Çarşamba, 16 Ocak 2019
ABT bölge turnesine devam ediyor Güncel ABT bölge turnesine devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), Antalya´nın ilçelerindeki bölge turnesini sürdürüyor.


Belediyeden öğrencilere kırtasiye yardımı.. Güncel Belediyeden öğrencilere kırtasiye yardımı..

Antalya Büyükşehir Belediyesi, okula yeni başlayan 5 bin çocuğa çanta, okul önlüğü ve kırtasiye yardımında bulundu.


´Düden Çayı Projesini biz de destekliyoruz´ Güncel ´Düden Çayı Projesini biz de destekliyoruz´

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan Düden Çayı Projesi´ni desteklediklerini bildirdi.


Kemer´de seyyar satış yapılmayacak. Güncel Kemer´de seyyar satış yapılmayacak.

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, gelecek yıldan itibaren ilçede seyyar satışın kaldırılacağını bildirdi.


Teröre maruz kalan çocuklara davet... Güncel Teröre maruz kalan çocuklara davet...

Noel Baba Vakfı Başkanı Muammer Karabulut, Rusya´nın Kuzey Osetya bölgesinde teröre maruz kalan çocukları 1-7 Aralık 2004 tarihlerinde yapılacak ´´22. Noel Baba İle Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri´´ne davet ettiklerini bildirdi.


´Antalya´da 100 bin okuma yazma bilmeyen var´ Güncel ´Antalya´da 100 bin okuma yazma bilmeyen var´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Antalya´da 100 bin okuma yazma bilmeyen insanımız var. Bunları okur yazar yapmadan başımız dik gezemeyiz´´ dedi.


Fuarlar Kenti Antalya... Güncel Fuarlar Kenti Antalya...

Turizm ve tarım sektörüyle ön plana çıkan Antalya, artık ´´Fuarlar Kenti´´ olarak da anılmaya ve markalaşmaya başladı. Antalya Expo Center´da 2004-2005 döneminde, 23 fuar düzenlenecek.


Dünya Ticaret Merkezi kurma girişimleri.. Güncel Dünya Ticaret Merkezi kurma girişimleri..

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Badak, Antalya´ya Dünya Ticaret Merkezi kurulması amacıyla çalışmalar başlattıklarını bildirdi.


Gerz, Onur Air´in iç hatlardaki çalışmaları hakkında bilgi verdi Güncel Gerz, Onur Air´in iç hatlardaki çalışmaları hakkında bilgi verdi

Onur Air Havayolları İletişim Müdürü Rauf Gerz, Aralık ayından bugüne kadar iç hatlarda 1 milyondan fazla yolcu taşıdıklarını bildirdi.


Kale´de kına gecesi öldürülen damatın katili arkadaşı çıktı Güncel Kale´de kına gecesi öldürülen damatın katili arkadaşı çıktı

Kale İlçesi´nde, hafta sonu, kına gecesinde öldürülen damadın cinayetiyle ilgili olarak arkadaşı jandarmaya teslim oldu.


Alanya´da doluluk oranı... Güncel Alanya´da doluluk oranı...

Turizmde ´´altın´´ bir sezon geçiren Antalya´nın Alanya İlçesi´nde, otel ve tatil köylerinde sekiz aylık dönemde doluluk oranının yüzde 80 olduğu bildirildi.


Sokakta yaşayan madde bağımlısı çocuklar.. Güncel Sokakta yaşayan madde bağımlısı çocuklar..

Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Özen, sokakta yaşayan, kendine ve çevreye zarar veren, 18 yaşın altında madde bağımlısı çocukların aileleri hakkında, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.


Kaçak ala geyik avlayanlara para cezası.. Güncel Kaçak ala geyik avlayanlara para cezası..

Antalya´da Yaban Hayatı Geliştirme Sahası´nda kaçak ala geyik avlayan 3 kişiye, toplam 19 milyar lira para cezası verildi.


Havuzda yelken kursu.. Güncel Havuzda yelken kursu..

Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü´nün 8-15 yaş grubu minikler için başlattığı yelken kursu denizin rüzgarlı olduğu günlerde aksamadan devam ediyor.


