibariyle 6 bin 399 uçakla 4 milyon 90 bin 641 turist iniş yaptı.


Kaya: ´Üyelerimiz sürgüne gönderiliyor´ Güncel Kaya: ´Üyelerimiz sürgüne gönderiliyor´

Kamu Emekçileri Sendikaları Federasyonu´na bağlı Tarım Orkam-Sen Genel Başkanı Sezai Kaya, Antalya Çevre ve Orman İl Müdürlüğü´nde çalışan üyelerinin başka yerlere sürgüne gönderildiğini ileri sürdü.


Antalya ve Alanya´nın güvenliği kameralarla sağlanacak Güncel Antalya ve Alanya´nın güvenliği kameralarla sağlanacak

Meydana gelen olaylar nedeniyle Alanya ve Antalya´da daha önce birçok ilde başarı ile uygulanan kamera ile izleme sistemini gündeme getirdi.


Yüksel, kamu müdürlerini uyardı Güncel Yüksel, kamu müdürlerini uyardı

Geçici görevlendirmelerin en aza indirilmesini ve kamu kaynaklarının mütevazı kullanılmasını isteyen Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kamu müdürlerini yetki devri yapmaları konusunda uyardı.


Düşen helikopterdeki subaylardan hala haber yok Güncel Düşen helikopterdeki subaylardan hala haber yok

Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopterinin enkazına ulaşılmasına rağmen Yzb. Süleyman Satı ile Üstğm. Bülent Sarıkan´na hala ulaşılamadı.


Çocukların ölüm oyunu Güncel Çocukların ölüm oyunu

Turist ve yerli tatilcilerin hınca hınç doldurduğu sahillerde adrenalin de gelir gruplarına göre yaşanıyor. Parası olanlar deniz paraşütleriyle tatilin keyfini çıkartıp, bungy jampingle adrenalin duygusunu yaşarken, parası olmayanlar ise ölüm oyunlarıyla kendilerini tatmin ediyor.


Yol çalışmaları başladı Güncel Yol çalışmaları başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, imar planında yer alan Aspendos Bulvarı ile Aşık Veysel Caddesi´ni birbirine bağlayacak Termessos Bulvarı´nı açma çalışmalarına başladı.


Sanıklar yoğun güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkartıldı Güncel Sanıklar yoğun güvenlik önlemleri altında mahkemeye çıkartıldı

Okurcalar´da geçtiğimiz perşembe günü 4 kişinin ölümü 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan rant kavgasının sanıkları yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkartıldı.


Şehit subayların cesedini tekne kaptanı ve yardımcısı çıkardı Güncel Şehit subayların cesedini tekne kaptanı ve yardımcısı çıkardı

Adrasan yakınlarında denizin ortasına düşen Sahil Güvenlik Komutanlığı´na ait helikoptere ilk müdahaleyi bölgede dalış eğitimi için kiralanan ´Rüya´ isimli teknenin mürettebatı yaptı.


Ehliyetsiz sürücü, aracının tekerleri patlatılarak durdurulabildi Güncel Ehliyetsiz sürücü, aracının tekerleri patlatılarak durdurulabildi

Alanya´da ehliyetsiz araç kullanan bir sürücü ve yanındaki arkadaşları uzun kovalamaca sonucu yakalandı.


Günde 15 olay gerçekleşiyor Güncel Günde 15 olay gerçekleşiyor

Havaların ısınmasıyla birlikte, gölgede 40 dereceyi bulan hava sıcaklığına rağmen, mücadele eden itfaiye ekipleri, günde ortalama olarak kurtarma ile birlikte 15 olaya gittiklerini söyledi


Mahalleli polise saldırdı Güncel Mahalleli polise saldırdı

Narkotik polislerinin gözaltına almaya çalıştığı 3 kişiyi teslim etmek istemeyen mahalle sakinleri ile polis arasında çatışma çıktı


Mardinli 11 öğrenci Antalya´da 5 gün tatil yapacak Güncel Mardinli 11 öğrenci Antalya´da 5 gün tatil yapacak

Mardin´de okullarında başarılı olana 11 öğrenci Belek Taşburun Mevkii ´nde bulunan Otium Hotel Sun Zeynep Lux´te ağırlanacak.


Zimmetle suçlanan bekçi, 3 katlı ev yaptırmış Güncel Zimmetle suçlanan bekçi, 3 katlı ev yaptırmış

Kültür ve Turizm Bakanlığı müfettişleri, Antalya´da ilginç bir yolsuzluğu ortaya çıkardı.


