Perşembe, 14 Kasım 2019
Noel Baba Kilisesi´nde çalışmalar... Güncel Noel Baba Kilisesi´nde çalışmalar...

Demre´de bulunan Noel Baba Kilisesi´nde yeni duvar resimleri ortaya çıkarıldı.


Belde belediyeleri ortak arıtma tesisi konusunda anlaştı Güncel Belde belediyeleri ortak arıtma tesisi konusunda anlaştı

Alanya´ya bağlı Oba, Tosmur, Çikcilli ve Çıplaklı belediyelerini kapsayan arıtma tesisi protokolü imzalandı. Uzun zamandan bu yana Oba ve Tosmur belediyeleri arasında krize neden olan arıtma konusunda Antalya Valisi Alattin Yüksel´in devreye girmesiyle anlaşma sağlandı.


Garanti´den Antalya´da KOBİ´lere kredi desteği.. Güncel Garanti´den Antalya´da KOBİ´lere kredi desteği..

Garanti Bankası, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile kredi anlaşması imzaladı.


Serik´in yeni kaymakamı Altınok göreve başladı Güncel Serik´in yeni kaymakamı Altınok göreve başladı

Serik Kaymakamlığına atanan Selami Altınok görevine başladı. Samsun Terme Kaymakamlığından Serik Kaymakamlığına atanan Selami Altınok, kısa sürede ilçe merkezi ve belde ile köylerde incelemelerde bulunacağını kaydetti.


Avlan Gölü´ndeki doğal düdenlerde ıslah çalışmalarına başlandı Güncel Avlan Gölü´ndeki doğal düdenlerde ıslah çalışmalarına başlandı

Elmalı sınırları içinde bulunan Avlan Gölü´nün yaz aylarında sularının çekilerek kuruması ve balıkların ölümüne neden olan etkenlerden biri olan göl kenarındaki doğal düdenlerde Devlet Su İşleri ekiplerince, ıslah çalışması başlatıldı.


SDÜ´debaşarılı ameliyat.. Güncel SDÜ´debaşarılı ameliyat..

Dünyada 210 bin kişide bir görüldüğü bildirilen Ebstein anomalisi bulunan kadın hasta, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Şevket Demirel Kalp Merkezi´nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.


Pakistan´a yardım için toplandılar Güncel Pakistan´a yardım için toplandılar

Kumluca İlçesi´nde, kaymakamlık ve belediye önderliğinde, Pakistan depreminde zarar görenler için neler yapılabileceğini belirlemek üzere toplantı yapıldı.


Öğrencilerden Pakistan´a yardım kampanyası.. Güncel Öğrencilerden Pakistan´a yardım kampanyası..

Kumluca ilçesinde okullarda Pakistan´a yardım amacıyla açılan kampanyada 27 bin 547 YTL toplandı.


Doktorlara adli rapor semineri verildi Güncel Doktorlara adli rapor semineri verildi

Finike, Demre, Kaş ilçeleri ile beldelerindeki sağlık ocaklarında görev yapan doktorlara, adli rapor düzenlemeleri konusunda seminer verildi.


Alanya ile NEo Yonia kardeş şehir oldu Güncel Alanya ile NEo Yonia kardeş şehir oldu

Alanya ile Atina´nın Nea Yonia İlçesi, kardeş şehir protokolü imzaladılar. Protokole, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ile Nea Yonia Belediye Başkanı Yoannis Haralanbus imza attılar.


Danimarkalı turistten başarılı okula bilgisayar desteği.. Güncel Danimarkalı turistten başarılı okula bilgisayar desteği..

Gazipaşa İlçesi Kahyalar Beldesi´nde 70 öğrencisinden 45´inin Liselere Giriş Sınavı´nı kazandığı Burhan ilköğretim Okulu´na, Danimarkalı turist tarafından bilgisayar hediye edildi.


Antalyaspor otobüsüne kavuştu Güncel Antalyaspor otobüsüne kavuştu

Antalyaspor´a, bir işadamı tarafından eskiyen otobüsün yerine yeni bir otobüs hediye edildi.


Mahmutlar Beldesi´nin içme suyu sorunu.. Güncel Mahmutlar Beldesi´nin içme suyu sorunu..

Alanya´ya bağlı Mahmutlar Beldesi Belediye Başkanı Alaaddin Çakır, Alanya Kaymakamlığı´na yazı yazarak, beldenin içme suyu sorununun çözümü için yardım istedi.


