Cuma, 22 Mart 2019
Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Tanınması... Güncel Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Tanınması...

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 70. yıldönümü dolayısıyla Antalya´da da tören düzenlendi.


Antalya´da silahlı kavga:3 ölü Güncel Antalya´da silahlı kavga:3 ölü

Antalya´da akraba iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı.


Çevreyi kirleten inşaat sahibine ceza.. Güncel Çevreyi kirleten inşaat sahibine ceza..

Alanya İlçesi´nde, çevreyi kirleten inşaatın sahibine ceza uygulanacak.


Alanya´da okullar bilgi teknolojisi ile donatılacak Güncel Alanya´da okullar bilgi teknolojisi ile donatılacak

Milli Eğitim Bakanlığı´nın Dünya ve Avrupa Yatırım Bankası ile birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında Alanya ilçesinde bazı okullar bilgi teknolojileri donatılacak.


Kotaların kalkmasıyla birlikte Çin, dünya hazır giyim piyasasının yarısını ele geçirecek Güncel Kotaların kalkmasıyla birlikte Çin, dünya hazır giyim piyasasının yarısını ele geçirecek

Çin´in Dünya Ticaret Örgütü´ne (DTÖ) katılımıyla 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren bu ülkeye yönelik kotaların kaldırılması dünya ticaretine yeni bir boyut kazandıracak.


Sahte dolarla alışveriş yapınca yakalandı Güncel Sahte dolarla alışveriş yapınca yakalandı

Korkuteli İlçesi´nde hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan bir kişi, sahte dolarla alışveriş yapınca, yakalandı.


Gazipaşa Devlet Hastanesi 27 yıl sonra yangın merdivenine kavuştu Güncel Gazipaşa Devlet Hastanesi 27 yıl sonra yangın merdivenine kavuştu

Gazipaşa İlçesi´nde 1977 yılında hizmete giren devlet hastanesi, 27 yıl sonra yangın merdivenine kavuştu.


Yeni bebek bezi piyasada... Güncel Yeni bebek bezi piyasada...

Antalya´da Levent Kimya A.Ş. tarafından kurulan ´´Nixi´´ markalı bebek bezi fabrikası törenle hizmete girdi. Antalya Valisi Alaadin Yüksel, ülkeye yatırım yaptığı için sanayici Güngör Pekşen´i alnından öperek kutladı.


´Antalya´nın Jeolojisi ve Doğal Afet Konferansları´ Güncel ´Antalya´nın Jeolojisi ve Doğal Afet Konferansları´

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Bilimsel ve Teknik Kurul Sekreteri Dr. Eşref Atabey, Antalya´da falezlerde jeolojik erime sürecinin devam ettiğini, buralarda dikine kırıklar ve çatlakların olmasına rağmen, falezler üzerindeki yapılaşmanın sürdüğünü, çok katlı yapıların tehlike oluşturduğunu söyledi.


Devlet Tiyatrosu´nda Türk-Yunan işbirliği.. Güncel Devlet Tiyatrosu´nda Türk-Yunan işbirliği..

Antalya Devlet Tiyatrosu´nun 22 Aralık´ta prömiyerini gerçekleştireceği ´´Nemrut´´ adlı eserin koreografisini, Devlet Tiyatroları tarihinde ilk kez bir Yunan sanatçı üstlenecek.


Yılkı atlarının sayısı hızla çoğalıyor Güncel Yılkı atlarının sayısı hızla çoğalıyor

Torosların kuzey eteklerindeki Eynif Ovası´nda, 100 yıldan beri özgürce dolaşan yılkı atlarının sayısı hızla çoğalıyor. 100 yıl kadar önce sahiplerince terk edilen ve vahşileşen atların sayısı 250´yi aştı.


Kaş açıklarında batan tekne.. Güncel Kaş açıklarında batan tekne..

Kaş İlçesi açıklarında battığı bildirilen Barbaros K isimli teknenin mürettebatının aranmasına devam ediliyor.


Kemer´de tabela kirliliğine önlem.. Güncel Kemer´de tabela kirliliğine önlem..

Kemer İlçesi´nde 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak Reklam Tabelaları Standart Uygulamaları çerçevesinde esnafa tebligat yapılmaya başlandı.