Alanya´da bir kadın ´işsiz´ diye kocasını vurdu Güncel Alanya´da bir kadın ´işsiz´ diye kocasını vurdu

Alanya´da Özay Mert, 20 yıllık işsiz eşi Mustafa Mert´i kurşun yağmuruna tutup komalık etti.


Sıcaklarla birlikte elektrik kesintilerine maruz kalınıyor Güncel Sıcaklarla birlikte elektrik kesintilerine maruz kalınıyor

Etkili olan sıcaklar şehirdeki elektriklerin kesilmesine sebep oluyor. Kesintilerden en fazla esnaf etkilenirken, gün ortasında 3 ila 4 saat arasında meydana gelen elektrik kesintileri nedeniyle işlerinin aksadığını savunuyor.


Turizm çeteleri rant için kan dökmeyi bile göze alıyor Güncel Turizm çeteleri rant için kan dökmeyi bile göze alıyor

Turizmden para kazanma hırsı beraberinde çatışmaları ve ölümleri de getiriyor.


Türkiye´nin ilk C.I.P. salonu açıldı Güncel Türkiye´nin ilk C.I.P. salonu açıldı

Türkiye´nin uluslararası sivil havacılık kurallarına göre yapılmış ilk Commercial Important Personal-Ticari Önemli Kişi Salonu hizmete girdi


Evkur dükkanlarına mühür Güncel Evkur dükkanlarına mühür

Muratpaşa Belediyesi, Deniz Mahallesi´nde kaldırım işgali yaptığı öne sürülen bazı dükkanları mühürledi. Dükkan sahipleri, belediye zabıtalarına tepki gösterdi.


Dijital sinema keyfi Antalya´da Güncel Dijital sinema keyfi Antalya´da

Sinebonus Migros AVM Sineması´nda, dijital 3 boyutlu sinema filmi gösterimi başlıyor.


Belediye başkanının aracı soyuldu Güncel Belediye başkanının aracı soyuldu

Beymelek Belediye Başkanı Osman Güngör´ün özel aracı, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından soyuldu.


Antalya, Avrupa Futbol Şampiyonası’na hazırlanıyor Güncel Antalya, Avrupa Futbol Şampiyonası’na hazırlanıyor

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası´nın bir ayağına ev sahipliği yapacak olan Antalya, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası´nın da kentte yapılması için çalışmalarına hız kazandırdı.


Gözyaşları arasında yanan evlerinin söndürülmesini izledi Güncel Gözyaşları arasında yanan evlerinin söndürülmesini izledi

4 katlı bir evin çatı katında çıkan yangında, itfaiyenin kısa sürede olay yerine gelmesi ile facianın eşiğinden dönüldü.


´Alanya´yı rant çetelerine bırakmayacağız´ Güncel ´Alanya´yı rant çetelerine bırakmayacağız´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Türkiye´nin en gözde turizm merkezlerinden biri olan Alanya´yı rant çetelerine bırakmayacaklarını söyledi


İSO 500 listesine Antalya´dan iki şirket girdi Güncel İSO 500 listesine Antalya´dan iki şirket girdi

İstanbul Sanayi Odası´nın açıkladığı Türkiye´nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında Ataç İnşaat Sanayi A.Ş. ile Adopen Plastik Sanayi A.Ş. yer aldı.


Boğazkent´in turizm bölgesi olması için çalışmalara başlandı Güncel Boğazkent´in turizm bölgesi olması için çalışmalara başlandı

Antalya Valiliği, Boğazkent´in ´turizm bölgesi´ ilan edilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı´na başvuruda bulundu.


Kemer´de 10 hektarlık orman alanı yandı Güncel Kemer´de 10 hektarlık orman alanı yandı

Kemer´de çıkan orman yangınında 10 hektarlık kızıl çam alanı yandı.


Fuhuş yaptıran ve esrar satan şebeke yakalandı Güncel Fuhuş yaptıran ve esrar satan şebeke yakalandı

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan iki ayrı operasyonda yabancı uyruklu bayanları fuhuş amaçlı Türkiye´ye getiren 4 yabancı uyruklu kadın ve insan ticareti yapan 3 kişi yakalandı.


Turistik araçlara yönelik denetimler arttı Güncel Turistik araçlara yönelik denetimler arttı

Antalya Valiliği yaşanan üzücü olaylar üzerine kara ve deniz taşıtlarını denetlemeye başladı.