Alanya´da Tarım Koordinasyon Kurulu oluşturuldu Güncel Alanya´da Tarım Koordinasyon Kurulu oluşturuldu

Alanya İlçesi´nde Tarım Koordinasyon Kurulu oluşturuldu. AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı AR-GE´den Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güllü, ilçede Tarım Koordinasyon Kurulunu oluşturulduğunu belirtti.


Gazipaşalı çiftçilere kredi desteği... Güncel Gazipaşalı çiftçilere kredi desteği...

Gazipaşa İlçesi Doğanca ve İnal köylerine, çilek yetiştiriciliği için Dünya Bankası tarafından 54 bin dolar kredi verildi.


Petek´in burnu, Hande´nin dudağı... Güncel Petek´in burnu, Hande´nin dudağı...

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Koray Coşkunfırat, estetik ameliyat için başvuran genç kızlardan bazılarının burunlarını Petek Dinçöz´e, dudaklarını da Hande Ataizi´ne benzetmek için sanatçılara ait fotoğraflarla kendilerine başvurduklarını söyledi.


Basın İlan Kurumu´ndan tebliğ... Güncel Basın İlan Kurumu´ndan tebliğ...

Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, yayın yerleri olan ilçelerin büyükşehir belediye sınırlarına dahil edilmesinin ardından, yayınlanacak ilan ve reklamlar ile bunları yayınlayacak mevkuteler hakkındaki Genel Kurul Kararı konusunda bir tebliğ yayınladı.


Sera çiftçisi çeşide yöneldi.. Güncel Sera çiftçisi çeşide yöneldi..

Antalya´daki sera üreticileri, Avrupa´nın talebi doğrultusunda sebze üretimini çeşitlendirmeye başladı.


´Mistik Dokuz´ ilk kez Antalya´da.. Güncel ´Mistik Dokuz´ ilk kez Antalya´da..

Yıllardır yurt dışında yaşayan ressam Gülsün Erbil´in ´´Mistik Dokuz´´ adını verdiği yağlıboya sergisi, Antalya Mimarlar Odası Sanat Galerisi´nde sanatseverlerle buluşacak.


ASKP´dan kulüplere malzeme yardımı... Güncel ASKP´dan kulüplere malzeme yardımı...

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), 1. Amatör Küme Batı Grubu ve Süper Grup´ta bulunan takımlara malzeme yardımı yaptı.


41. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne doğru Güncel 41. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne doğru

Ülkemizin en uzun soluklu ‘Ulusal Film Festivali’ olan Altın Portakal Film Festivali’nin ‘uluslararası olma’ çabaları, önümüzdeki yıl meyvesini veriyor. 2005 yılında Avrasya Altın Portakal Uluslararası Film Festivali olarak şekillenecek Altın Portakal, 2004 yılını ‘geçiş yılı’ olarak ilan etti.


Antalya Altın Portakal Film Festivali Tarihçesi... Güncel Antalya Altın Portakal Film Festivali Tarihçesi...

Antalya bir mit’ler kentidir. Antalya binlerce yıldır dünyaya kültür ve sanat üretmektedir; sanatın her dalında, edebiyattan plastik sanatlara, mimariye değin dünyanın sanat merkezi olagelmiştir.


Antalyalı avukat ralliye hazırlanıyor. Güncel Antalyalı avukat ralliye hazırlanıyor.

Finike´de avukatlık yapan Taner Canpolat, İstanbul Rallisi´ne hazırlanıyor. Ralli tutkunu olduğunu açıklayan 30 yaşındaki Canpolat, meslek hayatındaki başarılarını ralli alanında da göstermek istediğini söyledi.


Korkuteli´de elektrik şebekesi yeraltına alınıyor. Güncel Korkuteli´de elektrik şebekesi yeraltına alınıyor.

TEDAŞ Antalya Müessese Müdürü Abdullah Uyar, ilçede elektrik kesintilerini en aza indirmek, tüketicilere kaliteli enerji verebilmek amacıyla, elektrik şebekesinin yer altına alınması çalışmalarına başlandığını söyledi.