Alanya´da çok katlı mezar uygulaması.. Güncel Alanya´da çok katlı mezar uygulaması..

Alanya´ya bağlı Çıplaklı Beldesi´nde, çok katlı mezar uygulaması başlatılacak.


Onlar yoksul öğrencilerin ´Umut ablaları´ Güncel Onlar yoksul öğrencilerin ´Umut ablaları´

Alanya´da, 11 yıl önce 7 kadının, yoksul öğrencilere yardım etmek amacıyla kurduğu dernek, muhtaç öğrencilerin umudu haline geldi.


Otelcinin derdi giden eşyalar.. Güncel Otelcinin derdi giden eşyalar..

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, her yıl, otellerdeki havlu, çatal bıçak gibi bazı eşyaların yüzde 10´unun, otelde konaklayanlar tarafından götürüldüğünü bildirdi.


Pakistan´a yardımda duygulu anlar.. Güncel Pakistan´a yardımda duygulu anlar..

Gazipaşa İlçesi´nde düzenlenen kampanyada da okullardan 18 bin 430 YTL toplandı. Bu arada bir öğrenci, dağıtılan yardım zarfına, dedesinin sünnet hediyesi altın nazarlığını koydu.


Japon bahçe kültürünü Antalya´ya taşıyor Güncel Japon bahçe kültürünü Antalya´ya taşıyor

Japon peyzaj mimarı ve şehir planlayıcısı Unebi Kaneko, Japonya´nın bahçe kültürünü Antalya´da yaşatacak.


Kesme çiçek üretimi ve ihracatının tüm yıla yayılması.. Güncel Kesme çiçek üretimi ve ihracatının tüm yıla yayılması..

Kesme çiçek üretimi ve ihracatının tüm yıla yayılması amacıyla yaylalarda başlatılan çiçek üretimi arttı.


İtfaiye Her Zaman Yanımızda.. Güncel İtfaiye Her Zaman Yanımızda..

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı 2005 ilk 6 ayda başarılı işlere imza attı. Ev yangınından ot yangınına orman yangınından insan kurtarmaya kadar çok çeşitli alanlarda itfaiyecilik mesleğinin zor şartlar altında da olsa başarıyla yaptıklarını ifade ettiler.


Kemer Belediyesi´ne yeni başkan yardımcısı.. Güncel Kemer Belediyesi´ne yeni başkan yardımcısı..

Kemer Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine son olarak İstanbul Fatih Belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğü görevinde bulunan Adnan Şahin getirildi.


Büyükşehir belediyesi toplu taşım güzergahlarını değiştirecek Güncel Büyükşehir belediyesi toplu taşım güzergahlarını değiştirecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehirde yaşanan trafik sorununu en aza indirmek için çalışmalarına hız verdi. Ramazan ayı sonunda 5. kavşağın temelini atacak olan belediye, toplu taşıma güzergahlarında yapacağı değişiklikle, trafiğe yeni bir neşter vuracak.


Dünyada örneği bulunmayan engelliler tatil beldesi Isparta´da yapılacak Güncel Dünyada örneği bulunmayan engelliler tatil beldesi Isparta´da yapılacak

Isparta Sosyal Hizmet Derneği´nin ´Dünya Engelli Çocuklar Tatil Beldesi´ projesi 10 yıl içerisinde hayata geçirilerek tamamlanacak. Projenin dünyada başka bir örneği yok. Bu eksikliği gidermek için çalışmalara başlayan dernek, işe Sosyal Riski Azaltma Programı (SRAP) kapsamındaki 3 projenin kabulünden sonra başlayacak.


Su eğlence parkları sezonu kapatıyor Güncel Su eğlence parkları sezonu kapatıyor

Bünyesinde Aqualand, Beach Park ve Dolfinland´ı barındıran Alke Turizm´in Genel Koordinatörü Murat Süğlün, işletmesini yaptıkları su eğlence parkı Aqualand´de geçen yıla oranla yüzde 15 turist artışı olduğunu bildirdi.


Kemer sualtı zenginliği ile göz kamaştırıyor Güncel Kemer sualtı zenginliği ile göz kamaştırıyor

Türkiye’nin en çok dalış okullarının bulunduğu dünyaca ünlü turistik belde Kemer, bünyesinde çeşitli dalış alternatifleri bulundururken her yıl binlerce yabancı dalışçıyı da kendisine çekiyor.