Kemer balıkçı barınağı temizleniyor Güncel Kemer balıkçı barınağı temizleniyor

Kemer İlçesi´ndeki balıkçı barınağı belediye ekiplerince temizleniyor. Kemer Belediyesi´nce, geçtiğiz günlerde meydana gelen yağış ve fırtına nedeniyle giriş kısmı kum ve çakıllarla dolan Balıkçı Barınağı´nda temizleme çalışmalarına başlandı.


Yaş sebze ve meyve ihracatında rekor... Güncel Yaş sebze ve meyve ihracatında rekor...

Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) İhracat Genel Müdürü Ali Boğa, Türkiye´den yapılan toplam ihracatın bu yıl cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdığını bildirdi,


Ambalajlı ürüne farklı fiyat.. Güncel Ambalajlı ürüne farklı fiyat..

Kumluca İlçesi´ndeki, Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği, Toptancı Hali´ne uygun ambalajda getirilmeyen ürünlere daha düşük fiyat uygulanmasını kararlaştırdı.


Pamuk tarlada kaldı. Güncel Pamuk tarlada kaldı.

Serik İlçesi´nde, tarla işçilerinin çoğunluğunun turistik tesislerde bahçıvan ya da mutfak işçisi olarak çalışmaya başlamaları yüzünden pamuk toplanmasında sıkıntı yaşanıyor.


Hizmet Takip Timi... Güncel Hizmet Takip Timi...

Antalya Genç İşadamları Deneği´nce (ANTGİAD) belediye başkanlarının çalışmalarını takip amacıyla oluşturulan ´´Hizmet Takip Timi´´, Antalyalı belediye başkanlarının sekiz aylık çalışmasına ´´geçer not´´ verdi.


Kanser hastası çocuklar yararına kermes.. Güncel Kanser hastası çocuklar yararına kermes..

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Antalya Şubesi´nce, kanser hastası çocuklar yararına kermes düzenlenecek.


Alanya Emniyet Müdürülğü´ne iki yeni araç alındı Güncel Alanya Emniyet Müdürülğü´ne iki yeni araç alındı

Alanya Güvenlik Hizmetlerini Destekleme Derneği tarafından satın alınan araçların teslimi ve yeni yerine taşınan Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği için bir tören düzenlendi.


Elmalı´da güreş eğitim kursu açılacak Güncel Elmalı´da güreş eğitim kursu açılacak

Hamarat, spor müsabakalarında sporun ruhuna, ilke ve kurallarına uyması, şiddet ve geçimsizliğin önlenmesi ve dalında başarılı sporcuların yetiştirilmesi amacıyla Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde 100. Yıl Atatürk Spor Salonu´nda minikler ve yıldızlar kategorilerinde güreş eğitim kursu açılacağını bildirdi.


Çavuşoğlu Erdoğan´ın AB ekibinde.. Güncel Çavuşoğlu Erdoğan´ın AB ekibinde..

Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın oluşturduğu Avrupa Birliği (AB) Çalışma Grubu´nu kurmak üzere görevlendirildi.


Pratisyen Hekimler Antalya´da toplanacak. Güncel Pratisyen Hekimler Antalya´da toplanacak.

Pratisyen hekimler, meslek sorunlarını tartışmak ve çözüm önerilerini ilgililere iletmek amacıyla, 9-12 Aralık´ta Antalya´da toplanacak.


Rehberler ören yerlerinde ayinlerden rahatsız... Güncel Rehberler ören yerlerinde ayinlerden rahatsız...

Antalya Rehberler Odası, son zamanlarda ören yerlerindeki dinsel mekanlarda ayinler düzenlenmesi nedeniyle, diğer tur gruplarının programının aksadığını, bu durumun, rehberlerin yakınmasına neden olduğunu bildirdi.


´Uygarlıklar çatışması tezini ´turizm´ çürütüyor´ Güncel ´Uygarlıklar çatışması tezini ´turizm´ çürütüyor´

MNG Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Turizm Araştırmaları ve Strateji Merkezi Başkanı Hüseyin Baraner, uygarlıklar çatışması tezini turizmin çürüttüğünü söyledi.


Dünya kenti Antalya... Güncel Dünya kenti Antalya...