İşadamı çeşme yaptıracak. Güncel İşadamı çeşme yaptıracak.

Korkuteli İlçesi´nde, İsmet Kara adlı hayırsever işadamı, Fatih İlköğretim Okulu´na çeşme yaptıracak. Korkuteli Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aygün, yeni öğretim yılına bir hafta kala başlatılan çeşme inşaatının kısa sürede tamamlanacağını bildirdi.


Eylül ayının ilk haftasında 145 bin 429 turist geldi Güncel Eylül ayının ilk haftasında 145 bin 429 turist geldi

Turizmde ´´altın´´ sezon geçiren Antalya´ya, yılbaşından bu yana havayoluyla gelen turist sayısı 4 milyon 398 bin 688´e ulaştı.


Serik Devlet Hastanesi´nde beyin ameliyatı yapıldı Güncel Serik Devlet Hastanesi´nde beyin ameliyatı yapıldı

Serik İlçesi´ndeki Devlet Hastanesi´nde ilk kez beyin ameliyatı yapıldı. Serik Küçük Sanayi Sitesi oto kaporta dükkanında çalışan arkadaşına yardım eden Harun Karpuz (15), krikoyla kaldırılan otomobilin aniden düşmesi sonucu aracın altında kaldı.


Şehit Orman İşletme Şefi´nin adı okula verildi. Güncel Şehit Orman İşletme Şefi´nin adı okula verildi.

Gündoğmuş İlçesi´nde çıkan orman yangınında şehit olan 6 orman görevlisinden Eskibağ Orman İşletme Şefi Abdullah Aydın´ın adı, Gündoğmuş Yatılı Bölge İlköğretim Okulu´na verildi.


Sivil Savunma´dan silah isteyen bile var Güncel Sivil Savunma´dan silah isteyen bile var

Savaş ve afetlerde halka yardım ve moral sağlayan, kuruluşu 1930´lu yıllara kadar uzanan Sivil Savunma Teşkilatı´nın işlevi ve misyonu Türkiye´de tam olarak bilinmiyor.


Billboardlar yeniden doldu Güncel Billboardlar yeniden doldu

Oğuz Reklam, dün mahkemenin kararı yeniden yorumu ile, Büyükşehir Belediyesi tarafından kireçlenen billboradları bir taraftan sabaha kadar temizledi, diğer taraftan da afiş asmaya başladı.


Hukuk... Güncel Hukuk...

Hepimizin aradığıdır Ve üstünlüğüne inanmayanlarımız yoktur. Belki zaman zaman karanlık güçler buna rıza göstermese de Hukuk her zaman Hukuk’tur. Bunun örneğini son günlerde Antalya’da bir kez daha gördük.


Yargı, Oğuz Reklam´a ´devam´ dedi Güncel Yargı, Oğuz Reklam´a ´devam´ dedi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, basın toplantısında yargı kararı ile billboardları boyattığını söyledi. Türel’in bu açıklamasından bir saat sonra mahkeme, Büyükşehir Belediyesi´ne kararı doğru uygulaması için açıklama gönderdi.


Manavgat´ın atık sularına ´derin deşarj´ projesi.. Güncel Manavgat´ın atık sularına ´derin deşarj´ projesi..

Manavgat İlçesi´ndeki Çolaklı, Kumköy ve Side tatil beldelerinde arıtılan sular, ´´derin deşarj´´ sistemiyle denizin derinliklerine akıtılacak.


Adli yılın başlaması... Güncel Adli yılın başlaması...

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Vuraloğlu, ´´Bakanların, milletvekillerinin ve kamu görevlilerinin yargılanmasına ilişkin özel hükümlerin ayıklanması konusu, kamuoyunu gittikçe artan ölçüde rahatsız etmesine rağmen statükonun muhafazası için gösterilen direnç ne yazık ki kırılamamıştır´´ dedi.


Belek´te orman yangını.. Güncel Belek´te orman yangını..

Serik İlçesi´ne bağlı Belek Beldesi´nde çıkan yangında, 1,5 hektar orman alanı zarar gördü.