Gemilerden atık alınması yönetmeliği.. Güncel Gemilerden atık alınması yönetmeliği..

Çevre ve Orman Bakanlığı´nca hazırlanan ve geçen yıl yürürlüğe giren ´´Gemilerden Atık Alınması ve Atıkların Kontrolü Yönetmeliği´´ çerçevesinde liman yöneticilerine tanınan sürenin 26 Aralık´ta biteceği ve bu tarihten itibaren gemilerden atık almayan ve atık kabul tesisi kurmayan limanların faaliyetlerine izin verilmeyeceği bildirildi.


Tekirova´ya kardeş ziyareti.. Güncel Tekirova´ya kardeş ziyareti..

Kemer ´in Tekirova Beldesi´ne, kardeş şehir Almanya Ottenhoefen´den 18 kişilik heyet geldi.


Kuş gribi öldürmedi; ama grip öldürüyor Güncel Kuş gribi öldürmedi; ama grip öldürüyor

Türkiye´de gündemi kuş gribi belirlerken, gerçek risk gözden kaçırılıyor. Türkiye´de bu yıl hastanelerin Sağlık Bakanlığı´na bildirmesi zorunlu hastalıklar listesine aldığı grip, binlerce insanın hayatını tehdit ediyor.


Yabancıya mülk satışı.. Güncel Yabancıya mülk satışı..

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meclisi, yabancıya mülk satışıyla ilgili yasanın önemini anlatmak için Ankara´ya heyet gönderme kararı aldı.


Turizmde genel müdür değişimi.. Güncel Turizmde genel müdür değişimi..

Futbolda çok sık yaşanan ´´Teknik direktör kıyımını´´, konaklama tesislerinin ´´teknik direktörü´´ konumundaki genel müdürler de yaşıyor. Antalya yöresindeki bazı konaklama tesislerinde sezon başında bir otele transfer olan genel müdür, sezonun ortasında yerini bir başka genel müdüre bırakıyor.


Kemer´de bisiklet safari.. Güncel Kemer´de bisiklet safari..

Antalya ve çevresinde havaların serinlemesiyle birlikte cip safarilerin yerine bisiklet safariler düzenlenmeye başlandı.


Gazipaşa´da badem hasadı başladı Güncel Gazipaşa´da badem hasadı başladı

Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Hasan Çelik, ilçede badem hasadının sona erdiğini belirterek, bu yıl badem üreten çiftçilerin hem rekolteden, hem de fiyattan memnun olduğunu söyledi.


´Manavgat Barış Suyu projesi hayata geçirilmeli´ Güncel ´Manavgat Barış Suyu projesi hayata geçirilmeli´

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şube Başkanı Hüsnü Çöllü, yapımı yıllar önce tamamlanan başta İsrail ve Ortadoğu ülkeleriyle Ege kıyılarındaki belediyelerin su ihtiyaçlarını karşılayacak olan ´´Manavgat Barış Suyu Projesi´´´nin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.


Alanya “Eski dostlarını” arıyor Güncel Alanya “Eski dostlarını” arıyor

Alanya Belediyesi ´mektuplu davetiye´ çalışmasıyla geçmişte ilçede tatillerini geçiren turistleri tekrar getirmeyi hedefliyor.


Tuncer: 1000 Köye 1000 Tarım Danışmanı projesinde sorun yaşanıyor Güncel Tuncer: 1000 Köye 1000 Tarım Danışmanı projesinde sorun yaşanıyor

Köy Merkezli Tarımsal Üretime Destek Projesi kapsamında geçen yıl başından bu tarafa yürütülen 1000 Köye 1000 Tarım Danışmanı projesinde ciddi sorunlar yaşandığı ileri sürüldü.


Alanya Belediye Başkanı Sipahioğlu: ´Alanya´yı kimlikli şehir haline getireceğiz´ Güncel Alanya Belediye Başkanı Sipahioğlu: ´Alanya´yı kimlikli şehir haline getireceğiz´

Alanya ilçesinde başlayan Açık Hava Heykel Sempozyumu´nun açılışını yapan Belediye Başkanı Hasan Sihahioğlu, sanat çalışmaların ilçeye yeni bir kimlik kazandıracağını söyledi.