Turizmde ´´altın sezon´´ yaşayan Antalya´ya, bu yılın 11 aylık döneminde 160 ülkeden 5 milyon 912 bin 610 turist geldi.


´Doğalgazın modern seralarda kullanımı..´ Güncel ´Doğalgazın modern seralarda kullanımı..´

Hollanda Büyükelçiliği ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) işbirliğiyle, seracılara yönelik, ´´Doğalgazın Modern Seralarda Kullanımı´´ konulu seminer düzenlendi.


Kudüs´ten sonra üç dinin ibadet yerleri ilk kez Antalya´da aynı mekanda yer alacak Güncel Kudüs´ten sonra üç dinin ibadet yerleri ilk kez Antalya´da aynı mekanda yer alacak

Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde yapımı devam eden cami, sinagog ve kiliseden oluşan ´´Hoşgörü Merkezi´´ 8 Aralık´ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımı ile açılacak.


Alanya´da yaşayan Hıristiyanlar, emekli papaz getirtti Güncel Alanya´da yaşayan Hıristiyanlar, emekli papaz getirtti

Alanya ilçesinde bulunan yabancı vatandaşlar din hizmetlerinden yararlanmak için bir papaz getirtti.


Manavgat Belediyesi sanat kurslarında kursiyerler ders başı yaptı Güncel Manavgat Belediyesi sanat kurslarında kursiyerler ders başı yaptı

Manavgat Belediyesi´nin, beş dalda açtığı sanat kurslarında dersler başladı. Uygulamalı Türk Halk Müziği, halk oyunları, tiyatro, resim ve gitar dallarında açılan kurslar, yaklaşık 6 ay sürecek.


Manavgat Sivil Toplum Platformu´nda yeni dönem başladı Güncel Manavgat Sivil Toplum Platformu´nda yeni dönem başladı

Manavgat Sivil Toplum Platformu yeni dönemde görev yapacak yürütme kurulunu belirledi.


Kepez´in ilk kapalı pazarı, Habipler Mahallesine yapılıyor Güncel Kepez´in ilk kapalı pazarı, Habipler Mahallesine yapılıyor

Antalya´nın alt kademe belediyelerinden Kepez Belediyesi sınırlarında bulunan Habipler Mahallesi´ne, kapalı halk pazarı yapılıyor. Şubat ayında hizmete girmesi beklenen pazar yerinde 365 pazarcı esnafı tezgah açabilecek.


12 milyon dolar harcanan dünyanın ilk ekoloji parkını 1 milyon turist gezecek Güncel 12 milyon dolar harcanan dünyanın ilk ekoloji parkını 1 milyon turist gezecek

Kemer ilçesine bağlı Tekirova beldesinde 10 yıllık bir sürecin sonunda açılma noktasına getirilen dünyada tek olma özelliğine sahip Ekoloji Parkı, 2005 yılında 1 milyon turisti misafir edecek.


AK Parti il başkanlığı 15 engelliye araba dağıttı Güncel AK Parti il başkanlığı 15 engelliye araba dağıttı

AK Parti Antalya İl Başkanlığı Sosyal İşler Başkanlığı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla 15 bedensel engelliye tekerlekli sandalye dağıttı.


Antalya Valisi Yüksel, önyargının terör kadar tehlikeli olduğunu söyledi Güncel Antalya Valisi Yüksel, önyargının terör kadar tehlikeli olduğunu söyledi

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, insanların birbirlerine ön yargı ile bakmalarının terör kadar tehlikeli olduğunu söyledi.


Engelli çocuklar için trafik parkuru yapılacak Güncel Engelli çocuklar için trafik parkuru yapılacak

Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, kendisini ziyarete gelen engelli çocuklara trafik parkuru yapma sözü verdi.


Alanya´nın imajı değişiyor. Güncel Alanya´nın imajı değişiyor.

Turizm sezonunun sona ermesinin ardından alt yapı çalışmalarına hız veren Alanya Belediyesi, zemini yıpranmış yolları asfaltlayarak ilçeye yeni bir imaj kazandırıyor.


