Cuma, 18 Ekim 2019
AGİD´in yeni üyeleri rozet taktı Güncel AGİD´in yeni üyeleri rozet taktı

Akdeniz Genç İşadamları Derneği´ne (AGİD) 6 yeni girişimci daha katıldı. Yeni katılanlarla birlikte derneğin üye sayısı 146´ya ulaştı.


´Lisa duruşması´ 28 Kasım tarihine ertelendi Güncel ´Lisa duruşması´ 28 Kasım tarihine ertelendi

Alanya´da 10 Ekim 2004 tarihinde öldürülen 11 yaşındaki Alman kız Lisa Eder´in duruşması 28 Kasım 2005 tarihine ertelendi.


Resmi mesai saatleri değişiyor Güncel Resmi mesai saatleri değişiyor

Kamu kurum ve kuruluşlarının mesai saatleri değişiyor. 31 Ekim Pazartesi gününden geçerli olmak üzere mesai saati sabah 8:00´de başlayıp, akşam 17:00´de sona erecek.


CHP´li Ercenk, milli parkın sınırlarının değiştirilmesinin gerekçesini sordu Güncel CHP´li Ercenk, milli parkın sınırlarının değiştirilmesinin gerekçesini sordu

CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, Beydağları Sahil Milli Parkı´nın sınırlarının değiştirilmesini, Meclis gündemine taşıdı.


Antalya Devlet Senfoni Orkestrası´ndan konser... Güncel Antalya Devlet Senfoni Orkestrası´ndan konser...

Antalya Kültür Merkezi´ndeki konserde, Mozart´ın ´´Keman Konçertosu´´ ile Shostakovich´in ´´Senfoni No: 5´´ eserlerini seslendirecek.


Hem müdürlük, hem de işçilik yapıyor Güncel Hem müdürlük, hem de işçilik yapıyor

Finike Gençlik ve Spor Müdürü Ümmü Kılınç, müdürlük görevini yaparken, stadyumun temizliği için çalışan tek personele de yardım ediyor.


Alanya 2. Açık Hava Taş Heykel Sempozyumu Güncel Alanya 2. Açık Hava Taş Heykel Sempozyumu

Alanya Belediyesi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen ´´Alanya 2. Açık Hava Heykel Sempozyumu´´ başladı.


Organik tarım eğitimi için Çek Cumhuriyeti´ne gönderildi Güncel Organik tarım eğitimi için Çek Cumhuriyeti´ne gönderildi

Kepez Belediyesi, Gazipaşa Çobanlar Köyü´nden Murat Bişkin´i organik tarım eğitimi için Çek Cumhuriyeti´ne gönderdi.


Kepez Tiyatro Topluluğu amatör oyuncu arıyor Güncel Kepez Tiyatro Topluluğu amatör oyuncu arıyor

Antalya Kepez Belediye Tiyatro Topluluğu, 16 yaş üstü amatör tiyatro oyuncusu arıyor.


Muratpaşa Belediyesi´nden refüj düzenleme çalışmaları Güncel Muratpaşa Belediyesi´nden refüj düzenleme çalışmaları

Muratpaşa Belediyesi ekipleri, Narenciye Caddesi devamında ve Sanayi Mahallesi´nde trafik akışını düzenlemek, yaya geçişlerini rahatlatmak amacıyla başlattığı refüj düzenleme çalışmalarını tamamladı.


Kurslara yoğun ilgi... Güncel Kurslara yoğun ilgi...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim kursları 17 Ekim´de başladı.


Antalya´da uyuşturucu operasyonu.. Güncel Antalya´da uyuşturucu operasyonu..

Antalya´da 4 kilogram esrar maddesi, 57 gram kokain, 208 uyuşturucu hap ve 34 kök hintkeneviri ele geçirildi. Olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı.


Konyaaltı Belediyesi denetimleri artırdı Güncel Konyaaltı Belediyesi denetimleri artırdı

Konyaaltı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ramazan Ayı nedeniyle denetimlerini artırdı


Varsak Belediye Başkanı Bilgili: ´Psikolojim bozuldu´ Güncel Varsak Belediye Başkanı Bilgili: ´Psikolojim bozuldu´

Makamında geçtiğimiz günlerde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan Antalya´nın merkeze bağlı Varsak Beldesi Belediye Başkanı Kazım Bilgili, rant yüzünden hedef haline geldiğini belirterek, ´´Rant kavgalarıyla uğraşmaktan psikolojik bozuldu´´ dedi.