Burdur´da tekstil fabrikası.. Güncel Burdur´da tekstil fabrikası..

Burdur´un Kocaaliler Beldesi´ne tekstil fabrikası kuruldu. Beydağları´nın ortasında yer alan ve tarım arazisi bulunmadığı için halkının çoğunluğu ormanda çalışan Kocaaliler Beldesi´ndeki tekstil fabrikası, yöre halkının da umudu oldu.


Antalya´da gaspçı tutuklandı. Güncel Antalya´da gaspçı tutuklandı.

Antalya´da son altı 6 ayda 11 ayrı kapkaç, gasp ve hırsızlık olayına karıştığı belirtilen kişi yakalandı.


Evcilmen, korsan otoparkçılara açık çek bıraktı Güncel Evcilmen, korsan otoparkçılara açık çek bıraktı

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, kapalı otopark yapılmasına karşı olduğunu belirterek, şehir içine kurulan kapalı otoparkların şehir trafiğini sıkıştırdığını iddia etti.


Antalyaspor kendi sahasında Bursaspor’la berabere kaldı Spor Antalyaspor kendi sahasında Bursaspor’la berabere kaldı

İkinci Lig A Kategorisi ikinci hafta maçında Antalyaspor, kendi sahasında Bursaspor´la 2–2 berabere kaldı.


Alanya´da çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor Güncel Alanya´da çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor

Alanya Belediyesi´nin yeni dönemde başlattığı alt yapı çalışmaları kapsamında ilçenin girişi ve plajlarında çevre düzenlemesi yapılıyor.


İSO´nın ikinci 500 listesinde Antalya’dan 2 şirket var! Güncel İSO´nın ikinci 500 listesinde Antalya’dan 2 şirket var!

İstanbul Sanayi Odası (İSO)´nın açıkladığı Türkiye´nin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasına Antalya´dan 2 şirket girdi.


Belediye binasının ruhsatsız olduğu ileri sürüldü Güncel Belediye binasının ruhsatsız olduğu ileri sürüldü

Kemer ilçesine bağlı Göynük beldesinde üzerine çatı katı yapılan belediye hizmet binasının ruhsatsız olduğu iddia edildi.


Sokakta dağıtılan kredi kartlarına dikkat! Güncel Sokakta dağıtılan kredi kartlarına dikkat!

Birkaç yıl önce kefilsiz kredi kartı vermeyen bankalar, şimdi kredi kartı dağıtmak için sokaklara stant kurdu.


Kemer esnafı, AKP’li vekile tepki gösterdi Güncel Kemer esnafı, AKP’li vekile tepki gösterdi

Kemer ilçesinde Kemer Genç İş Adamları Derneği (KEGİD)´nin Rıxos Labada Hotel´de organize ettiği toplantıda, esnaflarla bir araya gelen Ak Parti Antalya Milletvekili Burhan Kılıç, turizmdeki sorunların tartışıldığı toplantıda beklenmedik bir tepki ile karşılaştı.


Muratpaşa Belediyesi, 300 çocuğu sünnet ettirecek Güncel Muratpaşa Belediyesi, 300 çocuğu sünnet ettirecek

Muratpaşa Belediyesi de bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan sünnet şöleni ile 300 çocuğun sünnet olmasını sağlayacak.


Cari açığı turizm frenliyor Güncel Cari açığı turizm frenliyor

Altın yılını yaşayan turizm sektörü, ülkeye kazandırdığı döviz girdisi ile cari açığın daha fazla büyümemesinde önemli rol oynuyor.


´Kim ne derse desin özelleştirme sürecek´ Güncel ´Kim ne derse desin özelleştirme sürecek´

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan: “Kim ne derse desin, biz özelleştirmeye devam edeceğiz. Milletimizi bu yüklerden kurtaracağız.”


İkinci Lig A ve B kategorilerinde toplu sonuçlar.. Spor İkinci Lig A ve B kategorilerinde toplu sonuçlar..

İkinci Futbol Ligi (A) ve (B) Kategorileri´ne, bugün yapılan maçlarla devam edildi. Alınan sonuçlar şöyle:


Tarihi 652. Elmalı Yeşil Yayla Güreşleri... Spor Tarihi 652. Elmalı Yeşil Yayla Güreşleri...