Kompozisyon yarışmasında birinci oldu, ödülünü başkasına hediye etti Güncel Kompozisyon yarışmasında birinci oldu, ödülünü başkasına hediye etti

Toros İlköğretim Okulu öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler günü münasebeti ile ilgili açılan ´Bana öğretmenini anlat´ konulu kompozisyonda Antalya birinciliği ve üçüncülüğünü kazandı.


Kaya: ´Evlilikte en büyük mutluluk sevildiğini bilmektir´ Güncel Kaya: ´Evlilikte en büyük mutluluk sevildiğini bilmektir´

Demre Genç İş Adamları Derneği (DEGİAD) tarafından Demre Kültür Merkezi´nde organize edilen ´Aile içi iletişim´ konulu konferansa Demreliler büyük ilgi gösterdi.


Köy Hizmetleri Antalya İl Müdürlüğü, 138 milyar proje bedelli göleti 38.5 milyara tamamladı Güncel Köy Hizmetleri Antalya İl Müdürlüğü, 138 milyar proje bedelli göleti 38.5 milyara tamamladı

Antalya Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü, 138.5 milyar ihale bedelli Yelten göletini kendi imkanlarını kullanarak 38.5 milyara tamamlamayı başardı.


Alanya Belediyesi çevreyi kirleten inşaatlara ceza verdi Güncel Alanya Belediyesi çevreyi kirleten inşaatlara ceza verdi

Alanya Belediyesi´nin haftalık gerçekleşen encümen toplantısında çevreyi kirleten inşaatlara kesilen cezalar onaylandı.


Akgün: ´Devlet olarak kaçak yapılara engel olamıyoruz´ Güncel Akgün: ´Devlet olarak kaçak yapılara engel olamıyoruz´

Antalya Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, kaçak yapıların her geçen gün arttığı ülkemizde devlet olarak bir şey yapamadıklarını söyledi. Akgün, ´Kaçak yapıların yapılmasına göz yumuluyor ve sonra da yıkılmıyor. Kontrolsüz binalar depremle birlikte yerle bir oluyor.´ dedi.


ATSO, üyelerini YTL´ye hazırlamak için 15 bin etiket bastırdı Güncel ATSO, üyelerini YTL´ye hazırlamak için 15 bin etiket bastırdı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), üyeleri için Yeni Türk Lirası´na (YTL) geçişte katkı sağlamak amacıyla 15 bin örmek etiket bastırdı.


Kurbanlık hayvanlara şap aşısı yapılması gerekiyor Güncel Kurbanlık hayvanlara şap aşısı yapılması gerekiyor

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kurbanlık hayvan üreticilerinin hayvanlarına şap aşısı yaptırmaları gerekiyor.


Çalışan anne-baba çocuklarıyla tüketime dayalı iletişim kuruyor Güncel Çalışan anne-baba çocuklarıyla tüketime dayalı iletişim kuruyor

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Özel Eğitim Ana Bilim dalı Başkanı Doç. Dr. Mesude Atay, ailelerin çocukları ile konuşarak değil tüketime yönelik maddi imkanlarını kullanarak iletişim kurmasının yanlış olduğunu söyledi.


Antalya Defterdarlığı´na tam donanımlı 2 yeni araç alındı Güncel Antalya Defterdarlığı´na tam donanımlı 2 yeni araç alındı

Tarım ve turizm faaliyetleri bakımından mükellef sayısı ve iş akışı oldukça fazla olan Antalya´da, vergi konusu çalışmaların sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için 2 adet tam donanımlı araç alındı.


Yetkililer vatandaşı sahte milli piyangoculara karşı uyardı Güncel Yetkililer vatandaşı sahte milli piyangoculara karşı uyardı

Yılbaşının yaklaşması nedeniyle Milli Piyango biletlere talebi arttı. Yetkiler, vatandaşı sahne biletlere karşı uyardı.


Alanyalı esnaflar çıkan Telif Kanunu´ndan şikayetçi Güncel Alanyalı esnaflar çıkan Telif Kanunu´ndan şikayetçi

Turizm ve Kültür Bakanlığı´nın çıkardığı sanat eserlerinin korunması ile ilgili Telif Hakları Kanunu´na Alanyalı turizmci ve esnaflar tepki gösterdi.