Gazipaşa Belediyesi dil kursu başlattı Güncel Gazipaşa Belediyesi dil kursu başlattı

Gazipaşa´da, belediye ile Türk ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) işbirliğiyle dil kursu açıldı.


´Terörle Mücadele Genelgesi´... Güncel ´Terörle Mücadele Genelgesi´...

CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya, ´´Terörle Mücadele Genelgesi´´nde, gençler üzerinde propaganda yapan yasadışı örgütlerin listesine yer verilip verilmediğini sordu.


Antalya tropik ağaçlarla süsleniyor Güncel Antalya tropik ağaçlarla süsleniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce, ´´Akdeniz şehri´´ havası vermek üzere sürdürülen çalışmalar çerçevesinde, kentin çeşitli bölgelerine dikilmek üzere Mısır´dan getirtilen palmiyelerin dikimine başlandı.


Atık meyveler, meyve suyu fabrikalarında değerlendiriliyor Güncel Atık meyveler, meyve suyu fabrikalarında değerlendiriliyor

Korkuteli´de hasat sırasında ortaya çıkan atık meyvelerin meyve suyu fabrikalarında değerlendirildiği bildirildi.


İsveçli turist, gerçek zannedip maket cep telefonu çaldı Güncel İsveçli turist, gerçek zannedip maket cep telefonu çaldı

Alanya´da tatil yapan İsveçli bir turist, cep telefonunun çalındığı iddiasıyla bir işyerinin camını kırarak telefon çalmaya kalkıştı. Çaldığı telefonlar maket çıkan turist, iki ay adli gözetim cezasına çarptırıldı.


Organize Sanayi Bölgeleri yönetmeliğinde değişiklik.. Güncel Organize Sanayi Bölgeleri yönetmeliğinde değişiklik..

Organize sanayi bölgelerinin kuruluş, yapım ve işletilmesi ile ilgili usul ve esasları düzenleyen yönetmeliğin bazı maddelerinde değişiklik yapıldı.


Kemer Belediye Tiyatrosu Kasım´da sahnede.. Güncel Kemer Belediye Tiyatrosu Kasım´da sahnede..

Kemer Belediye Tiyatrosu 2005-2006 tiyatro sezonuna son sürat hazırlanıyor. Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre farklı bir oyunla seyirci karşısına çıkmayı hedefleyen Kemer Belediye Tiyatrosu Ramazan Bayramından hemen sonra premier yapmayı hedefliyor.


Kemer´de Almanlar ilk sırada, Ruslar 2. sırada.. Güncel Kemer´de Almanlar ilk sırada, Ruslar 2. sırada..

Kemer´i bu yılın 10 aylık bölümünde 1 milyon 56 bin 442 turistin ziyaret ettiği, bunlar arasında ilk sırayı Almanların aldığı bildirildi.


Gazipaşa´ya köylü pazarı kuruldu Güncel Gazipaşa´ya köylü pazarı kuruldu

Gazipaşa İlçesi´nde belediye tarafından Köylü Pazarı kurdu. Kapalı Cuma Pazarı alanının girişine kurulan Köylü Pazarı´nda, ilçe merkezindeki vatandaşlarla, üretici köylü vatandaşların alışverişte aracısız buluşma imkanı sağlandı.


Hollandalı firmadan Antalya´ya 2,2 milyon Avro´luk yatırım Güncel Hollandalı firmadan Antalya´ya 2,2 milyon Avro´luk yatırım

Hollandalı Nunhems Tohumculuk Şirketi, Antalya´ya tohumculuk AR-GE merkezi kurdu. Abdurrahmanlar Beldesi´ndeki 2,2 milyon Avro´ya mal olan merkezin açılışını Tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vedat Mirmahmutoğulları ve Nunhems Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Ko Remeijnze yaptı.


Yabancılara mülk satışı.. Güncel Yabancılara mülk satışı..

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, yabancılara mülk satışıyla ilgili yasanın en kısa zamanda çıkacağını söyledi.