Alman turistin çantasını çalan çocuk kapkaççı yakalandı Güncel Alman turistin çantasını çalan çocuk kapkaççı yakalandı

Alanya´da Tophane Mahallesi´ndeki Kızıl Kule civarında Alman turistin çantasını çaldığı iddia edilen 13 yaşındaki çocuk ile polisler arasında nefes kesen kovalamaca yaşandı.


Varsak´ta temizlik kampanyası düzenlendi Güncel Varsak´ta temizlik kampanyası düzenlendi

Varsak Belediye Başkanı Kazım Bilgili tarafından düzenlenen çevre temizliği kampanyasına belediye personeli, halktan gönüllüler ve Varsak Jandarma Karakolu katıldı.


İmarsız yapılan 18 evden 7´si yıkıldı Güncel İmarsız yapılan 18 evden 7´si yıkıldı

İmarsız yapılan 18 evden 7´si belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Yıkılan yere yol yapılacağı belirtildi.


Sıcaklar hayatı olumsuz etkiliyor Güncel Sıcaklar hayatı olumsuz etkiliyor

Öğlen saatlerinde dışarı çıkmakta zorlanan vatandaşlar, adeta evlerine ve iş yerlerine hapsoluyor. Uzmanların gün ortasında denize girilmemsi yönündeki uyarılarına rağmen sahiller dolup taşıyor


Yanartaş´ta şiir etkinlikleri Güncel Yanartaş´ta şiir etkinlikleri

Antalya Sanatçılar Derneği´nin düzenlediği ´Dolunayda Şiir Akşamı´, Çıralı - Yanartaş´ta gerçekleştirildi. 100´den fazla şiirseverin katıldığı etkinlikte şiirler okundu, türküler, şarkılar söylendi.


Başkan Evcilmen istişare turunda Güncel Başkan Evcilmen istişare turunda

Doğa Olimpiyatları´nda, Türkiye´yi temsil etmek üzere Çek Cumhuriyeti´nde bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, 2007 Doğa Olimpiyatları´nın Antalya´da yapılabilmesi için girişimlerde de bulunuyor.


TODOSK etkinlikleri sürüyor Güncel TODOSK etkinlikleri sürüyor

Toroslar Doğa Sporları Kulübü üyeleri yürüyüş ve zirve tırmanışı etkinliklerine katıldı.


Dumlupınar´da hedef büyük Güncel Dumlupınar´da hedef büyük

Köy ismini yaşatan tek spor kulübü unvanını alan Dumlupınarspor Kulübü, düzenlediği olağan genel kurulda yönetim kurulu üyelerini seçerken, başkanlığa da Mustafa Saraç getirildi.


Tur otobüsü ile minibüs çarpıştı Güncel Tur otobüsü ile minibüs çarpıştı

Antalya-Manavgat Karayolu´nun 18. kilometresi Gündoğdu Beldesi yakınlarında, tur otobüsü ile minibüsün çarpışması sonucunda meydana gelen trafik kazasında, minibüs şoförü hayatını kaybetti.


Alanya Ulaş Parkı turizme açılıyor Güncel Alanya Ulaş Parkı turizme açılıyor

Orman Bakanlığı´na bağlıyken atıl durumda kalan Ulaş Parkı Alanya Belediyesi´ne devredildikten sonra yeni bir kimlik kazandı.


Alman polis köpeği ilk denetimine çıktı Güncel Alman polis köpeği ilk denetimine çıktı

Van´da, 4 ton eroin maddesi yakalatan ´Avcı´ adındaki Alman Schaffer cinsi köpek, eğitmeni ile birlikte Alanya Emniyet Müdürlüğü´ne tayin edildi.


Romanya, Antalya´ya fahri konsolosluk açıyor Güncel Romanya, Antalya´ya fahri konsolosluk açıyor

Antalya´ya, Romanya Fahri Konsolosluğu açılacak. Armağan Özgerkey´in fahri konsolosluk yapacağı kurum 6 ay sonra genel konsolosluğa çevrilecek.


Anadolu Ateşi, İngiltere ve Mısır programını iptal etmiyor Güncel Anadolu Ateşi, İngiltere ve Mısır programını iptal etmiyor

Anadolu Ateşi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Erdoğan, İngiltere ve Mısır programlarının iptalinin söz konusu olmadığını söyledi.


Polisten uygulamalı eğitim Güncel Polisten uygulamalı eğitim

Antalya Emniyeti Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından, halkı bilinçlendirmek için yapılan çalışmalar sürüyor.