Gıda denetimleri artıyor Güncel Gıda denetimleri artıyor

Manavgat´ta tüm gıda üretim, gıda satış ve toplu tüketim yerleri, İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından eğitim amaçlı denetlendi. Kontrollerde ilgili iş yerleri sahiplerine ve çalışanlarına gıda kanunu ve yönetmelikleri hakkında bilgi verildi.


Türk sebze ve meyvesi, üretimden tüketime kadar dünyaya gösterilecek Güncel Türk sebze ve meyvesi, üretimden tüketime kadar dünyaya gösterilecek

Antalya Hal Müdürlüğü, sebze ve meyvenin yurt dışına daha iyi pazarlanması, yabancı ülkelerin ürünler hakkındaki tereddütlerini gidermek amacı ile 4 dilde yayın yapmak üzere bir web sitesi hazırlıyor.


Antalya´nın ihracatı 237 milyon doları aştı Güncel Antalya´nın ihracatı 237 milyon doları aştı

Antalya´nın ihracatında önemli bir yere sahip yaş meyve sebze sektörü 130 milyon dolardan fazla dış satış gerçekleştirdi. İhracat rakamlarında geçen aylara oranla 2004 Kasım´ında önemli derecede ihracat artışı gözleniyor.


Ormanların tahribatı ´Bir Havza Bir Ürün´ projesi ile önlenecek Güncel Ormanların tahribatı ´Bir Havza Bir Ürün´ projesi ile önlenecek

İnsanlar verdikleri zarar ile her yıl binlerce hektar ormanı yok ederken, Türkiye´de orman yangınlarının ise yüzde 95´i insan kaynaklı.


ATSO, Aralık ayında 4 farklı konuda eğitim verecek Güncel ATSO, Aralık ayında 4 farklı konuda eğitim verecek

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), 2004 yılı eğitim programı çerçevesinde Aralık ayında üyelerine ve üye çalışanlarına yönelik 4 farklı konuda eğitim semineri düzenleyecek.


Antalya Sağlık il Müdürü Hüseyin Gül: ´AIDS´ten korunmanın en etkili yolarından biri tek Güncel Antalya Sağlık il Müdürü Hüseyin Gül: ´AIDS´ten korunmanın en etkili yolarından biri tek

Antalya Sağlık il Müdürü Dr. Hüseyin Gül, AIDS´ten korunmanın en etkili yollarından birinin tek evlilik ve sadakatin sağlanması ile gerçekleşeceğini söyledi.


Kemer Kent Konseyi toplantısı yapıldı Güncel Kemer Kent Konseyi toplantısı yapıldı

Kemer İlçesi´nde oluşturulan ´´Yerel Gündem 21 Kent Konseyi´´ ikinci toplantısını gerçekleştirdi.


KEMİAD´dan Rusça kurslar... Güncel KEMİAD´dan Rusça kurslar...

Kemer İlçesi´nde faaliyette bulunan Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD), turistlere daha iyi hizmet vermek amacıyla esnafa yönelik Rusça kurslar düzenledi.


Gazipaşa´da soba külü dökme uyarısı.. Güncel Gazipaşa´da soba külü dökme uyarısı..

Gazipaşa İlçesi Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, vatandaşların soba küllerini açık alana dökmemelerini istedi.


´Çocuklarımız apartman daireleri arasında sıkışmış durumda´ Güncel ´Çocuklarımız apartman daireleri arasında sıkışmış durumda´

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Rektörü Prof.Dr. Mustafa Akaydın, 2005 yılında, örnek gösterilecek bir rehabilitasyon merkezi kuracaklarını söyledi.


Finike-Demre karayolu inşaatı.. Güncel Finike-Demre karayolu inşaatı..

Finike ile Kale (Demre) ilçeleri arasında devam eden yol yapım çalışmaları yüzünden, sürücülerle yol inşaatı görevlileri arasında zaman zaman tartışmalar meydana geliyor.


Akdeniz bölgesinin tarım master planı.. Güncel Akdeniz bölgesinin tarım master planı..

Akdeniz Bölgesi´nin tarımsal potansiyelini daha verimli değerlendirmek amacıyla oluşturulacak, ´´Burdur-Isparta-Antalya Tarım Master Alt Planı´´, Burdur´da ele alındı.


Vali Yüksel´e Kazak meslektaşından ziyaret.. Güncel Vali Yüksel´e Kazak meslektaşından ziyaret..