Alanya´da kasksız sürücüye geçit yok! Güncel Alanya´da kasksız sürücüye geçit yok!

Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, kask takmayan motosiklet sürücülerinin affedilmeyeceğini söyledi.


CHP İl Başkanı Melli´den Demre İlçe Örgütü´ne ziyaret.. Güncel CHP İl Başkanı Melli´den Demre İlçe Örgütü´ne ziyaret..

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, CHP Demre İlçe Örgütü´nü ziyaret etti.


İşadamlarından gıda yardımı.. Güncel İşadamlarından gıda yardımı..

Alanya Birleşik İşadamları Derneği (ALBİAD) üyeleri, ekonomik durumu iyi olmayan ailelere gıda yardımı yaptı.


Saklıkent´e mevsimin ilk karı yağdı Güncel Saklıkent´e mevsimin ilk karı yağdı

Antalya´nın yüksek kesimlerine, mevsimin ilk karı yağdı. Saklıkent Kooperatif Müdürü Sabahattin Topal, Antalya´nın kayak ve turizm merkezi Saklıkent´e mevsimin ilk karının yağdığını bildirdi.


´Vali Alaaddin Yüksel´e güveniyoruz´ Güncel ´Vali Alaaddin Yüksel´e güveniyoruz´

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya milletvekilleri eski Öğretmenevi´nin İl Özel İdaresi tarafından gelir artırmak amacıyla kiralanmaya çalışılmasına tepki gösterdi.


Tohumda AR-GE Merkezi Güncel Tohumda AR-GE Merkezi

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vedat Mirmahmutoğulları, sebze tohumculuğunda Türkiye´nin tamamen dışa bağımlı olduğunu belirterek, kamu-özel sektör işbirliğiyle amacın, yerli tohum kullanımı oranını 4 yıl içinde yüzde 30, 10 yıl içinde de yüzde 60-70´ler seviyesine yüksetkmek olduğunu bildirdi.


Konaklı´ya kardeş şehir geliyor Güncel Konaklı´ya kardeş şehir geliyor

Alanya´nın Konaklı Belediyesi, Almanya´nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Essen Belediyesi ile kardeş şehir olacak. Essen Belediye Başkanı Annete Jöger, Konaklı Belediye Başkanı Abdullah Sönmez´i makamında ziyaret etti.


Otellerde AB bayrağı dalgalandırılıyor Güncel Otellerde AB bayrağı dalgalandırılıyor

Türkiye´nin Avrupa Birliği´nden müzakere tarihi almasının ardından oteller de ülke bayrakları yanında Avrupa Birliği bayrağını da bayrak direklerine asmaya başladılar.


Antalya´da sonbahar romantizmi Güncel Antalya´da sonbahar romantizmi

Antalya´da sonbahar bütün güzellikleri ile yaşanıyor.Yaş aylarında sıcaklardan bıkan Antalyalılar, sonbaharın gelmesi ve yağışların başlamasıyla rahat bir nefes aldı.


Kuş gribi için Antalya´da da önlem alınması istendi. Güncel Kuş gribi için Antalya´da da önlem alınması istendi.

Kuş gribi için Antalya´da da önlem alınması istendi. Ana göç yolları üzerinde bulunmamasına rağmen, göçmen kuşların Antalya´ya da uğrayabileceğini belirten Veteriner Hekimler Odası Başkanı Muammer Saygılı, bir dizi önlem alınmasını istedi.


Köy öğrencileri bayram sevincini erken yaşadı Güncel Köy öğrencileri bayram sevincini erken yaşadı

Alanya ilçesine bağlı Gözüküçüklü Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri, eğitim gönüllüleri tarafından yapılan yardımla bayram sevincini erken yaşadı.


Muhtar, öğrencilerin diş sağlığı için sponsor arıyor Güncel Muhtar, öğrencilerin diş sağlığı için sponsor arıyor

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde Ahmet Top isimli mahalle muhtarı öğrencilerin diş sağlığının korunması için sponsor arıyor.


Turizmciler, parasını ödemeyen Rus acenteleri ile çalışmayacak Güncel Turizmciler, parasını ödemeyen Rus acenteleri ile çalışmayacak

Türkiye´ye en fazla turist gönderen ikinci ülke konumunda bulunan Rusya´nın seyahat acenteleri ile Türk otelcileri arasında sorun yaşanıyor. Rus tur operatörlerinin turistik tesislere sürekli borçlu olması, turizmcilerin sert tepkisine neden oluyor.