Elmalı İlçesi´nde düzenlenen Tarihi 652. Elmalı Yeşil Yayla Yağlı Güreşleri´nde başpehlivanlığı üçüncü kez kazanan Kenan Şimşek, altın kemerin de sahibi oldu.


Marmaris Belediyespor:3 Alanyaspor:2 Spor Marmaris Belediyespor:3 Alanyaspor:2

İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi (A) Grubu´nda Alanyaspor, Marmaris Belediyespor´a 3-2 yenildi.


4. kattan düşen bebek ağır yaralandı Güncel 4. kattan düşen bebek ağır yaralandı

Serik İlçesi Merkez Mahallesi´nde 4 katlı bir apartmanın balkonundan düşen Erol Can Göker adlı bir yaşındaki çocuk ağır yaralandı.


Antalya´da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı Güncel Antalya´da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı

Korkuteli İlçesi´nde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.


Antalya´da turizm sezonu uzadı Güncel Antalya´da turizm sezonu uzadı

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Ramazan Bayramı tatilinin girmesi ile Antalya´daki turizm sezonunun Kasım ayı sonuna kadar uzayacağını söyledi.


Çavuşoğlu İsrail´de turizmi unutmadı. Güncel Çavuşoğlu İsrail´de turizmi unutmadı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın, kendisine yakınlığıyla bilinen kişilerden seçerek İsrail´e gönderdiği 4 kişilik heyette yer alan Ak Parti Antalya Milletvekili ve Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, yapılan görüşmelerde turizmle ilgili de önemli temaslarda bulundu.


Antalya´da ´Beyaz Dalga´ operasyonu... Güncel Antalya´da ´Beyaz Dalga´ operasyonu...

Antalya´da, yerli ve yabancı turistlere ait kredi kartlarını yasadışı yollarla kopyalayarak çoğalttıkları ve bu kartlardan 650 bin euro para çektikleri iddia edilen 25 kişilik şebeke ele geçirildi.


Başpehlivanlık güreşleri sırasında tribünlerde gerginlik... Güncel Başpehlivanlık güreşleri sırasında tribünlerde gerginlik...

Elmalı İlçesi´nde düzenlenen 652. Geleneksel Elmalı Yeşil Yayla Yağlı Güreşleri başladı. Başpehlivan güreşleri sırasında hakem kararları nedeniyle tribünde gerginlik yaşandı.


Phaselis Sanat Etkinlikleri başlıyor Güncel Phaselis Sanat Etkinlikleri başlıyor

Kemer İlçesi´nde, geçen yıl ilki düzenlenen Phaselis Sanat Etkinlikleri, 7 Eylül Salı günü başlayacak.


Devlet Hastanesi´ne sosyal tesis... Güncel Devlet Hastanesi´ne sosyal tesis...

Antalya Devlet Hastanesi´ne Sağlık Hizmetleri Geliştirme Derneği tarafından 2003 yılında 245 milyar liralık yatırım yapıldığı bildirildi. Hastane Sosyal Tesisleri ise önümüzdeki günlerde açılacak.


Antalya´da yaz bitmiyor Güncel Antalya´da yaz bitmiyor

Antalya´da hava sıcaklığı bir türlü azalmak bilmiyor. Eylül ayında serinlemeye başlayan hava hala yaz etkisini sürdürüyor.


Kedi yolu mu koşu yolu mu? Güncel Kedi yolu mu koşu yolu mu?

Antalya Orman İşçi Eğitim Merkezi´nde orman işçisinin eğitim için kullanılan ve bu istikameti gösteren ´Koşu Yolu´ tabelası, sevimli bir kedinin oyun yolu oldu.


Antalya´da soygun.. Güncel Antalya´da soygun..

Antalya´da bir yatırım şirketine giren kar maskeli 3 kişi, içerdekileri etkisiz hale getirdikten sonra 10 milyar lira ile 50 kilo altını alarak kaçtı.