Kazakistan´ın Almaatı Eyaleti Valisi Kulmahanov Şalbay Kulmanahoviç, Antalya Valisi Alaaddin Yükse´i ziyaret etti.


´22 Noel Baba Dünya Barışı´na Çağrı Etkinlikleri´... Güncel ´22 Noel Baba Dünya Barışı´na Çağrı Etkinlikleri´...

´´22. Noel Baba İle Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri´´ Antalya Havaalimanı Dış Hatlar Terminali´nde düzenlenen törenle başladı.


Manavgat´a havaalanı projesi.. Güncel Manavgat´a havaalanı projesi..

Manavgat İlçesi Belediye Başkanı Zeynel Şenol, Manavgat´la Alanya arasında havaalanı yapılması için proje geliştirildiğini kaydetti.


Otel ve tatil köylerinde yaz hazırlığı.. Güncel Otel ve tatil köylerinde yaz hazırlığı..

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, Antalya´da otel ve tatil köylerinin yüzde 60´ının, Marmaris ve Bodrum´da ise yüzde 90´ının kış mevsimin gelmesiyle, gelecek yaza hazırlanmak üzere kapandığını bildirdi.


Okul servisleri denetlendi Güncel Okul servisleri denetlendi

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı´nca oluşturulan komisyon, okul servislerine yönelik denetim gerçekleştirdi.


Öğrenci servislerine belge zorunluluğu.. Güncel Öğrenci servislerine belge zorunluluğu..

Alanya´da öğrenci taşımacılığı yapan servis araçlarına güzergah izin belgesi alma zorunluluğu getirildi.


Araç camlarındaki filmler sökülüyor Güncel Araç camlarındaki filmler sökülüyor

Manavgat İlçesi´nde Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, camlarında siyah film çekilmiş araçların filmlerini sökerek, araç sahiplerine para cezası uyguladı.


Alanya´daki kent ormanı çalışmaları.. Güncel Alanya´daki kent ormanı çalışmaları..

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, 5 bin dönüm alanı kapsayan Kent Ormanı Projesi´nin Alanya´nın nefes almasını sağlayacağını söyledi.


İlköğretim okulu gelecek yıla hazır Güncel İlköğretim okulu gelecek yıla hazır

Alanya İlçesi´ne bağlı Tosmur Beldesi´nde yapımına yeni başlanan ilköğretim okulu binasının, 2005-2006 eğitim ve öğretim yılında hizmete gireceği bildirildi.


´Hoşgörü Merkezi´ 8 Aralık´ta açılacak Güncel ´Hoşgörü Merkezi´ 8 Aralık´ta açılacak

Serik İlçesi´ne bağlı Belek Beldesi´nde yapımı tamamlanan cami, sinagog ve kiliseden oluşan ´´Hoşgörü Merkezi´´ 8 Aralık´ta açılacak. Açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın yapması bekleniyor.


Muzu soğuk vurdu Güncel Muzu soğuk vurdu

Muz satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 40 oranında düşüş olduğu bildirildi.


Belçikalılar Antalya´da konut yapacak Güncel Belçikalılar Antalya´da konut yapacak

Belçikalı bir grup yatırımcı, Belçikalılara satmak üzere Antalya´da konut yaptıracak.


Kumluca´nın en büyük caddesi çiçeklendirilecek. Güncel Kumluca´nın en büyük caddesi çiçeklendirilecek.

Kumluca İlçesi´nin en büyük caddesi olan Gödene Caddesi refüjü çiçeklendirilecek.


´Kentte tarihin en önemli yatırımları yapılıyor´ Güncel ´Kentte tarihin en önemli yatırımları yapılıyor´

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kentte tarihin en önemli yatırımlarının yapıldığını söyledi.


PVC boru alınacak. Güncel PVC boru alınacak.

Antalya İl Özel İdare Müdürlüğü´nce, ´´açık ihale usulü´´ ile muhtelif cins ve miktarda PVC boru satın alınacak.


Hayırseverlere sertifika.. Güncel Hayırseverlere sertifika..

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, okul yaptıran hayırsever 24 kişi ve kuruluşa sertifika verdi.