Kırmızı et satışları arttı, fiyatlar yukarı çekilecek Güncel Kırmızı et satışları arttı, fiyatlar yukarı çekilecek

Balıkesir Manyas´ta ortaya çıkan ´kuş gribi´ hastalığı kısa vadede etkisini gösterdi. Son 10 günde beyaz et tüketimi yüzde 50 oranında azalırken, kırmızı et tüketimi yüzde 30 oranında yükseldi. Kırmızı ete olan talebin fiyatlara da yüzde 20 oranında yansıyacağı söyleniyor.


Büyükşehir´in Ramazan yardımları sürüyor Güncel Büyükşehir´in Ramazan yardımları sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı nedeniyle, 8 bin 500 dar gelirli aileye yapılacak gıda paketi yardımını sürdürüyor.


Elmalı´da buzağılar yarışacak Güncel Elmalı´da buzağılar yarışacak

Elmalı Kaymakamlığı, ilçedeki hayvan yetiştiricilerini teşvik etmek amacıyla Buzağı Teşvik Yarışması düzenleyecek.


Alanya´ya patlayıcı madde dedektör köpeği tayin edildi Güncel Alanya´ya patlayıcı madde dedektör köpeği tayin edildi

Alanya Emniyet Müdürlüğü bünyesine, patlayıcı madde dedektör köpeği tayin edildi. ´´Kurtcan´´ adındaki 3,5 yaşındaki Alman kurdu, görevine başladı.


Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti´nden Pakistan´a haberleşmede kullanılacak malzeme Güncel Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti´nden Pakistan´a haberleşmede kullanılacak malzeme

Doğal afetler, savaş ve olağanüstü hal durumlarında yurtiçi ve yurtdışı haberleşmeyi sağlayan ´´Acil Afet Haberleşme İstasyonu´´nu işleten Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC), deprem felaketi yaşanan Pakistan´a haberleşme timi gönderdi.


Ünlüler ders kitaplarına girdi Güncel Ünlüler ders kitaplarına girdi

Mesleklerinde başarılı olmuş devlet adamı, sanatçı, bilimadamı ve sporcular, ilköğretim okulu ders kitaplarında, öğrencilere örnek gösteriliyor.


Çevreciler Kındılçeşme´de eylem yaptı Güncel Çevreciler Kındılçeşme´de eylem yaptı

Kemer´deki Kındılçeşme Orman Alanı´nın milli parktan çıkarılarak Kültür ve Turizm Bakanlığı´na devrine tepki gösteren bir grup çevreci, Kındılçeşme´nin yeniden milli park alanı içinde alınmasını istedi.


Alanya´daki kameralı güvenlik sistemi.. Güncel Alanya´daki kameralı güvenlik sistemi..

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, kameralı güvenlik sisteminden beklenen verimi aldıklarını, ilçenin diğer bölgelerine de kamera yerleştirmek için girişimlere başlayacaklarını söyledi.


Alanya´da uyuşturucu operasyonu.. Güncel Alanya´da uyuşturucu operasyonu..

Alanya´daki uyuşturucu operasyonunda, 358 adet extacy hap ve 55 gram esrar ele geçirildi.


Ticari taşıt kullanma kursu düzenlenecek Güncel Ticari taşıt kullanma kursu düzenlenecek

Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Doğan Bacak, 24 Ekim´de başlayacak ticari taşıt kullanma kurslarına tüm üyelerin katılmasını istedi.


Camilere soru ve temenni kutusu Güncel Camilere soru ve temenni kutusu

Manavgat İlçesi´nde müftülük tarafından ilçede bulunan camileri soru ve temenni kutusu konuldu.


Kepez Belediyesi kaldırım çalışmalarına devam ediyor Güncel Kepez Belediyesi kaldırım çalışmalarına devam ediyor

Antalya´nın Yenidoğan Mahallesi Menzil Sitesi´nde kaldırım çalışmalarına başlayan Kepez Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin, toplam bin 600 metre uzunluğunda kaldırım yaptığı belirtildi.