Karaöz Belediyesi işçileri Genel-İş´e üye oldu Güncel Karaöz Belediyesi işçileri Genel-İş´e üye oldu

Antalya merkez ilçeye bağlı Karaöz Belediyesi´nde çalışan işçiler, DİSK´e bağlı Genel-İş Sendikası´na üye oldular.


Kireç ocaklarında yakıt denetimi.. Güncel Kireç ocaklarında yakıt denetimi..

Burdur´un Altınyayla İlçesi´nde, kanserojen etkili yakıt kullandıkları iddiasıyla, 7 kireç ocağı sahibi hakkında idari ve adli işlem başlatıldı.


Side´de ramazan şenliği.. Güncel Side´de ramazan şenliği..

Side Belediyesince ´´Ramazan Direkler Arası Şenliği´´ düzenlendi.


Çayağzı Yat Limanı onarılıyor Güncel Çayağzı Yat Limanı onarılıyor

Dünyaca ünlü turizm cenneti Kekova´ya açılan pencere olarak nitelendirilen Çayağzı Yat Limanı onarılıyor.


´Turizmde arıtma sorunu, kuş gribinin önüne geçti´ Güncel ´Turizmde arıtma sorunu, kuş gribinin önüne geçti´

Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, turizmde arıtma sorununun, Avrupa´da kuş gribi konusunun önüne geçtiğini savundu.


3 Türk oteli, en iyi 10 otel arasında.. Güncel 3 Türk oteli, en iyi 10 otel arasında..

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden Alman TUI´nın, müşterilerinden gelen değerlendirmeleri sonucunda, çalıştığı pazarlardaki en iyi 100 otel sıralamasına Türkiye´den 16 otel girerken, bunlardan 3´ü en iyi 10 otel arasında gösterildi.


Kumluca´da limon hasadı başladı Güncel Kumluca´da limon hasadı başladı

Kumluca Ticaret Borsası (KUTBO) Başkanı Nihat Öncel, ´´Limon fiyatları bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla beklentilerimizin üzerinde´´ dedi.


Antmarin, Antalya Limanı´na talip.. Güncel Antmarin, Antalya Limanı´na talip..

Antmarin Denizcilik, Turizm ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akıncıoğlu, TMSF´nin yönetimindeki Antalya Limanı´nın özelleştirilmesi durumunda, bu limana talip olacaklarını bildirdi.


Kadınlarda kilo artışı.. Güncel Kadınlarda kilo artışı..

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi´nde yapılan araştırmada, kilo artışının kadınlarda kalp ve damar hastalığı riskini arttırdığı, erkeklerde ise aynı etkiyi yaratmadığı belirlendi.


´Turizm alanları gibi organize tarım alanları oluşturularak tahsis edilmeli´ Güncel ´Turizm alanları gibi organize tarım alanları oluşturularak tahsis edilmeli´

Antalya Ticaret Borsası Başkanı İlhami Kaplan, turizm alanları gibi organize tarım alanları da oluşturularak tarım sektörüne tahsis edilmesini istedi.


AÜ´de Yapı Denetmi Teknikerliği bölümü açıldı Güncel AÜ´de Yapı Denetmi Teknikerliği bölümü açıldı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde, Yapı Denetimi Teknikerliği Bölümü açıldı.


Yaşama İsrailli bir bebeğin kordon kanıyla tutundu Güncel Yaşama İsrailli bir bebeğin kordon kanıyla tutundu

Lösemi tipli lenfoma teşhisiyle Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi´nde tedavi gören 4,5 yaşındaki Aybars Palacıoğlu, İsrail´den getirilen ve bir kız bebeğe ait olduğu belirtilen kordon kanıyla yaşama tutundu. Aybars´ın, kordon kanı yurtdışından gelerek işlemi başarılı olan Türkiye´nin ilk hastası olduğu bildirildi.


Side Belediyesi 20 bin fidan dağıtacak Güncel Side Belediyesi 20 bin fidan dağıtacak

Manavgat´a bağlı Side Beldesi Belediye Başkanı Osman Delikulak, Side´de 20 bin fidan dağıtacaklarını söyledi.


Kemer Belediyesi´nden Kesme Boğazı´nda temizlik.. Güncel Kemer Belediyesi´nden Kesme Boğazı´nda temizlik..

Muratpaşa Belediyesi, Narenciye Caddesi devamında ve Sanayi Mahallesi´nde trafik akışını düzenlemek, özellikle yaya geçişlerini rahatlatmak amacıyla başlattığı refüj düzenleme çalışmalarını tamamladı.