Akdeniz Üniversitesi´ne internetten kayıt... Güncel Akdeniz Üniversitesi´ne internetten kayıt...

Akdeniz Üniversitesi´ni (AÜ) kazanan 5500 öğrenci, kayıtlarını sanal ortamda yapabilecek.


Diyabetik çocuklar tatilde... Güncel Diyabetik çocuklar tatilde...

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ile Çocuk Andölesan Diyabetikler Derneği Antalya Şubesi´nin birlikte düzenlediği 5. yaz kampı, Çolaklı´daki Süral Garden Otel´de yapıldı.


Jandarmadan güvenlik brifingi... Güncel Jandarmadan güvenlik brifingi...

Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı, ilçedeki işyerlerinin özel güvenlik güçlerine, güvenlik kontrolünün nasıl yapılması gerektiği konusunda eğitim verdi.


Kapkaççı yakalandı Güncel Kapkaççı yakalandı

Alanya ilçesinde Slovenya uyruklu bir turistin çantasını kapıp kaçmaya çalışan bir kişi polis tarafından yakalandı.


´En düşük memur maaşının 820 milyon liraya çıkarılmasını istiyoruz´ Güncel ´En düşük memur maaşının 820 milyon liraya çıkarılmasını istiyoruz´

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Kamu-Sen) Genel Başkanı Bircan Akyıldız, hükümetle toplu görüşmelerde asgari memur maaşının, yoksulluk sınırı olan 820 milyon liraya çıkarılmasını istediklerini bildirdi.


´Öteki Elini Tutamadık´... Güncel ´Öteki Elini Tutamadık´...

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu´nun (SHÇEK) 1993 yılında başlattığı ´´Öteki elini sen tut´´ kampanyası çerçevesindeki koruyucu aile ve gönüllü annelik uygulamasına, Antalya´da ilgi gösterilmedi.


Erkekte büyük meme sorunu.. Güncel Erkekte büyük meme sorunu..

Tıp dilinde ´´jinekomasti´´ olarak bilinen erkekte kadın tipi meme büyümesinin, gençleri psikolojik açıdan etkilediği, memelerindeki büyüme nedeniyle denize giremeyen, spor aktivitelerine katılamayan gençlerin, sorunu çözmek için bıçak altına yattığı belirtildi.


Alanyalı taksicilerin isyanı... Güncel Alanyalı taksicilerin isyanı...

Alanya Şoförler Odası Başkanı Velittin Taşkıran, Antalya Havalimanı´nda Alanyalı taksicilerin yolcu almasına izin verilmediğini belirterek, uygulamanın değiştirilmesini istedi.


400 haneli köye biyolojik arıtma.. Güncel 400 haneli köye biyolojik arıtma..

Antalya İl Özel İdare Müdürlüğü, Alanya´da başlattığı örnek uygulamayla kentin en uzak köylerinden birisi olan ve toprağı killi olduğu için fosseptik sorunu bulunan 400 haneli Saburlar Köyü´ne biyolojik arıtma tesisi yapacak.


Damat adayı, düğün gecesi öldürüldü Güncel Damat adayı, düğün gecesi öldürüldü

Kale İlçesi´ne bağlı Belören Köyü Karabel Mahallesi´nde Durkadın Çetin (23) ile evlenmek üzere kına gecesi düzenleyen Yüksel Topçu (28), köyün gençleriyle gece geç saatlere kadar içki içerek eğlendi.


AÜ´de yabancı hastalara farklı fiyat uygulanması.. Güncel AÜ´de yabancı hastalara farklı fiyat uygulanması..

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi´nde, yabancı uyruklu kişilerden iki misli para alınması uygulamasına Antalya Tabip Odası´ndan tepki geldi.


Elektrik tamircisi genç, akıma kapıldı Güncel Elektrik tamircisi genç, akıma kapıldı

Ailesine ait seraya dikim yapmak için projektör bağlamaya çalışan Metin Arslan (18), akıma kapıldı.


Antalya´da erkek cesedi bulundu Güncel Antalya´da erkek cesedi bulundu

Alınan bilgiye göre, Yenigün Mahallesi´nde Mustafa B, komşusu Ersin G´nin bahçesindeki bir ağacın altında çıplak erkek cesedi buldu.