Yaş meyve sebze ihracatçıları toplandı Güncel Yaş meyve sebze ihracatçıları toplandı

Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz, tarım sektöründe Avrupa Birliği´ne (AB) en hazır alanın, yaş meyve sebze sektörü olduğunu belirtti.


Antalya´da dilencilere yönelik operasyonlar sürüyor Güncel Antalya´da dilencilere yönelik operasyonlar sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince dilencilere yönelik operasyonlar sürdürülüyor.


Saygılı: ´AKdeniz Bölgesi ve Antalya´da kuş gribi tehlikesi yok´ Güncel Saygılı: ´AKdeniz Bölgesi ve Antalya´da kuş gribi tehlikesi yok´

Antalya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Muammer Saygılı, Akdeniz Bölgesi ve Antalya´da kuş gribi tehlikesi olmadığını söyledi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti´nde basın toplantısı düzenleyen Muammer Saygılı, Asya ülkeleri ve Rusya´dan sonra Romanya ve Türkiye´de de hayvanlarda kuş gribinin görüldüğünü hatırlattı.


Sunexpress, İzmir´den Almanya´ya uçacak Güncel Sunexpress, İzmir´den Almanya´ya uçacak

Merkezi Antalya´da bulunan, Türk Havayolları ile Alman Lufthansa´nın ortak girişimi olan SunExpress, 1 Kasım´dan itibaren İzmir´den Almanya ve İsviçre´ye tarifeli seferler düzenleyecek.


Antalya´da fuhuş operasyonu.. Güncel Antalya´da fuhuş operasyonu..

Antalya´da düzenlenen fuhuş operasyonlarında, 5 yabancı uyruklu kadın ile bu kadınlara fuhuş yaptırdıkları öne sürülen 6 kişi yakalandı.


Büyükşehir Belediye Meclisi toplandı Güncel Büyükşehir Belediye Meclisi toplandı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, 100. yıl Spor Kompleksi içinde 40 bin metrekarelik alanda alışveriş merkezi yapılması için onay verdi. Belediye Meclisi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında toplandı.


YYK´dan Antbirlik´e iplik üretim izni Güncel YYK´dan Antbirlik´e iplik üretim izni

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Yeniden Yapılandırma Kurulu (YYK), kapatılmasına karar verilen Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri´ne (ANTBİRLİK) bağlı Aksu İplik Fabrikası´nda, gelecek yıl Haziran ayına kadar iplik üretimine izin verdi.


Antalya´da sahur topu atılması.. Güncel Antalya´da sahur topu atılması..

Antalya´da bazı vatandaşlar, kent merkezinden atılan sahur topunun, yaşlılar ve çocukları rahatsız ettiği gerekçesiyle iptal edilmesini istediler.


Hastanenin tüp geçitine duvar resimleri yapılacak Güncel Hastanenin tüp geçitine duvar resimleri yapılacak

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Meral Gültekin, ´´Sağlık-Sanat El Ele´´ projesi kapsamında hastanenin tüp geçidinin 180 metrekarelik iç alanının resimlerle süsleneceğini söyledi.


Domates, üreticinin yüzünü güldürecek Güncel Domates, üreticinin yüzünü güldürecek

Antalya Ziraat Odası Başkanı Halil Ordu, yeni üretim ve ihracat sezonunda domatesin, üreticilerin yüzünü güldüreceği söyledi. Ordu, sonbahar hasadıyla birlikte sera domatesin pazara giriş yapmaya başladığını kaydetti.


Yörükler yayladan sahile dönmeye başladı Güncel Yörükler yayladan sahile dönmeye başladı

Gazipaşa ilçesinde nisan aylarında yaylalara giden Yörükler, sahile dönmeye başladı.


Üç nesil eğitimci aynı okulda görev yapıyor Güncel Üç nesil eğitimci aynı okulda görev yapıyor

Kumluca İlçesi´nde, üç nesil eğitimci aynı okulda görev yapıyor. Kumluca İlçesi merkezindeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu´nda görev yapan Yusuf Torunoğlu (60), bir dönem öğrencisi olan öğretmen Ömer Darıyemez ile aynı okulda görev yapmaya başladı.