Yüksel, İtalyan kulüplerini davet etti Güncel Yüksel, İtalyan kulüplerini davet etti

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, dünya futboluna yön veren İtalyan kulüplerin Antalya´da kamp yapmasını istedi


Keklik ve tilki avı yasaklandı Güncel Keklik ve tilki avı yasaklandı

Avcılar, haftada 3 gün avlanacak. Çevre ve Orman Bakanlığı Merkezi Av Komisyonu, yeni başlayacak sezonda avlanabilecek hayvan türlerini belirledi


CHP´liler satışları protesto etti Güncel CHP´liler satışları protesto etti

Antalya Tarım il Müdürlüğü önünde bulunan Toprak Mahsullerine ait silo önünde toplanan Cumhuriyet Halk Partisi yönetici ve üyeleri, Antalya´daki Ferro-Krom, Tekel binası ve ardından da Toprak Mahsulleri Ofisi´nin özelleştirilerek satışını protesto etti


Kalekapısı´nda şenlik coşkusu Güncel Kalekapısı´nda şenlik coşkusu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nın desteğiyle Kalekapısını Güçlendirme Derneği´nin tarafından, kent merkezine daha fazla turist çekmek ve akşam ticaretini canlandırmak amacıyla düzenlenen ´Kalekapısı Şenliği´ büyük ilgi çekti.


Kaçak su kullananlara ceza Güncel Kaçak su kullananlara ceza

Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, kaçak su kullanan 11 kişiye para cezası uygulandığını, 5 kişinin de Korkuteli Cumhuriyet Savcılığı´na sevk edildiğini söyledi.


Yüzme bilmeyen genç boğuldu Güncel Yüzme bilmeyen genç boğuldu

Damlataş Plajı´nda denize giren bir genç, dalgalara kapılarak can verdi.


Elektrik kontağından meydana gelen yangın bir işyerini kül etti Güncel Elektrik kontağından meydana gelen yangın bir işyerini kül etti

Yüzüncü Yıl Bulvarı üzerinde bulunan bir apartmanın 1. katında bulunan işyerinde çıkan yangın itfaiyenin kısa sürede olay yerine gelmesi ile diğer dairelere sıçramadan söndürüldü.


Işık ihlali az daha 4 kişinin hayatına mal oluyordu Güncel Işık ihlali az daha 4 kişinin hayatına mal oluyordu

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü, aracın hava yastığının açılması ile hafif yaralı olarak kurtulurken, yaralılar tedavi edilmek üzere Antalya Devlet Hastanesi´ne kaldırıldı.


Elmalı Tarım İlçe, çiftçiye arı desteği veriyor Güncel Elmalı Tarım İlçe, çiftçiye arı desteği veriyor

Elmalı Tarım Müdürlüğü, çifçiye alternatif tarım üretimi için destekte bulunuyor. Geçim kaynağı tahıl ve elma olan üretici ürünlerinin para etmemesinden dolayı sıkıntı yaşıyor.


Bağ-Kur İl Müdürü Vehbi Kara görevden alındı Güncel Bağ-Kur İl Müdürü Vehbi Kara görevden alındı

Bina tartışması Bağ-Kur İl Müdürü Vehbi Kara´yı koltuğundan etti. Vehbi Kara, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu tarafından görevden alındı.


Tartıştığı halasının kocasını kesici aletle keserek öldürdü Güncel Tartıştığı halasının kocasını kesici aletle keserek öldürdü

Misafirliğe gittiği akrabası ile tartışan şahıs, tartıştığı kişiyi tara ile keserek öldürdü.


Apartmanlar anne ve kızın fırçalarıyla renk buluyor Güncel Apartmanlar anne ve kızın fırçalarıyla renk buluyor

Çoğunlukta erkeklerin yaptığı binaların dış cephe boyama işini Alanya´da anne ve kızı yapıyor.


Aksaklıklar masaya yatırıldı Güncel Aksaklıklar masaya yatırıldı

´Yerel Bilgi Projesi´nde meydana gelen aksaklıkların giderilmesi için Alanya´ya bağlı belde belediye yetkilileri ile kaymakamlıkta bir toplantı yapıldı


Vekiller esnafın sorunlarını dinledi Güncel Vekiller esnafın sorunlarını dinledi

AK Parti Antalya milletvekilleri Mevlüt Çavuşoğlu ve Osman Akman, Kemer´i gezerek bir dizi incelemelerde bulundu


Evde çıkan yangında eşyalar kül oldu Güncel Evde çıkan yangında eşyalar kül oldu

Aslanbucak Mahallesi Minta Sokak´taki Aziz Nalcı´ya ait evin çatı katında başlayan yangın, kısa sürede tüm odaları sardı.