Üç Altın Portakal üç senaryo Güncel Üç Altın Portakal üç senaryo

41. Antalya Altın Portakal Film Festivali bünyesinde Altın Portakal ödülü almış üç filmin senaryoları Altın Portakal Kültür Yayınları arasında kitap olarak basılacak.


´Uzakdoğu Sinema Rüzgarı´ Antalya´da esecek.. Güncel ´Uzakdoğu Sinema Rüzgarı´ Antalya´da esecek..

41. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl Uzakdoğu Ülkeleri sinema dünyasından filmler izleyeceğiz.


Altın Portakal Film Festivali’nde kardeş kente sinema köprüsü Güncel Altın Portakal Film Festivali’nde kardeş kente sinema köprüsü

41. Altın Portakal Film Festivali’nde Antalya’nın kardeş kenti Nürnberg’ten 9 film sinemaseverlerle buluşacak. Nürnberg’in dünyaca ünlü Sinema Atölyesi ‘Medienwerkstatt’ ile AKSAV’ın müşterek organize ettiği ‘Nürnberg Sinema Günleri’ önemli konukları da Antalya’ya taşıyacak.


Oğuz Reklam´dan basın duyurusu Güncel Oğuz Reklam´dan basın duyurusu

Oğuz Reklam bugüne kadar sözleşmeden doğan tüm yükümlülüklerini yerine getirmiş, 1.6 Milyon Euro yatırım yaparak Antalya´ya modern ve estetik reklam panoları, otobüs durakları kazandırmıştır.


Okul öncesi eğitim... Güncel Okul öncesi eğitim...

Türkiye´de okul öncesi eğitim oranının yüzde 10-15 dolayında olduğu bildirildi.


Gazipaşa´da otobüste esrar yakalandı Güncel Gazipaşa´da otobüste esrar yakalandı

Gazipaşa İlçesi´nde jandarmanın yol kontrolü sırasında bir otobüsün bagajındaki valizde 1 kilogram esrar bulundu.


Kemer Belediyesi Kültür Salonu´nun koltukları yenilendi Güncel Kemer Belediyesi Kültür Salonu´nun koltukları yenilendi

Kemer Belediyesi Kültür Salonunda yer alan 200 koltuk değiştirilerek yenileri takıldı.


Orman yangınlarında ölümlerin nedeni eğitimsizlik... Güncel Orman yangınlarında ölümlerin nedeni eğitimsizlik...

Akdeniz Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, orman angınlarında ölümlerin nedeninin eğitimsizlik olduğunu söyledi.


Her köye bir madde bağımlısı çocuk projesi.. Güncel Her köye bir madde bağımlısı çocuk projesi..

Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, sokakta yaşayan madde bağımlısı çocukların rehabilite edilmesiyle ilgili yeni proje hazırlıyor. Projeye göre önce tedavisi yapılacak madde bağımlısı çocuklar, Sevgi Köyü´nde rehabilite edildikten sonra köyde bir ailenin yanına yerleştirilecek.


Narenciye üreticisi endişeli.. Güncel Narenciye üreticisi endişeli..

Finike İlçesi Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Uygun, narenciye üreticisinin geçen yılki fiyatları yakalayamama endişesi taşıdığını söyledi.


Gazipaşa´ya Atatürk anıtı... Güncel Gazipaşa´ya Atatürk anıtı...

Gazipaşa İlçesi Cumhuriyet Meydanı´na yapılan Atatürk Anıtı, iki öğretmen tarafından altı ayda gerçekleştirildi.


Mısır gevreğinde ´Üretim Tarihi´ tartışması.. Güncel Mısır gevreğinde ´Üretim Tarihi´ tartışması..

Alanya İlçesi´ndeki bir bayii, merkezi İstanbul´da bulunan bir firma tarafından ithal edilen mısır gevreği paketlerinde ´´üretim tarihi´´nin bulunmadığını iddia ederken, İthalatçı firma yetkilisi suçlamaları yalanladı.