Kardeş şehir heyeti, Alanya Belediyesi´ni ziyaret etti Güncel Kardeş şehir heyeti, Alanya Belediyesi´ni ziyaret etti

Alanya´nın Almanya´daki kardeş şehri Gladbeck´ten gelen heyet, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu´nu makamında ziyaret etti.


Alanya´da 936 adet kaçak içki ele geçirildi Güncel Alanya´da 936 adet kaçak içki ele geçirildi

Alanya ilçesinde bir araç içinde 936 adet kaçak içki ele geçirildi.


´Kuş gribi virüsü insanlarda nadiren görülüyor´ Güncel ´Kuş gribi virüsü insanlarda nadiren görülüyor´

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, kuş gribi virüsünün 100 yıldır bilindiğini, bu virüsün insanlarda nadiren görüldüğünü söyledi.


Kumluca´da 400 öğrenci anaokulu ile tanıştı Güncel Kumluca´da 400 öğrenci anaokulu ile tanıştı

Kumluca ilçesinde, yedisi bu yıl hizmete giren 20 derslikte, toplam 400 öğrencinin ana okuluna başladığı bildirildi.


Serik´te tekstil işçilerinin eylemi.. Güncel Serik´te tekstil işçilerinin eylemi..

Serik İlçesi´nde bir tekstil fabrikasında çalışan işçiler, ´´3 aydır ücretlerini alamadıkları´´ gerekçesiyle iş bırakma eylemi yapıyor.


Kemer´e uluslararası tanıtım.. Güncel Kemer´e uluslararası tanıtım..

Ukrayna ve Rusya´da yayın yapan televizyon kanallarında yayınlanacak bir filmin tamamı Kemer İlçesi´nde çekilecek.


Hüseyin Türk: ´Stad, dokuma ile pil fabrikasının yerine yapılsın´ Güncel Hüseyin Türk: ´Stad, dokuma ile pil fabrikasının yerine yapılsın´

Antalyalılar Derneği Başkanı Hüseyin Türk, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası için Antalya´ya yapılması planlanan stadyum tartışmasına yeni bir boyut kazandırdı.


‘Rapor açıklandı, Lara´da yapılaşmadan uzak durulmalı´ Güncel ‘Rapor açıklandı, Lara´da yapılaşmadan uzak durulmalı´

Mimarlar Odası Antalya Şubesi Antalya kamuoyunda büyük tartışmalara sebep olan Lara Kent Parkıyla ilgili hazırlanan uzman raporlarını açıkladı. Oda Başkanı Osman Aydın imzalı yayınlanan raporda, bu bölgenin korunması ve ağır yapılaşmadan kaçınılmasına dikkat çekiliyor.


MEB, Öğretmenevi´nin ellerinden alınmasını istemiyor Güncel MEB, Öğretmenevi´nin ellerinden alınmasını istemiyor

Milli Eğitim İl Müdür Vekili Ahmet Sezai İrtem, öğretmenevine sahip çıkılmasını istedi. İrtem, Işıklar semtindeki öğretmenevinin ellerinden alınmak istenmesine tepki göstererek, öğretmenlerin bundan sonra ne yapacağını sordu.


Elmalı´da kömür dağıtımına başlandı Güncel Elmalı´da kömür dağıtımına başlandı

Elmalı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, yardıma muhtaç ailelere kömür dağıtımına başladı.


Elmalı´da geleneksel Ramazan helvası satışları başladı Güncel Elmalı´da geleneksel Ramazan helvası satışları başladı

Helvacılık Caddesi esnaflarından Necati Başer, dededen kalma mesleği 60 yıldır yaptığını belirterek, ´´Ramazan helvası Elmalı´ya has bir gelenektir. Geçmişte 55 esnaf imalat yapıyordu bugünse ancak 4-5 imalatçı kaldı´´ dedi.


Alanya´daki camilerde Pakistanlı depremzedeler için yardım toplanacak Güncel Alanya´daki camilerde Pakistanlı depremzedeler için yardım toplanacak

Pakistan´da meydana 7.6 şiddetindeki depremin ardından Alanya ilçesinde camilerde depremzedeler için yardım toplanacak.