Tarım ürünlerinde ilaç kalıntısı.. Güncel Tarım ürünlerinde ilaç kalıntısı..

Antalya Tarım İl Müdür Yardımcısı Mehmet Yoran, bu yıl ürünlerden alınan 350 numunede, ilaç kalıntısına rastlanmadığını bildirdi. Finike ilçesine bağlı Yalnız ve Arif köylerinde üreticileri bilinçlendirmek amacıyla irtibatlandırma toplantısı yapıldı.


Antalya´nın elde kalan servetleri.. Güncel Antalya´nın elde kalan servetleri..

Antalya Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Ekonomi Çalışma Grubu, Antalya´nın, turizme entegre edilebilecek, cazibe merkezlerine uygun birinci ve ikinci derecede mülkü kalmadığını, bu nedenle kalan arazilerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini bildirdi.


Vali Yüksel, Antalya İl Genel Meclisi´nin Türkiye´de örnek olduğunu söyledi. Güncel Vali Yüksel, Antalya İl Genel Meclisi´nin Türkiye´de örnek olduğunu söyledi.

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kaynaklarını iyi kullanma konusunda ve tarıma yapılan yatırımlar konusunda Antalya İl Genel Meclisi´nin Türkiye´de örnek olduğunu söyledi.


Yabancılara mülk satışı.. Güncel Yabancılara mülk satışı..

Yabancılara mülk satışıyla ilgili tartışmalara bilimadamları da katıldı. Bilimadamlarının bir kısmı mülk satışını desteklerken, bir kısmı mülk satışının sakıncalarına değindi.


İlginç ad ve soyadlarını kitaplaştırdı Güncel İlginç ad ve soyadlarını kitaplaştırdı

Mülki idare amiri olarak 38 yıl görev yapan ve son olarak Antalya vali yardımcılığına atanan Erkan Işılgan, 22 yıldan bu yana karşılaştığı ilginç ad ve soyadlarını kitapçıkta topladı.


Kepez, sporda üstün başarı hedefliyor Güncel Kepez, sporda üstün başarı hedefliyor

Kepez Belediye Başkanı ve Belediye Spor Külübü Başkanı Erdal Öner, hedeflerinin sporda tüm branşlarda en üstün başarıyı elde etmek olduğunu belirtti.


Kemer Belediyesi´nin mavi bayrak çalışmaları.. Güncel Kemer Belediyesi´nin mavi bayrak çalışmaları..

Kemer Belediyesi Mavi Bayrak sorumluları 2005 yılı için oluşturulacak olan “ Mavi Bayrak” dosyası için çalışmalarını hızlı bir biçimde sürdürüyor.


Büyük kapasiteye sahip Türkiye balık turizminden yararlanamıyor Güncel Büyük kapasiteye sahip Türkiye balık turizminden yararlanamıyor

Üç tarafı denizlerle çevrili yarım ada olan Türkiye, gerekli yatırımların yapılmaması nedeniyle, büyük bir kapasiteye sahip balık turizminden yararlanamıyor.


Fikret Badazlı, büyük tonajlı araçlarda hurda indirimi sağlanmasını istedi Güncel Fikret Badazlı, büyük tonajlı araçlarda hurda indirimi sağlanmasını istedi

AK Parti Antalya Milletvekili Fikret Badazlı, Özel Tüketim Vergisi Kanunu´nda büyük tonajlı araçlar için hurda araç indirimi sağlanması için TBMM´ye yasa teklifi sundu.


Çin´le anlaşan Bisan, Uzakdoğu teknolojisini Türkiye´ye taşıyor Güncel Çin´le anlaşan Bisan, Uzakdoğu teknolojisini Türkiye´ye taşıyor

Gelecek sezon büyük motor ve scooter imal etmeye başlayacak olan Bisan´ın, 41. Geleneksel Bayi toplantısı Antalya´da yapılıyor. Üç gün sürecek toplantıda Bisan, Çin´in en önemli motosiklet üretici firmasi ile Uzakdoğu teknolojisini fabrikalarına taşıyacak protokol anlaşmasını imzaladı.


Alanya Müftülüğü hacı adaylarını bilgilendiriyor Güncel Alanya Müftülüğü hacı adaylarını bilgilendiriyor

Alanya İlçesi´nde bu sene hacca gidecek olan 300 hacı adayı Emine Müftüoğlu Camii´nde bir araya geldi.