Muratpaşa Belediyesi yaya trafiği için çalışma başlattı Güncel Muratpaşa Belediyesi yaya trafiği için çalışma başlattı

Muratpaşa Belediyesi, Narenciye Caddesi devamında ve Sanayi Mahallesi´nde trafik akışını düzenlemek, özellikle yaya geçişlerini rahatlatmak amacıyla başlattığı refüj düzenleme çalışmalarını tamamladı.


Turizm işletmelerine enerji teşviği ödemeleri.. Güncel Turizm işletmelerine enerji teşviği ödemeleri..

Antalya´da 100´den fazla firma, enerji teşviği ödemelerinden yararlanmak amacıyla başvurdu.


Fuhuş operasyonunda polis ekipleri saldırıya uğradı Güncel Fuhuş operasyonunda polis ekipleri saldırıya uğradı

Antalya´da fuhuş yapıldığı ileri sürülen pansiyonu kontrol etmek isteyen polis ekipleri, saldırıya uğradı. Olayda bir komiser ve 2 polis memuru hafif yaralandı, 6 kişi gözaltına alındı.


Kındılçeşme´nin Milli Park alanından çıkarılması.. Güncel Kındılçeşme´nin Milli Park alanından çıkarılması..

CHP Antalya İl Merkezi´ni ziyaret eden bir grup çevreci, milli park alanı kapsamından çıkarılarak Kültür ve Turizm Bakanlığı´na devredilen Antalya´nın Kemer İlçesi´ndeki Kındılçeşme orman alanı ile ilgili kararın iptali için, dava açılmasını istedi.


CHP Antalya Kadın ve Gençlik Kolları´ndan imza kampanyası Güncel CHP Antalya Kadın ve Gençlik Kolları´ndan imza kampanyası

CHP Antalya Kadın ve Gençlik Kolları, Antalya Dokuma Fabrikası alanının, Hollandalı bir firmaya tahsis edildiği iddiasıyla imza kampanyası başlattı.


Anadolu Denizcilik Lisesi yapılacak Güncel Anadolu Denizcilik Lisesi yapılacak

Deniz Ticaret Odası´nın (DTO) girişimleri sonucu işadamı Fettah Tamince tarafından yaptırılacak Antalya Anadolu Denizcilik ve Deniz Turizmi Meslek Lisesi´nin temelinin, 29 Ekim´de atılacağı bildirildi.


Dokuma konusunda 5´li ittifak kuruldu Güncel Dokuma konusunda 5´li ittifak kuruldu

Antalya´da 5 siyasi parti il başkanı, Antalya Dokuma Fabrikası alanı tahsisinin iptali için dava açacaklarını bildirdi.


Antalya´ya TEİAŞ Bölge Müdürlüğü kurulacak Güncel Antalya´ya TEİAŞ Bölge Müdürlüğü kurulacak

Antalya´da, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından Bölge Müdürlüğü kurulacağı bildirildi.


´Antalyaspor, yönetimiyle, taraftarıyla ve basınıyla çok uyumlu bir dönem geçiriyor´ Güncel ´Antalyaspor, yönetimiyle, taraftarıyla ve basınıyla çok uyumlu bir dönem geçiriyor´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, ´´Antalyaspor, yönetimiyle, taraftarıyla ve basınıyla çok uyumlu bir dönem geçiriyor´´ dedi.


Serik ´te balık fiyatları yüzde 20 arttı Güncel Serik ´te balık fiyatları yüzde 20 arttı

Kuş gribi vakasının çıkmasıyla büyük tedirginlik yaşayan beyaz et tüketicileri yönünü balığa çevirince fiyatlarda arttı. Serik´te son bir haftada balık fiyatlarında yüzde 20 artış yaşandı.


AGİD´in yeni üyeleri rozet taktı Güncel AGİD´in yeni üyeleri rozet taktı

Akdeniz Genç İşadamları Derneği´ne (AGİD) 6 yeni girişimci daha katıldı. Yeni katılanlarla birlikte derneğin üye sayısı 146´ya ulaştı.


´Lisa duruşması´ 28 Kasım tarihine ertelendi Güncel ´Lisa duruşması´ 28 Kasım tarihine ertelendi

Alanya´da 10 Ekim 2004 tarihinde öldürülen 11 yaşındaki Alman kız Lisa Eder´in duruşması 28 Kasım 2005 tarihine ertelendi.