OKS´de Batı Antalya´nın birincisi ve ikincisi Kumluca Koleji´nden çıktı Güncel OKS´de Batı Antalya´nın birincisi ve ikincisi Kumluca Koleji´nden çıktı

Kumluca´da 1999 yılından beri faaliyet gösteren Kumluca Koleji, başarılarına bir yenisini daha ekledi.


Tünele çarpan motosiklet sürücüsü öldü Güncel Tünele çarpan motosiklet sürücüsü öldü

Motosikletiyle tünel duvarına çarpan Mehmet İrez hayatını kaybetti.


Alanya´da dalgalara kapılan bir kişi boğuldu Güncel Alanya´da dalgalara kapılan bir kişi boğuldu

Alanya´da serinlemek için denize Cenk Şenkal, dalgalara kapılması sonucu boğularak hayatını kaybetti.


Kalp krizi geçiren genç kadın hayatını kaybetti Güncel Kalp krizi geçiren genç kadın hayatını kaybetti

Alanya´da 26 yaşında bir kadın, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Çiğdem Güzel adlı kadın, evde yalnız kaldığı bir sırada öldüğü öğrenildi.


Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri, toplu sözleşme hakkı istiyor Güncel Türk Diyanet Vakıf-Sen üyeleri, toplu sözleşme hakkı istiyor

Türk Diyanet Vakıf-Sen Antalya Şubesi üyeleri, grev ve toplu sözleşme haklarının hayata geçirilmemesinden yakındı.


Siz Card talihlileri hediyelerini aldı Güncel Siz Card talihlileri hediyelerini aldı

Kuveyt Türk Finans Kurumu´na ait Siz Card, 1 milyon dolar değerindeki hediye çekilişinin ikincisini yaptı.


Asılı kalan otomobilin sürücüsü denize düşüp hayatını kaybetti Güncel Asılı kalan otomobilin sürücüsü denize düşüp hayatını kaybetti

Kayalıklara çarparak asılı kalan araçtan denize uçup hayatını kaybeden Asım Kilit, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kurtarma Ekipleri ve Deniz Polisi´nin çalışmasını sonucu, Lat Limanı´na çıkarıldı.


´Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak´ Güncel ´Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak´

Belediye Başkanı Sipahioğlu, Alanya´da hiçbirşeyin eskisi gibi olmayacağını belirterek balıkçı barınağı ve iskelede kurulacak turnike sisteminin çözüm olabileceğini belirtti


Başbakan Erdoğan Antalya´da Güncel Başbakan Erdoğan Antalya´da

Beraberinde eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye ile birlikte Antalya Havalimanı´na gelen Erdoğan´ı Antalya Valisi, Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Emniyet Müdürü Naciye Ekmekçibaşı, Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner ile partililer karşıladı


Köylü kadınlar turistlere el işi satarak gelir sağlıyor Güncel Köylü kadınlar turistlere el işi satarak gelir sağlıyor

Gedelme Yaylası´nda yaşayan kadın ve genç kızlar, bölgeyi gezmek için gelen turistlere el emeği ve göz nuru ile işledikleri ürünleri satarak gelir elde etmeye çalışıyor.


Turistler 1 dolara eşek turu yapabiliyor Güncel Turistler 1 dolara eşek turu yapabiliyor

Su sporu, yamaç paraşütü ve safari turu gibi aktivitelerle vakit geçiren turistler, Gedelme Yaylası´na çıkarak eşek turu da yapıyor.


Trafodan çıkan kıvılcım sonucu yangın çıktı Güncel Trafodan çıkan kıvılcım sonucu yangın çıktı

Akdeniz Sanayi Sitesi´nde bulunan hurdacılar sitesinde, trafodan sıçrayan kıvılcım sonucu yangın çıktı.


Serinlemek isterken canından oluyordu Güncel Serinlemek isterken canından oluyordu

Serinlemek için girdiği denizde panik yaşayan genç ölümden döndü. Sahilde bulunan arkadaşlarının yardımı ile kıyıya çıkartıldıktan sonra 112 ambulansı ile hastaneye kaldırılan İlhan Zengin´in hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.


´Herşey dahil´ Ruslara da örnek oldu Güncel ´Herşey dahil´ Ruslara da örnek oldu

Türkiye´deki konaklama sektöründe özellikle Antalya´nın sahil şeridinde yer alan turistik otellerde uygulanması tartışmalara neden olan HD, başka ülkelere de model teşkil etmeye devam ediyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...