Yunanistan Turizm Bakanı Kaş´ta... Güncel Yunanistan Turizm Bakanı Kaş´ta...

Yunanistan Turizm Bakanı Dimitris Avramopulos, Türkiye ile Yunanistan´ın turizmde işbirliği yapması gerektiğini söyledi.


Antalya´daki vergi borçluları... Güncel Antalya´daki vergi borçluları...

Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü tarafından 1 Temmuz 2004 tarihi itibariyle açıklanan 450 milyar lira ve üstü vergi borcu bulunanların listesinde, Antalya´dan 26 şirket ve vergi mükellefi yer alıyor.


Antalya´nın başarılı sporcularına madalya takıldı Güncel Antalya´nın başarılı sporcularına madalya takıldı

Ulusal ve uluslarası yarışmalarda başarılar elde eden Antalyalı sporculara Antalya Valisi Alaaddin Yüksel tarafından madalya takıldı.


´Sokakta yaşayan çocuklara yaklaşım´ eğitimi.. Güncel ´Sokakta yaşayan çocuklara yaklaşım´ eğitimi..

Antalya´daki rehber öğretmen ve sosyologlar, Temel Eğitime Destek Programı çerçevesinde ´´sokakta çalışan ve yaşayan çocuklara yaklaşımlar´´ konulu eğitim programına katılacak.


Antalya´daki orman yangınları... Güncel Antalya´daki orman yangınları...

Antalya´da 6 orman görevlisinin şehit olduğu Gündoğmuş İlçesi Ortakonuş Köyü Kızıldere mevkiinde, bugün çıkan orman yangınıyla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.


´Perge´de sen de bir sütun dik´ kampanyası... Güncel ´Perge´de sen de bir sütun dik´ kampanyası...

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı´nca, Türkiye´nin en önemli antik yerlerinden, Sütunlu Caddesi ile ünlü Perge ören yeri için başlatılan ´´Perge´de sen de bir sütun dik´´ kampanyasına katılanların ilk sütunları, 11 Eylül´de Perge´de tanıtılacak.


Kaya Koruğu, guatr hastalarının gözdesi.. Güncel Kaya Koruğu, guatr hastalarının gözdesi..

Gazipaşa´da denize bakan kayalıklarda yetişen kaya koruğu adıl bitki, yöre halkının geçim kaynağı oldu.


Personele doğum günü partisi.. Güncel Personele doğum günü partisi..

Kemer´deki Kemer Resort Otel´de Eylül ayı içinde doğan personel için doğum günü partisi düzenlendi.


Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı Kültür Meydanı olacak. Güncel Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı Kültür Meydanı olacak.

Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, kaymakamlık, belediye ve vatandaş katkısıyla yeniden düzenlenen Cumhuriyet Meydanı´nın sosyal ve kültürel etkinlik alanı haline getirileceğini bildirdi.


Belediyeden kırtasiye yardımı.. Güncel Belediyeden kırtasiye yardımı..

Kepez Belediyesi´nce, çocukları okula giden yoksul ailelere 5 bin adet kırtasiye yardımı yapıldı. Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, düzenlediği basın toplantısında, okulların 13 Eylül´de açılacağını hatırlattı.


Manavgat´ta emlak komisyonculuğu kursu açıldı Güncel Manavgat´ta emlak komisyonculuğu kursu açıldı

Manavgat İlçesi´nde, emlak komisyonculuğu kursu açıldı. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ile Anadolu Meslek Lisesi işbirliği ile açılan emlak komisyonculuğu kursu, 6 Eylül Pazartesi günü başlayacak.


´Huzura´ kavuştu. Güncel ´Huzura´ kavuştu.

Antalya´da kendi yaptırdığı huzurevine alınmak için 1992 yılından beri sıra bekleyen Fethi Bayçın, Antalya´ya getirildi.


Antalya Rehberler Odası´ndan Perge kazılarına destek.. Güncel Antalya Rehberler Odası´ndan Perge kazılarına destek..

Antalya Rehberler Odası´nca, Antalya Perge Antik Kenti´nde devam eden kazı çalışmaları için 1 milyar lira bağışta bulunuldu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 65733 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...