Resmi mesai saatleri değişiyor Güncel Resmi mesai saatleri değişiyor

Kamu kurum ve kuruluşlarının mesai saatleri değişiyor. 31 Ekim Pazartesi gününden geçerli olmak üzere mesai saati sabah 8:00´de başlayıp, akşam 17:00´de sona erecek.


CHP´li Ercenk, milli parkın sınırlarının değiştirilmesinin gerekçesini sordu Güncel CHP´li Ercenk, milli parkın sınırlarının değiştirilmesinin gerekçesini sordu

CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, Beydağları Sahil Milli Parkı´nın sınırlarının değiştirilmesini, Meclis gündemine taşıdı.


Antalya Devlet Senfoni Orkestrası´ndan konser... Güncel Antalya Devlet Senfoni Orkestrası´ndan konser...

Antalya Kültür Merkezi´ndeki konserde, Mozart´ın ´´Keman Konçertosu´´ ile Shostakovich´in ´´Senfoni No: 5´´ eserlerini seslendirecek.


Hem müdürlük, hem de işçilik yapıyor Güncel Hem müdürlük, hem de işçilik yapıyor

Finike Gençlik ve Spor Müdürü Ümmü Kılınç, müdürlük görevini yaparken, stadyumun temizliği için çalışan tek personele de yardım ediyor.


Alanya 2. Açık Hava Taş Heykel Sempozyumu Güncel Alanya 2. Açık Hava Taş Heykel Sempozyumu

Alanya Belediyesi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen ´´Alanya 2. Açık Hava Heykel Sempozyumu´´ başladı.


Organik tarım eğitimi için Çek Cumhuriyeti´ne gönderildi Güncel Organik tarım eğitimi için Çek Cumhuriyeti´ne gönderildi

Kepez Belediyesi, Gazipaşa Çobanlar Köyü´nden Murat Bişkin´i organik tarım eğitimi için Çek Cumhuriyeti´ne gönderdi.


Kepez Tiyatro Topluluğu amatör oyuncu arıyor Güncel Kepez Tiyatro Topluluğu amatör oyuncu arıyor

Antalya Kepez Belediye Tiyatro Topluluğu, 16 yaş üstü amatör tiyatro oyuncusu arıyor.


Muratpaşa Belediyesi´nden refüj düzenleme çalışmaları Güncel Muratpaşa Belediyesi´nden refüj düzenleme çalışmaları

Muratpaşa Belediyesi ekipleri, Narenciye Caddesi devamında ve Sanayi Mahallesi´nde trafik akışını düzenlemek, yaya geçişlerini rahatlatmak amacıyla başlattığı refüj düzenleme çalışmalarını tamamladı.


Kurslara yoğun ilgi... Güncel Kurslara yoğun ilgi...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim kursları 17 Ekim´de başladı.


Antalya´da uyuşturucu operasyonu.. Güncel Antalya´da uyuşturucu operasyonu..

Antalya´da 4 kilogram esrar maddesi, 57 gram kokain, 208 uyuşturucu hap ve 34 kök hintkeneviri ele geçirildi. Olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı.


Konyaaltı Belediyesi denetimleri artırdı Güncel Konyaaltı Belediyesi denetimleri artırdı

Konyaaltı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ramazan Ayı nedeniyle denetimlerini artırdı


Varsak Belediye Başkanı Bilgili: ´Psikolojim bozuldu´ Güncel Varsak Belediye Başkanı Bilgili: ´Psikolojim bozuldu´

Makamında geçtiğimiz günlerde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan Antalya´nın merkeze bağlı Varsak Beldesi Belediye Başkanı Kazım Bilgili, rant yüzünden hedef haline geldiğini belirterek, ´´Rant kavgalarıyla uğraşmaktan psikolojik bozuldu´´ dedi.


Gazipaşa Belediyesi dil kursu başlattı Güncel Gazipaşa Belediyesi dil kursu başlattı

Gazipaşa´da, belediye ile Türk ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) işbirliğiyle dil kursu açıldı.


´Terörle Mücadele Genelgesi´... Güncel ´Terörle Mücadele Genelgesi´...

CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya, ´´Terörle Mücadele Genelgesi´´nde, gençler üzerinde propaganda yapan yasadışı örgütlerin listesine yer verilip verilmediğini sordu.