Alanya Belediyesi, gönüllü vatandaşlara kapılarını açıyor Güncel Alanya Belediyesi, gönüllü vatandaşlara kapılarını açıyor

Alanya Belediyesi bazı hizmetlerin daha iyi yürütülmesi için gönüllü katkı sağlamak isteyen vatandaşlara kapılarını açıyor.


Kadın çiftçiler Antalya´da buluşacak Güncel Kadın çiftçiler Antalya´da buluşacak

Çiftçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, 15 Ekim´de Antalya´da düzenlenecek etkinliklere Alanya´dan 10 kadın çiftçi katılacak. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu (IFAP) tarafından ilan edilen gün bütün dünyada olduğu Türkiye´de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.


2,5 milyon ders kitabı yetmedi, 150 bin yeni sipariş daha verildi Güncel 2,5 milyon ders kitabı yetmedi, 150 bin yeni sipariş daha verildi

Antalya´da dağıtılan ders kitapları yetersiz gelince Milli Eğitim Müdürlüğü (MEB), bakanlığa yeni sipariş verdi. MEB yetkilileri kitapların yetersiz kalmasına halen devam eden nakil ve yeni kayıtların neden olduğunu bildirdi.


ATSO, Dokuma ile ilgili belirsizliklerin giderilmesini istedi Güncel ATSO, Dokuma ile ilgili belirsizliklerin giderilmesini istedi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, ilde tartışma konusu olan Dokuma alanının 49 yıl gibi uzun bir süre tahsis edilmesini eleştirdi.


Hayırseverden öğrencilere iftar yemeği.. Güncel Hayırseverden öğrencilere iftar yemeği..

Kumluca ilçesindeki Ziya Gökalp Pansiyonlu İlköğretim Okulunda eğitim gören öğrencilere, hayırsever bir vatandaş tarafından iftar yemeği verildi.


Kumluca´da trafik denetlemeleri.. Güncel Kumluca´da trafik denetlemeleri..

Kumluca İlçesi´nde bir hafta içinde yapılan trafik denetimlerinde, sürücülere toplam 5 bin YTL´nin üzerinde para cezası kesildiği bildirildi.


Kitapçıdan öğretmenlere eleştiri.. Güncel Kitapçıdan öğretmenlere eleştiri..

Antalya´da yıllardır kitapçılık yapan, yayınlanmış 5 kitabı bulunan Salih Mercanoğlu, bazı öğretmenlerin öğrencilerini kitap önerirken yanlış yönlendirdiklerinden yakınıyor.


Evcilmen´e teşekkür plaketi.. Güncel Evcilmen´e teşekkür plaketi..

Ülkü Seyfi Kandemir İlköğretim Okulu Aile Birliği´nce Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´e teşekkür plaketi verildi.


Gazipaşa´da çekirdeksiz nar hasadı başladı Güncel Gazipaşa´da çekirdeksiz nar hasadı başladı

Çakmak Köyü Muhtarı Ali İhsan Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sofralık olarak tüketilen ve her biri 600 ile 1,5 kilogram arasında değişen çekirdeksiz narın, Türkiye´de sadece Gazipaşa´da yetiştiğini kaydetti.


Köylülerden taşocağı açılmasına tepki.. Güncel Köylülerden taşocağı açılmasına tepki..

Manavgat İlçesi´ne bağlı Gençler Köyü´nde vatandaşlar, bölgedeki taşocağı açılması girişimine tepki gösterdi.


Vatandaşlar, belediyenin iftar hizmetinden şikayetçi.. Güncel Vatandaşlar, belediyenin iftar hizmetinden şikayetçi..

Kepez Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırından dağıtılan yemeğin yeterli olmadığını, kirli tabldot tepsilerinin yıkanmadan yeniden kullanıldığını öne süren vatandaşlar, belediyenin hizmetinden yakındılar.


Pakistan için yardım kampanyası,,, Güncel Pakistan için yardım kampanyası,,,

Alanya ilçesi Müftüsü Muhammet Gevher, Diyanet İşleri Başkanlığının Pakistan için başlattığı kampanyaya destek beklediklerini söyledi.


Toprak ve yaprak analizi.. Güncel Toprak ve yaprak analizi..

Alanya İlçe Tarım Müdürü Umut Olgun, toprak ve yaprak analiz laboratuvarına başvuran çiftçi sayısının her geçen yıl arttığını bildirdi.