Antalya´nın meydanına Kazak Köyü kurulacak Güncel Antalya´nın meydanına Kazak Köyü kurulacak

Almatı Kültür Günleri kapsamında, Antalya´nın en işlek caddelerinden Cumhuriyet Meydanı´na dört çadırdan oluşan Kazak köyü kurulacak. Ayrıca, gerçekleştirilecek kortej yürüyüşü ile Antalyalılar´a Kazak elması dağıtılacak.


Ağva Deresi vatandaşları tedirgin ediyor Güncel Ağva Deresi vatandaşları tedirgin ediyor

Kemer ilçesinde 25 Aralık 2003 tarihinde sel sularıyla taşarak bölge insanına tarihi bir felaket yaşatan Ağva Deresi´nde yeterli oranda önlem alınmadığını öne süren vatandaşlar, olası bir sel baskınında derenin yine taşarak bölgeye zarar verebileceğini iddia etti.


Yabancılara mülk satışı Güncel Yabancılara mülk satışı

Yabancılara mülk satışlarını incelemek ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Kalkan ve Ata Mülkünü Koruma Derneği kuruldu.


Japonların dil sorunu.. Güncel Japonların dil sorunu..

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Antalya Koordinatörü Mitsuro Kımımori, teknik işbirliğini sağlamak ve teknolojik transfer çalışmalarını desteklemek amacıyla geldikleri Türkiye´de tek sorunlarının dil olduğunu bildirdi.


Finike Meslek Yüksek Okulu´nun temeli Aralık´ta atılacak Güncel Finike Meslek Yüksek Okulu´nun temeli Aralık´ta atılacak

Finike Yüksekokulu inşaatının dolgu çalışmaları tamamlandı. Finike Kaymakamı ve Eğitim Vakfı Başkanı Ahmet Önal, okulun temelinin 2004 yılı Aralık ayı içinde atılacağını açıkladı.


Antalya Sebze Hali... Güncel Antalya Sebze Hali...

Geçen hafta soğuklar nedeniyle sebze fiyatlarında durgunluk yaşanırken, havaların ısınmasıyla birlikte fiyatlar bir miktar artmaya başladı.


Balıkçı kız, kaptan ile evlendi Güncel Balıkçı kız, kaptan ile evlendi

Kemer ilçesinde balıkçılık yapan genç kız ile bir teknenin kaptanı evlendi.


Antalya´da kış bir başka oluyor Güncel Antalya´da kış bir başka oluyor

Kar yağışı tüm yurtta etkili olurken Antalya´da güneş yüzünü göstermeye devam ediyor.


Antalya´da gasp... Güncel Antalya´da gasp...

Antalya´da bir kisi, biçakla yaraladigi kadinin çantasini çaldi.


İçme suyu inşaatı yaptırılacak. Güncel İçme suyu inşaatı yaptırılacak.

Köy Hizmetleri Antalya Il Müdürlügü´nce, ´´açik ihale usulü´´ ile Korkuteli Baspinar Köyü içmesuyu insaati yapimi isi ihale edilecek.


Rostov eyaletinden Evcilmen´e ziyaret.. Güncel Rostov eyaletinden Evcilmen´e ziyaret..

Rusya Federasyonu´nun Rostov Eyaleti Futbol Federasyonu Başkanı Viktor Gavrin, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´i ziyaret etti.


3 orman köyünün ilk kademe belediyelerine bağlanması.. Güncel 3 orman köyünün ilk kademe belediyelerine bağlanması..

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Büyükşehir Belediye Meclisi´nde alınan, ´´Kundu, Kemerağzı ve Karaçalı orman köylerinin ilk kademe belediyelere bağlanması´´ kararına tepki göstererek, ´´Bu karar, hukuksal, teknik ve sosyal dayanaklardan yoksundur´´ dedi.


Doktorlara asık yüz cezası uygulaması Güncel Doktorlara asık yüz cezası uygulaması

Antalya Vali Vekili Erkan Işılgan, Antalya Devlet Hastanesi´nde 16 doktora asık yüzlü oldukları gerekçesiyle ceza verildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...