Antalya tropik ağaçlarla süsleniyor Güncel Antalya tropik ağaçlarla süsleniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce, ´´Akdeniz şehri´´ havası vermek üzere sürdürülen çalışmalar çerçevesinde, kentin çeşitli bölgelerine dikilmek üzere Mısır´dan getirtilen palmiyelerin dikimine başlandı.


Atık meyveler, meyve suyu fabrikalarında değerlendiriliyor Güncel Atık meyveler, meyve suyu fabrikalarında değerlendiriliyor

Korkuteli´de hasat sırasında ortaya çıkan atık meyvelerin meyve suyu fabrikalarında değerlendirildiği bildirildi.


İsveçli turist, gerçek zannedip maket cep telefonu çaldı Güncel İsveçli turist, gerçek zannedip maket cep telefonu çaldı

Alanya´da tatil yapan İsveçli bir turist, cep telefonunun çalındığı iddiasıyla bir işyerinin camını kırarak telefon çalmaya kalkıştı. Çaldığı telefonlar maket çıkan turist, iki ay adli gözetim cezasına çarptırıldı.


Organize Sanayi Bölgeleri yönetmeliğinde değişiklik.. Güncel Organize Sanayi Bölgeleri yönetmeliğinde değişiklik..

Organize sanayi bölgelerinin kuruluş, yapım ve işletilmesi ile ilgili usul ve esasları düzenleyen yönetmeliğin bazı maddelerinde değişiklik yapıldı.


Kemer Belediye Tiyatrosu Kasım´da sahnede.. Güncel Kemer Belediye Tiyatrosu Kasım´da sahnede..

Kemer Belediye Tiyatrosu 2005-2006 tiyatro sezonuna son sürat hazırlanıyor. Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre farklı bir oyunla seyirci karşısına çıkmayı hedefleyen Kemer Belediye Tiyatrosu Ramazan Bayramından hemen sonra premier yapmayı hedefliyor.


Kemer´de Almanlar ilk sırada, Ruslar 2. sırada.. Güncel Kemer´de Almanlar ilk sırada, Ruslar 2. sırada..

Kemer´i bu yılın 10 aylık bölümünde 1 milyon 56 bin 442 turistin ziyaret ettiği, bunlar arasında ilk sırayı Almanların aldığı bildirildi.


Gazipaşa´ya köylü pazarı kuruldu Güncel Gazipaşa´ya köylü pazarı kuruldu

Gazipaşa İlçesi´nde belediye tarafından Köylü Pazarı kurdu. Kapalı Cuma Pazarı alanının girişine kurulan Köylü Pazarı´nda, ilçe merkezindeki vatandaşlarla, üretici köylü vatandaşların alışverişte aracısız buluşma imkanı sağlandı.


Hollandalı firmadan Antalya´ya 2,2 milyon Avro´luk yatırım Güncel Hollandalı firmadan Antalya´ya 2,2 milyon Avro´luk yatırım

Hollandalı Nunhems Tohumculuk Şirketi, Antalya´ya tohumculuk AR-GE merkezi kurdu. Abdurrahmanlar Beldesi´ndeki 2,2 milyon Avro´ya mal olan merkezin açılışını Tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vedat Mirmahmutoğulları ve Nunhems Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Ko Remeijnze yaptı.


Yabancılara mülk satışı.. Güncel Yabancılara mülk satışı..

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, yabancılara mülk satışıyla ilgili yasanın en kısa zamanda çıkacağını söyledi.


Alanya´da kasksız sürücüye geçit yok! Güncel Alanya´da kasksız sürücüye geçit yok!

Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, kask takmayan motosiklet sürücülerinin affedilmeyeceğini söyledi.


CHP İl Başkanı Melli´den Demre İlçe Örgütü´ne ziyaret.. Güncel CHP İl Başkanı Melli´den Demre İlçe Örgütü´ne ziyaret..

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, CHP Demre İlçe Örgütü´nü ziyaret etti.


İşadamlarından gıda yardımı.. Güncel İşadamlarından gıda yardımı..

Alanya Birleşik İşadamları Derneği (ALBİAD) üyeleri, ekonomik durumu iyi olmayan ailelere gıda yardımı yaptı.