15. Uluslararası Alanya Triatlonu.. Güncel 15. Uluslararası Alanya Triatlonu..

15. Uluslararası Alanya Triatlonu, 26 Ekim Çarşamba günü yapılacak.


Alanya´da dizide oynayacak figüran aranıyor Güncel Alanya´da dizide oynayacak figüran aranıyor

Alanya ilçesinde özel bir televizyon kanalı için çekimleri süren dizide oynatılmak üzere figüran aranıyor.


Beykonak´a sağlık ocağı... Güncel Beykonak´a sağlık ocağı...

Kumluca´ya bağlı Beykonak Beldesi´nde yapılacak sağlık ocağının yer tesliminin yapıldığı bildirildi.


Altınbeşik Mağarası ve Milli Parkı´nın işletmesini köylüler yapacak Güncel Altınbeşik Mağarası ve Milli Parkı´nın işletmesini köylüler yapacak

İbradı İlçesi´nde bulunan, içindeki göller, dikit ve sarkıtlarıyla görülmeye değer Altınbeşik Mağarası ve Milli Parkı´nı köylüler işletecek.


Alanya´da çatı krizi.. Güncel Alanya´da çatı krizi..

Alanya İlçesi´nde, kaymakamlık, belediye ve turizmciler arasında çatı krizi yaşanıyor.


Turizmde 2006, tanıtım ve pazarlama yılı olacak Güncel Turizmde 2006, tanıtım ve pazarlama yılı olacak

Türkiye, turizmde yakaladığı çıkışı gelecek yıl da sürdürebilmek amacıyla, dünyanın önemli kentlerinde düzenlenecek turizm fuarlarında tanıtım ve pazarlamaya ağırlık verecek.


Ölü bulduğu bıldırcını İlçe Tarım Müdürlüğü veterinerlerine teslim etti Güncel Ölü bulduğu bıldırcını İlçe Tarım Müdürlüğü veterinerlerine teslim etti

Alanya İlçesi´nde bir turizmci sokakta ölü bulduğu bıldırcını kuş gribi riskini dikkate alarak İlçe Tarım Müdürlüğü veterinerlerine teslim etti.


8. kattaki eve girmek isterken düşerek öldü Güncel 8. kattaki eve girmek isterken düşerek öldü

Daha önce sevgilisi olduğu bildirilen F.Y´nin Liman Mahallesi´ndeki evine gelen Ali Ç. (35), kadının kapıyı açmaması üzerine çatıya çıktı.


Üras: ´Güney Antalya, yatırımcıların tercih ettikleri bir yer olacaktır´ Güncel Üras: ´Güney Antalya, yatırımcıların tercih ettikleri bir yer olacaktır´

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, ´´Güney Antalya Bölgesi, GATAB´ın planlı ve sürdürülebilir gelişimi ve yatırımları ile uluslararası yatırımcıların tercih ettikleri bir yer olacaktır´´ dedi.


Sertifika alımında son gün 18 Ekim Güncel Sertifika alımında son gün 18 Ekim

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu´nda yapılan değişiklikle, kitabevi, sinema gibi işletmelerinin almaları gereken sertifika için son başvuru tarihinin 18 Ekim olduğu bildirildi.


Kuş gribi önlemleri.. Güncel Kuş gribi önlemleri..

Balıkesir´in Manyas İlçesi´ne bağlı Kızıksa Beldesi´nde tespit edilen kuş gribi vakalarının ardından, birçok ilde çeşitli önlemler alınıyor.


Kemer Belediyesi´nden Ramazan yardımı.. Güncel Kemer Belediyesi´nden Ramazan yardımı..

Kemer Belediyesi, Ramazan ayında yardıma muhtaç 500 aileye gıda paketi dağıttı.


Muhtarlığın bilgisayarını çaldılar Güncel Muhtarlığın bilgisayarını çaldılar

Antalya´da Yeni Emek Mahallesi Muhtarlığı´nın bilgisayarını çaldı. Alınan bilgiye göre, pencere ve kapı korkuluklarını keserek muhtarlık binasına giren kimliği henüz belirlenemeyen kişiler, Muhtar Mustafa Çoban´ın, mahalle kayıtlarını tuttuğu bilgisayarını çaldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...