Saklıkent´e mevsimin ilk karı yağdı Güncel Saklıkent´e mevsimin ilk karı yağdı

Antalya´nın yüksek kesimlerine, mevsimin ilk karı yağdı. Saklıkent Kooperatif Müdürü Sabahattin Topal, Antalya´nın kayak ve turizm merkezi Saklıkent´e mevsimin ilk karının yağdığını bildirdi.


´Vali Alaaddin Yüksel´e güveniyoruz´ Güncel ´Vali Alaaddin Yüksel´e güveniyoruz´

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya milletvekilleri eski Öğretmenevi´nin İl Özel İdaresi tarafından gelir artırmak amacıyla kiralanmaya çalışılmasına tepki gösterdi.


Tohumda AR-GE Merkezi Güncel Tohumda AR-GE Merkezi

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vedat Mirmahmutoğulları, sebze tohumculuğunda Türkiye´nin tamamen dışa bağımlı olduğunu belirterek, kamu-özel sektör işbirliğiyle amacın, yerli tohum kullanımı oranını 4 yıl içinde yüzde 30, 10 yıl içinde de yüzde 60-70´ler seviyesine yüksetkmek olduğunu bildirdi.


Konaklı´ya kardeş şehir geliyor Güncel Konaklı´ya kardeş şehir geliyor

Alanya´nın Konaklı Belediyesi, Almanya´nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Essen Belediyesi ile kardeş şehir olacak. Essen Belediye Başkanı Annete Jöger, Konaklı Belediye Başkanı Abdullah Sönmez´i makamında ziyaret etti.


Otellerde AB bayrağı dalgalandırılıyor Güncel Otellerde AB bayrağı dalgalandırılıyor

Türkiye´nin Avrupa Birliği´nden müzakere tarihi almasının ardından oteller de ülke bayrakları yanında Avrupa Birliği bayrağını da bayrak direklerine asmaya başladılar.


Antalya´da sonbahar romantizmi Güncel Antalya´da sonbahar romantizmi

Antalya´da sonbahar bütün güzellikleri ile yaşanıyor.Yaş aylarında sıcaklardan bıkan Antalyalılar, sonbaharın gelmesi ve yağışların başlamasıyla rahat bir nefes aldı.


Kuş gribi için Antalya´da da önlem alınması istendi. Güncel Kuş gribi için Antalya´da da önlem alınması istendi.

Kuş gribi için Antalya´da da önlem alınması istendi. Ana göç yolları üzerinde bulunmamasına rağmen, göçmen kuşların Antalya´ya da uğrayabileceğini belirten Veteriner Hekimler Odası Başkanı Muammer Saygılı, bir dizi önlem alınmasını istedi.


Köy öğrencileri bayram sevincini erken yaşadı Güncel Köy öğrencileri bayram sevincini erken yaşadı

Alanya ilçesine bağlı Gözüküçüklü Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri, eğitim gönüllüleri tarafından yapılan yardımla bayram sevincini erken yaşadı.


Muhtar, öğrencilerin diş sağlığı için sponsor arıyor Güncel Muhtar, öğrencilerin diş sağlığı için sponsor arıyor

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde Ahmet Top isimli mahalle muhtarı öğrencilerin diş sağlığının korunması için sponsor arıyor.


Turizmciler, parasını ödemeyen Rus acenteleri ile çalışmayacak Güncel Turizmciler, parasını ödemeyen Rus acenteleri ile çalışmayacak

Türkiye´ye en fazla turist gönderen ikinci ülke konumunda bulunan Rusya´nın seyahat acenteleri ile Türk otelcileri arasında sorun yaşanıyor. Rus tur operatörlerinin turistik tesislere sürekli borçlu olması, turizmcilerin sert tepkisine neden oluyor.


Kırmızı et satışları arttı, fiyatlar yukarı çekilecek Güncel Kırmızı et satışları arttı, fiyatlar yukarı çekilecek

Balıkesir Manyas´ta ortaya çıkan ´kuş gribi´ hastalığı kısa vadede etkisini gösterdi. Son 10 günde beyaz et tüketimi yüzde 50 oranında azalırken, kırmızı et tüketimi yüzde 30 oranında yükseldi. Kırmızı ete olan talebin fiyatlara da yüzde 20 oranında yansıyacağı söyleniyor.


Büyükşehir´in Ramazan yardımları sürüyor Güncel Büyükşehir´in Ramazan yardımları sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı nedeniyle, 8 bin 500 dar gelirli aileye yapılacak gıda paketi yardımını sürdürüyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71132 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...